Be Fair ontsnapt aan nederlaag WSE op wilskracht naar volle winst is 1 Mark van Putten Rinus Reichard Volle winst Rowah Het laatste Ford nieuws en ruim 100 A-1 occasions met foto op Nederlaag Korbis tegen koploper boven aan lijst kampioen HSW Glasbeek kandidaat Tafeltennis voor kinderen Ford Van Bunningen heeft vestigingen in: alphen» bodegraven» gouda, uithoorn» waddinxveen en woerden. Flyers Heren bekert verder Operatie Van de Leur itnwiilmmti sportpi'i/zen Uitslagen sjoelers Risk op leden dag antilope WADDINXVEEN - De jaarlijk se ledendag vond afgelopen za terdag plaats bij SC Antilope. In het totaal namen ruim hon derd leden, partners en ouders aan deze middag deel. De le dendag is onder andere be doeld om ouders van kinderen kennis te laten maken met de vereniging en voor de leden om elkaar eens buiten de trai ningen en de wedstrijden om te ontmoeten. Onder een heerlijke najaarszon werd een alternatieve vorm van Risk ge speeld. De middag werd afge sloten met een gezellige barbe cue. Dankzij de ondersteuning van Holland Shipping was de deelname gratis. Traditioneel wordt het atletiekseizoen aan staande zaterdag afgesloten met de clubkampioenschappen op de atletiekbaan. Na een korte rust gaat in eind oktober weer het crossseizoen van start. Bij de cursus hardlopen voor beginners zijn nog steeds plaatsen vrij. De cursus duurt acht weken en start dinsdag 30 oktober. Voor inlichtingen, Hans van de Water, tel. 0182- 532550 of 698345 of kijk op de website www.scantilope.nl. in wijk Zuid voorzitter ■F F l (I PAGINA 21 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WSE had tegen Nieuwkoop veel invallers en was daarom blij met een de krappe 1-0 overwinning. (Foto-Liesbeth van der Vis) vanbunningen 5 www.ford-vanbunningen.nl daar kwamen de meeste kansen uit voort. Rowah gaat nog veel plezier beleven aan dit fanatieke team. Het dames twee team pakte haar eerste punten in de competitie tegen de bezoekers DWS uit Schiedam. Rowah won met 9-8. Het dames één team, dat uitkomt in de tweede klasse, sloot het succesvolle weekend voor Rowah af met een wed strijd tegen het team van WIK uitVlaardingen. Dit jonge senio renteam liet ook deze wedstrijd weer zien het niveau in de zwa re tweede klasse aan te kunnen en versloefWIK met 17-4. gewone schoenen de grens- rechtersvlag gepakt. Volgens Van Veen miste hij daardoor de snelheid om het spel te volgen. Komende zondag tegen het nog puntloze Floreant in Bo skoop kan trainer Van Dijk weer beschikken over beide va kantiegangers, maar hebben de geblesseerden een langer her stel nodig. Door met 2-I te winnen van Alkmania is Bernardus in 4A de enige ongeslagen ploeg. Opstellingen: WSE: Streng, Van de Spoel, Van der Voort (Sol), Frans Schwiebbe, Den Houdij- ker, Mulder, Hishe Berhane, Luuk Schwiebbe (El Mezzan), Steenwinkel, Elabeidi, Hafid As- soulaymani (Wahid Assoulyma- ni), Nieuwkoop: Van de Berge, Grasveld, Wijsman, Van de Voorn, Kas, De Jong, Jansen, Lassga, Kooiman, Van der Lek, Kallach. nederlaag 15-10) tegen For tis 4 (uit Souburg); Korbis 3 daarentegen bleef met 12-11 Merwede 3 de baas. De laag ste seniorenteams kwamen tot winst: Korbis 5 won over tuigend met 19-10 van Maas sluis 5, terwijl Korbis 6 kop loper ODI 2 (uit Schiedam) versloeg met 9-7. Bij de juni oren behielden de Al en de A2 beiden vrij simpel de on geslagen status. Respectieve lijk Fortis A2 en NIO Al werden met 7-14 en 5-IS verslagen. De DI bleef aan de goede kant van de score door met 5-3 van Maassluis DI te winnen. Ook het tweede D-team behaalde een overwinning. Tegenstander Eureka DI kwam er in Rot terdam niet aan te pas: 4-7. Voor de E2, dat tegen Nieu- werkerk E2 in actie kwam, en de FIdat een thuiswedstrijd tegen Bolnes Fl afwerkte, was een gelijkspel weggelegd. Allebei de ploegen kwamen niet verder dan l-l. Nieuw in Alphen a/d Rijn GRATIS BEZORGING in de regio Albert Einsteinweg 25B (0172)42 48 4I einduitslag, na aftrek van 2 slechtste wedstrijden, is als volgt: I. Reichard 53.I60 gr, 2. Van Elswijk 42.710 gr, 3. Rupke 33.300 gr, 4. A. van Leeuwen 33.080 gr, 5. M. van Leeuwen 29.910 gr, 6. Kraan 24.860 gr, 7. Houtman 23.970 gr, 8. Jenner 211 10 gr, 9. Van Steenderen 20.420 gr, I0. Reijm 14.730 gr, II. Van Egdom 13.640 gr, I2. Romeijn 10.410 gr, I3. Polder vaart 10.040 gr, I4. De Kwaad- steniet 9.610 gr. Zaterdag 4 oktober wordt de jaarlijkse herfstdagwedstrijd ge houden, inschrijfgeld 4,- euro. Leden van de HSW kunnen zich aanmelden op de wed strijddag aan het station NS. De vertrektijd is 06.30 uur. Infor matie is verkrijgbaar bij Aat van Leeuwen, tel. 615225. uitgegaan in de afgelopen perio de. Vorig jaar kreeg het D-team er regelmatig flink van langs, maar dit jaar lijken de rollen omgekeerd. Het verdedigen gaat fanatiek, maar goed georgani seerd. De Meeuwen kregen daardoor nauwelijks kansen en kwamen ze toch tot schot, dan waren ze een prooi voor de keeper. Aanvallend speelt het team steeds sneller samen. En de handen van doelman Van de Berge. Door het uitblijven van een tweede Waddinxveense treffer bleef de wedstrijd span nend. In het laatste kwartier zette trainer Van Dijk de junio ren Appie El Mezzan en Wahid Assulymani (broertje van Ha fid) in waardoor de gemiddelde leeftijd van WSE nog verder omlaag ging.WSE ontworstelde zich aan de druk, maar slaagde er niet meer in te scoren.Toen WADDINXVEEN - De uitsla gen van de Waddinxveense sjoelers zijn: in klasse A, Tim Lutgendorff eerste met 1405 punten, Jan Kersbergen tweede met I359 punten, Kees Kuipers derde met I338 punten. Eerste in klasse B is Cor Faay met I34I punten, in klasse C Otto Supusepa met I226 punten, in klasse D Cor van Gils met I I49 punten en in klasse EYs- brand Hortensius met 1006 punten. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag vonden de voorron des plaats van het basketball bekertoernooi. In de Duikelaar waren de damesteams van Waddinxveen Flyers, Batouwe uit Bemmel, US uit Amsterdam en Moestasj uit Groningen aan het werk. De Waddinxveense dames speelden hun eerste wedstrijd tegen Moestasj en wonnen met 55-22. De tweede wedstrijd was spannenderen eindigde in het nadeel van de thuisploeg: Batouwe won met 46-47. Bij de derde wedstrijd stond er voor zwel Flyers als voor tegenstander US niets op het spel. US won uiteindelijk met 22-62. De heren moesten naar Bun schoten voor hun poulewed- strijden. Door het resultaat in de eerste wedstrijd tegen Ce res uit Emmeloord winst met 39-50, kwam er druk op het team om de volgende ronde te halen. Scylla uit Groningen, te genstander in de tweede wed strijd, bleek een taaie tegen stander, maar Flyers bleef overeind. Uitslag 40-44. Wed strijd nummer drie was tegen de thuisploeg Shooters. Flyers won die wedstrijd met 49-57. Waddinxveen Flyers werd dus ongeslagen eerste in de poule en kan zich opmaken voor de volgende tegenstander, Demon Astronauts uit Amsterdam. De competitie begint vrijdag 26 september met om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 2 tegen MSV en zaterdag 27 september om 19.00 uur met Heren I te gen New Stars, de kampioen van vorig seizoen. WADDINXVEEN - In een spannende wedstrijd heeft Korbis afgelopen zaterdag in Sliedrecht een I6-I4 neder laag geleden tegen koploper Merwede. Na de winst tegen Oranje Zwart was er bij Korbis voor het duel opti misme over de afloop van deze wedstrijd. In de eerste helft leek Korbis inderdaad op weg te zijn naar een over winning: Merwede werd op vier doelpunten achterstand gezet, maar Merwede wist het verschil bij de rust al weer terug te brengen tot twee doelpunten. Na de rust bepaalde Merwede het spel grotendeels en slaagde erin om de achterstand om te buigen in een voorsprong. Door deze nederlaag heeft Korbis nu twee punten uit drie wedstrijden, maar de ge ringe krachtsverschillen tus sen de ploegen in deze twee de klasse bieden perspectief voor de komende wedstrij den. Korbis 2 leed de eerste WADDINXVEEN - De derde ronde van het toernooi om het Waddinxveense schaakkam pioenschap werd donderdag avond I8 september in het An ne Frank centrum gespeeld. De 34 spelers zorgden voor een gezellige avond werd met veel spannende duellen. Mark van Putten staat aan de top van de ranglijst, gevolgd door Jeroen Eichelaar en Peter de Louw. Barthold Jansen en Mark van Putten hadden beiden hun par tijen uit de eerste twee rondes gewonnen. Vanavond speelden zij tegen elkaar. Barthold is de kampioen van 2001, Mark van 2002. Na een spannende strijd won Mark. Ook Dirk van Offe ren en Jeroen Eijgelaar begon nen de avond met een score van honderd procent. In hun partij kreeg Jeroen al snel de overhand en won. Ton Kuiper versloeg Henk Erkelens. Theo van Herks won van Hans Wou- WADDINXVEEN - Bij de Hen- gelsportvereniging Waddinx veen (HSW) ging het kam pioenschap voor de 27e keer naar Rinus Reichard. De beker voor de grootste vis (58,3 cm) in het zomerseizoen ging naar Martin van Leeuwen. Dertien deelnemers visten de tiende en laatste zomerwedstrijd in de Amstel, waar zij gezamenlijk 26 kilo witvis op het droge haal den. Aangezien er hoofdzakelijk voorn en kleine bliek werd ge vangen, de brasem gaf niet thuis, bleek de ’vaste-stok-me- thode’ deze morgen uitermate geschikt. De uitslag was als volgt: I. Rinus Reichard 4.080 gr, 2. Rob Jenner 2.560 gr, 3. John van Elswijk 2.550 gr, 4. Gerard Reijm 2.480 gr, 5. Mar tin van Leeuwen 2.390 gr. De doelman Mark Huisman de bal tussen zijn benen door liet glip pen. Door deze tegenvaller was Moerkapelle een half uur van slag. Daarna werd er een kwar tier goed gevoetbald. Een kop bal van Pieter Lips ging over en een inzet van Gido Stuurman werd geblokkeerd. Na de pauze kwamen Rob van Leeuwen en Alex Hertog in het veld. Na tien minuten kende de goed fluitende scheidsrechter Theo Klomp (Waddinxveen) Koude- de klok al weer op de 45 minu ten stond gelastte scheidsrech ter Van Veen nog zes minuten door te spelen. De slotfase ver liep hectisch. Naast de verwij dering van trainer Marcel van Dijk was er nog een gele kaart voor de Waddinxveense verde diger Arjen den Houdijker we gens het simuleren van een blessure. Omdat een grens rechter ontbrak had verzorger Rob Waards van WSE op zijn WADDINXVEEN - Alle teams van handbalvereniging RO- WAH/SPACE sloten dit week end hun wedstrijd winnend af. Het C-team, dat tot nu toe alle wedstrijden won zette deze ze- gereeks voort en won van de Treffers uit Krimpen aan de IJs- sel met 9-3. Heren-B walste vanaf het beginsignaal over hun tegenstander Walburg heen. Eindstand 24-3. Ook het D- jeugdteam boekte een fraaie overwinning. Met maar liefst 5-0 werden de Meeuwen uit Rot terdam verslagen. Het is opval lend hoe veel dit team is voor- Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Het voet bal was aan de povere kant, maar de inzet vergoedde alles. Met een gulle lach incasseerde WSE na de l-O overwinning op het gedegradeerde Nieuwkoop drie punten. Daar was vooraf nauwelijks rekening mee ge houden.Trainer Marcel van Dijk kon immers niet beschikken over zeven spelers. Guido Hack, Justin Sterk, Ramon van Swieten, Imad Saouny en Mi chael Berhane waren gebles seerd en Martijn van der Wal en Peter Oosterom konden wegens vakantie niet worden ingezet. Trainer Marcel van Dijk gokte daarom op een compacte ver dediging en de lange bal, een speelwijze waardoor de Nieuwkopers enkele keren werden verrast. Het grootste deel van de wedstrijd speelde het spel zich af op de helft van WSE, maar de Nieuwkopers slaagden er amper in om ruim te te scheppen voor kansrijke aanvallen. Kwam er wel een ge richt schot op doel dan stond de Waddinxveense doelman Rogier Streng op de juiste plaats. „Het behalen van de drie punten was dit keer het belangrijkste voor ons”, sprak Marcel van Dijk na afloop. Het laatste deel bekeek de Wad dinxveense trainer van buiten de afrastering. Hij was daar heen gedirigeerd door scheids rechter H.J.W. van Veen uit Nieuwveen na opmerkingen op de leiding. De eerste mogelijkheden wa ren voor WSE. Schoten van Hafid Assoulymani en Hische Berhane werden echter ge stopt door de kleine doelman Marco van de Berge. Toch nam kerk een vrije trap toe. De bal verdween via het muurtje in het doel. Vervolgens werd het uit een afstandsschot 0-3. Doelman Huisman voorkwam met enkele prima reddingen een hogere score. Waddinxveen leed tegen het Rotterdamse NOC de eerste nederlaag: 2-4. NOC nam in de eerste helft een 0-2 voor sprong, maar door twee fraaie doelpunten trok Bjorn Tolle naar de stand recht. Daarna nam NOC opnieuw een voor sprong en uit een strafschop werd het 2-4. Met NOC is ook Zwarte Pijl na drie wedstrijden WADDINXVEEN - Turnster Verona van de Leur onderging dinsdag een enkeloperatie. Een ct-scan gaf aan dat er drie bot splinters uit haar enkel verwij derd moeten worden. Over vier weken hoopt de 17-jarige turnster uit Waddinxveen, die sinds maart niet meer in grote wedstrijden uitkwam, de trai ning te hervatten. Inmiddels verruilde zij de vereniging Pro Patria uit Zoetermeer voor De Hazenkamp in Nijmegen waar de Rus Boris Orlov haar trai ner is. WADDINXVEEN - De voet balclub Be Fair ontsnapte in de wedstrijd tegen het nog puntlo ze Hazerswoudse Boys aan een nederlaag: 3-3. Pas kort voor het einde maakte Marco Verzijl uit een vrije trap gelijk. Inde eerste helft nam Be Fair een I- 0 voorsprong en Haz. Boys mocht blij zijn dat het daar bij bleef. Na I -1 maakte Verzijl er 2-I van waarna de bezoekers een 2-3 voorsprong namen. De Waddinxveners hielden er uit eindelijk toch nog een puntje aan over. Moerkapelle verloor op eigen veld met 0-3 van koploper Koudekerk, dat na twintig se conden al voor kwam doordat denberg. De getalenteerd jeugdspeler Ryan den Drijver verloor van Evert Hildebrand. In de partij Arie Versluis tegen Randy Girdhari mocht het gro te enthousiasme van Randy voor het schaken niet baten: hij verloor.Willen Mulder versloeg Wim van de Hoek, Léon Wille men won van Jaap van der Hei de. Herman Smitskamp ver sloeg Jan Kraijesteijn. Jeroen van Veen moest opgeven tegen Herman van Offeren. Jaap Smit won van Henk Stam. nog ongeslagen. Groeneweg won met 0-2 in Gouderak. In de eerste helft werd niet gescoord. Daarna brak Jarno van Dorp voor de Zevenhuizenaren de score open: 0-I. Vervolgens werd doelman Gert Haan, die een doorgebroken speler neerleg de uit het veld gestuurd. Om dat trainer Cor Hazebroek al drie keer had gewisseld ging veldspelen Maurice Eckhardt op doel. Hij stopte de toegekende strafschop. Ed Boudewijn scoorde daarna wel uit een strafschop: 0-2. Het programma voor zaterdag 27 september: BSC’68-Be Fair, Hazerswoudse Boys-Moerka- pelle (wedstrijd van de week), zondag 28 september: Flore- ant-WSE, Groeneweg-RVC’33, Aeolus-Waddinxveen. WADDINXVEEN - In het ka der van de Brede School in de wijk Zuid wordt regelmatig aandacht besteed aan ’sporten voor kinderen’. Sport kan een positieve bijdrage leveren in de ontwikkeling van een kind. Daarom worden de kinderen in de gelegenheid gesteld kennis te maken met een aantal spor ten, in de hoop dat kinderen enthousiast worden voor een sport. In de serie ’Kennismaken met sport’ staat de komende weken tafeltennis op het programma. Gedurende drie middagen kun nen kinderen in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar ken nismaken met deze sport. De lessen vinden plaats in basis school De Kameleon (Kanaal straat 2-4) op dinsdag 23, 30 september en 7 oktober. De kinderen worden om I5.30 uur verwacht bij de hoofdingang van de school. Om 17.00 uur kunnen de kinderen daar weer worden opgehaald. De kosten voor deelname aan deze kennismakingscursus van drie lessen bedragen 1,50 euro per kind. Kinderen uit de wijk Zuid kunnen zich opgeven bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, tel. 0182 - 631932 of via e-mail Sww@stww.nl. (graag naam, adres en leeftijd vermelden). WADDINXVEEN - De voet balvereniging Be Fair houdt op maandag 27 oktober de na jaarsvergadering in het clubge bouw. Aftredend is voorzitter Hubert Poot. Hij is acht jaar voorzitter van de Waddinx veense zaterdagclub geweest. Het bestuur stelt voor om Tom Glasbeek te benoemen tot voorzitter van Be Fair. Penning meester Bert Monster is bij Be Fair aan zijn laatste jaar bezig. Op dinsdag 30 september komt de supportersvereniging Be Fair bijeen onder leiding van Laurens Peters. WSE na negentien minuten een l-O voorsprong. Op een vrije trap van Thijs van der Voort kon Hafid Assoulymani vrij doorgaan en de bal keurig langs doelman Van de Berge in het doel werken. Vier minuten later had Nieuw koop uit een zelfde situatie ge lijk kunnen maken. Een strakke dieptepass van aanvoerder Pa trick van de Voorn bracht Ro land Kooiman in schietpositie. De Waddinxveense doelman Rogier Streng boog met een goede reactie de inzet om tot hoekschop. In de 29ste minuut werd de bal na een hoekschop Hassan Kallach van de doellijn gehaald waardoor WSE goed weg kwam. Een schot van ver dediger Paul Wijsman werd door doelman Streng on schadelijk gemaakt. Nieuw koop zette WSE onder druk, maar bracht dat niet in de sco re tot uiting. Vlak voor rust kreeg Nieuwkoper Jeffrey van der Lek de gele kaart na het neerleggen van Hafid Assouly mani. Ook in de tweede helft zocht Nieuwkoop veelvuldig de aanval, maar bleef de afwer king van de ploeg van trainer Rene de Jong onder de maat. WSE kreeg in de achttiende minuut de kans om de wed strijd definitief te beslissen. De doorgebroken Samir Elabeidi werd in het strafschopgebied neergelegd door de Nieuw- koopse verdediger Frank Grasveld. Scheidsrechter Van Veen kende WSE een straf schop toe, die echter door Martijn Sol, ingevallen voor de geblesseerde Thijs van der Voort, werd gemist. Sol schoot tegen de paal. In de 29ste mi nuut kopte Kevin Steenwinkel na een goede aanval de bal in Jl - ■yF ■;***>o4>*

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 21