I 1^7 BUURT BEMIDDELING Een kronkelwilg en een plaatje van Anton Pieck Kennis en kunde mobiliseren van mensen met weinig tijd Bi k Acties bij Concordia Drie auto’s Dirk Lont Sint en pieten even over Maandagavond mannenkoor- Juf Elly neemt afscheid bij RTW FM Geef geen bezinegeld Waddeenkaart start klaverjas- middagen 0172 21 37 15 info@loo.nl Omgaan met Psoriasis Bijbellezing Nieuwe voorzitter CDA wil politiek ondersteunen met denktanks U koopt toch ook niet het eerste het beste huis? uit Madrid avond op elkaar j I WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 y Koffie drinken Vloeken en tieren Vuist op tafel UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) Een drieste bui VAN DER LOO HYPOTHEKEN HYPOTHEKEN (VERZEKERINGEN) (PENSIOENEN t I i l - j John Verberk 5 v. 5 jaar: ADVIES BEMIDDELING WADDINXVEEN - De afgelo pen maanden heeft de be stuurscrisis in de gemeente Waddinxveen voor de nodige beroering gezorgd. Nadat de Hypotheekrente 5 jaar vast, effectieve rente 4,15%. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. REGIO - De politie waar schuwt bewoners voor een man die aan de deur geld probeert te krijgen door middel van een smoes. In de meeste gevallen wordt er geld gevraagd voor benzine. Afgelopen week zijn er acht meldingen gedaan van op lichting door deze persoon. Drie personen hebben daad werkelijk een geldbedrag ge geven. De man is ongeveer 25 jaar, 1.70 m lang, heeft een slank postuur, kort don kerblond haar en is gesignal eerd in de Bladmos, de Wol- ga, de Gouwe en de Sternendaal in Nieuwerkerk, in Gouda aan de Dijkstraat en de J.H. van Linschoten- laan. In Zevenhuizen wist de man twee bewoners te be wegen tot het afgeven van geld. De politie verzoekt ge dupeerden zich te melden voor het doen van aangifte of voor het afleggen van een getuigenverklaring. Zij kun nen contact opnemen met de politie via telefoonummer 0900 - 8844 (lokaal tarief). WADDINXVEEN - De Wad dinxveen koppelklaverjasclub Waddinxveen Kaart start za terdag 30 augustus weer met haar koppelklaverjasmidda- gen in buurtcentrum de Boog (C. Huygenslaan). Er worden vijf ronden gespeeld via het N.K.U. systeem en na afloop is er een loterij.Voor inschrijven, Leen Hogerbrug- ge tel. 06-13626885 of Marinka Koster tel. 06- 51863495. De deelname kosten bedragen acht euro per koppel.Voor verdere in formatie zie ook de website www.waddeenkaart.nl. WADDINXVEEN - Na ruim vijftien jaar in het openbaar basisonderwijs van Waddinxveen werk zaam te zijn geweest, ver laat juf Elly Moons nu de Dick Brunaschool. Bij de oprichting van de Annie M.G. Schmidtschool in 1987 had zij juist haar studie aan de KLOS (voor loper van de PABO) afge rond en kreeg een klein groepje leerlingen te bege leiden. Deze school in de nieuwbouwwijk Zuidplas groeide echter bijzonder snel, zodat het aantal leer lingen in een hoog tempo groeide. In 1994 werd de Annie M.G. Schmidtschool gefuseerd met een tweetal andere openbare scholen en werkte juf Elly nog wel in hetzelfde gebouw aan de Zuidplashof, maar de school heette voortaan Dick Brunaschool. In die school heeft zij ook leerlin gen van de groepen drie en vier onder haar hoede ge had. Daarnaast is zij sinds de fusie locatieleider van de locatie Zuidplashof ge worden. Zeker mede daar door is zij tot een soort boegbeeld van dat deel van de school geworden. Juf Elly Moons heeft er voor gekozen haar blikveld te verruimen en gaat het openbaar onderwijs in Moordrecht versterken. Op de Achtbaan krijgt zij de verantwoordelijkheid over een groep één/twee. Uiter aard bestaat de mogelijk heid afscheid van juf Elly Moons te nemen en wel op vrijdag 29 augustus van 17.30 tot 19.00 uur (locatie Zuidplashof 5). GOUDA - In het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda, op de Jozeflocatie (ingang Jan van Beaumontstraat) wordt op woensdag 17 september van 14.00 uur tot 16.00 uur een inloopmiddag gehouden voor psoriasispatiënten of mensen die er meer van wil len weten. Psoriasis is een niet-besmettelijke, chroni sche huidaandoening, waar meer dan 350.000 mensen in Nederland last van hebben. De Psoriasisvereniging be schikt over uitgebreide infor matie en vertegenwoordi gers van de organisatie weten uit ervaring wat het betekent een chronische aandoening te hebben. Voor meer informatie: tel: 070- 3820202 (op maandag, dins dag, woensdag en vrijdag tij dens kantooruren). Nu vraagt de bemiddelaar aan de heer en me-vrouw van San ten of dit beeld van de buur man klopt. De heer van Santen: „Het is niet dat we gelogen hebben. Alleen hadden we het allebei zo druk, dat we er niet aan toe gekomen zijn. Ik was vast van plan om de wilg te snoeien.” Hij zegt nu rechtst reeks tegen de buur-man, dat hij hem echt wel serieus neemt. Maar kan de buurman zich mis schien voorstellen dat de boom hem aan zijn hart gaat? En dat ze nu beiden opgescheept zit ten met een verminkte wilg, die er niet uitziet? Schoorvoetend beaamt de buurman dit. Zuinig jes merkt hij op dat hij in een drieste bui misschien wel wat drastisch te werk is gegaan. Zijn vrouw voegt er aan toe dat ze het heel erg vindt dat de buren sinds die tijd niet meer met el kaar praten. De tranen schieten nu in haar ogen. „Ik kan niet te gen ruzie. Ik heb namelijk zwak ke zenuwen en dan doe ik me teen geen oog meer dicht.” De denktanks, bestaande uit drie of vier inwoners van Wad dinxveen, moeten doordachte ideeën met een pragmatische inslag in een plan omzetten en vervolgens aan de fractie voor leggen. „Die moet het plan dan politiek maken.” Roseboom wil denktanks op verschillende ge bieden: de kwaliteit van het on derwijs, ruimtelijke ordening, cultuur en recreatie, armoede beleid, onder- nemerskli- maat en samenwerking tussen de ge meenten. In middels is de denktank sociaal beleid opgezet. Roseboom zit daar zelf in, omdat dat ook zijn vakgebied is. Als directeur van een adviesbureau voor Arbeid Zorg heeft hij veel te maken met sociaal beleid van werkge vers. Het is de bedoeling dat mensen die in de denktanks actief zijn, verstand van zaken hebben. „Het gaat er juist om dat we de kennis en kunde mobiliseren van mensen die te weinig tijd hebben om in het gemeente raad te zitten.” Bij de samen stelling van de laatste verkie zingslijst, kwam Roseboom veel mensen tegen, die goede ideeën hadden, maar niet veel tijd. „Als je in een denktank zit, kom je misschien vijf of zes keer bij elkaar, voor hooguit an derhalf uur. Die tijd willen veel mensen er wel voor uittrek ken.” Mensen hoeven geen lid te zijn van het CDA om in een denktank te komen. „Je moet natuurlijk niet negatief staan te genover het CDA”, aldus Rose- boom. „En verder moet je in woner zijn van Waddinxveen en weten waar je over praat.” Roseboom wil de denktanks coördineren, maar is nog op zoek naar mensen voor de denktanks.Voor ruimtelijke or- WADDINXVEEN - Er weer een bijbellezingen over het onderwerp ’De huidige ge meente van Jezus Christus en haar toekomst’ op maan dagavond I september. De lezingen worden verzorgd door de bijbelleraar dhr J. Braaksma uit Baarn en wor den gehouden in de aula van de Chr. Basisschool Bethel (Heggewinde 22a). De avon den beginnen om 20.00 uur en zijn voor iedereen vrij toegankelijk. De navolgende avonden zijn steeds de eer ste avond van de maand, dat wil zeggen 6 oktober en 3 november. Voor nadere infor matie, familie de Pater, tel. 0182-615180. De heer Versluys belt naar buurtbemiddeling. Hij heeft een klacht over een boom van zijn buren, de familie van Santen.Als iemand van buurtbemiddeling een bezoek aflegt, blijkt het om een kronkelwilg te gaan, die precies in het midden van de twee voortuinen staat. Ooit in gezamenlijk overleg geplant door de vorige bewoners en de familie van Santen. „Daar heb ik niets mee te maken”, roept de heer Versluys kordaat. „Wij hebben die rotboom nooit ge wild. Als u eens wist hoe hard die krengen groeien. In de zo mer neemt de boom ons licht weg en in de herfst vallen de bladeren op ons tuinpad en op onze auto. Als het stormt zwie pen de takken tegen ons raam en schrikken wij ons rot.” Me vrouw Versluys voegt daar aan toe: „En ik maar steeds de ra men zemen. Alsof ik niets be ters te doen heb.” Dik Roseboom is de nieuwe voorzitter van het CDA. Met denktanks wil hij de politiek ondersteunen. „We zijn een vereniging en bemoeien ons dus niet met de politiek zelf.” (Foto: Liesbeth van der Vis) dening is daar inmiddels ie mand voor gevonden. „Ik wil uiteindelijk met drie mensen al les opzetten, zodat we elk twee of drie denktanks onder onze hoede hebben. Je moet overal toch hele andere mensen voor hebben, omdat de gebieden zo ver uit elkaar liggen.” De denk tank Samenwerking tussen ge meenten moet Roseboom nog verder uitwerken. „Als je als WADDINXVEEN - Geheel on verwacht hebben Sint Nicolaas en zijn pieten een zeer kort- stohdig nachtelijk bezoek ge bracht aan ons Gouwedorp. Al jaren wordt Sinterklaas rond de viering van zijn verjaardag bij het Brugcentrum in ons dorp geassisteerd door en aantal hulpkrachten, omdat hij in die periode de drukte niet alleen aan kan. Zodoende is door de jaren heen een hechte band ontstaan tussen deze vrijwillige hulpkrachten. Eén van de hulppieten wordt zaterdag dertig jaar. Reden voor Sint en zijn gevolg daar aandacht aan te besteden. Om dat Pieten vanuit hun professie zeer slim en bovendien zeer vindingrijk zijn, kozen zij voor het bakken van hun ’poets’ een weekje eerder uit. Het lag im mers voor de hand dat de altijd wakkere piet Elmar klaar zou staan om zijn collegae bij het betrappen op heterdaad in de zak te stoppen. De auto van de bijna jarige piet en de voorgevel werden in het holst van de nacht, conform de cao voor zwarte pieten, voor zien van een wel heel bijzonder cadeaupapier. De plaatselijke en regionale kranten worden be dankt voor hun materiele bij drage in deze. Meneer Versluys heeft de buur man een aantal keren gevraagd of hij de boom niet weg wilde halen. Maar dat wil de buurman niet. Uiteindelijk verliest hij zijn geduld. Tijdens een weekend dat de buren met de caravan weg zijn, snoeit hij alle takken aan zijn kant van de tuin dras tisch weg. „Wij staan in ons recht,” zegt mevrouw Versluys strijdlustig. Als de heer en me vrouw van Santen terugkeren van hun weekendje, reageren ze furieus. Versluys: „Meneer van Santen stond hier aan de deur te vloeken en te tieren en zei dat hij een aanklacht ging in dienen wegens vernieling.” Sinds deze gebeurtenis is de re latie tussen de buren aanzien lijk slechter geworden. Ze groeten elkaar niet meer en beiden proberen andere buren van hun gelijk te overtuigen. „Wij hebben nog nooit ruzie gehad met onze buren”, zegt mevrouw Versluys als bewijs van de duidelijke onredelijkheid van de buren. Maar even later zal het echt- cartridges of op een verant woorde manier vernietigd. De vereniging ontvangt per to- ner/cartridge een bepaald be drag. Voor meer informatie, tel. 633311. Ook doet Concordia nog steeds mee aan de inzameling van kleding. Deze kan op te vens op donderdagavonden in de Kohnstammschool worden ingeleverd, of bij onderstaande adressen: J. Bouman, Prinses Margrietstraat 10, tel. 619569 (ook voor inlichtingen), L. Ver- weij, Koninging Wilhelminasin- gel 77, tel. 612623, J. v.d. Laan, Koekoekdreef 31, tel. 612768 en J. Romijn, Kuyperhoeve 50, tel. 616297. Mocht u meer dan zes zakken hebben om in te le veren, dan willen wij deze ook bij u afhalen, dit kunt u doorge ven op tel. 619569. Beide buren weten niet hoe ze hier uit moeten komen. Het lijkt er op dat ze een totaal an der idee van een mooie tuin hebben. De tuin van Van Santen vertoont een weelderige aan blik, terwijl de tuin van Versluys verdeelt is in keurige perken, omgeven door een kaarsrechte heg. Hoewel beide buren een machteloos gevoel hebben over de oplossing, gaan ze ak koord met een bemiddelingsge sprek. Tijdens dit gesprek ko men er ineens nieuwe gevoeligheden boven tafel. Buurman Versluys stoort zich er enorm aan, dat de buren hun beloftes niet nakomen. „Ze hebben me gezegd dat ze de wilg zouden snoeien. Maar ver volgens gebeurt er niets. Als mensen tegen mij staan te lie gen, dan slaan bij mij de stop pen door”, en hij slaat met zijn vuist op tafel. Hij heeft het ge voel dat de buren een spelletje met hem spelen en hem niet helemaal voor vol aanzien. rust was hersteld werd er in het college van B&W een nieu we wethouder aangesteld, na melijk de heer D. Lont. Deze politicus heeft een PVDA ach tergrond en heeft in zijn porte feuille onder andere financiën en belastingen, sociale zaken en wijk en buurtbeheer. Met de aanstelling van het nieuwe col lege is ook het collegeprogram ma bijgesteld. In de live uitzen ding van donderdag 28 augustus, van 21.00 tot 22.00 uur, gaat presentator Hans Schippers met hem in op deze bijstellingen en de achtergron den daarvan. RTW FM is te be luisteren op 105.8 FM in de ether of op 103.4 FM op de ka- belfrequentie van de gemeente Waddinxveen. Bij buurtbemiddeling bestaat ge heimhouding. Bovenstaand voor beeld komt uit een andere ge meente in Nederland. De namen en omstandigheden zijn vanwege de privacy veranderd. Heeft u overlast van uw buren of bent u verwikkeld in een burenruzie, bel dan naar buurtbemiddeling Gouda: 0182 584922. gemeenten met andere ge meenten samenwerkt bespaart dit veel tijd; niet elke gemeente behoeft dan alle kennis in huis te hebben, maar over en weer maken ze gebruik van eikaars kennis. Ik weet ook dat het kan, omdat ik in mijn werk veel met gemeenten werk. Ik moet vaak hetzelfde ontwikkelen voor verschillende gemeenten, en dat is zonde van de investe ring.” Wie interesse heeft in één van de denktanks, kan con tact opnemen met het CDA. Behalve de burger naar de poli tiek brengen, heeft Roseboom nog meer ambities. Zo wil hij in de komende tijd ook het be stuur professionaliseren. „Ik wil een bestuur vormen die daad werkelijk dingen voor elkaar te krijgt. We hebben een goed be stuur, maar het moet passen in de ontwikkelingen van de ko mende jaren.” Een goede web site is één van de dingen die er moeten komen. Ook de denk tanks zijn een onderdeel van de professionalisering. „Ik ben voorzitter geweest van het PCO-schoolbestuur en daar hadden we binnen periode van drie jaar een goed lopend be stuur en een goed functione rend directieteam. Als mensen zien dat je professioneel wilt worden en visie hebt dan willen ze mee doen.” In september zit Roseboom zijn tweede bestuursvergade ring voor. „Ik wil dan het plan presenteren. De fractie heeft ook een plan gemaakt, die wil len we dan op elkaar afstem men.” Er is een goede samenwerking binnen het CDA tussen vereni- ,.a 3,95%* WADDINXVEEN - In het ka der van de nieuwbouw, die op dit moment een duidelijk vorm krijgt, blijft Concordia acties voeren ter financiering. Daar om is het bij de muziekvereni ging nu ook mogelijk om lege cartridges ofwel inktpatronen van printers en kopieerappara ten in te leveren. Alle soorten, waaronder HP Toners, HP Inkt- jets, Canon Toners, Panasonic Toners, Canon Inktjets, IBM/Lexmark Inktjets, Ricoh Toners en Brother kunnen ie dere donderdagavond van 18.00 uur tot 22.00 uur ingele verd worden in de aula van de Kohnstamm school aan de JW Frisoweg. Een gespecialiseerd bedrijf haalt deze toners/car- tridges op, waarna ze worden verwerkt voor hergebruik en weer verkocht als compatible paar van Santen precies hetzelf de zeggen, als zij hun verhaal aan buurtbemiddeling uit de doeken doen. Ze blijken echte groenliefhebbers en zijn blij met iedere boom die de toch al kale buurt opvrolijkt. De kron kelwilg hebben ze vijf jaar gele den geplant in overleg met hun toenmalige buren. Ze genieten van het uitlopende groen van de takken in het voorjaar, met Pasen versieren ze de boom met gele linten en als het sneeuwt lijkt het wel een plaat je van Anton Pieck. Kortom: ze zijn erg gehecht aan hun boom. Ze weten dat de buren zich storen aan het groen en probe ren dus regelmatig de boom te snoeien. „Maar voor de familie Versluys gaat het nooit ver ge noeg. Ze blijven maar klagen. En nu hebben ze de wilg aan één kant helemaal kaal gesnoeid. Zonder overleg Woe-dend zijn ze vooral over de achter baksheid van deze actie. De familie van Santen heeft in middels haar woede laten va ren. Ze snappen nu dat de buurman in een vlaag van boos heid en onmacht heeft gehan deld. De kwestie van de wilg moet nu voor de toekomst goed geregeld worden. De heer van Santen snoeit de wilg nog verder terug, zodat de kaalheid niet meer opvalt. Dan mag de wilg weer uitgroeien. Tot het moment dat de takken tegen de ramen van Versluys kunnen zwiepen. Ze maken de afspraak om in de herfst gezamenlijk de bladeren weg te halen. De vrouwen spreken onderling af om weer eens koffie bij elkaar te drinken. En de mannen belo ven om ergernis-sen direct uit te spreken en niet te laten smeulen. Want daar komen brokken van, dat hebben ze nu wel gemerkt. De sfeer is nu heel anders dan in het begin van het gesprek. De bemidde laars spreken af om over drie maanden te bellen om te infor meren hoe het gaat. WADDINXVEEN - Na de zo mervakantie begint het Chris telijk Waddinxveens Mannen koor De Gouwestem op maandagavond I september weer met de repetities. Het on geveer 140 leden tellende man nenkoor repeteert elke maan dagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur, onder leiding van dirigent Martin Mans in de Bet- helkerk (Bilderdijklaan). Het re pertoire bestaat uit voor namelijk geestelijke, maar ook klassieke en populaire muziek. Het mannenkoor geeft concer ten en maakt tv- en radio-op- namen. In september wordt al direct begonnen met de mu ziekstukken voor het jaarlijkse Mannenkoorconcert op 10 ok tober. Aan dit concert zal dit jaar worden meegewerkt door een drietal uiterst bekwame in strumentalisten, Anke Anders on, harp, Liselotte Fennema, panfluit en Martin Zonnenberg orgel en vleugel. Ook zal het Mannen Ensemble van De Gouwestem enige optredens verzorgen. Dit concert wordt gegeven in de Ontmoetings- kerk (Groensvoorde). Nieuwe leden, mannen die van zingen houden en graag willen meewerken aan allerlei concer ten, zijn van harte welkom op onze repetities. Voor meer in formatie, kijk op www.degou- westem.nl. WADDINXVEEN - Dik Roseboom wil de afstand tussen politiek en burger verkleinen. De nieuwe voorzitter van het CDA zoekt dit niet bij de politiek, zoals de meeste mensen, maar spreekt juist de burger zelf aan. „Er is wei nig betrokkenheid van inwoners van Waddinxveen naar het gemeentehuis toe”, zegt hij. „Als vereniging horen wij ons niet bezig te houden met de politiek, daar is de frac tie voor, dus begin ik aan de andere kant.” Zijn voorstel is om denktanks op te zetten op bepaalde gebieden. De eerste, op gebied van sociaal beleid, is er al, onder leiding van Roseboom zelf. „Het doel is om met elkaar te wer ken aan een betere samenleving”, aldus Roseboom. WADDINXVEEN - Drie au to’s waren donderdag 21 au gustus betrokken bij een kopstaartaanrijding op de Henegouwerweg. Een 63-ja- rige Boskoper kon rond 11.30 uur niet meer op tijd stoppen toen de twee auto’s voor hem afremden. Hij reed tegen de auto voor hem aan. Deze auto reed op zijn beurt tegen de volgende au to aan. Een passagier in deze auto had nekletsel. De Bos koper is met nekletsel naar het Groenehartziekenhuis gebracht. ging, fractie en de wethouder, Dorenda Gerts. „Iedereen heeft zijn eigen rol en ik ben er een groot voorstander van dat iedereen die ook houdt. Met el kaar denken we dat er iets ge daan moet worden. Het lijkt wel of we als samenleving meer tegenover elkaar dan naast el kaar staan en met elkaar dingen oppakken om te komen tot een goede samenleving. Dat moet anders kunnen. We wonen in Waddinxveen met ruim 26.000 mensen, dan moeten we toch dingen voor elkaar kunnen krijgen?” Roseboom heeft nooit echt ac tieve politiek bedreven. Begin jaren ’90 was hij betrokken bij een activiteitenteam in de re gio, dat het CDA na het grote verlies van 1994 weer meer onder de mensen moest bren gen. „We hadden een mooi plan, maar het CDA was er toen gewoon nog niet aan toe”, aldus Roseboom. Verder was Rose- boom vooral op de achter grond aanwezig: hij is lid van de klankbordgroep arbeidsmarkt beleid wetenschappelijk bureau CDA en schrijft daar ook stuk ken voor. Een enkele keer staat Roseboom op de lijst voor de gemeenteraadverkiezingen en in 1998 heeft hij een klank bordgroep voor twee Tweede Kamerleden (woordvoerder Zorg en Sociale Zekerheid) op gezet. „We hadden vooral kri tiek op de manier waarop wet ten gewoon het land in werden gegooid, zonder dat er was na gedacht over de consequenties ervan of de uitvoeringsproble men.” In het CDA heeft Rose- boom zich altijd thuis gevoeld. „Ik zit wel duidelijk aan de lin kerkant van het CDA”, vertelt hij. „We moeten opkomen voor de minderbedeelden, maar daarnaast vind ik ook het economische beleid belangrijk. Je hebt het allebei nodig, je moet daar een balans in vinden. Die wisselwerking vind ik terug bij het CDA.” 7% r-nfffKHyr MH -a >■-

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13