Waddinxveen Sociaal aspect weegt zwaar bij jubilerend Be Fair schotvaardig Open jeugdtoernooi TV Waddinxveen w Open dag van W Waddinxveen Het laatste Ford nieuws en ruim 100 A-1 occasions met foto op Tenniszege Zijderhand Matige vangst HSW E Ir Derde ronde Schaakseizoen van start Goudse Ford Van Bunningen heeft vestigingen in: alphen, bodegraven, gouda, uithoorn, waddinxveen en woerden. Singelloop weer van start Antilopers naar C-Spelen Amstel Cup i WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 21 Goede bekerstart Be Fair en WSE to s Ook voetbaldames met ,oude glorie’ Bridge voor beginners "z-i T ll H vanbunningen t f www.ford-vanbunningen.nl Het werd een spannende partij. De eerste set werd door de Waddinxvener in de tie-break gewonnen (7-6), de tweede set schreefVan den Broek op zijn naam (2-6) waarna Zijderhand in de derde set goed terug kwam: 6-4. Eerder was Ralph Zijderhand succesvol in het toernooi in Nieuwerkerk aan den IJsseL WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag viste de Hengelsport- vereniging Waddinxveen (HSW) de achtste wedstrijd van de zomercompetitie. Er werd gevist in de Heimanswe- tering, het reglement voor deze wedstrijcf luidde: alléén vaste hengel. Of de vangst met de feederhengel beter was ge weest, blijft de vraag, er werd nu zeer matig gevangen. Der tien deelnemers haalden geza menlijk slechts 24 kg hoofdza kelijk bliek(jes) boven water. REGIO - Bekende binnenlandse en dit jaar op I2 september weer meelopen tijdens de vijftiende editie van de Goudse Singel loop. Wie er precies van start gaan op deze vrijdagavond, is cies te zijn. In I970 werd de promotie na twee beslissings wedstrijden tegen Sportlust op een haar na gemist. Intussen groeide Be Fair als kool. Het ene veld en het groe ne keetje voldeden niet meer. In I964 had een veldenuitbrei- ding plaats en bouwde Be Fair samen met WSE een stenen clubgebouw. Nadat WSE in I973 was verhuisd naar de Oranjewijk kwam de gehele kleed- en kantine accommoda tie ter beschikking aan Be Fair, dat een jaar later onder leiding van de bekende trainer Arend van Bommel kampioen werd in de vierde klasse en voor het eerst promoveerde naar de derde klasse van de KNVB. Een succesvolle periode begon want in I978 werd Be Fair kampioen in de derde klasse en van trainer Piet van Mullem naar de tweede klasse. Het jaar waarin de Waddinxveense vereniging was een sportief topjaar want te- Het nieuwe bridgeseizoen gaat van start. Klaas Andringa start op 29 september een cursus voor beginnende bridgers. Op geven kan op tel. 0182-615500. Verder wordt op 20 september de Kroegentocht Waddinxveen gehouden. Op 20 augustus had den zich al 140 paren gemeld. Er kan nog worden ingeschre ven, mevrouw P. van Delft-Her- mans, tel. 0182-61 3520. De kosten bedragen veertig euro per paar. WADDINXVEEN - De Neder landse damesvoetbalselectie, die vanavond in het kader van het vijftigjarig bestaan aan treedt tegen de ,Old Stars’ van de voetbalvereniging Be Fair bestaat voor een deel uit speel sters, die vroeger hun sporen in Oranje hebben verdiend. Van de partij zijn onder meer Janny Timisela (RKTVC, Djurgarden) met 6I interlands achter haar naam, Sandra Muller (Ter Lee de) 44, Hesterine de Geus (Rijsoord) 39, Ingrid Klomp (Den Dungen) I8, Lies Kols (RKTVC) 13, Ria Desaunois (Alkmania) I2, Fies Timisela (RKTVC, Wartburgia) I0, Patri cia Keeldar (Rijsoord, Ter Lee de) 7, Yvonne van der Laar (ODC) 7. Zij treffen als coach Henk van den Berg, tegenwoordig speler van Be Fair 6. Van den Berg be geleidde in I98I als bonds coach het eerste officieuze Nederlandse dameselftal bij een internationaal toernooi in Taiwan. De wedstrijd Oud-Be Fair te gen de dames van Oranje be gint om half negen. tot en met veertien en tot en met zeventien jaar voor zowel enkel- als dubbelspel voor jon gens en meisjes. In totaal werd er in twaalf onderdelen ge speeld met in totaal ruim hon- derdvijftig partijen. Rondom het tennissen werden diverse activiteiten georganiseerd zoals tafeltennis, tafelvoetbal en een dagelijkse loterij waarvoor door vele instanties leuke prij zen ter beschikking waren ge steld. Tevens werd iedere dag een bon voor iets lekkers uit gedeeld aan alle deelnemers. Op vrijdagmiddag gaf Sabrina Evers een clinic met de hulp van haar tennismaatjes Marie Claire Aerts (die twee dagen la ter het Open Toernooi van Montfoort wist te winnen) en Martine Elsholz. De clinic werd Door Bert Hertog WADDINXVEEN - „In het maatschappelijk leven met de impact van het clubgebeuren bij Be Fair niet worden on derschat. In voor- en tegenspoed vangen de mensen el kaar op. Vaak wordt over Be Fair gesproken. Zonder Be Fair zou het sociale leven van menigeen er een stuk schraler uitzien". Deze woorden schrijft voorzitter Hu bert Poot in het gloednieuwe jubileumboek van de chris telijke voetbalvereniging Be Fair, dat vanavond (woens dag 27 augustus) tijdens de jubileumreceptie in het RVC’33-GSV, clubgebouw wordt uitgereikt. WADDINXVEEN - Ralph Zij derhand verraste in het Ha- zerswoude door het tennis toernooi vanTehado te winnen. In de halve finale schakelde de Waddinxvener de Leidse favo riet Wimpe Thomas met duide lijke cijfers (6-I, 6-3) uit. Daar na kreeg Ralph Zijderhand in de finale de Leidenaar Guido van den Broek tegenover zich. het bestuur gekozen. Zij maak ten vele jaren deel uit van het bestuur en waren de gezichtbe- palers van Be Fair. Be Fair begon met voetbal op een terrein van boer Burger aan de Sniepweg. Het veld werd met eigen krachten speelklaar gemaakt. Een groene keet was het clublokaal. Het terrein jon- maakt als veld 2 nog altijd deel uit van het huidige Burgemees ter Warnaar-sportcomplex Aan de eerste competitie nam Be Fair met drie senioren- en twee junioren-elftallen deel. Het eerste elftal werd meteen kampioen in de tweede klasse van de toenmalige afdeling Gouda en promoveerde naar de eerste klasse. In 1959 werd Be Fair kampioen van de eerste klasse van de af deling Gouda en promoveerde na promotiewedstrijden tegen buitenlandse lopers zullen Alphen en Loosduinen naar de vierde klasse. Het verblijf in de vierde klasse duurde slechts een jaar. Maar na de degradatie promoveerde kampioen Be Fair in I96I opnieuw naar de nog niet bekend, de organisatie vierde klasse. Nu duurde het is nog in onderhandeling met verblijf langer.Tot 1974 om pre- de atleten. De wedstrijdloop van tien kilo meter start om 19.00 uur en staat open voor KNAU-leden in de categorieën Heren, Heren M40, M 45, M 50 en Dames.Te vens is er net als voorgaande jaren een prestatieloop over drie en een half, zeven en tien kilometer. De prestatieloop van tien kilometer start ook om 19.00 uur. De start van de drie eh een half en zeven kilometer is om 20.00 uur. Voor deze prestatieloop kunnen lopers zich sinds 2I augustus inschrij ven bij Pielanen en van Unen, De Goudsche Courant en de Rabobank in Gouda en in Wad dinxveen. Voor zowel de wedstrijdloop als de prestatieloop kan ook nog op de dag van het evene ment zelf vanaf 17.00 uur inge schreven worden op de Markt promoveerde onder leiding waar tevens de start en finish is. Voor meer informatie, tel. 06- 54746367 of kijk op www.sin- het 25-jarig bestaan vierde gelloop.nl. een slechts korte, intensieve training van nog geen twee maanden kwamen zij beide in de finale van dit onderdeel. Dit leverde voor allebei een per soonlijk record op Coen 22,83 m (achtste) en Bror 28.10 m (zesde). Bij het speerwerpen eindigde Coen met 27.91 m op een 46e plaats. Kogelstoten le verde voor Bror met I I.58 m een veertiende plaats op. Bij discuswerpen kwam Coen tot 25,70 m (45ste). De 38.02 m (elfde) leverde Bror een nieuw clubrecord op. Volgende maand staan de on derlinge en de regio meerkam pen en de Antilope clubkam- pioenschap nog op het programma, waarbij ze alle drie kans hebben op een hoge klas sering. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde hebben drie atleten van Antilope meegedaan aan de nationale C-Spelen in Amster dam. Aan deze atletiek wed strijd doen honderden veer tien- en vijftienjarige jongens en meisjes uit heel Nederland mee. Bij de meisjes deed Marieke Kaptein (vijftien) mee. Het lukt haar twee maal een persoonlijk record neer te zetten op de werpnummers: discus I8.98 m en speer 21.01 m. Op het zeer technisch lastige onderdeel 80 m horden kwam zij tot I7.23 sec. Bij de jongens lieten Coen van de Harst (veertien) en Bror van de Zijde (veertien) van zich spreken. Coen en Bror deden voor het eerst mee met het onderdeel kogelslingeren. Na De uitslag was als volgt: IRinus Reichard 3.040 gr, 2. Rob Jen ner 2.940 gr, 3.Wim Houtman 2.500 gr, 4. Jan Rupke 2.410 gr, 5. Rob Poldervaart 2.220 gr. Ri nus Reichard blijft met 43.220 gr aan de leiding, gevolgd door John van Elswijk met 38.560 gr. Jan Rupke steeg met zijn 32.160 gr naar de derde plaats, ten kost van Aat van Leeuwen, die met 31.550 gr zakte naar vier. Martin van Leeuwen neemt met 24.710 gr de vijfde plaats weer in. MOERKAPELLE -Vrijdag 5 sep tember start de schaakvereni ging Moerkapelle het nieuwe schaakseizoen. De eerste club avond begint voor de volwasse nen, met de eerste ronde van de onderlinge competitie.Vanaf Berg en Cees Boonstoppel in 20.00 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer voor de senioren geopend. Er wordt op verschillende niveaus ge schaakt; zowel beginners als ge vorderden zijn van harte wel kom. De jeugd begint al om I8.45 uur..Er zal een nieuwe begin- nersgroep gevormd worden. Hierin is nog plaats voor gens en meisjes vanaf zes jaar. Er hebben zich reeds enkele kinderen opgegeven. Voor in formatie, Ben van Geffen, tel.: 079-5932238. WADDINXVEEN - De voet balvereniging Waddinxveen, in het nieuwe seizoen getraind door de vroegere eerste elftal- speler Ad Hoogerbrug, toont zich in de oefenwedstrijden schotvaardig. Na Aarlander- veen (4-2), de Rotterdamse Bloemhof/Zuiderster Combi natie (2-3) werd vijfdeklasser Noorderkwartier met 6-4 ver slagen. Er tussendoor verloor Wad dinxveen in de eerste beker ronde met 5-I van het zater- dagteam van Gouda na een 4-0 ruststand. „Gouda heeft een goed team en maakte enkele wondermooie doelpunten", sprak trainer Ad Hoogerbrug, die zeven junioren zag over ko- vens haalde Be Fair de halve fi nale van de bekerstrijd in het zaterdagvoetbal door IJssel- meervogels in Spakenburg met I -0 te verslaan door een doel punt van de jonge Wout Ros kam. Vervolgens werd met 2-I verloren van ACV in Assen. Als jubileumgeschenk werd de overdekte tribune gebouwd. In I983 deed Be Fair zelfs mee met Arnemuiden enValleivogels aan de nacompetitie voor een plaats in de eerste klasse. Be Fair slaagde niet.Valleivogels uit Renkum wel. Be Fair had in die dagen de be schikking over uitstekende voetballers, die in de eigen jeugd waren opgeleid. Maar ook werden spelers van buiten gehaald om Be Fair te verster ken. Toen deze spelers later weer vertrokken belandde de club sportief in een neergaande spiraal. Na I985 kregen de wit- zwarten te maken met drie de gradaties. In I985 kon de nieu we trainer Ger Hup niet verhinderen dat Be Fair degra deerde naar de derde klasse. In 1990 volgde degradatie naar de vierde klasse en twee jaar later zelfs naar de afdeling Gouda. Na het kampioenschap in I993 degradeerde de club opnieuw om in vervolgens 1996 de laat ste kampioen in de afdeling Gouda te worden. Door de herstructurering in de KNVB werden de twintig afdelingen vervangen door negen (inmid dels zes) districten. Be Fair werd in I996 onder leiding van trainer Arie van der Laan in het Zeeuwse Heinkenszand ook de laatste Nederlandse afdelings- kampioen. Be Fair promoveer de naar de derde klasse waar uit het eerste elftal dit voorjaar degradeerde. Vanaf I967 hield Be Fair elk jaar het Pinkster- toernooi.Aan dit aansprekende streektoernooi kwam in de ja ren negentig een eind. Sinds de beginjaren zestig ken de Be Fair ook een volleybal en tennisafdeling. Groot Be Fair werd in 1988 opgeheven, de af delingen gingen als zelfstandige verenigingen verder. In I989 werd de kleedgelegenheid ver der uitgebreid en bezit Be Fair een van de mooiste sportcom plexen in de omgeving. De KNVB doet geen vergeefs be roep op Be Fair als er bekerfi nales moesten worden ge speeld. Het laatst gebeurde dat vorig jaar toen de finale van het district West II tussen Scheve- ningen en Tonegido in Wad dinxveen werd gespeeld. dankzij de leuke inhoud en vormgeving een groot succes. Tussen alles door werd er ook nog getennist. De deelnemers speelden in poules, waarvan de eersten uit de poule doorgingen naar de afvalsheet. Deze wedstrijden vonden plaats op donderdag en vrijdag. De duur van de wed strijden, veel driesetters, gaven de wedstrijdleiding soms wat probleempjes door de droge banen, maar ook dit werd goed opgelost. Uiteindelijk zijn op zaterdag nog enkele poule wedstrijden en de finales ge speeld. Om ongeveer I3.3O uur vond de prijsuitreiking plaats. De winnaars: Jongens dubbel WADDINXVEEN - De voet balclubs Be Fair en WSE heb ben een goed begin gemaakt in het toernooi om de Amstel Cup. Be Fair won de uitwed strijd tegen Stolwijk met I-2 door twee doelpunten van Mark de Jong. De vroegere Boskoper Marnix van Suchte- len scoorde tegen. WSE ver sloeg CVC Reeuwijk met 0-4 door doelpunten van Kevin Steenwinkel (2), Guido Hack en Ihmad Saouny (ex-Jodan Boys). Waddinxveen, dat eerder oe fenwedstrijden had gewonnen van Aarlanderveen (4-2) en BZC’95 (3-2), verloor met 5-I van het zaterdagelftal van Gouda. De ruststand was 4-0. De eer werd gered door Sjaak Weiman Groeneweg won met 2-I van het zaterdagteam van Floreant door doelpunten van Jarno van Dorp en Maurice Eckhardt. Moerkapelle speelde tegen het zondagteam van Flo reant en behaalde een 4-I overwinning. Rob van Leeuwen scoorde tweemaal, Guido Stuurman (ex-Groeneweg) na een pass van de teruggekeerde Peter Zijderhand en Lennart Visser namen de overige doel punten voor hun rekening. Nieuwe trainer Peter Kerkhof (Alphen aan den Rijn) kon nog niet over alle selectiespelers beschikken. Wel deden bij Moerkapelle Menno Verschoor, Marcel Klomp en Stefan van Vuuren mee. Zij zijn evenals Jörn Hoogma van de junioren over gekomen. Nieuw zijn ver der Marcel Demper (Bolnes) en Jappie van der Heijden (GGK). Aansluitend heeft de jubileum- wedstrijd tussen de Oude Glo rie van Be Fair en het Neder lands damesvoetbalteam plaats. Ook oud-voorzitter Reinhart van den Brink laat zich in der- ONA, VOC-Nieuwerkerk. De gelijke bewoordingen uit. Hij wedstrijd Be Fair-Rijnstreek geniet van de zaterdagmidda- wordt op dinsdagavond 2 sep- gen als de wedstrijden zijn ge- tember gespeeld in verband de speeld en kantine vol is met viering van het 50-jarig bestaan voetballiefhebbers. Het sociale van Be Fair. aspect weegt zwaar bij Be Fair. Hubert Poot is de zoon van de vroegere eerste elftalspeler Arie Poot. De laatste behoorde tot de oprichters van Be Fair. De vereniging werd op I au gustus I953 door .afvalligen’ van de voetbalvereniging Wad dinxveen opgericht. Bestuurs- en zakelijke kennis werd van buiten aangetrokken. Naast voorzitter Gijs Graafland wer den onder meer Ries van den men. Raymond Beij is afgevallen en gaat op eigen verzoek spe len in het tweede elftal. Doel man Aart Rietveld is naar ONA vertrokken. Vier doelmannen, onder wie de van Be Fair af komstige Vincent Couvert, strijden om de plaats onder de lat. Waddinxveen nam tegen Noorderkwartier in de eerste helft een 2-I voorsprong door doelpunten van Sjaak Weimar en Bjorn Tollenaar. Na de pauze tikte Tollenaar de bal na een vrije trap van Wilfred Waltman met de buitenkant van de voet in: 3-1Rene van der Sluis zorg de voor 4-1. Na 4-2 kreeg Bjorn Tollenaar vrije doorgang wat 5-2 betekende.Twee zwak ke momenten in de verdediging had 5-4 ten gevolg waarna Ste fan Kanters uit een strafschop na neerleggen van Gert-Jan Olofsen de eindstand op 6-4 bracht. Be Fair verloor op eigen veld met I-3 van Jodan Boys. Rene Minnee (ex-Be Fair) scoorde het eerste doelpunt. Groene weg had in Zevenhuizen weinig moeite met vierdeklasser Am- merstol en won met 6-1Moer kapelle won op eigen terrein met 2-I van FC Perkouw. WADDINXVEEN - In de week van I I tot en met 16 augustus vond weer het open jeugdtoer nooi plaats op het tennispark De Woerd van de Tennisvereni ging (TV) Waddinxveen. De weergoden waren het toernooi deze week zeer gunstig gezind. Tot en met vrijdag was de mini male temperatuur ongeveer 26 graden veel zon en weinig tot geen wind, dus ideaal tennis wee r. Dit jaren waren er ruim negen tig inschrijvingen voor het toernooi, wat meer dan vorig jaar. Deze kwamen weer uit al le windstreken zoals Bleiswijk, Haastrecht, Berkel en Roden rijs, Gouda en Zoetermeer, in totaal vijftien verenigingen. Er werd gespeeld in de klasse tot en met tien, tot en met twaalf, Zaterdag was de open dag van Voetbal Vereniging Waddinxveen. Kinderen tussen de vier en zestien jaar konden zich de hele dag op het voetbalveld in sportpark De Sniep vermaken. Er werd een training gegeven en er waren verschillende activiteiten en spellen te doen. (Foto: Liesbeth van der Vis) t/m tien jaar: Eric en Mare Roodenburg, meisjes enkel t/m tien jaar:Tess Poot, jongens en kel t/m tien jaar: Bert Jan Mar chand, jongens dubbel t/m twaalf jaar: Fokke Fennema en Roel Herreburg, meisjes enkel t/m twaalf jaar: Muriel Franken, jongens enkel t/m twaalf jaar: Pascal Blom, jongens dubbel t/m veertien jaar: Luuk Gritter en Alex Velders, meisjes enkel t/m veertien jaar: Maartje Mar chand, jongens enkel t/m veer tien jaar: Loek Peelen, meisjes dubbel t/m zeventien jaar: Clai re Reynaers en Esther Smit, jongens dubbel t/m zeventien jaar: Marco vd Hut en Pim Veld man, jongens enkel t/m zeven tien jaar: Mark vd Bosch. GOUDA/WADDINXVEEN - Voor de derde ronde van de strijd om de Amstel Cup in het district West II worden op za terdag 30 augustus de volgende voetbalwedstrijden gespeeld: CVC Reeuwijk-Floreant za, Gouda za-Moerkapelle, SPV- Perkouw, Oudewater za-Lin- schoten, Jodan Boys-Spirit, Sportief-Bergambacht za, WDS-Berkel, Rohda’76-BVCB, Soccer Boys za-Schoonhoven, zondag 31 augustus: Groene- weg-WSE, Floreant zo-Wad- dinxveen, Bergambacht za- Haastrecht, DONK-Stolwijk, Ammerstol- Cabauw, UNIO-Gouderak, Bo- degraven-Oudewater zo, ESTO-Nieuwkoop, Nicolaas Boys-Moordrecht, NSV’46- Gouda zo, TOGB-Lekkerkerk, Olympia-HION, Zwervers- S’:"» ■s., l TOF Bk ‘WW

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 21