w WAARDEBON 1 MAAND 1 GRATIS HUUR! f I Bedrijfsvolleybal 30°/q HS 04 UortW ...Z 199 Dertig jaar basketball bij Flyers Waddinxveen GROTE OPRUIMING BIJ FITNESS-RENT: KORTINGEN TOT «75 Keepersdag ONA groot succes Regionale darters in competitie s AirRower Oxford Crosstrai Top 12 schaaktoernooi HomeGym Nog volop activiteiten tijdens Sportweek Roeier ProAction Cambridge Twee maal goud bij Europese kampioenschappen Tang Soo Do BodySolid FITNESS/^ RENT WSE en Be 1 50 50 Spinning Marathon www.fitness-rent.nl Gouwebosloop Fair strijden tegen BVO’s WADDINXVEEN - Onder het motto ’tijd voor kwaliteit’ zul len de CI -teams van W.S.E. en Be Fair het zaterdag 24 mei op nemen tegen een viertal BVO’s en twee hoogspelende ama teurclubs. W.S.E. start ’s och tends om 10.00 uur tegen Ado Den Haag. De poule bestaat verder uit FC Den Bosch en S.H.O. uit Oud Beijerland. Be Fair speelt om 10.30 uur haar eerste wedstrijd tegen Feye- noord. IN deze poule spelen ook Telstar/ Stormvogels en Olympia. -;öó «o,, 805,00 Ig to* Tegen inlevering, krijgt u bij het i huren voor 3 maanden van een ML Fitness-apparaat: A 5 Q E "3 c ■sa Prins Bemhardstraat 45az Bodegraven Telefoon (0172) 61 99 61 www.fitness-rent.nl F- WOENSDAG 21 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Marianka Peters) van T r I passeert. In 1977 is er dan het eerste kampioenschap voor de Dames Onder veel belangstelling speelden de regioteams vrijdag de finaleronde in de dartbe- kercompetitie. (Foto: Liesbeth van der Vis) Wij verhuren honderden Fitness-apparaten: WADDINXVEEN - S.C.Antilo pe uit Waddinxveen organi seert op donderdag 22 mei weer de Gouwebosloop in het Gouwebos. Ooit begonnen als onderdeel van de Sportweek, gaat de loop nu al enkele jaren zelfstandig door het leven. De loop gaat door het gevarieerde recreatiegebied en de deelne mers hebben keuze uit diverse afstanden, te beginnen met de kortste loop voor de allerklein sten, de 2,5 km. De overige af standen zijn 5,7,5 en 10 km. In schrijven kan vanaf 18.30 uur in het clubgebouw van S.C. An tilope aan de Alberdink Thijm- laan. De start van alle lopen is om 19.30 uur en de kosten be dragen I euro per persoon. GOUDA/REGIO - 128 keep- ertjes uit de hele regio traden zaterdag aan op het veld van ONA.Voor de tweede keer werd hier de jeugdkeepers promotiedag gehouden en het was „gigantisch”, meent organisator Jan van Weenen. Onder andere Feyenoord- keeper Carlo L’Ami en Danny Luca van Vitesse kwamen de ze dag naar het Goudse voet balveld om de jeugd de fijne kneepjes van het vak te leren. „Het was nog leuker dan vo rig jaar”, vindt Jan van Ween en. „We hadden natuurlijk grotere sponsors zodat alle trainers in hetzelfde pak kon den rondlopen en een scala aan profkeepers.Alles liep ge smeerd.” De jeugdkeepersdag werd vorig jaar voor het eerst gehouden en was me teen zo’n succes dat er dit jaar een vervolg op kwam. De trainingsdag moet uitgroeien tot een regionaal begrip, als het ten minste aan ONA ligt. Het werd volgens ONA weer tijd voor een kleinere, minder commerciële keepersdag. De voetbalvereniging uit de Kor te Akkeren bezocht regelma tig keepersclinics door het ven. Ook waren er nog eens tientallen professionele trai ners ingeschakeld om de keepers te helpen bij de trai ning. „Iedereen zei al meteen vol gend jaar weer te willen ko men, maar we moeten wel uitkijken dat we niet te veel aanmeldingen krijgen. 120 is de limiet”, aldus Van Weenen. Toch deden er zaterdag 128 jeugdkeepers mee met de training. „Ik vind het moeilijk om nee te zeggen”, geeft Jan van Weenen toe. „Ik ben echt tot de laatste avond bezig ge weest om keepers toch te kunnen plaatsen. Er zijn altijd wel afmeldingen of zieken.” Naast de jaarlijkse Keeper Promotiedag wil ONA samen met Lambert de Jager van FC Zwolle, die de jeugdkeepers- training verzorgt, speciale bij- scholingsavonden gaan geven. Drie of vier keer per jaar zul len profkeepers en keepers trainers uit de regio samen komen om de trainingsmethoden te leren. Dat idee staat nu nog in de steigers, maar zeker is dat de keepersdag volgend jaar doorgaat. hele land, maar deze werden te massaal. Deelname werd steeds duurder, terwijl de sfeer er door de grote om vang van de clinics niet beter op werd.Dus zaten zaterdag 128 keepertjes op de tribu nes van het ONA-veld in een gemoedelijk sfeertje hun lun- chpakketjes op te eten, die tientallen vrijwilligers van ONA die ochtend gesmeerd hadden. De hele ochtend had den ze korte oefeningen ge daan om de keeperstechnie- ken onder de knie te krijgen. Naast alle Goudse voetbal verenigingen, schreven ook clubs uit de regio zich in. Het maximumaantal van 120 deel nemers was dus al snel be reikt. Toch zal de organisatie van de keepersdag niet meer deelnemers accepteren, de promotiedag moet kleinscha lig blijven, want dat is ook de kracht van de ‘clinic’. Voor ie der kind was er dan ook ge noeg aandacht. Naast Carlo L’Ami en Danny Luca liepen ook Mark Zegers van Hel mond Sport, Rody Hoegee van Cambuur en Rob de Ja ger van Dovo op het veld rond om aanwijzingen te ge- PAGINA27n College te Waddinxveen. Voor informatie kunt u bellen naar Jan van der Schee tel: 0182-374341. WADDINXVEEN - De spor tweek nadert langzaam zijn ein de, maar voor het zover is, staan er nog een paar sportieve activiteiten op het programma. De Sportweek wordt afgeslo ten met het traditionele Kop- pelklaverjassen op zaterdag J 4 juni. Maar eerst staat er vrijdag een hoogtepunt op het programma. In het ’7 tegen 7-toernooi’ worden op deze dag de laatste wedstrijden gespeeld. Alle teams spelen nog twee wed strijden. Het programma voor de finale-avond is als volgt: 19.00 uur Future - Baxmeier, Alno/GJV - Le Mirage, GT Tur bo -Yldirim Spor en Team Wes seling - De Rozenbottel. 20.00 uur GT Turbo - Alno/GJV, Yildi- rim Spor - Future, De Tegen stander - De Rozenbottel en Le Mirage - Baxmeier. Na af loop van deze finale-avond is er een feestavond met medewer king van zanger Alwin. De toe gang is gratis en iedereen is welkom. Dinsdag 27 mei wordt hetVis- concours gehouden. De in schrijving hiervoor is inmiddels geopend.Visliefhebbers kunnen dinsdag hun hengel uitgooien in het Gouwekanaal van 19.00 tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot 24 mei aanmel den bij M. Reichard, telefoon Geldig tot 30 juni 2003 (start kuurperiode) volleybaltoernooi van Zeven huizen: De Eendragt, Het Mek ka, Rabobank, Weise, V. O. O. To neel, P. Visser Zn., Rozenkwekerij Herburg, T.M.S. International BV, Dekker Ze venhuizen BV, Recreatiepark De Koornmolen, Gerberakwe- kerij J. Kooij Zn., Bontenbal Interieur, Fortis Batavia BV, Gerberamania, De Nessevliet, Dog’s Mind, Fikszo, Telematch, De Zevenster I en 2, Bakker Gerritsen I en 2, Veerman Ad ministratie, Veerman Verzeke ringen, Gerberakwekerij J. vd Wel I en 2, Van den Berg Schoorsteenbouw I en 2, Au tobedrijf Jaap Eindhoven I en 2. 1989 door heren I. Een vruch teloze poging om door te drin gen tot de landelijke competitie geeft een leegloop van topspe- lers bij de heren te zien. Een grote aderlating voor de veren ging- Dames senioren I speelt voor al in de beginjaren een beetje in de schaduw van de heren. In de jaren ’90 komen de dames ech ter goed uit de startblokken en klimmen op naar de le klasse van het rayon. Het seizoen 94/95 stond in het teken van de meisjes junioren, die dat jaar in de ere-divisie uitkwamen. Ook het ledenaantal kent in de loop van de jaren ups en downs. In de jaren tachtig schommelt dit rond de 150, met als uiteindelijk dieptepunt 1990 als het ledental terugvalt naar 127. De laatste jaren zit het basketbal weer duidelijk in de lift. Dit jubileumjaar is het ledenaantal dan ook hoger dan ooit te voren met 231 leden. De huidige vereniging bestaat uit een twintigtal teams in ver schillende leeftijdsklassen. uit Zevenhuizen. De eerste dag is zaterdag 24 mei en begint om 18.30 uur en de tweede en dan wordt er om 17.00 uur ge start. De wedstrijden worden Deze finale van de ’KNVB-be- ker voor darters’ werd vrijdag in Gouda gespeeld. Tijdens de finaleronde verdedigde het Goudse Achterwillens I zijn ti tel met succes door met 7-2 te winnen van Het Schoonhovense Vatos Lo cos. Achterwillens I won dit jaar ook de competitie. In de verliezersronde kwam Achter willens Route 69 uit tegen Lion d’Or uit Boskoop, dat eerder al kampioen werd in de tweede divisie. Het Goudse team won toch met 7-2. AWR 69 is derde ge worden in de competitie. Vanaf 14.00 uur zullen de mid- dagwedstrijden aanvangen. De nummers I en 2 van beide pou les gaan dan gezamenlijk in een poule strijden voor de eerste plaats. De laatste wedstrijd be gint om 16.30 uur. De nummer 3 en 4 van beide poules zullen hun best moeten doen om geen laatste te worden van dit toernooi. De prijsuitreiking vindt plaats om 17.00 uur. De winnende club krijgt de wisselbeker, maar ook de topscoorder wordt in het zonnetje gezet. De toegang voor dit C-toernooi bij WSE is gratis. men de successen wat later op gang, met als hoogtepunten het behalen van het nationale kam pioenschap van Nederland door de jongens-aspiranten en het rayon kampioenschap in ZEVENHUIZEN - Ook dit jaar wordt er een volleybaltoernooi REGIO - In samenwerking met Bouwbedrijf Frans Vink Zn organiseert schaakvereniging De IJssel uit Moordrecht op za terdag 24 mei het achtste top 12 schaaktoernooi, een rapid- schaaktoernooi voor topscha- kers uit de Zuidplasregio. Aan het toernooi wordt deel genomen door schakers die woonachtig zijn in het Zuid- plasgebied of spelen bij de vier schaakverenigingen in dit ge bied: Moerkapelle, Nieuwer- kerk a.d. IJssel, de Waddinx- veense Schaakvereniging en het Moordrechtse De IJssel. Het toernooi vindt plaats in de bibliotheek in De Zuidplas, Sportlaan 3 te Moordrecht. Wethouder De Gast zal om 10.30 uur het startsein geven voor de invitatiegroep en de jeugdgroep.Vanaf 13.15 uur ko men ook de andere groepen in actie. De prijsuitreiking zal naar verwachting rond 17.00 uur plaatsvinden. De toegang is gra tis. Door de organisatie zijn ver schillende spelers uitgenodigd, waaronder eerdere top 12 win naars en clubkampioenen. Van Waddinxveen zijn gevraagd clubkampioen Mark van Putten en de teamtopscorer Wim Hennink. VERHUUR EN VERKOOP VAN THUISFITNESS Type EXM 900s Beiden spelend in het eerste team van WSV dat dit jaar eveneens uitkwam in de eerste klasse van de RSB. Ook is er dit jaar weer een kandidatengroep en een limiet- groep (rating maximaal 1700) waarvoor door elk van de vier verenigingen twee deelnemers zijn aangewezen. De winnaar van de kandidaten groep zal worden uitgenodigd voor de top 12 van 2004. Even eens is er weer een bestuurs- groep met een vertegenwoor diger van het bestuur van elk van de vier verenigingen.Voorts is er een jeugd top 12 voor de sterkste jeugdspelers bij de Zuidplasverenigingen. Showroom geopend op vrijdag en zaterdag van 10.00 - 17.00 uur en op afspraak. ’Swanla’ te Zevenhuizen. Op zaterdag I4 juni is er na afloop van de wedstrijden weer een spetterende feestavond voor iedereen en ook dan is de toe gang gratis voor deze gezellige feestavond. De volgende teams doen dit jaar mee aan het I4e bedrijfs- GOUDA - Niemand kan 180’ roepen zoals de legendarische scheidsrechter van de Embassy, maar I80 gooien kunnen wel meer mensen. Dat lieten ze vrijdag zien tijdens de finales van de dartbekercompetitie. Het verenigingsgebouw van wijkvereniging Achterwillens was aangewezen voor deze fi nale. Een hele eer, maar het feest was helemaal compleet toen Achterwillens I voor het derde achtereenvolgende jaar de wisselbeker won. Sinds de successen van Ray mond van Barneveld en Co Stompe leeft het darten. Ook WADDINXVEEN - Op 24 mei van 9.00 tot 15.00 uur, organi seert Sportinstituut Den Edel (Sniepweg I3) een spinningma rathon voor teams. Met dit evenement wordt het Kinder tehuis MoederTeheresa’ in Sri Lanka gesteund. Elk team team laat de spinbike zes uur draai en, waarin de fietsers elkaar af lossen. De instructeurs zorgen uiteraard voor de nodige on dersteuning, motivatie en en tertainment. De kosten voor dit evenement zijn 50 euro per team. Deze marathon is overi gens een evenement dat in vijf tig fitnesscentra in Nederland plaatsvindt. De opbrengsten hiervan gaan naar een goed doel. Noordzee FM en Bo- dy+Mind zullen de promotie en sponsoring voor hun rekening nemen. 0182 - 6I 7I I9. Er kan zowel individueel wor den deelgenomen als in team verband. Het inschrijfgeld is 5 per persoon. Voor teams is géén extra inschrijfgeld ver schuldigd. Een team bestaat uit vijf deelnemers. De hengelaar en het team met het hoogste vangstgewicht ontvangt voor een jaar de wisseltrofee. Indivi dueel zijn er ook prijzen te ver dienen. De kantnummers kun nen op 27 mei vanaf 18.00 uur bij het Gouwekanaal aan de Broekweg worden afgehaald. Woensdag 28 mei start om I9.30 de Nachtrit van de Gou- werijders en de Sportweek wordt afgesloten met het tradi tionele Koppelklaverjassen op zaterdag 14 juni De wedstrijd, met minimaal zeven partijen, begint om I0.00 uur en zal rond 17.00 uur afgelopen zijn. De zaal is om 09.30 uur open. Met het klaverjassen zijn mooie prijzen te winnen. Tijdens het toernooi wordt ook een loterij gehouden. Men kan zich opge ven bij HCR ’De Unie’ aan de Kerkweg-Oost, telefoon (0182) 6I 69 65 of bij de heer Arie Boer, Stekelbaarssloot I6 in Zoetermeer, telefoon (079) 331 52 05, mobiel 06 - 23 67 15 49 of per e-mail bij Richard Boer: richard_saskiaboer@zonnet.nl Door deze prestatie werd zij automatisch geselecteerd voor de landenteamkampioenschap- pen later op de dag. Elk land mocht een team sa menstellen van vijf deelnemers van verschillende gewichtsklas- se, het land met de meest ge wonnen wedstrijden is kam pioen. Ook hier laat Nederland zien dat zij de betere waren, Mari- chelle won met overmacht dus voor de tweede maal goud. Da ve Zwanenburg deed mee in de poule rode banden en had met zware tegenstanders te maken. Het ging mooi gelijk op maar in de laatste seconde verloor Da ve met I punt verschil en was helaas uitgeschakeld. Bent u geïnteresseerd en be nieuwd of Tang Soo Do ook iets voor u is? Kom dan gerust eens langs om te kijken of doe vrijblijvend een keer mee, want Tang Soo Do kan door jong en oud beoefend worden. Tang Soo Do trainin gen worden elke dinsdag en vrijdag van 20.00 uur tot 21.00 uur verzorgd door Jan van der Schee 6e Dan Tang Soo Do in de gymzaal van het Coenecoop de sportzaal ’Groenswaard’ in Flyers bestaat zaterdag 24 gebruik genomen. De huidige accommodatie ’de Duikelaar’ aan de Zuidplaslaan wordt in 1990 geopend. Tot op de dag van vandaag traint en speelt Waddinxveen Flyers in de Dui kelaar. De vereniging kent een aantal hoogte- en dieptepunten. De eerste seizoenen verliepen moeizaam. Na een voorspoedi ge ledenaanwas het eerste jaar, blijkt al snel vooral het aantal senior leden een probleem. De damesjeugd groeit voorspoe- de gymnastiekvereniging dig. Extra activiteiten, zoals het scholentoernooi, zorgen al snel voor voldoende jonge enthou siastelingen, zodat de vereni- WADDINXVEEN/RUSDEN - Op 19 en 20 april j.l. werd in het plaatsje Rusden vlakbij Lon den in Engeland de Europese Kampioenschappen Tang Soo Do (Koreaans Karate) gehou den. Twee Waddinxveense Tang Soo Do beoefenaars: Dave Zwanenburg en Marichelle de Jong waren samen geselec teerd. Op de eerste dag werd ’s mor gens begonnen met een lood zware centrale training gehou den onderleiding van enkele grootmeesters op het gebied van Tang Soo Do. In de middag gingen de Hyong wedstrijden (stijlvormen met o.a. wapens) van start. De middag werd afge sloten met een spectaculaire demonstratie op het gebied van zelfverdediging. De volgende ochtend werd al vroeg gestart met de individu ele gevechtsklasse waar Mari chelle en Dave zich konden be wijzen. Marichelle de Jong (2e dan) kwam uit in de poule zwarte banden dames en vocht zich al snel naar de finale, die zij op spectaculaire wijze won met goud en werd daardoor Euro pees kampioene. Tijdens de jeugdkeepers promotiedag gaf Feyenoordkeeper Carlo L’Ami uitleg aan zijn eventuele opvolgers. WADDINXVEEN - Waddinx veen mei dertig jaar. De basketbal- Ivereniging viert dit vanaf 14.00 uur in de Duikelaar aan de Zuidplaslaan met een aantal cli nics voor de jeugd onder lei ding van toptrainers uit de re gio. Daarna zijn er een aantal spectaculaire wedstrijden van onder andere Heren I, het boegbeeld van de vereniging. Aansluitend zal vanaf 21.00 uur een feest worden gehouden. Waddinxveen Flyers werd in 1973 opgericht als onderdeel van TOOS. Als TOOS-basketball werkte de jonge vereniging met veel ups en downs aan een ver dere groei. In 1977 wordt ging in 1976 de 100-leden grens TOOS omgevormd tot een multisportvereniging, waarin gymnastiek, basketball en korf bal wordt beoefend. Dit is ech- Junioren. Aan de herenkant ko ter van korte duur als in de na volgende jaren slechts zeer weinig mensen zich actief in willen zetten voor deze vereni ging- Wanneer de korfballers zich halverwege 1980 afsplitsen en als zelfstandige vereniging door het leven gaan, komt de multi- sport behoorlijk onder druk te staan. Ook binnen TOOS-bas ketball vragen de leden zich af wat het nut is van een multi sportvereniging. Op 25 april georganiseerd voor bedrijven 1985 wordt de oprichtingsver gadering van de nieuwe onaf hankelijke vereniging gehouden. Uit 86 kandidaat-namen wordt speeldag is zaterdag 14 juni uiteindelijke de nieuwe naam gekozen:Waddinxveen Flyers. Aanvankelijk trainen de basket- dit jaar gespeeld in dorpshuis bailers in de gymzaal aan de An na van Burenstraat (KW-plein). De competitiewedstrijden worden eerst op woensdag avond gespeeld in de zaal aan de Staringlaan en later in de Joh. Postlaan. In 1977 worden zowel de sporthal ’de Sniep’ (tegenwoordig ’de Dreef’) en in de regio. Onder de Dartfe- deratie het Groene Hart van Holland (DFHGH), waaronder de Krimpenerwaard, Lopiker- waard en de Zuidplaspolder vallen, wordt ieder jaar weer de competitie gespeeld. 66 Teams met vijf of zes spelers uit de regio doen mee, wat bete kent dat er zo’n 400 darters bij de sport betrokken zijn. In cafés en buurthuizen in de Goudse regio wordt de com petitie uitgevochten. Naast de reguliere competitie organiseert de DFHGH ook een bekercompetitie, waaraan alle competitieteams meedoen. X; Om ons assortiment zo nieuw mogelijk te houden, worden 1 keer per jaar de 'oudere* verhuurmodellen met zeer hoge kortingen verkocht. Kom langs in onze grote showroom. Wij verkopen natuurlijk ook nieuwe fitness-apparaten! Z A Z 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 27