Kinder- Gemeentelijke legpenning voor jubilerend Be Fair Onbewoonbaar verklaard pand wordt hippe kapsalon postzegelactie bestaat 55 jaar Eerste toernooi Waddeenkaart groot succes Auto-inbraak opgelost Zeeduiken in Nederland *4 Collecte voor Literatuur en volksdansen Swanlaweg en Noordeinde Vragen beantwoord spierziekten Vrouwen van Nu bij De Zeven Muzen op het Oogstfeest ZEVENHUIZEN - De Leden Grondige fileaanpak op de Al 2 afgesloten openen seizoen PAGINA 17 WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Geschiedenis 1 Wereldwinkel op het Oogstfeest men. nodig is, komt ze ook bij mensen thuis voor een uitgebreid advies of treedt zij op als belangenbe, hartiger en bemiddelaar. Zuid-Holland worden geholpen met steun van de Kinderpostze gels. Stichting Vrije Tijd en Vor ming in Den Haag kreeg 7.500 euro voor de inrichtingskosten van naschoolse opvang ten be hoeve van verstandelijk en meer voudig gehandicapte kinderen. De scholenactie is dé belangrijk ste actie van de Kinderpostze- en buitenland kinderen die dat nodig hebben, tijdelijk een steun tje in de rug. Ook in Zuid-Hol land zijn er projecten die in aan merking komen voor steun van jaar veel dingen zijn veranderd. Dat zelfde geldt voor de regelgeving door de over heid. „De voorwaarden om het spelletje te bedrijven.” De bond veranderde van twin tig afdelingen waarvan Gouda er een was in zes districten. Hij sprak de hoop uit dat Be Fair prestatief de weg omhoog weer zal vinden. En ook dat de club steeds weer vrijwilligers zal weten te vinden om de ver eniging te laten draaien. Samen met Jan Bredie, oud-voorzitter van de afdeling Gouda, ontrolde Wingelaar vervolgens de oranje jubileumvlag. Wingelaar gaf aan dat Be Fair over tien jaar zestig jaar bestaat en dat dat door de KNVB ook als officieel ju bileum wordt gezien. Ceremoniemeester Reinhart van den Brink: „We hopen dat dan op dezelfde plek te vieren.” Oud-voorzitter Leen Wil lemstein is tot erelid van Be Fair benoemd. De gouden speld werd uitgereikt door voorzitter Hu bert Poot.Willemstein heeft na zijn vertrek als voorzitter van Be Fair vele malen de vereniging vertegenwoordigd bij de ge meente en de KNVB. Ook is hij de man achter .Waddinxveen wandelt’. Willemstein: „Maar we doen het allemaal samen. Als er een uitgelicht wordt is dat een compliment voor de gehele vereniging.” Voorts het jubi leumboek uitgereikt. Het eerste exemplaar werd door de auteur en sportverslaggever Bert Hertog aangeboden aan voorzitter Hubert Poot Tijdens de reunie, die op zaterdag werd ge houden, was er ook een gouden speld voor de oud-eerste elftalspelers Cor van Triet en Bram Kraan. Beiden zijn na hun voetballoopbaan actief gebleven,Van Triet als jarenlang jeugdtrainer, Kraan acht jaar als elftalleider. Zij werden in een open auto thuis opgehaald en naar het Be Fair-terrein vervoerd waar zij werden toe gesproken door voorzitter Hubert Poot De jubileumwedstrijd tussen de ,Old Stars' van 1978 en het Nederlands damesteam, met vaste hand geleid door Jan Koole, ein digde in 0-0. Bij Oud-Be Fair waren onder meer Cor van Triet Piet Koele en Wim Bron van de partij, bij de Oranjedames Wil de Visser en Janny Timisela. Ralf Boonstop- pel verdedigde het doel van de dames. Voor de aftrap werd het nieuwe elektroni sche scorebord, geschonken door de sup portersclub, in gebruik genomen. aanmeldingen voor deze mid dag dus wilt u nog inschrijven dan is er haast geboden. De aanvang van deze middag is 12.00 uur. Opgeven kan bij Leen Hogerbrugge, tel. 06- 13626885 en Marinka Koster, tel. 06-51863495.Voor meer in formatie, kijk op www.wad- deenkaart.nl. WADDINXVEEN - De voetbalvereniging Be Fair, die vijftig jaar bestaat heeft de ge meentelijke legpenning ontvangen. De on derscheiding is tijdens de jubileumreceptie in het clubgebouw met oorkonde uitge reikt door burgemeester Fedde Jonkman aan voorzitter Hubert Poot De burge meester schetste in kernachtige woorden het belang van Be Fair voor de Waddinx- veense samenleving. „Het is een grote kunst om een vereniging vijftig jaar verder te brengen.Veel mensen zijn belangeloos in dienst van de vereniging. U allen hebt een stukje samenleving vijftig jaar geleefd. Dat is de kracht van de sport Alle mensen die bezig zijn met de jeugd doen vormingsorde van de allereerste orde. In een vereniging wordt veel gevraagd van de spankracht van de mensen. Sport is een wezenlijk bestand deel van het leven.” Ook kreeg Be Fair van de gemeente, die ook was vertegenwoor digd door de wethouders Gerts en Barth en sportambtenaar Bert Bakker, vijf ballen aangeboden. Namens de KNVB werd ge sproken door vice-voorzitter Jan Wingelaar van het district West II. Hij constateerde dat in voetballand in de afgelopen vijftig I Landelijk hebben bijna 6.000 scholen zich aangemeld voor de Kinderpostzegelactie 2003. Jaar lijks doen uit 12 provincies zo’n 250.000 basisschoolleerlingen van groep 7 en 8 mee. Met de opbrengst van de Kinderpostze gelactie worden verschillende grote en kleine projecten in Ne derland en het buitenland finan cieel gesteund. Zo worden bij voorbeeld projecten opgezet voor opvang en opleiding van minder valide kinderen, straatkinderen, werkende kinde ren en kinderen die slachtoffer we hebben een hele nieuwe zaak.” De kapsalon in Waddinx veen is één van de laatste zaken van Hogenelst die een meta morfose kreeg. Van zijn zeven zaken is nu alleen Boskoop nog niet gemoderniseerd. „Maar dat komt zo snel mogelijk.” De nieuwe kapsalon biedt tal van Koster met 8563 punten. Dit seizoen is er een competitie verbonden aan de negen toer nooien waarvan de hoogste ze ven tellen. Uiteraard kan er ook los van de competitie inge schreven worden. Het eerstvol gende koppelklaverjastoernooi vindt plaats op 27 september. Er zijn inmiddels alweer tachtig onder andere Manta’s aan, de grootste roggensoort ter we reld. Ook niet leden zijn van harte welkofri op deze interessante avond. Wij vragen een kleine bijdrage van 2,50 euro inclusief een consumptie. dingen is, dat zij de prijs van de kapsalon niet aantasten. „We blijven dezelfde prijzen handha ven.” In de aankomende lente heeft Hogenelst nog een ex traatje in petto. „We hebben nu een tuin, dus als het leker weer is, gaan we daar ook knippen.” Maar voor gezelligheid hoeft er niet tot de lente gewacht te worden. In de wachthoek van de moderne, hippe zaak staat een open haard en midden in de winkel is een bar te vinden, waar geschonken wordt wat de klant ook maar wil. „We probe ren het wachten zo aangenaam mogelijk te maken. Een kap- persbezoek moet ene uitje worden voor iedereen.” De eerste Nederlandse Kinder postzegels dateren van 1924. Daarmee was Nederland, na Zwitserland, het tweede land ter wereld dat een speciale toeslag op de postzegels gebruikte om geld in te zamelen voor ’het mis deelde kind’. Vooral de inzet van de Nederlandse Bond tot Kin derbescherming maakte dit mo gelijk. In deze periode werd ver volgens het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels opge richt. Het Comité werd verant woordelijk voor de organisatie van de verkoop. Al gauw werden er naast Kinderpostzegels ook kinderkaarten uitgegeven. In die eerste jaren vond de verkoop vooral plaats dankzij de persoon lijke inzet van de comitéleden. Na de oorlog nam de Stichting Voor het Kind de organisatie van de welbekende Kinderpostzegel actie over van het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels. Het Comité kon daardoor meer tijd vrijmaken voor de besteding van de gelden en het onderhou den van contacten met de kin- derbelangenorganisaties. De vele duizenden vrijwilligers van plaat selijke comités hebben een grote rol gespeeld in de opbouw van de actie na de oorlog. Het was onderwijzer G. Verheul uit Waarder die na de Tweede Wereldoorlog op het idee kwam om de kinderen van zijn school met Kinderpostzegels langs de deuren te laten gaan. Vervolgens zocht hij contact met het Ne derlands Comité voor Kinder postzegels. Hij kwam daarbij met een uitstekend voorstel: laat de kinderen eerst met een bestel formulier op stap gaan. In 1948 werd in vier plaatsen in Neder land deze nieuwe opzet gepro beerd. Resultaat een meerop brengst van maar liefst 15.882 euro. Het jaar daarop werd de actie landelijk ingezet. In 1989 ontstond uit een fusie de huidige Stichting Kinderpostzegels Ne derland. Deze organisatie ver zorgt zowel de inzameling als de besteding van het geld. REGIO - Van 7-13 september collecteert het Prinses Beatrix Fonds voor spierziekten. Meer dan 40.000 collectanten bellen dan aan voor een vrijwillige bij drage. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 969, ten name van het Prinses Beatrix Fonds. Het Prinses Beatrix Fonds is het Nationaal Fonds voor de bestrijding van spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, mul tiple sclerose en spasticiteit. Het Fonds is in 1956 opgericht. Sinds die tijd financiert het we tenschappelijk onderzoek naar de bestrijding van deze neuro- musculaire aandoeningen. Ook behartigt het Fonds de belan gen van patiënten die aan deze ziekten lijden en hun familiele den. Het steunt de landelijke patientenbelangenverenigingen waarbij in totaal ongeveer 40.000 mensen zijn aangeslo ten. Deze verenigingen zijn bij zonder actief met tal van activi teiten. Het gaat om de vereniging Spierziekten Neder land, de Parkinson Vereniging, de Vereniging van Huntington, de Multiple Sclerose Vereniging Nederland en de BOSK (Ver eniging van Mortorisch Gehan dicapten en hun ouders). ren verder te vinden, en onherkenbaar. Eigenaar Mark Hogenelst is al een aantal jaar gels.nl. Dankzij de extra toeslag van 19 eurocent per zegel, krij gen kinderen in Nederland en daarbuiten de kans om kind te zijn. WADDINXVEEN - Op zater dag 30 augustus vond het eer ste koppelklaverjastoernooi van het seizoen 2003/2004 van de Waddinxveense koppelkla- verjasclub Waddinveen Kaart plaats in Buurtcentrum de Boog (C. Huygenslaan). Door de zeer hoge opkomst van maar liefst 88 klaverjasliefheb- 0182-594550. De vraag wordt genoteerd en Heidemarie belt binnen 48 uur terug. De vragen waarop zij niet meteen het ant woord weet, zoekt zij uit. Als het waarin basisschoolleerlingen in het najaar van deur tot deur gaan om bestellingen op te nemen i voor het goede doel, voor het eerst in 1948. Naar een idee van een onderwijzer uit Waarder (Zuid-Holland) is men begonnen in vier plaatsen in Nederland. In 55 jaar is de actie uitgegroeid tot 1815 plaatsen. Met de scholenac tie van vorig jaar hebben de kin deren landelijk voor 8,6 miljoen euro aan bestellingen voor Kin- derpostzegels en wenskaarten verzameld voor het goede doel. i De Kinderpostzegelactie start op woensdag 24 september als de basisschoolleerlingen huis aan huis bestellingen opnemen voor Kinderpostzegels en wenskaar- I ten. Tot eind september is het ontwerp van de nieuwe Kinder postzegels een geheim maar kunnen de Kinderpostzegels van i 2002 nog wel gewoon besteld worden via www.kinderpostze- Met de opbrengst van de actie Natuurlijk zijn er ook weer prijs- geeft de Stichting in het binnen- jes te winnen bij het envelop trekken. Voor nieuwe artikelen is even eens een kraam ingericht. De Fair Trade is bij de kraam in te zien. Kort na het Oogstfeest de Kinderpostzegels, wordt deze folder huis aan huis verspreid. Op vrijdag 5 septem ber staat de winkelwagen van 10.00 tot 16.00 uur op het Al bert Heijnplein. ZEVENHUIZEN - Traditiege trouw staat de WereldWinkel op het oogstfeest naast het voormalige Welkooppand tegen over Het Karrewiel. De koop- jeskraam is aanwezig met diverse afgeprijsde cadeauartikelen, zoals kaarten, wierook, tassen, manden en nog een aantal zomerrestan- ten. Er is ook een spelletjestas derpostzegelactie verkrijgbaar: een zaktas van vig linnen met een op de voorkant en de spelregels op de achterkant. De spelstenen stellingen (notendoppen) voor dit Tijger- spel uit Nepal zitten in een zakje, dat binnenin de tas is genaaid. een legohoek en video’s waar ze naar kunnen krijgen. Het is ideaal, kinderen zitten stil en hebben het naar hun zin.” Ook voor vrouwen zijn er allemaal specials: zo kunnen zij, op af spraak, hun wimpers laten ver lengen door een professional. Kapsalon Marna is de eerste kapsalon in Nederland waar een ColorStudio te vinden is. „We werken nu met een open keuken”, aldus Hogenelst. „Mensen zijn voortaan van be gin tot einde bij de kleuring be trokken. We gaan niet ergens achteraf het kleurtje zitten mengen, je kleur wordt klaarge maakt waar je bij zit.” Het mooie van al deze nieuwe ZEVENHUIZEN - Op de Litera- tuurcursus en op de cursus Volksdansen van De Zeven Mu zen zijn nog enkele plaatsen vrij. Dit seizoen gaat de cursus Volks dansen verder met volksdansen uit verschillende landen, waaron der Nederland. De cursus wordt op woensdagavond gegeven van 20.00-21.45 uur en start op woensdag 3 september. De lite- ratuurcursus bestaat uit zes avonden, waarin steeds een oor spronkelijk Nederlandstalig boek wordt besproken. Start van de cursus is woensdagavond 8 okto ber. Voor meer inlichtingen: zie het blauwe programmaboekje van De Zeven Muzen, te vinden in de bibliotheek of bel LydiaVos, tel. 0180-631912. MOERKAPELLE - De politie heeft maandag 25 augustus twee mannen van 20 jaar uit Luban (Polen) aangehouden op verdenking van auto-inbrak.en in Moordrecht en Moerkapel- le. In de nacht van zondag 24 op maandag 25 augustus kreeg de politie de melding van een auto-inbraak in Moerkapelle in de Hollevoeterlaan. WADDINXVEEN - De eerste thema avond van aquariumver- eniging De Gouwe Vis wordt gehouden op 8 september, om 20.00 uur in wijkgebouw Zon nig Zuid (St. Victorstraat 2). Het betreft een dia lezing met als onderwerp zeeduiken, niet alleen in de tropen maar ook in Nederland. De meeste mensen denken bij Nederlandse gebieden niet di rect aan dieren als sponsen, zacht koraal, anemonen en inktvissen. Toch komen deze dieren hier voor. Met name in de Grevelingen en de Ooster- schelde. Het commentaar wordt ver zorgd door de duiker zelf, de Heer Oscar Wildschut. Na de pauze nemen we een kijkje bij de Malediven. Daar treffen we consulent van de thuiszorgorga- zijn van geweld. Ook kinderen in nisatie Vierstroom, Heidemarie van Drunen, is zaterdag 6 sep tember aanwezig op het Oogst feest. In de Vierstroomcaravan kunt met uw vragen direct bij haar terecht De Ledenconsulent is een wan delende kennisbank op het ge bied van welzijn, zorg en wonen. Leden kunnen haar altijd bellen via het speciale telefoonnummer gels. Het is de actie vóór en dóór kinderen en die bestaat dit jaar 55 jaar. Hoewel de eerste Kin derpostzegel dateert uit 1924, startte de Kinderpostzegelactie, REGIO - Een veelheid aan tech nologische en infrastructurele maatregelen wordt ingezet om de verkeersproblemen op de Al2 tussen Den Haag en Gouda te bedwingen. Zo moe ten er over vijfjaar meer auto’s en fietsers zonder oponthoud over en langs dezelfde weg kunnen rijden. Tevens moeten de zitplaatsen in auto’s en openbaar vervoer beter wor den benut, evenals de laadruim te in vrachtauto’s. De project groep A12, bestaande uit provincie Zuid-Holland, stads gewest Haaglanden en Rijkswa terstaat werkt daarbij niet al leen aan de weg, maar trekt ook aan de bel bij bedrijven en in woonwijken. Fileproblemen op dit deel van de Al2 zijn onder meer ont staan door de forse groei van het verkeer in de periode 1986-2001. Uit analyse van de verkeersstroom blijkt dat de hoofdmoot bestaat uit kort woon-werkverkeer (60 pro cent). Een veel kleiner deel be treft vracht- en zakelijk verkeer (20 procent). Op I I juli 2001 is de uitvoe ringsovereenkomst voor de Al2 getekend en vrijwel direct daarop in uitvoering gegaan. En kele maatregelen zijn vorig jaar al opgeleverd. Het hele project moet in 2008 worden afgerond. ZEVENHUIZEN/ MOERKA PELLE - In verband met asfalte- ringswerkzaamheden is de Swanlaweg en Noordeinde (N 219) in de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle, ter hoogte van de rijksweg A12, vier avon den en nachten voor gemotori seerd verkeer afgesloten. De werkzaamheden beginnen maandag 8 september en duren tot en met vrijdag 12 septem ber, dagelijks tussen 20.00 uur en 06.00 uur. Ook de af- en op ritten ritten van en naar de rijksweg Al 2 worden voor het verkeer afgesloten. De werkzaamheden worden uitgevoerd tussen de spoor wegovergang aan de zuidzijde van de rijksweg en fietsbrug aan de noordzijde van de rijks weg A12. Voor het verkeer worden omleidingroutes met borden aangegeven. (Brom)fiet- sers zullen geen hinder onder vinden van de werkzaamheden. bers was deze eerste middag weer een groot succes te noe men. Op de eerste plaats ein digde het koppel J. v.d. Neut en A. Schouten met 9474 punten. De tweede plaats was voor koppel A.Troost en M. Krijt met 9317 punten en op de derde plaats eindigde koppel A. Eikel hof en gelegenheidsmaat Hans mogelijkheden. Zo kunnen mannen die geen zin hebben om lang bij de kapper te zitten, binnenlopen zonder afspraak en snel geknipt worden, tegen een lager tarief. Kinderen zitten voortaan in een auto als ze ge knipt worden. „We krijgen een hele aparte kinderhoek, met MOERKAPELLE - De NBvP Vrouwen van Nu, afdeling Moer kapelle, heeft het jaarprogramma voor het seizoen 2003/2004 sa mengesteld en het jaarboekje is inmiddels aan de leden toege zonden. Met veel creativiteit is het nieuwe programma tot stand gekomen. Op 17 september wordt het sei zoen geopend met een. In okto ber komt de schrijfster Marjan van den Berg en omstreeks Sin terklaastijd leert men alles over marsepein. Hoogtepunt in de cember is de traditionele kerst avond met dit keer het toneel stuk ’Een andere Kerst’. De jaarvergadering wordt in januari WADDINXVEEN - Kapsalon gehouden, waarbij het jaarthema Marna Waddinxveen heeft ein- ’Water’ wordt toegelicht; verder delijk gekregen wat ze al zolang volgen nog lezingen over parfum verdiende: een complete mo- en.journalistiek. De laatste afde- dernisering. Sinds afgelopen za- lingsavond blijft voorlopig een terdag is de kapsalon twee deu- verrassing. Naast de avonden worden nog diverse excursies georganiseerd en op de koffieochtenden komen onderwerpen als homeopathie en orgaandonatie aan bod. Alle avonden worden gehouden in dorpshuis Op Moer en intro ducés zijn altijd welkom tegen betaling van 3,40 euro. Afgelopen zaterdag werden de eerste mensen in de nieuwe, gemoderniseerde kapsalon Marna geknipt. „We zijn echt heel enthousiast.” (Foto: Liesbeth van der Vis) Het kampioensteam van Be Fair uit 1978 speelde een erewedstrijd tegen het Nederlands damesteam. De snel heid was verdwenen, het inzicht niet. Na afloop mochten alle spelers een bloemetje in ontvangst nemen. (Foto: Liesbeth van der Vis) Getuigen gaven de signalemen ten van drie mannen aan de politie. Kort daarop kwam de melding van een auto-inbraak in Moordrecht op de Twijnen. De signalementen kwamen overeen. De politie wist twee van hen, de beide 20-jarige mannen uit Luban, aan te houden in Moordrecht. bezig met de nieuwe locatie, een vroeger onbewoonbaar verklaard pand. „We hebben nu veel meer ruimte, ruimte die we echt nodig hadden”, vertelt hij. „Hiernaast knapten we let terlijk uit ons jasje. Iedereen is heel enthousiast. We hebben niet alleen een nieuwe locatie: REGIO - De provincie Zuid-Holland zet zich dit najaar met 903 basisscholen massaal in voor de jaarlijkse Kin- van de Stichting Kinderpostzegels Ne ste- derïand. De actie bestaat dit jaar 55 jaar. In totaal gaan spelopdruk 46.666 leerlingen van groep 7 en 8 uit deze provincie van af woensdag 24 september weer langs de deuren om be- voor Kinderpostzegels en kaarten op te ne- L i

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17