Sportieve senioren met lef indiaantjes in Delft Aliens vangen Zomerkampen op een vlot Krap in de boten Kabouters op avontuur in Bambilië I VERZIJL sport Speerwerpende Waddinxveense 1 laatste 50% Korting op alle modetassen 50% Korting op alle dameskleding 30% Korting op alle tennisschoenen 30% Korting op alle shirts en polo’s iü Blessure Blokland HSW vist wedstrijd Indeling van Groene Twee leiders bij Zomerschaak- 20% tot 50% Korting op alle (mode)schoenen 20% Korting op alle shorts 40% Korting op alle retro trainingsjacks van o.a. Adidas, Hockeyers ingedeeld Hartteam toernooi F Woensdag St. Anthoniestraat 9-11 Gouda (0182) 51 36 22 Passage 218 Waddinxveen (0182) 61 76 97 kW PAGINA 15 WOENSDAG 16 JULI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I It 4 ingeladen en afscheid was ge nomen van de achterblijvers, houten clubhuis in recreatiege bied de Delftse Hout. Na het eten was het tijd voor de post. Er was een envelop met daarin een rode veer en een brief be- maken. De Bevers beloofden Witte Veer en Vederlicht dat ze hun best zouden doen. Eenmaal terug op het clubhuis vermaakten de Bevers zich uit stekend in, op en rondom de grote berg zand die achter het clubhuis lag. Van spelen krijg je trek en daarom was het maar worden vastgemaakt, handen goed ingepakt. Een groepje van zeven enthousiastelingen bindt de skates onder en rolt weg op het geasfalteerde handbalveldje achter zwem bad De Sniep. „Ik durf er am per op te staan en zwabber naar alle kanten”, roept er Dan kon hij zien dat iedereen blij was. Na dit uitstapje waren Thirza en Ré opeens weg. Ze waren zo nieuwsgierig en ongeduldig dat ze zelf ook maar op onder zoek uitgingen en verdwaalden in de Onbekende Heuvels. Dit gebied kent niemand, behalve de tovenaar Rommelbom. De ze nam Thirza en Ré gevangen en de kabouters konden ze pas terug krijgen, als zijn opdrach ten uitvoerden. Dit deden de kabouters en Rommelbom bracht de meiden In de zomer gaan veel sport en activiteitenclubs met hun leden op zomerkamp. De twee scoutingverenigin- gen van Waddinxveen, Klim- opgroep Schoiuting en Stich ting Scouting Sint-Victor van o.a. Adidas, Puma, Quick, Converse, All-star, Nike, Le Coq Sportif, Gravis, Simple, Kangaroos en Diesel. gingen afgelopen week en doen verslag van hun avontu ren. Gaat jullie vereniging ook op kamp? Laat het weten aan het Weekblad voor Waddinx veen. één nog wat onzeker. Maar het gaat wel en ze komt ook heel aardig vooruit. De cursus bestaat uit vier les- 'sen en staat onder leiding van LeoVerzijl. Het materiaal wordt beschikbaar gesteld door Verzijl Sport. „Iemand van Welzijn zit bij Korbis, dus kon dit veldje geleend wor den”, legt LeoVerzijl uit. „Ge woonlijk oefenen we in indus triegebied Coenecoop.” Leo is ingehuurd door SWW. De seniorencursussen hebben een aangepaste prijs. „Vorig jaar hadden we een mevrouw met twee nieuwe heupen, zelfs zij ging een cursus vol gen”, gaat Leo verder. „Voor de spieren is het skaten zelfs goed en voor de gewrichten niet belastend. Wat dat be treft is het een sport dié te vergelijken is met fietsen. Se nioren zijn vaak veel fanatie ker dan normale mensen”, lacht hij. „Ze durven veel, ik moet ze soms zelfs afrem men. Het lefniveau ligt heel hoog.” Een normale cursus bestaat uit vijf keer. Kinderen vanaf negen jaar én volwassenen krijgen samen les, meestal ’s avonds. Het niveau gaat door elkaar, er zijn geen specifieke cursussen voor beginners of gevorderden. „Er is zoveel te doen op ska- tegebied”,zegt LeoVerzijl. „Bedrijfs- en personeelsfees ten, kinderskatefeesten, uitge zette skatetochten, noem maar op.” Intussen doen de cursisten hun best. „Stel dat andere sporten niet meer voor mij weggelegd zijn, dan kan ik altijd nog gaan skaten”, zegtWim Vermeulen, die de andere deelnemers snel waar schuwt dat ze op hun woor den moeten letten. „Voor je het weet, staat het in de krant.” Het is een gezellige groep, van vijf dames en twee heren. „Je moet rustig begin nen, dan worden je spieren vanzelf warm. En hier leer je de techniek, dan breek je niet zo gauw wat. Ach, en anders heb ik het in ieder geval eens gedaan”, is de reactie van Bep de Wit. Mieneke van der Lans doet al sinds een jaar of acht aan schoontijden op de schaats. „Gewoon als hobby”, zegt ze. „Vroeger wilde ik al tijd rolschaatsen, maar dat kon bij ons niet. Skaten is toch wel even iets anders dan schaatsen. Met name het remmen en stoppen moet je echt leren. Maar nu ga ik even inrijden”, en weg zwiert ze. Meer informatie over skate- cursussen in Waddinxveen is te verkrijgen via emailadres: skatelessen@hotmail.com of is in te winnen bij LeoVerzijl in de winkel van Verzijl Sport. Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - „Ik wilde leren hoe ik moet remmen, dan durf ik erop te gaan staan”, zegt één van de deel nemers aan de skatecursus voor senioren, een initiatief van Stichting Welzijn Wad dinxveen. Kniebeschermers WADDINXVEEN - De kabou ters (meisjes van 7 t/m I I) van de scouting Klimopgroep zijn dit jaar op zomerkamp geweest op een eiland in Warmond, aan de Kaager Plassen. Het thema speelde zich af in het fantasiel and Bambilië. Er waren twee superhippe mei den,Thirza en Ré, uit Raasoord Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Raasoord. De kabouters wilde hierbij wel helpen en gingen dit met een kanotocht doen. Tij dens de kanotocht kwamen ze opeens een wild beest tegen die Meturum heette. Hij kwam uit het Wilde Woud wilde het tweetal en de kabouters na- tuurlijkk wel helpen.Tijdens zijn rondleiding door Bambilië kwa men ze in Leiden Tikan de to venaar tegen. Deze ging alle ka bouters versieren met slingers en wilde hier pas mee stoppen als zij ook mensen gingen ver sieren en er foto’s van maakte. Door Maris Uitbeierse De Bevers van Scouting Sint Victor verzamelden zich maan dag 7 juli voor hun clubhuis aan de J.W Frisoweg voor het jaar lijkse zomerkamp. Bevers zijn jongens en meisjes in de leeftijd van vijf tot en met zeven jaar en vormen daarmee tevens de jongste speltak van deze Wad dinxveense scoutinggroep. Om I I.00 was het dan eindelijk zo- waarna het - volgens de leiding - de hoogste tijd was om naar bed te gaan. Dat de Bevers hier zelf anders over dachten, bleek Converse en Fred Perry ne Steverink zijn eerste winst. Dirk van Offeren verloor van Asscheman. Aan de leiding met 26 punten Mark van Putten en Wim Hen- nink, gevolgd door Jansen, Ro nald Dannis, Van Geffen en Ranft met 24 punten. Ronde zeven en acht worden gespeeld op donderdag I7 juli in Het Zuidhonk. Aanvang 20.00 uur. leventje daar zat waren nieuwsgierig zijn naar de rest van Bambilië. Het enige pro bleem was dat ze van hun ou ders niet weg mochten uit uur ge en om tegen Op had hij namelijk geen aanzien binnen de indianenstam. Iedere veer staat voor kracht en moed. Wanneer de Bevers ve ren vinden, kunnen ze dit aan de indianen laten weten door even gezellig onrustig bleef in de twee slaapzalen. neet van de groene alien was wegens een oorlog tussen de groene en oranje aliens een te kort aan schoon drinkwater. De welpen hebben de groene alien geholpen door voor hem een grote, werkende waterzui veringsinstallatie te bouwen. Na een demonstratie en de overhandiging van een bouwte kening verdween de alien terug naar de ZoevieZoevie planeet. Naast het MIB-thema zijn de welpen ook drug bezig geweest met de bouw van een groot vlot. Het clubhuis lag naast Fort Tienhoven dat op een eilandje stond. Het plan was om via het vlot naar dit eilandje te gaan om daar een kijkje te nemen. Het eerste vlot heeft het water echter maar kort gezien, omdat hij bij zijn terwaterlating als een pudding in elkaar zakte. Het tweede vlot was gelukkig een stuk steviger en bereikte het fort zonder problemen. Ook is er een dag geroeid in bootjes om zo achter de aliens en hun geheimen aan te kunnen en is er een bezoek gebracht aan het plaatjes Maarssen. alien gevonden die op aarde was neergestort. De alien droeg een bericht bij zich dat door een verstrooide profes sor werd ontcijferd. Op de pla- plaats in Maarssen, op een loca tie in een clubhuis op steen worp afstand van de Vecht en de Loosdrechtseplassen. De kampweek stond in het thema van de geheime opsporings dienst naar aliens, MIB ge naamd. Na een intensieve licha- en psychologische training, om de geschiktheid van de welpen als MIB agent te testen kregen alle deelnemers hun MIB badge, MIB pet en MIB stropdas uitgereikt. En jacht op veilig terug. En dat hebben de kabouters gevierd met een feestdag. Op donderdag, de is, versloeg bij zijn eerste op treden Jaap Smit. Bart van Put ten won van Kees Asscheman en Evert Hildebrand behaalde winst tegen Hans van Offeren. De tweede remise van ronde vijf kwam op het conto van Ma rianne Steverink en Jan Krayes- van het toernooi was er in deze ronde voor Michiel Rensen en Adriaan van der Starre. In de zesde ronde kwamen Ben van Geffen en Mark van Putten niet verder dan een puntende- boel spullen terug, het ling, evenals Jansen en Ronald Dannis. Wim Hennink versloeg Wilbert Mourits en Hans Ranft won van Erik Hennink. Albert WADDINXVEEN - De hockey ers van het herenteam van Hockeyclub Waddinxveen zijn ingedeeld in vierde klasse A.Te genstanders zijn: Alkemade, Bleiswijk, Forcial, Hisalis, Krim pen, Noordwijk, Reeuwijk, Sou- burgh, Spijkenisse en Voorhout. Ook de dames zijn ingedeeld in de vierde klasse A met als te genstanders: Bleiswijk, Capelle, Evergreen, Mijdrecht, Montf- oort, Nieuwkoop, Reeuwijk, Schoonhoven enTempo’34 Overige indelingen: heren eer ste klasse B: Alecto, Asvion, Derby, Forward, HIC, Leiden, Nieuwegein, Pijnacker, Qui Vive, Roomburg, Shinty en het Goudse GMHC. Dames eerste klasse F: Cartouche, Crayen- hout, Dopie, Drunen, Foresca- te, GMHC, Groen Geel, HDS, Leiden, Ring Pass, Voorne en Zwart Wit’28. WADDINXVEEN - De zeever kenners (meisjes en jongens I I t/m 15 jaar) van de scouting Klimopgroep zijn van 5 tot I2 juli naar deVinkeveense plassen geweest, dit was het jaarlijkse zomerkamp. Het thema was Het eiland van Catan, geba seerd op het bordspel De kolo nisten van Catan. Door middel van kookwedstrijden, zeiltoch ten, spelen en droppingen kon den er punten verdiend wor den waardoor er aan het einde van het kamp uiteindelijk een winnaar was. Eén. de activiteiten was een hi ke. Er is toen gezeild op de plassen en omgeving tot er een goede slaapplaats gevonden was. Hier is toen aangelegd en alles werd voorbereid om in de boten (stalen lelievletten) te slapen. Dit was krap en hard, GOUDA/WADDINXVEEN - Het Groène Hartteam bestaan de uit C-junioren uit de Goud se en Waddinxveense regio neemt volgende week deel aan het jaarlijkse toernooi om de Haarlem Cup. Dit is een van de grootste voetbaltoernooien van Nederland. Het Groene Hartteam is ingedeeld in poule A met All Stars Boskoop, Stormvogels/Telstar (Ijmuiden), BK Sport (Zweden) en Clash (USA). Op dinsdag 22 juli wordt op het terrein van HBC in Heemstede om 11 speeld tegen Clash I2.35 uur Stormvogels/Telstar. woensdag 23 juli staat om 9.30 uur de wedstrijd tegen BK Sport op het programma en om I2.30 uur de wedstrijd te gen de Boskoopse AH Stars. Voor donderdag 24 en vrijdag 25 juli wordt een nieuwe pou- le-indeling gemaakt. De finales in alle groepen worden op za terdag 26 juli bij RCH in Heem stede afgewerkt. Tot de selectie van het Groene Hart behoren onder meer Ar jen van de Eijk en Sander Klaas- se (Be Fair) en Dennis Rosen- boom (ONA). Na het ontbijt vertrokken de Bever met de bus naar een kin- derspeelparadijs. Trampoline springen, sumo-worstelen, klimmen, klauteren, rollen, glij den of gewoon lekker springen op het luchtkussen, er was te veel om op te noemen, maar genoeg om je goed uit te leven en lekker moe te spelen. Ge lukkig werden er halverwege de dag patatjes, frikadellen en kipnuggets geserveerd. Het dagje uit werd afgesloten met een ijsje. Na een enerverend dagje uit, was het einde van het zomer kamp inmiddels ook bereikt. Rond 18.00 uur arriveerden de die hun haastige en super-hi-tec Bevers weer bij hun eigen Wad- leventje daar zat waren en dinxveense clubhuis, waar zelfs de meeste stoere indaantjes het toch wel fijn vonden om hun familie weer te zien. GOUDA/WADDINXVEEN - Geen medaille voor Gouda-at- leet Joost Blokland bij de Ne derlandse atletiekkampioen- schappen. De Waddinxvener ver, nadat de laatste bagage was kwam op de 3000 meter steep le chase op de laatste balk ten val en liep daarbij een scheurtje vertrokken de auto’s richting in zijn kuitbeen op. Hij moest Delft; de locatie van dit zomer- zich in het ziekenhuis laten be- kamp. De bevers begonnen hun handelen en is voor de rest van kamp met het eten van een lun- het seizoen uitgeschakeld. Joost ch(pakketje) bij het nieuwe Blokland lag op het moment van zijn val in derde positie. Kampioen werd Simon Vroe- men in een tijd van 8.22.59. De jonge Moordrechtenaar Robert Ton werd vierde in 9.24.63. Hij zorgd. De brief was afkomstig liep twaalf seconden van zijn persoonlijk record af. De eveneens uit Moordrecht afkomstige Judith Vis won de I00 meter horden in I3.3O sec., op de 200 meter eindigde de atlete van Rotterdam Atle tiek als derde in 24.07 sec. Skaten is niet alleen weggelegd voor jonge tieners, dat bewijst het groepje senoiren dat meedoet aan de skate cursus, een initaitief van SWW. (Foto: Liesbeth van der Vis) van de heer Van Amstel-Blik- kenberg, die schreef dat hij tij dens het uitlaten van zijn hond je Fifi deze mooie rode veer had gevonden. Hij dacht dat de veer van de Bevers was en zo niet, dat ze dan misschien wis ten van wie de veer wel was. Niemand van de Bevers mistte echter een veer en er werd be sloten de brief maar gewoon te bewaren. Na het aantrekken van stevige wandelschoenen werd er een boswandeling ge maakt. In het bos kwamen zij twee indianen tegen, te weten; WADDINXVEEN - Afgelopen opperhoofd Witte Veer en zijn week viste de Hengelsportver- vrouw Vederlicht. eniging Waddinxveen (HSW) Opperhoofd Witte Veer was de zesde en laatste wedstrijd een aantal gekleurde veren uit voor zomeravondcompetitie. In zijn hoofdtooi verloren. Hij het Gouwekanaal hengelden elf vroeg of de Bevers hem wilden deelnemers 23 kilo witvis bij el- helpen met het zoeken naar de kaar, een matige vangst derhal- veren. Zonder veren in zijn tooi ve. De uitslag was als volgt: I. Er win Keizer 4.530 gr, 2. Aat van Leeuwen 3.930 gr, 3. Martin van Leeuwen 2.740 gr, 4. Rinus Rei chard 2.480 gr, 5. Henk den Haan 2.260 gr. Het kampioen- dinsdagavond rooksignalen te schap werd gedeeld, Jan Ver hoef en Aat van Leeuwen ein digden beiden met 12.990 gr op de eerste plaats. Rinus Rei chard werd derde met 10.710 gr, Henk den Haan vierde met 10.250 gr en Frans van Steen deren vijfde met 9.420 gr. De zevende zomerwedstrijd werd afgelopen zaterdag gevist goed dat de leiding een grote in de Ringvaart nabij Aalsmeer, pan macaroni had gekookt, ’s Veertien deelnemers vingen ge- Avonds werd in het bos het zamenlijk 32 kilo, hoofdzakelijk spel vlaggenroof gespeeld, kleine vis. De uitslag was hier: IJohn van Elswijk 5.790 gr, 2. Jan Rupke 3.950 gr, 3. Martin van Leeuwen 3.760 gr, 4. Wim Houtman 3.410 gr. 5. Rinus Rei- wel uit het feit dat het nog wel chard 3.260 gr. Laatstgenoemde blijft koploper met 40.180 gr, maar wordt op de huid gezeten doorVan Elswijk met 37.630 gr. Dinsdag A. van Leeuwen (30.710 gr), Rupke (29.750 gr) en Kraan ’s Morgens was iedereen geluk- (23.040 gr) volgen op enige af- kig uitgerust genoeg om mee te stand. doen met de ochtendgymnas tiek. Volume van de Cd-speler voluit en dansen maar! De Be vers leerden de indianendans en bedachten zelf ook nog een aantal varianten. Na een uitge breid ontbijt toverden de Be vers met behulp van textielstif- ten hun T-shirt om tot een heuse indianenoutfit. Daarna was het tijd voor een opdrach- tentocht door het bos. Onder weg waren er diverse stops met spelletjes, zoals; speerwer pen, boogschieten, en een stok paardenrace. Ook werden er tijdens deze tocht enkele veren gevonden door zeer opletten de Bevers. Tijdens de lunch kwamen Wit te Veer en Vederlicht langs om iedere Bevers een echt india nendiploma te geven. Daar naast kreeg iedere Bever een veer (voor getoonde moed en doorzettingsvermogen) voor op zijn tooi, ’s Middags werden er eerst indianenkettingen ge regen van mooie gekleurde en houten kralen en daarna werd het spel ’tooienroof’ gespeeld. WADDINXVEEN - Het zo- ’s Avonds lagen er grote stapels merkamp van de welpen (jon- pannenkoeken te wachten. U gens 7 t/m 11) van de schouting begrijpt dat ze hierop niet lang Klimopgroep vond dit jaar hoefden te wachten met zo’n groep hongerige indiaantjes in de buurt. Met indianenkleding en -accessoires was het net een echte indianenstam die even later rondom het kamp vuur zat. Wachtend totdat Wit te Veer en Vederlicht op de ge maakte rooksignalen af zouden melijke komen. Ondertussen werd er gedanst, gezongen en de belle- blaas-vredespijp gerookt. Opeens kwamen Witte Veer en Vederlicht vanuit het bos aanlo pen. Ze hadden de rooksigna- aliens kon beginnen, len zelfs vanaf de andere kant Bij het clubhuis was een groene van het bos gezien! Nadat de Bevers de door hun gevonden veren teruggegeven hadden aan Witte Veer, gaf Vederlicht iede re Bever als dank voor zijn of haar hulp een mooie dromen- vanger. WADDINXVEEN - Bij het Zo- merschaaktoernooi zijn Mark van Putten en Wim Hennink na ronde zes de nieuwe leiders. Donderdag 10 juli waren er 36 schakers present voor ronde vijf en zes. Aan de top de con frontatie tussen de twee nieu we leiders. Beide WSV’ers ken nen eikaars spel inmiddels door en door en een remise was het logische gevolg. Ben van Geffen behaalde in ronde vijf een betrekkelijk snel le winst tegen Wim Mulder. Zo- merschaakkampioen 2002 Ro- maar wel gezellig. Een andere nald Dannis won van Van activiteit werd gehouden in het Nieukerke. Jeroen Eygelaar, die stadje Uithoorn. Er moest hier pas sinds deze ronde aanwezig een fotosessie gemaakt worden waarin het leek alsof we de stad gekoloniseerd hadden. Op vrijdag kwam het einde van het kamp in zicht en moesten de gepionierde keukententen en slaaptenten al afgebroken wor den. Na een barbecue, een kamp- teyn. De eerste winstpartij vuur en een bonte avond heeft iedereen in een grote legertent geslapen. Zaterdag moest iedereen heel vroeg opstaan. Eén gedeelte van de groep ging met de auto’s en een andere gedeelte werd met de boten terug gesleept naar Wad dinxveen waar alles werd opge ruimd en het kamp werd afge- Prins behaalde winst op Boude- sloten. wijn Weijermars. Verrassend was de winst van Wim Mulder op Edo Pouwelse. Hans van Woudenberg pakte het volle punt tegen Jeroen Eygelaar en Theo van Herk, mogelijk kans hebber voor de titel, won zijn tweede partij van de avond. Na Jaap van der Heiden was nu laatste Hans van Offeren slachtoffer. kampdag hebben ze een rond- Jan Iwanitz pakte tegen Marian- vaart gemaakt over de Kaagse plassen en zijn naar een strand je geweest. Ze mochten zelf hun pannen koeken bakken en ’s avonds was de bonte avond waarin to neelstukjes, dansje en grappen werden opgevoerd. Meer infor matie, foto’s en filmpjes zijn te vinden op www.klimopgroep.nl. - r WE - i

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15