Bomen aan ‘We worden K3 Mozartlaan niet gekapt RTW moet regiodekkend en verbeterd Gemeente vergeet stukje bestrating Blazen te veel gevraagd IT a Kindercentrum naren Paddles meest ondernemers Den Ouden directeur Bedrijfsvoering Deurwaarder r Rock Vocals weer onderdak Kaartavond Gouwe Rijders markante horeca- Koppel- klaverjassen in het Zuidhonk weer op pad Live uitzendingen Waarom? viert familiedag Ook groen- problemen aan de Roosje Voshoeve .g: WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 i °P WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN LEZERS SCHRIJVEN P.Taal i '1 s. nemen Oost 226). Onroerende Zaakbelasting, Af valstoffenheffing, Hondenbelas ting, Rioolrecht, Precariobelas- WADDINXVEEN - Het college van burgemeester en wethou ders heeft in de vergadering van UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN hield op zaterdag 30 augustus rond 01.35 uur op de Zuidkade een 20-jarige automobilist uit Waddinxveen aan. De man ver keerde vermoedelijk onder in- Het gedeeltelijk nieuwe bestuur van RTW FM heeft er zin in. „We willen meer de ergio in en verbeteren.” (Foto: Liesbeth WADDINXVEEN - Naar de studio’s in België gaan om K3 te ontmoeten, is een droom van vele jonge meisjes.Voor de Waddinxveense Romy van der Horst (5), Felice Zijdehand (5) en Teddy Moleij (4) kwam deze droom uit En dat niet alleen - binnenkort zijn ze ook nog met hun K3- optreden te zien op televisie. „Het was de gelukkigste dag uit ons leven”, vertellen de drie meisjes, die al sinds de peuterspeelzaal goede vriendinnen zijn. „We hebben heel veel geoefend en het was heel gezellig.” Sinds de drie elkaar kennen, zijn zij al K3. Teddy is Karen, Romy is Kristel en Felice is Kathleen. „Ze hebben nooit ruzie gemaakt over wie wie is”, vertelt de moeder van Romy. „Er wordt ook onderling niet gewis seld, daar zijn ze heel standvastig in. Romy zei zelfs een keer tegen me dat ik haar geen Romy meer mocht noemen, ze was Kristel." Toen ze drie waren, gaven de mei den hun eerste optreden. „Dat was op een Playbackshow bij de Duikelaar. Ze waren gelijk een hit, het publiek vond ze geweldig: drie van die kleine meisjes.” Afgelopen jaar deden ze weer mee met de 103.4 FM op de kabel. Voor meer informnatie kunt u altijd show, die nu onderdeel uitmaakte van het festival Wokkelpop. Ze werden derde. „De pasjes waren nog steeds niet perfect: ze waren natuurlijk pas vier. Maar ze waren wel echt vooruitgegaan.” Teddy’s moeder gaf ze op voor audities voor hetTV-pro- gramma ’De wereld van K3’. „Eigenlijk wa ren ze te jong, het was vanaf zes jaar”, ver tellen de drie moeders. „Maar ze hadden ervaring, dus ze mochten het proberen." Drie dagen later werd de moeder van Ted dy opgebeld: de meisjes mochten naar Bel gië. „Ze vonden hun optreden zo leuk, die moesten ze in de show hebben.” Het was voor de Waddinxvenertjes geen verrassing dat ze door de audities geko men waren. „Ze vonden het echt de nor maalste zaak van de wereld. Het was toch logisch dat ze naar de studio gingen, daar voor hadden ze toch meegedaan?” Ze vonden het ook helemaal niet eng hun idolen te ontmoeten. „Ze waren heel lief”, aldus de meisjes. Teddy, Romy en Felice mochten samen met nog twee groepjes het onderdeel ’dansminuut’ doen. Alle drie de groepjes dansten een minuut op één van de K3- songs en dan wordt bepaald welk groepje er gewonnen heeft. Met het nummer ’Feest’ werden de Waddinxvenertjes twee de. „We weten verder niet precies wat ze allemaal gedaan hebben' aldus de moe ders. „Ze vertellen zelf ook steeds iets an ders.” De kinderen hadden het wel naar hun zin, dat is zeker. „Ze zijn van 9.00 tot 15.00 uur bezig geweest. Ze mochten naar de kleedkamers van Karen, Kristel en Kathleen, ze hebben zelfs met hen gedanst. Het was de dag van hun leven.” Daarna kwam natuurlijk de roem. „Het leeft heel erg hier. Familie, kennissen, ieder een wil weten hoe het was geweest. Zelfs de school besteedt er aandacht aan.” De K3-hobby van de meisjes is inmiddels uit gegroeid tot een waren familiehobby. „Zelfs de vaders zijn allemaal fans." Wan neer de meisjes met hun dansminuut op televisie komen, is nog niet bekend. Wei is zeker dat we nog vaker van de K3-fans zullen horen. „Volgend jaar Wokkelpop doen we weer mee”, aldus Felice,Teddy en Romy. „We worden K3!” crossfiets voor zulk ruig terrein. Zou de gemeente dit misschien alsnog kunnen bestraten? Dan zou de buurt er nog netter uit zien. A. Heemskerk WADDINXVEEN - Binnenkort gaat de deurwaarder weer op pad. Inwoners die hun gemeente lijke belasting nog niet hebben WADDINXVEEN - RTW FM moet een regiodekkend station Bel (0900) 708 09 00 (I0 eurocent per minuut) Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. cals ook technisch in het nieuw te steken. Ze willen komende zaterdag op ’t Oogstfeest in Zevenhuizen dan ook een ver pletterende indruk achterla ten. Rond 15.00 uur treden ze op, op het podium voor de Al bert Heijn met verscheidene nieuwe nummers. Nieuwsgie rigen die niet willen wachten, zijn uiteraard ook welkom om op woensdagavond ons rock- koor te bezoeken.Tussen 20.00 en 22.00 uur kun je vrijblijvend twee avondjes mee komen zin gen met bekende en onbeken de rockklassiekers. Voor meer informatie, Frank, tel. 0182- 63I25I of Mary, tel. 0172- 213744. Waddinxveen. Daarna volgt van 16.00 tot 18.00 uur het Sportcafe door Peter Rube- ling met nieuws, uitslagen en interviews van en over de sportverenigingen in Wad dinxveen en regio. Op zater dagavond is er het program ma Dancepower van Chris van der Poel tot 22.00 uur. Gevolgd door de Avonduren tot middernacht. Ron Zand vliet en Henk Bres geven op hun eigen wijze hun com mentaar op het dagelijks le ven. Die nacht wordt vervol gens besloten door Gert Voogd met de Coolste Clas sics. van der Vis) vergunning van het station ver lengd wordt. Het college heeft besloten de raad een positief advies uit te brengen en het moet volgens Rubeling ook gek lopen, wil RTW de vergunning niet krijgen. „Het is eigenlijk maar een formaliteit, tenzij ze de kwaliteit van de zender echt slecht vinden. Daar maken wij ons geen zorgen om.” Eén keer in de twee jaar houdt RTW een luisteronderzoek. Steek proefsgewijs worden inwoners van Waddinxveen en directe omgeving (RTW is ook te ont vangen in delen van Boskoop en Bloemendaal) gebeld om hun mening te geven over het radiostation. „Uit de laatste bleek dat we goed beluisterd werden. Komend najaar zal weer een onderzoek plaatsvin den.” RTW FM is te beluisteren op 105.8 FM in de ether en op WADDINXVEEN - Paul en Dia na de Rooij van restaurant Pad- dle’s zijn benoemd tot 'De meest markante horecaonder nemers van Zuid-Holland 2003’. Dinsdag 9 september reikt bur gemeester Jonkman hen de prijs uit. De jury roemt dit echtpaar als mensen die openstaan voor vernieuwing. Rigoureus het roer omgooien toont lef en visie. De Rooij is ook de stuwende kracht achter WaddLekker, een culinair evenement in Waddinx veen. Uit twaalf regionale Mar- kantwinnaars wordt in novem ber tijdens het Koninklijk Horeca Nederland Jaarcongres de Horeca Nederland Award 2003 uitgereikt. In Paddle’s heeft men afscheid genomen van de traditionele menu’s. De gerechten in Pad- dle’s zijn zeker niet alledaags te noemen. Het eetgerei zijn eet stokjes in de vorm van een roei riem, maar ook de inrichting is in volledige harmonie met het eten en het eetgerei. „Wij ver kopen sfeer, een zeer belangrijk, maar o zo kwetsbaar fenomeen in deze tijd. Alle beslissingen worden getoetst met de vraag: komt het onze sfeer ten goe de?”, aldus Paul de Rooij. Bij Paddle’s is alles anders dan an ders. Er worden zoveel mogelijk eetculturen met elkaar gecom bineerd, maar wel met respect voor het product. tijdje incompleet. „Een pen ningmeester hadden we lang niet meer gehad”, vertelt Ru- Tij- beling. „Toen vertrok ook nog de vorige PR-medewerker.” Naast Rubeling en Jansen be staat het dagelijks bestuur nu uit voorzitter Harry Bakker en secretaris Caroline Meijaard. WADDINXVEEN - De twaalf essen aan de Mo zartlaan worden voorlopig niet gekapt. Dit besloot het college dinsdag 26 augustus naar aanleiding van het rapport van een onafhankelijk adviesbureau. „We wachten met een definitieve beslissing tot het groenstructuurplan is opge steld” aldus burgemeester Jonkman. Het college wil niets doen zonder overleg te voeren met de bewoners van de straat. WADDINXVEEN - De zo mervakantie is achter de rug en dit houdt in dat RTW FM de draad weer oppakt met de live uitzendingen. Op de vrijdagavonden kunt u luiste ren naar Ton’s Tussenuren, gepresenteerd door Ton Zandvliet en Gerben van Kruistum.Van 19.00 tot 21.00 kunt u dan luisteren naar veel herkenbare, oude en romantische muziek van de afgelopen jaren. Op de zaterdagen tussen 14.00 en 16.00 het Middagmagazine, gepresenteerd door Helma Schippers, met nieuws en ac tualiteiten vanuit en rondom Waddinxveen kent een eigen K3.Van links naar rechts Felice Zijdehand als Kristel,Teddy Moleij als Karen en Romy van der Horst als Kristel. (Foto: Liesbeth van der Vis) Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Kortgeleden zijn de brandgangen van de bomenbuurt achter de Ei kenlaan en de Sniepweg verbe terd door een goede afwatering en nu drie grote tegels naast el kaar in plaats van één rij tegels in het midden van de brandgang. Kinderen met fietsjes kunnen er zonder te vallen crossen en de plassen zijn na een regenbui ver dwenen. Helaas is men toen een gedeelte vergeten te bestraten namelijk een braak liggend zand en grindgedeelte van tien bij twintig meter gelegen voor acht parkeergarages. Toen het zo droog was ben ik met de fiets onderuitgegaan toen ik van de betegelde brandgang op dit droge onbetegelde zand kwam, dat veel minder grip op mijn banden bleek te hebben. Maar ik heb dan ook geen benoemd tot directeur Bedrijfs voering, tevens adjunct-secreta- ris, van de gemeente Waddinx veen. De heer Den Ouden (5I jaar) werkt sinds I februari 1998 bij de gemeente Waddinxveen. In de afgelopen jaren was hij werk zaam als concern controller, di recteur Stafsector Ondersteu ning en loco-secretaris. In zijn nieuwe functie staat hij de ge meentesecretaris, tevens Alge meen directeur, bij in het direc tieteam op het gebied van bedrijfsvoering. vloed van alcohol. De politie liet van de verdachte een bloedproef afnemen. De ver dachte was namelijk niet in staat om mee te werken aan een geslaagde ademanalyse. er zwaarwegen de argumenten vanuit hun rich ting komen, wordt dat mee genomen in de besluitvor ming,” aldus de 19 augustus 2003 de heer D. den burgemeester. Ouden met ingang van I oktober Het probleem aan de Mozart laan is dat de bewoners het on derling niet eens zijn. Het me rendeel van de bewoners wil de twaalf essen, die veel over last veroorzaken, gekapt zien, maar vier bewoners hebben zich hiertegen verzet. Als com promis dacht het college de bomen om en om te laten kap pen. Dat was volgens het rap port geen optie. Jonkman: „Het bureau zei: je kapt ze of alle maal of niet. Als je ze dan wel kapt, ben je ze kwijt en moet je nieuwe planten. Kap je ze niet, dan moet er wel extra onder houd aan gedaan worden. Dat gaan we nu doen.” Ook aan de Roosje Voshoeve zijn problemen omtrent het groenbeheer. Op I8 augustus betaald, kunnen rekenen op for- WADDINXVEEN - De politie se kosten. De aanslagen gemeen- -j- telijke heffingen die nog niet be- taald zijn en wel betaald hadden - moeten zijn, worden ingevor derd via een belastingdeurwaar der. Na I september begint de deurwaarder met de uitreiking van dwangbevelen aan inwoners die hun gemeentelijke belastin genaanslagen nog niet hebben betaald. Zij dienen naast de aan slag ook de extra kosten die hiermee gepaard gaan, te beta len. De gemeentelijke belastingen worden. Het bestuur van het die worden ingevorderd zijn: de radiostation kent sinds dinsdag I9 augustus, toen het officieel door het college van B&W werd beëdigd, twee nieuwe le- ting en Bouwleges. Als de den. Peter Rubeling is de nieu- gemeente uw betaling nog niet heeft ontvangen op de dag van de uitreiking van een vel, worden de kosten ervan ook op u verhaald. Deze kosten be dragen minimaal 23,00 euro, af hankelijk van de hoogte van de aanslag. De valutadatum op de bankafschriften van de gemeente is bepalend. Dus ook als de bet aling onderweg is, maar is bijgeschreven, komen deze kosten voor uw rekening. Meer informatie over openstaan de bedragen kunt u krijgen bij de debiteurenadministratie van de afdeling Financiën van de ge meente Waddinxveen. Op werk dagen zijn de medewerkers be reikbaar tussen 9.00 uur en 12.00 uur via telefoonnummer 0182-624 501. we PR-medewerker, Arnold Jansen is penningmeester. „We dwangbe- zijn er nog druk over aan het brainstormen”, aldus Rubeling. „Het proces moet nog in gang worden gezet.” De eerste stap is de zendmachtiging uit te breiden naar de omliggende gemeenten. Uiteindelijk moet ook de programmering meer nog niet regionaal worden. Rubeling: „Alles valt of staat met geld. We hopen onder andere subsi dies te krijgen van de gemeen ten Boskoop en Zevenhuizen- Moerkapelle.” RTW FM is in de afgelopen jaren veranderd van een ’oudbollig zootje’ naar een professioneel radiostation. Toch is er volgens Ron Zand vliet, programmaleider bij RTW, nog meer verbetering nodig. „We proberen altijd de dingen die we doen nog meer te verbeteren”, vertelt Zand vliet. „Op het moment wordt de ruimte opgeknapt. Daar naast zijn we bezig met nieuwe jingle, dat het specifieke RTW- geluid moet worden.” De hele uitstraling van de radiozender moet frisser. „We zijn een sta tion dat met zijn tijd meegaat. Er worden op het moment ook voor verschillende pro gramma’s promo’s gemaakt. „Dat heeft nog niet elk pro gramma en dat is toch belang rijk. Mensen moeten als ze de radio aanzetten gelijk kunnen WADDINXVEEN - Autoclub De horen dat RTW op staat.” Gouwe Rijders organiseert don- Het oude bestuur was al een derdag 4 september haar tradi tionele kaartavond. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaver jassen begint om 20.15 uur. dens deze avond worden vier rondes gespeeld. Leden en niet- leden zijn welkom. Na het kaar ten is er een prijsuitreiking. In schrijven kan bij Hotel, Café, Restaurant 'De Unie’ (Kerkweg- Adviserend daarbij zijn Ron Zandvliet voor de program- een kijkje www.rtw.nl. WADDINXVEEN - Toen de brandweerinspectie begin juli het muziekcollectief aan de Zuidelijke Rondweg bezocht was dat voor ’t Waddinxveense muziekleven niet zonder gevol gen. Vanwege brandgevaarlijk heid waren talloze bandjes wa ren in één klap hun vaste stekkie kwijt. Ook het bestuur van de Rock Vocals ging op zoek naar nieuwe huisvestiging. De stichting Rock Vocals lijkt voorlopig onderdak te hebben gevonden aan de Zuidkade 5 I waar ze vanaf half augustus el ke woensdagavond hard oefe nen. De penningmeester heeft di rect uitgepakt om de RockVo- WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk De Zuidplas gaat weer beginnen met haar maan delijkse koppelklaverjasavonden. leder klaverjaskoppel kan elke eerste vrijdagavond van de maand terecht in het Zuidhonk (Zuidplaslaan 552). De avond be gint om 20.00 uur. De eerste avond is 5 september en overige data van dit jaar zijn: 3 oktober, 7 november en 5 december. Waarom? Waarom? Waarom? Waarom geen tunnel onder de Gouwe, gezien de verkeers- doorstroming? Waarom, wan neer je op het politiebureau meldt dat er ergens een gesto len fiets staat, deze er na veer tien dagen ingetrapt nog staat? Waarom geen meerder surveil lance door politie in omgeving Pollux en overige Zuidplas? Waarom wordt er gedoogd au to’s te parkeren op de stoep in de Zuidplas, waardoor de trot toirs hevig worden vervuild? Waarom een centrum en het zwembad de Sniep elders of la ten sluiten? Waarom het trottoir markeren voor een kerk, de Morgenster? ma’s en Sascha Veldhuizen voor de techniek. De zender draait op ongeveer veertig vrijwilli gers. „We kunnen er altijd meer gebruiken”, aldus Rube ling. „Redactioneel of tech nisch: iedereen is welkom.” Bij elkaar worden er wekelijks achttien programma’s uitge zonden: zes informatief.de rest een combinatie van muziek en informatie. „Muziek komt nooit alleen”, legt Zandvliet uit. „Iemand mag best een dan- ceprogramma maken, maar moet dan ook alles van dance- muziek afweten.” De program ma’s lopen uiteen van Radio Plus voor senioren door de Stichting Welzijnswerk op woensdagmiddag tot het sportcafé, zaterdag van 16.00 tot 18.00 uur en een jongeren avond op vrijdagavond. In de raadsvergadering in okto ber wordt besloten of de zend- stuurden de bewoners een ge zamenlijke brief met handteke ningen aan het college over het groen bij hun straat. Met name de binnenberm is een bron van klachten. „Het loopt al een jaar of vijf, zes”, vertelt de heer Zoodsma, één van de bewo ners. „Verschil lende bewoners hebben tele foontjes ge pleegd, er zijn zelfs brieven ge schreven.” Twee jaar geleden kwam de toenma lige wethouder kijken naar aan leiding van zo’n brief. Er wer den zwarte banden om de omgewaaide bomen bevestigd, die ze op hun plaats moesten houden. „Dat hielp alleen niet zo lang, na een maand waren de meeste banden al gescheurd.” Het college heeft zich nog niet over de problematiek gebogen, maar wethouder Dijksterhuis laat weten er wel iets aan te willen doen. „Er wordt op dit moment een onderzoek naar gedaan”, aldus een woordvoer ster. „Als die uitslag binnen is, kijken we naar de relatie met het groenstructuurplan. Maar als uit het onderzoek blijkt dat er gekapt moet worden, heeft het weinig zin om te wachten.” WADDINXVEEN - Jaarlijks or ganiseren de groepsleidsters voor de ouders en kinderen van het kindercentrum de Boemel en de buitenschoolse opvang Pardoes een familiedag. Dit jaar komt op zaterdag 6 september Kinderdanstheater Retteketet de voorstelling ’Slaap lekker klei ne beer’ geven, een voorstelling met veel beweging en muziek. De kinderen kunnen een deel van de voorstelling actief mee doen. Na afloop van de voorstel ling is er voor alle ouders een high- tea. Kindercentrum de Boemel heeft geen wachtlijst voor opvang op de woensdag en de vrijdag. Voor meer informatie, tel 0182- Jonkman: „Er zijn fouten ge- 617272 of mail naar KCBoe- maakt in de voorbereidingsfase, mel@kov.humanitas.nl. dat willen we nu voorkomen.” De bewoners zijn middels een brief uitgenodigd voor een ge sprek, waarin het college haar standpunt nader toelicht. „Als

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 19