Bibliotheek Waddinxveen: voor vakantie- gangers, maar zeker ook voor de thuisblijvers Ambitieuze bouwplannen voor Moerkapelle West Eerste paal Swanla Catsburg Kampbewoners verzetten zich tegen gemaakte afspraak W s Schoolverlaters Onthulling naambord Colofon Hotelvosbrug Koppelklaverjassen in De Boog lopen voor de SKR W ten PAGINA 9 WOENSDAG 9 JULI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN C MEDISCHE DIENSTEN MID- KERKDIENSTEN X i: H mg Wi fé '^'4^44 4.. ■MMH MM Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur dr. M.J. Paul, Ede 17.00 uur prof. Dr.W. Balke, Hil versum ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. H.W. v.d. Brink, Den Haag Beatrixlaan Zondag 9.30 uur ds. C. de jong Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk, Groensvoor- de vrijdag 10.00 uur Ouderenvie ring, pastor W.vd Meer zaterdag 19.00 uur Communie viering,pastor M. Ameling zondag 11.15 uur geen dienst deren te logeren krijgen kun nen in de bieb een logeer- koffertje lenen voor vijf euro. U mag de koffer dan drie we ken houden. De inhoud staat garant voor uren kijk-, luister en leesplezier. De koffertjes gen bibliotheek teven lid worden van een andere bibli otheek in Zuid-Holland. In lichtingen krijgt u bij de infor matie balie. Opa’s, oma’s of anderen die de komende weken kleinkin- worden uitgeleend bij de in formatie balie. Daar liggen vrolijke kleurplaten klaar voor de allerkleinsten. De platen kunnen tot 23 augus tus worden ingeleverd en voor de mooiste inzending is er een prijsje. Deze maand is de expositie ruimte in de bieb voor aqua rellen en schilderijen van Lies van Straalen en airbrush kun stenaar Ed Vieveen, beiden wonend in Waddinxveen.Van Straalen koos als thema de bloem; deze schilderijen zijn zeer kleurrijk en expressief. Voor hem is dit een nieuwe werkwijze, waarin gevóel voor detail en compositie op vallen. De aquarellen geven beelden van de rust van de Zeeuwse en Zuidhollandse duinen. Ed Vieveen gebruikt de airbrush als een verftech niek met ongekende moge lijkheden. Hij werkt in combi naties met speciale soorten verf en gebruikt doek, hout, steen, kunststof en metalen als ondergrond. Airbrush wordt toegepast op onder meer auto’s, boten en speel goed.Vieveen heeft ruim twintig jaar ervaring. Hij spe cialiseerde zich in schaalmo dellen, speelgoed en design. Etalages en decors behoren eveneens tot zijn werkter rein. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Redactie Rachel Jobels (a.i.) 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-2II731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK St-Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pastor W.vd Meer dinsdag 15 juli 19.00 uur Eucha ristieviering, pastor W.vd Meer JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uurWachttorenbespreking RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: geen opgave ontvangen DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 20 juli 11.00 uur drs.J.L. Delhaas, geestelijk verzorger De Bruggen, 5e zondag v.d. zomer, 6e zondag na Pinksteren Door Lotte Hartman WADDINXVEEN - De biblio theek in de Van Meckenlen- burg Schweringlaan is gedu rende de hele vakantie periode open op de gebruike lijke uren; geen vakantiestop dus.Vakantiegangers mogen de boeken voor een dubbele periode lenen. Dat dient wel even aan de uitleenbalie te worden gemeld en het is lo gisch dat ook leengeld voor de extra weken wordt be taald. Het aantal te lenen boeken en andere objecten blijft hetzelfde.Voor de thuis blijvers is het prettig dat de bieb gewoon open is op de normale dagen en uren. Ein delijk eens tijd om rustig te grasduinen. De bibliotheek heeft veel meer boeken, cd’s, video’s en cdroms dan menig een weet. Misschien zijn de schappen wat soms wat leger, maar het reserveren van boe ken is voor jong en oud altijd mogelijk. En in de relatief rus tige weken is het ook aardig eens te experimenteren met Internet en allerlei gratis in formatie via de netwerken. De bieb heeft ook veel leuke tijdschriften met betrekking op grote en kleine vakanties. Reizen, Waterkampioen, Kam peer- en Caravankampioen, Op Pad en de reisgids van de Consumentenbond. Uitlenen Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 20 juli 10.00 uur ds. R.F. Philipp,Voorburg GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. H. ten Brin- ke, Bodegraven 16.30 uur ds. E. Brink NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. A.J. Zouten dijk, Utrecht 17.00 uur ds.T. van ’tVeld, Ede Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. A//e auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. en inkijken bij de informatie balie. Bij diezelfde balie kun nen ’lettervreters’ terecht voor een Zuid-Hollands bibli otheek paspoort. Voor vijf eu ro kunt u voor de duur van het lidmaatschap van uw ei- ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11 163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. Knibbelweg, zorgcentrum De Zevenster en de Boutensstraat. Er is gekozen voor een ontwerp in de stijl van de Amsterdamse school. In het plan is ook een parkeergarage opgenomen, met 66 parkeerplaatsen. De gemeen te heeft toewijzingscriteria vast gesteld en starterleningen be schikbaar gesteld. Voor de appartementen kunnen zich nog enkele kandidaten aanmelden. uur. In de maanden juli en au gustus zal het klaverjassen we kelijks plaatsvinden. Het in schrijfgeld bedraagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. ZEVENHUIZEN - Burgemees ter J.D. Westendorp onthult aan staande donderdag in het bijzijn van raadslid R. Fermont (PvdA), de heer J. Visser (kleinzoon van de brugbouwer) en de heer He- ij (voormalig smid) het naam bord van de Hotelvosbrug. Dat gebeurt om 14.00 uur, bij op de Hotel Vosbrug (Noordelijke Dwarsweg). De naam Hotelvosbrug is een initiatief van de PVDA geweest, waarna de raad op 26 februari 2002 heeft besloten de brug in het vervolg zo te noemen. De naam werd onder andere geko zen door de cultuurhistorische waarde van het hotel/café/res taurant Vos, gebouwd door Jan Albert Vos. Ook het feit dat het begrip ’de brug bij Hotel Vos’ nog steeds door de lokale bevolking wordt gebruikt als aanduiding voor deze brug, is één van de re denen voor deze naam. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: der Zijderhand (Gemeentebe langen) wees er op dat 20 van de 52 woningen op het terrein van Beth San door de gemeen te worden toegewezen. Hij zeg de toe dat dat in ieder geval huurwoningen zullen blijven. Ook zegde hij toe een risico analyse te zullen laten uitvoe ren.Wat betreft de parkeer- norm stelde hij dat deze een verbetering betekent ten op zichte van de huidige situatie waarbij er ruimte is voor onge veer I auto per woning. Ver schillende raadsleden spraken de zorg uit dat de op de voor malige NAM-locatie te bouwen woningen te duur zouden kun nen worden voor starters en senioren. Wethouder Zijderhand zei die zorg te delen. Mevrouw Spek man stelde voor om de bouw grond aan te bieden in de vorm van vrije kavels en met de op brengst daarvan woningbouw voor starters en senioren te fi nancieren. Wethouder Zijder hand zei te betwijfelen of het gezien ontwikkelingen op de woningmarkt verstandig is om te kiezen voor vrije kavels. De heer de Bruin (WD) zei te wil len bekijken of het aantal te bouwen woningen niet zou kunnen worden opgevoerd. De heer Bac vroeg om een beslo ten overleg voorafgaande aan de eerstkomende raadsverga dering. ingesloten. Ook plaatsten bewo ners een caravan en drie auto’s op de vrijgekomen plaats. In overleg met de gemeente is be sloten om de werkzaamheden toch verder op te pakken, waar na er meer politie-eenheden ter plaatse kwamen. Zeven bewo ners verzetten zich tegen de po litie en dreigden met slagvoor- werpen. De politie wist na waarschuwingen richting bewo ners met behulp van peppersp ray de rust te laten wederkeren. Twee politiehonden werden in gezet. De politie hield vier man nen van 21 (2x), 26 en 46 aan. Een 21-jarige verdachte is voor verzorging van een bijtwond aan een arm overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Don derdag werden de vier mannen, onder stricte voorwaarden, weer vrijgelaten. Langer vast houden was volgens de rechter commissaris niet nodig. WADDINXVEEN - Op vrijdag I I juli is er weer koppelklaver jassen in buurtcentrum De Boog (C.Huygenslaan). De zaal gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen begint om 20.30 Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- CHRISTELIJK boord 17.00 uur ds. A. Bloemendaal, Oud-Beijerland AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 9 juli 19.45 uur ds.J.G. Immanuëlkerkgemeente, Prinses van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds.J.G. van Tilburg woensdag 16 juli 19.45 uur ds. M. van Kooten BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de Catsburg werd dinsdag I juli heer J. van de Toren symbolisch geslagen. Dit ge beurde in het bijzijn van kandi- daat-kopers, vertegenwoordi gers namens de gemeente, Woonpartners Midden-Holland, bouwbedrijf Van der Waal en aannemer Hazebroeken Tame- rus. „Het gezamenlijk slaan van de eerste paal symboliseert de grensd door de waterloop aan de noordkant van het plange bied, de Hollevoeterlaan aan de zuidkant, het kerkplein aan de oostkant en het open polder landschap aan de westzijde. Op lige NAM-locatie zullen wonin- dit moment geldt voor dit ge bied het van 1996 daterende ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden metVierstroom Zorglijn centra list die uw boodschap aanneemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30, Stationstraat 12, Waddinxveen. Avondspreekuur Consultatiebu reau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. MOERKAPELLE - Het was dins dag I juli een drukte van belang rondom Rehobothschool. De kinderen van de achtste groepen namen op deze dag afscheid van hun school, ’s Ochtends was er een. sponsorloop voor de SKR (Stichting Kinderhulp Roe menië). Als afscheid wilden de kinderen een bijdrage leveren aan een goed doel. Het doel werd door de kinderen bepaald en onder het motto: "Kinderen lopen voor kinderen" werd 3500 bij elkaar gesprokkeld. Op dinsdagochtend 10.30 uur gaf de heer Brouwer namens de SKR het startschot. Een uur lang liepen, stepten, kropen, hinkel den de kinderen rond de school. Sommigen hadden zich verkleed om het hele gebeuren een fees telijk tintje te geven. Aan het eind van de ochtend kon direc teur Buijs namens de kinderen het geld overhandigen aan de heer Brouwer. te maken bij de raad. Vervol gens zal een reactie op de zienswijzen worden geformu leerd en stelt de raad het be stemmingsplan vast. Eind mei 2004 zal het bestemmingsplan ter inzage worden gelegd en is er de mogelijkheid om beden kingen in te brengen bij Gede puteerde Staten. Uiterlijk in ja nuari 2005 zullen Gedeputeerde Staten een be sluit over het bestemmingsplan nemen. In februari 2005 zal het plan nog ter inzage worden ge legd. Indien gedurende de ter mijn van terinzagelegging geen voorlopige voorziening wordt aangevraagd, treedt het goed keuringsbesluit in werking. Te gen het besluit van Gedepu teerde Staten omtrent goedkeuring kan beroep wor den ingesteld. Volgens boven staande planning kan de bouw vergunning pas in februari/maart van 2005 wor den afgegeven. Het is echter mogelijk om na overleg met in stanties op het concept-ont- werp-bestemmingsplan een verklaring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedeputeerde Staten, waardoor de bouwver gunning eventueel al in het voorjaar van 2004 verleend kan worden. Bij de behandeling van het plan vroeg mevrouw Spekman (Pv dA) wat er in de plaats komt van de 52 te slopen huurwo ningen op het terrein van Beth San. De heer Bac (S.G.P.) gaf blijk van bezorgdheid over de mogelijkheid van het indienen van planschadeclaims en hij pleitte voor het uitvoeren van een risicoanalyse. Ook zei hij de parkeerdruk erg hoog en de norm van 1,5 auto per wo ning te laag te vinden. Wethou- maatschappij. Hierbij zullen randvoorwaarden worden meegegeven ten aanzien van de prijsklasse en de soort wonin gen, de toewijzing van de wo ningen, het ruimtelijk kader en de inrichting van de openbare ruimte. In het stedenbouwkun dig plan zijn vier appartement- blokken ingetekend met in to taal dertig appartementen. Hiervan zijn zestien apparte menten van 130 m2 (luxe uit voering met uitzicht richting Rotte) en veertien apparte menten van 100 m2. Gekop peld aan de Nota Wonen leidt dit tot de bestemming van de zestien luxe appartementen voor senioren en de veertien appartementen van 100 m2 voor starters. Op 26 augustus zal het voor ontwerp aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Daarna zal het van september tot en met december ter inzage worden gelegd en is er mogelijkheid tot inspraak en zal er overleg zijn met betrokkenen. Hierna zal begin januari 2004 het ontwerp Bestemmingsplan ter visie wor den gelegd en is er de moge lijkheid om zienswijzen kenbaar VERMIST: Waddinxveen: Kater, zwart, bruine gloed, enkele wit te befharen (Kleikade). GEVONDEN: Waddinxveen: Parkiet, geel, rode oogjes, tam, jong (Mauritslaan). Zevenhui zen: Reu, Mechelse herder (De Bonk). Poes, rood met wat wit te aftekeningen (Staringstraat). Kat, schildpad, roodbruin met beige plukjes, beige voeten en streep op neus (De Bonk).Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden die ren kunt u bellen 0186-601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencentra- le.nl AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten.Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182- 503773. Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/ MOERKAPELLE - De Raadscommissie I heeft op 30 juni het door burgemeester en wethouders opgestelde voorontwerp bestemmingsplan Moerkapelle West besproken. Het plan voorziet in een geheel nieuwe opzet voor Beth San en woningbouw voor starters en se nioren op de voormalige NAM-locatie en heeft daarnaast betrekking op de Eersteling en de noordzijde van de Schapenweide. De heer W. Bos, directeur van Beth San, gaf een toelichting op de plannen voor Beth San. Ver schillende raadsleden spraken gaven blijk van bezorgd heid over de financiële haalbaarheid van de bouwplannen voor starters en senioren en het risico van planschade claims. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen samenwerking tussen de direct betrokken partijen”, aldus René Mascini, directeurbestuurder van Woonpartners Midden-Hol land. Ook wethouder Zijder hand sprak de ruim honderd ge nodigden toe en wenste de toekomstige bewoners een mooie tijd toe. Het gehele bouwplan bestaat uit 41 appar tementen en 48 eengezinswo ningen en is gelegen tussen de Na de aankoop van de voorma lige NAM-locatie heeft de ge meente samen met Beth San en de Eersteling een stedenbouw kundig plan laten opstellen belanghebbenden niet passen in voor het hele plangebied. Het het huidige bestemmingsplan, plangebied wordt globaal be- Wanneer de plannen zullen worden uitgevoerd, zullen de huidige gebouwen van Beth San volledig worden gesloopt en worden vervangen door nieu we bebouwing. Op de voorma- ZEVENHUIZEN - De eerste paal voor het project Swanla van het bestemmingsplan Dorpsgebied Moerkapelle ver vangen. Dit is nodig omdat de bouwplannen van de betrokken zij die plek willen hebben. Er gel den dan toewijzingsregels, net als bij huurwoningen.” De kampbewoners komen oor spronkelijk uit Waddinxveen, waar zij op de woonwagenloca tie aan de Pater Jornaweg ston den. „Daar waren problemen”, aldus de gemeentelijke woord voerder. „De gemeente Wad dinxveen heeft ons gevraagd om hen tijdelijk in onze gemeente een standplaats aan te bieden en dat hebben we gedaan. Het gaat om drie tijdelijke standplaatsen voor twee families. Omdat het niet verantwoord wordt geacht het kampje uit te breiden, hou den we dus vast aan laatstge noemd aantal.” Niet alle kamp bewoners zagen dit laatste in en bemoeilijkten de uitvoering van de werkzaamheden. De poli tieauto van de aanwezige agent werd korte tijd door drie voer tuigen van de kampbewoners Elma en Jasper bekijken in de Waddinxveense bibliotheek een logeerkoffertje. Deze koffers zijn voor drie weken te huur en ideaal voor opa’s en oma’s die kleintjes te lo geren krijgen. (foto; Liesbeth van der Vis) Symbolisch wordt de eerste paal voor het project Swanla Catsburg geslagen. (Foto; Liesbeth van der Vis) ZEVENHUIZEN - De politie heeft dinsdag I juli na ongere geldheden vier bewoners van het woonwagenkamp aan de Zuidplasweg aangehouden. De ongeregeldheden ontstonden nadat de gemeente een eerder gemaakte afspraak met andere bewoners van het kamp wilde uitvoeren. Deze bewoners wil den uit veiligheidsoverweging hun wagen verplaatsen naar een ander gedeelte van het woon wagenkamp en hadden hierover afspraken gemaakt met de ge meente. Die middag werden de plannen uitgevoerd, waarna een andere familie de ’oude’ stand plaats innam. „Dat was niet de bedoeling”, aldus de woord voerder van de gemeente Ze venhuizen/ Moerkapelle. „We wilden die standplaats gelijk op heffen. Maar zelfs als we dat niet hadden gewild, kan nog niet zomaar een familie besluiten dat De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. W van Vreeswijk, Bergambacht 18.30 uur ds. H. Schipaanboord zondag 9.30 uur geen dienst, SOW dienst in Immanuelkerk gen voor starters en senioren worden gebouwd. bestemmingsplan Dorpsgebied Burgemeester en wethouders Moerkapelle. Het voorliggende willen zo spoedig mogelijk be- bestemmingsplan zal, bij vast- ginnen met het verkopen van stelling, het betreffende deel grond aan een ontwikkelings- tl ml P II 4 b I wM I ■M - I s’ (fa

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9