Spinning marathon was groot succes Die paparazzi zitten overal AJ SV Waddinxveen Kabouterweekend met kookprogramma Nieuw bestuur W.S.E. TOOS-turnsters net niet door naar finale gooit hoge ogen Sociale vaardigheidstraining ’Snap je’ I k i Taekwondo Afscheid van Concours Sportweek Schoolzwemmen I Koppel- klaverjassen Sportweek WADDINXVEEN - In het kader van de sportweek Waddinxveen organiseert het Sportweekco- mité i.s.m. Hotel Café Restaurant ’De Unie’ op zaterdag 14 juni 2003 de jaarlijkse Koppelklaver- jaswedstrijd. De wedstrijd, met minimaal zeven partijen, begint om 10.00 uur en zal rond 17.00 uur afgelopen zijn. De zaal is om 09.30 uur open. De inschrijfkos ten zijn 22 euro per koppel. In begrepen het inschrijfgeld per koppel en verder I kop koffie, I consumptie, I kop soep en 2 be legde broodjes per persoon. Er eerste voor de Prins W. Alexan- zijn prijzen te winnen.Tijdens het toernooi kan men loten kopen, waarmee men waardebonnen en nuttige prijzen kan winnen. Op geven bij ’De Unie’, Kerkweg- Oost 206 Waddinxveen, tel. (0182) 61 69 65 of Arie Boer, Stekelbaarssloot 16 Zoetermeer, tel. (079) 331 52 05, mobiel 06 - 23 67 15 49 of per e-mail bij Ri chard Boer: richard_saskia- boer@zonnet.nl hippique M.van Dijk a WOENSDAG 28 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Kabouter Plop I 'h k 'j' www.cramo.nl ZOETERMEER Platinastraat 62 079-3601260 WADDINXVEEN Staringlaan 5 0182-640050 GOUDA Joubertstraat 34 0182-689080 Kk.- Met muziek en lichteffecten werden de deelnemers opgezweept. I Breukhoven. „Die laat zich vol spuiten met melkzuur, rook je dat niet in de foyer?” WADDINXVEEN - De Spin ning marathon, op 24 mei bij sportinstituut Den Edel, is po sitief uitgepakt. Ongeveer 75 deelnemers hebben de spin- bikes zes in uur in beweging gehouden, met als doel geld bijeen te brengen voor het Kindertehuis ’Moeder There- Haarmans, Addy Wicher, Ar nold Staarthof en Pieter Westdijk, hebben de fiets zes uur in beweging gehouden. De rest van de deelnemers deed dit in teamverband. Door de opzwepende muziek en licht effecten werd het tempo re gelmatig opgevoerd door de twee instructeurs. De toe schouwers konden achter de dranghekken het schouwspel gadeslaan. De laatste secon den verstreken onder handge klap. Gezien het succes van de actie zal het evenement zeker nog een keer herhaald wor den. WADDINXVEEN - Sommige kinderen zijn angstig in de om gang met leeftijdgenoten. Ze hebben een lage dunk van zich zelf en beschikken niet over vol doende sociale vaardigheden. Het zijn vaak verlegen, terugge trokken kinderen die niet zo goed raad weten met zichzelf en onhandig zijn in het contact met anderen. Maar het kunnen ook luidruchtige kinderen zijn die an deren hinderen of dikwijls bij ru zies of vechtpartijtjes betrokken zijn. Margriet de Jong en Astrid Tol- Nootenboom, de oprichters van ’Snap je’, sociaal emotioneel kin- deronderwijs en beide werk- die slechts één keer eerder werd uitgereikt. In 1976 begon Moons in het jeugdbestuur van W.S.E., stroomde daarna in 1981 door naar het hoofdbestuur waar hij de verantwoordelijkheid had over onder andere de commis sies onderhoud, algemene zaken, zaal en TC. De afgelopen elf jaar bekleedde hij de rol van voorzit ter. In het Kindertehuis ’Moeder Theresa’ worden meisjes op gevangen die, meestal na ver krachting, zwanger zijn ge raakt en geen tehuis hebben. Daar kunnen ze blijven tot de bevalling, twee weken na de geboorte van het kind moe ten ze plaats maken voor an dere meisjes. Ongeveer 95 procent van de kinderen wordt aangeboden voor ad optie omdat de moeders niet in staat zijn voor de kinderen te zorgen. schappen de gelegenheid biedt eens het grote podium te be treden. Het niveau is dan ook net even anders, maar dat maakt de show niet minder vermakelijk. Juist met de eenvoudigste dan sen, wordt het meeste succes geoogst. De kleinsten van het Moordrechtse Fit Fun doen de Kabouter Plop-dans, afge wisseld met een K3-dansje. De vertedering van de kinderen en de herkenbaarheid van de lied jes levert ze een groot applaus op. De dansers van All Aerobics Dance kunnen ook rekenen op groot applaus met hun Rock Roll optreden rond de film ’Great balls of Fire’. Het niveau loopt dus ver uiteen. De orga nisatie van de manifestatie loopt gesmeerd. Aan alle kan ten is rekening gehouden met het thema Oscars. De video theek van Moordrecht stond tientallen filmpromotieborden af voor de aankleding en voor de pauze worden de bezoekers nog een keer gewaarschuwd: ’Ga niet te dicht bij de ramen staan, want die paparazzi zijn overal’. PAGINA 23 der O. team I 140,28) en Kard. Alfrink team 2(150,16). De totaaluitslag was als volgt: I. Dick Bruna (649,26), 2. Kon. Beatrix (681,08), 3. Kard. Alfrin|< (687,56), 4. Eben Haëzer (697,40), 5. Pr. W. Alexander O. (741.33) , 6. Theo Thijssen (784,28), 7. Rehoboth (791,30), 8. Pr. W. Alexander W. (817,38), 9. Kon. Juliana (820,71), 10. Bethel (837.34) . 18.00 uur kwamen de gasten; ouders, broertjes en zusjes van de kabouters. Voor hen hadden de kabouters een viergangen menu in petto: maïssoep met honing; wortelpuree met ge haktballetjes, doperwtjes en saus; spoom van aardbeiensor- betijs en limonade; flensjestaart met sinaasappelroom. De kabouters mochten zelf het eten voor de gasten serveren en daarna ook zelf van hun kookkunsten genieten. Na het diner kreeg iedereen het kook programma te zien en ontvin gen de kabouters hun welver diende insigne ’Kokkerellen’. Voor meer informatie over de Klimopgroep/kabouters en fo to’s van dit weekend kunt u te recht op de site: www.klimop- groep.nl of bellen met 612304 of 618066. Tussen de optredens door doet Angeline van Gennep een per siflage op Idols waarvoor ze opkomt als zenuwachtig musje, Gemma Glitter, als vamp die komt voor de blootrol en ook de klompenauditie van de ech te Idols wordt geïmiteerd. Na drie uur dansspektakel worden ook echt de Oscars uitgereikt aan de beste dans groepen. Volgend jaar staat er weer een Mega Streetdance Manifestatie op het program ma. Deze wordt dan voor de derde keer gehouden in de schouwburg. De datum staat al vast: op 28 februari 2004 keren de dansers weer terug. Na dit publieksopwarmertje kan de Mega Streetdance Mai- festatie 2003 echt beginnen. 21 Groepen vertonen ’s middags hun kunsten, gevolgd door nog eens 20 groepen 's avonds. De kaarten zijn voor beide shows nagenoeg uitverkocht. Vooral ouders, opa’s en oma’s vullen de zaal. Zoals wel vaker zal voorkomen de komende weken. Het schouwburgseizoen loopt op zijn eind, wat amateurgezel- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag zijn de drie deelne mende taekwondoka’s van sportinstituut Den Edel tijdens een internationaal toernooi in Dordrecht in de prijzen geval len. Roel Schellen werd in de B -klasse aspiranten onder de 51 kg eerste in zijn poule. Hele maal cadeau kreeg hij de over winning niet want na een gelij ke stand in zijn eerste partij werd op beslissing van de scheidsrechter gewonnen. In de finale was een 1-0 stand vol doende voor de eerste plaats. Neal van der Laan, uitkomend in de A-klasse aspiranten onder 36 kg werd derde evenals Daan Schwiebbe A-klasse aspiranten boven 64 kg. hetWaddinxveense sportinsti tuut meer dan 3000 km afge legd en voor 1500 euro bij el kaar gefietst. Het geld werd opgebracht door sponsors die de actie steunden. Jong en oud deed mee aan de marathon en het enthousias me was groot. Een aantal sa’ in Sri Lanka.Vijftig fitness- deelnemers, waaronder Maria centra in Nederland deden aan de actie mee. In zes uur tijd hebben de deelnemers bij WADDINXVEEN - De Schut tersvereniging Waddinxveen kan terugkijken op een goed seizoen in de Districtscompetitie 2002- 2003 voor luchtgeweer.Twee van de vijf deelnemers behaalden een eerste plaats in hun klasse.Voor- zitter Colla haalde goud in de klasse B door in de acht rondes 2744 punten bij elkaar te schie ten, een gemiddelde van 343. Daarmee bleef hij de nummer twee en drie respectievelijk acht en negen punten voor. In de klasse Junioren B werdYou- ri van der Lans eerste met 2592 punten, een gemiddelde van 324. DeWaddinxvener bleef daarmee liefst 18 punten voor op de num mer twee en 29 op de nummer drie. Het is het eerste seizoen waarin Van der Lans niet meer opgelegd (ondersteund) schiet. In de dit jaar zeer spannende hoofdklasse heren kan Harry van Laviere met 375 punten tevre den terugzien op zijn seizoen. Hij werd door een beter gemiddel de vierde in deze hoogste klasse bij elkaar gekregen die zondag meedansten in een heus Oscar- gala. Streetdancegroepen in alle leeftijden en uit de hele regio bedachten een dans rond een bekende film. De presentatie is in handen van de Moordrecht se actrice Angeline van Gennep die opkomt als mevrouw Dro ge, de zus van Gert-Jan. Gert- Jan kon zelf niet komen, want hij was er kapot van dat zijn programma glamourland van de buis moet, vertelt ze. Terwijl mevrouw Droge zich een weg baant door het publiek omdat ze Arnold Schwarzeneger ge zien denkt te hebben, neemt ze de laatste roddels door. Bij voorbeeld over Conny van van de turncompetitie. In deze poule komen de turnsters Leo- nie Heikens, Tiffany Smit, Se rena Jansen, Nathalie Knijnen- burg, Caroline Flohil en Tamara Berends voorTOOS uit. Bij de ze wedstrijden tellen de resul taten van de vier beste turn sters per toestel mee voor de einduitslag. De meisjes turnden een goede wedstrijd met een score van 35.05 op Sprong en 35.50 pun ten op Brug. Ook Vloer ging erg netjes en behaalden de turn sters een score van 34.75. Op Balk werd een totaal behaald van 27.65 punten. Ondanks het goede resultaat van de TOOS- turnsters, eindigden zij met een eindscore van 132.95 op een vierde plaats achter Velocitas (138.40), Udi (135.70) en SJZ (133.85). Op 7 juni is de finale van de turncompetitie in Be verwijk waar de turnsters uit poule I b voor TOOS gaan uit komen. WADDINXVEEN - In Gouweb- ad ’De Sniep’ gaf het school zwemmen, in het kader van de Sportweek, weer een drukte van belang. Dit sportweekevene- ment, georganiseerd door Van Uden-De Gouwe, is een jaarlijks terugkerend spektakel. Bij de meisjes van groep 5/6 won de Kard.Alfrink team 2 (164,96 pnt) voor de Prins W. Alexander O. team I (167,61) en de Kard. Alf rink team 4. Bij de jongens van groep 5/6 won de Theo Thijssen team 2 (170,42) voor de Kon. Ju liana team I (173,50) en de Dick Bruna team 2 (174,86). Bij de meisjes van groep 7/8 won Dick Bruna team I (153,13) voor Kard. Alfrink team I (153,38) en Eben Haëzer team 2 154,75). Bij de jongens van groep 7/8 werd ook Dick Bruna team I (135,84) zaam in het speciaal basisonder wijs, zien het al jaren dagelijks om hen heen dat er veel kinde ren zijn die niet weten hoe ze moeten reageren in voor hen moeilijke situaties.Voor deze kin deren kan een sociale vaardig heidstraining net dat steuntje in de rug geven. Het aanleren van deze vaardigheden gebeurt door het spelen van een rollenspel met veel praktische opdrachten. Zodanig dat het voor de kinde ren ook een leuke training is waar ze graag naar toe komen. De bijeenkomsten hebben ver schillende thema’s. Zo wordt de kinderen geleerd iets aardigs over zichzelf te vertellen, te re- van het luchtgeweerschieten. De nummers vijf en zes schoten het zelfde aantal punten bij elkaar. Brons was voor de schutter met 377 punten. Broer Martin eindig de voorlaatste met 374 punten, de laatste kwam toch nog op 372 punten. In klasse D werd Brenda Rook keurig zevende met een score van 268 punten. SV Waddinxveen heeft een klei ne groep luchtgeweer- en lucht- pistoolschutters die wedstrijden schieten en daarmee regelmatig goede resultaten behalen. Ande re leden van de aan de A.Thijm- laan gevestigde vereniging beper ken zich tot trainen en de interne clubcompetitie. Verder heeft de club een trouwe schare donateurs en organiseert ze al jaren een bedrijfscompetitie. le der is welkom om eens een kijk je te nemen op de clubavonden dinsdag en donderdag vanaf 20.00 uur.Voor geïnteresseerden ligt een informatiepakket en een proefrondje schieten onder be geleiding klaar. WADDINXVEEN - Na een maandenlange voorbereiding is de bestuursoverdracht bij W.S.E. een feit. Onlangs droeg de huidi ge voorzitter André Moons de voorzittershamer over aan de nieuwe voorzitter Frans Bruijs- tens. Met André Moons treden ook Irma Pietersen, Fred en Ma rian Bijl en Jan Blom af. Fred Bijl werd ’geridderd’ tot erelid van W.S.E voor zijn bestuursfuncties die hij vanaf 1987 zowel in het jeugdbestuur als in het hoofdbe stuur uitvoerde W.S.E. André Moons werd benoemd tot ere voorzitter van W.S.E., een titel WADDINXVEEN - Op don derdag 29 mei 2003 wordt op de terreinen van manege Rei- gersburgh in Waddinxveen het 37e Hemelvaartsconcours ge houden. Tijdens dit concours hippique komen er ongeveer 300 deelnemers samen tot ruim 600 keer aan de start voor een dressuurproef en/of een springrubriek. Tevens wordt er dit jaar in de ponyru- brieken klasse M gestreden om een felbegeerde plaats in het Rabobank talentenplan. Acht dressuurringen zijn van 08.00 uur tot 18.00 uur bezet, terwijl de gehele dag ook in de sprin garena wordt gestreden voor winstpunten en prijzen. In zo wel het dressuur als het sprin gen wordt gereden in alle klas sen van niveau B tot en met ZZ pony’s en paarden. Aan het einde van de dag zal de prijsuitreiking van de dagprijzen plaatsvinden in de springarena. Die dag zijn ruim 80 vrijwilli gers actief om alles soepel te laten verlopen en de naar ver wachting zo’n 1500 bezoekers het naar hun zin te maken. Op de terreinen zelf is volop par keergelegenheid. De inschrijving is inmiddels ge sloten maar bezoekers zijn wel kom op deze dag. Voor infor matie zie www.reigersburgh.nl GOUDA/MOORDRECHT - „Hermelien, Hermelien, hoe was het om met Harry Potter te spelen?” Een roodharig meisje barst in tranen uit voor de ingang van de Goudse Schouwburg. Ze schrikt wan- neer ze als VI.P. besprongen wordt door zogenaamde pers en paparazzi. Waarschijnlijk verwachtte ze niet behandeld te worden als een ster, terwijl ze zelf naar de sterren in de Schouwburg kwam kijken. Maar het thema van de Mega Streetdance Maifestatie 2003 is niet voor niets ’de Oscars’. De Moordrechtse Raymonde van der Bas van Fit Fun Sports heeft meer dan 1000 dansers WADDINXVEEN - Na echt een jarenlange staat van dienst neemt de jeugdafdeling van WSE afscheid van de jeugdtrai ner Marcel van Dijk. Vanaf ko mend seizoen zal hij de trainin gen en coaching van WSE-1 op zich gaan nemen en dus een jeugdtrainertijdperk afsluiten. Maar wat de jeugdafdeling be treft niet zonder een gepast af scheid. leder word uitgenodigd om op zondagmiddag I juni (de slotdag bij WSE) om afscheid te nemen van Marcel. WADDINXVEEN - De turn sters van de Waddinxveense Jazzdans-en Turnvereniging TOOS zijn er afgelopen zater dag in Naaldwijk niet in ge slaagd een plaats te bemachti gen voor de finale in poule 4 De dansers van TOOS uit Waddinxveen lieten zich inspireren door The Guru, wat Oos terse taferelen opleverde. (Foto: Morianka Peters) ageren op complimenten, gevoe lens uiten en herkennen, te func tioneren in een groep, te reage ren op kritiek en omgaan met pesten. Deze training is geschikt voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar en wordt gegeven in groepjes van maximaal 8 kinde ren. Een training bestaat uit 10 bijeenkomsten van een uur.Voor de training, die eind september in Waddinxveen start, zijn nog een paar plaatsjes vrij. Voor meer informatie over de sociale vaardigheidstraining: www.snapje.nl, of telefonisch 0182 - 630915 (Astrid Tol-Noot- enboom) 010 - 5221165 (Mar griet de Jong). WADDINXVEEN - De Kabou ters van scouting Klimopgroep hebben een leuk weekeinde achter de rug.. Vrijdagavond werden ze ontvangen in een tot kasteel ömgetoverd club huis waar eén spannend spel werd gespeeld. Na een nacht wandeling en een kampvuur werden de bedjes opgezocht. De volgende dag werden de kinderen gewekt met ochtend gymnastiek en een ontbijt. Daarna kwam een TV kook- team op bezoek voor het kin- derkookprogramma ’Okkikok- kies’ maken. Er moest van alles gebeuren: hygiënisch werken, handen goed en vaak wassen, aardappels en winterpenen schillen en pureren, uien snij den, gehaktballetjes draaien en bakken, soep klaarmaken, flens jes bakken en er een taart van maken, servetten vouwen, menukaarten schrijven en tafels dekken. Alles werd steeds in scène gezet en gefilmd. Om I H Rental ..ai

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 23