Parachutisten, stilte en hoogtevrees Ballonnenfestival weer een groot succes Kreater op braderie DUURZAAM Huishoudelijk Elektriciteitsgebruik Waddinxveen geval zo’n 1500 m3 aardgas vergen of, bij een prijs van 44 eurocent per m3, zo’n 660 eu ro per jaar. Vanuit milieu- en kostenoog- punt is, daar waar mogelijk, om schakelen naar gas in ieder ge val een verstandige keuze. Besparen op het verbruik door bij aanschaf van nieuwe appara tuur bewust voor "energiezui nig" te kiezen is eveneens een goede mogelijkheid. Informatie hierover en mogelijke subsidies kunt u vinden in de Energiepre- mieregeling (www.energiepre- mieregeling.nl). r Cursus streetdance Bromfietser botst met Colofon automobilist Muziekzender The Box in pakket Thema ‘sprookjes’ bij avond vierdaagse Zevenhuizen MEDISCHE DIENSTEN y KERKDIENSTEN y PAGINA 9 WOENSDAG 4 JUNI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN na Vervolg van voorpagina dinxveen Groens- WADDINXVEEN Eigenlijk zou elektrische appa- i O- Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Redactie Sanne van der Kolk 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. stilstand. Na een verhaal over de geschiedenis van de lucht ballon, verteld door onze pi loot, was het tijd om be noemd te worden tot luchtbarones. Deze titel krijg je niet zomaar, je moet er een heuse test voor afleggen. Na dé uitleg van de test zaten we met z’n tienen, midden in een weiland in Moerkapelle, met veel bekijks van inwoners van het dorp, op onze knieën met onze handen op de rug te trachten in één keer een glas champagne leeg te drinken (wat trouwens moeilijken is dan het lijkt). Mede dankzij de gezellige en geruststellende bemanning, maar natuurlijk ook door alle indrukken die ik tijdens de vaart heb opgedaan, zal ik de ze ervaring niet snel meer vergeten. Mensen die ik voor mijn vaart sprak over hun er varingen in een luchtballon zeiden dat het geweldig, maar tegelijkertijd moeilijk te ver woorden was. Ik begrijp ze nu helemaal. Uiteraard kunt u ook (een ge deelte van) uw elektriciteitsge bruik zelf opwekken via wind- en/of zonne-energie. Alhoewel een windmolen in de eigen ach tertuin in Waddinxveen over het algemeen geen erg aantrek kelijke gedachte is, kan men dat Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 4 juni 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg maandag 9 juni 2e pinksterdag 9.30 uur ds. J.G. van Tilburg OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pater Chr. Custers JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. K. deVries, Alphen ad Rijn 16.30 uur ds. E. Brink, openbare geloofsbelijdenis, Ontmoetings kerk, Groensvoorde RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: geen opgave ontvangen BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer A. Nijburg ZEVENHUIZEN - Een 14-jarige jongen uit Moerkapelle lette bij het met zijn bromfiets verlaten van een erf aan het Noordein- de niet genoeg op het verkeer. Een aanrijding volgde met een 23-jarige automobilist uit Wad dinxveen. De bromfietser liep een schouderwond en beenlet- sel op. Hij werd overgebracht naar het Groene Hart Zieken huis in Gouda. De politie maakt proces-verbaal op tegen de jongen die de bromfiets nog niet mocht besturen, niet in het bezit was van een bromfiets- certicifaat en reed met een on verzekerde bromfiets. Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur mw. D. Eer- land-van Vliet, Rotterdam A//e auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. De berichten in de uitzending van RTW radio op de middag zelf waren positief; het was 100 procent zeker dat de bal lonnen die avond konden ver trekken. Laat in de middag moest er al ingeschreven worden. Hier kreeg men te horen in welke ballon men zat en vanaf welk veld deze ging vertrekken. In mijn geval was dat 00-BDY, die zou gaan ver trekken vanaf veld INou ja, behalve de mensen bij de in schrijfbalie, de bemanning van mijn ballon en mijn medepas sagiers heeft hopelijk verder niemand echt gemerkt dat ik behoorlijk zenuwachtig was. Om alle passagiers een indruk te geven van wat er ging ge beuren en waar het vanaf hing of het doorging of niet, was er na de parachutistenshow een briefing in de kantine voor alle deelnemers. De eerstvolgende berichtgeving was zowel positief als nega tief. Het negatieve was dat we nog niet op mochten stijgen, omdat de wind richting vlieg veld Zestienhoven stond. Hier mochten we absoluut niet in de buurt komen dus kon er geen toestemming gegeven worden. Het positieve was dat het bijna zeker was dat de wind om acht uur wel de goe de richting op ging. We had den dan nog genoeg tijd om een vlucht te maken voordat de zon onderging, een bepaal de tijd na zonsondergang mag namelijk niet meer gevaren 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-1 I 163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. Apparaat Elektrische boiler (douche/bad) Waterbed Tropisch aquarium (pomp/licht/verwarming) Wasdroger Elektrisch koken Koelkast Mechanisch ventilatie (hoog/laag) Diepvneskist Computer Wasmachine Audio/Video apparatuur HR ketel Verbruik kWh 1800/3500 1400 1000 530 500 480 500/300 380 250 230 200 200 worden. Nu kwam het toch wel erg dichtbij. En ja hoor, rond acht uur kregen we in derdaad de toestemming. Na het opstijgen van de giganti sche smurf, een paar andere ballonnen en niet te vergeten het tekenen van het verplich te papierwerk was het de beurt aan onze piloot om ons veilig het luchtruim te laten verkennen. Nog even zwaaien naar mijn familie en daar gin gen we dan. Het opstijgen ging erg snel, maar dat was ook het enige dat snel ging. Als je eenmaal op zo’n grote hoogte bent merk je het niet eens als je stijgt of daalt. Het is echt muisstil en je wordt al leen opgeschrikt door het ge luid van de gasbrander in de ballon. Van hoogtevrees heb je inder daad geen last als je in een luchtballon zit, maar toch vond ik het eng om over de rand te kijken. Na het een maal gedaan te hebben wil je wel, omdat het uitzicht over Waddinxveen echt geweldig is. Op een gegeven moment hadden we zelfs uitzicht op zee en konden we het Gou- webos, de Rottemeren en bij na alle andere ballonnen zien. De piloot vertelde ons dat we onszelf bijzonder gelukkig mochten prijzen met de weersomstandigheden, omdat we deze avond een heel erg goed zicht hadden. Auto’s, dieren en mensen zien er erg onwerkelijk klein uit op een hoogte van 1000 me ter en het was opvallend dat PV panelen kunnen ook een belangrijke bijdrage leveren aan het duurzaam opwekken van elektriciteit voor eigen gebruik. Per m2 paneel levert dat ca 80 kWu per jaar op. De panelen worden gekoppeld aan het net en de elektriciteit teruggele verd. U merk daar verder niets van. Het vertaalt zich alleen in een lagere energierekening (ca 15 euro per m2 PV paneel) aan het eind van het jaar. met het pakket in Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Boskoop en Rijnwoude. De Casema ka- belgebruikers in de regio Wad dinxveen zullen de wijzigingen omstreeks 10 juni via een brief vernemen. Door de opname van The Box in de regio Waddinxveen neemt het bereik met 8315 abonnees toe. indirect doen door lid te wor den van de "Windvogel", een coöperatieve Waddinxveense vereniging secretariaat: Ar- nout Verhuist, tel 0182- 614245), die grootschalige toe passing van windenergie op een verantwoorde manier tracht te realiseren. De molen langs de Gouwe, ter hoogte van het Weegje, is daar een sprekend voorbeeld van. chanische ventilatie, een be langrijke bijdrage aan het totale elektriciteitsgebruik. Een aan tal van deze grootverbruikers is in de onderstaande top 12 ver zameld. ApparaatVerbruik kWh Elektrische boiler (douche/bad) 1800/3500 Waterbed 1400 Tropisch aquarium (pomp/licht/verwarming) 1000 Was droger5 30 Elektrisch koken500 Koelkast480 Mechanisch ventilatie (hoog/laag)500/300 Diepvrieskist 380 Computer 250 Wasmachine230 Audio/Video apparatuur200 HR ketel 200 ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn cen tralist die uw boodschap aan neemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatie bureau, maandag I 1.00 tot 12.30, Stationstraat 12, Wad dinxveen. Avondspreekuur Consultatie bureau, 2e en 4e maandag van af 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. REGIO - Muziekkanaal the Box is met ingang van dinsdag 24 ju ni ook te beluisteren in Wad dinxveen op frequentie 737,25 MHz (Kanaal 54+). Dit is het di recte gevolg van de verdere uit breiding en frequentiewijziging van het ’Keuze TV model' van Casema. Het uitzendpakket waar muziekkanaal The Box in is opgenomen, komt overeen WADDINXVEEN - Op zater dag 14 juni presenteert Kre ater zich op de jaarlijkse brade rie Dorpstraat met een markt en open huis. In de week daar voor wordt de nieuwe brochu re huis aan huis wordt bezorgd. Hierin staat het aanbod van cursussen op het gebied van muziek, dans, tekenen en schil deren, creatieve werkvormen, beeldhouwen, boetseren, kera miek, fotografie, drama en cir cus. Ook presenteert Kreater het programma voor het Filmhuis (volwassenen en jeugd) en voor de Kamermuziekconcert- serie. Dit en optredens toneel en dans zal plaats gaan vinden in het nieuw te openen theater van kreater. Dit gebeurt op za terdag I4junia.s. om 10.00 uur door wethouder mevrouw D. Gerts. Veel is er op zaterdag 14 juni bij Kreater te doen, te zien en ratuur alleen maar gebruikt moeten worden als er geen goede en zuinige "gasgestook te" alternatieven voorhanden zijn. Dit omdat het slecht is voor het milieu en voor uw portemonnee. Voor elke kWu die u gebruikt, wordt ca 2.5 kWu in een elektriciteitscen trale verstookt in de vorm van gas olie of kolen. Ca 60% van die energie gaat als warmte verloren met het koelwater. Om kostenaspect te illustre ren nemen we het Waddinx veense huishoudelijk topver- bruik van 13000 kWu als voorbeeld. Als al die elektrici teit voor verwarming gebruikt zou zijn, dan kost dat bij een gemiddeld dag- en nachttarief van 15 eurocent zo’n 2000 eu ro per jaar. Verwarming met aardgas HR ketel) zou in dat PV wordt op dit ogenblik door de overheid en de gemeente zwaar gesubsidieerd. Daarbo venop kunt u, na het uit laten brengen van een EPA advies ook nog een extra EPA subsi die van 10% incasseren. Hiermee beloopt te totale sub sidie in Waddinxveen een klei ne 480 Euro per m2 PV. Bent u geïnteresseerd in meer specifieke informatie of een persoonlijk EPA advies, dan kunt u terecht op http://www. epadesk.nl of bellen met tel 0900-1719. De kosten van een EPA advies zijn 200 Euro. Deze kosten worden volledig door de over heid vergoed. Voor verdere vragen, opmerkingen of sugges ties over deze rubriek kunt u terecht op onze website: ht- tp://www.duurzaamwaddinx- veen.nl of bij het secretariaat tel 0182-612192) Het gemiddeld elektriciteitsge bruik over de periode 2000- 2002 van de deelnemers aan de energiegebruiks enquête was 3145 m3 per jaar. Dat is iets la ger dan het landelijk gemiddel de van 3400 m3 over dezelfde periode. De verschillen in ge bruik onder de deelnemers zijn echter enorm. Het minimum dat we registreerden is 839 kWu per jaar, het maximum ruim 15 maal zo hoog 13000 kWh. Behoorlijk wat deelne mers ’scoorden’ zo’n 6000- 7000 kWh per jaar, ruim 2 keer het landelijk gemiddelde. De vraag is waar dit hoge elektrici teitsverbruik vandaan komt. Helaas is daar vaak geen een duidig antwoord op te geven maar er zijn echter wel een aantal 'notoire grootverbrui kers te vinden die daar (mede) aan schuldig zouden kunnen zijn. De belangrijkste reden is elek trisch (bij)verwarmen van ruimtes, waar normaal niet ge stookt wordt, met behulp van b.v. een radiatorkacheltje, een elektrische radiator of vloer verwarming. Ook het verwar men van water (elektrisch boi ler, waterbed) is een bekende boosdoener. Daarnaast levert apparatuur, die de hele dag aanstaat, zoals koelkast, vrieskist, computer, tropisch aquarium en de me- VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. AI-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrienden en familie van alcoho listen.Voor meer informatiejo- ke 0182-612765 of Marieke 0182-503773. hun ’puppie-avond’. De wande laars worden dan met muziek ingehaald en krijgen een leuk aandenken mee naar huis. De voorinschrijving is zaterdag 14 juni van 10.30 tot 13.00 uur op het Dorpsplein, men ontvangt dan een informatieboekje waarin de routes en de stem pelkaart zijn opgenomen. De kosten voor deelname zijn bij voorinschrijving 2,30 euro, bij latere inschrijving 2,80 europer persoon. Voor ’puppies’ wordt 1,20 euro betaald. De start is iedere avond tussen 18.15 en 18.45 uur vanaf het Dorpsplein. Op de slotavond starten de deelne mers om 18.30 uur, zodat geza menlijk onder begeleiding van muziek van het straatorkest door het dorp wordt gewan deld. Wie verkleed komt kan mis schien een prijsje winnen.Voor alle deelnemers ligt op het eindpunt een medaille klaar. In formatie: tel. 0180 - 633365. Ontmoetingskerk, voorde vrijdag 10.00 uur Huize Sou- burgh, Ouderenviering zaterdag 19.00 uur Communie viering, pastor M. Ameling zondag 11.30 uur Communie viering, pastor M. Ameling maandag 09/06 11.15 uur Themaviering, pastor M. Ame ling ZEVENHUIZEN - Dit jaar wordt de avondvierdaagse voor Zevenhuizen en omgeving ge houden van 16 tot en met 20 juni. Het thema is ’sprookjes’. Er zijn vijf wandelavonden door het mooie buitengebied, waar bij naar vrije keuze één avond kan worden overgeslagen. Ge kozen kan worden voor een route van 5 of 7,5 kilometer. En na het succes van vorig jaar staat op dinsdagavond voor de 7,5 kilometer weer varen op het programma. De allerklein sten tot 4 jaar kunnen op vrij dagavond mee, dan is het voor te beleven. Er is een continu programma in de theaterzaal, op het buitenpodium muziek en dans, op het binnenplein zijn demonstraties tekenen/schilde- ren en beeldhouwen. Voor de deur bij het buitenpodium is een terras met een poffertjes kraam. Naast de hoofdingang van Kreater zijn er demonstra ties van de circusafdeling. Kin deren kunnen hier worden ge schminkt. Op het parkeerterrein tussen cafe Sport en de Chinees is de jazzband Het Bar Boon Combo o.l.v. Kees Koomen de gehele dag actief op een podiumwagen van transportbedrijf Van Noort. leder die zich voor of op zaterdag 14 juni inschrijft voor een cursus bij Kreater dingt mee naar een gratis cur sus. Nieuw is dit jaar de deelname van de Bruggen aan de Kre- atermarkt. Leden van de winkel presenteren hun waren. WADDINXVEEN - In het ka der van de ’Brede School Zuid’, wordt voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar een cursus streetdance georganiseerd. De cursus vindt plaats op dinsdag 11, 18 en 25 juni in de gymzaal van basisschool ’De Kameleon’ (Kanaalstraat 2-4). De kinderen leren tijdens de cursus dansen op bekende popmuziek. Het is de bedoeling dat de kinderen kleding dragen waar ze zich vrij in kunnen bewegen. Verder is het gebruik van gymschoenen verplicht. De kinderen worden om 14.00 uur verwacht bij de ingang van de school aan de St. Victorstraat. Om 15.00 uur kunnen ze daar worden opge haald. De kosten voor deelna me aan de cursus bedraagt 1,50 euro voor de gehele cur sus. Kinderen uit de wijk ’Zuid’ kunnen zich opgeven bij de S.W.W, telefoon 0182 631932 of via e-mail sww@ stww.nl. (graag naam, adres en leeftijd vermelden). Er is een beperkt aantal plaatsen, dus wacht niet te lang met opge ven. Een spectaculaire opening van het ballonfestival afgelopen zaterdag: de parachutisten van Rotterdam Airport maakten er een hele show van. (Foto: Uesbeth van der Vis) Folders zijn verkrijgbaar via het energiebedrijf. Om in ieder geval het milieu te ontzien kunt u daarnaast kie zen voor groene - duurzaam opgewekte - stroom. Er zijn in middels talloze aanbieders en u bent vrij om uw leverancier te kiezen. De prijzen zijn vaak het zelfde als die van grijze stroom maar er zijn ook aanbieders die (aanmerkelijk) goedkoper zijn. Informatie hierover kunt u vin den op www.greenprices.nl. je jezelf erg moeilijk kunt oriënteren als je op deze hoogte zit. Bang om een be weging van het mandje te ver oorzaken ben ik de hele vlucht zo’n beetje op dezelfde plaats blijven staan en heb daarom veel minder foto’s ge maakt dan ik achteraf had ge wild. Uiteindelijk begonnen we bij het naderen van Moer kapelle aardig te dalen en zijn we, na over een hoop huizen, kassen en weilanden heen te hebben gevlogen, geland op een weilandje in het dorp zelf. De landing verliep erg soepel, het mandje bleef zowaar overeind. De volgauto was in middels ook al gearriveerd en we hadden toestemming van de dochter van de eigenaar van het land om de auto erop te rijden en de ballon op te ruimen. Nadat we de ballon met z’n allen hadden opgeruimd en op de aanhanger zetten, landde naast ons de Kindernetballon en in het weiland naast ons kwam ook nog een ballon tot •Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland •Voor spoedeisende huisartsen- hulp buiten kantoortijden: >an 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur ’s ochtends, .tijdens het weekeinde en feest dagen: HuisArtsenPost Midden-Hol- iland (HAP) ‘Jan v Beaumontstraat 4 (bij de •Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda del. (0182) 322 488 (alleen telefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: ;van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest- dagen: -Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) jRonsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) ^2803 ZR Gouda del. (0182) 69 88 20 •www.dam-mh.nl Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. -J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw W.W.M. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, ■Waddinxveen en Hoge Gouwe 121, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur ■volgens afspraak, tel. 0182- DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterren laan 2 zondag I 1.00 uur drs. J.L. Del- haas, geestelijk verzorger De Bruggen, Pinksterzondag X ’NEDERLANDS IHERVORMDE KERK - Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. A.W. van Jder Plas ‘17.00 uur ds. R.H. Kieskamp- Lienden maandag 9.30 u. ds. H. Schi- .^paanboord »De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schi- Jpaanboord ■18.30 uur ds. G.H. Abma, «Gouda Bethelkerk, Bilderdijklaan ^zondag 9.30 uur ds. A.R Voets, Middelharnis 17.00 uur ds. J. de Jong De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds. H.J. Lam, Nieu- _werkerk ad IJssel Immanuëlkerkgemeente, Prin- ses Beatrixlaan zondag 10.00 uur ds. C. de Jong ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege I zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos 18.30 uur ds.W.G. van den Top, Hazerswoude J GEREFORMEERDE KERKEN •Ontmoetingskerk, Groens- voorde zondag 9.30 uur ds. F. Bos.Wad- =f*

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9