Dijkgraaf wil vaste waterverbinding met Ijsselmeer wijk Zuid Tegels tegen zinloos geweld op schoolpleinen hLDÖ Na 46 jaar stopt Jan met schilderen Spoorzoeken tijdens Christelijke Kinderboekenmaand Musical in Collecte kankerbestrijding brengt mooi bedrag op puzzelen in de zon r SWfokXL Houten beeld- Mode voor senioren Cursus reanimeren Creativiteit en dans in Het jes in de we reldwinkel Koppel- klaverjassen Allemaal geslaagd bij eerste B-diploma nieuwe seizoen Zuidhonk 0172 21 37 15 info@loo.nl Klaverjassen bij WSE HYPOTHEKEN Zesde bridgekroegentocht groot succes PAGINA 17 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN ‘Hypotheekrente 10 jaar vast, effectieve rente 4,9%. Vraag naar de voorwaarden. Rente- wijzigingen voorbehouden. De juiste hypotheekvorm én een lage rente: de Lage Lasten Hypotheek VAN DER LOO HYPOTHEKEN Q VERZEKERINGEN PENSIOENEN 10 jaar: va 4,75%* h iirj Kiih J-L 1 Mo» ruim John Verberk ADVIES k BEMIDDELING dinsdag 23, 30 september, en 7 oktober in basisschool De Ka meleon (Kanaalstraat 2-4). De kinderen worden om I5.3O uur verwacht bij de ingang van de WADDINXVEEN - Er is weer koppelklaverjassen in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) op vrijdag 26 september. Het klaverjassen begint om 20.30 uur. Het in schrijfgeld bedraagt 5,- euro per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. WADDINXVEEN - In het Gouwebad De Sniep is op zaterdag 13 september voor de eerste keer in het nieuwe zwemlesseizoen weer ge zwommen voor het B-diplo- ma. Er waren 21 kandidaat- jes, die allemaal zijn geslaagd. De namen van de kinderen die het B-diploma gehaald hebben zijn: Lisa Veltman, Owen Storm, Kalischa Bog- haba, Luuk Jansen, Rick Sp- ruytenburg, Niels de Frankrij ker, Stephanie Valkenburg, amanda Reehuis, Lorenzo Stolwijk, Iris Kamps, Pim Bee- ker, Mark Budgen, Laura Pak, Kaylee de Graaf, Hidde van Wiechen, Danielle Schuller, Bart Fioole,Victor Bosch, Derck Noorland en Brigida Keizer. F WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk De Zuidplas is be gonnen met diverse activitei ten. De activiteiten vinden plaats in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan 552). Een nieu we activiteit is de Crea- avond, een nieuwe cursus voor volwassenen, om 3D- kaarten te maken.Thema’s zoals felicitatie, kerst en ge boorte komen aan bod. De cursus begint maandag 27 oktober en is wekelijks op de maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De prijs per avond is vijf euro, inclusief een kopje koffie of thee. Maximaal tien personen per avond. Inschrijven voor de cursus kan tot 15 oktober, WillyKloet,tel.OI82- 619513. De Werelddans is één van onze andere activi teiten, die al vele jaren door een gediplomeerde docente wordt gegeven. Dit gebeurt wekelijks op de woensdag avond (20.30 tot 22.30 uur) en vrijdagmorgen (09.00 tot 11.30 uur). Diverse dansen uit verschillende culturen ko men aan bod. Er is nog plaats en er is altijd de mogelijkheid om een les mee te draaien. Voor meer informatie, Hanny de Vries, tel. 617889. WADDINXVEEN - Er is klaver jassen bij de voetbalvereniging WSE op vrijdag 26 september. Er zijn dit seizoen weer negen avon den om te komen klaverjassen. De aanvang is 20.00 uur en het eerste kopje koffie is gratis. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 euro. WADDINXVEEN - De Christelijke Kin derboekenmaand, van 20 september tot en met 30 oktober, heeft dit jaar als the ma Spoorzoeken.Tijdens deze actie- maand zetten honderden boekhandels, bibliotheken en scholen christelijke kin derboeken in de schijnwerpers. Ook Bur ger boek en kantoor b.v. uit Waddinx- veen en Moordrecht doet mee. Ter gelegenheid van de actiemaand zet de winkel een breed scala aan actiemateria len rondom het thema Spoorzoeken in. Zo worden er drie nieuwe actieboeken voor een speciale actieprijs aangeboden. Voor drie- tot zesjarigen is er het pren- voor hen kan betekenen. Bij Burger boek en kantoor ligt er ook weer een nieuwe kinder-cd: Spoorzoeken. Dit gevarieerde album bevat dertien nieuwe, vlotte, een voudig meezingbare liedjes voor kinderen van de basischoolleeftijd en zijn door be kende artiesten geschreven en opgeno men. Bij de cd verschijnt ook het bijbe horende muziekboek. De Christelijke Kinderboekenmaand is een initiatief van de Werkgroep Christe lijke Kinderboeken. De WCK heeft tot doel het schrijven, uitgeven, verkopen en lezen van goede christelijke kinderboeken te stimuleren. zet voor dit goede doel.Ieder een met vragen over preventie, erfelijkheid, vroege ontdekking, behandeling of begeleiding, kan bellen met de KWF hulp en in formatielijn (gratis): 0800- 0226622. De voorlichters zijn bereikbaar op maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur. Het is 24 uur per dag mogelijk om kosteloos brochures te bestel len. Deze zijn ook verkrijgbaar via de website: www.kankerbe- strijding.nl. school aan de St. Victorstraat. Om 17.00 uur kunnen ze daar weer worden opgehaald. De kosten voor deelname bedra gen 1,50 euro per kind, inclusief het benodigde materiaal. Kin deren uit de wijk Zuid kunnen zich opgeven bij de S.W.W, tel. 0182 - 631932 of via e-mail sww@stww.nl. (graag naam, adres en leeftijd vermelden). WADDINXVEEN - In het ka der van de Brede School in de wijk Zuid, start er in september voor kinderen van vier tot en met zeven jaar de activiteit ’mi nimusical voor dieren’. De kin deren gaan maskers maken en studeren een musical in, welke op de laatste middag zal wor den vertoont. De activiteit vindt plaats op van een kwartaalblad met in formatie over het verleden en het organiseren van lezingen en excursies. Van der Linden gaf tenslotte aan dat het ge nootschap werkt aan een vast onderkomen waar geëxpo seerd kan worden en waarde- wor- den bewaard. Plannen hiervoor liggen in het ver schiet. Kroes feliciteerde vervolgens Vlaamsche Land. Terwijl in Ne derland voor het spelen van een contract zonder troef, het Franse woord Sans Atout wordt gebruikt, hanteert de Vlaming het woord Zonder Troef (ZT), een correct Neder lands woord. Onder de deel nemers werd ook een oud-we- reldkampioen in het bridgen aangetroffen, de heer H. Krei- jns. Hij heeft altijd tnet veel ple zier in Waddinxveen gebridged complimenteerde de organisa tie met het succes van deze Kroegentocht. Een prachtig compliment voor de vijftien vrijwilligers, die er alles aan hebben gedaan, om van dit eve nement een succes te maken. De uitslag is als volgt: heren Kreijns en Borst op de eerste plaats met 70,569%. Zij wonnen een bridgeweekend in Fries land. Tweede werden de heren Hodes en Hodes met 67,421%, goed voor twee waardeche- ques van 50,- euro van de ING Bank. De heren F.Calussi en J.v.d.Schilt eindigden op de der de plaats en wonnen met 66,234% twee reiskoffers. Me- WADDINXVEEN - Het schoolplein is de beste plek om te leren hoe je met el kaar om moet gaan. Dat moet Jordy van Doden waard gedacht hebben toen hij een brief schreef naar de Stichting Zinloos Ge weld. Hij kreeg van de stichting een steen met een lieve heersbeestje erop, die afge lopen vrijdag door groep zeven van de Koningin Beatrixschool op het schoolplein werd geplaatst. Groep acht van de Kardi naal Alfrinkschool volgde Jordy’s voorbeeld en ook zij konden vrijdag een steen tegen zinloos geweld plaat sen. De pleinen werden afgelo pen voorjaar vernieuwd en de kinderen vonden toch dat er afspraken over ge maakt moesten worden. Naast de stenen, maakten zij ook posters en werd het onderwerp in elke klas be sproken. „Het is echt van de kinderen zelf uitgegaan”, vertelt Wim van der Eijk, directeur van de Koningin Beatrixschool. „De leerlin gen hebben ook helemaal zelf de stenen erin gelegd.” WADDINXVEEN - Tijdens de opening van de tentoon stelling ’Waddinxveen, het water en de boerderijen’ heeft dijkgraaf ing. C.M. Kroes van het waterschap Wilck Wiericke gepleit voor een vas-te onder- of bovengrondse waterverbinding van het Ijsselmeer naar het Groene Hart. Kroes toonde zich tegenstander van het kierbesluit waarmee Rijkswaterstaat bij de Haringvliet-sluizen zout zeewater wil inlaten naar de Biesbosch en van kruimel werk door kleinschalige zoetwaterbekkens te creëren. Wel ziet hij mogelijkheden in het uitbreiden en perfec- tione-ren van bestaande oplossingen, zoals de waterinlaat bij Bodegraven via de Leidse Rijn en toonde hij zich te genstander geen voorstander van. schilder. „Op school hadden ze dat aangeraden voor me”, ver telt hij. „Ik kon aardig tekenen, dus dit was volgens hen het bes te. Mijn vader ging met me mee op sollicitatie.” Het bedrijf was toen nog van Van Tilburg. Later werd het Van Tilburg-Visser en uiteindelijk nam de vader van Johan het bedrijf over. In de tijd dat Jan begon met werken, be stond er nog niet zoiets als’ een schildersopleiding. „Die heb ik pas later gedaan, twee avonden en een middag in de week.” Jan werkte altijd met veel ple zier in het bedrijf. Jan: „Ik heb het erg naar mijn zin gehad hier, anders was ik nooit zo lang blij- WADDINXVEEN - Zondag 21 september vond de jaarlijkse dus Anja Visser.Verder is Jan niet fietstocht van wijkvereniging bang dat hij zich verveelt met al le vrije tijd die hij ineens over heeft. „Ik vis graag, doe mee aan de biljartcompetitie en verder zien we het wel. Ik heb nu over al tijd voor en hoef niets meer.” Zonnig Zuid plaats. Nog nooit in de vijftien jaar dat de fiets tocht van Zonnig Zuid verre den wordt, was deze zo laat in het jaar georganiseerd. Grote kans dat storm en regen spel brekers zouden worden dus. Niets bleek minder waar; het was van die vijftien tochten de mooiste fietsdag, met een on bewolkte hemel, een zwakke wind en zo’n 25 graden. Vanuit het gebouw van de wijk en speeltuinvereniging Zonnig Zuid vertrokken veertig deel nemers om de tocht van 45 ki lometer te volbrengen. Zij kwa men niet alleen uit de wijk zelf, maar ook uit andere delen van Waddinxveen, en zelfs uit Bo skoop. Langs de Gouwe en het Aarkanaal, met de gezellige drukte van een zomerse dag langs en op het water, ging het richting Woubrugge. Vandaar reden de deelnemers door de tenboek ’Ik ben niet bang’ van Willemijn de Weerd-Vervoorn en Annemarie van den Berg met illustraties van Marianne Witvliet.Voor kinderen van vier tot acht jaar verschijnt het boek ’Boskinderen’ van Marian Schalk-Meijering. Guurtje Le- guijt schreef voor negen- tot twaalfjarige kinderen het boek ’Gevaarlijk onderdak’. Het thema Spoorzoeken heeft veel kan ten. Het kan bijvoorbeeld gaan over avontuur, sporen in de natuur, nieuwe dingen ontdekken en richting vinden in je leven. De werkgroep wil kinderen naast het lezen van goede boeken ook iets meegeven over wie God is en wat hij den aan het Academisch Zieken huis te Leiden. De kosten voor deze cursus zijn 17,50 euro. Bet aling van tevoren per bank is 17,- euro. De herhalingslessen kosten 6,50 euro, van te voren per bak 6,- euro. Voor meer in formatie en aanmelding, Lydia van Tol, tel. 0182-619561. WADDINXVEEN - De Werk groep Reanimatie Waddinxveen verzorgt een nieuwe cursus re animeren in De Paddestoel (Lijsterbesstraat 18). De cursus neemt in totaal drie avonden in beslag, namelijk 29 oktober, 5 november en 12 november, en wordt gegeven van 20.00 tot 22.00 uur. De avonden gaan al- WADDINXVEEN - In de wereldwinkel zijn er momen teel houten beeldjes Abstrak te koop. Deze volledig hand- gesneden beeldjes worden gemaakt door een klein fami- liebedrijfje in de buurt van de plaats Mas in midden Bali, In donesië. De gebruikte hout soort (bruin) is Kayu Suar. Het betreft een donkere houtsoort die echter vrij hard van structuur is. Na tuurlijk zijn er in de wereld winkel nog veel meer dingen te koop, zoals sieraden, mas kers, serviesgoed en speel goed. Ook de foodafdeling is uitgebreid. De producten van de actie ’Zij maakt het’ is uit gebreid met een kookboekje met Kaapse happies. Daar naast zijn er ook meer door vrouwen gemaakte produc ten, zoals manden, beeldjes en sieraden. Binnenkort ontvangt u weer de najaarsfolder in de bus, u kunt in de winkel de verschil lende aanbiedingen kopen, zijn ze niet meer voorradig, dan kunt u ze bestellen. De wereldwinkel is te vinden bij de ingang van Albert Heijn op het Koningin Wilhelmina- plein. WADDINXVEEN - Er wordt een modepresentatie gegeven in Huize Souburgh op maandag 27 oktober. Deze presentatie wordt verzorgd door Doorduyn Seniorenmode uit Bodegraven. Er wordt dames- als herenkle ding geshowd en daarnaast ook speciale aangepaste artikelen, zoals de Rolstoelcape. De mo depresentatie begint om 10.00 uur en aan het einde, om 15.00 uur vindt de verkoop van de ge showde kleding plaats. Alle aan wezigen krijgen een kopje koffie of thee met wat lekkers. tentoonstelling over driehonderd jaar geschiedenis van de Waddinxveense polders door middel van atlassen, voorwerpen en oude prenten. Vervolgens ging hij in op de rol die zoet water in ons be-staan vervult. De aarde bestaat voor zeventig procent uit water, waarvan 95 procent zout wa ter. Zoet water is dan ook schaars. Vandaar ook dat schoon en gezond oppervlak tewater van vitaal maatschap pelijk belang is.Tijdens de afge lopen zomer werd iedereen nadrukke-lijk geconfronteerd met de rol die de waterschap pen daarin vervulden. Kroes en Van der Linden open de vervolgens de toegangsdeu ren naar de tentoonstelling die duurt tot 8 oktober. De ope ningstijden zijn op maandag tot en met zaterdagmiddag van twee tot vier en op koopavon den van zeven tot negen. Het waterschapsgebouw staat aan de Herman Heijermanslaan 4. De toegang is gratis. vrouw C. van Hoorn en de heer J.de Hoog werden vierde leen door bij voldoende aanmel- (65.899%), zij kregen sporttas- ding. De eerste avond bestaat sen en gratis tennisles van uit een theoretisch gedeelte, de Klaas Andringa. De vijfde plaats volgende avonden gaan over het was voor de heer en mevrouw Bekkema met 65,003% voor een vond plaats in het Anne Frank Centrum. In afwachting van de prijsuitrei king wisselden de deelnermers onder genot van een hapje en een uit en vlak na 18.00 uur onze wedstrijdleider en ere-lid, de heer Dick Schutte de uitslag door de heer Ligthart, verbon- bekend maken.Tussendoor was er nog een gratis verloting en iedere deelnemer aan het bridgetournooi ging met een mooie plant of fles wijn naar huis. Dankzij de horeca en een aantal sponsors hadden we een mooie prijzentafel voor de eer ste tien bridgeparen. ven hangen. Er is altijd sprake geweest van een goede samen werking.” Ook zijn vaste klanten hebben bij Jan een speciaal plek je in zijn hart. „Ik ben nu al over- e al uitgenodigd voor een kopje Fietsen en koffie. Als afscheid krijgt Jan een uitje aangeboden van het bedrijf, waarbij het voltallige personeel meegaat. „Wat we precies gaan doen, is nog een verrassing”, al- WADDINXVEEN - Jan de Bruyn werkte afgelopen don derdag zijn laatste dag bij schil dersbedrijf Visser. Na 46 jaar houdt hij het eindelijk voor ge zien. „Ik begon hier toen ik veertien was”, vertelt hij trots. „Ik heb drie verschillende bazen meegemaakt bij hetzelfde be drijf.” Johan en Anja Visser, de huidige eigenaren van de zaak, xijn altijd erg blij geweest met hun werknemer. „We gaan hem missen, en de klanten ook. Er zijn altijd mensen die speciaal naar Jan vragen, voor hen is dit een hele schok.” Toen Jan veertien was, sollici teerde hij voor de baan van WADDINXVEEN - De Bridge club Waddinxveen organiseer de afgelopen zaterdag voor de zesde keer haar inmiddels tra ditionele Kroegentocht. Het was prachtig na-zomer weer en een record aantal van 176 bridgeparen namen deel aan dit bridge evenement. In de loca ties van De Unie, De Waard, Episode II, Sphinx, Don Beto, Kreta en HotShots werden in acht speelrondes 32 spellen gespeeld. Het was dan ook een gezellige drukte langs de Gouwe en tussen de spellen door hadden de deelnemers tien minuten de tijd om toch van het prachtige weer te ge nieten. Na vier speelrondes werd de lunch geserveerd, waarbij alle deelnemende hore cabedrijven hun beste beentje hadden voorgezet. Ondanks de warmte werd bin nen veel strijd geleverd. De deelnemers kwamen van hein de en verre. Er nam ook een Belgisch paar deel aan de Wad dinxveense Kroegentocht en aldus een vergelijking kon ma ken, met de kroegen in het Jan de Bruyn trok afgelopen donderdag zijn schildersoverall uit om het nooit meer aan te trekken. Jan werkte 46 jaar bij hetzelfde schildersbedrijf, maar mag nu eindelijk ge nieten van zijn rust. (Foto: Liesbeth van der Vis) Leerlingen van de Koningin Beatrixschool en de Kardi naal Alfrink school plaatsen afgelopen vrijdag tegels tegen zinloos geweld op hun schoolpleinen. prachtige Hollandse polders naar Kouderkerk en via Bo skoop terug naar Waddinxveen. In de route lagen maar liefst acht fietstunneltjes, waaruit blijkt dat de voorzieningen voor de fietsers steeds beter worden. De tocht ging de meesten, soms met behulp van zonne brandolie, vrij makkelijk af. De problemen ontstonden bij het oplossen van de 55 vragen. De antwoorden waren te vinden langs de route, soms makkelijk, soms wat verborgen, en soms cryptisch. De fanatieke puzze laars onder de deelnemers konden de meeste vragen wel beantwoorden, maar niemand had alles goed. Dat leidde na af loop van de tocht tot geani meerde discussies, met de ge zamenlijke conclusie dat de fietstocht weer een succes was. De uitslag: eerste werd de familie Baas, tweede de familie Loef en derde de familie Hoogendoorn. WADDINXVEEN - De collecte voor de Nederlandse Kanker bestrijding/ Koningin Wilhelmi na Fonds (KWF) heeft in Wad dinxveen 14215,- euro opgebracht. Hiermee kan het KWF ook dit jaar weer een bijdrage leveren aan wetenschappelijk kanker onderzoek, voorlichting en be geleiding van kankerpatiënten en hun naasten. Speciale dank gaat uit naar de collectanten die zich ook dit jaar weer ge heel belangeloos hebben inge- Kroes was door het Historisch derd leden telt, houdt zich ver- Genootschap Waddinxveen uit- der bezig met het uitbrengen genodigd om hun jubileumten- toon-stelling te openen in het gebouw van het waterschap. Voorafgaand aan de opening roemde voorzitter C.M. van der Linden van het genoot schap de medewerking van waterschappen, om-liggende oudheidkamers, particulieren volle materialen kunnen en leden van het genootschap den bewaard, om de tentoonstelling vorm en inhoud te geven. Het ge nootschap, wat 20 april 1992 is opgericht en nu ruim vijf-hon- het jarige genootschap met de praktische gedeelte van de stof. Aan het einde van de cursus dinerbon. De uitreiking wordt een diploma uitgereikt. Na het behalen van het diploma zijn er drie herhalingslessen in het daarop volgende half jaar. Daarna zijn er nog één maal per jaar herhalingen. Deze herhalin- drankje de spelervaringen gen zijn van het grootste belang kon om de vaardigheid te behouden. De lessen worden gegeven £3 ifUXA 5^ 'f a 1 3

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17