Een aandenken voor later Gemeente wil sluiting kinder boerderij en zwembad Dit bericht wordt naar buiten Kennismaking camping door snuffelen op de vlooienmarkt Aanhoudende droogte maakt maatregelen noodzakelijk Drie zware maar mooie weken met een gastkind fifil fc Hoogste punt bereikt bij Concordia inmiddels is gesloopt kan de kleding niet meer ingeleverd worden bij de Hoge Noot, maar wel in de aula van de voormalige Kohnstammschool (J.W Frisoweg) op de donder dagavond van 18.00 uur tot 22.00 uur (met uitzondering van zon- en feestdagen en zo mervakantie), of bij onder staande adressen, J. Bouman/Prinses (Margriet- straat 10) tel. 619569 (ook voor inlichtingen), L. Verweij (Kon. Wilhelminasingel 77) tel. 612623, J. Van der Laan (Koe- koekdreef 31tel. 612768 en J. Romijn (Kuyperhoeve 50) tel. 616297. Seniorenraad stelt Ruim 6000 werklozen 5 e regio in de regio Koppel- klaverjassen in De Boog WADDINXVEEN - Er is weer koppelklaverjassen in buurt centrum De Boog (C. Huygens- laan) op vrijdag 8 augustus. De deur gaat open om 20.00 uur en het klaverjassen begint om 20.30 uur. Het inschrijfgeld be draagt 5,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. in de regio L I T I E zich voor s mit PAGINA 9 WOENSDAG 6 AUGUSTUS 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Ni e vi LEZERS SCHRIJVEN Jb andere betrokkenen. „Hij heeft geleerd te vechten voor zijn plaats. We hebben ge probeerd hem te leren alsje blieft en dankjewel te zeggen, maar dat is moeilijk. Dit is toch de manier waarop hij thuis overleefd.” Charles en Jacqueline zijn erg tevreden over de betrokken heid van de stichting. „Ze had den een dag georganiseerd in woon hier bijna.” Op de cam ping staan alleen stacaravans en tegenwoordig ook wat chalets. Ruim drie weken gele den werd de rommelmarkt bij de ’bewoners’ aangekondigd. „Je kon je aanmelden, dan kreeg je een tafel”, aldus Joy ce. „Dan ga je wat spulletjes bij elkaar zoeken.” Arie en Henk verzorgden de tafels. „Uit de berging van Ome Dick”, aldus Arie. Ook zijn kraampje loopt leuk. „Van de bezoekers komt zeker ruim de helft van buitenaf”, vertelt hij. „Er gebeurt altijd weinig in de zomerweken, maar hier is altijd genoeg te doen!” De kraampjes die er staan zijn allemaal van mensen die zelf op de camping staan. Het is dit jaar voor het eerst dat de camping iets doet voor men sen van buitenaf. „Volgend jaar willen we ook mensen van buitenaf toelaten met hun spulletjes”, aldus Arie. „Die moeten dan wel hun eigen ta fels meenemen, wij zijn er doorheen.” Er is volgens hem genoeg Voor meer informatie over de stichting Europa Kinderhulp kunt u terecht op www.euro- pakinderhulp.nl. mensen mogen laten zien.” De popcorn en suikerspin- automaat is er mee opgehou den. „De motor is doorge draaid”, vertelt Henk. „We hebben nog alles geprobeerd om hem te maken of een nieuwe te bemachtigen, maar dat is helaas niet gelukt.” Het is volgens de kraampjes- houders lekker druk de hele dag. „Ik heb genoeg verkocht en de dag is nog maar net be gonnen”, vertelt Joyce van Bommel. Zij staat al bijna haar hele leven op de camping. „Ik stellingen vervaardigd is. Een laatste en bijzondere categorie vormt het aardewerk als sou venir met teksten als ’Groeten uit.’ of 'Een herinnering uit’. De tentoonstelling is samengesteld uit de verzamelingen van acht particulieren verzamelaars.Veel nog niet eerder tentoongestel de stukken zullen nu voor het eerst in het Streekarchief te zien zijn. REGIO - De politie Hollands Midden waarschuwt voor valse eurobiljetten. In diverse horecagelegenheden in Noordwijk doken afgelopen week in totaal zeven valse bil jetten van honderd euro op. Meer informatie is te vinden op: www.euro.nl. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. vlooienmarkt heeft toch altijd aantrekkingskracht. Zeker nu alles zo duur is, is dit een uit komst.” Voor het veld staan Joyce en Janyna kinderen te schminken. „Het gaat kriebelen”, vertelt Janyne een meisje dat een ta toeage op haar rug geschil derd krijgt. „Bereid je maar voor.” Uit een boekje mogen kinderen hun nieuwe gezicht kiezen. Joyce en Janyna staan allebei op de camping. „Het is een hele leuke camping en we zijn blij dat we dat nu aan de ruimte voor meer kraampjes. „In het midden is zeker nog plek voor vijf tafeltjes rug aan rug. De speeltuin mag ook nog gebruikt worden.” Naast een speeltuin heeft de cam ping ook een zwembad, waar ook mensen van buitenaf wel kom zijn. Gedurende zes weken tijdens de vakantie is er van alles te doen op de camping. Henk is dan de grote organisator. Voetbal, darten, carten; hij houdt de jeugd en hun ouders met van alles bezig. WADDINXVEEN - Op de Bredeweg raakte maandag 28 juli de bestuurder van een personenauto de macht over het stuur kwijt, door dat een van de voorwielen blokkeerde. Toen de man ging remmen en tegen stu ren, reed hij over een be tonnen rand, waardoor de auto totaal onbestuurbaar werd en vervolgens in de tuin van een woning tot stil stand kwam. De dag daarop werd in de Passage een vrouw het slachtoffer van tassenrollerij. De vrouw had haar bood schappentas met portemon nee in het winkelwagentje gezet. Zij heeft dit even uit het oog verloren om wat boodschappen te pakken en toen zij terugkwam was de portemonnee uit haar tas gestolen. De portemonnee is later, zonder geld, terugge vonden in een prullenbak. Op de Zuidplaslaan ging za terdag 2 augustus een zes tienjarige scooterbestuurder door onbekende oorzaak 2003 ’s middags om 15.30 uur zal de Seniorenraad Waddinx veen zich op het gemeentehuis presenteren aan het college van burgemeester en wethou- en Charles en Jacqueline moeten hier nog over nadenken. „Nils bleek allergisch te zijn voor de kat, dat vormt natuurlijk een probleem. Daarbij weten we ook niet of dit de juiste plek is voor hem. Hij heeft gewoon veel aandacht nodig en rust en met onze twee zoons erbij kunnen wij hem misschien niet geven waar hij naar op zoek is.” doeling van het college om het Gouwebad de Sniep te sluiten. Er is slechts sprake van het bevriezen van de gemeentelijke subsidie die het zwembad jaarlijks ontvangt op het niveau van 2003. Dat bete kent dat er in 2004 niet meer subsidie aan het zwembad wordt verstrekt dan het bedrag van 2003. Alleen een inflatiecorrectie wordt eventueel toegepast Overigens gaat het hier om voor stellen die het college heeft ge daan. Alle verenigingen en instellin gen in Waddinxveen hebben op 18 juli een exemplaar van het be leidsplan ontvangen en kunnen tot 25 augustus hierop reageren. Dit betekent een inspraakperiode van ruim vijf weken. In oktober neemt de gemeenteraad pas definitieve beslissingen over de inhoud van het beleidsplan. zoet water, is nu nog voldoen de. Schieland en Rijnland laten bij Moordrecht en Gouda zoet water uit de Hollandse IJssel in, Delfland haalt zoet water uit het Brielse Meer. De hoog- en water schappen voorzien echter een zoetwatertekort als de droog te in het stroomgebied van de Rijn nog langer blijft aanhou- vens is het gebouw goed be reikbaar en bruikbaar voor constant boos op Julian en Quentin. Hij snapte niet dat zij hem niet verstonden. Het duurde even voor hij doorhad dat niet iedereen in de wereld Duits spreekt.” Nils en zijn broers worden thuis verwaarloosd. „Niet zo zeer in materialistische zin, maar voornamelijk op het gees telijke vlak.” Charles en Jac queline kregen de meeste in formatie bij toeval. „Bij aankomst had Nils een schriftje bij zich, waar zijn moeder de meer praktische dingen in had opgeschreven: wat hij leuk vindt, wat niet, dat soort din- gen.Toen Nils wegging, kwamen we het vakantiegezin van één van zijn broers tegen.” Omdat Nils de jongste is, valt de ver waarlozing bij hem wel mee. „Hij heeft niet echt verzorging nodig, zoals zijn broers.” Wel krabde Nils zichzelf constant open. „Op een gegeven mo ment was ik het zat en zei, ei genlijk voor de grap, dat hij ovenwanten aan moest doen. Maar Nils luisterde altijd goed en heeft vervolgens de hele avond met die wanten aan ge zeten.” Aan het einde van de vakantie krabde Nils alleen nog maar in zijn slaap. Charles en Jacqueline hoefde Nils niet vaak terecht te wijzen. Over het algemeen is het een goed opgevoede jon gen, al had hij wel vaak moeite met functioneren binnen het gezin. Reactie gemeente: De familie Plantenga heeft de berichtgeving in de media over het concept-be- leidsplan niet juist geïnterpreteerd. In het concept-beleidsplan stelt het college voor om de kinder boerderij niet te sluiten, maar over te dragen aan de stichting Kinder boerderij. Het voorstel houdt in om de personele inzet van een ge meentelijke medewerker te beëin digen en daarvoor een financiële bijdrage aan de stichting te vers trekken. Wel moet de overdracht aan de Stichting een financiële be sparing voor de gemeente opleve ren. Ook is het zeker niet de be- aan iedereen die het belang ziet een handtekening te plaatsen in het leslokaal van kinderboerderij Dierendal. Wellicht kunt u de gemeente persoonlijk laten we ten middels een schrijven aan in de periode de gemeenteraad en gemeente bestuur wat u van de plannen vindt. De gemeente kan het toch niet maken om de financiële kraan WADDINXVEEN - De nieuw bouw van Concordia is reeds in volle gang en op 3 juli is dan ook het hoogste punt bereikt. Op dit moment vindt de ver dere opbouw plaats in de vorm van de bemetseling van het ge bouw. De oplevering van de nieuwbouw staat gepland voor begin oktober. Hiervoor doet Concordia mee aan de inzameling van kleding. Een gespecialiseerd bedrijf haalt ieder kwartaal de kleding op bij Concordia. Dit bedrijf zorgt er tevens voor dat de bruikbare kleding als ook schoenen, dekens en gordijnen terecht komen in de Oostblok landen en Derde Wereldlan den. De onbruikbare artikelen worden gerecycled. De op brengst (berekend aan de hand van het aantal ingeleverde ki lo’s) komt ten bate van het nieuwe clubgebouw. Een ge deelte van de winst die het ge specialiseerde bedrijf ontvangt draagt zij weer af aan het Ro nald McDonald Kinderfonds. U hoeft het bruikbare niet van het onbruikbare te scheiden. Alles kan ingeleverd worden in vuilniszakken en 2 gelijke schoenen moeten aan elkaar geknoopt worden. Omdat het oude clubgebouw REGIO - De werkloosheid in de regio Midden-Holland, waar ook Gouda onder valt, is verge- leken met vorig jaar weer flink gestegen. Het aantal werklozen nam het afgelopen jaar met ruim 28 procent toe tot 6.082 werklozen. Landelijk passeerde het aantal werklozen in Neder land vorige week de grens van 400.000 personen. Sinds 1997 is het aantal werklozen niet fneer zo hoog geweest. De laatste cijfers die bekend iijn over de werkloosheid in de regio, zijn gemeten op 30 juni van dit jaar. De groep 40- tot 60-jarigen vormt de grootste groep in het bestand van het gebracht op het moment dat Inkomen veel gezinnen met vakantie zijn. Toéval! Of hoopt de gemeente ma nier tot een minimum te beper ken? De gemeente vindt de investe ring in jongeren blijkbaar niet de moeite waard. Centrum Werk en (CWI) met ruim 45 procent. Maar er zijn inmiddels ook het aantal reacties op deze 1.933 werklozen in de leeftijd van 27 tot 39 jaar. Dat is bijna een derde deel van alle werklo zen. In de maand juni steeg de werkloosheid in de CWI-regio Wij wel, dus hierbij wil ik Midden-Holland met slechts t,3 procent. Volgens het Cen- voor de kinderen oproepen traal Bureau voor de Statistiek (CBS), die de cijfers landelijk heeft bijgehouden, is het werk loosheidscijfer tussen april en juni altijd enigszins stabiel. De klap komt weer van juni tot september. Dan is de werkloosheid onder jonge ren altijd hoger dan in de rest van het jaar. In de zomer zijn meer jongeren dan normaal be schikbaar en op zoek naar een baan. De vraag naar vakantie werk neemt toe en schoolver laters komen op de arbeids markt. Als gevolg van seizoenswerk neemt de werk gelegenheid in de zomer wel weer toe. Het aantal werkloze mannen en werkloze vrouwen is rede lijk gelijk, al zijn er iets meer mannen die werk zoeken dan vrouwen. Eén lichtpuntje was er wel te zien. In de maand juni droogte vond 5,5 procent van de werk lozen die al zes maanden tot een jaar bij het CWI stonden ingeschreven een baan. Dat be tekent dat 63 personen weer aan de slag konden. Toch kon beschikken over voldoende zoet water doen de waterbe heerders een beroep op land en tuinbouwondernemers het beregenen van hun gewassen zo veel mogelijk te beperken. De waterbeheerders kunnen het inlaten van zout water be perken als de bewoners van het gebied zuinig met het be schikbare water zijn. De nu optredende droogte is een verdere aanwijzing dat het klimaat verandert. De water schappen in Nederland spelen op deze veranderingen in, on der meer door waterbergings- locaties in te richten. Daar kan in natte periodes water opge slagen worden om het in perio des van grote droogte te kun nen gebruiken. Op die manier hopen de waterschappen in de toekomst problemen te kun nen voorkomen. dicht te draaien? Het zou zonde zijn als Dierendal en de Sniep uit ons dorp zouden moeten verdwijnen. Fam. Plantenga onderuit. Door de val brak de jongen een been. Hij werd voor behandeling naar het ziekenhuis overgebracht. In de Nicolaas Beetslaan werd een 27 jarige man aan gehouden naar aanleiding van een mishandeling, be dreiging en vernieling van een ruit. De man had one nigheid gekregen met zijn hospes over zijn gedrag. Toen de man de woning werd uitgezet, werd hij boos en stompte een bezoeker in het gezicht en bedreigde een ander met de dood. Eenmaal buiten was zijn woede nog niet bekoeld en sloeg hij een ruit van de voordeur in. De man is na verhoor weer in vrijheidge- steld. Op de kruising Dorpsstraat met de Beethovenlaan wa ren twee personenauto’s bij een verkeersongeval betrok ken. De aanrijding ontstond doordat de bestuurder die uit de Dorpsstraat kwam geen voorrang verleende aan de ander. GOUDA - In het Streekarchief Hollands Midden (Groeneweg 30) is van I juli tot en met 29 augustus de tentoonstelling ’Een aandenken voor later’. Gouds gelegenheidsaardewerk uit particuliere collecties’ te bezichtigen op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Getoond wordt Gouds aarde werk dat gemaakt is naar aan leiding van nationale gebeurte nissen, zoals geboorten, huwelijken en jubilea van het Koninklijk Huis en herdenkin gen van oorlog en vrede. Daar naast is plateel te zien dat spe ciaal voor familiegelegenheden of jubilea van bedrijven en in- REGIO - De hoogheemraad schappen en de waterschappen in de Randstad en Rijkswaters taat directie Utrecht treffen de eerste maatregelen om de ge volgen van de aanhoudende te beperken. De weersvoorspelling voor de ko mende dagen geeft hiertoe aan leiding. Daarom gaan de water beheerders via een alternatieve route zoet water aanvoeren. De afvoer van de Rijn, die be- het werkloosheidscijfer in deze palend is voor de toevoer van maand nog stijgen met 79 per sonen. Het CWI Midden-Holland kan niet veel doen aan de situatie in het gebied, waaronder naast Gouda onder andere ook Bo skoop, Gouderak, Haastrecht, heemraadschappen Moordrecht, Reeuwijk en Schoonhoven vallen. Voorlopig neemt het aantal vacatures nog niet toe. om te verzorgen, zag hij wel zit ten. „Hij liep overal met hem mee, speelde met zijn speel goed, het was echt zijn grootste vriend.” Met Julian had hij wat meer moeite, maar uiteindelijk konden ook zij het goed samen vinden. „Ze werden echt part ners in crime.” Toen Nils aankwam, had hij een oorontsteking. „Waarschijnlijk was hem verteld dat hij het niet mocht laten merken”, vertelt Jacqueline. Als kinderen ziek zijn, mogen ze niet mee. Het was dertig graden, maar Nils had een gewatteerde broek aan en een dikke jas. „Hij zag ook helemaal groen en moest in het huis gelijk overgeven. Wij dach ten dat hij reisziek was.” De tweede avond troffen ze hem huilend in bed aan en namen hem mee naar de dokter. Na een antibioticakuur bleek al snel dat Nils geen stille jongen was. „Het is echt een open en druk mannetje. Hij had hele verhalen en die moest hij toch kwijt.” Het Duits spreken leverde nog wel wat problemen op. „Ons Duits is niet zo goed, maar we dachten: dat komt vanzelf wel. Dat viel wel een beetje tegen. De eerste week was Nils ook WADDINXVEEN - Op initia tief van de Samenwerkende Ouderenbonden Waddinxveen en de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk is op 13 novem ber 2002 een Seniorenraad op gericht. Deze Seniorenraad, waarin onder andere de oude renbonden, bewonersorganisa ties, maatschappelijke en kerke lijke organisaties zijn vertegenwoordigd, maakt zich sterk voor de belangen van alle senioren in Waddinxveen. De raad heeft als doelstelling een bijdrage te leveren aan het wel- Jacqueline en Charles kregen de jongen in huis via stichting Europa Kinderhulp, een stich ting die vakanties regelt voor kinderen die het niet gemakke lijk hebben. Met hun eigen twee zoons, Julian (4) en Quentin (2), erbij waren het drie zware weken. „Het was een behoorlij ke periode”, aldus Jacqueline. „Nils is echt een hartstikke leuk kind, maar het kost echt veel energie, je moet veel van jezelf inleveren.” Omdat haar man een eigen zaak heeft, kwam er veel op de schouders van Jacqueline te recht. „Ik stelde me er toch te veel bij voor”, vertelt ze. „Je denk al snel: hij verveelt zich, er moet meer entertainment ko men, maar voor hem is het al veel meer dan hij van thuis ge wend is. Uiteindelijk was alles wat Nils wilde gewoon een knuffel voor het slapengaan.” Toen het een middag regende, heeft Nils de hele middag zitten knutselen. Ook een middagje bij de hefbrug met zijn vakan- tiemoeder, vond Nils geweldig. „Je wilt die jongen een knalva- kantie bezorgen, maar hij is al lang blij dat hij hier is.” Bij oma op bezoek, waar hij samen met haar hondje door de tuin kon struinen, was voor Nils het toppunt van zijn vakantie. „Hij vroeg daarna iedere dag: wan neer gaan we weer naar oma? Blijkbaar had zij de juiste koek jes”, aldus Charles. Quentin verzorgen was een andere fa voriete bezigheid van Nils. Thuis is hij de jongste van vijf jongens, dus een klein broertje Charles en Jacqueline Hogerheide met hun twee kinderen Julian (4) en Quentin (2) Rotterdam, bij een georganiseerde dag van de stichting Europa Kinderhulp. en hun gastkind Nils (rechts) in MOERKAPELLE - Terwijl er een gezellig muziekje speelt, lopen er mensen af en aan op het veldje van camping De Randstad, waar een vlooien markt gehouden wordt. Ze snuffelen een beetje tussen de spulletjes, maken een praatje en laten hun kinderen omto veren tot tijgers of piraten. „Het is leuk om mensen van buitenaf te laten zien wat er allemaal op deze camping ge beurd”, vertelt Arie Dol, die samen met Henk deze rom melmarkt heeft opgezet. „Een Mocht u meer dan zes zakken hebben om in te leveren, dan willen wij deze ook bij u afha len, dit kunt u doorgeven on der nr. 619569. Zodra de nieuwbouw klaar is zal Concordia zo snel mogelijk hun repetities op de donder dagavond aldaar hervatten. De repetitieruimte van het nieuwe clubgebouw kan ook gehuurd worden door geïnteresseerden voor sociaal- culturele doelein den. De zaal heeft een afmeting van veertien bij twaalf meter. Daarnaast is er de beschik baarheid tot bergruimte. De zaal is per dagdeel te huren.Te- den. In dat geval komt water met een te hoog zoutgehalte de Hollandsche IJssel binnen. Vanwege de weersverwachting van de komende dagen treffen de waterbeheerders nu al de eerste maatregelen. Een van de maatregelen die de hoogheemraadschappen en wa terschappen uit voorzorg ne men is het gedeeltelijk in wer king laten treden van de Kleinschalige Water Aanvoer (KWA), vanuit de Lek via de ge kanaliseerde Hollandsche IJssel en de Enkele Wiericke naar Bo degraven. Naar alle waarschijn lijkheid zal in de loop van vol gende week de gehele KWA gebruikt gaan worden. Dan wordt ook water aangevoerd vanuit het Amsterdam-Rijnka- naal via de Leidsche Rijn naar Bodegraven. Om zo lang mogelijk te kunnen WADDINXVEEN - Bij de familie Hogerheide is de rust weer teruggekeerd. De Oostberlijnse Nils (8), die voor drie weken bij hen op vakantie was, vetrok vrijdagoch tend. „Toen ik die trein zag vertrekken, dacht ik: moet je echt nu al weg?”, vertelt Jacqueline Hogerheide, „Kan je niet nog een weekje blijven?” Toch willen ze Nils niet zomaar opzij schuiven. „Het is echt een fantastisch kind en we zijn toch erg aan hem gehecht geraakt. Dat wordt nog een moeilijke zijn van senioren door hun be- beslissing.” langen op de gebieden ’wonen’, ’zorg’, veiligheid, verkeer en vervoer’ en ’sociaal culturele activiteiten’ te behartigen. Het aantal inwoners van de ge meente Waddinxveen bestaat over enige tijd, net als in heel veel andere gemeenten in Ne derland, voor een derde deel uit senioren. Dit komt voor ons dorp neer op ongeveer 10.000 mensen. De Seniorenraad wil met be hulp van de deskundigheid van senioren een bijdrage leveren om Waddinxveen daarvoor ge reed te maken. De Senioren raad heeft al van zich laten ho ren tijdens de raadsvergadering waar gesproken werd over de ’GroeneHartHopper’, het nieu we openbaar vervoerssysteem. De Seniorenraad pleitte toen, helaas zonder resultaat, voor een verlaging van de bijdrage voor senioren voor dit ver voersysteem. Inmiddels heeft de Seniorenraad via het senio reninformatieblad Nieuws een onderzoekje gestart naar de positieve en negatieve ervarin gen van mensen met de Groe neHartHopper. minder valide personen. Gein- Op donderdag 14 augustus teresseerden die de ruimte voor een dagdeel willen huren kunnen zich richten tot de voorzitter Leo Verweij, tel. 612623. Verder heeft de vereniging zelf ders, gemeenteraadsleden plannen om hun muzikale acti viteiten uit te breiden met bij voorbeeld een twirl- en/ of y slagwerkpijpergroep en/ of Valse euros marchingband. Dit alles onder de vlag van Concordia, om op deze manier de optredens naar buiten toe breder te maken. Hiervoor wil Concordia nieu we leden aantrekken die één van bovenstaande activiteiten wil opzetten of daaraan deel wil nemen. Geïnteresseerden hiervoor kunnen zich ook mel den tot de voorzitter, tel. 612623. Rotterdam voor aale gastkinde- ren. Er waren een heleboel spelletjes te doen, het zag er goed uit. Ook de coördinator in Waddinxveen, Monie Wijns- tra, heeft ons bijvoorbeeld bij de oorontsteking erg goed ge holpen.” Stichting Europa Kin derhulp probeert lange termijn relaties aan te gaan tussen va- kantiegezinnen en kinderen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9