1 Groenbeleid Deze Week van wensen meerderheid niet afhankelijk 3 Goedkoop vertier bij het Gouwestrand www.autobaas.nl Pasjes voor disco De Paddestoel FOTOACTIE b cc |oniiinriÈi.n €4?9 De scholen zijn weer begonnen Dorsvlegelshow en steltlopen op het Oogstfeest c. (0182) 54 74 00 ■mi Poppenkast- Kom tekenen BAAS l»< poppen maken in Zuid Waddinxveners bouwen stadstrand Hefbrug afgesloten Spelen met muziek bij Kreater AUTO ook voor uw navigatie SYSTEMEN Bouwauto bos Voetbal Supervolkstuin ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN* STAATSLOTEN car comfort 24 opnamen €3?9 36 opnamen Jazeker. i De Hypotheker. Jeep. suzuki -i f' I ML, F i 55e JAARGANG nr. 2863 Vrijdagochtend bouwden buurtbewoners aan de Zuidkade een stadstrand. „Goedkoop vertier en zonder files”, A De Hypotheker WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2003 I I De Waddinxveense Brigitte Bosman maakt haar eigen Lomax. Hoe dat in zijn werk gaat, leest u op pagina 9 Het is heerlijk weer om te fietsen of wandelen. Stich ting Reisgenoten lanceerde daarom het kunstproject Volkstuinkunstpad met ze ven routes. Over één van deze routes, de Turfmarkt- route vanuit Gouda, leest u verderop in de krant meer. Het voetbalseizoen is weer begonnen. Be Fair begon af gelopen week met trainin gen en ook de eerste wed strijd is al gespeeld. Lees meer op pagina 15 basis van een nader advies van de afdeling BOR, een onafhan kelijk onderzoek in. Afhankelijk van de resultaten van dit onder besluit te heroverwegen. Bin nen twee maanden wil B W een besluit nemen op basis van deze onderzoeksresultaten. Het college geeft toe fouten te menten ingrijpend veranderen. De bewoners van Mozartlaan 1-27 vragen al een aantal jaren aandacht voor het openbaar groen voor hun huizen. Ze heb ben door de essen te kampen met schaduwoverlast en onge- eigen spullen zorgen”, aldus Francis. „Af en toe komt er een zak chips uit iemand kel der en je ziet ook steeds meer parasollen verschijnen.” De kinderen uit de buurt zwemmen wel vaker in de Gouwe. Gevaarlijk is het niet, vinden zij. „We kijken heus wel uit. Als er een boot aankomt blijven we gewoon een beetje bij de kant”, aldus één van de fana tieke duikers. Francis is het hier mee eens. „De scheepvaart is hier de laatste tijd ont zettend verminderd, je kan hier hartstikke lekker zwemmen. Iedereen is verstandig genoeg om goed om zich heen te kijken of het veilig is.” Over de veiligheid van het water zelf, maakt zij zich helemaal niet druk. „Als je ziet wat voor vissen ze hier wel eens uithalen, die zijn echt groot. Als de vissen het goed doen, is het volgens mij prima water.” De gemeente is het hier niet helemaal mee eens. „Het blijft altijd gevaarlijk om in de Gouwe te zwemmen”, aldus de woordvoerder. „Of het water ge zond is, blijft ook de vraag.” Toch is de ver gunning verleend. „We hebben geen zwemverbod op de Gouwe, dus zoiets is moeilijk te verbieden. Daarbij is een stand- strand wel een grappige actie. Amsterdam en Rotterdam hebben er één en Waddinx- veen nu ook.” begrip in België.Vele malen zijn zij gelauwerd met de Nationale Trofee. Ze treden in veel lan den op en zij te zien in ver schillende televisie program ma’s en documentaires. Op het Oogstfeest demonstreren zij hoe in vroeger tijden de rogge met de vlegel werd gedorst. Dit gebeurt in groepen van twee tot vijftien personen, die lek hun eigen klank en ritme ken nen. Het steltlopen vorig jaar doen aan de startmanifestatie. In de eerste schoolweek, vanaf 18 augustus zullen op deze school in het kader van de campagne verschillende activi teiten plaatsvinden. Bij het op stellen van het programma zijn onder andere de verkeersou- ders van de school en 3VO af deling Bodegraven betrokken. ZEVENHUIZEN - Hou je van tekenen en ben je benieuwd wat je hier allemaal mee kunt doen? In de eerste week van septem ber start Louise Adams weer met een cursus ‘Verrassend te kenen voor kinderen’. De lessen worden gegeven op dinsdagmid dag (6-9 jaar) en donderdagmid dag (10-13 jaar) uit school. Kos ten: 120 euro voor 15 lessen, inclusief materiaal. Informatie: 0180 - 634002. Mailen kan ook: birdies@cistron.nl ZEVENHUIZEN - Het Oogst feest is de afgelopen jaren uit gegroeid tot een begrip in de regio en zelfs ver daarbuiten. Op 6 september, traditiege trouw de eerste zaterdag in WADDINXVEEN - De Padde stoel voert een pasjessysteem aldus één van de aanwezigen. Het Gouwestrand blijft nog de hele week staan, iedereen is welkom. (Foto: Uesbeth van der Vis) Kantoorboekhandel Kon. Wilhelminaplein 6 - Waddinxveen - Tel.(0182) 61 30 61 - Fax (0182) 61 91 15 Bij ons te koop t/m dinsdag 19 augustus 12.00 uur voor de trekking van dinsdag 19 augustus PRIMERA GROENENDIJK Koninginneweg I1D Boskoop tr (0172) 23 07 17 Noordkade 18, Waddinxveen Telefoon: 0182 - 638633 Fokkerstraat 42, Zoetermeer Telefoon: 079 - 3428015 gaat, maar als het mogelijk is, gebeurt dat eerder. Auto’s worden omgeleid via de Coe- necoopbrug.Voetgangers en (brom)fietsers kunnen gebruik blijven maken van het voetpad. Het scheepvaartverkeer wordt ook niet gestemd door de werkzaamheden. waarde daarvan vasthouden. leder jaar kent het Oogstfeest een aantal nieuwe, bijzondere attracties, maar natuurlijk blij ven ook de traditionele vaste programmaonderdelen komen. De Lichtaartse Kloppers ko men langs met hun ’daverende dorsvlegelshow’. Zij vertellen het verhaal van de Kempense boer in leven en werk onder de titel ’Van graag tot brood’. Deze groep is een bewoners hebben inmiddels een brief ontvangen met excu ses. Communicatie, het creëren van een draagvlak en het reke ning houden met de plannen van wijk- en buurtbeheer staan bij het college hoog in het vaan del. Besluitvorming is echter niet alleen afhankelijk van de wensen van de meerderheid van belanghebbenden, maar ook van doelstellingen van de ge- september, staat Zevenhuizen voor de dertiende keer geheel in het teken van de landbouwer uit vroeger tijden. Het feest be gint zaterdag om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. De toe gang is geheel gratis. Oogsten in 1903 of in 2003 is wel iets anders, maar het principe blijft overeind. Het Oogstfeest wil die principes en tradities van het oude dorps- en boerenle ven in stand houden en de WADDINXVEEN - In het ka der van de Brede School in de wijk Zuid start er in augustus voor kinderen van zeven tot en met twaalf jaar de cursus pop- penkastpop maken. In deze cur sus leren de kinderen een pop- penkastpop maken en hoe ze daar mee kunnen spelen. De cursus vindt plaats op dins dag 26 augustus, 2,9 en 16 sep tember in basisschool De Ka meleon (Kanaalstraat 2-4). De kinderen worden om 15.30 uur verwacht bij ,de ingang van de school aan de St. Victorstraat. Om 17.00 uur kunnen ze daar weer worden opgehaald. De kosten voor deelname aan de cursus bedragen twee euro voor de gehele cursus, inclusief het benodigde materiaal. Kin deren uit de wijk Zuid kunnen zich opgeven bij de S.W.W., tel. 0182-631932 of via e-mail sww@stww.nl. (graag naam, adres en leeftijd vermelden). Er is een beperkt aantal plaatsen, dus wacht niet te lang met op geven. WADDINXVEEN - De hef brug is vanaf maandag 18 au gustus 7.00 uur afgesloten voor autoverkeer. Dit in ver band met een nieuwe slijtlaang die op het brugdek moet wor den aangebracht. Gepland staat dat de brug vrijdagmid dag om 17.00 uur weer open breder op te zetten. Om hier mee ervaring op te doen zal als pilot de Verhoeff-Rollman- school in Bodegraven mee- van een kleinbeeid-kleurennegatieffilm op het formaat 10 x 15 cm op standaard glanzend KODAK papier. Deze actie is geldig t/m 1 september 2003. WADDINXVEEN - Het college presenteert eind van dit jaar of begin 2004 een duidelijk beleidskader voor groen structuur. Tot die tijd wil B W terughoudend omgaan met het kappen van bomen. Dit antwoordt het college op de vragen die de WD stelde omtrent het kappen van de twaalf essen aan de Mozartlaan.,, De essen aan de Mo zartlaan zijn beeldbepalend”, aldus het college. „Het be leid omtrent deze bomen mag daarom niet afhankelijk zijn van alleen de opvatting van de meerderheid.” teldruk. De gemeente bood aan de helft van de bomen te laten kappen kappen, maar dit voorstel werd door de bewoners verworpen. De gemeente stemde vervol- vereniging heeft ingesteld. Al leen kinderen tussen de negen en veertien jaar mogen op de disco’s aanwezig zijn, maar re gelmatig kwamen er kinderen. Gelukkig waren het afgelopen seizoen weinig onge lukken, en de ongelukjes die voorkwamen, waren gelukkig klein.Toch is voorkomen beter vrijdag I9 september 2003.Het dan genezen. Een pasje kan je wordt geen gewone disco maar verkrijgen op maandag I sep tember van I9.3O tot 20.30 uur. Met het aanvraagformulier dat je via de www.paddestoel.nl.nu en www.paddie.nl.nu, de sites De Paddestoel kan uitprinten en een pasfoto, maakt de ver eniging het pasje. Het pasje kan op I5 september, van 19.30 tot 20.00 uur, de avond van voorverkoop van de eerste dis co worden opgehaald. Het la ten maken van een pasje kost foto ook een geldig legitimatie bewijs meenemen. Dit is om je leeftijd te controleren. Op de pasjes kunnen beperkt ook kaartjes gekocht worden voor te jonge vriendjes of neefjes/nichtjes die niet in Waddinxveen wonen. Die kunnen dan als introducé mee. De eerstvolgende disco is op een echte Mega Jeugd Disco. DJ Ed van de Waddinxveense Dri- ve-ln-Discotheek The Flying Dutchman draait ook het nieu we seizoen de beste hits van dit moment en jullie wat oude re favoriete plaatjes. Op de dis co wordt geen alcohol ge schonken en is roken door de bezoekers niet toegestaan. De de vrijwilligers van De Paddestoel houden altijd de bezoekers een beetje in de gaten, zodat de dis co altijd leuk blijft. Het was een spontane ac tie van Dirk en Arie om het stand te bouwen. Donderdagavond zaten de twee buurmannen van het laatste zonnetje te genie ten en toen kwam het idee op. „Het was even rondbellen voor het zand, omdat het na tuurlijk nog steeds bouwvakvakantie is, maar ook dat is uiteindelijk gelukt”, aldus Arie.Vrijdagochtend half acht kwam de vrachtwagen met zand, waar de twee mannen houten balken omheen timmer- den.Toen hadden ze de smaak te pakken. „Er kwamen steeds nieuwe dingen bij”, vertelt Arie. „Eerst de duikplank, toen een mooie Baywatchstoel en uiteindelijk hebben we ook een klein barretje ge bouwd.” Eten en drinken wordt geleverd door de aanwezigen zelf. „Net als bij een echt strand, moet iedereen zelf voor zijn ochtend vroegen de buurtbewoners een vergunning aan, die inmiddels is verleend. Het strand blijft de hele week nog staan. De actie is niet alleen bedoeld voor de buurt, iedereen is welkom op het Gou westrand. „Geen file, geen problemen, je kan tegenwoordig op je fietsje naar het strand toe.” WADDINXVEEN - Elk jaar or ganiseert Kreater een curus Spelen met Muziek voor kinde ren van zeven en acht jaar. Dit is een instrumentale kennisma- kingscursus voor kinderen met hebben gemaakt bij de commu nicatie. „Er had eerder en ade quater gereageerd moeten worden”, aldus het college. De de wereld van de muziek. In de ze cursus leren kinderen om gaan met hoog en laag, sterk en zacht en vlug en langzaam. Ze bespelen in de les ook de blok fluit en leren zo gelijk de muzie knotatie. Verder maken de kin deren ook muziek op bijvoorbeeld ritme- en melo- die-instrumenten, leren ze alle lesinstrumenten van Kreater kennen en bezoeken ze een re petitie van het harmonieorkest Concordia. Voor vier en vijfjari ge organiseert Kreater ook een muziekcursus. In deze cursus gaan de kleuters wekelijks op stap met Piep en Miep, twee zeer muzikale muizen. Óp deze wijze maken zij al vroeg kennis met de wereld van muziek. Ze leren bewegen op muziek, lui steren naar muzikale verhalen, maken zelf muziek en leren de viool en blokfluit kennen. Voor inschrijving en informatie over beide cursussen, Kreater (Kerkweg 13), tel. 0182-614422. REGIO - Jaarlijks vinden in ge heel Nederland bijna zeventig kinderen de dood in het ver keer. Daarnaast raken onge veer drieduizend kinderen ge wond als gevolg van een verkeersongeval. Juist in het begin van het schooljaar, waar in kinderen nieuwe routes rij den en gemotoriseerd verkeer weer moeten wennen aan schooljeugd op de weg, is het van belang om hier aandacht aan te besteden. Daarom heeft de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Midden- Holland het project ’De scho len zijn weer begonnen’ in het werkplan van 2003 opgeno men. De Regionale Project groep Verkeersveiligheid Mid den-Holland (RPV MH) is een samenwerkingsverband dat zich richt op de verbetering WADDINXVEEN - Wat Rotterdam en Amsterdam kunnen, kan Waddinxveen toch zeker ook, dachten Arie Kraayeveld en Dirk Lieftink. Vrijdagochtend begon nen zij met de bouw van het Waddinx veense stadstrand ‘Het Gouwestrand’. ’s Middags was het al een drukte van belang aan de Zuidkade. Een gezellig muziekje weerklonk de hele dag door de straat, kinderen sprongen aan één stuk door van de door Arie gebouwde duikplank en onder het genot van een hapje en drankje kletsten de buurtbewo ners en andere aanwezigen even bij. „Het is goedkoop vertier, dicht bij huis, aldus Francis Lieftink, één van de aanwezigen. „We hebben de hele zomer prachtig weer en daar hebben we zo extra veel plezier van.” Even leek het alsof het strand weer moest verdwijnen, toen in de late middag de gemeente verscheen. „Ze hadden geen vergunning”, aldus een woordvoerder van de gemeente. „Dus in eerste instantie wilden we dat alles weg geruimd werd.” Na een paar telefoontjes werd echter besloten het Gouwestrand voor het weekend te gedogen. Maandag- Voor digitaal kijk op ‘vww.sonneveld.nu was een groot succes. Vandaar dat de Diedeheimers het dit jaar weer oppakken. Zij komen van een folkloristische stelt- loopvereniging uit Didam en nemen de wereldkampioen honderd meter steltlopen, Roy Luiking, mee. Onder supervisie van de groep wordt een stelt loop wedstrijd georganiseerd voor de jeugd tot twaalf jaar. Verder is er ook een bijzonde re, geheime attractie. van de verkeersveiligheid in de regio Midden-Holland. De pro jectgroep bestaat uit de ge meenten in Midden-Holland samen met de provincie Zuid- Holland, het Hoogheemraad schap Krimpenerwaard, de Schoolbegeleidingsdienst Mid den-Holland en Rijnstreek, de politie Hollands Midden, 3VO en de Fietsersbond. Het pro ject omvat een aantal activitei ten. In de hele regio zal door het aanbrengen van spandoe ken en posters aandacht voor de campagne worden ge vraagd. Het streven is om de komende jaren deze campagne TOTAALOPLAGERIJN EN GOUWE WEEKBLADEN 186.000 EXEMPLAREN (ouders) van bezoekers het niets. Wel moet men naast het niet zo nauw namen met de aanvraagformulier en een pas in voor de discoavonden in het leeftijdgrens, die de speeltuin- nieuwe seizoen. Dit systeem wordt ingesteld omdat veel Het college besloot eerder de essen om en om te kappen en ging daarmee in tegen de wens van de meerderheid van de be woners, die wil dat alle twaalf essen gekapt worden. De WD vond deze handelswijze haaks staan op het collegeprogram ma. De partij vroeg het college haar besluit te herzien en toch alle twaalf essen in één keer te laten kappen. Het college vindt dat er bij de bezluitvoprming meente. Zolang deze doelstel- niet verkeerd gehandeld is. „Te- lingen niet duidelijk op papier rughoudend omgaan met het staan, in de vorm van een kappen van belangrijke groene- groenstructuurplan, wil het col- lementen staat niet haaks op de lege zo min mogelijk groenele- uitgangspunten van betrouw baarheid en geloofwaardig heid.”. De Commissie Bezwaar en beroep en de afdeling Be heer Openbare Ruimte gaven beide het advies alle bomen in één keer te kappen, maar dit advies legde het college naast lijk liggende trottoirs door wor- zich neer. In plaats daarvan be sloot het college tot een com promis: het om en om van de essen. Om de uitvoer baarheid van dit besluit te on derzoeken, stelt het college, op gens in alle bomen te laten kap pen. Lange tijd werd niets meer vernomen. Vier families aan de Mozartlaan dienden bezwaar in tegen de verleende kapvergun- zoek is het college bereid zijn ningen. Deze bezwaren werden ongegrond verklaard, maar toch besloot de gemeente de essen om en om te kappen. Op de vraag van de WD of dit te ma ken had met het feit dat de be zwaarschriften ingediend wer den door politiek bekende personen, antwoordde het col lege met een beslist ’neen’. DODGE z >2^. addinxM OPLAGE 15.300 EXEMPLAREN

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 1