Kreater, SWW Op de fiets voor het milieu en bibliotheek We gaan legendarische feesten geven e regio Schone omgeving Coenecoop zorgt voor blikvanger gewezen gebied rondom de school. Dat de jeugd best be- veegd. Het resultaat was reid is zo’n actie uit te voeren bleek wel uit het enthousiasme waarmee zij aan de slag gingen. Met papierknijper en vuilniszak werd het vuil voortvarend ver wijderd. Het bleek al snel een uitdaging de volste vuilniszak te jes tijdens de milieufietstocht. LITI E i blijven op zichzelf f J s uit Waar en Wensconcert mannenkoor wanneer Onbekend letsel Dronken man Babbelaar Nieuwe ie aangehouden jeugsorganisatie Youth Only! heeft veel ambities gesignaleerd de Gouwestem aangifte doen a t i JE* I •w ff ff i r PAGINA 11 WOENSDAG 25 JUNI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Liesbeth van der Vis) ZEVENHUIZEN - Op woens dagavond 18 juni rond 22.00 uur ontving de politie een melding dat in de buurt van de Dahlias- traat een man met een babbel- truc probeerde bij woningen bin nen te komen. De 31 -jarige man uit Schiedam werd aangetroffen en aangehouden. Nader onder zoek heeft uitgewezen dat hij verdacht wordt van diverse in braken in deze regio en in de re gio Rotterdam, al dan niet met een babbeltruc. ken enzovoort en de afvoer van het zwerfvuil. De leerlingen van de eerste klassen waren de hele ochtend in groepjes steeds één schooluur bezig in een aan- ongeveer vijftien leerlingen. Elk groepje bezocht drie bedrijven. Omdat het the ma dit jaar veel met duurzaamheid te maken had, had Duurzaam Waddinxveen veel invloed op het programma. In een lokaaltje op de oude Kohnstamm- MAVO, waar Duurzaam Waddinxveen tegenwoordig gevestigd is, mochten ver schillende leerlingen de discussie aan gaan mét wethouders W. Dijksterhuis (Waddinxveen) en I. ten Hagen (Bo skoop). Een pittige discussie, vond ook Dijksterhuis: „Ik word hier veel kriti scher toegesproken dan op een raads vergadering." Aan de fietsroute ging een week van voorbereiding vooraf. Wat is duurzaamheid? was de vraag die hierin centraal stond. De leerlingen bezochten verschillende websites en bereidden van te voren vragen voor die ze aan bedrij- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ruim vierhonderd leerlingen van het Coene- coop College in Waddinxveen en Bo skoop waren afgelopen donderdag op pad voor het milieu. Het was weer tijd voor de jaarlijkse milieufietstocht, geor ganiseerd door de afdeling milieueduca tie van de Milieudienst Midden-Holland. Het thema dit jaar was 'Bedrijf en mi lieu’: 38 bedrijven in Waddinxveen en Boskoop stelden hun deuren open voor de leerlingen, die deze bedrijven op duurzaamheid moesten testen. „Het is goed dat de school aandacht besteedt aan het milieu”, vinden de leerlingen. „We hebben veel geleerd.” De fietstocht werd georganiseerd voor de onderbouw van het Coenecoop College en maakte deel uit van de milieueducatie week. De leerlingen reden die dag in groepjes van met Kimberly en Alex het be stuur vormt. „De taken zijn nog niet helemaal verdeeld, maar wij nemen in ieder geval het bestuur op ons.” Uiteindelijk wil de orga nisatie de Jeugdvereniging gaan uitbreiden. „We willen uiteinde lijk een organisatie neerzetten waar mensen lid van kunnen worden, zodat ze kortingen krij gen bijvoorbeeld. Misschien gaan we ook wel een blaadje uitge ven.” Maar dat ligt allemaal in de toekomst Nu eerst: op naar het volgende feest! teiten in de vorm van de servi- cewagen voor een schoon Waddinxveen, voorzien van pa- Tot half vorig jaar bestond nog het plan een Multi Functionele Accommodatie te bouwen, waarin dan de bibliotheek, Kre ater en de SWW zouden kun nen worden ondergebracht. Toen dit plan niet doorging heeft de raad in de raadsverga dering van 19 december een motie ingediend waarbij de wenselijkheid wordt uitgespro ken te onderzoeken deze drie instellingen onder te brengen in één locatie. Uit het onderzoek bleek dat de drie instellingen sympathiek staan tegenover het voorstel, maar de grote vraag zou dan wel zijn waar en hoe. De huis vesting is voor de SWW en Kreater al achtergehaald omdat de SWW inmiddels is gehuis vest in een pand aan de Mo- zartlaan. Kreater wil graag, ge zien de interne mogelijkheden, in het pand aan de Kerkweg blijven nu de SWW daar ver trokken is en opteert een ver bouwing van de grote zaal. Het bestuur van de Openbare Bibli otheek Waddinxveen het initia tief heeft genomen om al dan niet in samenwerking met an deren te komen tot vervangen de nieuwbouw voor de huidige bibliotheek. Zo worden onder meer combinaties overwogen met bijvoorbeeld de toekom- De jongeren worden gesteund door Daniel Klijn, organisator van verscheidene feesten en eve nementen op onder andere het Coenecoop College en Harrie Kuvelier, organisator van de Lui- lakfeesten in De Dreef. „Dat is wel handig, die hebben toch veel contacten, zeker met bekende artiesten.” Op dit moment zitten er vijftien jongeren in de organi satie. Een enthousiaste, diverse ven konden voorleggen. „Zo kunnen ze de bedrijven goed keuren”, aldus een voorlichter van de Milieudienst. Het is dit jaar de achtste keer dat Milieudienst de fietstocht organiseert. Elk jaar wordt een ander thema uitgediept.Vorig jaar was dat mondiaal, nu werd gekozen voor duurzaam ondernemen. De dag is niet alleen leerzaam voor de leerlingen. „Ook bedrijven onderling wisselen veel informatie uit”, aldus de voorlichter. De afdeling milieueducatie van de organisa tie is begonnen uit een stage opdracht: wat kan milieudienst voor het onderwijs doen. „Een fietstocht leek toen een leuk idee." Inmiddels is het uitgegroeid tot een goedlopende afdeling en worden in verschillende steden en dorpen in Mid den-Holland dit soort fietstochten geor ganiseerd. WADDINXVEEN - Op zater dag 21 juni omstreeks 02.15 uur controleerde de politie een 22-jarige bestuurder uit Gouda op de Kanaalstraat. De man bleek onder invloed te zijn. Uit ademanalyse bleek een uitslag van 610 ug/l (limiet 220 ug/l). De man bleek tevens gesignal eerd te staan.Van de man is zijn rijbewijs ingevorderd en wordt tegen hem proces-verbaal op gemaakt. De verdachte is niet heengezonden omdat hij nog gehoord moest worden voor een aantal zaken in verband met zijn signalering. WADDINXVEEN - Afgelo pen week is er snelheids controle gehouden op de Chopinlaan en de Koningin Wilhelminasingel. In totaal gingen 128 automobilisten op de bon die harder dan 50 reden. De hoogst geme ten snelheid was 73 km/u. Op de Henegouwerweg waren woensdag I I juni twee personenauto’s bij een aanrijding betrokken. Het ongeval gebeurde om dat een van de bestuurders bij het verlaten van een uit rit geen voorrang verleende aan de ander. Beide voertui gen liepen plaatschade op. Bij een inbraak in een be drijf aan de Abraham Kroesweg die vrijdag daar na hebben inbrekers wel heel veel moeite gedaan om er uit eindelijk met een re latief klein geldbedrag van door te kunnen gaan. Nadat men meerdere pogingen had gedaan om een deur open te breken, heeft men een ruit uit de sponning ge haald en kon men naar bin nen. Daar werd een veran kerde kluis weggehaald en deze werd in het bedrijf zelf met een slijptol geo pend, waarna het geld bin nen handbereik kwam. Op dezelfde dag werden op de Bloemendaalseweg wer den drie fietsende jongens zonder enige aanleiding door twee andere jongens tot stoppen gedwongen. Daarop werden zij bedreigd met de dood en dergelijke. En om hun woorden kracht bij te zetten liet één van de twee een mes zien, dat hij overigen direct weer in zijn zak deed. Eén van de drie jongens kreeg ook nog een paar klappen, waarna men vertrok. Hoezo zinloos ge weld, vraag je je dan af. Zaterdag de 14e werd een jongedame in een horeca gelegenheid aan de Nesse het slachtoffer van tassen- rollerij. Op een zeker mo ment zag zij dat de rits van haar schoudertas open stond en dat men haar gsm uit de tas had weggenomen. Het niet verlenen van voor rang was diezelfde zaterdag de oorzaak van een aanrij ding tussen twee personen auto’s op de Bredeweg. Eén bestuurde kwam van het WADDINXVEEN - Ook dit jaar sluit het mannenkoor De Gouwestem het zangseizoen af met een wensconcert en wel op maandagavond 30 juni in de Bethelkerk (Bilderdijklaan). De sopraan Pia Schütz heeft haar medewerking toegezegd. Ook gevorderde amateur vocalisten en instrumentalisten kunnen meewerken. Kortom, allen die eens met een mannenkoor wil len zingen of een koor willen begeleiden op orgel, dwarsfluit, panfluit, hobo of klarinet zijn van harte welkom, leder deze uitdaging voor een groot pu bliek aandurft kan vooraf con tact opnemen met voorzitter Nico Vavier, tel. 0182-6141 14. Het programma bestaat uit louter verzoeknummers en heeft daardoor een onvoor spelbaar karakter. Het wens concert begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Ter bestrijding van de kos ten zal een collecte worden ge houden. De toegang is verder vrij. WADDINXVEEN - Op zater dag 21 juni omstreeks 07.50 uur heeft er een aanrijding plaatsgevonden op de kruising Bredeweg/ Piasweg. Een 51 -jari ge bestuurder uit Boskoop gaf geen voorrang aan een voor hem van rechts komende 16-ja- rige bromfietser uit Benthuizen die over de Bredeweg reed. De bestuurster van de bromfiets is met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis in Zoetermeer. De insteek was een jeugdvereni ging die vanuit de gemeente fees ten en concerten organiseert, om zo de jeugd van de straat te houden. „Speciale evenementen voor jongeren worden eigenlijk nooit gegeven hier, het meeste dat georganiseerd wordt is toch net voor een slag jonger publiek,” vindt Lisanne. „We hebben met dit feest gemerkt dat er echt wel vraag naar dit soort feesten is.” bedrijventerrein en de an der reed over de Brede weg. Eén van de bestuur ders is met borst en nekklachten naar het zie kenhuis gebracht. Aan de Otweg heeft een brand zaterdag flinke scha de toegebracht aan twee volkstuintjes en de daarop staande schuurtjes. Ook ge reedschappen en dergelijke gingen verloren. De brand is zeer vermoedelijk opzet telijk aangestoken. Een van de gedupeerden is door de ze brand financieel ernstig getroffen en zal zijn hobby waarschijnlijk moeten laten varen. Later die dag waren op de kruising Stationsstraat - Rijnlandstraat twee perso nenauto’s bij een aanrijding betrokken. De bestuurster van één van de auto’s had stil gestaan en wilde achter uit de Rijnlandstraat inrij den, maar had niet gezien dat daar inmiddels een an dere auto was gestopt. Bei de auto’s liepen lichte scha de op. Zondag waren op de krui sing Kerkweg-West met de Puttelaan een fietsster en een motorrijdster bij een verkeersongeval betrokken. De fietsster reed over de Kerkweg-West en sloeg bij de Puttelaan plotseling linksaf zonder richting aan te geven. Op dat moment wilde de motorrijdster haar net inhalen, die schrok week uit en remde en ging daarbij onderuit. De motor kwam daarbij op een been van haar terecht, waaraan zij een flinke kneuzing over hield. Op de Zuidplaslaan werden dinsdag 17 juni een 27-jari- ge man en een 34-jarige vrouw aangehouden ter za ke winkeldiefstal. De twee hadden zich al eerder ver dacht opgehouden op het Koningin Wilhelminaplein. In hun auto werd een aantal vuilniszakken aangetroffen met een grote hoeveelheid tandpasta en luchtverfris sers. Een derde verdachte heeft de benen genomen en liet in een winkel een tas achter die al aardig gevuld was met dezelfde produc ten. De verdachten zijn in verzekering gesteld. stige ontwikkeling van het zorgcentrum Souburgh en de realisatie van levensloopbe- stendige woningen. Deze ge sprekken verlopen zeer con structief en het bestuur van de bibliotheek acht de haalbaar heid van deze optie erg hoog. Het bestuur schat in dat er bin nen een redelijke termijn ant woord kan worden gegeven op de vraag wat met Souburgh haalbaar lijkt. Gezien deze ontwikkeling vindt het college het niet de moeite waard de discussie over de huisvesting van de drie instel lingen op één locatie verder te voeren. De commissie WEZ kan zich met het voorstel van burgemeester en wethouders verenigen en het stuk werd voor kennisgeving aangeno men. (A.B.) WADDINXVEEN - Met grote regelmaat verschijnen er bij de politie aan de balie mensen die in een andere plaats of in het buitenland het slachtoffer zijn geworden van zakkenrollerij, een inbraak in de auto, caravan, of diefstal uit een hotel of tent. Vaak worden die zaken ontdekt laat in de avond als men terug komt van een middag winkelen of een avondje stappen. In som mige gevallen wendt men zich tot de politie ter plaatse en vaak wordt men dan afge scheept met het verhaal dat het op het ogenblik te druk is en dat men dan een lange tijd moet wachten of een afspraak moet maken om op een later tijdstip terug te komen. Ter loops wordt er dan opgemerkt dat u echter ook aangifte kunt doen bij de politie in uw eigen woonplaats. U kiest dan na tuurlijk al gauw eieren voor uw geld, want we hebben een hekel aan wachten, zeker als het al laat is. De politiemens die u ter plaat se te woord stond, ging ge makshalve maar even aan twee dingen voorbij. Ten eerste dat hij of zij ingevolge de bepalin gen van het Wetboek van Straf vordering de verplichting heeft de aangifte op te nemen en ten tweede dat deze aangifte er is ten behoeve van een eventueel in te stellen opsporingsonder zoek naar de dader en de ont vreemde goederen. Het is voor u dan wel lekker makkelijk dat u in uw eigen woonplaats te- rechtkunt, maar daar doet men niets met deze aangifte, behalve dan deze door te zenden naar het politiekorps waar het mis drijf is gepleegd. Zij zijn immers ter plaatse bekend en zij had den bij het opnemen van de aangifte kunnen doorvragen over bijzonderheden van de plaats van het misdrijf en even tuele bijzondere omstandighe den. Het is in uw eigen belang als u dus ter plaatse aangifte doet en wijs de behandelende politiemens op diens verplich ting de aangifte op te nemen en laat u niet met een kluitje in het riet sturen. Tenslotte een tip. Als u in het buitenland het slachtoffer wordt van criminali teit, doe dan daar aangifte. Dief stallen die in het buitenland ge pleegd zijn, worden door de politie in Nederland niet be handeld. Voorkom dus proble men met uw verzekeringsmaat schappij en laat op uw vakantieadres door de plaatse lijke politie een aangifte opne men. De enige diefstal die in het buitenland is gepleegd en door de politie in Nederland in behandeling wordt genomen, is die van uw paspoort of Euro pese identiteitskaart. scoren. Op deze manier wer den in een paar uur tijd de bei de zijden van de Kanaaldijk - van Schielandweg tot Burge meester Trooststraat - de Dreef, de fietspaden langs de Spoordijk - van Warnaarplant- soen tot achter de school - de schoolpleinen en parkeerplaat sen systematisch schoonge- een berg afvalzakken met totaal 210 kg zwerfafval. Als tegenprestatie heeft de gemeente de leerlin gen verrast met een blikvanger. Wethouder Dijksterhuis over handigde het vangnet voor blik- WADDINXVEEN - Leerlingen van het Coenecoop College ontvingen afgelopen donderdag van de gemeente een blikvan ger. De gemeente bood hen dit aan, omdat zij tijdens de milieu educatie week de omgeving van de school een grote schoon maakbeurt hebben gegeven. Het initiatief voor deze actie kwam van Stichting Wijk- en buurtbeheer Oostpolderwijk. Voor de praktische uitvoering pierknijpers, bezems,vuilniszak- werd gekozen dit samen te la ten vallen met de activiteiten in de milieueducatie week. De gemeente Waddinxveen was bereid te zorgen voor de facili- Waddinxveen, op het Coene coop College, op het ID-College in Gouda en tijdens koopavon den, zowel in Alphen als in Gouda. Flyers waren ook te krij gen bij uitzendbureaus, winkels en scholen. Ook werden posters opgehangen: van Waddinxveen tot Zevenhuizen tot Reeuwijk. Als je mensen zover wilt krijgen dat ze naar je feest ko men, moet je wel recla me maken.” Ook tijdens het feest was er niet veel rust voor de organisatoren. „We stonden bij kaart- en muntver- koop en de garderobe,” vertelt Jeroen. „Er waren gelukkig ook momenten dat je niets hoefde te doen, dan kon je zelf lekker even gaan stampen. Maar je moet toch altijd opletten dat er niets ge beurd.” Daarna moest de boel nog opgeruimd worden. Jeroen: „Ik was pas om half acht thuis. Maar ook dat is natuurlijk heel gezellig, iedereen is dan moe en samen maak je er wat leuks van.” Wanneer het tweede feest pre cies komt, is nog niet zeker. „We moeten nog even verder kijken met de gemeente en met onze boekhouder”, aldus Lisanne. In de planning zitten wel meerdere feesten per jaar en de leden heb ben nog mee ambities. „Mis schien wel workshops door be kende artiesten.” YO! is opgericht als initiatief van de gemeente en valt nu onder de vlag van Stich ting Waddinxveens Welzijnswerk. Lisanne: „Dat was makkelijker, dan konden we direct beginnen.” De Stcihting Kinderboerderij Dierendal was één van de bedrijven die tijdens de milieufietstocht werden bezocht en onderzocht op duurzaamheid. groep mensen. „We komen bijna allemaal van het Coenecoop Col lege”, vertelt Lisanne. „Daar zijn de meeste van ons ook in het feestgebeuren actief geweest.” Zelf heeft Lisanne altijd geholpen met het organiseren van feesten op haar oude school. Inmiddels is zij geslaagd en gaat ze in septem ber Bestuurs- en Organisatiewe tenschap studeren. Ze blijft voor lopig wel bij YO!, waar ze samen WADDINXVEEN - Kreater, Stichting Waddinxveen Wel zijnswerk en de bibliotheek komen niet in één locatie. Dit bleek donderdag 12 juni tijdens een vergadering van de commissie Welzijn, Educatie en Zorg. Op deze vergade ring werd de uitslag van een onderzoek gepresenteerd, waaruit bleek dat verdere discussie over gezamenlijke huisvesting van de drie instellingen niet opportuun is. WADDINXVEEN - Het eerste feest van de nieuwe Waddinx- veense Jeugdvereniging Youth Only! (YO!) zit er inmiddels op. Hier blijft het niet bij, de vijftien jonge Waddinxveners gaan door. Na de zomer volgt weer een feest „Het was een groot suc ces,” vertelt Jeroen van der Veen, één van de leden van de vereni ging. Vrijdag 6 juni kregen zij sporthal de Dreef bijna helemaal vol. „We hadden ruim 900 men sen binnen, de limiet is duizend.” Al les ging goed: er werden geen bushokjes vernield en er kwamen ook geen klachten binnen we gens overlast Een goed begin dus, voor de nieuwe organisatie. „Veel mensen die weggingen be dankten ons voor dit feest dat is wel heel leuk. Ze vroegen ook al lemaal wanneer het volgende feest eraan kwam.” Het was hard werken voor het eerste feestYO! werd opgericht in april en vanaf dat moment zijn de in totaal vijftien jongeren met twee dingen tegelijk bezig ge weest „We moesten de organi satie oprichten en tegelijk een feest organiseren”, aldus Lisanne van der Veen, die in het bestuur van YO! zit En om mensen bin nen te krijgen, moesten ze veel doen. „We wilden niet alleen in Waddinxveen bekendheid ver werven, ook in omstreken. We willen een eigen plekje krijgen en duidelijk maken dat we echt le gendarische feesten gaan geven.” Dus gingen de jongeren, in kle ding met het YO! logo erop, op stap. Overal stond het promo team te flyeren: op de markt in De jongeren van Youth Only! hebben veel ambities voor de toekomst. Feesten, concerten, workshops: we zullen nog veel Van ze horen. (Foto: Liesbeth van der Vis) S# 9 pr- i 9

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 11