Eerste paal Regen belemmerde rondrit met starters Commissaris van de Koningin niet woningen Moerkapelle 1 ^■1 ■lil 1 Maatregelen om autoinbraak te voorkomen op RTW FM Onderscheiding voor P.A. Roest Wedstrijd timmeren voorVMBO scholieren OOK WIJ GAAN GENIETEN VAN EEN LANG WEEKEINDE Distripark Doelwijk heeft niet voldoende bluswatervoorzieningen Grootste deel budget ’Burger initiatieven’ al gereserveerd Hl li' - i Frias Rectificatie i alarmnummer door Babyspullen beurs Aanrijding Beroving ''WISS B Kleding- inzamelings- actie Concordia Jeugddienst sggl Inloopochtend stomapatiënten ^flHBBBB 1 I I 1 LI WOENSDAG 28 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 TRIAS PARTICULIER ZIEKENFONDS WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - gr S' I A - (Foto: Liesbeth van der Vis.) 1 ff (Foto: Liesbeth van der Vis.) In verband met Hemelvaartsdag zijn onze kantoren op donderdag 29 en vrijdag 30 mei gesloten. Ook de mobiele kantoren rijden deze dagen niet. Maandag 2 juni zijn wij u vanaf 8.30 uur graag weer van dienst. ZEVENHUIZEN - Op zondag 25 mei omstreeks 04.00 uur stond een 20-jarige man uit Gouda te bellen op de parkeer plaats van een uitgaansgelegen heid aan de Zuidplasweg. Op het moment dat hij stond te bellen werd zijn mobiele tele foon uit zijn handen gegrist. De dader stapte in een donkere VW Golf en reed hierop weg. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WADDINXVEEN - Iedere zes tien minuten slaat een autodief voor het Lokaal Comité Euro pees jaar van de gehandicapte mens, is het thema ’gehandicap ten’ dat gekozen is voor het be grotingsjaar 2003. Dat sluit ande re initiatieven niet uit, zo meldt de gemeente. Overigens is dit een indicatief bedrag. Een burgerinitiatief moet aan di verse voorwaarden voldoen, al staan die voorwaarden nog niet duidelijk op schrift. Het moet in ieder geval gaan om initiatieven vanuit de burgers, gericht op het oplossen van maatschappelijke problemen of op het verbeteren van de kwaliteit van de samenle ving. Een initiatief kan worden in gediend op een speciaal formu lier en moet ook ondertekend worden door andere burgers. De gemeente heeft wel al aange- ook niet om, want tot nu tot werd al 235 maal aangifte gedaan en werden zes daders aangehou den. In deze cijfers zijn ook de po gingen begrepen, dus de inbraken die niet gelukt zijn. Autobezitters kunnen zich relatief eenvoudig wapenen tegen diefstal uit hun voertuig. Het is heel eenvoudig, simpelweg geen goederen zicht baar in de auto achterlaten. Ook geen kledingstukken of lege tas sen, want een dief zou kunnen denken dat er iets waardevols on der verborgen ligt. Neem ook het bedieningsfrontje van uw radio of cd-speler mee en haal vooral de GSM uit de carkit. Laat desnoods uw dashboardkastje open staan, zodat men kan zien dat er niets waardevols in ligt. En mocht u on verhoopt toch waardevolle goe- ting met het college van burgemeester en wethouders, de gemeenteraad en lo kale groeperingen. Franssen kwam overi gens niet alleen, de gebiedsgedeputeerde mw. H.M.C. Dwarshuis (WD) kwam mee. De onderwerpen die tijdens het werkbezoek werden besproken, hadden onder meer betrekking op de bestuurlij ke toekomst van de gemeente, de ruim telijke ontwikkelingen in de Zuidplaspol- der en de Eendragtspolder, de leefbaar heid in de kernen en de relatie tussen het provinciebestuur en het gemeente bestuur. De lokale groeperingen waren om 17.30 uur aan de beurt, op de zoge naamde belangenmarkt. Het project wordt gerealiseerd door Bouwbedrijf Bakker uit Moerkapelle, deze verwacht de woningen voor de zomerva kantie van 2004 op te leveren. lijk de oorzaak geweest. Het ’geen spoed, wel politie’ tele foonnummer 0900-8844 is on geveer een uur buiten gebruik moest worden. Dit nam onge veer een uur in beslag. heeft waarschijnlijk door de korte stroomuitval een storing Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) 'ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Het mooie weer bleef uit, bij het werkbe zoek van de Commissaris van de Konin gin van Zuid-Holland, de heer J. Frans sen, aan Zevenhuizen-Moerkapelle. Maar dat belemmerde een rondrit niet. De overige activiteiten vonden vooral bin nenshuis plaats. Zo was er een ontmoe- ZEVENHUIZEN/MOERKAPEL- LE - Ter gelegenheid van de al- zijn drie hoofdprijzen van 125, 100 en 75 euro. De overige deelnemers ontvangen 50 eu ro. WADDINXVEEN - Uit onder zoek van de brandweer blijkt dat er onvoldoende bluswater aan wezig is in Distripark Doelwijk. De situering van het open water dient te worden aangepast, en naast de elf bestaande putten, moeten nog acht putten worden geboord, zo meldt de brandweer in haar rapport. De gemeente kwam met het verzoek om een rapport, na de brand bij transportbedrijf Frans Maas in juni vorig jaar. „Toen bleek dat meer met modder dan met water kon worden geblust”, aldus loco-burgemeester Oijk- sterhuis. In oktober 2002 bracht de brandweer het rapport uit, de gemeente wilde het rapport eerst zelf inhoudelijk beoorde len. „We wilden eerst heel goed onderzoeken of wij verantwoor- PAGINA24 geven welke initiatieven niet in aanmerking komen voor de agenda van het college. Zo kan het niet gaan over een onder werp waarover de gemeente geen beslissingen mag nemen, een vraag over gemeentelijk be leid past ook niet onder het kop je ’burgerinitiatief’, evenals een bezwaar tegen een genomen be sluit of een klacht over een ge dragen van een bestuursorgaan. Ook een onderwerp dat recent nog in de raad aan de orde is ge weest kan niet opnieuw een on derwerp van bespreking worden. Om te voorkomen dat ook sub sidieaanvragen voor een eenma lige activiteit een beroep op de ze pot doen, wil de gemeente deze regeling ieder jaar evalu eren. de sport, de kerk, de politiek, de Stichting Informatie Verwerking MKB, het Fiscaal Fundament en de woningbouwvereniging SSW (Woonpartners). Met name vanuit de hoofdfunctie is er sprake van een brede inzet voor onder andere de Neder landse Orde van Accountants- De rondrit kwam onder meer langs de Molenviergang, waar een stop werd gemaakt. Op de kruising van de Kerkweg-Oost met de Julianastraat ontstond ergens in Nederland zijn slag. In- op woensdag 21 mei rond 17.15 uur een aanrijding. Daar bij waren een uit Waddinxveen en een 33-ja- rige motorrijder uit Boskoop betrokken. De motorrijder haalde een rij auto’s links in en zag voor zich plotseling het meisje op haar fiets linksaf slaan. Bij de aanrij ding die volgde raakte het meisje aan rug, borst en arm gewond. Zij is overgebracht naar het Groene Hart Zieken huis in Gouda. auto. Verzekeringspapieren invul len voor de autoschade en papie ren van de inboedelverzekering voor de ontvreemde spullen. En dan nog de ergernis van het glas van de ruit dat u nog na maanden in alle hoeken en gaten terugvindt en u steeds weer aan die ellende herinnert. Auto-inbrekers werken vaak met z’n tweeën op de fiets of brommer, men kan dan door denken het is toch niets waard of brandgangen en steegjes snel ont- ik ben zo terug, want u moet zich wel bedenken dat de gemiddelde auto-inbraak slechts 20 seconden pleegd op duurt. Over het algemeen is het Wilhelminaplein, de Passage bedrag van de aangerichte schade hoger dan de waarde van het heer P.A. Roest beoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Roest heeft sinds 1974 diverse activiteiten ontplooid meente en de brandweer, dat het als belastingadviseur en daaraan tekort snel wordt opgelost.” gerelateerde nevenactiviteiten, i I I 1 WADDINXVEEN - Opnieuw organiseert het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid een wed strijd voor afgestudeerde leer lingen van de afdeling Bouw techniek (timmeren) van de VMBO-scholen in de regio Gouwe en Rijnstreek. Met de ze prijs willen de BouwNed af delingen leerlingen stimuleren om meer inhoud aan hun op leiding te geven. De deelne mende VMBO-scholen zijn: De Goudse Waarden (Gouda), Co- menius College (Capelle a.d. IJssel), Coenecoop College (Waddinxveen), Sint Antonius- college (locatie De Rietgors in Gouda), het Schoonhovens College, Driestar College (Gouda), Groene Hart College (Alphen a.d. Rijn) en het Min- kema College (Woerden). De leerlingen maken een werkstuk WADDINXVEEN - In het ka der van de nieuwbouwplannen voor een nieuw clubgebouw houdt Concordia een kleding- inzamelingsactie. Een gespecia liseerd bedrijf haalt ieder kwartaal de kleding op en zorgt er voor dat de bruikbare kleding, schoenen, dekens en gordijnen terecht komen in de Oostbloklanden en Derdewe reldlanden. De onbruikbare artikelen wor den gerecycled. De opbrengst komt ten bate van de plannen voor een nieuw te bouwen clubgebouw. U hoeft het bruik bare niet van het onbruikbare te scheiden. Spullen kunnen in vuilniszakken worden ingele verd, twee gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. Omdat de bouwvergunning rond is en het huidige clubge bouw de Hoge Noot (J.W Fri- soweg) gesloopt is, kan de kle ding op de volgende adressen worden ingevelerd: mevr. J. Bouman/Prinses Margrietstraat 10/tel. nr. 619569, Dhr. L.Ver- weij/Kon. Wilhelminasingel 77/tel. nr. 612623, Dhr. J. V.d. Laan/Koekoekdreef 31/tel. nr. 612768, en Dhr. J. Romijn/Kuy- perhoeve 50/tel. nr. 616297. Mogelijk komt er een kleding- container op het bouwterrein die dagelijks geleegd zal wor den. Voor meer informatie: tel. 0182-619569. ZEVENHUIZEN - In de Her vormde kerk van Zevenhuizen wordt op I juni een jeugd dienst gehouden, de aanvangs tijd is 19.00 uur. Het thema is ’Wie heeft de macht?’. Dit the ma zal worden uitgewerkt door Ds. Westrik uit Den Haag. Onder andere komen de vragen aan de orde: 'Aan wie vertrouwen we macht toe? Mag je als Christen wel macht hebben of willen? Wat als je op macht belust bent?’ Muzikale medewerking verleent de jeugddienstband. Na afloop is er koffie en thee. HH agr administratieconsulenten en re gisteraccountants. Daarnaast heeft hij zich op bovengenoem de terreinen bestuurlijk en or ganisatorisch ingespannen. Op 22 mei is de onderscheiding in het gemeentehuis door burge meester Westendorp aan de heer Roest uitgereikt. MOERKAPELLE - In het bijzijn van de kandidaatkopers en de kinderen van groep 3 van de Rehoboth school heeft wet houder M. Zijderhand op dins dag 20 mei -in de week van Jip en Janneke- de eerste paal ge slagen voor de acht starters- woningen op de voormalige kleuterschoollocatie ’Jip en Janneke’ aan de Jonkheer van der Welstraat. De woningen worden gebouwd voor star ters op de woningmarkt. De starterswoningen, genaamd De JonckHeeren, zijn verdeeld in vier tuinwoningen en vier terraswoningen. Iedere woning is verdeeld over twee verdiepingen en bestaat uit een woonkamer met keu ken, twee slaapkamers en een badkamer. Het project is ontwikkeld door Vos Planontwikkeling uit Reeuwijk in samenwerking met de Gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. REGIO - Op de eerste don derdag van de maand is er een Inloopochtend voor stomapa tiënten (en eventueel andere betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis. Namens de Nederlandse Stomavereniging ’Harry Bacon’ wil o.a. Marja Woutersen (ervaringsdeskun dige) graag met patiënten pra ten. De eerstvolgende in loopochtend is op donderdag 5 juni, tussen 10.00 en 12.00 uur, op de polikliniek van de Bleulandlocatie, balie I, Bleu- landweg 10, van het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda. Fol ders met documentatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook beschik baar. Voor meer informatie: Marja Woutersen, 0180- 318580, ’s avonds tussen 19.00 en 20.00 uur. 1 f k? deren mee moeten nemen en tussentijds een boodschap moe ten doen, leg die goederen dan in de kofferbak met gesloten hoe- denplank. Maar doe dit wel voor u van huis gaat Auto-inbrekers hebben namelijk de gewoonte om op parkeerplaatsen automo bilisten gade te slaan en zien dan dat u spullen in uw kofferbak legt. En wees nou niet zo naïef om te AORGÏI Ui f.Af.R WADDINXVEEN - Evenals voorgaande jaren is er een ba by spullenbeurs in het Zuid- honk. De prijs van de gekochte en verkochte artikelen wordt met 10 verhoogd en de op brengst is voor de algemene middelen van de Stichting. Wat kan er zoal ingeleverd worden: wandel/kinderwagens; autostoeltjes; maxi cosi’s; ledi- kantjes; fietszitjes; wiegjes; bad-, jes; enz. Er wordt geen speel goed ingenomen, alleen echt babyspeelgoed zoals activity centers. Geen knuffelbeesten. Wel driewielers en loopauto’s en karren e.d. Tijdens de ver koop mogen geen tassen mee naar binnen. Er is kinderopvang aanwezig. De spullen moeten schoon, heel, eigentijds en com pleet zijn. Als u een hele baby kamer heeft voor de verkoop, kunt u ook een foto ophangen. De inname- en verkooptijden zijn als volgt: Maandag 2 juni in name: 19.00 - 21.00 uur. Dins dag 3 juni: inname 09.00 - I 1.00 uur verkoop: 13.30 - 19.00 uur en afrekenen: 20.00 - 21.00 uur. Voor inlichtingen: Hanny de Vries tel. 0182-617889 of Hilda van der Sloot tel. 0182-610819. gebroken wordt er nog vaker, ie dere minuut sneuvelt er een au- 12-jarig meisje toruitje of wordt een portier opengebroken. Eén diefstal per zestien minuten leidt tot zo’n 32.850 auto’s per jaar. Eén auto kraak per minuut levert jaarlijks 525.600 getroffen auto’s op. In to taal dus ruim 550.000 schadege vallen die goed zijn voor honder den miljoenen euro’s. Dit aantal zou best omlaag kunnen als meer autobezitters preventieve maat regelen zouden nemen. In 2002 werd in Waddinxveen en Boskoop 319 maal in een perso nenauto ingebroken. Er werden dat jaar elf daders aangehouden. De cijfers voor dit jaar liegen er sloten. Begin april stelde het col lege van B&W voor het rapport alsnog vrij te geven, nog voor de onderhandelingen zijn gestart. Het rapport van de brandweer is alleen gebaseerd op het gebied Distripark Doelwijk, eerste fase. De aan te leggen waterbergingen liggen overigens deels ook in de tweede fase. Voor de aanleg van de tweede fase zullen naar ver wachting aanvullende voorzie ningen nodig zijn. De gemeente Roest kreeg de onderscheiding uit handen van de burgemeester, wil in het onderhandelingsproces voor een samenwerkingsover eenkomst, tweede fase er op aandringen om de voorzieningen gemene gelegenheid 2003 is de zo veel mogelijk op korte ter mijn uit te voeren. „Er is een tijd een groot tekort geweest, nu zul len we er op toezien, via de ge- delijk zijn voor de bluswater voorzieningen. Het terrein heeft een lastige status, want het op pervlaktewater valt weer onder toezicht van het Waterschap.” De gemeente liet de Vereniging Bedrijvenpark Doelwijk weten, na deze beoordeling het rapport toe te zenden. Deze beoordeling wilde de gemeente tegelijk uit voeren met de onderhandelin gen over een ontwikkeling van de tweede fase van dit bedrijf sterrein. Half februari stuurde de Ontwikkelingsmaatschappij Dis tripark AI 2 B.V een brief naar de gemeente, met het verzoek om in het kader van de Wet Open baarheid van Bestuur het rap port te mogen ontvangen. Want de ontwikkelaar is volledig ver antwoordelijk voor onder meer de brandputten en bluswater uit WADDINXVEEN - Van de 90.902 euro gereserveerd voor burgerinitiatieven is in 2003 nog 4.402 euro te vrij te besteden. Het overige deel is al gereser veerd. Zo is 8.900 euro gereser veerd als subsidie voor allochto ne organisaties, 198 euro is bestemd als verhoging waarde- ringssubsidie voor de Comrula’s, 1500 euro gaat naar een uitvoe ring van het koor Vox Jubilans, 50.000 euro is gereserveerd voor het Lokaal Comité Euro pees jaar van de gehandicapte mens 2003 en 35.000 euro is ge reserveerd voor het toegankelijk maken van de openbare ruimte met name ten behoeve van men sen met een handicap. De reden voor het grootste ge reserveerde bedrag, 50.000 euro komen. De meeste auto-inbra- ken worden in Waddinxveen ge pleegd op het Koningin en de Nesse,Voor Boskoop is dat de Snijdelwijk. Het motto ter voor ontvreemde goed. En dan nog de koming is dus: niets erin, niets rompslomp achteraf. Naar de eruit! dealer voor een nieuwe ruit en eventuele andere schade aan de De gemeente heeft de grond voor de starterswoningen ver kocht en de kopers - inwoners van Moerkapelle - de mogelijkheid gegeven om gebruik te maken van een starterslening van maximaal 30.000 euro. Met deze mogelijkheid onder kent het gemeentebestuur het aansprakelijkheid zijn belang van huisvesting voor de ze groep inwoners. Bouwen in Moerkapelle is niet eenvoudig gelet op de schaarse mogelijk heden binnen de kern. Wan neer er ruimte vrijkomt, is het Korte uitval gemeentebestuur er alles aan gelegen om woningbouw te kunnen realiseren, juist voor de doelgroep die zonder be moeienis van de gemeente moeilijk aan een zelfstandige woning komt,aldus Zijderhand. StrOOITIStOrin? I—lot nrrtioft \A/r\rrlt ooroalieoorrl REGIO - Het alarmnummer I- I -2 is korte tijd buiten werking geweest in de regio Hollands Hidden. Vrijdag 23 mei rond I 1.30 uur viel de stroom enke le seconden uit waardoor het alarmnummer ongeveer 10 mi nuten niet te bereiken is ge weest. Binnen deze tien minu ten heeft het systeem wat achter 1-1-2 zit, zichzelf op- in de leerlingwerkplaats van nieuw opgestart. Een span- het Samenwerkingsverband ningsdip in het openbare Praktijkopleiding Bouw Gouwe stroomnet van Leiden is moge- en Rijnstreek B.V., Maarten Schoutenstraat 6 te Waddinx veen. Deelnemers kunnen later voorgedragen worden voor deelname aan landelijke wed- geweest. De lijn van 0900-8844 strijden, waarbij het uiteindelij ke doel is deel te nemen aan internationale wedstrijden, zo- opgelopen die gerepareerd als volgende maand in Zwitser land. De wedstrijd vindt plaats op 3, 4 en 5 juni. De prijsuitreiking is op donderdag 5 juni van 16.00 DDD-Club - 16.30 uur. Bezoekers zijn wel kom op de tweede en derde wedstrijddag tussen 10.00 uur en 16.00 uur en/of bij de prijs uitreiking. Voor de deelnemers WADDINXVEEN - Op de lo kale omroep van Waddinxveen, RTW FM, wordt elke donder dagavond vanaf 19.00 uur het programma de DDD-Club uit gezonden. In dit programma staat de soul- en discomuziek uit de jaren ’70 en ’80 cen traal. Regelmatig worden in dit programma specials gepresen teerd. Op donderdag 29 mei wordt de ’All time’ Disco top 30, editie 2003 uitgezonden. Het station is in Waddinxveen te beluisteren via de kabel op 93.1 F.M. of via de ether op 105.8 F.M. ZEVENHUIZEN/MOERKA PELLE - In het bericht ’burge meester achter stuur antieke trekker’ stond een feit onjuist vermeld. De deelnemers moe ten minimaal zestien jaar zijn, de trekker moet minimaal 25 jaar oud zijn.Tijdens de jaarlijk se rondrit met oude en antieke tractoren op 7 juni zullen bur gemeester Westendorp en wethouder Zijderhand een an tieke tractor besturen. De rondrit start om 10.00 uur bij dorpshuis ’Op Moer’ in Moer kapelle en gaat via de Molen viergang naar het Koornmolen- gat, door Zevenhuizen richting de gemeente Zevenhuizen- Twee.manspolder en weer te rug richting Moercapelle waar de rit om 15.00 ujr eindigt bij het dorpshuis. Deelname is voor eigen risico en deelne mers moeten tegen wettelijke verze kerd. Voor deelname en inlich tingen: A. Vermulm, tel. 0180 - 633213. "F s A

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 24