WSE zoekt het in eigen kracht Wim Hennink winnaar Zomerschaaktoernooi i Toernooien als bijbaantje: Jennifer Andringa speelt hele zomer door Elke ochtend... ’Plan Bentwad middel tegen tekort water’ Illi toernooi HCW nieuwe seizoen in met twee kunstgrasvelden Koppel klaver- Eerste plaats Niels Koetsier Vrijer in het water met he Groot voetbal- jassen in De Boog a Sterrenplan 1 Tweede ronde Marcel van Dijk opvolger van Ben Stukart Sjoelseizoen begonnen I T -1 Rijnen Gouwe WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN k DIJ be rair heb ik ook de ft WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Naam: Adres: Postcode.’ Plaats: K W5HH 1 Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 12,95. schap- en schansrecord. Zaterdagmiddag zijn de NK in Linschoten met deelname van de Friese ,fierljeppers’. Daartoe behoren ook spelers die straks in het derde elftal Zuidhonk. De vier kandidaten voor de overige ere-posities mochten het tegen elkaar op nemen: Ronald Dannis tegen Barthold Jansen en Mark van Putten tegen Ben van Geffen. Beide partijen eindigden in een puntendeling. Met dit resultaat stelde Ronald Dannis de tweede plats veilig en werd tevens met zeven pun- tendelingen de Remisekoning van het toernooi.Voor de der de waren er drie man met 51 punten. Door middel van loting werd Mark van Putten de ge- lukkige.Verder won nieuw WSV lid Theo van Herk het van Hans van Woudenberg. Hans Ranft versloeg Bart van Putten. Herman Smitskamp won van Albert Prins en Jeroen versloeg Wim Mulder. Remises voor Jaap Smit tegen Dirk van Offeren,Van Nieukerke tegen Hans van Offeren en voor Arie Versluis tegen Stefan van der Zalm. Leo van den Haven en één drie sterrentoernooi verloor Jennifer al in de tweede ronde, maar dat was te gen Brechtje Bruis, 23e van Nederland en nummer één geplaatst op dat toernooi. „Het koste haar wel drie sets, dat gaf ook al voldoening." Jennifer speelde ook vijf dubbeltoernooi- en, waarvan zij er vier won. Ze dubbelde met vier verschillende partners. „Sommi ge mensen spelen met een vaste dubbel, ik nietje kijkt gewoon wie zich heeft in geschreven voor dat toernooi en vraagt of diegene met je wil dubbelen. Ik hou er wel van om met verschillende mensen te spelen.” In Sittard speelde de door van Vliet Hoveniers ondersteunde tennisster haar beste toernooi: ze won de dubbel en werd tweede bij het enkelspel. „Ik verloor de finale van mijn dubbelpartner, Anouk Nachtzaam. Dat was wel jammer.” Dubbel en enkelspel vindt ze allebei leuk om te doen. „Het ligt er een beetje aan met wie je dubbelt, maar over het algemeen vind ik dubbel leuk om erbij te doen. Als je een singel gespeeld hebt, is het een soort rust om te dubbelen. In enkelspel zit veel meer spanning.” Met dubbelspel is Jennif er 27e van Nederland. Per jaar tennist Jennifer ongeveer vijftien Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen. Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe”. Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN toernooien. A-toernooien vinden altijd overdag plaats, dus speelt ze er zo veel mogelijk in de zomer. Ook de Neder landse kampioenschappen worden dan gehouden. „De jeugd heb ik goed afgeslo ten: ik werd toen derde bij de kampioen schappen. Op de ranglijst was ik toen nummer vijf van mijn leeftijd. Dit jaar heb ik in de categorie tot en met achttien ge speeld en verloor in de kwartfinale. Niet zo goed dus, maar vorig jaar mag ik nog een keer in die leeftijdklasse, dus we pro beren het gewoon nog een keer.” Tennis zit er bij Jennifer al van jongs af aan in. „In plaats van met poppen liep ik met mijn tennisracket in de buggy rond.” Na haar school - ze doet dit jaar eind examen - wil ze een jaar aan het tennis sen wijden. „Ik weet toch nog niet wat ik wil studeren, dus ik wil misschien een jaar naar Amerika”, vertelt ze. „Je kan daar studeren en tennissen, dat is een goede combinatie. Je traint twee uur per dag, dan les, dan weer twee uur conditie training en dan ’s avonds weer studeren. Met tien meisjes zit je in een team en om de beurt speel je wedstrijden. Je moet wel een test doen, maar ik denk dat ik daar wel doorheen kom. Het lijkt me in ieder geval heel leuk.” Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Tel: (voor controïe op de bezorging) Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) V WADDINXVEEN - Tennisster Jennifer Andringa gebruikte de zomer niet om uit te rusten. Omdat ze het hele jaar haar liefde voor tennis moet combineren met school, besloot ze het er deze zomer van te nemen. Ze speelde maar liefst negen toernooien, en is op dit moment bezig met haar tiende. Dit jaar kreeg ze voor het eerst ook betaald voor deelname aan toernooien, omdat ze niet meer in de jeugd speelt. „Het is dus eigenlijk een soort vakantiebaantje”, aldus Jennifer. Negen toernooien betekent negen we ken achter elkaar spelen. In de hele va kantie nam de zeventienjarige Waddinx- veense maar één week rust. „Normaal ga ik wel twee weken op vakantie, na de Nederlandse kampioenschappen”, vertelt ze. „Nu waren mijn ouders al geweest, dus ga ik in de herfst.” Jennifer is heel te vreden over de resultaten die ze boekte deze zomer. „Aan het begin van het jaar was ik 120e van Nederland. Nu sta ik 74e, dat is toch een hele vooruitgang.” Ze speelde voornamelijk twee- en drie sterrentoernooien. „Vier sterren is het hoogst”, legt ze uit. „Mijn laatste toer nooi is een vier sterrentoernooi, dan speel je echt met de top.” Over het alge- -meen behaalde ze goede resultaten. Op Boudewijn Weijermars wisten als enige in deze ronde met de zwarte stukken de winst bin nen te halen tegen respectieve lijk Frank Hordijk enTjeerd Wiersma. Eindstand: I.Wim Hennink met 56 punten, 2. Ro nald Dannis 53, 3. Mark van Putten Barthold Jansen Ben van Geffen 51,6. Erik Hennink Edo Pouwelse 50,8. Hans Ranft, Herman Smitskamp ,Theo van Herk met 49 pun ten. Na de laatste speelronde werk naar Curasao. Michael Berhane, die zijn enkel had gebroken, is op de terug weg en ook koestert Marcel van Dijk goede hoop dat Hafid Assoulymani weer gaat voetbal len. WADDINXVEEN - Er is weer koppelklaverjassen in buurt centrum De Boog (C. Huy- genslaan) op vrijdag 22 augus tus. Het klaverjassen begint om 20.30 uur. In de maanden juli en augustus zal het klaverjas sen wekelijks plaatsvinden. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- euro per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. Fair, die afgelopen seizoen voor Jodan Boys uitkwam maar daar weinig potten kon breken en Samir Elbeidi van Gouda 2. De laatste kwam eerder uit voor Waddinxveen. Vanuit de A-juni- oren werden vijf jeugdspelers aan de selectie toegevoegd, die ten oosten van Zoetermeer, een integrale bestemming te ge ven met water als sturend ele ment. „Concreet voorzagen wij onder meer in een of meerdere omkade reservoirs met een op pervlak van vele honderden hectares. Ten einde overtollig water tijdens neerslagover- schotten te bergen en te sparen voor extreem droge periodes. In feite pleitten we ervoor de situatie van voor de droogleg ging te herstellen, met nadruk kelijke aandacht ook voor wa- tergebonden recreatie, natuurontwikkeling, aansluiting bij cultuurhistorie, landschap en ecologie, economische aspec- soelaas. Het gaat hier om een zaak die uitstijgt boven het re gionale belang.Verder lezen we, dat het Rijk bedenkingen heeft bij het ontwerp Streekplan Zuid-Holland Oost waar het gaat om het toepassen van de Watertoets. Reden voor ons de bewinds vrouwe te verzoeken de ont wikkelingen in het Bentgebied nauwlettend te volgen. Op korte termijn gaan wij ook in gesprek met mw Dwarshuis- van de Beek, gedeputeerde van de provincie Zuid Holland voor de WD. Zij kent het plan Bent- wad en heeft ons uitgenodigd voor een gedachtenwisseling.” volgde de traditionele loterij. De officiële prijsuitreiking sloot de avond af en iedere deelne mer ging met een heerlijke fles wijn naar huis. Donderdag 21 augustus zal het nieuwe sei zoen van WSV aanvangen met het Open Waddinxveens Snel- schaakkampioenschap. Dit toer nooi is voor iedereen vrij toe gankelijk en wordt gehouden in de thuishaven van WSV, het An ne Frankcentrum (jan van Bij- nenpad I). Aanvang 20.00 uur. HCW verder doorgroeien en aan meer teams de gelegen heid geven om twee maal per week te trainen. Ook voor senioren is er nu voldoende capaciteit en zijn zowel oudhockeyers als begin nende spelers van harte wel kom. Op de donderdagavond is voor hen een aparte trainings- realiseerd. Sinds februari dit jaar hebben wij overlegd met amb tenaren van de Dienst Landelijk Gebied (LNV) en van de Deel- gebiedscommissie Bentwoud. Deze week hebben we uitein delijk moeten constateren dat hun uitgangspunten (primair een bos en bosrecreatie) niet verenigbaar zijn met de onze (integrale aanpak met waterbe heer als sturend element). Ons plan gaat uit van ruimte maken voor water en is sterk geba seerd op de Watertoets en Wa terbeleid 21e eeuw. In tijden van wateroverlast, maar juist ook nu, bij ernstige watertekor ten, biedt het plan Bentwad PAGINA 21 die in het bezit is van het diplo ma Oefenmeester 3. „Mijn doel was al om trainer te worden zodra ik als voetballer zou stop- 22 pen". Marcel van Dijk is vertrouwd met de voetbalcultuur bij WSE. Aan de andere kant wacht de nieuwe hoofdtrainer de lastige taak om van de vereniging uit Waddinxveen-Noord weer een sterke vierdeklasser te maken. Dat laatste zal niet eenvoudig zijn want Van Dijk laat weten dat enkele spelers zijn gestopt en anderen de start van de competitie niet meemaken om- Uniek is ook de komst van het dat zij op vakantie zijn.Vertrok- ken bij WSE is de geroutineerde het sportpark Burg. War- verdediger Fred van ’t Veldt, die Het Oranjeteam neemt overschrijving aanvroeg naar Al- phense Boys. Gestopt met se- lectievoetbal zijn doelman Rene Boekhorst, Erwin Pleus en Ar nold Staarthof. Boekhorst gaat nog wel verder als assistent (herstel)trainer, Pleus gaat lager voetballen. De linkeryerdediger voor de Amstel Cup gespeeld. Het programma is: Groene- weg-Reeuwijk, WSE-Floreant, Waddinxveen-Moerkapelle, SPV-Bergambacht, Perkouw- Haastrecht, RVC’33-Oudewa- ter, GSV-Linschoten, Be Fair- gelanceerd in maart 2002, DONK, Rijnstreek-Stolwijk, UNIO-Ammerstol, Gouderak- Cabauw, Bodegraven-Jodan Boys, Oudewater-Spirit, Siveo- ESTO, Zwammerdam-Nieuw- koop, Sportief-Nicolaas Boys, Bergambacht-Moordrecht, Ka- merik-NSV’46, Zevenhoven- Gouda, Woerden-DWO, DSO- Sportlust, WDS-VEP, Berkel-Soccer Boys, TOGB- Rohda'76, Lekkerkerk-BVCB, Soccer Boys-Olympia, Schoon- hoven-HION, Zwervers-DSO, ONA-Alexandria’66. van krijgen. Voor meer informatie of aan melding, Elvia Schenk, tel.: 0182-6II564 of loop binnen kort gewoon eens ons nieuwe park op om kennis met het hockey te maken. Op 11 oktober wordt er een Nederlands damesvoetbaleftal naar naar, het op woensdagavond 27 au gustus op tegen een mannense lectie van Be Fair. Het is het team dat 25 jaar geleden naam maakte in de bekercompetitie en promoveerde naar de twee de klasse. Vooraf aan de wedstrijd wordt Tobias Wolfgram gaat voor zijn in het clubhuis van Be Fair van halfzeven tot acht uur de jubi- leumreceptie gehouden. Dan wordt ook het door de Wad- dinxveense sportjournalist Bert Hertog geschreven jubi leumboek aangeboden. De jubi- leumfeestavond is op vrijdag 29 Nieuw bij WSE zijn Ihmad Saou- augustus. De dag daarop staat ny, de vroegere aanvaller van Be bol van festiviteiten. De KNVB- voetbaltruck is op het War- naarsportpark aanwezig. De A- en B-junioren van Be Fair spe len onderling het zgn. Panna- toernooi met twee kleine goal- tjes, een veld van 7 bij I0 meter, twee voetballers per team en zoveel mogelijk trucjes totaal uit 38 spelers bestaat, uithalen. De leden en oud-le- den komen zaterdag 30 augus tus om I3 uur bij elkaar voor reünievoetbaltoernooi. Be Fair besteedt in de jubileumweek ook aandacht aan het tienjarig bestaan van het G-voetbal- team. dienst. WSE is voor de nieuwe compe titie opnieuw ingedeeld in de vierde klasse A. De club mist daardoor de confrontatie met de Goudse verenigingen Gouda, DONK en GSV die met meer streekclubs in de vierde klasse E spelen. Vorig seizoen slaagde WSE er nipt in zich te handhaven. Marcel van Dijk: „Voor WSE was het een slecht seizoen. We hebben veel bles sures gehad, de opkomst voor de training was matig. Conditio neel waren we niet goed en lie pen we achter de feiten aan". Vervolgend: „Een echte streek- afdeling is voor het publiek mooier. Nadeel is dat je alles van elkaar weet. In deze afdeling verwacht ik veel van Bernardus en Nieuwkoop. Ook Floreant schat ik, gezien de ervaring van vorig jaar, hoog in. Zelf hoop ik dat WSE het beter gaat doen". De oefenmeester tegen SV Ommoord was de eerste oe fenwedstrijd voor WSE dat dinsdagavond voor de Amstel Cup tegen CVC Reeuwijk speelde. De overige bekerwed strijden gaan tegen Floreant za (26 augustus) en Groeneweg (31 augustus). In het weekeinde van 22,23 en 24 augustus houdt de selectie van WSE een trai ningskamp in het Drentse Gas- selte. WSE begint de competitie op zondag 7 september met een thuiswedstrijd tegen Kic- kers’69. Dan zullen Martijn Sol, Martijn van der Wal en Peter Oosterom er nog niet bij zijn. Een week later gaan de Wad- dinxveners op bezoek bij RO- AC’69 in Rijpwetering. groep waar zij de beginselen Open Dag gehouden, met een het hockey bijgebracht hockeyclinic, gegeven door een speler van het Nederlandse elftal. WADDINXVEEN - Op woens dag 27 augustus vindt de start plaats van het sjoelseizoen 2003/2004 in het gebouw van de schuttersvereniging (Albertinckf Thymlaan). De strijd zal gaan om de wisselbeker, beschikbaar ge steld door houthandel Alblas, die momenteel in het bezit is van Kees Kuipers. Het seizoen telt veertien sjoel- avonden waarvan er tien tellen voor de competitie. Iedereen is van harte welkom en de prijs voor een ronde bedraagt twee euro. De club kent geen leden en er wordt gesjoeld in de klasse A tot E. In elke klasse zijn er mini maal vier prijzen te verdelen. De openingsavond van 27 augustus vanaf I8.30 uur belooft een zeer bijzondere avond te worden, omdat de kampioenen van Ber- kel en Rodenrijs, Boskoop, Ca- pelle aan den IJssel, Gouda, Hendrik Ido Ambacht, Moord recht, Waddinxveen en Zoeter- meer de strijd tegen elkaar aan zullen binden. De slotavond van J het seizoen is op 12 mei 2004, welke op grootse wijze met een feestavond wordt besloten. Voor informatie, Jan Kersbergen, tel.:0182-615421 of Marius Kers bergen, tel.: 0182-616349. WADDINXVEEN -WSV’er Wim Hennink heeft het der tiende Zomerschaaktoernooi op overtuigende wijze op zijn naam geschreven. Hennink, die hiermee een uitstekend seizoen bekroont, had de afgelopen ronden een behoorlijke voor sprong opgebouwd en was reeds na ronde dertien zeker van de eindzege. Ondanks dit gegeven was er nog genoeg spanning op don derdag 14 augustus in Het ten, enz.” Het plan Bentwad, als alternatief voor het Bentwoud, is onder meer gepresenteerd in de Statenvergadering van de provincie Zuid-Holland, water schap, hoogheemraadschap en bij diverse provinciale politieke fracties. WD en D66 steunden het plan, het CDA toonde sym pathie. Van Leeuwen en Smit stellen dat sinds het eind van de jaren ’80 voor dit gebied (1400 ha groot) op ambtelijk niveau ge werkt is aan het Bosplan Bent woud. „Acht jaar geleden is dit aangenomen, maar door het ontbreken van een draagvlak is de aanplant nog nauwelijks ge- WADDINXVEEN - Bij de veertigste bondskampioen- schappen van de polsstokbond Holland op het recreatieter rein Salmsteke in Jaarsveld ein digde Niels Koetsier op de eerste plaats in de jongens B- groep. De jonge Waddinxvener liet in de tweede omloop een afstand van 11.79 meter opmeten. Bij Door Bert Hertog zijn derde poging ging hij WADDINXVEEN - De voetbalvereniging WSE heeft schuin waardoor hij een moge lijke finaleplaats misliep. Nieu we bondskampioenen werden: zondagafdeling WADDINXVEEN - Met de komst van het tweede kunst- grasveld behoren voor Hoc keyclub Waddinxveen jarenlan ge capaciteitsproblemen op de zaterdag tot de verleden tijd. De hockeyclub heeft de laatste jaren, vooral bij de jeugd, een sterke groei doorgemaakt. Met een tweede kunstgrasveld kan zullen spelen. De vijf A-junioren zijn Arjan den Oudijker, Kevin Steenwinkel, Mohammed Kalai, Robin Bruystens en Niels van der Linden. Doelman Van der Linden zal samen met Rogier Streng strijden om de vakante plaats in het doel bij WSE. In de technische begeleiding veran derde verder niets. Jan Sterk zal opnieuw als elftalleider funge ren. Wel voor een groot deel vernieuwd is het bestuur dat voorzitter Frans Bruystens als opvolger kreeg van Andre Moons. In dit college is Joop van der Lans nu de man met de langste staat van Tennisster Jennifer Andringa speelde deze zomer in totaal tien toernooien. Dit jaar krijgt ze er ook voor betaald. „Het is dus ook een bijbaantje”, aldus de Waddinxvéense. (Foto:Liesbeth van derVis) BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het plan Bentwad is een goed alternatief voor opslag van vol doende zoet water, waarmee toekomstige problemen met de AmStel CUD watervoorraad voorkomen r kunnen worden. Dat schrijven GOUDA - Op dinsdagavond architect Jan van Leeuwen en 26 augustus wordt door de geograaf Hans Smit als Project- voetbalclubs de tweede ronde groep Bentwad aan staatssecre taris Schultz van Haegen. Aan leiding voor hun brief is de inname van zilt water in het boezemstelsel van de Randstad. In hun brief wijzen Van Leeuwen en Smit nog eens op hun plan, om grote delen van het ’Bentge bied’, de diepe droogmakerijen WADDINXVEEN - Zwem- en Poloclub Van Uden De Gouwe t organiseert voor kinderen die hun A-diploma al op zak hebben y Het Sterrenplan. Kinderen leren/ hierbij spelenderwijs de beginse- len van de zwem- en waterpolo- sport. Ze leren onder andere de i schoolslag, de rugslag, de borst-.?’’, crawl, de rugcrawl en zwemmen® met een bal. De technieken wor- den verbeterd, de kinderen moe- ten duiken, springen, onder wa- T ter zwemmen. Ook worden er allerlei leuke oefeningen gedaan, 1 zoals ringduiken, over de mat klimmen, eronderdoor zwem-) men, koppeltje duikelen en nog .1 veel meer. De kinderen zwem men ook enkele keren met zwa-*!j re kleding aan, zodat ze weten s hoe het voelt om met kleren aan te water de raken. In een vrije les wordt er twee keer een zwem- wedstrijdje georganiseerd en twee keer een miniwaterpolo toernooi. De lessen zijn bedoeld voor kinderen van vijf tot acht jaar. Het A-dipolma is verplicht Er wordt gezwommen in zwem bad De Sniep op zaterdagmiddag in twee groepen. De eerste groep zwemt van 15.45 tot 16.30 uur, de tweede van 16.30 tot 17.15 uur. Per lesuur kunne er vijf groepen zwemmen, van ge- middeld tien kinderen per groep. Het seizoen begin op 30 augus tus en eindigt half april 2004. De lessen zijn verdeeld in drie blok ken van zeven lessen, op de acht- ’’i ste les wordt er steeds een toets gezwommen. Er zijn nog enkele plekken vrij voor het komende seizoen. Voor meer informatie,z Janet Wiessenberg, tel. 0172- 216476 of Michelle Nahon, tel. 0172-216252. voor het nieuwe seizoen geen trainer van buiten de club aan gesteld. Als opvolger van trainer Ben Stukart, die naar de j van Oudewater-OVS vertrok, werd geen senioren: Tino Lelveld (Bode- vergeefs beroep gedaan op aanvoerder Marcel van Dijk, graven) 17.53 meter, dames: Gelieny van der Paauw (Montf- Van Dijk (34) kent WSE van ha- oort) 13.46 meter, junioren: Ja- ver tot gort. Hij heeft op vijf sei- co de Groot (Kamerik) 17.21 zoenen Alphense Boys na altijd meter, jongens: Jarno Knijff bij WSE gevoetbald. Daarnaast (Kamerik) 17.39 meter. De ontwikkelde de leraar Lichame- sprong van Jarno Knijff bete- lijke Opvoeding zich al in een kende een nieuw kampioen- heel vroeg stadium als voetbal trainer. „Op zestienjarige leef tijd ben ik begonnen met het trainen van de D’tjes. Toen het bestuur mij vroeg om de selec tie te trainen heb ik ja gezegd. Voor mij is het een mooie op stap. De meest spelers ken ik niet alleen als r~ voetballer, maar jeugd getraind", WADDINXVEEN - Bij de vijf- verteltVan Dijk, tigjarige voetbalvereniging Be Fair wordt op zaterdagmiddag 30 augustus een groot voetbal toernooi gespeeld. Bijzonder daarbij is dat er zeker driehon derd spelers verdeeld over elftallen in actie komen. Dat kunnen er nog meer worden. De oud-voetballers van Be Fair kunnen zich nog altijd opgeven voor het unieke voetbalevene- ment waarbij tussen 13.00 en 20.00 uur vele wedstrijden van een half uur worden gespeeld. Het toernooi is een van de hoogtepunten van de jubileum week van maandag 25 tot en met zaterdag 30 augustus. bvb

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 21