Ouders Theo Thijssen verontrust over gedwongen vertrek leraren eg Gemeentelijk (wan)beleid oplossing Energiegebruik Herbarenerf en Machtelderf WD solt met belangen van ondernemers! r DUURZAAM Colofon Bi Z MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Schade aan auto, bedrijfswagen of caravan? WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) SCHADECENTER LEZERS SCHRIJVEN I. WOENSDAG 21 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 9 i I i i WADDINXVEEN K ZS De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. G.C. de Jong, Sliedrecht 17.00 uur ds.A.W. van der Plas Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondag I0.00 uur ds. G.A. van derWeerd, Moordrecht 18.30 uur ds. C. de Jong,Ves per Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. E.Versluis, Molenaarsgraaf 17.00 uur ds.Joz. De Koeijer, Bodegraven ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND levert veel onrust op. Onze school wordt onevenredig zwaar getroffen”, meent het belangencomité Theo Thijssen, waarin een aantal ouders zich heeft verenigd. Om aandacht te vragen voor het gedwongen vertrek van vijf leerkrachten, hielden de ouders en leerlin gen afgelopen week diverse ac ties. Zo was er op woensdag een sponsorloop om dienstja ren bij elkaar te lopen voor de juffen en meesters. Ook een handtekeningenactie is gestart, afgelopen week waren al 13-4 handtekeningen binnen. Vorig jaar sloot de locatie Es- sengaarde van de Dick Bruna- school. Dit kostte het open baar onderwijs in Waddinxveen vier volledige banen. Aankomend schooljaar sluit De Papegaai door sluiting van het asielzoekerscentrum (AZC). Hierdoor vervallen zes banen. Door verdere terug loop van leerlingen bij de Dick Bruna dit jaar, vervalt nog eens Voor meer informatie zie: www.schadecenter.nl UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos I8.30 uur vesperdienst in Im- manuelkerk 11.00 uur Wachttorenbespre king een fulltime functie. De drie openbare scholen bin nen Waddinxveen vallen onder hetzelfde bestuur, de gemeen te. En de leerkrachten met het minste aantal dienstjaren moe ten weg. Hierdoor moeten er bij de Theo Thijssen vijf leer krachten (van de 13) weg, die vervangen worden door leer- Namens het bestuur van de Ondernemers Vereniging Wad dinxveen (O.V.W.)Henk de Bas (voorzitter) alleen aan de handtekeningen actie, maar ook aan de site waarop ouders hun reactie kunnen geven. Daar stonden vorige week al tachtig reacties op”, aldus Annet. Wethouder Gerts ziet de acties als onder- NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. L.D. Bur ger,Waddinxveen 17.00 uur ds. DJ. Budding, Waddinxveen Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St-Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistie viering, pastor W. vd Meer dinsdag 27 mei 19.00 uur Eu charistieviering, pastor W. vd Meer RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag I0.00 uur spreker: geen opgave ontvangen REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag I juni 10.00 uur drs. Ch.Van der Leest, Den Haag GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds.W.J.M. Vreugdenhil, Amstelveen 16.30 uur ds. G. Zomer, Amersfoort-Hoogland GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde zondag 9.30 uur ds.T.H. Prins, Nieuwkoop I8.30 uur Vesper in Immanuel- kerk OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: I0.00 uur leesdienst I8.30 uur leesdienst Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 63I45I of 06-III63246, voor minder dringende vragen: vra- Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (I0 eurocent per minuut) A/te auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. baan vinden. Maar juridisch ge zien kunnen we daar helemaal niets aan veranderen, dat is volgens de wet zo geregeld. We willen wel graag iets creatiefs verzinnen. Zo kijken we mo menteel naar een optie om één van de betreffende leraren een plekje te laten opvullen voor langdurige vervanging, zo dat de sollicitatieplicht niet geldt.” Ook andere ideeën zijn van harte welkom, zo bena drukt de wethouder. De ouders weten dat de CAO van leerkrachten nu eenmaal zo is opgesteld. „Maar de poli tiek kan zelf ook keuzes ma ken. Dit kost weliswaar geld, maar bij de gemeente had de zaak ook beter geregeld kun nen zijn. Zo heeft de Theo Thijssen zich als enige school zeven jaar geleden bereid ver klaard om de AZC-school on der haar vleugels te nemen. Destijds is al gevraagd om be leid te maken ter voorberei ding op het eventuele sluiten van de school (omdat het een tijdelijk AZC was). Dit is nooit gebeurd. Dan is het wel erg zuur, dat een leerkracht die al I2 jaar op de Theo Thijssen werkt, plaats moet maken voor iemand van de Papegaai, die daar pas 7 jaar werkt.” Van de ouders krijgt het belan gencomité in ieder geval heel veel steun. „Dat zien we niet van elektriciteitsverbruik laat wederom grote verschillen zien met een mini mum van 3115 kWu per jaar en maxi ma van bijna 6900 kWu. Evenals bij de Kievitdreef vinden we hier ook weer een drietal ’topverbruikers’ onder de deelnemers aan de enquête. Opmer kelijk is dat alle bezitters van een Ervan uitgaande dat de door ons verkozen gemeentelijke politieke partijen integer en doelmatig aan de slag gaan worden wij keer op keer in de maling genomen, beter gezegd zwaar beduveld. Eerder schreef ik over de exorbitante kosten van de door alle partijen ge wenste externe adviseur kwes tie, maar nog erger lijken de uitkomsten en de daarop geno men stappen voor ons burgers uit te gaan vallen. Deze stappen worden gewoon door de nog zittende en falende volksverte genwoordigers uitgevoerd alsof het de normaalste zaak is.Vroe- ger was daar een gezegde voor: se-in boiler hier ook weer hoog sco ren. Dat is echter zeker niet het hele verhaal, daar ook de deelnemer zon der close-in boiler qua verbruik tot de top drie van de erven behoort. In een van de volgende bijdragen gaan we hier wat nader op in. Naast zelf eens kritisch te kijken naar mogelijke oor zaken is omschakelen naar (goedkope- De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schip- aan boord I8.30 uur ds.W. van Gorsel, Bergambacht het team en de directie dat er opnieuw een goed team wordt gevormd. „Dat vertrouwen heb ik in ieder geval. Maar na tuurlijk begrijp ik dat de ou ders volledig opkomen voor hun school en de kinderen.” cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. Ol 82-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. AI-anon/Alateen is een zelf- voor kinderen, vrienden en familie van alcoho- listen.Voor meer informatie:Jo ke Ol82-612765 of Marieke Ol 82-503773. verancier zelf kunt kiezen voornamelijk uit milieuoogpunt een goede stap. Daarnaast kan men via plaatsing van(zwaar) gesubsidieerde PV panelen een gedeelte van de beno- ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat I2, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na I0.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn cen tralist die uw boodschap aan neemt. ONTMOETINGSKERK, GROENSVOORDE zaterdag 19.00 uur Woord en Communiedienst zondag I I.I5 uur Gezinsvie ring JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak flats (de cirkelflat op het Floriserf) steuning. „Dat motiveert ie dereen om het probleem aan te pakken, al kunnen we niet om de regelgeving heen.” Aan de andere kant hoopt de wet houder ook dat de ouders ver trouwen hebben in de rest van WADDINXVEEN - Door slui ting van asielszoekersschool De Papegaai en door teruglo pende leerlingenaantallen bij de Dick Brunaschool, lijkt de Theo Thijssenschool aan de Kerkweg Oost het kind van de rekening te worden. „Onze school groeit als enige school en nu moet bijna de helft van het leerkrachtenteam weg. Dit krachten van de andere scho len. Een slechte zaak vinden de ouders. „Er is jarenlang hard gewerkt aan een goed team en dat wordt door omstandighe den van buitenaf in één keer teniet gedaan.” Niet dat de nieuwe leerkrachten niet goed zouden zijn, zo benadrukt An net. „Maar het is te veel ver vanging in één keer, dat is niet goed voor de teamspirit.” Want de ouders vrezen voor veel onrust in de school, om dat er opeens onbekende leer krachten rondlopen.Vooral het komende schooljaar zal dit het geval zijn. Dan worden de leer krachten die boventallig zijn in een regeling gezet (de zoge naamde RDDF) en hebben ze een sollicitatieplicht om uiter lijk in augustus 2004 elders te gaan werken. In de tussentijd moeten ze op school werken. Wethouder Gerts (onderwijs) ziet het probleem en vindt het heel vervelend. „Vooral omdat leerkrachten ineens weg kun nen zijn, als ze een nieuwe Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. beperkt; vervanging van de CV ketel door een HR combisysteem, zoals door een aantal inmiddels al gedaan is, is de meest eenvoudige en voor de hand liggende. Dit moet al snel een besparing opleveren van zo’n 15-20%. Daarnaast kan vervanging van enkel of re) groene stroom - waarvan u de le- (gewoon) dubbel glas door HR++ glas verancier zelf een vermindering opleveren van re spectievelijk zo’n 75% en 50% van het warmteverlies door de ramen. Ther- mostaatkranen en/of een klokthermo- staat blijven ook hier verstandige digde elektriciteit zelf opwekken. Elke hulpmiddelen om het gasverbruik ver der terug te dringen. Bovendien zijn dit betrekkelijk lage investeringen die snel terugverdiend zijn en daarnaast comfortverhogend werken. Een stapje verder is de plaatsing van een sidieerde) zonneboiler, al dan niet ge combineerd met de (huidige) CV. Dit advies zijn 200 Euro, die volledig door kan nog eens een besparing opleveren de overheid worden vergoed. Voor zo’n 200-250 m3 gas per jaar. Het verdere vragen, opmerkingen of sug gesties over deze rubriek kunt u te recht op onze website: http://www.duurzaamwaddinxveen.nl of bij het secretariaat tel 0182- 612192) vierkante meter levert, mits geplaatst op het zuiden, ca 80 kWu per jaar op. Bent u geïnteresseerd in meer speci fieke informatie of een persoonlijk EPA advies, dan kunt u terecht op ht- (gesub- tp://www.epadesk.nl of bellen met tel 0900-1719. De kosten van een EPA Vo/gende keer: Het huishoudelijk elektrici- clo- teitsgebruik. Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen Tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29 E-mail: info@schadecenter.nl Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg I38 (tegenover de JEUGDGEZONDHEIDSZORG Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0I82) 69 88 20 www.dam-mh.nl i een bord voor je kop hebben. Wars van de verkiezingsuitslag lezen wij in geur en kleur de dadendrang van falende politici en nog erger de trappelende opvolgers komen op mij voor alsnog ook niet zuiver over. El ke politieke partij schroomt nu niet om zogenaamd man en paard te noemen, terwijl zij stuk voor stuk de afgelopen maanden alleen maar hun eigen zaken hebben lopen beharti gen. Volksvertegenwoordiger heet dit met een duur woord, terwijl nietsnutten beter klinkt en dichter bij de waarheid staat. Ook wel spreken voor ei gen parochie geheten. Ik kan het niet laten om elke gemeen telijke politieke partij in één zin kernachtig te typeren. PCW - te lang stembepalend geweest, daardoor niet bij machte te veranderen en ou derwets. CDA - wilde te graag wethou der leveren en staart zich blind op landelijk, tijdelijk partijsuc- ces. WeWA - stel dissidenten met zogenaamde nieuwe visie, die gebakken lucht blijkt te zijn. PvdA - de verliezer, die al dacht er te zijn voor de verkiezingen, maar nu op de blaren zit. WD - ook al zo’n partij die te lang macht heeft en daardoor niet meer van deze tijd is. D66 - zogenaamd alternatief, middels voorkeurstemmen aanwezig, maar teleurstellend zwak. Als ik nu naar het bovenstaan de lijstje kijk en daarnaast alle opmerkingen van de afgelopen maanden in de week- en dag- Perfect schadeherstel voor elk merk auto en caravan met originele onderdelen! Volledige afwikkeling met alle veraekenngsmaafBChapptjeo 24-uurs service Focwa garantie van twee jaar Geen eigen risico (afhankelijk van uw vei GRATIS vervangend vervoer ISO en KZS gecertificeerd Ook voor caravan wandherstel en uitdeuken zonder spuiten! 0-4 Inloopspreekuur Consultatie bureau, maandag I 1.00 tot 12.30, Stationstraat 12, Wad dinxveen. Avondspreekuur Consultatiebureau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. Met stijgende verbazing hebben wij kennis genomen van de ver klaring die door de WD in Waddinxveen vorige week is uitgegeven. De WD (lees voor zitter Leeflang en oud-wethou- der Wientjens) willen in de tijd weer 20 jaar terug.Anders kun nen wij Ondernemers Vereni ging Waddinxveen (OWV) deze verklaring niet lezen, dat de WD er op tegen is om de ko mende tijd de centrumplannen te gaan onderzoeken. Wellicht gaat de WD voorbij aan het feit dat er een gloednieuwe samen werkingsovereenkomst, van de gemeente en de ontwikkelaar, ligt te wachten op goedkeuring van de gemeenteraad. Voordat het college van B.&.W. demis sionair werd heeft het in de toenmalige samenstelling deze nieuwe overeenkomst vastge steld. En deze nieuwe samen werkingsovereenkomst is een reuze stap vooruit richting nieuw winkelcentrum. Het stopzetten van dit traject is voor de ondernemers is de zo veelste vertraging in een toch al zo lang lopende kwestie en dus rampzalig voor de vervolg- procedure. Het is op z’n zachtst gezegd merkwaardig dat juist de WD (die 4 jaar lang een eigen pro- jectwethouder voor het cen trum had) nu schrijft, dat ze een snelle opknapbeurt voor de Passage op basis van de hui dige (oude) samenwerkings overeenkomst wil. Hierbij wordt aan een paar zaken te gemakkelijk voorbij gegaan. Ten eerste wordt de huidige Passa ge op dit moment al opge knapt, dus dat zal de WD niet WADDINXVEEN - De ‘erven’ zijn ze ven straten aan de westkant van de wijk Zuidplas 80, langs de Piasweg, die genoemd zijn naar mensen die betrok ken waren bij de eerste gronduitgifte in Waddinxveen in april 1233. De wo ningen op de erven lopen uiteen van tot dure koopwoningen. Die zijn deels door projectontwikkelaars neergezet. Een ander deel is gebouwd in op dracht van de (oorspronkelijke) eige naars. Dergelijk "particulier opdracht- geverschap" is de laatste jaren erg populair onder politici en architecten. Het Herbarenerf en Machtelderf ge bouwd in de periode l987-’88. Op het bladen naast elkaar leg kan er maar één conclusie mogelijk zijn. Weg met de partij- en vriendjespolitiek, dus weg met de beoogde nieuwe wethouder van de PvdA, dhr. Lont, die waarschijnlijk zijn naam alleen al eer aan zal kunnen doen. Weg met alle malversaties a la WeWa en weg met het handje klap tussen PCW en CDA.Weg met alle mogelijk nieuwe kandi daten die naar voren geschoven worden, wie dan ook. Weg met alle wethouders en tot slot ge woon even niet de partijen aan het woord laten, maar de wens van de burgers. Dus gewoon beleid maken en uitvoeren door gekwalificeerde mensen onder leiding van en met dhr. Schrik, die zijn naam dan hope lijk wel eer aan kan doen. Geen politiek gehannes maar gewoon drie buiten de raad capabele wethouders aanstellen onder leiding van onze burgemeester, die wel het dorpsbelang dient en niet die politieke nitwits. Gewoon doen waar voor je staat, met elkaar de intentie hebben er iets van te maken. Een bezorgde burger, die be looft wat hij zegt CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 21 mei 19.45 uur ds. M. van Kooten zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg donderdag 29 mei (hemel vaartsdag) 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg Onze conclusie kan niet anders zijn dan dat deWD op een wat nare manier het huidige college nog een trap wil nageven, en zich nu wil distantiëren van be leid (o.a. het bekende master plan) wat ze zelf jaren heeft ge- steund.Wat ons betreft is het natuurlijk prima om te investe ren in zaken als openbare orde en veiligheid, wijk-en buurtbe heer en jeugdbeleid, maar WD (haal die boter van uw hoofd en) laat de Waddinxveense on dernemers niet stikken! van hen beschikken over een close-in boiler voor warm water in de keuken. Als we het gasverbruik van de twee- onder-één-kappers aan het Machtel derf en het Herbarenerf met elkaar vergelijken dan valt op dat de wonin gen aan het Herbarenerf, ondanks dat de afmetingen redelijk vergelijkbaar zijn, veel minder gas gebruiken dan die aan het Machtelderf, gemiddeld 1284 tegen zo’n 2350 m3/jaar. Dit kan niet verklaard worden op basis van het aantal bewoners. Blijkbaar speelt hier het stookgedrag hier een belangrijke rol of is er een essentieel verschil in de kwaliteit van isolatie van de wonin gen die door de projectontwikkelaar of door de particulier gebouwd zijn. Dat laatste is op basis van de ons be schikbare gegevens niet te beoorde len. Zoals mocht worden verwacht is het hoogste gebruik (3384 m3) gere gistreerd bij de vrijstaande woning. Daar deze woning het meeste "buite noppervlak" heeft, is ook het warmte verlies en het daaruit volgende gasver bruik voor verwarming het hoogst, ondanks dat deze woning volgens de toen geldende normen goed geïso leerd is. De mogelijkheden om te besparen zijn AWg GMAWEBCOfOJf Herbarenerf zijn alle woningen ge bouwd door particulieren, de helft vrijstaand en de andere helft twee-on- der-één-kap. Het Machtelderf bestaat grotendeels uit twee-onder-één-kap woningen die door een pro-jectont- wikkelaar zijn neergezet, aangevuld met drie vrijstaande particuliere hui zen. Daar de woningen na 1980 ge bouwd zijn moeten ze allemaal vol doen aan de normen van het toen geldende bouwbesluit. Dat blijkt in derdaad het geval want ze zijn ze al lemaal rondom geïsoleerd en voor zien van dubbel glas op de woonverdieping. Zes bewoners van deze beide erven hebben meegewerkt aan de energie-enquête van de werk groep Energie in juni vorig jaar. Hun gebruiksgegevens kunt u vinden in de tabel en de grafiek. Hierin vergelijken we het gebruik van de bewoners van vijf twee-onder-één-kap woningen (K) met elkaar en dat van een vrij staande woning (V.AIIe woningen wa ren ten tijde van de enquête voorzien van een normale CV-combi installatie voor verwarming en warmwatervoor ziening In twee van de woningen is de ketel in de respectievelijk 2000 en 2001 vervangen door een HR. Vier Leerlingen van groep 4 maakten zelf een spandoek, waarmee ze samen met de ande re leerlingen in optocht van de school naar het gemeentehuis liepen. Vóór vertrek moest er wel even geoefend worden in het lopen met een spandoek. (Foto:pr.) bedoelen. Daarnaast is het (na alle toezeggingen) natuurlijk voor ondernemend Waddinx veen onacceptabel dat nu al leen de Passage opgeknapt gaat worden en er verder niets zou gebeuren. DeWD is schijnbaar niet meer die politieke partij die de MKB-ondernemers een warm hart toedraagt. Ook gaat de WD erg gemakkelijk om met de belangen van de Wad dinxveense consumenten. Een zaak waar juist de WD zich in het recente verleden zo druk om maakte.Wij kunnen melden dat een overgrote meerderheid van de ondernemers zo snel mogelijk een mooi (en liefst groter) winkelcentrum willen. Bij die ondernemers behoren ook heel wat Passage-winke- liers. Natuurlijk wordt er op de Passage genuanceerd gedacht over een centrum op een an dere locatie dan de huidige Pas sage, echter er zijn onderne mers die durven verder te kijken dan hun neus lang is. Iets dat van de huidige WD niet ge zegd kan worden. Uiteraard zal de OWV zich sterk maken, voor die ondernemers die bij een eventuele verhuizing schadeloos gesteld moeten worden. Iets waar over het ver leden ook al goede afspraken gemaakt waren. Daarnaast is het vreemd dat de WD alleen maar delen uit het rapport van Thijn gebruikt die haar goed uitkomen.Want con clusie III (uit het plan van aan pak) waar van Thijn het cen trumplan zelfs tot topprioriteit nr. I bestempelt, wordt ge makshalve door de WD maar overgeslagen. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af- Pamassia, psycho-medisch spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, hulpgroep Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens Huisarts en apotheek voor alle afspraak, tel. 0182-610462 of inwoners van de regio Midden- 0182-516876. Holland - Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: HuisArtsenPost Midden-Hol- gen@dierenkliniekzevenhui- land (HAP) zen.nl. Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na telefonische afspraak) F

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9