Kunstmanifestaties en wandel- en fietsroutes door Groene Hart Samen investeren in Caravancontrole was weer succes Kwestie wijk- en buurtbeheer Eén pas voor bibliotheken in Zuid Holland Kattenoppascentrale het hele jaar door op bordje van nieuw college jeugd en veiligheid Erepenning voor collectante Bos 1 Programmaboekje Volksuniversiteit MM Concordia zamelt a De Paddestoel zoekt Laatste bingo de Paddestoel medewerkers GLOBAL Opbrengst rommelmarkt cartridges in Koppel- klaverjassen Rabobank s Consumentendngen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) 140,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten €69,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN 375,- €89,- Start vanaf 10.00 uur Voor meer informatie en startpunten: Dick en Margriet Sol (0172) 58 85 37 Renske Volwater (071) 580 63 17 I PAGINA 21 WOENSDAG 21 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN •f UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN BEDDEN VOOR STARTERS SEN1ORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: {0182} 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein BOXSPRING OP WIELEN POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT 07^ van de aanvrager woont. Is de oppas voor de gevraagde perio de beschikbaar, dan wordt zijn of haar telefoonnummer aan de aanvrager verstrekt waarop de ze contact kan zoeken om ken nis te maken en e.e.a. uit te leg gen over de kat(ten). Elke kat heeft tenslotte zijn eigen ge woontes. Meestal gaan oppas sers tweemaal per dag naar de kat(ten), maar dat kan onder ling geregeld worden. Ook kan afgesproken worden de planten water te geven en de post te verzorgen, omdat de oppas im mers toch aanwezig is. Voor de verzorging vraagt de oppascen- trale alleen een kleine vergoe ding (die bestemd is voor de vrijwilliger) van 2,50 per dag voor de eerste kat; elke kat meer is 0,50 extra. kunstwerken en beschrijvingen van de betekenis van de kunst objecten. Het boekje is na de opening verkrijgbaar bij alle VVV-kantoren in de regio. Tijdens de opening in Gouda zal Muziekgroep Gras regelma tig opduiken met melodieën uit het Groene Hart. Aansluitend volgt de kunstperformance ’Kweek’ van de groep ’Eenvou dige Vrouwen’. De opening en performance vinden plaats in en rond de kassen en de oran jerie van de Stadskwekerij in Gouda. Deze Stadskwekerij is gelegen aan de voet van de IJs- seldijk, aan het begin van de Fluwelensingel. laars sterk verouderd. De voer- tuigdocumenten van de caravan alsmede van de auto werden gecontroleerd, met de gege vens van de auto en caravan kon het maximale beladingsge- wicht worden aangeven, som mige caravans waren al beladen en kwamen over het gewicht heen. De 3VO afdeling Wad- dinxveen kreeg voor de actie steun van de medewerkers van Campo World B.V. en de ver keerspolitie. pedagogiek, illustratief voor de ze bijeenkomst. "Ouders kun nen het niet alleen, de school ook niet, maar we zullen het met zijn allen moeten doen". De organisaties zijn het erover eens dat samenwerken, in de vorm van een ketenaanpak, no dig is en zijn hiermee al aan de slag. Toch glippen nog te veel kinderen en jongeren ertussen door en daar krijgt de politie mee te maken met jongeren die meer zorg nodig hebben dan een strafmaatregel, aldus Helmoed Wierda, districtchef van de politie Hollands Midden. Kitty Nooij van het Openbaar Ministerie vult hem aan: "we moeten minder aardig zijn en het lef hebben om jongeren di recter aan te spreken, maar ook elkaar als deskundigen met een taak hierin." De conclusie is dat een integra le benadering zijn vruchten zal afwerpen: investeren in de jeugd, persoonlijke binding in plaats van anonieme grootscha- stuur. Het stichtingsbestuur re ageert op haar beurt weer op de brief van de gemeente van 3 april en stelt onder meer dat niet het stichtingsbestuur maar het managementteam van de gemeente naar de mening van het stichtingsbestuur verant woordelijk is voor het functio neren van de afdeling BOR. De ze afdeling moet het college informeren over de knelpun ten. Namens het college heeft de afdeling BOR zelfs een ex cuusbrief geschreven. Ook de voormalige coördinator had kennelijk niet voldoende be voegdheid de afdeling BOR aan te spreken op niet nagekomen afspraken. „Onze brief van 3 april”, aldus het stichtingsbe stuur, „is een noodkreet dat er steeds een kink in de kabel komt, waardoor stagnatie op- ligheid, zorg en hulpverleners aanwezig op school en straf waar gedrag niet door de beu gel kan. Na de conferentie zul len hier nadere afspraken over gemaakt worden. De bijdrage van de provincie is bedoeld voor onderdelen van het Goudse project die voor de omliggende gemeenten van belang zijn. Zo kunnen gemeen ten gebruik maken van de erva ringen in Gouda in onder ande re het bereiken van allochtone vaders, het maken van een film samen met jongeren en de wij ze waarop in sportverenigingen meer samengewerkt gaat wor den tussen vrijwilligers van Ne derlandse en allochtone origi ne. De werkgroep regiovisie jeugd Midden-Holland waarin provin cie, gemeenten en alle organi saties deelnemen, organiseerde deze bijeenkomst, onder leiding van dhr. A.F. Bonthuis, burge meester van Nieuwerkerk aan den IJssel. Waddinxveen en Zevenhuizen hadden al eerder een afspraak gemaakt over het gebruik van de lenerspassen. Leners van deze bibliotheken kunnen zonder extra kosten met één lenerspas in al deze bi bliotheken terecht. Meer infor matie is verkrijgbaar bij de plaatselijke openbare biblio theek. WADDINXVEEN - Voor het nieuwe seizoen is Wijk- en Speeltuinvereniging De Padde stoel op zoek naar nieuwe me dewerkers.Vindt u het leuk om met en voor kinderen te wer ken, neem dan voor meer in formatie contact op met Mevr. Scheuiermann tel: 617152 WADDINXVEEN - Tijdens de op zaterdag 17 mei gehouden caravancontrole bij Campo World B.V. aan de Piasweg is wederom gebleken dat een jaarlijkse keuring voor caravans gewoon noodzakelijk is. De on geveer 20 gecontroleerde cara vans kwamen door de keuring maar al de gecontroleerde ca ravans waren niet vrij van man kementen. In de meeste geval len konden ze ter plekke door de medewerkers van Campo World B.V. worden gerepa reerd, maar voor diversen cara vans werd toch geadviseerd een grote onderhoudsbeurt te geven en dit advies werd dan ook opgevolgd. Er werd gecontroleerd op techniek, zoals remmen, lagers en verlichting. Bij aankomst werd de asdruk en de kogel druk gemeten om de eigenaren erop te wijzen op overbelading en maximale as- en kogeldruk. Ook werd de gasvoorziening nagezien en afgeperst, ook hier bleek weer dat de gasslangen verouderd waren en werden dan ter plekke vervangen. Bij enkele waren ook de drukrege- Alle fracties van de commissie Openbare ruimte vroegen zich af hoe de communicatie ver keerd is gegaan. De WD had verwacht dat de nieuwe coör dinator zich zou voorstellen. Wethouder Dijksterhuis zei dat het college data heeft ge vraagd voor nieuw overleg maar wijk- en buurtbeheer wil wachten op het nieuwe college. Alles wordt in het werk gesteld om de mensen tevreden te stellen, maar niet alles wat ge vraagd wordt kan gehonoreerd worden. De gemeenteraad geeft de kaders aan en wil graag weten wat de Oostpolderwijk wil. De commissie nam genoe gen met deze uiteenzetting en het wachten is nu op een af spraak met het nieuwe college om uit de impasse te geraken. (A.B.) WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging ’De Padde- stoel’organiseert vrijdag 23 mei de laatste bingo van dit seizoen. Op deze avond zijn weer mooie cadeaus te winnen. Er worden 10 rondes gespeeld en er is een leuke loterij. De en tree is gratis, vanaf 19.30 uur is ieder welkom. vertoon van dit paspoort kan de lener zich ook laten inschrij ven in één of meer andere openbare bibliotheken in Zuid- Holland. De kosten hiervoor bedragen maximaal 5 euro voor een jaar lidmaatschap. De bibliotheken Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Krimpen a.d. IJssel, Moordrecht, Neder- lek, Reeuwijk, Schoonhoven, programmaboekje ook thuisge stuurd willen krijgen, kunnen dit aanvragen bij de Volksuni versiteit, tel. 0182 - 524540. Er staat een programmaoverzicht op de website www.volksuni- versiteit.nl/gouda en kunt u zich op cursussen inschrijven. treedt of beloofde zaken ge woon niet uitgevoerd worden. Wij hebben slechts één ding voor ogen namelijk het laten slagen van het wijk- en buurt beheer.” Het stichtingsbestuur betreurt het dat het college niet met alle partijen rond de tafel wil, want dan kunnen alle knelpunten belicht van verschil lende kanten, direct door alle partijen worden besproken. De ontwikkelingen die zich hebben voorgedaan rond de crises van het college heeft het stichtings bestuur nu doen besluiten om eerst de college-onderhande- lingen af te wachten totdat be kend is welke wethouders zul len aantreden. Zodra het nieuwe college bekend is, ver wacht het stichtingsbestuur een uitnodiging zodat een ge sprek kan plaatsvinden. Een van de ’snaken op staken’ op het proefsta tion, gemaakt door Linda Dijkstra en Maaike Feith in samenwerking met leden van de St. Jan de Doper- groep. (Foto: Lex Rooie) BEDBODEMS VANAF twintig vrijwilligers, verspreid over Waddinxveen, die - indien nodig - bereid zijn om voor uw kat(ten) te zorgen. Deze vrij willigers zijn bijna allemaal be trokken bij het werk van de Dierenbescherming en de meeste zijn bekend bij de me dewerkers van de Werkgroep in Waddinxveen. Ook zijn de meeste oppassers zelf katten bezitters en hebben dus erva ring in het verzorgen van een kat. Ook katten met een ’ge bruiksaanwijzing’ in de vorm van medicijnen etc. zijn voor hen geen probleem. Omdat het verantwoordelijk werk is han teert de kattenoppascentrale voor de oppassers een mini mum leeftijd van 18 jaar.Bij aan vraag wordt er een vrijwilliger gezocht die dicht in de buurt NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKLACHTEN MATRASSEN VANAF tuur te vormen, te beheersen en te verkavelen. Ook in de omgeving van Bo skoop worden enkele tijdelijke kunstwerken geplaatst, langs de Molen-fietsroute die begint en eindigt in Alphen a.d. Rijn. Zo maakt Jacqueline Petit vijf grote groene padden, onder andere langs de Gouwe en langs de Oude Rijn. In de ogen van de padden zijn landkaarten van de omgeving te zien. In de ver nieuwde sortimentstuin van Praktijkonderzoek aan het Rij- neveld in Boskoop staan grote vogelverschrikkers, gemaakt door Linda Dijkstra en Maaike Feith. Ze noemen deze vogel verschrikkers ’Snaken op sta ken’. Hierin zijn zij bijgestaan door leden van de scouting groep St. Jan de Doper. Tineke van Ede bouwt schuilhutjes van wilgentakken langs de Ringrijk in Tempel. Aan de Ringdijk ma ken ook Leontien Kurpershoek en Marijke Wijgerinck een kunstwerk, over het water van de Wonne. In totaal zullen zo’n dertig tijdelijke kunstobjecten langs de zeven routes in het Groene Hart te zien zijn. Het project ’Snaken op staken’ op het proefstation zal op za terdag 24 mei, om 14.30 uur, worden geopend door burge meester J. Rijsdijk van Boskoop. Tijdens deze opening voert Willem Hassoldt een act uit, geïnspireerd op het thema volkstuinen. Cultuurwethouder Jaap Warners van Gouda zal op diezelfde dag ’s avonds, om 20.00 uur, de officiële openings handeling verrichten van het gehele project Reisgenoten. Hij zal dan ook het eerste exem plaar in ontvangst nemen van het kunst- en routeboekje ’Het Volkstuinkunstpad’. De zeven wandel- en fietsroutes en alle circa dertig kunstobjecten staan uitgebreid beschreven in dit routeboekje, compleet met kaarten, afbeeldingen van de REGIO - Op I juni verschijnt het nieuwe programmaboekje van de Volksuniversiteit Gouda. Mensen die de afgelopen drie jaar een cursus hebben ge volgd, krijgen dit programma boekje automatisch thuis ge stuurd. Anderen die het in het Land van Wijk en Wouden WADDINXVEEN - De rom melmarkt, die De Rank hield op 10 mei, heeft een bedrag van 9234,15 euro opgebracht. Dit geld is bestemd voor jeugd- en evangelisatiewerk en diverse andere goede doelen. REGIO - Op zaterdag 24 mei wordt het ’Volkstuinkunstpad’ van de stichting Reisgenoten officieel geopend. Het Volks tuinkunstpad bestaat uit zeven wandel- en fietsroutes door het Groene Hart met tijdelijke kunstwerken. Eén van de rou tes loopt door Boskoop. Het kunstproject zal de hele zomer duren. Het Volkstuinkunstpad is een initiatief van de stichting Reis genoten. Langs zeven wandel en fietsroutes in het Groene Hart worden tijdelijke kunst objecten geplaatst en vinden al lerlei kunstmanifestaties plaats. Bij de uitvoering van het pro ject wordt samengewerkt met lokale volkstuinverenigingen. De rode draad in alle kunstpro jecten is namelijk de volkstuin. Volgens de stichting Reisgeno ten is het Groene Hart te ver gelijken met één grote volks tuin, waarin de bewoners voortdurend bezig zijn de na- WADDINXVEEN - De nieuw- bouwplannen van Concordia gaan bijna van start. De sloop- en bouwvergunningen zijn bin nen, de vereniging wacht alleen nog op instemming voor het verlenen van een gemeentega rantie. Ondanks dat de vereni ging inmiddels een aardig geld bedrag bij elkaar heeft gebracht, blijft men toch acties voeren om de financiering rond te krijgen. Om die reden is Concordia gestart met een nieuwe actie, het inzamelen van cartridges of wel inktpatronen van printers en kopieerappara ten. Alle soorten waaronder toners en inktjets van HP, Canon, Pa nasonic, IBM/Lexmark, Ricoh en Brother kunnen vanaf heden iedere donderdagavond van 18.00 uur tot 22.00 uur (met Uitzondering van zon- en feest dagen en zomervakantie) inge leverd worden in de aula van de Kohnstamm school aan de J.W Frisoweg. Een gespecialiseerd bedrijf haalt deze toners en cartridges op. Ze worden weer verwerkt voor hergebruik en verkocht als compatible car tridges. Wat niet voor herge bruik geschikt is wordt op een verantwoorde manier vernie tigd. De vereniging ontvangt per toner of cartridge een bij drage. Voor meer informatie: 633311. REGIO - De Zuid-Hollandse openbare bibliotheken hebben besloten het lenen in meer dan één bibliotheek aantrekkelijker te maken. Met dat doel is het Zuid-Hollands Bibliotheekpas- poort in het leven geroepen. Leners van alle bibliotheken in Zuid-Holland kunnen in de ei gen bibliotheek gratis een bibli- otheekpaspoort aanvragen. Op WADDINXVEEN - Al zes jaar zorgt de werkgroep Waddinx veen van de Dierenbescher ming afdeling Gouda voor kat- tenoppas aan huis tijdens de vakantieperiodes. Het is voor een kat immers het beste om in de eigen vertrouwde omgeving te blijven. Maar ook buiten de vakantietijd zijn er situaties ge noeg waarbij kattenbezitters ineens een oppas nodig heb ben. De werkgroep beschikt over een bestand van ruim WADDINXVEEN - Stichting Wijk- en Buurtbeheer Oost polderwijk wacht de collegeon derhandelingen af totdat be kend is welke wethouders zullen aantreden, daarna ver wacht het stichtingsbestuur een uitnodiging voor een ge sprek over de voortgang van het wijk- en buurtbeheer. Dit besluit neemt de stichting, na dat ze begin april een brief aan het college van B&W stuurde, waarin ze zegt dat de gemeen te haar afspraken niet nakomt ten opzichte van het Wijk- en Buurtbeheer. Die brief kwam voor loco burgemeester Dijk sterhuis als verrassing. Het college liet de stichting we ten dat afspraken zijn gemaakt op 8 en 22 mei 2002 en op II februari 2003 over de commu nicatie met het dagelijks be- REGIO - Gemeenten, provincie en tal van organisaties in Mid den-Holland willen investeren in jeugd en veiligheid. Dit werd in april duidelijk tijdens een conferentie Jeugd en Veiligheid in Lekkerkerk. Politie, jeugd zorg, onderwijs, jongerenwerk, Openbaar Ministerie, Raad van de Kinderbescherming hebben allemaal een eigen taak in de gezamenlijke aanpak die nodig is. Gemeenten moeten de regie nemen en de andere partijen op het juiste moment bijeen brengen. De provincie Zuid- Holland wil goede voorbeelden stimuleren en zal daarom in 2003 50.000 euro bijdragen aan het jeugdpreventie project van Gouda. Edit Hallensleben, gede puteerde Integraal jeugdbeleid en Sociaal beleid, meldde dit tij dens de conferentie. een hele gemeenschap nodig om een kind groot te brengen". Dit uit Afrika afkom- ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Deze week wordt weer de jaarlijkse collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds gehouden. Vanaf de schoolbanken collecteert mevrouw J. Bos-Ooms reeds 62 jaar in de kern Oud Verlaat voor deze instelling. Inmiddels is zij ook 14 jaai organisator van de collecte. Met ’haar’ groep collectanten boekt zij jaarlijks een goed resultaat. Binnen het Nationaal Epilepsie Fonds oogst mevrouw Bos grote be wondering en waardering voor haar plichtsgetrouwheid. Als waardering voor die inzet en plichtsgetrouwheid over een periode van 62 jaar, heeft mevrouw Bos op 13 mei in het gemeentehuis uit handen van burgemeester drs. J.D. Westendorp de erepenning van de gemeente Zevenhuizen/Moerkapelle ontvangen. (Foto: üesbeth van der Vis.) Fietsroutes/wandelroutes Boerderijen bezichtigen Toneel- en muziekoptredens Tentoonstellingen Fotowedstrijden Fotopuzzeltocht Start o.a. Station Boskoop/Café de Egelantier Raadhuisplein 1, Hazerswoude-Dorp www.polderdag.nl Mede mogelijk gemaakt door: WADDINXVEEN - Op zater dag 24 mei houdt koppelklaver- jasclub WADDinxvEEN KAART haar laatste koppelkla- "Er is verjasmiddag van dit seizoen in Buurtcentrum de Boog (C. Huygenslaan). De aanvang is stige spreekwoord was volgens om 12.00 uur en eindigt om Micha de Winter, hoogleraar 17.00 uur. Er worden 5 ronden gekaart via het NKU-systeem. Na afloop vindt een loterij plaats. Inschrijving vooraf is zeer ge wenst, dit kan bij Leen Hoger- brugge tel. 06-13626885 en bij Marinka Koster tel. 06- 51863495. Mede door de grote opkomst (gemiddeld 70 klaver jassers) van de afgelopen maan den en het enthousiasme van de kaartliefhebbers heeft de organisatie besloten om het volgend seizoen door te gaan met het organiseren van deze middagen. De eerstvolgende koppelklaverjasmiddag is op 30 augustus. Voor overige data en andere zaken: www.waddeen- kaart.nl.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 23