[nW(2Jg]0®© 4F- Fietsen door de supervolkstuin Be Fair heeft heel wat goed te maken I Madurodam verwelkomt rondvaartboot Zonnebloem Be Fair 4 Van Uden- De Gouwe Zilveren KNVB Cabrio voor Verjaardags kalender hole in one Programma Amstel Cup WADDINXVEEN/GOUDA - Op dinsdag 19 augustus wordt de eerste ronde ge speeld van de competitie om de Amstel Cup. Het programma is: CVC Reeuwijk-WSE, Floreant za- Groeneweg, Gouda za- Waddinxveen, Moerkapelle- Floreant zo, Bergambacht-Perkouw, Haastrecht-SPV, Oudewa- ter-GSV, Linschoten- RVC’33, DONK-Linscho- ten, Stolwijk-Be Fair, Ammerstol-Gouderak, Ca- bauw-UNIO,Jodan Boys- Oudewater, Spirit-Bodegra- ven, Nicolaas Boys-Bergambacht, Moord- recht-Sportief, NSV’46-Ze- venhoven, DWO-DSO, Sportlust-Woerden, VEP- Berkel, Soccer Boys-WDS, Rohda'76-Lekkerkerk, BVCB-TOGB, Olympia- Schoonhoven, HION-Soc- cer Boys, DSO za-ONA, Alexandra’66-Zwervers, donderdag 21 augustus: Gouda zo-Kamerik. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. speld Moons Reisgenoten vrolijkt wandel- en fietsroutes in het Groene Hart op met kunstwerken naar Madrid Waddinxveen O' Mini-broeikassen Billboard ANWB 13382-2 Etappes O Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl D y - fcO. Ki WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 s Ata Q) I precies zo, maar dan op grote re schaal. dat je echt het boekje nodig hebt om te zien wat het is.” schap, over dijken, langs boerde rijen en door het plassengebied, komt de fietstocht weer in de bewoonde -dichter bebouwde- wereld. Langs de Bloemendaal- WADDINXVEEN - Ter ge legenheid van het vijftigjarig jubileum brengt de Wad- dinxveense voetbalvereni ging Be Fair een bijzondere verjaardagskalender uit. De uitgave kwam tot stand met de creatieve inbreng van fo- tograafTon Bennemeer en drukkerij Veldwijk/Van Loon. De kalender met even mooie als verrassende voetbalfoto’s en een op merkelijke en opvallende opmaak presenteert de club tijdens haar jubileum- receptie op woensdag 27 augustus. De rode draad door de ka lender heen is de slogan ’Niet alleen, maar samen’. Dit motto wordt in alle maanden van de kalender ondersteund met krachtige kernwoorden en veelzeg gende illustraties. Ton Ben nemeer zocht via de lenzen van zijn camera’s de in zijn ogen daarbij behorende on derwerpen, situaties en portretten. De jubileumka lender is in een oplage van vijfhonderd exemplaren ge drukt en is voor 7,50 euro bij de voetbalvereniging te verkrijgen. voorbijgangers wil aanbieden. Wat het inhoudt, weten de meeste voorbijgangers niet, maar van Hein Hoogendoorn mogen zeker de mini-broei- kassen wel permanent blijven staan. WADDINXVEEN/GOUDA -Voor de amateurgolfer die op vrijdag 12 september tij dens het Euro Mail Golf Event 2003 op de Goudse Golfbaan IJsselweide een- hole-in-one slaat, staat een Peugeot 206 cc Cabrio te wachten. Deprijs is beschik baar gesteld door Euro Mail, organisator van hetge- lijknamige bedrijfstoernooi. „Het leek mij een leuk idee deze auto als prijs op ons toernooi te zetten”, zegt Euro Mail-directeur Rob Ja- gel. „De afgelopen jaren verdween de bal op hole 9 op IJsselweide al paar keer in één slag in de put”, zo weet Jagel. Het Euro Mail Golf Event wordt dit jaar voor de tweede keer ge houden. EuroMail, het van origine Goudse bedrijf dat momenteel actief is vanuit tiensteden met hoofdvesti ging in nWaddinxveen, kreeg voor deze editie 230aanmeldingen binnen. Dat zijn er twee keer zo veel als bij de première vo- rigjaar. „Een ongekend hoge opkomst”, aldus de organi satie van het evenement. De deelnemers zijn hoofd zakelijk klanten van de ver schillende Euro Mail kanto ren.Tijdens de relatiemarketingdag is er volop gelegenheid om naast het beoefenen van de golf- sport een praatje te maken onder het genot van een hapje en een drankje. „We streven naar een minstens even groot succes als vorig jaar.Wij hebben er zin in”, meldt de organisatie. Het toernooi begint om half twaalf en loopt door tot acht uur ’s avonds. steed aan de boot, die geheel is aangepast voor invaliden en mensen slecht ter been. De nieuwe rondvaartboot vaart rond in Amsterdam en be zorgd vele zieken en gehandi capten uit heel het land een onvergetelijk dagje Amster dam. De afdeling Waddinxveen van de Zonnebloem was zo gelukkig om één van de eerste deelnemers aan deze rond vaart te zijn. Ruim vierhonderd afdelingen in Nederland had den zich destijds aangemeld om in aanmerking te komen om een dag te varen met hun het verhaal over Wilhelmina van Pruisen geeft toch iets ex tra’s aan de pleisterplaats. Er had zelfs nog een extra hoofdstukje opgenomen kun nen worden in de gids: de na tuur, want de rit door de volks tuin van Nederland voert langs de meest uiteenlopende flora en fauna. De natuur in hetVeer- stalblok is bijvoorbeeld uniek, zo valt er op een bord ter plaatse te lezen. Ook de oevers van de verschillende wateren zijn begroeid met kleurrijke bloemen. Maar het gaat uiteindelijk om de kunst. Kunst die is geïnspi reerd op de natuur, hoewel niet iedereen dat meteen ziet. „Die komt zeker voor die kussens”, zegt een man wanneer een fiet ser het erf betreedt waar hij aan het werk is. ’Die kussens’ zijn een kunstwerk van de Goudse Henrique van Putten en beelden een meisje uit die aan het werk is in een volks tuintje. Het is een beeld van de kunstenares in haar jonge ja ren. De dochter van de eigenaren van de boerderij in Hogebrug waar het kunstwerk een plekje heeft gekregen, zag niet meteen wat het kunstwerk inhield. „De kunstenares heeft ons bena derd omdat ze de omgeving ge schikt vond voor haar kunst werk. Nu het kunstwerk er staat komen heel veel mensen vragen ’Wat is het?’. Er staat wel een bordje bij, maar ik vind van Be Fair. Het verjongde Be Fair, dat doelman Ralf Boon- stoppel was kwijt geraakt aan tweedeklasser Zevenhoven en Rene Minnee en Ihmad Saouny na het naburige Jodan Boys kende in het vorige seizoen een allerbelabberdste compe titiestart. De opgelopen scha de kon in de rest van het sei zoen niet meer worden goed gemaakt hoewel Be Fair tot de slotfase de hoop levendig hield. Een thuisnederlaag (0-1) tegen concurrent Bergam bacht was een streep door de rekening. Wel haalde het team van trainer Fransen via een ge wonnen beslissingswedstrijd tegen Floreant daarna de na- competitie, maar nederlagen tegen Alexandria zorgden er voor dat de degradatie een feit gasten Na de doop door And re van Duin 2001 moest er onder de aan meldingen geloot worden. De leden van de Zonnebloem in Waddinxveen waren één van de gelukkigen die als eerste een rondvaart mochten ma ken. Met veertig gasten gingen zij in een bus naar Amsterdam en om I 1.00 begon de tocht van 3,5 uur door de grachten. „Het was prachtig”, zegt Hans den Tuinder, voorzitter van de afdeling Waddinxveen. ,,De gasten uit Waddinxveen heb ben genoten. Het leuke is dat hebben gevaren.” de zonnebloemrondvaartboot op 5 november ook door grachten vaart waar de bekende boten niet door heen varen en dat maakt de tocht zo uniek.” De mensen werden verwend met koffie, cake een broodje en een pas teitje. Zonnebloem Waddinx veen vindt het een leuk initia tief dat de boot nu ook in Madurodam vaart. Den Tuin der: „Als we een keer met on ze afdeling naar Madurodam gaan voor een activiteit, kun nen we nu de boot in het klein zien varen waar wij zelf ook West II. Eerder werd oud- voetballer Moons evenals scheidende secretaris Fred Bijl in de ledenvergadering van WSE benoemd tot erelid van de Waddinxveense vereniging. Tevens werd een nieuw be stuur gekozen dat bestaat uit Frans Bruijstens (voorzitter), WADDINXVEEN - Andre Moons, die na tien jaar terugt rad als voorzitter van de voet balvereniging WSE, is door de KNVB onderscheiden met de zilveren speld van verdienste. De onderscheiding werd tij-' dens de bestuursvergadering uitgereikt door vice-voorzitter dichte begroeiing is er geen hin- Jan Wingelaar van het district derend gebouw aan de horizon te zien en na goed luisteren is alleen maar het gespetter van een waterrat te horen die druk bezig is aan de oever waar het kunstwerk staat. Het enige niet natuurlijk geluid komt van de trein die een licht geruis ver oorzaakt. Na een tocht van 26 kilometer door polderland- Wiebe de Boer (secretaris), Martijn Sol (penningmeester)1, Henk Smakman (algemene zaj ken/vrijwilligers), John Mulder (sponsors), Gerard Brugman (jeugd), Patrick Rijnbeek (TC seweg in Gouda, net voorbij de senioren), Tycho Hage (kanti ne) en Joop van der Lans (on derhoud). REGIO - Een groot vlak, be staand uit 65 kleurrijk beschil derde ‘puzzelstukken’ ligt in het weiland van een boerderij aan de Steinsedijk. Vanaf de dijk is goed te zien hoe de puzzel stukjes samen een soort land- schap vormen. Net als vanuit een vliegtuig dat over Neder land vliegt. Het werk is niet het resultaat van een creatieve boer. De eigenaar van de boer derij heeft zijn stuk land ter be schikking gesteld aan kunste naar José Koebrugge uit Zoetermeer. Ze is één van de kunstenaars die voor het kunstproject ‘Volkstuinkunst- pad’ van de stichting Reisgeno ten een kunstwerk over en in de natuur maakte. Zeven wan del- en fietsroutes in het Groene Hart worden opge- vrolijkt met de kunstwerken. Her en der verspreidt langs de Turfroute, een fietsroute die van Gouda via Hekendorp en de Reeuwijkse plassen weer Uw kopij en/of advertenties voor her - Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Een omschrijving van de kunst werken is prettig, maar wie zijn eigen fantasie erop loslaat kan ook een heel eind komen, want alle kunstwerken zijn een eigen interpretatie op de natuur. Ie dereen ervaart die natuur an ders. Na een relatief lange ‘étappe’ van Hekendorp rich ting Reeuwijk, die vooral langs lange boerenpaden en fietspa den gaat, verschijnt op een kruispunt op de Nieuwen- broeksedijk weer een kunst werk. Een foto op billboardfor- maat van een vrouw tussen hoge gewassen.‘Wat mij opvalt, fascineert en verwondert, is dat wanneer je in de natuur loopt, je steeds weer flats, fabrieken en huizen aan de horizon blijft zien. Ook is het achtergrondgeluid van de vele wegen hinderlijk aanwezig.Toch willen we blijven geloven dat we in die heerlijke, gezonde natuur lopen’, zegt kunstenares Jenny Ymker over de inspiratie voor haar kunst werk. De natuur is een illusie, meent ze. Uitgerekend op de plek waar de Arnhemse haar kunstwerk neerzette is de na tuur juist geen illusie. Door de WADDINXVEEN - De nieuwe rondvaartboot van de Zonne bloem vaart nu ook in Madu rodam. Afgelopen maandag werd de boot door Karla Peijs, minister van Verkeer en Wa terstaat, overgedragen. De grote broer van de replica is het resultaat van een in 1999 gehouden jubileumactie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Zonnebloem. In heel Nederland werden toen door alle Echte Bakkers speciale Zonnebloembroodjes verkocht, waarvan een deel van de opbrengst werd be was. Het verloren gegane ter rein herwinnen zal het doel zijn voor Be Fair. „In het jubi leumjaar zal de selectie van Be Fair moeten werken aan een nieuw gezicht, een nieuwe uit straling want onze club zal er alles aan moeten doen om de weg omhoog weer te in te slaan", laten trainer Cees Fran sen en elftalleider Bram Kraan weten. Zij kunnen niet meer beschikken over Martijn Pe ters en William Hoogeveen. Peters zocht het hogerop bij tweedeklasser Xerxes/DZB in Rotterdam en Hoogeveen is gestopt. Van Jodan Boys meld de zich bij Be Fair de blonde aanvaller Benjamin Gibbon aan en van WSE Jaoud Assoulyma- ni en Fouad Mehadi. Uit de A- junioren kwamen over doel- Door Bert Hertog WADDINXVEEN - De voet balvereniging Be Fair is afgelo pen week begonnen met de training voor het nieuwe sei zoen. De eerste oefenwedstrijd stond gisteravond (dinsdag 12 augustus) op het programma. Met twee elftallen werd tegen Berkel gespeeld om de Van Bommel-bokaal. De beker is vernoemd naar Arend van Bommel, die tien jaar Be Fair trainde en nog langer oefen meester is geweest van Berkel. Op zaterdag 16 augustus houdt Be Fair een trainingsdag. Op dinsdag 19 augustus wordt de eerste bekerwedstrijd ge speeld tegen en in Stolwijk. Stolwijk werd voorheen ge traind door de Boskoper Cees Fransen, sinds vorig jaar oefen- De route is ideaal voor kunst liefhebbers die er ook nog eens van houden te fietsen in de natuur. Maar ook de minder ervaren fietser kan de tochten van rond de twintig kilometer fietsen. Deze is dankzij de kunstwerken verdeeld in etap pes van een paar kilometers wanneer het volgende kunst werk bereikt is waar weer even op adem gekomen kan worden en je je bewust kunt worden van de omgeving. En dat is precies wat met het kunstproject bereikt moet worden. Cultuur, natuur en landschap worden met elkaar verbonden. Reisgenoten hoopt op deze manier een breed draagvlak te creëren voor het behoud van het Groene Hart. Het Groene Hart is een super volkstuin, zo ziet de organisa tie het. In een volkstuin be paalt iedereen wat er op zijn paar vierkante meters gebeurt en dat gaat in het Groene Hart WADDINXVEEN - Afgelopen donderdag is, tijdens de rustdag van het EJK in Emmen, de loting verricht voor de diverse Euro pese Kampioenschappen. De dames van zwem- en poloclub Van Uden-De Gouwe zijn inge schreven voor de LEN-Trophy, het voormalige toernooi voor bekerwinnaars. De ploeg van trainer/coach Jim van Es lootte het toernooi in Madrid dat van 3 t/m 7 maart 2004 wordt ge houden. Naast Van Uden-De Gouwe nemen de volgende teams deel, te weten: Onodr.AI- corcón Madrid (Spanje), Skif Moskou (Rusland), Wuppertal (Duitsland), Olympiakos Piraeus (Griekenland), Basel (Zwitser land) en Senterit Pori (Finland). In Madrid worden de zeven ploegen verdeeld in twee pou les, waarbij de nummers één en twee van beide poules zich plaatsen voor de kruisfinales. De winnaars van beide kruisfi nales plaatsen zich voor de vol gende ronde, welke tijdens de Paasdagen (10 en II april 2004) wordt gehouden. De finalewed strijden vinden plaats in het weekend van 8 en 9 mei 2004. De andere voorronde wordt gelijktijdig gespeeld in Syracuse (Sicilië, Italië). Hier nemen naast PSV (Eindhoven), de volgende teams mee, te weten: Ortigia (Italië), Sabadell (Spanje), Heide lberg (Duitsland), Liverpool (Engeland), WKS Zürich (Zwit serland) en Rio Tinto (Portu gal). Polar Bears (Ede) is vrijge loot. Bij de Champions Trophy is Lu- fnio het Ravijn (Nijverdal) met het organiserende Blau-Weiss Bochum (Duitsland) en Posk Split (Kroatië) ingedeeld in pou le C. Hier gaat de winnaar door naar de volgende ronde. ÊK GLASZETTER man Roel Timmermans, Patrick Vermeulen, Chris Visser, Nico Aatern, Jesse Kok, en Thijs Kruithof. De selectie bestaat uit Nico Aatern, Rob den Adel, Jaoud Assoulymani, Bart-Jan de Bas, Mario Biesheuvel, Richard Bit ter, Matthijs Compeer, Benja min Gibbon, Marcel van Ha gen, Mark de Jong, Andy Koele, Jesse Kok, Edwin Kraan, Thijs Kruithof, Fouad Mehadi, Henk- Jan Molenaar, Arnold Noorlan- der, Raymond Oldenburg, Ste fan Oorschot, Johan Scheuierman, Jan-Willem Schoneveld, John Slagboom, Wim van der Starre, Henk-Jan Stok, Tim Terra, Roel Timmer mans, Ron van Tol, Niels Ver meulen, Patrick Vermeulen, Henk-Jan Verzijl, Marco Verzijl, Kinderboerderij, staat het laat ste kunstwerk. Niet alleen geïnspireerd op de natuur, maar ook nog eens gemaakt met na- tuurlijke producten. Ludy Feyen Open dag maakte hier het kunstwerk ’De jeugd v.v. WADDINXVEEN - Het nieu we voetbalseizoen staat ook bij voetbalvereniging Waddinx veen voor de deur. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar voor dé jeugd van Wad dinxveen een open dag worden georganiseerd. Deze dag is dit jaar op zaterdag 23 augustus. Naast alle jeugdleden zijn ook alle andere jongens en meisjes van vier tot en met zestien jaar die willen voetballen, van harte welkom op deze dag. Om 10.00 uur begint de dag op sportpark De Sniep met een training voor elke leeftijds groep. Naast de training zijn er verschillende attracties en spellen waar de spelers aan deelnemen. Zo is er een super groot opblaasbaar voetbalveld aanwezig en kan je laten meten hoe hard je een bal kan schie ten. Om 14.00 uur zal het pro gramma eindigen. De gehele dag zal worden verzorgd door deskundige trainers en de jeugdcommissie.Voor meer in formatie, tel. 614941 (vraag naar Hanny Simonis). Chris Visser, Wibaut van der Wees, Martijn Clardey en Mark van Harskamp. Verzor gers zijn Sjaak van Luinen en Vincent Groenendijk. Leider van het tweede elftal Bert Koetsier. Be Fair, dat op zaterdag 23 au gustus in het Warnaarsport- park tegen Jodan Boys (2 teams) oefent, begint de com petitie op zaterdag 6 septem ber met een uitwedstrijd te gen Linschoten. Een week later komtTAW uit Ter Aar in Wad dinxveen op bezoek. Hoogte punt tijdens de jubileumweek is de wedstrijd van het Neder lands damesteam tegen oud- Be Fair op woensdag 27 augus tus. Dan heeft ook de receptie plaats. De reunie is op zater dag 30 augustus. De kunstroute gaat verder over de Steinsedijk naar He kendorp. In de ruim zestig pagi na’s dikke routebeschrijving die bij het kunstproject is uitgege ven, staat de route beknopt be schreven. Wie verkeerd rijdt heeft pech. Zodra van de route is afgeweken, is het gissen hoe terug te komen op de route. In het boekje staan namelijk al leen aanwijzingen als ‘Bij ANWB 13382-2 linksaf en bij de derde brug rechts’. Aan een kaartje ontbreekt het. De beschrijving is eigenlijk drie in één. Naast de routebeschrij ving komt iedere kunstenaar aan het woord om zelf zijn of haar kunstwerk toe te lichten. Aardig is de bladzijde die bij ie dere route is opgenomen en waar wordt ingegaan op de his torische achtergronden van de gebieden waar doorheen ge fietst of gewandeld wordt. Zo leert het verhaal dat de vrouw van stadhouder Willem V, Wilhelmina van Pruisen, in 1787 enkele dagen werd vast gehouden in een boerderij schuin tegenover de cafetaria van Hekendorp. De cafetaria is al bekend bij veel fietsers, maar Bron’, waarmee ze meteen aan dacht vraagt voor een drinkwa- terproject in Ghana. Wie na de tocht de smaak te pakken heeft, kan naast de Turf route nog kiezen uit zes andere fiets- en wandelroutes. De rou tebeschrijving is te vinden op in ternet via www.reisgenotenin- dekunst.nl. Wie uitgebreide informatie over de kunstwerken en de omgeving wil, kan bij de verschillende VW’s in het Groe ne Hart de speciale gids aan schaffen voor zes euro. Stichting Reisgenoten organiseert het kunstproject Volkstuinkunstpad. Zeven wandel- en fietsroutes in het Groene Hart worden opgevrolijkt met kunstwerken. Waarom gaan mensen op vakantie? Voor mooi weer, ont spanning, natuur en als het meezit ook nog een beetje kunst en cultuur. Gekeken naar dit lijstje hebben thuis blijvers het ook niet slecht als de zon schijnt. De stichting Reisgenoten bekleedde dit voorjaar verschillende be staande wandel- en fietsroutes met kunstobjecten. Wie lekker wil ontspannen, pakt dus de fiets en maakt een kunstritje. Bijvoorbeeld langs de Turfroute. Door Ellen Mannens meester bij Be Fair. De nieu we competitie in de (regiona le) vierde klasse zal in het te ken staan van herstel. Juist in het jaar dat Be Fair vijftig jaar bestaat en dat eind augustus viert met een jubileumweek degradeerde de Waddinxveen se club naar de vierde klasse. Dat was een bittere tegenval ler. In de jaren 1992 en 1994 degradeerde Be Fair eveneens, maar toen waren de witzwar- ten na resp. een en twee sei zoenen terug. In 1996 was Be Fair de laatste kampioen in de toen nog bestaande afdeling Gouda. In het Zeeuwse Hein- kenszand werd toen ook on der leiding van trainer Arie van der Laan de nationale titel voor afdelingskampioenen ge pakt. Het was de laatste prijs uitkomt in Gouda, duiken ineens midden in de na tuur kunst werken op. Mini-kassen, een hoorn des overvloeds, een man in een boom: om de paar kilometer is wel wat te zien. De link met de volkstuin wordt wel heel letterlijk ge legd langs de Turfroute. Zowel aan het begin als aan het eind voert de route langs volkstui nen. Maar ook de stad hoort bij die grote volkstuin. In het water van de Oost- en West- haven in de Goudse binnen stad is daarom al één van de eerste kunstwerken te vinden: ‘Reflecties van de Supervolks tuin’ van de Goudse kunste naar Carina Mathot. Op hoge smalle pootjes torenen een paar vreemd gevormde mini- broeikassen boven het water van de gracht uit. De kunste nares heeft zich laten inspire ren door het Groene Hart met haar afwisselende strakke en kronkelende lijnen. Lijnen die hun oorsprong vinden in het verle den. Daarom verknipte Mathot kopieën van oude landkaar ten en gaf ze een plekje in de broeikas sen. Samen met spiegels die letterlijk de supervolkstuin re flecteren. Dat iedereen zijn ‘volkstuin’ anders inricht, blijkt enkele ki lometers verderop waar de spiegels van een zelfde soort kunstwerk ineens geen grach tenpanden, maar kilometers lange stukken weiland reflecte ren. Hier staan de kasjes naast de toegangsbrug tot volkstuin complex Groenakker aan de Tiendweg. ‘Echt ontzettend leuk’, vinden tuineigenaren Nani Kloke en Hein Hoogendoorn de kunst objecten. „Maar we zijn zelf kunstenaar, dus misschien zijn we bevooroordeeld”, voegt Nani Kloke er snel aan toe. Dat valt echter wel mee, want ook het echtpaar Hoogen doorn dat een dagje op be zoek is in het complex is te spreken over het kunstwerk. „We hoorden eigenlijk net pas wat het was, toen we een man in de boom zagen hangen”, zegt Nani Kloke. De man in de boom is het werk van Wout Herfkens. Hij draagt een im mens groot hart dat hij voor zich uit steekt alsof hij het de - Z' - v •-

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15