LITI E ■I p Modderspetters en zonneschijn tijdens autocross e regio Supermarkt C1000 Van Mourik in actie C0MPU-NET componenten ^WEBSHOP software De ’gebiedsgebonden’ politiemedewerkers van team Waddinxveen en Boskoop tegen zwerfvuil Politie neemt Verdachte van Onder invloed Inbraak r Uitslag verloting De Gouwe- HYPOTHEKEN 0172 21 37 15 info@loo.nl in woning wapens af bloem Afgestudeerd mishandeling aangehouden Laatste kans om naar de haaien te gaan op de ZOOmeravond van Rijn en Gouwe l Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl Onze adviseurs nemen uw situatie zorgvuldig door. Wilt u écht een grondig en per soonlijk advies, bel dan snel I VAN DER LOO WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 jaar I v.a. 2,8% 5 jaar v.a. 3,6% 20 jaar v.a. 4,9% Een hypotheek is een hele belangrijke financiële stap in je leven E>8oc?oixi - -: M PAGINA 15 WOENSDAG 4 JUNI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Pieter van der Loo 0 I ADVIES b BEMIDDELING www.compu-net-webshop.nl Blijvend de goedkoopste in de regio! Mishandeling In de Eikenlaan is een 33-jarige man aangehouden wegens mis handeling van zijn partner. De man had het nodige gedronken, zijn vriendin geslagen en haar keel dicht geknepen. Tijdens zijn aanhouding verzette de man zich en bedreigde hij de agenten diverse malen. Bij fouil- dag wisten we zeker, dat was de eerste keer dat de cross zo op ’t nippertje door kon gaan.” Ruim tachtig auto’s waren op het deelne mersveld te vinden. „Het was spectacu lair. Gelukkig is alles goed gelopen, er is niets geks gebeurd.” Eén deelnemer, de heer Smit uit Rotterdam, sleepte in vijf categorieën de eerste prijs in de wacht. Waddinxvener Wilco Flier reed een goe de race, maar viel niet in de prijzen. De organisatie is heel tevreden over het ver loop, al kan ze zelf maar weinig van de cross meemaken. „Wij zijn de hele dag vooral in de weer met het regelen van allerlei zaken. Het verkeer, de auto’s, drankjes noem maar op”, aldus Metse laar. Ook de dag na de cross kan de or ganisatie niet uitslapen: het land van de boer moet weer in ere worden hersteld. Dat betekent opruimen, egaliseren, in zaaien en ga zo maar door.Toch hoopt de organisatie volgend jaar weer een cross te kunnen houden. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186 - 601199. Binnen 24 uur uw mel ding op internet. jKijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl Zo'n vierduizend bezoekers kwamen af op de autocross in Zevenhuizen. Een mooi aantal, maar het hadden er mis schien nog wel meer kunnen zijn als de zon minder te zien was geweest. „Het was voor sommige mensen misschien wel iets té mooi weer”, aldus Wout Met selaar, één van de organisatoren.Terwijl het een avond daarvoor nog onduidelijk was of de cross wel door kon gaan. Re gen van de dagen ervoor hadden de grond nat achtergelaten. „Pas op woens- WADDINXVEEN - In de zaak van de straatroof die op I I mei op de Kerkweg-Oost plaats vond is inmiddels een tweede verdachte aangehouden. Het Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) I ZEVENHUIZEN - De politie hield op maandag 26 mei rond 17.50 uur op de Multatulistraat een 54-jarige automobilist uit Zevenhuizen aan. De man ver keerde onder invloed van alco hol en en reed terwijl zijn rij bewijs was ingevorderd. De uitslag van de ademanalyse was 340 ug/l. De limiet in het ver keer is 220 ug/l. De politie maakt proces-verbaal op tegen de verdachte. WADDINXVEEN - In de nacht van maandag 26 op dinsdag 27 mei werd er ingebroken in een woning aan het Woubrechterf. Om binnen te komen werd via in een raamsponning geboorde gaatjes de sluitboompjes ont sloten en het raam geopend. Uit de woning is een dvd, een video, een televisie, een mobie le telefoon, een horloge, foto camera’s en geld gestolen. De politie stelt een nader onder zoek in. HYPOTHEKEN (VERZEKERINGEN ZEVENHUIZEN - De politie heeft op zaterdag 24 mei van twee jongeren, 16 en 22 jaar oud, uit Zevenhuizen een lucht drukpistool, een gaspistool en een pistool geschikt voor het schieten met balletjes in beslag genomen. Alle wapens vallen onder de Wet Wapens en Mu nitie en zijn verboden om het zij in het bezit te hebben of ze op de openbare weg te gebrui ken. Dit deden de twee. Een ge tuige meldde dit bij de politie. Deze nam vervolgens de wa pens in beslag en maakt pro ces-verbaal op tegen de jon gens. van doelmatig- en verzor- hiervoor de antwoordbon uit deze krant of de Rijn en Gou we op, bel gratis 0800- 0223040, of surf naar www.rij- nengouwe.nl. Rijn en Gouwe zet op 26 juni tevens speciale bussen in om de lezers naar Blijdorp te ver- trieterrein Zuid, Coenecoop- college, kinderboerderij en het winkelcentrum Passage. De politiemensen die wijk 4 tot het taakgebied hebben zijn E. van Lingen, B. den Ouden, D. de Roo, H. van Beers en coördina tor K. van der Stouwe. „Wij werken vanuit het teambureau aan de Limaweg en zijn te be reiken via het algemene tele foonnummer 0900 - 8844. In dien mogelijk zullen wij ons tijdens de surveillance zoveel WADDINXVEEN -Dinsdag 23 mei jongstleden vond de trek king van de winnende loten plaats. Op de volgende num mers zijn prijzen gevallen: eer ste prijs op lotnummer 3789, tweede prijs op lotnummer 3651, derde prijs op lotnum mer 4656, vierde prijs op lot nummer 0966 en de vijfde prijs op lotnummer 3490. Op alle lo ten met eindcijfer 3 is een troostprijs gevallen. De prijzen kunnen worden afgehaald in het gebouw van De Gouweb- loem (Tollenslaan 161) op dins dag 10 juni tussen 19.00 en 21.00 uur. F?:' De ZOOmeravond van Rijn en Gouwe op donderdag 26 juni in Diergaarde Blijdorp in Rotterdam: zo zag u de ZOO nog nooit. Foto Diergaarde Blijdorp WADDINXVEEN - Aan de fa culteit Beleid en Management in de Gezondheidszorg van de Erasmusuniversiteit te Rotter dam is afgestudeerd Liesbeth van den Heuvel, oudleerling van de Bethelschool in Waddinx- veen en van het Chr. Lyceum in Gouda. Het afstudeeronder zoek van Liesbeth had als on derwerp Benchmarking in de gezondheidszorg; een vergelij kend onderzoek om te komen tot verbetering van onder meer kwaliteit en heid in verpleeg- gingshuizen. WADDINXVEEN - De po litie heeft op maandag 26 mei rond 17.45 uur in het gemeentehuis van Wad dinxveen een 28-jarige vrouw uit Zevenhuizen aangehouden. De vrouw werd er van ver dacht kort voor haar aan houding een 33-jarige be leidsambtenaar van de gemeente Waddinxveen en een 46-jarige medewerker van de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle te hebben mishandeld. De vrouw had de beleids ambtenaar enkele klappen gegeven en de medewerker van de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle hardhan dig aan het haar getrokken. Zij deed dit uit onvrede over de uitkomst van een overleg waarin een zaak van haar werd besproken. Het incident ontstond in de hal van het gemeente huis op het moment dat de beleidsambtenaar haar daar de uitkomst kwam mede delen. De verdachte liep zelf lichte verwondingen aan een hand op nadat zij een bloempot tegen een harde wand gooide en de terugspringende scherven haar raakten. De verwon ding moest gehecht wor den. De verdachte werd in de loop van de avond na haar verhoor weer op vrije voeten gesteld. De politie maakt proces-verbaal tegen haar op. vener. De knaap bleek min of meer de initiatiefnemer te zijn geweest. Hij heeft zijn aandeel in de zaak bekend. Bij het keuringsstation van de Rijksdienst voor het Wegver keer werden weer twee voer tuigen ter keuring aangeboden, waarvan het een en ander niet klopte. Een personenauto bleek uit Duitsland afkomstig en de papieren waren vervallen. Bij een motor was ook een vals nummer ingeslagen. Beide voertuigen zijn inbeslaggeno- men. Op donderdag 22 mei, omst reeks 17.30 uur werd op de Bloemendaalseweg een 17-jarig meisje met onzedelijke voor stellen benaderd door de be stuurder van een personen auto. Op het moment dat het We hebben de gemeente ge vraagd ons initiatief te onder steunen door extra te vegen en extra afvalbakken te plaatsen.” Het initiatief van supermarkt Cl000Van Mourik is onderdeel van een gezamenlijke actie van de Stichting Nederland Schoon en het Centraal Bureau voor de Levensmiddelenhandel. Overheid en bedrijfsleven heb ben afgesproken de hoeveel heid zwerfafval met 45 procent te verminderen. De afspraak is vastgelegd in Convenant Ver pakkingen. De onafhankelijke Stichting Nederland Schoon is in het leven geroepen om die doelstelling samen met de rijks overheid, gemeenten en be drijfsleven te realiseren. voeren. Dit kost 6,50 euro per persoon. De bussen vertrekken om 17.30 uur vanaf de NS-stations van Alphen, Bodegraven en Gouda. In Woerden vertrekt de ZOObus om 17.15 uur, even eens vanaf het station. meisje langs de stilstaande auto wilde fietsen, vroeg de bestuur der of hij haar iets mocht vra gen. Toen zij stopte vroeg hij haar of ze 25 euro wilde ver dienen en maakte hij tegelijker tijd aanstalten om zijn gulp open te ritsen. Het geschrok ken meisje is snel weg gefietst. Zij heeft nog gezien dat de man op de kruising Bloemendaalse weg - Zwarte weg keerde en richting Gouda reed. De auto was een donkerblauwe Opel, vermoedelijk type Corsa. Even tuele getuigen worden ver zocht contact op te nemen met de politie. lering van de man werd ook nog een behoorlijke hoeveel heid drugs aangetroffen in de vorm XTC pillen. Tegen de man is proces-verbaal op gemaakt terzake mishande ling, bedreiging, verzet en de Opiumwet. Op de Henegouwerweg werd een bestuurder van een perso nenauto aangehouden, omdat deze te veel had gedronken. De man kwam bij de blaastest tot een ademalcoholgehalte van 945, ruim vier maal boven het toegestane maximum. Het rij bewijs van de man is terstond ingenomen. Tegen de man, een 48-jarige Boskoper, is proces verbaal opgemaakt. Op de krui sing Groensvoorde met de Beethovenlaan vond een aanrij ding plaats tussen twee perso nenauto’s. De bestuurder die van de Groensvoorde kwam verleende geen voorrang aan die op de Beethovenlaan. Beide auto’s liepen blikschade op. Op de Prins Bernhardlaan werd door een agent in een onopval lende surveillanceauto gezien, dat de bestuurder van een per sonenauto erg hard reed en di verse overtredingen maakte. Hij volgde de auto, waarna de bestuurder stopte om vervol gens achter de diender te gaan rijden en deze vervolgens klem te rijden. Hij stapte uit en wilde kennelijk verhaal halen, maar schrok zichtbaar toen hij een agent in uniform zag. De man bleek ook nog te heb ben gedronken. Hij bleek een ademalcoholgehalte van 345 te hebben. Tegen de man, een 21 jarige Rotterdammer, is proces verbaal opgemaakt. Op Rijksweg 12 waren twee personenauto’s bij een kop/staart aanrijding betrok ken. Een van de bestuurders raakte hierbij bekneld en moest door de brandweer uit zijn auto worden gehaald. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. meester Trooststraat. Deze re latief smalle straat wordt regel matig gebruikt door doorgaand verkeer. Verder is het toege staan aan één zijde te parkeren terwijl aan beide zijden huizen staan. Klachten die ons bereik ten betroffen hoge snelheid en parkeren op het trottoir. Hoge snelheid is vaak relatief. De toegestane snelheid in deze straat is 30 km/u. Dat kan zelfs te hard lijken wanneer je kinde ren daar fietsen en spelen op het trottoir. Om een juist beeld te krijgen werd op een aantal tijdstippen een radarcontrole gehouden. Daarbij bleek inder daad dat de hoge snelheid meestal te maken heeft met ge voel. Uitschieters werden niet gemeten. Parkeren op het trot toir had een dubbele reden bij sommige bewoners. Enerzijds parkeerde men half op het trottoir vanwege het grote par keerprobleem. Anderzijds werd de doorgang smaller waardoor de snelheid van het doorgaan de verkeer behoorlijk werd ge drukt. Hoewel dat niet is toe gestaan kun je er als politie soms wel begrip voor opbren gen. Wil je als team dus maat werk leveren en je doet dit in overleg met de buurtbewoners blijkt dus al snel dat je keuzes moet maken. Bij goede commu nicatie met bewoners proberen we dan de beste oplossing te zoeken. Het tweede voorbeeld is het winkelgebied de Passage. Regel matig bereiken ons klachten over het fietsen tussen de win kels. Volgens de klagers betreffen dat altijd scholieren. Behalve dat het hinderlijk is kan het ge vaarlijke situaties opleveren. Echter wanneer we surveille ren in dit winkelgebied blijken het vaak de volwassenen te zijn die deze overtreding maken. Kennelijk accepteert men dat wel en vindt men het gedrag van scholieren fout. Wanneer de volwassene dan wordt be keurd is de kritiek niet van de lucht. Politiewerk is meer dan alleen bekeuringen uitdelen. Zeker bij het Gebieds Gebon den Werken proberen we op te treden in het belang van de wijk. Dit vereist kennis van de wijk en van de meningen van buurtbewoners. Hierin ligt voor ons de uitdaging. Mochten er onderwerpen of klachten zijn die onze aandacht behoe ven horen wij dat graag van u. We proberen er dan samen een oplossing voor te vinden.” WADDINXVEEN - Wijk 4 van het politieteam Waddinxveen en Boskoop is gelegen in de ge meente Waddinxveen. De gren zen van de wijk worden be paald door de spoorlijn Gouda-Boskoop, rijksweg A12, Bloemendaalseweg en de lijn Brugweg- Kerkweg-Oost - Pas sage. Het gebied kent een gro te diversiteit. In de wijk liggen o.a. het bedrijventerrein ’Coe- necoop’, de woonwijken St.Vic- torwijk, Zeeheldenwijk, Indus- mogelijk ophouden in ’onze’ wijk. Op deze wijze leren we het gebied en bewoners beter kennen. De bedoeling is dat we zo beter kunnen inspelen op problemen en klachten die spe cifiek in deze wijk of bepaalde straat spelen. Doordat we pro beren maatwerk te leveren blijkt vaak dat een klacht niet altijd eenvoudig is op te lossen. We willen twee voorbeelden noemen. Laten we kijken naar de Burge- VERMIST: Waddinxveen: Ge heel zwarte kater, halsband geel met steentjes, bel en koker (Pollux). Zwarte kater, witte vlekken op rug, zwart vlek op I poot, witte streep op neus, is gaat om een 18-jarige Waddinx- gechipt (Wilhelminakade). Grij ze kater, zonder wit, pers, erg platte neus, heeft medicijnen nodig (Alpherwetering). GEVONDEN: Waddinxveen: Kater, cypers, licht van kleur (Onderweg). Poes, schildpad, met witte aftekeningen, verfrommeld oor (Fazant- dreef). Zwarte kat met veel wit, zwarte staart, en half zwarte kop (Nicolaaserf). Lichtblauwe parkiet, tam, (Bredeweg). Ze venhuizen: Kat, cypers, witte borst en sokken (Staringstraat). ALPHEN - Nachtdieren, avond- mensen en dierenliefhebbers opgelet: ooit eens ‘s avonds op ontdekkingsreis willen gaan in de dierentuin? Ja? Dan is dit uw kans: op donderdagavond 26 ju ni van 18.30 tot 21.30 uur is Diergaarde Blijdorp in Rotter dam uitsluitend toegankelijk voor de lezers van dagblad Rijn en Gouwe. Het is nog mogelijk om kaarten te bemachtigen voor deze unieke ZOOmer avond in Blijdorp, maar de tijd begint te dringen, want de actie loopt volgende week zaterdag, 14 juni, af. Tijdens deze zomeravond tus sen de exotische en wilde die ren, komt u onder meer oog in oog te staan met zwartpunt- haaien in de onderwaterwereld van het Oceanium. Hier kunt u de wereldzeeën ontdekken en alles wat daar bij hoort, zoals koraalriffen en koningspinguïns. Wie dit allemaal mee wil bele ven, moet de ZOOzegels spa ren die elke dag op de voorpa gina van Rijn en Gouwe staan. Voor een toegangskaart voor een persoon betaalt u bij inle vering van vijf zegels slechts 6,50 euro (een kaart voor kin deren van 4 tot en met I I kost slechts 5 euro). U kunt sparen voor zoveel toegangskaarten als u maar wilt.Als u een nu een proefabonnement neemt op Rijn en Gouwe, krijgt u auto matisch een spaarkaart thuisge stuurd. Spaarkaarten zijn ver der verkrijgbaar bij de losse verkooppunten, via www.rij- nengouwe.nl en via 0172- 487481. Als u nu een vast abonnement op Rijn en Gouwe neemt en de krant machtigt het abonne mentsgeld automatisch van uw rekening af te schrijven, ont vangt u twee gratis kaarten voor de ZOOmeravond. Stuur De regen van de dagen voorafgaand aan de autocross zorgde voor voldoende modder voor de deelnemers en toe schouwers. (Foto: Liesbeth van der Vis.) WADDINXVEEN - Super markt Cl000 Van Mourik gaat Nederland nog schoner maken. Er staan sinds kort speciale af valbakken die een opvallende plaats in de supermarkt hebben gekregen. De afvalbakken her inneren klanten en buurtbewo ners er aan dat zwerfafval in Nederland hoog scoort op het lijstje van grote, dagelijkse er gernissen. De afvalbak laat zien hoe makkelijk mensen zichzelf die ergernis kunnen besparen, want ’met hetzelfde gemak gooi je het in de afvalbak’. Dat is het motto van de landelijke campagne van Nederland Schoon. Posters in en bij de winkel doen een beroep op de klanten een handje mee te helpen de buurt schoon te houden door hun eigen papiertje, propje of blikje gewoon netjes in een af valbak te gooien en niet op straat. Supermarkt C1000 Van Mourik gaf al het goede voor beeld door het terrein rond de supermarkt regelmatig schoon te vegen. Zij doet daar nu met deze actie een schepje boven op door deze speciale afvalbak ken te plaatsen. „Wij doen mee aan de campagne van Neder land Schoon, omdat dit de ma nier is om het probleem op te lossen.We hebben de nationale campagne omgezet in een con crete actie, waarvan de resulta ten in de buurt zichtbaar zijn. s? 0 - - ■■--••-••3b*.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15