Bibliotheek start computercursus voor ouderen Nieuwe eigenaren van de Vlaam gaan op zelfde manier verder Clowns Appie en Flappie fleuren kindervakantiefeest op vaaRBRonn Rijvaardigheidstest voor vijftigplussers Flessenkurken Auto total loss Oude munten voor het Lotgenoten- bijeenkomst gerecycled goede doel Dorsvlegelshow en steltlopers op Oogstfeest ZEVENHUIZEN - Het Oogst feest wordt ook dit jaar weer j.._ BS 4 CD Nieuw seizoen voor Regio- mannenkoor Die Gouwe Sanghers DOORLOPENDE MEUBELSHOW klassiek koloniaal modern design romantisch i i WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 een aantal relevante onderwer- uit hier zijn om de boel over te 4 I K O 3 0 1 0 legd. Ook het gehoor, de ogen en het reactievermogen van de vijf tigplussers worden getest. De be vindingen worden na afloop met Omdat veel verkeersregels in de loop van de jaren veranderd zijn, monstrateur geweest en ben als vertegenwoordiger werk zaam geweest van een bedrijf in bakkerijgrondstoffen. Ik heb de branche van allerlei kanten bekeken.” Nu wilde hij toch bij, soms gaat er een kind af, dat schom melt een beetje.” Woensdag doen de groten een spannend balspel en knutse len de kleintjes. In een gymzaal maken zij van een washandje met knopen en touw tjes een beer. Donderdag is het anders om.Voor de lunch eindigen beide dagen. Het aantal kinderen dat elke dag aanwe zig is, is lager dan voorgaande jaren. „Waarschijnlijk door het warme weer”, aldus Etta. Met twaalf vrijwilligers werd in maart be gonnen met de voorbereidingen. Op de dagen zelf komen daar nog ruim dertig ’hulpmoeders’ bij. Natuurlijk gaat er wel eens wat mis. „Dinsdag viel de microfoon uit, dat was wel even schrikken”, vertelt Etta. „Maar gelukkig was ook dat weer snel opgelost” Het decor voor het feest wordt elk jaar gemaakt door Ingrid Bo- vekerk-van der Vlugt. „Zij maakt ook de affiches en dat doet ze heel mooi.” Het kindervakantiefeest wordt al jaren geor ganiseerd. „Zo lang ik me kan herinneren wordt het al gehouden”, vertelt één van de organisatoren. „Toen ik nog op de middelbare school zat, was het er al en het zal zeker de komende jaren blijven bestaan.” Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Telefoon 0180 - 63 11 11 Fax 0180 - 63 30 24 www. voorbroodnl Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur; vrijdag koopavond tot 21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur; zondag gesloten. BOSKOOP/WADDINX- VEEN - Het Regiomannen- koor Die Gouwe Sanghers is op maandag 18 augustus weer gestart met de weke lijkse repetities van het sei zoen 2003/2004. De maand september is een belangrijke maand voor het mannen koor en haar dirigent. DGS neemt deel aan het Natio naal Mannenkoor Festival ISO jaar KNZV (Koninklijk Nederlands Zangersver bond). Het koor is als beste mannenkoor in de categorie B door de voorronden geko men en heeft zich voor de halve finale geplaatst Deze halve finale heeft plaats op vrijdag 12 september aan staande in het theater Congrescentrum Hanzehof te Zutphen. In dit jaar wordt ook vooruitgekeken naar het zestigjarig jubileumconcert in 2005 met bekende solisten en orkest Ook wordt een beslissing verwacht over de jubileumconcertreis in 2005 naar Lerida in Spanje met mogelijke concerten in Bar celona en Montserrat.Wie meer wil weten over de acti viteiten van het Regioman- nenkoor Die Gouwe Sang hers of als zanger ook wil deelnemen aan de halve fina le en misschien de finale kan terecht bij de repetities. Het koor repeteert wekelijks op maandag van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van hetWel- lantcollege (Zijde, Boskoop). Hier kunnen aspirant-leden kennis maken met het 75- man sterke koor, dat in de regio een belangrijke cultu rele plaats inneemt. Het re pertoire kent een grote ver scheidenheid aan stijlen, waarbij zowel aandacht wordt besteedt aan het ori gineel mannenkoorrepertoi- re en onder andere aan ope ra - en operettemuziek, musicals en negrospirituals. Opvallend is de grote be langstelling voor werken van hedendaagse en Nederland se componisten. U kunt zich ook aanmelden als Vriend(in) van Die Gou we Sanghers. Voor vijftien euro ontvangt u elk kwar taal het verenigingsbulletin De Gouwe Ster, waarin de concertagenda is opgeno men.Verder heeft u als vriend(in) recht op I gratis toegangsbewijs per lid voor een concert dat door DGS wordt georganiseerd.Voor meer informatie: www.die- gouwesanghers.com. maar daar kunnen we weer niet leuk bin nen zitten.” Na het bouwen van tenten is het tijd voor de lunch. Omdat het dins dag heel warm is, wordt er extra limona de geschonken. „Maar we hadden wel ge lukt. Het tenten bouwen kon in de schaduw en toen daar de zon ging schij nen, gingen we weer naar binnen, naar het poppentheater.” De dag eindigt pas om drie uur ’s middags. „De eerste dag is altijd een lange dag", vertelt clown Anne ke. „Het is erg warm in dit pak, we heb ben al geen pruik op gedaan, maar ik blij dat het allemaal uit mag.” Het wordt voor de kinderen niet verborgen gehou den dat Appie en Flappie ook gewone mensen zijn. „Een kind vroeg aan mij: heb jij ook kinderen? Ze was helemaal ver baasd. Ik heb haar vertelt dat ik 's avonds de schmink eraf haal en dan weer ge woon moeder ben.” Woensdag en donderdag zijn iets korte re dagen. Na het zingen en vertellen worden de kinderen in groepjes verdeeld en gaan met een hulpmoeder mee. Kin deren van twee tot en met vijf vallen on der de groep ’kleintjes’, van groep vijf tot en met acht horen bij de groten. De groepjes blijven alledrie de dagen onge veer hetzelfde. „Soms komt er een kind ZEVENHUIZEN - „We zijn er niet om grappen en grollen te maken, maar om de kinderen gewoon een lekker gevoel te geven.” Anneke de Vos is één van de twee clowns die drie dagen lang het kin dervakantiefeest van de Hervormde en de Gereformeerde Kerk opvrolijken. Ruim veertig vrijwilligers houden dins dag, woensdag en donderdag over de honderd kinderen bezig. Er wordt gezon gen, geknutseld en gesport, alles rond het thema ’Zit je safe’. Het optreden van poppentheater Jeroen van den Berg, ’Oost west thuis best’ is een hoogtepunt. „Het ging over een verloren zoon”, ver telt Etta van Mullem, één van de organi satoren. „Het was echt heel leuk, voor de kinderen, maar ook voor ons.” Elk jaar in de laatste week van de vakan tie is het feest in Zevenhuizen. Dinsdag ochtend half tien begint de week in de Gereformeerde Kerk met zingen en een verhaal uit bijbelboek Ruth. De kerk is versierd met vlaggetjes, knuffels en een drumstel. Daarna gaan de kinderen naar de Hervormde Kerk om tenten te bou wen. „Het is echt een voordeel om met twee kerken te werken”, aldus Etta. „De Hervormde Kerk heeft heel veel gras, zodat we buiten spelletjes kunnen doen, ten testen. BROEM staat voor Breed Overleg Ouderen en Mo biliteit en is een initiatief van de Regionale Projectgroep Verkeers veiligheid Midden-Holland.Vrijdag 17 oktober wordt de BROEM- dag in Waddinxveen gehouden. Er is geen sprake van het afleggen van een examen en de resultaten hebben geen enkele consequen ties voor het rijbewijs van de deelnemer. Kosten voor de test bedragen 15 euro. Vijftigplussers die meedoen, rijden tijdens de dag met hun eigen auto een rondje onder toezicht van een regroep De Lichtaartse Klop pers een dorsvlegelshow en ontbreken ook de steltlopers niet. Dit jaar treden De Diede- heimers uit Didam op. REGIO - Stichting Pijn/Hoop, de patiëntenorganisatie voor mensen met chronische pijn in de regio Gouda, organiseert op woensdag 10 september van 13.30 tot 15.30 een lotgeno tenbijeenkomst. De bijeen komst wordt gehouden in zaal tje De Punt (onderdeel van Zorgcentrum Goverwelle, Mid- denmolenplein 266, Gouda). De bijeenkomst is bedoeld voor mensen met chronische pijn, die meer willen in het leven dan alleen maar pijn hebben. Eventuele partners zijn ook van harte welkom. Voor informatie en/ of telefonische opgave voor deelname, bel Hans Bandell, tel. 0182-375619. verkopen en zo kwam het bal letje aan het rollen. „Het ging eigenlijk heel snel”, aldus Hou- weling. „Binnen twee dagen stond ik hier.” Op het moment woont het echtpaar nog in Sneek, maar binnenkort zullen zij de woning boven het bedrijf in Gouda be trekken. „We zijn wel al be kend in dit gebied”, vertelt Houweling. „Mijn'vrouw is ge boren in Reeuwijk en opge groeid in Waddinxveen. Veel van haar familie woont hier Een folder met meer informatie over de inhoud van beide cur sussen ligt tijdens openingstijden van de bibliotheek voor u klaar, maar kan ook telefonisch wor den aangevraagd. Opgave is even eens mogelijk bij de bibliotheek of telefonisch bij Mevrouw Groenveld (637709), gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle of bij Mevrouw G.de Koning (638388), openbare Bibliotheek Zevenhui zen. loren laten gaan.” Jan Anker heeft alle vertrouwen in het personeel. „We hebben gemo tiveerde medewerkers, zij doen er alles aan om de over name goed te laten verlopen.” WADDINXVEEN/REGIO - Vijf tigplussers kunnen tijdens een zogenaamde BROEM-dag hun rij eindelijk zijn droom werkelijk heid maken. „Ik liep met het idee om voor mezelf te begin nen, maar ik wist het niet ze ker. We zijn niet de jongste meer, dus ik wilde iemands ad vies erover hebben.” Hij belde naar banketbakker Cees Veth, zijn oude baas, waar hij toeval ligerwijs met Jan Anker had sa mengewerkt. „Jelle leerde mij toen de kneepjes van het vak”, vertelt Anker. „Nu help ik hem.” Veth wist dat het echt paar Anker hun bedrijf wilde REGIO/ MOERKAPELLE - De Kringloopwinkel De Groene Aarde is met ingang van 21 au gustus een inzamelpunt voor flessenkurken. De ingezamelde kurken worden gesorteerd en er worden nieuwe producten van gemaakt, zoals onderzet ters, vloerkurk en isolatiemate riaal. Dit wordt georganiseerd door Kurk Recycling Neder land, een non-profit organisa tie, die zich al enige tijd inzet voor het hergebruiken van kur ken. Het recyclen van kurk is zeer waardevol, dankzij een aantal unieke eigenschappen, zoasl flexibiliteit, brandwerendheid, isolatievermogen, zlijtvastheid en waterbestendigheid. Jaarlijks worden in Nederland ongeveer leert 325 miljoen flessen ontkurkt, dat is samen 1,5 miljoen kilo kurk en 150 vrachtwagens vol. Belangstellenden uit de regio kunnen hun flessenkurken inle veren aan de Bredeweg 26a. Mocht de interesse bestaan een nieuw inzamelpunt te star ten, tel. 038-4229944. ook na de overname blijven de oude eigenaren Jan en Anja An ker nog in de zaak aanwezig voor verder begeleiding. „We zorgen ervoor dat de dingen zo soepel mogelijk over gaan”, aldus Houweling. „Zodat de klant er zo min mogelijk van merkt.” De Vlaam heeft drie vestigin gen, in Waddinxveen (Groens- 10.00-12.00 voorde 8), Boskoop (Koningin neweg I Ic) en Gouda (Markt 69). Alle drie de vestigingen en de ruim twintig personeelsle den gaan over naarThea en Jel le. „We houden hetzelfde ver trouwde gezicht naar de klant toe”, vertelt Houweling. Perso neel is belangrijk voor een be drijf. „Veel mensen komen hier niet alleen voor een gebakje, maar ook voor een wekelijks ZEVENHUIZEN - Bij voldoende belangstelling start met bij de bibliotheek Zevenhuizen een nieuwe ronde compu tercursussen voor ouderen (vanaf 55 jaar). De cursussen worden georganiseerd in samenwerking met de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle. Ze worden verzorgd door docenten van de Computeropleidingen firma Centa. gen van de banketbakkerij overneemt. „We hebben de in tentie om op dezelfde manier het onderwijs gezeten, ben de- verder te gaan, het blijft een kwaliteitsbedrijf.” Alles gaat over naar de nieuwe eigenaren, inclusief recepten en perso neel. Eind juli begon voor het ZEVENHUIZEN - De Wereld winkel en Bibliotheek Zeven huizen doen mee met de Novib muntjesactie voor onderwijs en gezondheid. Bezoekers kunnen tot en met eind september de rijbegeleider. buitenlandse muntjes inleveren. Ook Nederlandse oude mun ten zijn natuurlijk welkom. Het wordt hier enige nadruk op ge- ingezamelde geld wordt vervol gens naar Novib gestuurd, waar het geld wordt uitgezocht en gerepatrieerd naar het land van herkomst. Uit onderzoek blijkt de deelnemers doorgesproken, dat er nog miljoenen oude muntjes in omloop zijn. Novib krijgt veel vragen over inlever mogelijkheden hiervan en heeft daarom de medewerking van scholen, wereldwinkels en bibli otheken gevraagd om munten te verzamelen. De No vib muntjesactie staat ook dit jaar in het teken van onderwijs. In ontwikkelingslanden gaan miljoenen kinderen nooit naar school. De opbrengst van de ac tie is bestemd voor organisaties in Afrika, Azië en Latijns-Ameri- ka, die zich inzetten voor on derwijsprojecten. De actie bij de wereldwinkel en de biblio theek loopt tot en met zaterdag 27 september. Tijdens deze pe- echtpaar de inwerkperiode riode is in de bibliotheek een tentoonstelling van de wereld winkel ingericht. Deze is tijdens openingstijden te bekijken. Openingstijden wereldwinkel: vrijdag en zaterdag van 10.00- 16.00 en van de bibliotheek: maandag en woensdagmiddag 14.00-17.00 uur, maandag en donderdagavond van 19.00- 21.00 uur en dinsdag en zater dag morgen van uur. Alle vijftigplussers uit de regio Midden-Holland kunnen mee doen met deze BROEM-dag. In totaal worden er drie BROEM- dagen georganiseerd. Naast Wad dinxveen kunnen mensen terecht in Bergambacht, op 9 september en in Ouderkerk op 20 oktober. De test duurt een ochtend of een middag. Per dag kunnen er zestig mensen meedoen. Opge ven voor Waddinxveen kan schriftelijk aan de RPV MH, ta.v. Bestuurszaken, Postbus 45, 2800 AA Gouda. De Regionale Pro jectgroep Verkeersveiligheid Mid den-Holland (RPV MH) is een sa menwerkingsverband dat zich richt op de verbetering van de verkeersveiligheid in de regio Midden-Holland. De project groep bestaat uit de gemeenten in Midden-Holland samen met de provincie Zuid-Holland, het Hoogheemraadschap Krimpe- nerwaard, de Schoolbegeleidings dienst Midden-Holland en Rijns treek, de politie Hollands Midden, 3VO en de Fietsersbond. aan de Oranjelaan in Waddinx veen en de Zijde in Boskoop, is niets meer over.Anker: „Alleen de kwaliteit is gebleven.” Er is in de jaren veel gebeurd: beide vestigingen verhuisden, er vol gende vele verbouwingen en de opening van een nieuwe vestiging in Gouda. „Ik heb het altijd heel leuk gevonden”, ver telt Anker. „Het is een drukke baan, maar heel veelzijdig, dat maakt het leuk.” Toch is het nu tijd voor iets nieuws. „Mijn vrouw wil meer tijd aan het ge zin besteden”, legt hij uit. „Het is voor ons allebei meer dan een fulltime baan, op een gege ven moment is het genoeg.” Voorlopig hoeven ze echter nog geen afscheid te nemen van hun oude bedrijf. „Ik denk dat we minstens nog het jaar pen van Windows worden her haald. Vervolgens leert u een brief corrigeren en mooi op te maken met behulp van de talloze hulpfuncties van Word. Beide cursussen zijn gebaseerd op Windows 98. Voor Windows XP is wel een aanvullende hand leiding beschikbaar. Er zijn ook verschillende versies van Word, in deze cursus staat Word 2000 centraal, maar de cursus is zoda nig opgezet dat met elke versie rekening wordt gehouden. nog, dus we hebben binding.” Ze kijken er allebei naar uit om te beginnen. Houweling: „Het is echt een uitdaging voor ons, die we met beide handen aan grijpen. Natuurlijk hebben we ook toekomstplannen, maar we zorgen er eerst voor dat het bedrijf goed loopt. We val len zo in de feestdagen, daar hebben we het straks druk ge noeg mee.” Jan en Anja Anker kochten het bedrijf in 1987 van meneer de Vlaam.Van de oude vestigingen, opgeluisterd door aantrekkelij- praatje. Dat willen we niet ver- ke en spectaculaire attracties. Zaterdag 6 september om 10.00 uur begint de dertiende editie van het feest, dat zich op het dorpsplein afspeelt. Naast de vaste programma-onderde- len geeft de Kempense folklo- Ook alle specialiteiten worden overgebracht naar de nieuwe eigenaren. „Wij hebben die ge leerd van meneer de Vlaam zelf en brengen dat nu over op Jel le en Thea”, aldus Anker. Op de eerste dag van het kindervakantiefeest, afgelopen dinsdag, bouwden de kinderen tenten rondom de Her vormde Kerk. „Onze tent viel steeds om, dus moesten we hem tegen een boom aan bouwen”, aldus één van de deelnemertjes. (Foto: Liesbeth van der Vis) Vrijdag 5 september, van 10.45 tot 12.15 uur start de beginners cursus Kennismaken met de computer. De kosten voor de cursus zijn 90,00 euro per per soon met een handleiding 12 eu ro (niet verplicht). In acht lessen u de computer bedienen met de muis en het toetsenbord en krijgt u een goed beeld van wat er allemaal met een compu ter mogelijk is. Het goed kunnen gebruiken van Windows staat centraal. Ook leert u de beginse len van een brief typen met Word en zal uitgelegd worden wat Internet nu eigenlijk is. De cursus Word en Windows start ook vrijdag 5 september, van 9.00- 10.30 uur. De kosten hiervoor zijn 105 euro per per- doOr kODPOl soon. Deze cursus is voor de meer gevorderde cursist Voor ZEVENHUIZEN - Een 23-jarige deze cursus is de vooropleiding automobilist uit Zevenhuizen Kennismaken met de computer raakte op woensdag 13 augus- of enige ervaring met computers tus rond 14.25 uur op de Twee- noodzakelijk. Ter inleiding zullen manspolder van de weg, sloeg over de kop en kwam uiteinde lijk op zijn kop tot stilstand op het naast de weg gelegen fiets pad. De automobilist liep slechts builen en schrammen op. De auto was totall loss. De oorzaak van het van de weg ra ken moet gezocht worden in het feit dat de bestuurder in een bocht van de weg op de linkerweghelft kwam, plotseling vaardigheid en rijgeschiktheid la- een tegenligger zag en na de stuurcorrectie de controle over zijn auto verloor. Oude eigenaresse van de Vlaam Anja Anker helptThea Houweling, die de zaak vanaf I september met haar man over neemt. „We zorgen ervoor dat de klanten zo min mogelijk van de overname merken.” (Foto:Liesbeth van derVis) WADDINXVEEN - „De Vlaam Een eigen bedrijf is voor het deze blijft gewoon de Vlaam, met de- echtpaar Houweling altijd een zelfde naam, kwaliteit en servi- jeugddroom geweest. „Ik heb ce.” Dat zegt Jelle Houweling, vanaf mijn vijftiende in de ban die samen met zijn vrouw Thea ketbakkersbranche gewerkt”, per I september alle vestigin- zegt Houweling. Na zijn oplei- van de banketbakkerij ding was hij in verschillende functies werkzaam. „Ik heb in O

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17