Luchtige vakantielectuur en vooral reisboeken gingen de koffers in I Ml Irfc- f I - Oud-Waddinxvener burgemeester Boxmeer 1 1 fe S U IWi r r Colofon Vreemd Sieraden Hoge snelheid door alcohol De maandelijkse rubriek van de commandant rijgedrag Klappen voor opmerkingen gestolen s MEDISCHE DIENSTEN na "X KERKDIENSTEN Mei Tip van de maand: Juni - -fe:, R! I 1 PAGINA 7 WOENSDAG 23 JULI 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Liesbeth van der Vis) der, Sassenheim ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds.W.G. van der Top, Hazerswoude Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering, pastor Wvd Meer zondag 11.15 uur geen dienst Mei en Juni 2003 Acties (uitrukken): 40 wel de tijd voor de wat zwaar dere boeken, waar ze anders niet aan toekomen. „Er zijn ui teraard ook allerlei tijdschrif ten en leuke video’s”, meldt Ti neke de Jager. Voor de logeerkoffertjes is veel belangstelling. De inhoudt be staat uit vijf boeken, een video, een cd en cadeautjes voor de kleintjes en hun grootouders. Commandant Brandweer G.J. Huizer. VERMIST: Waddinxveen: Kater, cypers, witte rechter voorpoot, rechter bil wit, witte snoet, bruine (leplaan). Kater, rood, rood/wit gevlekt, witte borst, witte neus met een rood plek je (Woubrechterf). NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds.A.W.van der Plas 17.00 uur geen dienst De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur geen dienst 18.30 uur ds.A.W.van der Plas Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur geen dienst 17.00 uur ds. J. Geene, Katwijk De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur geen dienst Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan Zondag 9.30 uur geen dienst SOW dienst in Ontmoetings kerk GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur dhr. M. de Rid- Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Redactie Rachel Jobels (a.i.) 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 23 juli 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur lees- dienst woensdag 30 juli 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK StVictorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uurWoord Communiedienst dinsdag 29 juli 19.00 uur Eucha ristieviering, pastor W vd Meer JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur leesdienst 16.30 uur leesdienst RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Trefpunt, Stationsstraat zondag 10.00 uur spreker: geen opgave ontvangen DÉ BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 24 augustus 11.00 uur Zwammerdam, 10e zondag vd zomer, I I e na Pinksteren Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 3 augustus 10.00 uur mw. D. Eerland-van Vliet, Rotter dam BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer S. Hattum volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-1 1163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. ge jaren.” Landen als India, Sri Lanka, Thailand en China kre gen minimale aandacht. „Op de kaart lijkt het alsof die landen allemaal erg dicht bij elkaar lig gen en de angst voor het SARS virus speelt dan kennelijk toch een grote rol”, veronderstelt Paloma. Voor de thuisblijvers zijn er nog genoeg boeken over. En die hebben misschien WADDINXVEEN - De politie heeft afgelopen dinsdag omst reeks 01.00 uur een 22 jarige automobilist uit Waddinxveen aangehouden op verdenking van alcoholgebruik. De man had met hoge snelheid over de Kerkweg-Oost gereden toen hij door agenten gecontroleerd werd. De man had een ademal- coholgehalte van 375. Hij kreeg een proces-verbaal en een rij verbod. Voor de kinderen een tijd schrift met naast verhaaltjes spelletjes en puzzels en voor opa en oma een exemplaar van het tijdschrift 50+. De koffer tjes, zijn voor vijf euro drie we ken te leen bij de informatie balie. De bibliotheek is alle va kantieweken ’s middags en ’s avonds op de normale tijden geopend. I juni: buitenbrand. Aan de Ju liana van Stolberglaan staat een stapel hout in de brand, tijdens de terugrit naar de kazerne komt de volgende melding, op het K.W.plein staat een aanhan ger in de brand, tijdens deze blussing komt alweer de vol gende melding, aan de Willem de Zwijgerlaan staat een kliko bak in de brand, zo gaat het maat door van de Willem de Zwijgerlaan naar de Mau rit slaan en van daar weer naar de Oostploderweg en dit allemaal in de vroege ochtend uren. Na Hofman-Ruijters (CDA) uit Vaals benoemd tot waarne mend burgemeester. Er komt in de plaats van Karei van Soest voorlopig geen nieuwe burge meester in verband met een gemeentelijke herindeling die zeker niet voor I januari 2006 zal zijn afgerond. Karei van Soest, getrouwd en vader van drie kinderen, werd in 1951 in het Zeeuwsch- Vlaamse Terneuzen uit Lim burgse ouders geboren. Hij woonde vervolgens in Venlo, Roermond, Leiden, Breda en Zoetermeer voordat hij als be leidsmedewerker recreatie en toerisme van de provincie Zuid-Holland neerstreek in Waddinxveen. Na eerst vijf jaar WD-gemeenteraadslid in het Gouwedorp te zijn geweest ging hij op 34-jarige leeftijd tien jaar lang voor zijn partij als wethouder deel uitmaken van het college van B.W onder lei ding van burgemeester Kees van der Linden. Ruim zeven jaar geleden volgde zijn benoeming tot burgemeester van Heel. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn cen tralist die uw boodschap aan neemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatie bureau, maandag I 1.00 tot 12.30, Stationstraat 12, Wad dinxveen. Avondspreekuur Consultatie bureau, 2e en 4e maandag van af 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. WADDINXVEEN/HEEL - Wad- dinxveens oud-wethouder Ka rei van Soest (WD), sinds janu ari 1996 burgemeester van het Midden-Limburgse Heel (8.300 inwoners), is door koningin Beatrix op voordracht van mi nister Johan Remkes van Bin nenlandse Zaken per I septem ber benoemd tot burgemeester van de Noord- Brabantse gemeente Boxmeer (30.000 inwoners). De officiële benoeming van de bijna 52-jari- ge oud-Waddinxvener volgt op de uitslag van het burgemees- tersreferendum van 21 mei jl„ waarbij 38% van de kiesgerech tigde inwoners van Boxmeer ging stemmen en met bijna 59% van de stemmen koos voor Ka rei van Soest. Zijn tegenkandidaat, wethou der mr.Jo Fijen (CDA) uit Zoe termeer, kreeg ruim 40% van de stemmen. De Boxmeerse gemeenteraadsleden waren het eens met die uitslag en lieten dan ook aan het kabinet hun unanieme voorkeur voor de sympathieke Midden-Limburg se burgemeester weten. In Heel heeft de Limburgse gou verneur inmiddels per I sep tember statenlid, oud-wethou- der en oud-gedeputeerde M. Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen telefonische afspraak) WADDINXVEEN - De politie hield op zaterdag 19 juli rond 03.15 uur op de Tweede Bloks- weg een 18-jarige automobilist uit Nieuwerkerk aan den IJssel aan. Het vreemde rijgedrag van de auto trok de aandacht van surveillerende agenten die daarop de bestuurder contro leerden. Het vermoeden be stond dat deze onder invloed van alcohol verkeerde. De uit slag van de aan het bureau ge houden ademanalyse bedroeg 395 ug/l (limiet 220 ug/l). De politie maakt proces-verbaal op tegen de verdachte. Kijk de aansluiting van uw gas fles in de caravan na. Contro leer of de slang nog goed is. Komt u er niet uit, rij dan even bij de brandweer langs, wij ge ven u gratis advies. Dit voor komt een hoop ellende. WADDINXVEEN - Op de Kerkweg-Oost ontstond op za terdag 19 juli rond 18.50 uur ruzie tussen een nog onbeken de automobilist en een 49-jari- ge man uit Waddinxveen. De Waddinxvener fietste over de Kerkweg-Oost toen daar de onbekende automobilist hard achteruit kwam rijden. Bij de ruzie die ontstond naar aanleiding van het opmerkingen over het op roekeloze manier achteruitrijden op deze één- richtingsweg, kreeg de Wad dinxvener klappen en werd met vermoedelijk een scherp voorwerp in de arm gestoken. Hij liep daardoor een klein wondje aan de arm op. De au tomobilist ging er vandoor. De politie verwacht de man bin nenkort te kunnen horen over dit incident. veroorzaakte een zeer gevaar lijke situatie, het hele gebied werd afgezet en het energie be drijf heeft na een 20 minuten de gaskraan dicht gedraaid. Na dat dit was gebeurd konden wij met het opruimen beginnen. Eén persoon werd afgevoerd naar het ziekenhuis. 13 mei: hulpverlening met spoed. Aan de Wilhelminakade was een lekkende propaantank geconstateerd, ter plaatse bleek de aansluiting van de slang met een plakbandje te zijn gedaan. De tank hebben wij dicht gedraaid en zijn weer te rug gekeerd. 20 mei: automatisch branda larm bij Woonpartners Midden- Holland aan de Pr. Bernhard- laan. was in een van de woningen de melder afgegaan doordat de melk iets te ver ge kookt was. Wij hebben de wo ning geventileerd en de melder door geblazen. 24 mei: ongeval met beknelling. Op de Al2 is bij een botsing een persoon bekneld geraakt in zijn auto, wij de persoon be vrijd en deze is afgevoerd naar het ziekenhuis. 31 mei: autobrand op een uit wijkplaats aan de Beijerrinck- laan stond een auto in de brand. De eigenaar was ner gens te bekennen. De auto is geheel uitgebrand. de rekken van de reisboeken en reisgidsen zijn duidelijk lege plekken te bespeuren. „Fran- rijk, Italië en Spanje zijn de fa voriete vakantielanden”, weet medewerkster Paloma Martin. „De mensen lijken een beetje bang iets verder te gaan. De Arabische landen lopen abso luut niet en voor Turkije is ook minder belangstelling dan vori- WADDINXVEEN - Weinig zware literatuur, maar lichtver- teerbare romans, thrillers en vooral reisboeken en -gidsen kregen een plek in de koffers en tassen van de leden van de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan). „Clancy, Grisham, Agatha Christie en Virginia Andrews zijn topscorers”, weet mede werkster Paloma Martin. „And rews heeft maar één serie ge schreven en die werd meteen een succes. Zij is daarna overle den, maar haar familie heeft een ghostwriter in de arm geno men en die heeft volgens haar formule tal van series gemaakt. Die hadden allemaal succes en hebben heel veel geld opgele verd.” „De eerste week voor de va kantie was het topdrukte en de week daarop kwam de tweede golf”, zegt medewerkster Tine ke de Jager. Zij vindt het sneu dat, vermoedelijk door alle drukte rond het koffers pakken en zaken regelen, veel lezers vergeten waren dat de bieb al tijd op donderdag is gesloten en dus voor een dichte deur stonden om op het allerlaatste moment boeken te halen. Veel lezers hebben gebruikt ge maakt van de mogelijkheid om de uitleentermijn te verdubbe len voor het dubbele leengeld. Zij voorkomen daarmee boe tes of de noodzaak op dag van terugkomst meteen met de he le boeken voorraad naar de bieb te rennen. In de bieb staat als blikvanger een tafel met allemaal vakantie- spullen. Boeken, tijdschriften, maar ook lekkere dingen uit het buitenland, een bikini en opblaasbare hoesjes voor rond de armpjes van de kleinsten. In WADDINXVEEN - In de mid dag van maandag 14 juli werd er ingebroken in een woning aan de Prins Alexanderstraat. Om binnen te komen werd een deur opengebroken. Uit de wo ning werden sieraden, een foto camera en een mobiele tele foon gestolen. Bij een woning aan het Koningin Wilhelmina- plein werd eveneens een deur opengebroken. Vooralsnog wordt nog niets vermist uit de woning. De politie stelt een on derzoek in. 1 mei: hulpverlening met spoed. Op de Al 2 waren een paar au to’s met elkaar in botsing geko men, wij één persoon moeten bevrijden. 2 mei: automatisch brandalarm en hulpverlening met spoed. Het automatisch alarm was aan de Sterrenlaan bij de Brugge en was veroorzaakt door balda digheid van een bewoner. De hulpverlening was aan de K.W.Singel en betrof een gas lekkage in een woning, nadat wij de woning geventileerd hadden konden wij weer inruk ken. 8 mei: autobrand. Op de Beijer- rincklaan stond een auto in de brand, wanneer wij ter plaatsen kwamen bleek het te gaan om een vastgelopen rem die erg rookte. 9 mei: automatisch brandalarm in het bejaardenhuis Souburgh was een melder afgegaan door dat een bewoner de balletjes gehakt liet aanbranden, nadat wij de kamer gelucht hadden en de melder door geblazen konden wij weer inrukken. 11 mei: buitenbrand op de Al 2 ter hoogte van kilometerpaal 29.0 stond de middenberm in de brand, de rook die daarbij vrij kwam gaf veel overlast voor het verkeer. Met twee stralen hogedruk waren wij de brand snel meester. Wat later op de dag werden wij gealarmeerd voor personen vast in de lift aan de Peter Zuidlaan, deze personen heb ben wij bevrijd uit hun benarde situatie. 12 mei: hulpverlening met spoed. Op het bedrijven terrein Coenecoop was bij een aanrij ding van een personenauto en een vrachtwagen, de vrachtwa gen op een gasregelstation ge reden waarbij de gasleiding fi naal werd afgereden, dit AI-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrienden en familie van alcoho listen. Voor meer informatie: Jo ke 0182-612765 of Marieke 0182-503773. Internet adres: www.brand- weerwaddinxveen.nl Email adres: info@brandweer- waddinxveen.nl GEVONDEN: Waddinxveen: Kat, zwart, zonder wit, volwas sen, band om, geel met steen tjes (Zuidplaslaan). Kat, cypers, witte onderkant, kitten (Wou- brechterf). Zevenhuizen: Teef, bordercollie, zwart-wit, volwas sen (Wethouder Kreftlaan). Voor gratis registratie en infor matie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186- 601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente gegevens op www.die- rencentrale.nl. hebben wij het wegdek gerei nigd na een aanrijding. 23 en 24 juni: automatisch alarm en een dier te water. Het automatisch alarm kwam van de firma Sigma Coating, hier was niets aan de hand. Aan de Henegouwerweg hebben een koe uit de sloot gehaald. 24 juni: hulpverlening dier te water. De dieren krijgen het waarschijnlijk ook warm nu was het een paard dat was gaan zwemmen, maar het kon niet meer op de kant komen, maar met onze hulp is dat weer ge lukt en loopt het paard weer lekker rond in het weiland. 25 juni: ongeval met beknelling. Op de kanaaldijk is een auto waarschijnlijk door een stuur fout om de as gedraaid en te gen een boom gekomen, hierbij is de boom finaal afgebroken. De bestuurder is voor obser vatie naar het ziekenhuis afge voerd. 28 juni: automatisch alarm en een hulpverlening zonder spoed. Het automatisch alarm was loos en de hulpverlening betrof één persoon vast in de lift deze hebben wij bevrijd uit zijn benarde situatie. 29 juni: hulpverlening met spoed. Aan de Tesselschadelaan wordt in een woning een gas lucht geroken. Na onderzoek blijkt dat de beneden buurman de meterkast aan het verven is, het is dus geen gaslucht maar een verflucht. Dit waren weer de belevenis sen van de brandweer in maan den mei en juni. twee uur en 8 brandjes waren wij weer terug in de kazerne. 2 juni: automatisch alarm en een koe in de sloot. In beide ge vallen ging het om een loos alarm, dus voor ons niets te doen. 4 juni: vrachtauto in de brand en een lekkende brandstoftank. Aan de Bredeweg staan diver sen voertuigen bij een bedrijf in de brand, wij zijn met twee voertuigen uitgerukt en hebben de brand van twee zijde bestre den hierdoor was er geen kans op uitbreiding en de brand snel geblust. Later op de dag moes ten wij naar een lekkende brandstoftank van een perso nen auto. 5 juni: automatisch alarm. Aan de Staringlaan in het gebouw de Staring was een melder af gegaan maar na onderzoek door ons blijkt er niets aan de hand te zijn en konden wij weer inrukken. 6 juni: buitenbrand. Op de A20 was de berm in de brand ge raakt, dit was snel onder con trole. 7 juni: buitenbrand en een mid- delbrand de buitenbrand was een bossage bij de tennis ver eniging Befair, dit was snel ge blust. Later op de dag krijgen wij de melding van een schuur in de brand aan de Dorps straat, tijdens het aanrijden zien wij al grote rookwolken dus hoefde wij niet te zoeken. Ter plaatse blijkt het te gaan om een leegstaande schuur achter de firma Heemskerk. Bij de brand is er wat asbest vrij ge komen, dit hebben wij direct gemeld en de milieudienst heeft daarvoor de juiste maat regelen genomen, zodat er geen gevaar voor de volksge zondheid is ontstaan. 10 juni: hulpverlening. In een van de sloten langs de Coene coop was een koe te water ge raakt, deze hebben wij met ver eende krachten weer op het droge geholpen. 14 en 21 juni: hulpverlening zonder spoed. Beide keren Medewerkster Paloma Martin bij een vak met vakantieboeken, dat door de leden van de bibliotheek in Waddinxveen grondig werd geplunderd Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: 4. -is «SM

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 7