Juni is in de bibliotheek de Maand Kerk Morgenster werkt aan voltooiing orgel van het spannende boek BI Even voorstellen: receptie politie Toneelgroep Maskerade nieuwe huurder Kreater Recept oogst veel succes in Wereldwinkel Dierenbescherming op de braderie Stuur politie ook een vakantiekaart Kinderdisco in buurt centrum Fietstocht voor senioren Klaverjassen in De Paddestoel VBOK op de braderie de Boog van Aanschaf r v y «s WOENSDAG 11 JUNI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 18 orgel”, aldus Flikweert. WADDINXVEEN - De Stich- Thomas Ross staan centraal. met hulp van vrijwilligers ge beuren, maar vooralsnog spre ken we over een meerjaren- teraard houden ze zich aanbe volen voor giften, welke u kunt overmaken naar bankrekening- gestapeld op een plaats die vanaf buiten niet te zien is. Een lamp met een tijdschakelaar wekt ’s avonds de indruk dat er mensen voor een inbreker heel makkelijk zijn in te klimmen als de rolcontainer of de ladder al min of meer klaar staan. Om zo min mogelijk gele genheid te geven, kunnen derge- aan de telefoonbeantwoorder. Voor bellers met minder goede bedoelingen kan de mededeling dat de familie de komende we ken op vakantie is, een prachtige uitnodiging zijn. Deze en andere tips zijn te vinden in een folder te verkrijgen op het politiebureau: 32 tips voor een onbezorgde va kantie. De politie wil er met dit project aan bijdragen dat vakan tiegangers bij terugkomst alles weer in goede orde aantreffen. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. het team Waddinxveen-Bo- skoop voor de basispolitie zorg. Wij werken nauw samen met de (hoofd)agenten van het team. Wij zijn op de hoog te van alle lopende zaken en kunnen daardoor alert reage ren op vragen en binnenko mende meldingen. De belang rijkste taak van ons blijft echter de dienstverlening aan de klant. De medewerksters van de Publieksopvang wer ken in het bureau van het team Waddinxveen-Boskoop (Limaweg 35).Wij zijn te be reiken onder het landelijk po- litietelefoonnummer 0900- 8844. gen opmaken. Onze eerste taak is de opvang van het publiek, zowel telefo nisch als aan het bureau. Een andere belangrijke taak die wij vervullen is het opnemen van aangiftes. Hierbij kunt u den ken aan vermissing van een paspoort, vernieling of inbraak auto, diefstal fiets, zakkenrol len, winkeldiefstal en andere zaken waarbij nog niet me teen zicht is op een dader. WADDINXVEEN - De Vereni ging ter Bescherming van het Ongeboren Kind is zaterdag I4 juni te vginden op de braderie aan de Dorpstraat. De VBOK wil door middel van voorlich ting en presentatie geboorte- modellen bewustwording ge ven over het ongeboren leven. Kom vrijblijvend informeren en bekijk tevens onze nieuwe col lectie ‘kraam’ cadeautjes. geschonken wordt, donaties en sponsors, waarbij bedrijfsna men vermeld worden op de af fiches en programmaboekjes. Het plan is om brochures van het orgel te gaan uitgeven. Ui- WADDINXVEEN - De eer sten waar u mee te maken krijgt als u het politiebureau aan de Limaweg binnenloopt of belt zijn de dames van de receptie, of zoals wij dat noe men de Publieksopvang.Wie zijn wij Ons team bestaat uit: Jacqueline Anker, Renata den Arend, Agnes van Eijk, Di- nie Hartman, Anja Otto, Ange lique Verwoerd en Yvonne Voorthuis. Wij zijn beëdigde BOA’s, wat staat voor Buitengewoon Op- sporings Ambtenaar. Dit houdt in dat wij, net als de agenten, opsporingsbevoegdheid heb ben en processenverbaal mo- Weet u wie de trouwe, oudere bibliotheek bezoeker heeft ver moord? Het antwoord is op de affiche te vinden. Dat antwoord dient te worden ingeleverd met de bieb. De spectaculaire hoofdprijs voor deelnemers van achttien jaar en ouder is een figuranten rol in de tv-serie Baantjer. Ver der zijn er nog I44 spannende prijzen, zoals het spel Cluedo, vergrootglazen en de cd van The Singing Detective. De bibli otheek in Waddinxveen zorgt voor de doorzending naar het landelijke adres als deelnemers hun oplossing uiterlijk op za terdag 28 juni hebben ingele verd. De grote wens van de Orgel commissie is de aanschaf van een pedaal’. Het huidige pedaal is ’aangehangen’ en bespeelt ei genlijk de twee klavieren waar mee niemand thuis is, de woning er toch ’bewoond’ uit te laten zien. Dat de bewoners weg zijn, mo gen familie en buren best weten. Maar het is onverstandig de in breker op een idee te brengen. Daarom deuren en ramen na tuurlijk goed afsluiten, maar de overgordijnen kunnen beter open blijven. Als vanaf de straat te zien is dat alle planten op de huiskamertafel zijn gezet, dan kan iedere voorbijganger bedenken dat de bewoners op vakantie zijn. Wanneer toch al een afspraak wordt gemaakt voor het water geven van de planten of het ver zorgen van huisdieren, kan die ingrediënten voor het gerecht heel snel uitverkocht „Ik had de vrijwilligers tevoren gezegd om welke spullen het voor mijn recept zou gaan, zodat ze allemaal voorradig waren”, vertelt Tonny Leeflang in haar huis aan de Peuleyen. En het was een groot succes. „Het heeft zeer goed gelopen, alles is ver kocht”, liet Lenie van Kesteren van de Wereldwinkel weten.Voor een flinke jampot ’Wereldse mangochutney’ moesten de lek kerbekken op initiatief van de -x Waddinxveense ’thuiskok’ ge droogde mango, sinaasappelsap, olijfolie, mosterd, kerriepoeder, knoflook, gemberbolleqes, brui ne basterdsuiker, wijnazijn, peper en zout gebruiken. Chutney is een gekruide zoetzure saus met in dit geval mango (andere vruchten en groenten kan ook) en is oorspronkelijk afkomstig uit de Oosterse keuken (India). nummer 36.68.62.375 t.n.v. Orgelfonds NH Gemeente te Waddinxveen. Zo kunt u deze De geschiedenis begint in de Doopsgezinde kerk te Dor- orgel klinkt drecht. Precies 70 jaar later verhuisde het instrument naar de Gereformeerde Gemeente te Capelle aan WADDINXVEEN - Er is op I4 juni is braderie aan en rond de Dorpsstraat. Net als andere ja- ren zal de .Dierenbescherming Werkgroep Waddinxveen daar ook dit jaar weer aanwezig zijn. U kunt aldaar allerlei informatie verkrijgen over dieren en hun welzijn. Zoals bijvoorbeeld de kattenoppascentrale van de werkgroep. Gaat u op vakantie en heeft u geen oppas voor uw kat, konijn of cavia? Informeert u dan eens bij ons voor een op lossing. Of zoekt u een hond of een kat? In het dierentehuis Midden-Holland zitten helaas nog genoeg dieren, die heel erg naar een goed eigen huis verlan gen. Verder is er over uiteenlo pende dierenonderwerpen fol dermateriaal te verkrijgen, is er een grabbelton voor de kinde ren en zijn er diverse leuke ver- koopartikelen. De opbrengst zal VERMIST:Waddinxveen: graspar kiet, blauw, licht van kleur, engel se grasparkiet, is geringd (Oost- polderweg) GEVONDEN: Waddinxveen: Ka ter, cypers, licht van kleur (On- 1 derweg). Poes, schildpad, met witte aftekeningen, verfrommeld oor (Fazantdreef). Kat, zwart, met veel wit, zwarte staart, en half zwarte kop (Nicolaaserf). Kanarie, wit-geel, donker rond ogen, tam (Thorbeckehoeve). Parkiet, blauw, licht van kleur, tam (Bredeweg). Zevenhuizen: Kat, cypers, witte borst en sokken (Staringstraat), Kat, zwart, met witte aftekeningen, (Noordelijke Dwarsweg). Voor gratis registra tie en informatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bel len 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.dierencentrale.nl De Maand van het Spannende Boek is ook in de Waddinxveense bibliotheek terug te vinden.Baantjes, René Appel en ------ (Foto: Liesbeth van de Vis) Daarnaast verwijzen wij men sen door naar verschillende instanties, zoals hulpverlening of buurtbemiddeling en geven wij uitvoering aan het project "Nazorg burgers". Dit project heeft tot doel om een opti male dienstverlening en klant gerichte kwaliteitszorg te bie den aan slachtoffers van criminaliteit. De medewerk sters van de Publieksopvang behoren tot "het blauw" van De Kerkvoogdij vindt dit een bedrijf”, vervolgt Jan luxeprobleem, dus laten zij het sparen aan de Orgelcommissie over. Die zien dit als een uitda ging om het in de komende ja- ren te gaan realiseren. Flik weert geeft voorzichtig aan dat hij hoopt op een termijn van zo’n vijf jaar. „Straks moeten er Door Lotte Hartman WADDINXVEEN - Juni is ook in de bibliotheek van Waddinx veen de Maand van het span nende boek met een moord- spel prijsvraag en speciale aandacht voor de schrijvers (C. Huygenslaan 2). En- Baantjer, René Appel en Tho mas Ross, pseudoniem WADDINXVEEN - De laatste kinderdisco van het seizoen wordt vrijdag 13 juni gehouden in de Boog. Van 19.30 - 23.00 uur zijn kinderen van 9 t/m 15 jaar welkom in het buurtcen trum tree bedraagt 2,-per kind, in- mas Koss, pseudoniem voor clusief één consumptie. In juli WP. Hogendoorn. De komende en augustus gaat deze activiteit weken worden bezoekers niet door maar vanaf septem ber is er weer elke tweede vrij dag van de maand kinderdisco. enthousiaste groep liefhebbers Morgenster en over enkele ja- een handje helpen met de vol- ren meegenieten van prachtige tooiing van ’hun’ orgel in de volle orgelklanken. dit jaar ten goede komen aan de Waddinxveense zwerfkatten. Kunt u niet komen, maar heeft u wel vragen? U kunt de werk groep bereiken via het e-mail- adres: dierenbescherming. wveen@freeler.nl. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense ’thuiskok’ Tonny Leeflang-Wondergem, echtgeno te van plaatselijk WD-afdelings- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense Toneelgroep Maske rade, die december vorig jaar ruim 2000 toeschouwers trok met de opvoering van A Christ mas Carol, trekt in bij het Cen trum voor Kunstzinnige vor ming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen. Het oude on derkomen aan de Zuidkade is inmiddels verlaten. Maskerade heeft deze grote stap gezet om beter ingebed te raken in het grote geheel van de Waddinx veense samenleving. Nauwe sa menwerking met Kreater bete kent voor Maskerade de kans om mee te helpen het culturele leven in Waddinxveen een nieu we impuls te geven. "We ver wachten veel van de samenwer king met andere groepen die nu al in Kreater actief zijn", zegt voorzitter Roelof Schut over de toekomst van Maskerade bij Kreater. Zaterdag 14 juni, tij dens de open dag van Kreater, gaat Maskerade het contract met Kreater, dat de nieuwe si tuatie formeel bezegelt, teke nen. De toneelgroep is inmid dels al nauw betrokken is bij het inrichten van de theaterzaal bij Kreater. Maskerade krijgt de mogelijkheid om wekelijks te repeteren in dezelfde ruimte waar ook de stukken worden uitgevoerd. „Dat is ideaal, om dat je zo je opvattingen over het in elkaar zetten van een stuk voortdurend kunt testen op het toneel waar je ook gaat spelen,” aldus Roelof Schut.Vrij- dag 20 en zaterdag 21 septem ber gaat Maskerade voor het eerst in Kreater spelen. De to neelvereniging brengt dan een serie korte toneelstukken met veel humor. Onder het motto ’Valt hier nog wat te lachen?’ krijgt het pu- WADDINXVEEN - Er wordt weer een klaverjasavond gehou den bij de wijk- en speeltuinver eniging De Paddestoel (Lijster besstraat 18) op vrijdag 13 juni. U bent van 20.00 tot 23.00 uur van harte welkom! Entree voor leden 1,25 en voor niet leden 1,75. Deze avond worden er eenmalig maar drie ronden ge speeld in plaats van vier. In het nieuwe seizoen worden er weer gewoon vier ronden gespeeld. Nederlandstalige misdaadro- formulier met een spannend man. Appel viel ook in de prij- verhaaltje en daarna vragen, zen en nominaties. Op een grote ronde tafel in het midden van de bieb liggen aller lei spannende boeken van min der bekende schrijvers. Die worden uitgeleend. „Wij heb ben enkele duizenden spannen de boeken”, zegt Elja. „De boe ken van de drie schrijvers die centraal staan lenen we even niet uit, omdat ze bij de exposi tie horen, maar na 29 juni kan dat dus wel. Wie graag zo’n boek wil lezen kan het nu re serveren.” En dan is er het in alle bibliot heken in het land te spelen moordspel. In de bibliotheek hangt een hele grote affiche. Hierbij hoort een deelname een koor zo belangrijk is. „Het nu wat ieltjes”, zegt Flikweert en hij legt uit dat er met een zelfstandig pe daal ook meer orgelliteratuur den IJssel, waar gespeeld kan worden. „Maar het front werd vervangen door zo’n pedaal is duur, het zijn de een strakke en moderne kast, grootste pijpen. Het plaatsen De huidige buitenkant komt uit zal straks hopelijk ook weer de Krim (Drenthe) en lijkt ge lukkig weer meer op een klas sieke orgelkast. „Er is wat hout toegevoegd, wat gratis gele- plan.” verd werd door een Waddinx- veens Flikweert zijn verhaal. „Er heb ben veel vrijwilligers geholpen met de plaatsing van het orgel. Dit scheelde al enorm in de kosten.” De Orgelcommissie in Wad dinxveen bestaat al ruim 30 jaar. Momenteel bestaat het uit bouwtekeningen gemaakt wor- eën groepje van zes organisten den door de orgelbouwer, en orgelliefhebbers. Met elkaar daarna weet je hoeveel materi- waken ze over de orgels in de Hoeksteen, de Bethelkerk, de Brugkerk en uiteraard de Mor genster. Deze laatste twee heb- één geheel moeten ben de meest interessante or gels voor concerten, die door de commissie zo’n 5 a 6 keer per seizoen georganiseerd worden. Ze hopen hiermee enerzijds meer bekendheid te geven aan de orgels en ander zijds geld in te zamelen voor de voltooiing van het orgel in de Morgenster. aal je nodig hebt. De orgelbou wer zoekt naar de meest ge schikte pijpen, die qua klank vormen met de rest van het orgel.” Ruim tien organisten rouleren Organist Jan Flikweert staat trots bij ‘zijn’ orgel: het Bakker Timmenga-orgel momenteel over de vier ker ken en bespelen ook dit orgel. Dhr. Kooyman, al meer dan 30 jaar organist, is van oudsher betrokken bij het orgel. Ook hij helpt met het zelf stemmen en afregelen van het orgel. Flikweert studeert doorde weeks regelmatig op het orgel, in de stille uurtjes, en heeft zich als een peetvader over het instrument ontfermd. Als er geen activiteiten in de kerk zogenoemd ’zelfstandig plaatsvinden, neemt hij zijn kans waar om te oefenen. Zijn hart ligt bij de klanken van het orgel. het orgel werd gebouwd. De Orgelcommissie is afhanke- Een zelfstandig pedaal heeft lijk van de opbrengsten van de één of meerdere zelfstandig concerten, de koffie die daarbij bedienbare registers, een ver zameling pijpen, met een speci fieke klankkleur. Het pedaal geeft de zwaardere tonen, de stevigheid in de baspartij, wat juist voor het begeleiden van van de bieb geconfronteerd met re genjassen, hoeden, pijpen en andere attributen, waarmee de klassieke detectives werden uitgebeeld. „Dit jaar geven we extra aandacht aan detectives. Ik heb er drie Nederlandse schrijvers uitgepikt. Baantjer hoort daarbij; hij is bij een heel groot publiek bekend”, zegt ting Waddinxveens Welzijns- medewerkster Elja Franken, die werk, afdeling Senioren, houdt op 17 juni een fietstocht voor senioren. Deze tocht van onge veer 40 kilometer gaat richting Zoetermeer. Vanaf 9.15 uur kunt u inschrijven in het Anne Frank-activiteitencentrum (Jan van Bijnenpad) en een kopje koffie of thee drinken. Rond de klok van 10.00 uur wordt er ge start. De koffiestop wordt ge houden in de kantine van voet balvereniging DSO. Daar kunt u ook uw meegebrachte boter hammen opeten. Na terug komst in het Anne Frankcen- trum kunt u nog even napraten onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname bedragen 2,60 per persoon (inclusief 3 consump ties). Alle enthousiaste fietsers van 50 jaar en ouder zijn van harte welkom. De tocht gaat al leen door bij goed fietsweer. Voor informatie daarover kunt u die dag vanaf 9.00 uur bellen met de S.WW op telefoon nummer (0182) - 615555. De volgende fietstocht is gepland op dinsdag 15 juli. de Morgenster. „Een historisch (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Aan de Sterrenlaan in de Zuidplas staat de ’De Morgenster’, een mooie moderne kerk van de Hervormde Gemeente. De kerk werd in 1996 ge bouwd, een jaar later werd het orgel geplaatst. „Een his torisch orgel”, vertelt Jan Flikweert, organist en lid van de Orgelcommissie van Waddinxveen.Vol trots vertelt hij over ’hun’ Bakker Timmenga-orgel, uit 1898. de organisatie van de Maand van het spannende boek op zich nam. „Thomas Ross is de schrijver van het geschenk- boekje De Klokkenluider. Het gaat over de dood van een cha rismatische politicus in Den Haag. Wie in de boekhandel voor ten minste 13.45 aan Ne derlandstalige boeken koopt krijgt het cadeau. Er is, niet ver bazingwekkend, nogal wat op hef over dit boek geweest.” René Appel werd door Elja Franken gekozen omdat hij, net als Ross, diverse malen onder scheiden is door het Neder lands Genootschap van Mis- daadacteurs, die elke jaar prijzen toekennen. Ross ont ving al twee keer De Gouden Strop, de prijs voor de beste bliek achtereenvolgens ver dachte nonnen, woedende au tomobilisten en een eigenzinni ge opvoering van Het Zwanenmeer. Tijdens de repetities is nu al te merken dat het een avond met veel humor gaat worden. Voor Maskerade betekent de over- gang naar Kreater een nieuwe impuls om te gaan werken aan het realiseren van mooie to- neelproducties. Daarbij is ieder een welkom is die wil toneel spelen of interesse heeft in zaken als techniek of decor bouw. Meer informatie: Roelof Schut, tel. 0182 640419 of in- fo@maskeradeweb.nl REGIO - De vakantietijd komt post kan het beste worden op weer in zicht Veel mensen zullen voor langere tijd hun woning on bewoond achterlaten als zij el ders in binnen- of buitenland van vakantie genieten. Ook tijdens af- thuis zijn. Verder kan het wezigheid van de bewoners wil de politie voor de mensen klaar staan door een oogje in het zeil te houden. Wanneer vakantie gangers zich met een afwezig- heidskaart afmelden, zal de poli- lijke zaken maar beter worden tie een aantal maal de woning opgeborgen. En denk ook even bezoeken en controleren. Bij on- regelmatigheden of bijzonderhe den wordt een contactpersoon gewaarschuwd. Door op het po litiebureau een afwezigheidsmel- ding in te vullen, kunnen mensen aangeven van deze service ge bruik te willen maken. Natuurlijk kan iedereen die op vakantie gaat zelf ook al een paar eenvoudige maatregelen treffen. Het is het beste om, ook als er voorzitter Jacques Leeflang, heeft de Wereldwinkels in ons land een grote dienst bewezen. Om dat het zaterdag weer de jaarlijk se Wereldwinkeldag was bedacht ze voor de aangesloten FairTra- de-winkels, die boeren in ont wikkelingslanden steunt door ze een fatsoenlijke prijs voor hun waren te bieden, een speciaal re cept met alleen producten uit landen in de Derde Wereld. Haar ’Wereldse mangochutney’ is zaterdag in Rijn en Gouwe en het Algemeen Dagblad gepubli ceerd als de dagelijkse ’eettip' van culinair journaliste Alma Huisken. In de in de supermarkt van Al bert Heijn aan het Koningin Wil- kennis meteen gevraagd worden helminaplein gevestigde Wereld- ook de brievenbus te legen. De winkel Waddinxveen waren de GE DEI

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 18