Waar rook is, moet vuur zijn (3) Papiermaché op een ballon: poppenkastpoppen maken op de Brede School Jdistoriscd Waddinxveen Kinderboekenweek brengt jonge lezers ‘Diep in het bos’ Korte wandeltochten nieuwe activiteit r Assertiviteit Startweekend Ballet bij Kreater Bingo in De Boog voor jongeren Zing je graag? ‘Samen op weg’ MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Oplettendheid blijft geboden Colofon V HU .T.'W WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 7 MAATSCHAPPE- MID- Er REMONSTRANTSE 1 k Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. E.M. Bakker, Bodegraven, voorbereiding H.A. 17.00 uur ds. H. Schipaanboord, voorbereiding H.A. De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. J. de Jong, voorbereiding H.A. 17.00 uur ds. A.W. van der Plas, voorbereiding H.A. Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan Zondag 10.00 uur ds. C. de Jong, afkondigen bev. ambtsdragers ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos 18.30 uur ds. R. van Loon, Capel- le ad Ijssel, lofprijzingsdienst Door J. Versluis Zoals de titel al doet vermoeden, gaat dit artikel over brand. Docu mentatie over het brandwezen betreffende Waddinxveen is rijk voorradig in de archieven. De ver zamelde gegevens zijn talrijk. Het derde en laatste deel. Er moest natuurlijk met de spuit geoefend worden. Het is zeer aannemelijk dat bij deze oefeningen het aantal absenten hoed of pet, ook met papier- maché. Je kunt er ook heel goed mee boetseren, het wordt zo lekker zacht.” Tijdens de derde middag wordt er ge schilderd, het ligt eraan hoe snel het gaat. En tenslotte ma ken ze aan het lijf en de hand een grote lap vast „Dan lijkt het ineens of de pop gaat le ven, je kunt er bewegingen mee maken en al een beetje mee spelen,” aldus Corrie. Haar leven draait om de pop pen, ze straalt het helemaal uit. „Ik heb allemaal dingetjes verzameld om het heel leuk te maken. En natuurlijk gaan we kijken of we een naam hebben voor de pop. En kij ken of we een verhaaltje kunnen bedenken. We gaan Dinsdag begon de Brede School met hun eerste activiteit van het nieuwe seizoen: poppenkastpop maken. Connie Korver hielp de kinderen hun mooiste pop te maken. De activiteit gaat nog enkele weken door. (Foto: Liesbeth van derVis) willen er een mooie voorstel ling van maken. Als er kinderen zijn die nog willen meedoen, dan kan dat nog wel.” De coördinatietaken van de Brede School worden op dit moment overgenomen. Wan neer de volgende cursussen van start zullen gaan weet Hans de Haas op dit moment nog niet precies. „Er komt in ieder geval weer een sportactiviteit voor oude ren en creativiteit voor kinde- Door Brigitte Bosman WADDINXVEEN - De eerste creatieve activiteit van de Bre de School in dit nieuwe schooljaar is van start gegaan. Afgelopen dinsdag verzamelde een groepje kinderen in de leeftijd van zeven tot twaalf jaar zich op Basisschool de Ka meleon, om onder professio nele begeleiding van Connie Korver aan de slag te gaan met de cursus poppenkastpoppen maken. Menno van acht had er hele maal zin in. Bedreven plakte hij slierten papiermaché op een ballon, het begin van het hoofd. „Ik wil een politieman maken,” riep hij enthousiast. „Met een echte pet op enzo. Maar ik weet nog niet hoe hij heet.” Ook Rychella en Ahyssa, bei den zeven jaar, deden hun ui terste best. Stilletjes en vol concentratie werd de onder laag van het gezicht gevormd. Daarna moest het lijf aan het hoofd vastgezet worden én een hand gemaakt worden. Dat was doorwerken dus. De cur sus bestaat uit vier lessen. Hans de Haas, directeur van Basisschool de Kameleon, ver telde dat dit de eerste activi teit is van dit seizoen. „Door het mooie weer komt het langzaam op gang. Het aantal kinderen is nog beperkt.” Zijn school is een onderdeel van het project de Brede School. Connie Korver, een zeer erva ren poppenspeelster en -maak ster geeft de cursus. „Zij is niet de eerste de beste,” vertelde Hans trots. „Ze is iemand die weet waar ze over praat. Als kinderen willen, kunnen ze eventueel een volgende keer nog aanschuiven.” Intussen werd op zolder hard gewerkt. „Volgende week is het de bedoeling dat we het ge zicht gaan vormen, neus en kin,” legde Connie uit. „En een Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) RonsseWeg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds.A.W. van der Plas, voorbereiding Heilig Avond maal 17.00 uur dr. C.A. vd Slijs, Rotter dam, voorbereiding H.A. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur ds.J.C.W. van ’t Hoff, Boskoop JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespreking Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur Woord Communieviering, werkgroep CD zondag 11.15 uur Eucharistievie ring, pastor A. vd Helm GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. K. de Vries, Alphen ad Rijn 16.30 uur ds. E. Brink ren”, liet hij weten. „Tijdens de tweede cursusdag komt Fran- cies Ochtman van het Op- voedbureau een bijeenkomst houden: ’Opvoeden een kunst?’ Terwijl de kinderen naar hun cursus zijn, kunnen ouders de bijeenkomst bijwonen. Belangstellende voor de cursus poppenkastpoppen maken van de Brede School met Corrie Korver kunnen alsnog aanmel den bij de S.W.W, tel. 0182- 631932. jaar. De bieb wordt door het spelprogramma een spannend bos, waarin de deelnemers zelf tien paden moeten uit stippelen. Elk pad heeft een naam. De opgaven vragen ge snuffel in boeken, verven van gedroogde bladeren, bezig zijn met muziek instrumenten, simpel aan de slag gaan op In ternet, waar na het intypen van een adres antwoord op sommige vragen kan worden gevonden. Maximaal veertig kinderen kunnen meedoen. Vanaf half september kunnen kaartjes gratis worden afge haald aan de informatie balie van de bieb. Woensdag 8 ok tober van drie tot ongeveer vier uur geven de leerlingen van de Kunstacademie Marie Claire Jaarsveld (19) en Manon Oostveen (17), beiden WADDINXVEEN - tr weer een bingoavond in De Boog (C. Huijgenslaan 2) op vrijdag 5 september. Er zijn mooie prij zen te winnen. De bingo begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - De eerste helft van oktober staat in de bibliotheek in de Van Meck lenburg Schwerinlaan in Wad dinxveen helemaal in het te ken van de Kinderboekweek 2003 en dat betekent dat de jonge lezers het bos worden ingestuurd. ’Diep in het bos: Van Ko de boskabouter tot Roodkapje en Robin Hood’ is het thema van de boeken week, waarin in elk geval een spelprogramma ’Dwalen door het wilde, woeste woud’ en een workshop tekenen zijn opgenomen. Wethouder Dorenda Gerts zal de Kinderboekenweek op woensdag I oktober om twee uur openen. Meteen daarna begint het spelletjes programma voor kinderen van negen tot en met twaalf spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. uit Boskoop, een workshop tekenen voor jongens en meisjes van negen tot en met twaalf jaar. Hier kunnen maxi maal vijftien kinderen aan meedoen.Vanaf half septem ber zijn deelname kaartjes voor de workshop voor vijftig eurocent te koop in de bieb. Bij de Kinderboekenweek hoort een versierde biblio theek. Als er scholen zijn die hier, uiteraard met begeleiding van medewerksters van de bieb, een bijdrage aan willen leveren zijn zij van harte wel kom. Het telefoonnummer (Erica Meijer of Ria Kroon dijk) is 0182-640572, fax 0182-630382, e-mail wad- dbib@tref.nl. Meer informatie vindt u op www.bibliotheek.nl/waddinx- veen. proberen te kijken wat de poppen kunnen. Of ze boos kunnen zijn of verdrietig. En dan hebben we natuurlijk'nog publiek nodig.” Menno ziet het helemaal zitten. Liefst zou hij posters op gaan hangen bij de schouwburg om hun voorstel ling aan te kondigen. Dat leek Corrie een beetje teveel van het goede. „Maar het zou na tuurlijk leuk zijn om ouders en vriendjes uit te nodigen. En be langstellenden uit de buurt. We Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: O I 72-2 12168 Redactie Rachel Jobels (a.i.) 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag I 6.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon OI 72-21 I 73 I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag I 6.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 OO (10 eurocent per minuut) Foto’s van Liesbeth van derVis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182-503773. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk start op veler verzoek met korte wandeltochten, een nieuwe activiteit voor senio ren. In het vervolg wordt er op iedere tweede maandag van de maand een korte wandeltocht gehouden. De eerste tocht, op maandag 8 september, wordt een wande ling van ongeveer zes kilome ter met ’tWeegje als startpunt. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur in het Anne Frank-activiteiten- centrum. Rond 10.00 uur ver trekt de groep met een paar auto’s richting het startpunt. Tijdens de wandeling is er ge legenheid om even uit te rus- REGIO - Het schooljaar is weer te kampen en niet ieder een is daar blij mee. Sommige kinderen lukt het niet om voor zichzelf op te komen en zijn niet tevreden met hoe ze met andere mensen omgaan. Opko men voor jezelf kun je leren op een Assertiviteitstraining voor 13+ jeugd. De training wordt vanaf 24 september op elf woensdag avonden gegeven. Voor meer informatie, Herman Brouwer, tel. 0180-322303 of Corien van Santen, tel. 0180-51 1699 of 06- 24756549 of mail naar info@humantouch.nl of kijk op www.humantouch.nl. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jo- zef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kan toortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feestda gen: WADDINXVEEN - Op woens dagavond kan iedereen die graag zingt een keer meezingen of kijken bij het Jongerenkoor Vox Jubilans. Het koor zingt, onder leiding van Marco den Toom, een afwisselend reper toire van christelijke jongeren- koormuziek zowel Nederlands talig als Engelstalig. Momenteel zijn er maar drie bassen en één tenor en vrouwelijke leden zijn net zo hard nodig. Iedereen tussen de 15 en 25 jaar is van harte welkom. De repetitieavond wordt ge houden van 19:30 uur tot en met 21:00 uur in de Rehoboth- school (Sperwerhoek 4). Tij dens de repetities bereidt het koor onder andere optredens en opnamen voor in De Doe len te Rotterdam en de Sintjan te Gouda. Voor meer informa tie, Willemieke de Bas, tel: 0182-612773 of Judith Schul- tink, tel: 0182-618040. men de volgende bepaling be kijkt: ’De Commandeurs en verdere Bedienden sullen twee mael in ’t Jaer omtrent in de Somer soo wanneer sulks bij de Schouten en Brandmeesters sal werden goet gevonden moeten Eccercitie, daer voren tot een premie sal werden ge- geven een Vaatje bier.’ Onge twijfeld smaakte het bier op een warme zomerdag in 1723 net zo best als nu. De beloning voor de spuit- werkzaamheden, hetgeen toch een riskante bezigheid was, was gering. De Schout en Brand meesters werden, zoals te ver wachten viel, het best betaald: I gulden en 10 stuivers. De meeste manschappen moesten genoegen nemen met maar 8 stuivers, Gelukkig konden de verdiensten nog oplopen want ’de Brand des nagts zijnde sul len verbeuren ieder een derde meer’. Dit reglement werd door de jaren heen aangepast en zo nodig verbeterd. In het Streekarchief Midden-Holland te Gouda stuitte ik op een re glement uit 1857. Hierin staan ALGEMEEN LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur.Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u auto matisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30, Stationstraat 12,Waddinxveen. Avondspreekuur Consultatiebu reau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 3 september 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds.J.G. van Tilburg woensdag 10 september 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom bineerd gehouden met de Rafael- gemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waar den aan de Catslaan 100 te Gouda. BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer H. Splinter enkele zaken die vermeldens waard zijn zoals art. 20: bij brand wordt geen sterke drank uitgereikt of verkocht, art. 22: elk een, het ontstaan van Brand ontwarende, is verpligt de naas te buren bij de brandende plaats ten spoedigste daarvan kennis te geven. Zij verleenen onmiddellijk hulp en geven zo veel mogelijk algemeene be kendheid van het ontstaan van de brand en art. 23: wanneer bij nacht brand ontstaat is elke hoofdbewoner van een huis verplicht een lantaarn, voorzien van eene brandende kaars bui ten te hangen, of wel te zorgen dat de weg genoegzaam ver licht zij. De lantaarns moeten voor de huizen geplaatst blijven tot verlichting van den weg. Voorkomen is beter dan blus sen, zal men gedacht hebben. Met deze gedachte in het ach terhoofd richtten de Schout en de Brandmeester in mei 1761 een verzoek tot Jan Mijnevelt, om de hem toebehorende turf schuur voor landlopers af te sluiten. Op de Goudkade stond een vervallen turfschuur zonder deuren. Een groot gedeelte van het rieten dak was ingevallen. Iedereen kon er dag en nacht ongehinderd in- en uitgaan. In het schrijven werd de eigenaar opmerkzaam gemaakt dat de vervallen turfschuur ’een ber- gingh en verblijf is voor lant- loopers en Bedelaars die zig ondertusschen daar in ver- schuijlen en vernagten en te vreesen is dat daar zij door on- voorsigtigheijt van gebruijck van vuur ofte rookenvan tabak ’t eenige tijt brandt zoude kun nen ontstaan, tot groot nadeel en ruine van de naast bijstaan de burger huijsen en schuuren.’ ROOMS-KATHOLIEKE KERK St-Victorkerk, Zuidkade vrijdag Huize Souburgh, 10.00 uur Ouderenviering, pastor A. vd Helm zondag 9.30 uur Woord Com munieviering, werkgroep CD dinsdag 9 september 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 28 september 11.00 uur, drs.J.L Delhaas,geestelijk verzor ger De Bruggen, 2e zondag vd herfst, 16e na Pinksteren VERMIST: Waddinxveen: Poes, cypers, donker van kleur, wit onder kin en op buik, klein van stuk, mager (St. Victorstraat). Zevenhuizen: Poes, cypers, wit te buik en poten (De Bonk). GEVONDEN: Waddinxveen: Teef, herder, zwart-bruin (Zui delijke Dwarsweg). Poes, schild pad (Zuidplaslaan). Kat, lapje, met veel wit, rood-bruin op oren, zwarte vlek op rug, jong (Brugweg). Kat, cypers, witte sokken en bef (Nesse). Kater, rood, zonder wit. Poes, cypers, zonder wit (Zuidkade). Kat, zwart, witte voeten en snuit, zwarte vlek bij neus, kitten (Heggewinde). Kat, zwart, met witte aftekeningen (Zuidelijke Dwarsweg). Zevenhuizen: Ka ter, rood (Burg Klinkhamer- weg). Poes, zwart, witte voeten voor, sokken achter, witte neus door over borst (omgeving Be graafplaats). Poes, lapje, een ro de en een zwarte wang (Sta- ringstraat). Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bellen 0186-601 199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencentra- le.nl. WADDINXVEEN - In het weekend van 12, 13 en 14 sep tember organiseert de jeugd van de ‘Samen op weg kerken’ (De Rank, Immanuëlkerk, Ont moetingskerk) het jaarlijkse startweekend. Om het nieuwe kerkelijk jaar in te luiden wordt er het hele weekend lang van alles georganiseerd voor groot en klein, zoals een spelmiddag met springkussens, een barbe cue, een fietspuzzeltocht en als klapper dit jaar een live optre den van de band ’The Influen ce’. Deze band heeft onder an dere gespeeld op het Flevofestival, de EO-jongeren- dag en de laatste editie van de marktactie in Gouda. De band minimaal moet zijn geweest als zal zaterdagavond 13 septem ber om 22.00 uur spelen in de hal van de Ontmoetingskerk. Iedereen van vijftien jaar en ou der is welkom om deze gospel band te zien optreden. Voor meer informatie over de band kun je kijken op www.theinflu- ence.nl. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ie der weekeinde volgens afspraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek 'Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79,Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182- 516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C.Pilgram,Zuidplasweg la,Ze venhuizen. leder weekeinde WAARSCHOUWINGE Verbieden een ijgelijck wel scherpelijck bij desen Dat nie mand zij bij occasie van het trouwen van Bruijdegoms en Bruijd ofte andere particuliere vreugde zal vermogen te schie ten met snaphanen ofte eenig ander schietgeweer bij eenige huijsen, bargen of schuuren. Een ijder zij hier mede gewaar- schouwt. ten. Bij terugkomst gaat de groep gezamenlijk nog een kopje koffie drinken in een na bij gelegen horecagelegenheid, waarna de groep weer terug gaat naar het Anne Frank-cen- trum. De kosten voor deelname be dragen I,- euro per persoon (inclusief een kopje koffie/thee). Verder wordt er een bijdrage gevraagd aan de mensen die meerijden (maxi maal I,- euro). Voor meer informatie, tel.: 0182-631932. De volgende tocht is gepland op maandag 13 oktober. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - Met ingang van het nieuwe cursusseizoen zijn de balletlessen van ballet school Marcella overgenomen door Kreater. Kreater had al een dansaanbod met street dance en modern jazz en prijst zich gelukkig dit te kunnen uit breiden met de balletlessen. Om de lessen zo goed mogelijk te kunnen geven is Kreater nu druk bezig met de verbouwing van een tweede dansstudio, compleet met spiegelwand. De balletlessen worden in principe op dezelfde dagen ge geven als voorheen, op dins dagmiddag en -avond en op vrijdagmiddag en -avond. De inschrijfvoorwaarden zijn enigszins aangepast: het is drie keer per jaar mogelijk om op te zeggen en betaling in termij nen behoort ook tot de moge lijkheden. Voor alle nieuwe balletleerlin- gen, dus ook de leerlingen die voorheen bij balletschool Mar cella les hadden, geldt dat zij twee gratis proeflessen kunnen volgen. Voor meer informatie, tel. 0182-614422 of mail naar info@kreater.nl. Op 29 juli 1753 verscheen een publicatie van Schouten en Brandmeesters van Waddinx veen en Bloemendaal. Het be trof een waarschuwing waarbij het schieten in de nabijheid van huizen verboden werd. In die tijd was het kennelijk de ge woonte uit feestvreugde (bij een huwelijk b.v.) in de lucht te schieten, hetgeen brandgevaar kon opleveren bij hooibergen en huizen met rieten daken. De bevolking van Waddinxveen werd op de volgende manier gewaarschuwd: Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 14 september 10.00 uur prof. Dr. Berkvens-Stevelinck, Amsterdam De Hoeksteen, Esdoornlaan -|- zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord, voorbereiding H.A. 18.30 uur ds. J. de Jong, voorbe reiding H.A. I 1 T DORP V4

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 7