LITI E Levensbedreigende situatie leidt tot sluiting H ©o®© 71F Winnaars duurzame prijsvraag blij met prijzen Gemeente bedankt P’ Nie e regio De strijdbijl is begraven: De Theo Thijssenschool kijkt vol vertrouwen naar de toekomst Portefeuilleverdeling Poezen in WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS I ■n beslag genomen LEZERS SCHRIJVEN Stropers aangehouden Ruit ingegooid f Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) w .1 WOENSDAG 16 JULI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 Henny de Boer (seen) t UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WADDINXVEEN - Wethouder Dijkster- huis van milieu reikte afgelopen donder dag de prijzen uit aan de winnaars van de prijsvraag die tijdens de jaarlijkse brade rie op de Dorpstraat werd gehouden. Zes winnaars gingen naar huis met een waterbesparende douchekop, een Fair Trade levensmiddelenpakket, een radio en een tuinlamp op zonne-energie, een regenton of een snelkookpan. Ook kin deren mochten meedoen door een kleurplaat in te kleuren: er waren vijf prijswinnaars. De vragenlijst was voor 14 juni en op de dag van de braderie zelf op te halen. De vloeren zijn toegepast Ook heeft de gemeente op 20 september 1999 een informatiebulletin over reedschap voor Derde Wereldlanden), de Volkstuinvereniging Waddinxveen en de Werkgroep Duurzame Ontwikkeling Pv dA Waddinxveen. De inzendingen konden tot I juli naar het Platform worden op gestuurd. Er waren 92 inzendingen, waar van de helft de vragen helemaal goed had beantwoord. Het is het tweede jaar dat het Platform Duurzaam Waddinxveen deze prijsvraag organiseerde. „Het was weer een groot succes, net als vorig jaar”, aldus de heer J. Commissaris, voorzitter van het Plat form Duurzaam Waddinxveen. „Hopelijk volgend jaar weer.” WADDINXVEEN - De nieu we portefeuilleverdeling van het college is vastgesteld. Wethouder Dijksterhuis ver liest Financiën en belastingen en Coördinatie van wijk- en buurtbeheer. Beide komen in de portefeuille van wethou der Lont. Ruimtelijke orde ning, exclusief de centrum- ontwikkeling, verhuist naar Dijksterhuis. Wethouder Gerts krijgt in haar porte- gemeente heeft aan zijn door het Ministerie van Volkshuisves ting opgelegde verplichting vol daan door de eigenaren van woningen met Kwaaitaalvloe- ren te ners hebben het probleem ge heel en al zelf opgelost. Het motto van deVHBW is Samen Het tweetal had voor een klei ne 30 euro aan levensmiddelen in een tas verstopt en deze bij de kassa niet afgerekend. Geld nood was het motief voor de diefstal. De 11 jarige is naar bu reau HALT verwezen en tegen de moeder is procesverbaal opgemaakt. Bij een snelheidscontrole op de Koningin Wilhelminasingel dins dag 8 juli werden 400 automo bilisten gecontroleerd en 68 bleken harder te rijden dan de maximumsnelheid van 50 km/u. De hoogst gemeten snelheid was 91 km/u. Op 11 juli werden er nog eens 20 automobilisten bekeurd. De hoogste snelheid was toen 73 km/u. Op de Groensvoorde raakte zondag 13 juni een 13-jarige fietser met zijn voorwiel de rand van een wegversmalling en kwam daardoor ten val. De jon gen hield aan het voorval wat schaafwondjes aan een enkel en elleboog over. Verblind door de laagstaande zon afgelopen maandag had een automobilist niet gezien dat de slagbomen van de Coenecoop- brug gesloten waren. De man reed dwars door beide bomen heen, maar had gelukkig nog de reflex om op tijd de bukken. De bestuurder hield aan het voor val diverse kleine verwondin gen over en moest naar het zie kenhuis om een pink te laten hechten. Reactie gemeente: Subsidiëring van de herstelkosten zou een groot risico van precedentwerking met zich meebrengen. Bovendien is in deze problematiek geen sprake van een gemeentelijke zorgplicht. Het betreft hier een WADDINXVEEN - De Lande lijke Inspectiedienst Dierenbe scherming (LID) heeft afgelo pen woensdag acht poezen van een 51-jarige vrouw in beslag genomen. De dieren hadden onder meer last van oormijt, oorontstekingen en ernstige vermagering. Tegen de eigenaar van de dieren is proces-verbaal opgemaakt vanwege slechte verzorging. De Waddinxveense was tevens van vijf honden die last hebben van oormijt. Over de verzorging van deze honden zijn afspraken gemaakt met de vrouw. De Waddinxveense is een bekende van de LID. Vorig jaar al werd proces verbaal te gen haar opgemaakt wegens verwaarlozing, hetgeen resul teerde in een voorwaardelijke straf. Bij hercontroles eerder dit jaar, kreeg de vrouw waar schuwingen van de Inspectie dienst. Nadat deze week bij een nacontrole bleek dat de situatie verslechterd was, zijn de dieren in beslag genomen. gedupeerden en niet samen met de gemeente. Bedankt ge meente! Namens het bestuur van de Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. nog hoger uitvallen. Gouda or ganiseerde ook kort na de be kendmaking van het probleem Kwaaitaalvloeren een informa tieavond voor alle gedupeer den. De reparaties zijn inmiddels lijk kwaaitaalvloeren of Manta- uitgevoerd, in een aantal huizen is bodemisolatie aangebracht en kunnen de kruipluiken nu definitief gesloten blijven. De kwaaitaalvloeren uitgebracht, is er een bijeenkomst voor eigenaren gehouden op 19 november 1999 en een informatiebijeenkomst op 15 maart 2000 in het Anne Frankcentrum. Deze bijeenkomst informeren, de bewo- hebben wij in samenwerking met uw Vereniging georganiseerd. De kosten hiervan hebben wij voor onze rekening genomen. vragen van de prijsvraag hadden betrek king op groene stroom, waterbesparing, voedsel en internationale samenwerking. Verschillende organisaties die bij Plat form Duurzaam Waddinxveen zijn aange sloten stonden op de braderie om te helpen bij de beantwoording van de vra gen. Dit zijn de Coöperatieve vereniging De Windmolen (voor opwekking windener gie), de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking, de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen Vrouwen van Nu, afdeling Waddinxveen, Stichting Gered Gereedschap (inzameling gebruikt ge- feuille Monumentenzorg en Sportbeleid erbij, terwijl zij Sociale zaken, armoedebe strijding en WSW moet af staan aan Lont. Wethouder Barth gaat zich vanaf nu naast de centrumontwikke- ling ook bezig houden met de Rijn Gouwe Lijn en de herstructurering van de Noordkade. Deze nieuwe verdeling is vastgesteld op 8 juli. blijven, maar dat is nu eenmaal zo.” Onder ouders, leerkrachten en MR van de Theo Thijssenschool was onrust ontstaan nadat dui delijk werd dat een aantal leer krachten gedwongen zou moe ten vertrekken door de sluiting van een locatie van de Dick Brunaschool aan de Essengaar- de en de sluiting van de school de Papagaai bij het asielzoe kerscentrum. Zij vreesden dat door toepas sing van de hiervoor geldende wettelijke regelingen hun zorg vuldig opgebouwd lerarenteam uiteen zou vallen. „Heel verve lend”, aldus de woordvoerster van de gemeente. „Maar de wettelijke regel is nu eenmaal: last in, first out.” Zo kan het ge beuren dat een leerkracht die al zeven jaar een school werkt, toch moet vertrekken. Bij de Theo Thijssenschool zijn nu vijf leerkrachten boventallig ge worden. Eén is inmiddels ver trokken naar een andere basis school. De overige vier mogen een jaar op de school blijven, maar hebben wel sollicitatie plicht. „In de praktijk is dit alle maal heel vervelend”, legt Mer tens uit. „De mensen die boventallig zijn kun je eigenlijk niet inzetten, want ze kunnen elk moment vertrekken.” Twee leerkrachten hebben al aangegeven zolang mogelijk te willen blijven. „Dat is natuurlijk heerlijk”, aldus het school hoofd. „Ik had ze liever allemaal gehouden, het is een goed team.” Ook bij de Dick Brunaschool kan het huidige leerkrachten team niet in dezelfde vorm blij ven bestaan. In totaal komen er tien leerkrachten op de lijst Ri sico Dragend Deel van de For matie (RDDF). De gemeente helpt de leerkrachten bij hun zoektocht naar ander werk. Af gesproken is dat in de komen de periode de ontwikkelingen rondom vertrekkende leer krachten door directie, bestuur en GMR nauwlettend worden gevolgd. AKWi combinatie van feiten onaccep tabel en spreekt van acuut brandgevaar met een levensbe dreigende situatie. In het pand repeteren met eni ge regelmaat ongeveer vijftien bands. De gemeente is eigenaar van het pand, de gebruikers hebben het intern verbouwd. Met de vertegenwoordigers van het Muzikantencollectief zijn afspraken gemaakt zodat de muzikanten hun instrumen ten op kunnen halen. Na de zo mer volgen verder besprekin gen. „We moeten kijken wat de WADDINXVEEN - De Theo Thijssenschool en de gemeente zijn gekomen tot bevredigende afspraken. Dit laat de gemeente weten. Mike Mertens, school hoofd van de openbare basis school aan de Kerkweg-Oost, is het hiermee eens. „Al hebben we niet bereikt waar we voor gingen; het team wordt nog steeds uit elkaar gehaald”, aldus Merten. „Er zijn zoveel regels waar je gewoon niet omheen kunt.” Maar de strijdbijl is begraven, de Theo Thijssenschool gaat er weer voor. Mertens: „Ik heb er alle vertrouwen in. De leer krachten van de Papagaai die we erbij krijgen zijn ook heel goed. Het is jammer dat onze eigen leerkrachten niet konden WADDINXVEEN - De ge meente heeft op advies van de brandweer het pand van de Stichting Muzikantencollectief aan de Tweede Bloksweg met onmiddellijke ingang gesloten. De brandweer deed de inspec tie op verzoek van de afdeling VROM van de gemeente. „Het pand was dermate brandge vaarlijk dat we het advies heb ben gegeven het pand te slui ten”, aldus Gert Huizer, brandweercommandant. „De gemeente heeft dat advies op gevolgd.” Bij inspectie is gebleken dat er brandgevaarlijke bouwmateria len zijn gebruikt. De comparti mentering is daarbij niet brand werend. Er is geen tweede vluchtweg omdat de (nooduit gang niet in orde is. Ook wordt er illegaal in het pand geslapen. „We troffen een matras aan”, zegt de woordvoerster van de gemeente. „Toen we vroegen of er wel eens mensen sliepen, werd daarop bevestigend ge antwoord.” Dat in combinatie met het aantal zitplaatsen (25 tot 30 personen) levert een ge vaarlijke situatie op. De bard- weer vindt de geconstateerde WADDINXVEEN - Vrijdag 11 juli heeft de politie achter het Noordeinde twee stropers in de leeftijd van 60 en 14 jaar aangehouden en twee illegale vuurwapens inbeslaggenomen. Controlerende politiemensen zagen in de polder een man met een geweer op duiven ja gen. Even later voegde zich een jongen bij hem die een geweer uit een auto pakte en in de pol der verdween. Bij controle ont kende de 60 jarige aanvankelijk te hebben gejaagd. Hij bleek zijn geweer even verderop te hebben verstopt. Het waarom was al snel duidelijk, de man had namelijk geen jachtakte, was daar niet gerechtigd te ja gen en het geweer had hij ille gaal verkregen. De 14-jarige knaap had inmid dels het hazenpad gekozen, maar werd bij zijn grootvader aangetroffen. Die bleek eige naar van het geweer te zijn en ook de jachthouder van het veld. Alles had met zijn goedvin den plaats gevonden. Bij de 60- jarige verdachte werd thuis nog een klein kaliber kogelgeweer aangetroffen, dat hij ook illegaal voor handen had.Tegen alle be trokkenen wordt procesver baal opgemaakt. Na een aantal gesprekken met de burgemeester, partijfracties, wethouders en ambtenaren van de gemeente Waddinxveen van zowel het vorige als het huidige college kunnen we spontaan zeggen: Gemeente bedankt! Bedankt voor het op generlei wijze ondersteunen van 135 eigenaren van wonin gen met betonschade aan de vloeren. Vanaf september 2002 tot half februari 2003 hebben 65 eigenaren de schade aan hun vloeren laten repareren. De be dragen die hiermee gemoeid waren, variëren van 350,- tot 27.500,—. In totaal hebben deze 65 personen een repara- tiebedrag betaald van 280.000,-. Bedankt dat afspraken absoluut niet zijn nagekomen. Geen en kele afspraak is uitgewerkt en/of nagekomen, toegezegde medewerking hebben we niet gekregen. Wel werd ons een vermindering van de WOZ- waarde van onze woning toe gekend, hetgeen in het gunstig ste geval een besparing opleverde van 1,50. Bedankt partijbesturen van CDA en D66. Jullie beloofden ons pro bleem flink onder de aandacht te brengen. Maar helaas, slechts in één verkiezingsprogramma stond het woord Kwaaitaal: het CDA besteedde er in één adem met de palenrot vijf woorden aan. Ook na de verkiezingen hoorden we niets meer van al le goede bedoelingen. Bedankt alle andere politieke partijen, GLASZE IIEH mogelijkheden verder zijn: knapt de gemeente het pand op, doen de gebruikers dat zelf? Na de zomervakantie vinden daar gesprekken over plaats”, aldus de woordvoerster van de gemeente. De gemeente heeft verder te gen een pand aan de Zuidkade wegens instortingsgevaar bouwkundige maatregelen geëist. Het huis is ion particu lier bezit en wordt momenteel niet bewoond. De eigenaar heeft de bouwkundige voorzie ningen inmiddels aangebracht. voor 32 uur voor ondersteu ning heeft vrijgemaakt om het bestuur te helpen in het voor traject naar de reparaties. Wat hij heeft gedaan weten we niet. De VHBW noch haar leden hebben er niets van gemerkt. Hij beloofde ons uit te zoeken wie controles op de reparaties zou kunnen uitvoeren.We zou den van hem horen! Niet dus! Bedankt gemeente voor de in april 2002 gedane toezegging dat de kosten van de door de VHBW noodgedwongen ex tern gezochte technische on dersteuning zouden worden vergoed. Wanneer kunnen wij de storting op onze rekening tegemoet zien? Bedankt gemeente voor het niet tonen van enige vorm van belangstelling tijdens de repara ties. Geen telefoontje, geen be zoek, noch tijdens het voortra ject, noch tijdens de reparaties zelf. Bedankt gemeente voor al le medewerking aan het her- stelbedrijf. Zij hebben tijdig een verzoek ingediend om bouwke ten en containers te mogen plaatsen op het schoolplein van de leegstaande Dick Bruna school. Ze moeten nog steeds antwoord krijgen, de reparaties zijn al afgelopen! Ook het verzoek om tegen betaling stroom te betrekken vanuit de Dick Bruna school werd niet gehonoreerd. Bedankt gemeente voor jullie reactie als naschrift op een in gezonden stuk van een van on ze leden in het Weekblad voor Waddinxveen in maart 2003. Niet voor de eerste keer werd met ons gecommuniceerd via WADDINXVEEN - Op de kruising Beijerincklaan met de Zuidplaslaan viel maandag 7 juli een zwaargewonde bij een aan rijding tussen een personen auto en een fietsster. De be stuurder van de personenauto reed richting Waddinxveen toen hij plotseling een fietsster vanaf de Tweede Bloksweg de weg zag oversteken. Ondanks krachtig remmen kon hij de aanrijding niet meer voorko men. De vrouw liep bij de aan rijding ernstig letsel op aan be nen en armen en ook een hersenschudding. Zij is overge bracht naar het ziekenhuis. Diezelfde dag miste op de Zwarteweg een bromfietser een bocht, waardoor hij recht door reed en vervolgens tegen een in de berm staande licht mast tot stilstand kwam. De i jongen verloor bij de botsing een vingertopje en liep ook nog een gebroken bovenbeen op. Rijdend over de Beijerincklaan rook de bestuurder van een personenauto een sterke ben zinelucht in zijn auto. Hij par keerde zijn auto uit voorzorg op de carpool plaats en net na dat hij was uitgestapt, stond de auto in lichterlaaie. Er was geen redden meer aan en het voer tuig brandde volledig uit. In een winkel in de Passage werden een 37 jarige vrouw en haar 11 jarige dochtertje voor winkeldiefstal aangehouden. Wethouder Dijksterhuis reikt een regenton uit aan één van de winnaars van de prijsvraag van Platform Duurzaam Waddinxveen. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Er heeft een inbraak in een bedrijf plaatsgevonden aan de Oranje- laan op dinsdag 8 juli omst reeks 01.05 uur. Toegang tot het bedrijf werd verschaft door middel van ingooien van een ruit. Weggenomen werd een diaprojector. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie in Waddinxveen onder telefoonnummer 0900 - 8844. de krant. Wij lazen nu dat ook sterk, maar dit betekende in dit in 2003 geld beschikbaar ge- geval helaas samen met andere steld zou worden om ons in dat jaar te kunnen helpen. Ook? Waarvoor? Weer hulp van die ambtenaar? Of is het om onze opheffingsvergadering VHBW financieel te betalen? Het is mosterd na de maaltijd, want de reparaties zijn voorbij en de vereniging wordt bijna opgehe ven. Hopelijk blijkt uit de con trole van de financiële gemeen- testukken aan het eind van dit jaar niet, dat er geld besteed is aan de VHBW in welke vorm dan ook. Dat zou creatief boek- aangelegenheid van de particulie- houden zijn! re wohingbezitter. Bedankt gemeente, dat wij via Desondanks hebben wij geduren de krant aan de weet kwamen de drie jaar 12.500,00 be- dat mogelijk geld beschikbaar is schikbaar gesteld voor facilitaire gesteld. ondersteuning (bijvoorbeeld des- Hopelijk volgen jullie het voor- kundige beoordeling van individu- beeld van de gemeente Gouda, e/e gevallen). Ook in voorgaande Zij heeft een bijdrage van jaren hebben we facilitaire onder- 320,- per gedupeerde eigenaar steuning gegeven aan eigenaren toegezegd, dat bedrag kan zelfs met betonrot Uw bewering dat hiervoor geen tijd is vrijgemaakt bestrijden wij. Onze betrokkenheid dateert al vanaf augustus 1999, waarin wij archiefonderzoek hebben uitge voerd naar woningen waar moge- die wij ook aanschrevën. Jullie reageerden helemaal niet! Bedankt meneer de wethouder. Helaas bestond na zoveel ge sprekken en correspondentie uw hele Kwaaitaaldossier uit één A4-tje. Een van de zaken die u ons toe zegde was om u sterk te maken om het college te laten beslui ten laag-rentende leningen aan te bieden aan die eigenaren, die financieel in de problemen zou den kunnen komen en daarom niet aan de reparaties zouden kunnen deelnemen. U zou nog voor de zomerva kantie van 2002 de commissie vragen hierover uitspraak te doen. Helaas, we hoorden niets meer. Ook telefonische navraag leverde geen reactie op. Waar we bang voor waren, gebeurde: enkele leden zagen van herstel af. Bedankt technisch ambtenaar, die op verzoek van de burge meester moest onderzoeken of andere gemeenten wel steun verleenden aan Kwaaitaal-ge- dupeerden. U meldde de bur gemeester dat in geen enkele gemeente financiële, technische of administratieve steun werd verleend. Wij hadden bewijs stukken die uw conclusie volle dig weerlegden. De gemeenten Dordrecht, Leiden en Zaandam verstrekten volop medewer king. Weer werd ons toegezegd dat we er absoluut meer van zouden horen! Niet dus! Bedankt gemeente, dat u de zelfde ambtenbaar in 2002 D iffffffffff. I ff z-.- - z. ff,. W rX «fe A O rr' C9ff-

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13