Het roer is omgegaan bij Camping *de Randstad IC IBM Spelen bij Concordia bij aankoop van een keuken! Cas Spijkers kookt op Plantarium OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN WEEK N° JAWING WAH Mogelijk aanvoer zoet water uit Ijsselmeer WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 G E E N T E E M R U B R E K I BOUWZAKEN BERICHT VAN DE STERRENBORG BEZWAAR GROEN 1 1 1 Omdat u op de centen bent... wij zij" de aehele vakantie periode dopend! Leiderdorp: Meubelplein 10. Woerden: Street ven Gibrelter 4 (neest McDonald’s). Ook gevestigd in Alkmaar, Amstelveen, Arnhem, Baarle-Nassau (elke zondag open), Barendrecht, Breda, Den Haag, Groningen, Hoorn. Kaatsheuvel. Mumansdorp, Rotterdam. Son, Zaamfam en Zwolle, www.keukenconcurrent.nl VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN WADDINXVE krijgen bij de 20030215 houtopstanden heerlijk in het zonnetje voor één van de riante chalets in het park. COLOFON 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur 62 47 67 61 25 70 4 T ‘Vraag naarde actievoorwaarden. CHINEES - INDISCH SPECIALITEITENRESTAURANT OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen de secretaresses. Eindredactie Gemeenterubriek: Publieksvoorlichting Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 624 624 de inloopmiddagen kunt u contact >n 684 752. Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. WADDINXVEEN - Op dit mo ment is er binnen Muziekvereni ging Concordia Waddinxveen plaats voor muzikanten die klari net, trompet of trombone, walt- hoorn, euphonium en slagwerk spelen. Reeds gevorderde muzi kanten kunnen na een proefles en een eventuele opfriscursus kiezen tussen harmonieorkest of C-akkoord, het opleidingsor- kest. Ook geïnteresseerden (vanaf 9 jaar) die één van boven genoemde instrumenten nog niet bespelen, maar dit wel graag willen leren, kunnen zich bij Concordia aanmelden. De aan melders hoeven niet in het bezit te zijn van een instrument. Het opleidingsorkest, C-Ak- koord, bestaat uit leerlingen van Concordia Waddinxveen en Ex celsior Boskoop. Deze leerlingen hebben al ongeveer één of twee Vervolg van de voorpagina BOSKOOP/WADDINXVEEN - Zolang Rijnland geen water meer in liet bij Gouda moesten de waterschappen interen op het waterpeil van de boezem en de polders. Om dat interen zo lang mogelijk te kunnen volhou den was het boezempeil met en kele centimeters verhoogd (tot een peil van NAP 57 cm); een verdere verhoging was echter niet mogelijk. Daarmee was het eind van de mogelijkheden be reikt. Afgelopen donderdag viel het besluit om toch bij Gouda water in te laten, ongeacht het hoge zoutgehalte. Het regionale bedrijfsleven en de Kring Boskoop vinden dat er ri goureuze maatregelen nodig zijn om de teelt niet in gevaar te brengen en een miljoenenschade in het gebied te voorkomen. De Kamer van Koophandel Rijnland heeft stappen gezet om te ko men tot een watertransport uit het Ijsselmeer. Er zijn genoeg contacten gelegd en een optie is dat zowel over de weg als over water zoet water wordt aange voerd naar de sierteeltregio Bo skoop. Er zijn contacten met de binnenvaartschippers, die zich bereid hebben verklaard om te hulp te schieten, maar ook met transportbedrijven. Deze week moet daarover een besluit wor den genomen. Uiteraard is de aanvoer van zoet water van elders ook een kost bare oplossing, maar de georga niseerde sector is van mening dat het in ruime mate opweegt tegen de mogelijke schade als de droogte nog enige tijd voort duurt. Het bedrijfsleven vindt dat eerst naar een snelle oplossing gezocht moet zoeken. Hier ligt een taak voor de overheden sa men met de betrokkenen. De discussie over de kosten moet worden uitgesteld tot een later moment, want de hoogste prio- zorgt ook op de camping cur sussen keramiek beschilderen. Voorheen was er een recreatie- team, maar na de wisseling van eigenaren heeft één van de vas te campinggasten, Henk van de Graaf, zich dit seizoen enorm ingespannen om allerlei leuke activiteiten te organiseren. „Petje af voor Henk. Hij heeft alles op vrijwillige basis gedaan voor de campinggasten en dat deed hij perfect”, aldus Erna. „Naast mijn cursus keramiek beschilderen, organiseerde hij zwem- en dartwedstrijden. Er zijn ook biljartwedstrijden ge weest, we hebben gesjoeld en gekaart, er was een skelterrace en wie wilde kon mee karten. Een aantal gasten sponsorde een koud buffet.Allemaal Henks verdienste. Zoiets zegt ook wel iets over de onderlinge sfeer hier.” Natuurlijk zorgde de wisseling van eigenaren in het begin wel Plantarium2003 wordt van 20 tot en met 23 augustus gehou den in het Plantarium Gebouw op het International Trade Centre Boskoop-Hazerswou- de. Door Margon van den Berg MOERKAPELLE - Het meren deel van de vaste gasten van Camping‘de Randstad’ heeft de eigen woning binnen een straal van dertig kilometer. Voor een verblijf in hun tweede woning hoeven ze niet ver te reizen. Waarom kiezen ze dan toch voor een zomerplekje zo dicht bij huis? Waarom een zomer verblijf in het Groene Hart? Henk Beek heeft een zeer spe cifieke taak binnen Camping ‘de Randstad’. Hij is werkzaam bij Continental Recreatie. Dit be drijf koopt bestaande parken op en zorgt ervoor dat de aange kochte parken voldoen aan de recreatieve behoeften van de huidige en nieuwe gasten. Sinds maart dit jaar is ook voor cam ping‘de Randstad’ het roer om gegaan. Na ruim een kwart eeuw uitsluitend als camping te boek hebben gestaan, worden na afspraak via Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Camping ‘de Randstad’ wordt stapje voor stapje een chalet- en bungalowpark. De vrij gekomen percelen worden nu ter verkoop aangeboden en de koper kan zelf bepalen aan welk type bungalow of chalet hij de voorkeur geeft. Erna Huizen en Henk Beek zitten Foto: Margon van den Berg zijn. Eenmaal binnen i van wat olie de mogelijk- GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres BOSKOOP - Topkok Cas Spij kers, bekend van het met Mi- chelinsterren bekroonde res taurant De Swaen in Oisterwijk, toont van 20 tot en met 23 augustus zijn kookkunst op de internationale vakbeurs voor de Boomkwekerij, Planta rium 2003. De eerste drie da gen zijn uitsluitend voor vakbe- zoekers, op zaterdag 23 augustus is de tuinliefhebber welkom. Op Plantarium tonen kwekers uit binnen- en buiten land een schitterend assorti ment planten voor tuin, terras en balkon. Op de beurs hebben diverse activiteiten plaats. De tuin wordt in de beleving van de consument steeds meer een onderdeel van zijn huis. Ze ker met het heerlijke weer van dit jaar hebben daar meer en meer activiteiten plaats. Barbe cuen is er een van, maar er wordt meer gedaan. Bloemen en planten uit de eigen tuin worden benut in gerechten en zelfs het ’gewoon’ koken in de tuin heeft al zijn intrede in ons nuchtere Nederland gedaan. Voor Plantarium was dit de re den om een beroemde kok als Cas Spijkers uit te nodigen om zijn visie op koken en de tuin gestalte te geven op dit grote internationale boomkwekerij- evenement. Bezoekers en deel nemers kunnen zich te goed doen aan zijn op de tuinbele ving geïnspireerde gerechten en hapjes. Spijkers geeft zijn kookdemon stratie op een podium in het midden van de hal. Via een TV camera kunnen de bezoekers hem op een groot scherm ook letterlijk op de vingers kijken. Dit gebeurt in twee tijdsblok ken, van I 1.00 tot 13.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. Bij het voor enige onrust. Wat ging er veranderen en welke effecten bracht dat met zich mee? Het is de sfeer ten goede gekomen, meent Erna. Alles gaat veel relaxter dan voorheen. Dat er op de vrijge komen percelen nu chalets ko men te staan, gaat zo geleidelijk dat dit voor niemand echt merkbaar is. „Voorlopig hebben we nog geen plannen om hier weg te gaan”, besluit Erna. „We hebben een heerlijk plekje en inmiddels zoveel vrienden en kennissen opgedaan dat we te recht kunnen spreken van een tweede huis. Iedereen staat hier voor elkaar klaar. Waar vind je dat nog?” Chalet- en bungalowpark ‘de Randstad’ is te vinden aan de Bredeweg 66b in Moerkapelle. Het telefoonnummer, ook voor informatie betreffende de ver koop van percelen en chalets, is 079-5931363. Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl Centraal meldpunt: voor al uw meldingen 62 45 00 54 75 00 jaar muziekles. Door mee te musiceren in het opleidingsor kest kunnen zij orkestervaring opdoen. C-Akkoord speelt een voudige bekende muziekwerken die goed in het gehoor liggen zo als bewerkingen op musicals en bekende popsongs. Na een aan tal jaren en na het behalen van enkele muziekdiploma’s kunnen deze leerlingen doorstromen naar het harmonieorkest. Leden uit het harmonieorkest bieden muzikale steun aan de leerlin gen. De instrumenten die in bei de orkesten voorkomen zijn de houtblazers bestaande uit: dwarsfluiten, hobo’s, klarinetten, alt- tenor- en baritonsaxofoons, alt- en basklarinet en koperbla zers bestaande uit: trompetten, trombones, baritons, bes- en es- bassen, hoorns en tot slot de di verse slagwerkinstrumenten. C- OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Het rooien van bovengenoemde bomen en BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Bilderdijklaan 12, 1 boom in de voortuin - Fazantdreef 24, 1 conifeer in de achtertuin - Lijsterbesstraat 12, 1 boom Bel WING WAH Bezorgservke Bij besteding onder 13,75 bezorgkosten 1,50. Minimale besteding 9,50 Boskoop, Moerkapelle, Zevenhuizen en Reeuwijk-Dorp onder 13,75 bezorgkosten 2,00 MENU VOOR I PERS, (afhalen of bezorgen) BI, €S: Babi Pangang, 2 st. saté, nasi of bami B2, 5: San Chow Kai, 4 st Tjing Tao loempia’s, nasi of bami. Bezorgtijd van 17.00 tot 20.00 uur. Tevens verzorgen wij catering vanaf I0 personen. Weekend lopend buffet in ons restaurant. Winkelcentrum Passage 29 2741 HB Waddinxveen. Tel. (0I82) 6I 98 06 of (0182) 6I I0 99 de percelen nu te koop aange boden. Geïnteresseerden kun nen ofwel hun eigen perceel ko pen of een kavel, inclusief chalet. Er kan gekozen worden uit meerdere types en uitvoe ringen. Van eenvoudig tot zeer luxe. „Vrijgekomen percelen worden nu ter verkoop aangeboden”, aldus Henk Beek. „De koper kan zelf bepalen aan welk type bungalow of chalet hij de voor keur geeft. Maar ook gasten die al vele jaren hun zomerverblijf op ‘de Randstad’ hebben, kun nen er toe over gaan, gesteld dat hun stacaravan aan vervan ging toe is, één van onze chalet- modellen te laten plaatsen. In de komende jaren zullen deze vernieuwingen op een rustige, natuurlijke wijze plaatsvinden.” De camping telt I85 percelen. Het campinggedeelte is inmid dels voltooid verleden tijd. Er zijn geen passantenplaatsen en het kunt u meer en ook de naam van de camping is inmiddels gewijzigd. Nu bevindt zich aan de Brede weg 66b te Moerkapelle chalet- en bungalowpark‘de Randstad’. Op het terrein zijn veel voor zieningen: een speeltuin en een openluchtzwembad met een pierebadje voor de kleintjes, een flinke zonneweide met mi nibar en wie via de glijbaan het water in wil, begint aan een glij- toer van maar liefst 50 meter! Een avondje geen zin om te ko ken? Naast de receptie is een Grand Café voor een snelle hap of een uitgebreid diner. Gedu rende het seizoen vinden voor jong en oud diverse activiteiten plaats in de kantine of op het terrein. De gasten van ‘de Rand stad’ gaan gemoedelijk met el kaar om. „Iedereen is vriende lijk en groet elkaar”, vertelt Erna Huizen. Als vanaf I977 heeft zij samen met haar echt genoot Chris een plekje op ‘de Randstad’. „We hadden in die tijd een slagerij en dat beteken de hard werken. Van ‘s morgens vroeg tot ‘s avonds laat en ook de zaterdag stond in het teken van de zaak. Voor ons was het belangrijk een plekje te hebben waar we er eventjes helemaal uit konden zijn. En het moest redelijk dicht bij huis zijn, want onze weekenden waren maar kort.” De kinderen van Erna en Chris zijn zo’n beetje opgegroeid op de camping. In de loop der jaren hebben ze er een grote vrien denkring aan overgehouden. En ook al zijn ze inmiddels dik in de twintig, ze komen nog steeds graag. Erna Huizen heeft naast het feit dat ze campinggast is, ook een specifieke taak. Ze is keramiste van beroep en ver- podium is een klein restaurant gecreëerd. Degenen die Spij- ker's kookkunst, waarin hij bloemen en planten betrekt, ook willen proeven, kunnen daar een lunchbon kopen. Zij krijgen dan een door Spijkers bereid lunchgerecht en een bij passend glas wijn. Plantenliefhebbers kunnen op de 15.000 vierkente meter gro te tentoonstellingsruimte hun hart ophalen aan de duizenden planten. Ideeën voor een mooie herfstbeplanting zijn er volop. Ook zijn er al nieuwighe den te zien, die pas over een paar jaar op de tuincentra te koop zullen zijn. De deelne mende kwekers geven de be zoekers graag informatie. De leden van Groen Escort, veelal oud boomkwekers, beantwoor den uw vragen over plantenon- derhoud.Wat voor moois er te maken is met tuinplanten laat bloemsierkunstenares Judith de Frankrijker zien. Samen met leerlingen van het Wellantcolle- ge uit Dordrecht verwerkt zij coniferen, bloeiende heesters, bottels, vruchten en vaste plan ten tot prachtige bloemstuk ken, bruidsboeketten en prach tig plantenbakken en -manden. Bij Plant Publiciteit Holland kunnen bezoekers meedoen met de quiz ’Tuinbeleving’. Op die manier kunnen zij onder het motto ’welk type tuinbezit- ter bent u?’, hun tuinbeleving of hun ideeën daarover toetsen aan de resultaten van een on langs gehouden onderzoek. voorziening indienen bij de Arrondissementsrechtbank 's- Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningen rechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gravenhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n verzoek zijn kosten verbonden. 50% korting op topapparatuur De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: De Wvg is wel iedere ochtend telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 624 715. HL GUn$\ 0800-0233535 VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Boekweitakker 9, 1 berk in de voortuin - Herman Heijermanslaan 4, 1 es (herplantplicht) BEZOEK CLUSTER BOUWTOEZICHT ALLEEN OP AFSPRAAK U kunt alleen bij de cluster Bouwtoezicht van de afdeling VROM terecht wanneer u daarvoor telefonisch een afspraak heeft gemaakt. Telefoon 624832 of 624835. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Vakantie in eigen land met tent, vouwwagen of caravan. Voor deze mogelijkheid hebben deze zomer veel Neder landers gekozen. De camping is nog altijd een van de pop ulairste plaatsen om de vakantieweken door te brengen. Deze krant zet de komende weken haar tentje op bij zes campings in het Groene Hart en gaat op zoek naar het ultieme kampeergevoel. riteit ligt bij het voorkomen van grote en onherstelbare schade voor de sector. Het is steeds weer de discussie hoe de ver goeding van schade is geregeld in extreme omstandigheden, zoals deze aanhoudende droogt Voor alsnog heeft Minister Veerman aangegeven dat er geen regeling zal komen vanuit de rijksover heid. Naar het zich laat aanzien zal het laatste woord hierover nog niet zijn gezegd. De nu optredende droogte is een verdere aanwijzing dat het klimaat verandert. De water schappen in Nederland spelen op deze veranderingen in, onder meer door op korte termijn wa- terbergingslocaties in te richten. Daar kan in natte periodes water opgeslagen worden om het in periodes van grote droogte te kunnen gebruiken. Op die ma nier hopen de waterschappen in de toekomst problemen te kun nen voorkomen. 20030181 Zesde Tochtweg 1, het oprichten van een garage/ber- ging (15-08-2003) 20030200 Peppeihorst 54, het gedeeltelijk veranderen van een woning (15-08-2003) 20030213 Potgieterstraat 3, het gedeeltelijk veranderen vergroten van een woning (1 3-08-2003) Willem de Zwijgerlaan 64, het plaatsen van een dak kapel op het voorgeveldakvlak (15-08-2003) 20030216 Schuberthof 47, het gedeeltelijk veranderen groten van de woning (15-08-2003) akkoord en de harmonie geven het gehele jaar door diverse op tredens zoals het jaarlijkse voor- jaarsconcert, kerstconcert en optredens tijdens Koninginnedag en andere festiviteiten. Naast deze beide orkesten heeft Con cordia ook nog een blaaskapel. Deze kapel treedt bijvoorbeeld op tijdens een rondgang door Waddinxveen op Koninginne dag, een sponsorloop en carna val. Beide orkesten repeteren al tijd op de donderdagavond onder leiding van Jeroen Wentel. Het opleidingsorkest van 18.00 uur tot 19.15 uur en het harmo nieorkest van 19.30 tot 22.00 uur. De repetities vinden tijde lijk, in verband met de nieuw bouw, plaats in de aula van de Kohnstammschool (J.W Friso- weg).Voor meer informatie,Joke Bouman, tel. 0182-619569. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/bescnikking, kunt u binnen zes weken na de ver- zenddatum van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift tndienen bij het college van B W (tenzij in de publi catie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen l„. genoemde afdelingen. Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige INLOOPMIDDAGEN VOOR WERKZOEKENDEN Bent u (al lang) op zoek naar werk? Heeft u een arbeidshan dicap (lichamelijk, verstandelijk en/of psychisch) en lukt het maar niet om werk te vinden? Ga dan eens langs bij de Ster- renborgh op de Zuider IJsseldijk te Gouda, tijdens de speciaal voor u georganiseerde inloopmiddagen op elke laatste don derdagmiddag van de maand. Er worden rondleidingen georganiseerd, zodat u met eigen ogen kunt zien wat de mogelijkheden blijken mensen toch een ander beeld te krijgen maal mogelijk is. U kunt ook vragen stellen over heden van een dienstverband bij de Sterrenborgh. heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Open bare Ruimte. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen bij de cluster Bouwtoezicht, tel. 624832 of 624835. Het Wvg-loket in de publiekshal van het gemeentehuis is alleen op maandag en vrijdag tussen 09.00 en 12.30 uur geopend. U kunt alleen op deze dagen terecht bij de Wvg-consulent voor inhoudelijke vragen over de Wet voorzieningen gehandicapten en lopende aanvragen. Sterrenborgh is gespecialiseerd in het zoeken van aangepast werk voor mensen met een arbeidshandicap. Dat hoeft niet binnen de muren van Sterrenborgh te zijn. Ruim 300 mensen worden gedetacheerd via Sterrenborgh en werken bijvoorbeeld in zorginstellingen, in administratieve functies, als museumbediende, chauffeur of als medewerker groenonderhoud. Voor inlichtingen over de inioopm opnemen met Judith Siegers, telefooi en het ver- Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In ait stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 3