Teeltvloer- specialist houdt open huis Hier vind je ons voorlopig nog wel!’ Beurs Plantarium goed bezocht COB Shoarma Grillroom Pizzeria Collecte I All... iww Winkel kanker- Bromfietsers Bezit (nep) Koopjes bij Wereld- c aangepakt bestrijding Ondersteuning bij zorg voor depressief persoon Laatste keer Inloopochtend voor mensen Opengehengelde deuren vuurwapens streng bestraft verenigingsleven bij Ons Verleden ZEVENHUIZEN - In het Histo risch centrum Ons Verleden zal zaterdag 30 augustus de ten toonstelling over het vereni gingsleven voor de laatste maal te zien zijn.Van 13.30 tot 16.00 uur is nog één keer deze ten- gezellige, landelijk gelegen toonstelling te zien in de oud heidkamer (Tweemanspolder 15). Naast de tentoonstelling kunt u bij de afdeling Genealo gie uw gegevens over uw fami lie weghalen, tegenwoordig kan tegen een kleine vergoeding een kopie opgevraagd worden met de eventuele familiegege- vens. met MS WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 S3 1 Tel. 0182-634621 Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl De resultaten van de vakbe- hut Topkok Cas Spijkers aan het werk op het gezellige middenplein. (Foto: Lex Fioole) Aim den Berg l j Door Margon van den Berg DE MEIJE - Was vader Bakker wel boer in hart en nieren? Ei- zoekersenquête wijzen uit dat de beurs in hoge mate aan de verwachtingen heeft voldaan. De hoge kwaliteit van het vakbezoek leidde tot veel nut tige contacten en ook tot or ders. Onder de vele buiten landers die de beurs bezochten, was vooral het aantal Engelstaligen dit jaar opmerkelijk. Positief waren ook de reacties op de sfeer die op deze beurs hing. De gezelligheid van het midden plein, waar ook Cas Spijkers aan het werk was, droeg hier veel toe bij. De resultatenenquête onder de tuinliefhebbers die op za terdag de beurs bezochten geven aan dat het bezoek ruim aan de verwachtingen heeft voldaan. Het veelzijdige assortiment planten, de moge lijkheid tot vragen stellen over de planten en het onder houd en de demonstraties bloemschikken en bakken op maken werden zeer gewaar deerd. Spareribs slechts 8,- geldt bij afhalen en bezorgen Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. zogenaamde teeltvloer. Om welke soort teeltvloer het gaat, is afhankelijk van het gewas. Zo zijn er eenvoudige vloeren, maar ook heel geavanceerde, die voorzien zijn van bijvoor beeld een eb- en vloedsysteem. leder gewas en elke kweker hebben weer andere wensen. ErfGoed levert daarom uitslui tend maatwerk en noemt de door het bedrijf aangelegde vloeren de ErfGoedVloer. Tij dens het open huis zullen er op het terrein van ErfGoed ver schillende modelvloeren te be zichtigen zijn. Het Open Huis wordt gehou den op zaterdagmiddag 6 sep tember van 14.00 tot 17.00 uur. Naast de diverse model vloeren zijn er stands van enke le toeleveranciers en is er voor de kinderen onder andere een springkussen. Ouderen worden op die manier in de gelegen heid gesteld rond te kijken en zich te laten informeren over de diverse teeltvloeren. ZEVENHUIZEN - In de nacht van woensdag 20 op donderdag 21 augustus is in twee wonin gen ingebroken. In een woning aan de Bongerd werd de voor deur open gehengeld. De bewo ner mist onder andere geld. Dit was ook het geval bij een wo ning aan de Boslaan. Ook daar is men binnengekomen door de deur open te hengelen. REGIO -Voor de regio Midden- Holland start op 8 september een ondersteuningsgroep voor naastbetrokkenen/ mantelzor- gers van een depressieve per soon. Deze serie van tien wekelijkse bijeenkomsten wordt georgani seerd door de afdeling Preven tie en Dienstverlening van de Riagg Midden- Holland, in sa menwerking met de Robert Fleury Stichting, Steunpunt Mantelzorg (de Vierstroom), Labyrint/ In Perspectief. De serie is bedoeld voor part ners, ouders, broers, zussen, kinderen, maar ook voor naas te vrienden, vanaf achttien jaar, die de zorg hebben voor een depressieve persoon die ook achttien jaar of ouder is. De deelnemers hebben geen genlijk was hij altijd op zoek naar uitdagingen buiten het boerenbedrijf. Op het terrein achter de boerderij hebben stallen met vijftien pony’s ge staan waar kinderen op konden rijden. En ooit was er zelfs een flink openluchtzwembad achter de boerderij. Boer Bakker en zijn vrouw waren zeer beslist ondernemende mensen. „Mijn vader verzon inderdaad van al les en nog wat”, geeft zijn dochter Angela de Jong-Bakker lachend toe. Samen met haar echtgenoot Ron bestiert zij de Hollandse Boerderij in de Me- ije. „Mijn moeder en vader wa ren allebei hardwerkende men sen, die van alles aanpakten en overal hun schouders onder hebben gezet. In feite plukken we nu de vruchten van alles wat zij ooit samen hebben op gebouwd.” Als kampeerboerderij bestaat de Hollandse Boerderij nu bijna dertig jaar. Ook dat was één van Boer Bakkers initiatieven. Het begon met een paar ten tjes achter de boerderij, daarna drie gebouwen op het terrein van de Hollandse Boerderij bie den. In de omgeving van de Holland se Boerderij is van alles te doen.Wie bijvoorbeeld naar de Nieuwkoopse plassen wil va ren, kan dat vanuit de Meije doen. Met een groep over een brede boerensloot polsstok- verspringen kan nog steeds en wie daar niet in geoefend is, staat een hoop pret en hilari teit te wachten. Maar ook rus tigere activiteiten zoals vissen in de polder of in de visvijver op het terrein, waar een flink aantal karpers hun domicilie (Foto: Margon van verwijzing nodig van de huis arts en worden niet als cliënt ingeschreven bij de Riagg. De kosten bedragen 25,- euro. De bijeenkomsten worden we kelijks op de maandagavond van 20.00-22.00 uur gehouden in het RIAGG-gebouw (Rons- seweg 225). Veel mensen die te maken krij gen met een dierbare persoon die depressief is, weten vaak niet precies wat er aan de hand is. Er komen allerlei vragen en twijfels naar boven: Hoe komt het eigenlijk? Waarom over komt ons dit? Wat kunnen we er aan doen?? Hoe moet ik re ageren? Gaat het ooit over? De depressie en het lijden van uw dierbare kan zó ingrijpend voor u zijn, dat u als naastbe- trokkene een meer dan norma le situaties, ontspanning, plezie rige gebeurtenissen, sociale steun. Ook is er gelegenheid om één of meerdere onderwerpen naar keuze uit te diepen. Door middel van groepsge sprekken en het maken van op drachten worden de onder werpen behandeld. Er zal veel gebruik worden gemaakt van concrete situaties en ervarin gen die door de deelnemers worden ingebracht. Voor meer informatie, bel Jani ne Dolk (preventiewerker), tel.: 0182-516422. Aanmelden kan bij Renske van Rooijen, tel. 0182-682326. Voorafgaand aan de eerste bij eenkomst vindt een kennisma kingsgesprek plaats met de be geleiders van de groep. W GLASZETTER ZEVENHUIZEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag 23 augustus op zondag 24 au gustus, in samenwerking met de politie Rotterdam-Rijn- mond, het Regionaal Verkeers- handhavingsteam en medewer kers van 3VO op twee locaties in Zevenhuizen een bromfiets en alcoholcontrole gehouden. Op de locatie Groeneweg Zuideinde werden 193 blaas- testen uitgevoerd waarvan zes bestuurders teveel hadden ge dronken. De hoogste uitslag was 425 ug/l (limiet 220 ug/l). Ook werden 25 bekeuringen uitgeschreven voor onder an dere het rijden zonder helm, het niet voeren van verlichting en het hebben van teveel ver mogen. Op de locatie Swanlaweg heb ben 534 bestuurders een blaastest gedaan. Hiervan ble ken er negen bestuurders te veel te hebben gedronken waarbij de hoogste uitslag van de ademanalyse 475 ug/l (limiet 220 ug/l) betrof. Verder zijn twee personen aangehouden voor het niet voldoen aan een bevel of vordering en één per soon is aangehouden voor be lediging. REGIO - In de week van I tot 6 september komt de collec tant van de Nederlandse Kan- kerbestrijding/Koningin Wilhel mina Fonds (KWF) weer met hun bus bij u aan de deur. Ook dit jaar gaan zo’n 120.000 vrij willigers in Nederland op pad voor de collecte van het KWF. Alle huishoudens krijgen tevo ren de KWF-collectefolder in de bus. De folder biedt infor matie over activiteiten ten bate van de kankerbestrijding en kan bovendien als poster worden opgehangen. Het KWF strijdt voor minder kans op kanker, meer kans op genezing en een betere kwaliteit van leven voor mensen en hun naasten. Van iedere euro die het KWF van de Nederlandse bevolking ontvangt, besteedt het circa 85 eurocent aan de financiering van kankeronderzoek, onder wijs en opleiding, geeft het voorlichting aan publiek en pa tiënten en steunt het KWF pa tiëntenverenigingen en de be geleiding van kankerpatiënten. Het KWF geeft praktische en financiële steun aan 24 vereni gingen van kankerpatiënten en hun Federatie. Tevens verzorgt het KWF eigen begeleidingsac tiviteiten. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Iedere collectant kan zich legi timeren. Het KWF is te her kennen aan de Rode Krab en het kenmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Voor vragen, 0800-0226622 (gratis) of surf naar www.kankerbe- strijding.nl. alle tijd om zijn achter de computer, uit te oefenen. „Hier vind je ons voorlopig nog wel”, besluit Ma rion. „Het is hier zowel gezellig oude mannenhuizen tot en met als rustig.We hebben een schit terend uitzicht over de visvij ver, de andere gasten zijn bij zonder vriendelijk, we hebben een chalet naar onze wens op een we meer?” De Hollandse Boerderij, Meije 63, 2411 PK Bodegraven. Het telefoonnummer is 0172 - 685413. Ook virtueel te bezoe ken op www.hollandseboerde- rij.nl MOERKAPELLE - ErfGoed BV aan de Bredeweg in Moer- kapelle houdt zaterdagmiddag 6 september open huis. Het bedrijf, dat zich de afgelopen jaren heeft gespeciali seerd in de aanleg van teeltvloeren in de tuinbouw en de boomkwekerij, is in december vorig jaar verhuisd naar een nieuwe locatie aan de Bredeweg. Groei was er de oorzaak van dat het bedrijf na zeven jaar de Moerkapel- sezijde moest verlaten. BOSKOOP/HAZERSWOUDE - Leveren op beleving. Wat wil de afnemer, hoe kan de leve rancier daar doelgericht op inspelen. De kunst van de ver leiding. Dat was het centrale thema van de vakbeurs Plan tarium, afgelopen week ge houden op het ITC-terrein. Het thema sloeg aan, de pre sentatie was goed en er viel veel moois te zien.Tevreden- heid alom dus.Verdeeld over vier dagen bezochten bijna 15.000 mensen de beurs en dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar. Een aardige gedachte was om de thematiek door te trekken naar een het culinaire vlak. In topkok Cas Spijkers werd daarvoor de perfecte figuur gevonden. Centraal op de beurs stond Spijkers pontificaal achter een groot kookeiland. Hij zorgde met een vlotte babbel voor een stukje gezelligheid en wist met smakelijke hapjes de be zoekers aangenaam te verras sen. Op een videoscherm wa ren zijn verrichtingen te volgen. Een goed bezoekersresultaat is niet de enige maatstaf, zo oordeelde voorzitter Jan van den Bos. „De kwaliteit van het bezoek bepaalt het succes van de deelnemers, en daar mogen we gezien hun reac ties, zeer tevreden over zijn. Het was een sfeervolle beurs, waarbij het accent duidelijk op zaken doen lag.” Ook beursmanager Jos van Lint is ’meer dan tevreden’. de Catgisbrug. Dit alles inge sproken door twee onvervalste Zevenhuizenaren de heren P. Bontenbal en D. Braat. De conservator de heer A.P. de plekje dat precies is wat Vries is met zijn onmisbare vrij- zochten. Wat wil je nog willigers al maanden hard bezig om de nieuwe tentoonstelling voor te bereiden die zal gaan over de boerderijen in onze ge meentes. Dit is verband met het Jaar van de boerderij. Voor info: jomolen@cistron.nl of 06- 53385372. REGIO - De politie Hollands Midden blijft streng optreden bij mogelijke aanwezigheid van vuurwapens. Dit betekent dat op meldingen van getuigen hiervan onder het publiek een onderzoek volgt en wordt op getreden. Bij dit optreden han teert de politie strakke proce dures om de grote risico’s rond vuurwapen gebruikte minimali seren. Zoals bekend zijn er in Neder land momenteel veel zoge naamde nepvuurwapens in om loop die niet van echt te onderscheiden zijn. De politie maakt bij de benadering van personen waarbij een wapen is gesignaleerd geen onderscheid. Hollands Midden hanteert in dit optreden haar basisprincipe ’Politie voor iedereen, vriende lijk als het kan en streng als het moet’. kwamen er toercaravans bij en weer iets later kwamen de stacaravans en de chalets. Ook voor de lege schuren werden andere functies gezocht. Zo rond de jaren tachtig werden er allerlei discoparty’s gehou den. De Meij-in en Studio 2000 waren razend populair onder de toenmalige Bodegraafse jeugd. Nu worden deze gebou wen gebruikt voor groepsac- commodatie. Er worden fees ten en partijen gehouden, bruiloften en familiereünies. Maar ook scholen en verenigin gen maken veelvuldig gebruik van de mogelijkheden die deze avontuur. Ooit begonnen we met een tent, maar toen trok ken we van de ene camping naar de andere. In 1991 zijn we voor het eerst op een stacara van overgestapt. We stonden een aantal jaren in Zeeland, een plaatsje in Noord-Brabant, maar het reizen kostte zoveel tijd, dat we op zoek gingen naar een camping in de buurt.” Marion en Adriaan van Os zochten op het internet naar een camping in een straal van veer tig kilometer rond Hilversum. Wat ze perse niet wilden, was een massaal gebeuren. Op de Hollandse Boerderij vonden ze precies wat ze zochten. Sinds vorig jaar is Adriaan met de Vut en kwam er een nieuw chalet met onder meer verwarming. Nu kunnen ze het gehele sei zoen, maar ook als het in het voor- en naseizoen wat frisser wordt, gebruik maken van hun tweede woning. Noch Adriaan, noch Marion behoren tot de stilzitters. Marion koos er zelfs voor een baan in de omgeving te zoeken. Ze werkt nu als se cretaresse bij een bedrijf in hebben, is een geliefde bezig heid. De Meije is zo’n schitte rend natuurgebied, dat de fiets misschien wel het meest geëi gende en geliefde vervoersmid del is. Vanuit de Hollandse Boerderij ben je redelijk snel in Oudewater, Nieuwkoop, Reeuwijk en andere pittoreske plaatsjes in het Groene Hart. De Hollandse Boerderij heeft vijftig vaste standplaatsen en een veldje voor passanten. Eén van de vaste gasten is het echt paar Van Os uit Hilversum. „We zitten hier nu voor het derde seizoen. Maar ons verblijf hier is ons eerste kampeer- Vakantie in eigen land met tent, vouwwagen of caravan. Voor deze mogelijkheid hebben deze zomer veel Neder landers gekozen. De camping is nog altijd een van de pop ulairste plaatsen om de vakantieweken door te brengen. Deze krant zet de komende weken haar tentje op bij zes campings in het Groene Hart en gaat op zoek naar het ultieme kampeergevoel. ZEVENHUIZEN - Wereldwin kel Zevenhuizen-Moerkapelle heeft een aantal artikelen afge prijsd, zoals kaarten, wierook, tassen, manden en nog een aantal zomerrestanten. Leuk is ook de spelletjestas: een linnen zaktas met een spelopdruk op de voorkant. Op de achterkant staan de spelregels afgedrukt. De stenen (notendoppen) voor dit Tijgerspel uit Nepal zitten in een zakje, dat binnen in de tas is genaaid. Op het Oogstfeest zullen deze koopjes op onze koopjeskraam liggen, maar u kunt ook al eer der deze artikelen in onze win kel bekijken en inkopen. De prijsverlaging gaat niet ten kos te van de producenten in de ontwikkelingslanden. De We reldwinkel staat iedere vrijdag en zaterdag voor de Gall&Gall bij Albert Heijn en is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. ErfGoed is een voortzetting van het loonbedrijf van de heer H.A. de Jong sr. dat in 1958 werd opgericht. In die tijd hield het bedrijf zich voornamelijk bezig met het handmatig spit ten van grond bij kwekers en tuinders. Dit handwerk werd in de loop van de jaren door ma chines overgenomen. In 1986 trad Hugo Paans als leerling- trekkerchauffeur in dienst. Sa men met zoon Alex de Jong nam hij het bedrijf in 1992 over en gingen ze verder onder de naam De Jong en Paans. Sinds 1997 is de naam gewijzigd in ErfGoed. Het bedrijf heeft de afgelopen jaren een flinke groei doorgemaakt, omdat het zich - naast het loonwerk - ontwik kelde tot een erkend specialist op het gebied van teeltvloeren. In de boomkwekerij en de tuin bouw gaan steeds meer bedrij ven over van teelt in de volle grond op de potcultuur. Dat betekent dat het gewas in een pot wordt gekweekt op een Op de bovenverdieping zijn de molenfanaten weer druk bezig met het laten zien over hoe ons gebied is ontstaan met al haar droogmakerijen, en verder is de Jan C. Lunenburg stichting weer van de partij om het een en ander te vertellen over de Amsterdamse Industriemolens. een bedrijf in In de filmzaal is deze keer voor Waddinxveen. En Adriaan heeft de laatste keer dit jaar de foto- zijn hobby, bezig voorstelling te zien over de Dorpsstraat in de jaren twintig en wel nu het noordelijke deel van de Dorpsstraat vanaf de GOUDA - Na een vakantiepe riode van twee maanden is er op woensdag 10 september weer een inloopochtend voor mensen met Multiple Sclerose (MS). Tijdens een Inloopoch tend kunnen mensen met MS en hun betrokkenen vrijblijvend binnenlopen voor een gesprek met een vertegenwoordiger van de Multiple Sclerose Ver eniging Nederland (MSVN). Er zijn geen kosten aan verbon den. Deze inloopochtend vindt elke tweede woensdag van de maand plaats van 10.00 tot 12.00 uur in het Bureau Patiën tenservice op de polikliniek van de Jozeflocatie, ingang Jan van Beaumontstraat. De volgende data zijn: 8 oktober, 12 novem ber en 10 december. Voor vra gen, Riny van der Arend, tel. 071-5899728. Afhaal- en Bezorgcentrum OPENINGSTIJDEN: van dinsdag t/m zondag van 15.00 tot 22.00 uur, maandag gesloten Winkelcentrum "Zuidplas” Zuidplaslaan 424 - Waddinxveen Op het internet zochten en vonden Marion en Adriaan van Os een gezellige, landelijk gelegen camping in een straal van veertig kilometer rond hun woonplaats. Ie kans hebt op psychische en lichamelijke klachten. Het is van belang dat er een evenwicht is tussen de eisen die het leven stelt (draaglast) en de mogelijk heden daaraan te voldoen (draagkracht). Daarom is het belangrijk om goed voor uzelf te zorgen. Deelname aan deze groep kan u daarbij ondersteunen. U krijgt meer informatie over de pressie en leert u meer greep te krijgen op de praktische en emotionele gevolgen van de ziekte van uw dierbare. In de groep komen de volgende onderwerpen aan bod: infor matie over depressie, omgaan met iemand die depressief is, behandeling en medicijnen, praktische problemen in de omgang, omgaan met stressvol-

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17