Concordia heeft plaats voor nieuwe muzikanten 5 Verona van der Leur krijgt horloge uitgereikt Boxmeer kiest oud-Waddinxvener Karei van Soest als burgemeester Echtpaar Wulffers 65 jaar getrouwd RUIM 1OOO KOSTUUMS IN VOORRAAD ijPcicinokker MARKT 32 GOUDA 0182-512509 NAAST DE ZALM Rijbewijs ingevorderd 2e open brief: een nieuw college van burgemeester en wethouders JygJI LONGINES Waddinxvener onder invloed Dierencentrale Nederland Fietsen te winnen Open dag bij kunstschilder Jaarlijkse reis Gouwebloem Briefschrijver Jan Neven bij de Bottelier V f 5 Tip van de maand: Spruytenburg Juwelier Kon. Wilhelminaplein 49 2741 EC Waddinxveen LEZERS SCHRIJVEN Oefeningen: PJ PAGINA 9 WOENSDAG 28 MEI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De redactie i was het 65 jaar geleden dat het echtpaar Wulffers-Weytze in het huwelijksbootje stapte.Voor loco-burgemeester Dijkster- huis was dat reden om hen op maandag 19 mei te bezoeken om de felicitaties van het ge meentebestuur over te bren gen. Het echtpaar nam in 1938 een sigarenzaak over van een oom in Den Haag. Hierna werkte de Wil de briefschrijver van de brief getiteld ‘gemeentelijk (wan)beleid’ zich nogmaals bij de redactie melden in verband met een aanvullende vraag? Commandant Brandweer G.J. Huizer. Wat te doen bij een beginnen de brand? 1. Breng huisgenoten in veilig heid. 2. Bel de brandweer (112) 3. Breng uzelf nooit in gevaar. W’VEEN/BOXMEER - Wad- dinxveens oud-VVD-wethou- der Karel WTh. van Soest (51 sinds januari 1996 burgemees ter van het Midden-Limburgse Heel (8.300 inwoners en 4 ker nen), heeft woensdag 21 mei het burgemeestersreferendum in de Noord-Brabantse ge meente Boxmeer (30.000 in woners en 11 kernen) overtui gend gewonnen. Er was sprake structief verlopen. Naar het oor deel van de PvdA bestaat er tus sen de vier (nieuwe) collegepar tijen grote eensgezindheid over de ingeslagen weg. Dit betreft niet alleen de wijze van uitvoe ring van het collegeprogramma, maar ook de noodzaak om hard te werken aan het herstellen van onderling vertrouwen. Er zijn hel dere keuzes gemaakt en er is een basis gelegd om ook in de nabije toekomst tot verdere keuzes te kunnen komen. Want we zijn er zeker nog niet. Nederland be vindt zich in een recessie en het nieuwe kabinet heeft allerlei be zuinigingen in petto. Deze zullen zeker in de rest van deze raads periode hun doorwerking krij gen. Inhoudelijk moest er de af gelopen periode door de vier nieuwe collegepartijen hard ge werkt worden om een beter af gewogen en beter uit te voeren programma neer te zetten. Bij het maken van de keuzes heeft het sociale gezicht voorop ge staan. En dit sociale gezicht van de PvdA wordt aan de ene kant verzekerd door op voor de sa- I april hulpverlening 4 en Zoals bekend is er een einde ge komen aan het gerommel in het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. Nu komt er een nieuw college, nl. CDA, D66 en PCW, met de PvdA. Hoe kan de PvdA nu gaan samenwerken met drie partijen die deel uitmaakten van een co alitie waar ze grote vraagtekens bij had? Dat ging ook niet zonder slag of stoot. De PvdA wilde na de vertrouwensbreuk alleen aan het college deelnemen: -als haar inbreng in het aangepas te collegeprogramma herkenbaar zou zijn; -als er veel aandacht besteed gaat worden aan herstel van vertrou wen binnen het college, tussen college en ambtenaren én tussen bestuur en bevolking; -als dit alles tot uitdrukking komt in de inhoud van de portefeuille van de nieuwe PvdA-wethouder. Daarnaast had de PvdA al eerder gemeld, dat men er voor was, dat de drie overgebleven collegepar tijen voor nieuwe wethouder- skandidaten zouden zorgen. De onderhandelingen zijn zeer con- werden activiteiten voEFbereid en is geprobeerd een zo groot mogelijk publiek te bereiken. Dit is naar onze mening gelukt. Het bedrijfsleven is op maan dagavond geweest en de wijken zijn bezocht door de bluscon- tainer, op koninginnedag heb ben wij een groot spektakel bij de brandweerkazerne gehad. Zaterdag werd de week afge sloten met een rondrit van 12 brandweerwagens met daarin gehandicapte kinderen, die blije gezichten waren voor ons het mooiste van de jubileumweek. weg is een rioolpomp kapot, hierdoor lopen diversen kel ders onder water. De brand weer pompt het watger weg, de gemeente zorgt voor de re paratie van de pomp. Diezelfde dag; buitenbrand aan de Putte- laan, hier stond een hoopje af val in de brand, dit was snel ge blust. 20 april Aan de Goudse Rij weg te Boskoop is een auto te water geraakt, wanneer de dui kers ter plaatse komen zit er niemand meer in de wagen, be sloten wordt om de sloot na te zoeken of er personen uit de wagen geslingerd zijn, er wordt niets gevonden. Diezelfde dag: automatisch brandalarm, hier was niets aan de hand. Een uur later: assistentie aan de ambu lance voor het takelen van een zeer zwaar persoon. Hiervoor kwam weer assistentie van de ladderwagen van Alphen a/d Rijn en de vrachtwagen van Gouda. Na een paar uur was deze moeilijke klus geklaard. 22 april Aan de Zuidelijke Rondweg was een paard en wa der moeilijk gemaakt om ‘zom aar’ terug te keren, vanwege het gebrek aan het afleggen van ver antwoording door enkele wet houders. Alsof er niets aan de hand was. Wij waren dan ook te leurgesteld toen we vernamen dat waar wij uitdrukkelijk geko zen hebben voor een kandidaat van buiten de raad, de andere partijen met dezelfde kandidaten terugkwamen. Uiteindelijk is het echter de verantwoordelijkheid van die partijen zelf welke kandi daten zij naar voren schuiven. Zij nemen hiermee wel een zware verantwoordelijkheid voor het beter functioneren van hun wet houders en voor herstel van ge loofwaardigheid naar de burgers van Waddinxveen. Bij de uiteindelijke afweging heb ben het resultaat van de onder handelingen en de open en con- Wees in het bijzonder op uw hoede voor rook. Rook is giftig en daarom vaak gevaarlijker dan vuur. Onderneem pas een bluspoging als u zeker weet dat de kust veilig is. van een geldige opkomst (38% van de stemgerechtigde kie zers). Karei van Soest wist 59,33% van de stemmen te be halen. Zijn tegenkandidaat, de Zoetermeerse CDA-wethou- WADDINXVEEN - De realisti sche stillevens van Jan Neven zijn zaterdag 31 mei te bezich tigen. Op deze dag stelt hij zijn atelier weer open voor pu bliek. De nieuwste schilderijen van Neven tonen allerlei ge bruiksvoorwerpen variërend van een flesje neusspray tot een tube olieverf. Het atelier van Neven bevindt zich op de eerste verdieping van het hoge gedeelte van het zakencentrum aan de Staringlaan. Het gebouw heeft nummer 21, en het ate lier in het gebouw heeft num mer 16. De open dag is te be zoeken van 10.00 topt 17.00 uur. Voor meer informatie: www.janneven.nl of tel. 0182- 610198. WADDINXVEEN -Tijdens een alcoholcontrole, controleerde de politie een 48-jarige be stuurder uit Boskoop. Uit ademanalyse bleek een uitslag van 935 ug/l (limiet 220 ug/l). Van de bestuurder werd zijn rijbewijs ingevorderd. Tegen de bestuurder wordt proces-ver- baal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van I I uur. der mr. Jo Fijen, kreeg 40,67% van de stemmen. Beiden zoch ten tijdens een intensieve ver kiezingsstrijd van een kleine twee maanden in ruime mate de inwoners van Boxmeer op, SPRUVTF. NBURG menleving vitale terreinen niet in te leveren. Aan de andere kant willen we, met de overige drie coalitiepartijen, investeren in de verbetering van de relatie van de gemeente met de burgers, inclu sief maatschappelijke organisa ties, zoals het armoedeplatform, het gehandicaptenplatform, de sportverenigingen en in het bij zonder de wijkorganisaties. Het gaat daarbij niet om veranderin gen in structuur maar om veran deringen in cultuur, inclusief hou ding en gedrag. Hiervoor is op uitdrukkelijk verzoek van de Pv dA extra geld vrijgemaakt. Deze veranderingen moeten echter ook binnen het college van burgemeester en wethou ders plaats vinden. Anders lukt het niet De PvdA-fractie in de gemeenteraad zal hierop bijzon der letten. En wil in de komende periode aan het functioneren van het college zien, welke lessen zij heeft getrokken uit de afgelopen periode. En hoe zij dit ook uit draagt in woord én daad. In de ogen van de PvdA hebben de wethouders het zich bijzon- DEN HAAG - Surveillerende agenten hebben in de nacht van donderdag 22 mei op de Badhuisweg in Den Haag een 32-jarige automobilist uit Wad dinxveen aangehouden omdat hij met zijn auto slingerend over de weg reed. Bij ademanalyse blies hij 840 ug/l. De Waddinxvener bleek bij nader onderzoek een ont zegging van de rijbevoegdheid te hebben wegens eerder rij den onder invloed. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. jaar muziekles. Door mee te musiceren in het opleidingsor- kest kunnen zij op deze manier orkestervaring opdoen. Na ver loop van tijd en het behalen van enkele muziekdiploma’s kunnen deze leerlingen door stromen naar het harmonieor kest. Het oplei-dingsorkest wordt verder aangevuld met le den uit het harmonieorkest die weer muzikale steun geven aan de leerlingen. Naast deze beide orkesten een blaaskapel. Deze kapel treedt op tijdens diverse activiteiten zoals tijdens een rondgang door Waddinxveen op Koning innedag, een sponsorloop, car naval e.d. Beide orkesten repe teren altijd op de donderdagavond. Het oplei- dingsorkest van 18.00 tot 19.15 uur en het harmonieorkest van 19.30 tot 22.00 uur. Beide or kesten staan o.l.v. Jeroen Wen tel. De repetities vinden tijde lijk, i.v.m de nieuwbouw, plaats in de aula van de Kohnstam- mschool aan de J.W Friso-weg I in Waddinxveen. Contactpersoon bij Concordia omtrent informatie over bo vengenoemde opleidingen is Jo ke Bouman, tel. 0182 - 619569. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. buurtbeheer, sociale zaken en ar moedebeleid, financiën en perso neel en organisatie beheren. Daarmee geeft de PvdA aan te investeren in betrokkenheid en deelname van burgers aan de sa menleving. Dat moet met be perkte middelen en het kan met gemotiveerde medewerkers. Voor een sterk en sociaal Wad dinxveen. Marjan Stoffers, Fractievoorzitter PvdA waarbij ook een eigen website op internet de strijd werd ge- gemeente alleen worpen. Over de keuze van de kiezers zullen zich binnenkort de gemeenteraad van Boxmeer en de minister van Binnenland- gecombineerd met andere ver kiezingen in verband met bij voorbeeld herindelingen. Voor meer informatie: www.boxmeer.nl en www.ka- relvansoest.nl nu 85-jarige heer Wulffers in de brandstoffenhandel- en hand wagenverhuurbedrijf van zijn vader en in een bakkerij. In de oorlogsjaren.Vanaf 1942 was hij werkzaam in Hamburg. Na de oorlog heeft hij emplooi gevon den bij de PTT, waar hij een mooie carrière opbouwde. Me vrouw Wulffers (87) vormde de spil in het gezin en verzorgde de huishouding. Al 30 jaar doen zij iedere och- se Zaken en Koninkrijksrela ties zich moeten uitspreken. Verwacht wordt dat zij de uit slag van het burgemeestersre ferendum zullen overnemen. Het was voor het eerst dat de inwoners in een Nederlandse voor een nieuwe burgemeester hun stem konden uitbrengen, want tot nu werden die referenda heer Wulffers heeft 20 jaar bij de vrijwillige brandweer in Den Haag gediend en is hiervoor 4 en 7 april automatische onderscheiden. Het echtpaar brandalarm bij stichting de gaf op 17 mei een gezellig, druk Bruggen. Een bewoner had een bezocht feest in de verjaardags- handmelder ingedrukt, niets kamer van huize Souburgh. aan de hand. I I april hulpverlening: iemand zat vast in de lift aan de Elzen horst. De persoon is bevrijd en de lift werd buiten gebruik ge steld. Diezelfde dag kwam er brandalarm vanaf het politiebu reau aan de Limaweg. Hier was niets aan de hand. 12 april De brandweer van Langeraar had assistentie nodig om een vermiste persoon op te sporen. Ook onze duikploeg zocht mee, helaas zonder resul taat. 15 april Iemand zat vast in de lift aan de Peter Zuidlaan. Ook deze persoon is uit zijn benar de situatie bevrijd. 17 april Vier maal automatisch brandalarm, gelukkig was er al le keren niets aan de hand. 18 april Op de Al2 is een au to over de kop geslagen. Wan neer wij ter plaatse komen zijn de personen al uit het voertuig en is er voor ons niets meer te doen. I 9 april Aan de Henegouwer- gen in de sloot gereden. Het paard en de wagen hadden wij weer snel op het droge. 24 april Aan de Tollenslaan staat een woning in de brand met daarin mogelijk nog een persoon. Met al het materiaal zijn wij uitgerukt, de ladderwa gen is ook gealarmeerd. Ter plaatse gekomen blijkt dat de persoon nog binnen is. Onze eerste prioriteit is dan ook het redden van deze persoon. Dit is ons gelukt en ook de brand werd geblust. 28 april Aan de Bredeweg is bij een bedrijf de melder afge gaan, dit betrof een storing in de installatie. 29 april Aan de Noordkade hebben wij na een aanrijding het wegdek gereinigd. 30 april Bij het tankstation aan de Henegouwerweg is de vuil nisbak in de brand gestoken, deze werd geblust. WADDINXVEEN - Dinsdag 13 mei vond de jaarlijkse reis van Stichting De Gouwebloem plaats. De bestemming was Ma- durodam in Den Haag. Om kwart over negen vertrokken twee bussen richting Minia tuurstad en na aankomst in Den Haag kon men na de kof fie met gebak het stadje gaan bezichtigen. Na een onderbreking voor het diner tussen de middag kon ie dereen die dat wilde de ten toonstelling World Press Pho to gaan bekijken en nog even het stadje in. Om half vier was het tijd voor koffie of thee en om kwart voor vijf ging het weer huiswaarts. De kosten voor deze reis wor den betaald uit de opbrengst van de verloting en de rom melmarkten. Dit jaar kreeg De Gouwebloem een bijdrage van wege sponsoring door Stich ting Service Waddinxveen (wadd’Lekker). Internet adres: www.brand- weerwaddinxveen.nl Email adres: info@brandweer- waddinxveen.nl "/v - -Jr*'" WADDINXVEEN - Muziekver eniging Concordia in Waddinx veen heeft op dit moment plaats voor muzikanten die kla rinet, trompet of trombone, walthoorn, euphonium en slag werk bespelen of dit willen gaan bespelen. Reeds gevorder de muzikanten die eventueel in het bezit zijn van een eigen ins trument kunnen zich aanmel den bij Concordia, en na een eventuele bijscholing c.q. op friscursus kunnen zij deel gaan nemen in hetzij C-Akkoord of heeft Concordia ook nog harmonieorkest, afhankelijk van hun niveau. Alvorens men be gint met deze bijscholing of op friscursus krijgt men eerst de gelegenheid om een proefles te nemen. Ook geïnteresseerden (vanaf 9 jaar) die één van bovenstaande instrumenten wil gaan bespelen kan zich bij Concordia aanmel den. Nu aanmelden kan ook voor een proefperiode tot de zomervakantie, hiervoor zijn nog enkele lesplaatsen en di verse instrumenten beschik baar. Het opleidingsorkest C-Ak koord bestaat uit leerlingen van Concordia Waddinxveen en Excelsior Boskoop. Deze leer lingen hebben al ongeveer I a 2 tend samen gymoefeningen om de spieren soepel te houden. El ke maandag gaan zij in Souburgh April 2003 een uurtje bewegen. Nu alweer 13 jaar krijgen zij dansles in het Acties (uitrukken): Goudse gebouw Concordia. De 22 April stond geheel in het teken van ons 75 jarig bestaan. Zo BESF in betfy structieve wijze waarop de on derhandelingen hebben plaatsge vonden de doorslag gegeven. Er ligt nu een uitvoerbaar program ma met een sociaal gezicht; er is een basis om wanneer dit nodig mocht zijn tot verdergaande keu zes te komen en er is overeen stemming dat bij de collegepartij en de verantwoordelijkheid ligt om in te grijpen zodra het uit gangspunt van collegiaal bestuur opnieuw dreigt te worden on- dermijnd. Dit, in combinatie met de nieuwe PvdA-kandidaat Dirk Lont in het college, biedt voor ons voldoende basis om de rest van deze raadsperiode met ver trouwen tegemoet te zien. In die zin geven wij de demissionaire wethouders een tweede kans in een nieuw college. Dirk Lont, die van buiten de raad komt, gaat de belangrijke portefeuilles wijk- en Het echtpaar Wulffers kreeg afgelopen week bezoek van de loco-burgemeester, hij feli citeerde hen namens het gemeentebestuur. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Vermist: Zwarte kater, hals band geel met steentjes, bel en koker, Pollux Waddinxveen. Ka ter, cypers, witte borst, sokken en wit naast neus, Bredeweg Moerkapelle. Gevonden: Kater, cypers, wit te onderkaak, Zuideinde Ze venhuizen. Kater, Britse kort haar, cypers, licht van kleur, witte borst, donkere poten, Onderweg Waddinxveen. Ka ter, cypers, licht van kleur, On derweg Waddinxveen. Poes, schildpad, met witte aftekenin gen, verfrommeld oor, Fazant- dreef Waddinxveen. Voor gratis registratie en informatie: tel. 0186-601199 of kijk op www.dierencentrale.nl WADDINXVEEN - Verona van der Leur, de Sportvrouw van het Jaar, kreeg afge lopen week van Longines een horlo ge uitgereikt bij ju welier Spruyten burg. Longines ondersteunt de turn- sport door middel van sponsoring aan de hele tak van sport en aan individuele turnsters. De vader van Verona, Henk, is horlogemaker ge weest voor Spruy tenburg en is dus een relatie. „Vroe ger lag de even- wichtsbalk in de ka mer als wij onze horlogereparaties gingen ophalen bij Henk van der Leur”, herinnert Harry Cu- velier van Spruyten burg Juwelier zich. Cuvelier nam het initiatief tot de uit reiking van het hor loge. (Foto: Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - De slijter die verrast zo luidt de slagzin van de samenwerkende Botte liers. De komende zes weken organiseren zij een wedstrijd voor hun klanten. Daarbij zijn twaalf fietsen en nog driehonderd andere prij zen te winnen. Tussen 19 mei en 28 juni staan de Bottelier- winkels in het teken van de wedstrijd. Klanten kunnen in die periode stempels sparen. Bij zes stempels is de kaart vol. Dan nog even een slagzin be denken, inleveren bij de Botte- WADINXVEEN - Op 18 mei lier en men maakt kans op een Prijs. Voor meer informatie: www.bottelier.nl Hier worden na afloop ook alle prijswin naars vermeld.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9