(bijna) LITI E Meer geld voor de openbare ruimte Tijmhof nieuwe naam begraafplaats i achterhaald en tegen hem wordt procesverbaal opge maakt. voorbij 2002 eindigt Examentijd in de plus p<w ■H I Gemeente blijft achter met tegemoetkoming OP 'S WIJ RUIMEN RUIM 1000 KOSTUUMS IN VOORRAAD ijPoonokker Nieu BI Discussie over waarden en normen Misverstand op school Koekverkoper WOENSDAG 18 JUNI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 (A.B.) Den Hertog .4 Interieur-adviseurs banken, tafels, fauteuils Kortingen tot 65% en maakt. Aan het einde van de maand hoopt de wethouder een groenstructuurplan klaar te hebben. „Het gaat dan om wat het belangrijkste groen in Wad- dinxveen is en wat iets minder belangrijk is”, aldus Dijkster- huis. „We willen dit gaan koppe len aan de kapvergunningen.” Voor het groen dat als belang rijk wordt beschouwd, verleent HAVO heeft nu al een percentage van 80% geslaagden en de leerlingen zijn hard bezig dat percentage op te zonden: mw. M. Redegeld, mw. J. Stofberg, mw. R. Schweins- berg, dhr. C. M. Busser en dhr. P. de Jong. Er staat inmiddels tijm geplant langs het toegangspad naar de begraafplaats. Deze bodembe dekker wordt in de komende jaren meer toegepast in groen stroken op de begraafplaats. schroeven. Bij het VWO slaagde 9I% van de leerlingen; maar een paar leer lingen kregen een her. De uitslagen MARKT 32 GOUDA 0182-512509 NAAST DE ZALM Hooftstraat 72 2406 GLAIphen aan den Rijn Tel. (0172) 47 33 34 Vrijdag 13 juni kwam op de Otweg kwam een 45 jarige in woner van Moordrecht door onbekende oorzaak met zijn fiets ten val. De man liep hier bij eren gebroken sleutelbeen op en is voor behandeling naar het ziekenhuis overge bracht. Afgelopen week is er in 16 auto’s ingebroken of deed men een poging daartoe. De buit, die in de meeste gevallen zichtbaar in de auto was ach tergelaten, bestond uit radio’s, cd-spelers, gsm’s en draagbare computers. In alle gevallen was er ook schade aan de voertuigen. Met ingang van 12 juni is het alcoholverbod van kracht ge worden. Dit houdt in dat in Waddinxveen in de volgende gebieden op straat geen alco holhoudende drank gedron ken mag worden of dat men geopende verpakkingen met alcoholhoudende drank bij zich mag hebben. De gebieden zijn: Zonnehof, Winkelcentrum Zuidplas, Raadhuisplein, Zuid- kade vanaf de Zuidkadering tot en met de Nesse, Kerk- weg-Oost vanaf de hefbrug tot en met de kruising Kanaal- straat/Juliana van Stolberglaan, winkelcentrum Passage en Warnaarplantsoen. Het ver bod strekt zich uit tot een straal van 200 meter rondom deze gebieden. Het verbod geldt ook voor de portieken en hallen van de flats die in deze gebieden liggen. De poli tie zal stringent controleren. Op overtreding van het ver bod staat een boete van 40. Sinds begin van deze maand is de parkeersituatie in de Peter Zuidlaan, Mevr.Kuijpers van Rietbergenplantsoen, Johannes Postlaan en Jan van Bijnenpad gewijzigd. Dit hele gebied is een parkeerzone geworden, wat inhoudt dat er alleen in de vakken geparkeerd mag worden, dus niet meer voor de trottoirs voor de flats en ook niet op het plein voor het Anne Frank Centrum. Hier zal extra worden gecon troleerd en de boete bij over treding bedraagt 40. WADDINXVEEN - Het imago van openbare scho len wordt gekenmerkt door een vermeend ge brek aan normen en waar den. Dit kwam op 4 juni naar voren tijdens de jaar lijkse thema-avond van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Waddinx veen. Het onderwerp van de avond was ’Waarden en normen van de openbare school’. De avond werd druk bezocht door ouders, leraren, politici en verte genwoordigers van bijzon dere scholen.Ton Gelmers, beleidsadviseur onderwijs op het landelijke bureau van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs te Almere, lichtte het onder werp verder toe. „Blijkbaar slaagt het open baar onderwijs er onvol doende in om de indenti- teit zichtbaar te maken”, aldus Gelmers. Hij gaf aan wat gedaan moet worden om daar verandering in te brengen. De feitelijke aan wezigheid van normen en waarden op school wijkt af van de beleving van poten tiële ouders. Vaak is het zo dat het openbaar basison derwijs meer aandacht heeft voor normen en waarden dan de ouders denken. De openbare scholen gaan heel bewust om met dit onderwerp en zorgen ervoor dat dit hoog op de agenda staat. Van scholen met allochto ne leerlingen wordt vaak gedacht dat de kwaliteit van het onderwijs onder de maat is, doordat er minder aandacht voor de waarden en normen van de autochtone leerlingen is. Dit is ook een fabeltje. Uit wetenschappelijk on derzoek is gebleken dat dit niet juist is. Na de inleiding van Ton Gelmers werd er gediscus sieerd aan de hand van een tweetal stellingen. Daarop gaven onder ande re Aad Kuiper, directeur Dick Brunaschool, en Do renda Gerts, wethouder onderwijs, hun reactie. Ver volgens volgde een boeien de discussie met de aan wezigen. Uit die discussie bleek dat de aandacht voor normen en waarden binnen het openbaar basis onderwijs goed is. Niet al leen moet rekening wor den gehouden met de wensen van ouders, ook moet daarbij de profilering van de scholen aandacht krijgen. In dit ingewikkelde proces kan de Vereniging voor Openbaar Onderwijs ook een rol spelen. Door de voorzitter van de ver eniging, Bauke Zoodsma, is aangeven dat deze avond een goede aftrap is ge weest voor de discussie over dit onderwerp. Bin nenkort wordt over dit onderwerp in het bestu renoverleg en het direc- teurenoverleg in Waddinx veen verder gesproken. van de herexamens komen volgende week woensdag binnen. Daarna begin nen de diploma-uitreikingen. wordt nog niets zeker over het Rijksgeld. Ook is de uitkomst van de investeringen nog niet duidelijk, iets wat volgens de wethouder wel zou moeten kunnen. „Daar werken we aan.” De portefeuille Financiën is in middels overgedragen aan Pv- dA-wethouder Dirk Lont, die hard bezig is met een beleids voer 2004. „Kort gezegd beloven we voor 2004 minder, rim-secretaris. „Overigens geeft deze eerste bestuursrapporta- ge niet een betrouwbaar beeld van de werkelijke stand van za ken”, aldus Dijksterhuis. „Vorig jaar was het negatief en toen hebben we het jaar ook positief afgesloten.” Dat de rapportage niet betrouwbaar is, heeft ver schillende, oorzaken. Er is in de WADDINXVEEN - De examens zit ten er weer op. Afgelopen woensdag en donderdag mochten de leerlingen van het Coenecoop College de cijfer lijsten in ontvangst nemen.Vandaag zijn de herexamens. „We hebben goe de uitslagen”, zegt algemeen directeur Beertema. „Beter dan vorig jaar.” Dit ondanks alle problemen die voorspeld werden. Beertema: „Vooral over de Basis Beroepsgeleerde Leerweg (VM- BO) is veel te doen geweest.Wij heb ben geen normering aangepast en alle leerlingen zijn geslaagd.” Ook bij de Kader Beroepsgeleerde Leerweg (VMBO) hebben de leerlingen goed gescoord: 85% is geslaagd. „En naar verwachting worden dat er met de herexamens meer”, aldus Beertema. Bij de Theoretische Leerweg (VMBO) is nu al 80% geslaagd. Ook hier wordt gehoopt op nog meer geslaagden na de herexamens. Ook HAVO en VWO hebben het goed gedaan dit jaar. De der Dijksterhuis en de heer T. Verweij van het Historisch Ge nootschap Waddinxveen heeft hieruit vijf namen gekozen en voorgelegd aan het college van burgemeester en wethouders. Het college heeft zijn voorkeur uitgesproken voor de naam Thijmhof. De volgende perso nen hebben deze naam inge- en is een aanvulling op het re guliere openbaar vervoer.Voor gehandicapten of mensen die zijn geïndiceerd voor de WvG (Wet Voorziening Gehandicap ten) is dit vervoer duurder dan de normale openbare ver- voerstarieven. Om in deze meerdere kosten tegemoet te komen heeft het Overlegorgaan Midden-Hol- land de in dit gebied liggende gemeenten geadviseerd een tegemoetkoming te verlenen van 340,- per jaar. Aangenomen wordt dat dit be drag toereikend is voor de meerdere kosten. Burgemees ter en wethouders van Wad dinxveen wensen niet meer dan 130,- per jaar beschik baar te stellen en voor 2003, omdat het een half jaar be treft, slechts 65,-, omdat er in de begroting niet voldoende geld beschikbaar is. Als Wad dinxveen het advies van Mid- den-Holland zou volgen kost dat €100.000,- meer en dat geld is er niet. Deze uitspraak wekte de woe de van het Platform Gehandi capten en het Platform Ar- Hij werd daarbij geholpen door de inzenders van de nieu we naam. In september 2002 heeft de gemeente haar inwo ners gevraagd een nieuwe naam te bedenken voor de be graafplaats. Er zijn 94 verschil lende namen binnengekomen van 85 inzenders. Een commis sie met onder andere wethou- willen hebben, de gemeente gehouden voor verbetering van het groen. „We zetten daar meer groen neer, onderhouden het groen beter en geven meer accent aan het groen op bepaal de punten in de wijk.” Ook met het verbeteren van de toegan- Als dit voor 2003 niet mogelijk is dan moet het college alles in het werk stellen dat die moge lijkheid wel wordt gehaald in 2004. D’66 stelde voor het benodig de geld voor 2003 te voteren uit het batig saldo van de jaar rekening 2002. Wethouders Gerts was niet te vermurwen. Het geld is er niet het spreek- voor 2003, hoe graag zij dat ook zou willen. Voor 2004 is dat anders en kan worden on derzocht of het mogelijk is dat het benodigde bedrag wordt meegenomen in het beleids- WADDINXVEEN - De gemeente sluit het jaar 2002 af met een positief saldo. Het gaat om een bedrag van 718.000 euro. Dit positieve resultaat wordt voor het grootste deel veroorzaakt door eenmalige voordelen, waaronder een flink bedrag dat de gemeente als extraat je van het Rijk ontvangen heeft. „We kunnen er dus niet vanuit gaan dat dit elk jaar terugkomt. Zeker gezien de huidige economie houden we er rekening mee dat we dit volgend jaar niet meer zullen ontvangen”, aldus wethou der Dijksterhuis, die voor de vorming van het nieuwe col lege over de portefeuille Financiën ging. Het geld wordt voornamelijk gebruikt om de nieuwe ambities van het college te verwezenlijken. de AlberdingkThijmlaan. Donderdag heropende burgemeester (Foto: Liesbeth van der Vis) De afgelopen jaren sloot de ge- zoals het inhuren van Van Thijn meente steeds met een positief en het aanstellen van de inte- resultaat. Dit was voornamelijk te danken aan de extra bedra gen die het Rijk aan gemeentes uitkeerde, als na-effect van de gunstige economie. Ook voor het jaar 2003 geldt dit waar schijnlijk nog, maar dat is naar verwachting de laatste keer. Dijksterhuis: „Het is waar dat we de afgelopen jaren steeds een extraatje van het Rijk heb- tijd dat de rapportage gemaakt ben ontvangen, maar deze in komsten zijn niet structureel. Het is pas structureel als je er een beleid op kunt maken en dat kan niet.” Een tweede oor zaak van het positieve resultaat over 2002 is het feit dat een aantal investeringen zijn uitge steld. Het was voor de ge meente in verband met BTW voordeliger deze investeringen plan door te schuiven naar januari 2003 en ook dat heeft een flink maar willen meer realiseren en bedrag opgeleverd. Het geld komt in de Vrije Algemene Re serve, oftewel het spaarpotje en wordt daarna gebruikt voor extra investeringen. „Er is altijd een zekere spanning tussen am bities en middelen”, legt Dijk sterhuis uit. „Er zijn dingen waar we als college in willen in vesteren, zoals bijvoorbeeld het nieuwe centrum en Triangel, maar waar we geen geld voor hebben. Daar gebruiken we dit potje voor en we zijn heel blij dat we die nu weer eens goed kunnen spekken.” De bestuursrapportage over 2003, voor de eerste stand van zaken in dit jaar, geeft ook een positief resultaat aan. „Het is niet spectaculair, maar toch een voordeeltje van I I 1.000 euro”, aldus Dijksterhuis. Dit bedrag wordt gebruikt om de kosten van de bestuurscrisis te betalen, moedebestrijding. Met uitzon dering van de gemeente Bo skoop, wat een artikel 12 ge meente is, geven alle in Midden-Holland liggende ge meenten, op advies van de stuurgroep 340,- of zelfs meer. Hans Sirre (lid van de toekom stige Seniorenraad) maakte mede namens de beide Plat forms gebruik van recht en deed hij een dringend beroep op de fracties de voor gestelde bedragen van het col lege niet over te nemen, maar een hoger bedrag te voteren. De heer Van Stel (PvdA) wilde plan voor dat jaar. juist de gehandicapten zoveel mogelijk laten deelnemen aan het maatschappelijke leven en deed een beroep op het colle ge de geadviseerde 340,- beschikbaar te stellen. De heer Waterman (PCW) vroeg zich af hoe wordt omge gaan met mensen die geen WVG-indicatie hebben. De Boer (CDA) zei dat in het ver leden al is geadviseerd te gaan zitten op €340,- mits de tota le kosten binnen het geraamde budget blijven. die dingen ook beter realise ren”, aldus Lont. Er moet in 2004 ongeveer 230.000 euro bezuinigd worden, maar het college wil ook nieuwe dingen doen. In de zogenaamde vitale terreinen, de zeven prioriteiten van het nieuwe collegepro gramma, wordt sowieso extra geld gestopt. Daarnaast wil het vangt alle vroegere regelingen college ook gaan investeren in onderwijs en welzijn. „Ook zijn er nieuwe verplichtingen waar je als gemeente niet onderuit kunt, zoals milieuwetgeving en arbeidsovereenkomsten”, aldus de wethouder. Het college be slist op I en 2 juni over het be leidsplan en eind oktober zal er in de raad een begroting wor den vastgesteld. Lont: „Dat duurt allemaal vrij lang, maar we willen de ambtenaren de tijd geven om het allemaal goed uit te zoeken.” REGIO - De politie in de Duin en Bollenstreek heeft afgelopen week twee aangiftes opgeno men van diefstal van een geld bedrag door middel van een babbeltruc. De politie waar schuwt bewoners in de regio voor deze vorm van diefstal. In Hillegom en Katwijk heeft een man van 30 a 40 jaar een geld bedrag gestolen van bejaarde bewoners nadat hij aan de deur kwam om koekjes te verkopen. De lange blanke man vroeg ver volgens om water en liep mee de woning in. Nadat de man al weer weg was ontdekten de bewoners dat zij geld misten. De politie waarschuwt bewo ners voor dergelijke babbel- trucs en adviseert om voor zichtig te zijn bij het binnenlaten van onbekenden. De politie adviseert ook om al tijd melding of aangifte te doen. WADDINXVEEN - De be graafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan heeft een nieuwe naam:Thijmhof. Na een oproep onder de bevolking hebben vijf inwoners deze naam inge stuurd. De nieuwe naam is ont huld tijdens de officiële her opening afgelopen donderdag door burgemeester Jonkman. WADDINXVEEN - De ge meente stelt niet genoeg geld beschikbaar om tegemoet te komen aan de hogere ver voerskosten voor gehandicap ten. Dit stelden van het Plat form Gehandicapten en het Platform Armoedebestrijding tijdens een commissievergade ring van de commissie Welzijn, Educatie en Zorg donderdag avond 12 juni. Per I juli 2003 treedt het Col lectief Vraagafhankelijk Ver voerssysteem voor Midden- Holland (GroeneHartHopper) in werking. Deze regeling ver- WADDINXVEEN - De ge meente stopt extra geld stop pen in de verbetering van het openbaar groen. Ook voor het verbeteren van de fiets- en voetpaden, de toegankelijkheid van de openbare ruimtes voor gehandicapten en de veiligheid op de speelplaatsen is meer geld beschikbaar gesteld. De raad heeft het voorstel van het college hierover dinsdag 10 ju ni goedgekeurd. Elk jaar zal 1,3 miljoen euro extra worden uit gegeven. De discussie over het beeldkwaliteitsplan liep al lan ger. Het college wilde een ver betering zien van het openbaar groen, de verharding (wegen en paden), zwerfafval, speelplaat sen en openbare verlichting. Een projectgroep heeft vorig jaar een onderzoek gedaan naar de huidige kwaliteit van de openbare ruimte in Waddinx veen en dit tegenover de ge wenste kwaliteit gezet. „Uit het rapport van de projectgroep bleek dat als we alles perfect WADDINXVEEN - Vorige week verspreidde Politie Hol lands Midden het bericht van een automobiliste die, na een aanrijding op de Kanaaldijk, dinsdagavond 3 juni, zou zijn doorgereden. Een 20-jarige vrouw op de fiets liep daarbij een lichte hersenschudding op en de politie verzocht de onbe kend gebleven partij contact op te nemen. Naar aanleiding van mediabe richten meldde de 31-jarige au tomobiliste zich. Het blijkt om een misverstand te gaan. Na het ongeval parkeerde de vrouw de auto even op een na bijgelegen terrein, waarna zij lo pend naar de locatie van het ongeval terugging. Toen ze daar aankwam zag ze nog net hoe omstanders en het slachtoffer de plaats verlieten. Het slacht offer was in de veronderstelling dat de automobiliste weg was. De politie heeft de twee met elkaar in contact gebracht. Zij zullen onderling eventuele schade regelen.Van een aangifte wegens het doorrijden na een ongeval is geen sprake. de gemeente dan in de toe komst geen kapvergunningen meer. Voor een ander deel is dan een lichtere kapvergunning nodig of helemaal geen vergun ning meer. Dijksterhuis: „Nu is het zo dat voor elke struik een kapvergunning moet worden aangevraagd. We willen dit gaan relateren aan het nieuwe groenbeleid.” Leerlingen van het Coenecoop College namen afgelopen woensdag ontvangst. donderdag blij hun cijferlijsten in (Foto: Liesbeth van der Vis) Tijmhof is de nieuwe naam van de begraafplaats aan Jonkman de begraafplaats structureel, dus elk jaar, 2,5 mil joen extra moet investeren”, al dus wethouder Dijksterhuis van openbare ruimte. „Dat was te veel. We hebben dus keuzes moeten maken.” Al dit jaar maakt de gemeente een begin kelijkheid van stoepen voor rol- met de verbetering van de stoelgebruikers en de vervan- beeldkwaliteit. In de Victorwijk ging van een aantal en de Wingerd worden acties speeltoestellen is een begin ge- WADDINXVEEN - Door het Regionaal Verkeershandha- vingsteam werd op donderdag 5 juni op het Noordeinde en de Noordkade een controle gehouden op de naleving van de draagplicht van autogor dels. In totaal bleken 47 be stuurders geen gordel te dra gen, wat hen op een bekeuring van 40 kwam te staan. Diezelfde donderdag heeft men getracht op bedrij venterrein Coenecoop een personenauto te ontvreem den. Het lukte niet de auto te starten maar men heeft wel de radio-cdspeler en een groot aantal cd’s weggeno men. Op de Henegouwerweg waren bij een zogenoemde kop/staart aanrijding in totaal vier personenauto’s betrok ken. De voorste van de vier moest remmen in verband met een file en de rest re geerde te laat. Alle auto’s had den redelijke blikschade. Op de Beijerincklaan vond vrijdag 6 juni een verkeerson geval plaats, waarbij 3 perso nenauto’s betrokken waren. Het betrof een zogenoemde kop/staart aanrijding. De scha de was aanzienlink van een van de auto’s moest het ken tekenbewijs worden ingeno men.Tegen de bestuurder die het ongeval veroorzaakte wordt procesverbaal opge maakt. Het niet verlenen van voorrang was op de Kerkweg- West, nabij de spoorwegover gang, de oorzaak van een aan rijding tussen twee fietsers. De fietser die over het fiets pad van de Bernardlaan reed verleende geen voorrang. Een van de fietsen liep een verbo gen achterwiel en frame op. Op maandag 9 juni verander de op de rijksweg 12 de be stuurder van een personen auto plotseling van rijstrook en sneed daarbij een andere bestuurder. Om een aanrijding te voorkomen moest de an dere bestuurder een uitwijk manoeuvre maken, waarbij hij een verkeersgeleider raakte. Hierna stuiterde de man weer terug naar de andere kant van de rijbaan, waar hij tegen de vangrail tot stilstand kwam. De andere bestuurder reed na het ongeval. Zij identiteit is

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15