AWBZ en persoons gebonden budget E ■l Kennis maken met kunst en kunstenaar tijdens Open Atelierroute OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN 1 EN MEDEDELINGEN WEEK N° wt. schadecente^^^ Dierendagactie asielhonden Sponsordiner Lionsclub gevolgd door Round Table Tour www.waddinxveen.nl y WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 T E R G M E E N U B R E E K ^■1 RUIMTELIJKE ORDENING BEZWAAR vindt dat MILIEUZAKEN 618766 of 614125 of 612391. ESI •- 1 I UIT DE PRAKTIJK VAN DE SOC. RAADSVROUW GROEN Schade aan auto, bedrijfswagen of caravan? NIEUWE PRODUCTEN BIJ GEMEENTEBALIE f VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN WADDINXVE grootschalige bouw- loopbrug- dode dieren bestem- heel te vervallen. FOCMgJ GARANTKBEDRUF COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: POB/Communicatie 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 20.30 uur 62 47 67 63 04 44 Perfect schadeherstel voor elk merk auto en caravan met originele onderdelen! Volledige afwikkeling met alle verzekeringsmaatschappijen 24-uurs service Focwa garantie van twee jaar GRATIS vervangend vervoer ISO en KZS gecertificeerd Voor meer informatie zie: www.schadecenter.nl WADDINXVEEN - De Lions- club Waddinxveen Tsuytende (LCWT) hield maandag 15 sep tember zijn jaarlijks terugkerend fundrais-evenement gehouden, het sponsordiner. In de gezellige ambiance van Restaurant Episo de II, aan de Nesse in Waddinx veen, werkten vele Lionsleden zich in het zweet om alle aanwe zige gasten te voorzien van een zes gangen menu. Hobby chef koks Hugo Berkestijn en Paul Korremans leidden het Lions avontuur. De witte brigade en de zwarte brigade hebben hun bes te beentje voortgezet, voor het goede doel. LCWT staat normaal garant voor financiële en niet financiële steun aan projecten binnen de gemeenschap van Waddinxveen. keramiek, beelden en textiele werkvormen.Tijdens het bezoek bij één van de twaalf adressen, is er de gelegenheid vragen te stel len over de kunst. De zeventien kunstenaars zijn op de volgende locaties te vin den: Distelveld 2, Weidezoom 57, Roemer Visscherstraat 32, De Wvg is wel iedere ochtend telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 624 715. Raadslieden Wadinxveen, tele foon 624767. Spreekuur alleen op afspraak. toegekende PGB gebeurt in voorschotten. Afhankelijk van de hoogte van het PGB vindt de uit betaling plaats per maand, per toor verantwoording worden af gelegd. Mensen die hulp nodig hebben bij hun administratie kunnen voor gratis advies en on dersteuning terecht bij het Servi cecentrum PGB van de Sociale Coenecoop 250, 2741 PL Waddinxveen Tel: (0182) - 38 99 77, fax (0182) - 63 79 29 E-mail: info@schadecenter.nl OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond PROFILE SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 624 624 kauwmateriaal, bijvoorbeeld pensstaafjes of varkensoren of zachte hondensnacks. Geen hondenvoer, want de honden krijgen een basis droogvoer. De plaatsen waar u uw donatie kunt kopen en inleveren zijn de supermark ten Albert Heijn en Plus en Dierenspeciaalzaak Hoodie. Bij de dierenspeciaalzaak Hoodie kost alles voor de asielhonden maar de halve prijs. Dierenspeciaalzaak Utopia sponsort deze actie op een andere manier, zij do neert tien kilo kluiven. Op 4 oktober is de Landelij ke Open Asiel Dag, van 11.00-16.00 in het Dierente huis Midden-Holland (Groenhovenweg 501 te Gouda). VERZOEK OM VRIJSTELLING De volgende bouwaanvraag is ontvangen: - Brugweg 96 At/m F, het oprichten van zes jes (bouwdossier 20030164). Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. Ook voor caravan wandherstel en uitdeuken zonder spuiten! informatie over tentoonstellin gen in het hele land te vinden zijn. De Open Atelierroute wordt dit jaar op zaterdag 4 oktober ge houden en vindt plaats bij de kunstenaars zelf of winkels die zich beschikbaar hebben gesteld. De organisatie is in handen van Henk Bloks, Janny Buijs en Theo van Eldik. Het startsein van dit evenement wordt gegeven om 09.00 uur door wethouder Do renda Gerts voor het gemeente huis. Hierbij zijn alle deelnemers aanwezig. Bezoekers kunnen kennis maken met verschillende kunstvormen, zoals schilderijen, Geen eigen risico (afhankelijk van uw verzekeringsmaatschappij) meer van gekomen en Erath schilderde maar één week per jaar fanatiek, de eerste week van de vakantie. Nu hij is gestopt met werken kan hij zo vaak aan de slag als hij wil. „Je komt in een hele andere wereld terecht” Kunst is een vorm van leven, vindt de Waddinxvener en er zou volgens hem in Waddinx veen best meer aandacht aan be steed kunnen worden. „We zou den hier eigenlijk een platform voor cultuur in Waddinxveen moeten zijn”, aldus Erath. „Er zijn zoveel platforms hier, waar om niet één voor de kunsten?” In dat platform zouden dan alle kunstvormen vertegenwoordigd moeten zijn, dus naast de beel dende kunsten ook dans en mu ziek. Samen kunnen zij dan het kunstbeleid van de gemeente bespreken. „In andere gemeen ten wordt dit allang gedaan.” De Waddinxveense Kunstkring is één van de grootste clubs bin nen Waddinxveen. Met 120 leden en 150 donateurs is de vereniging groter dan wel ke politieke partij dan ook. Vijf tien jaar geleden werd de ver eniging opgericht door Lies van Stralen. De Kunstkring organi seert kunstlezingen, speciale tentoonstellingen voor de wer ken van de leden en kunstreizen in binnen- en buitenland. Die rei zen zijn er zeker twee keer per jaar. Daarnaast geeft de vereniging el ke twee/ drie maanden een blaadje uit, waarin onder andere Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids WADDINXVEEN - Na de succesvolle actie van vorig jaar, het inzamelen van kat tenvoer voor de zwerfkatten op de Coenecoop, wil de Dierenbescherming afdeling Gouda, Werkgroep Waddinx veen ook dit jaar weer een inzamelingsactie houden. Dit keer staat de actie in het teken van de asielhonden die verblijven in het Dierente huis Midden-Holland te Gouda. In de periode van 27 sep tember tot en met 4 okto ber kunt u bij de deelnemen de bedrijven uw daar gekochte donatie deponeren in de daarvoor bestemde doos of krat. Het gaat dan voornamelijk om honden koekjes, kluiven of ander Met vragen over dit onderwerp kunt ook terecht bij Per Saldo, van budgethouders voor hulp en hulpmiddelen, tele- zorgverlener foonnummer 030-2304066.Voor moeten samen een zorgover- eenkomst afsluiten waarin de Raadhuisplein! (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl Centraal meldpunt: voor al uw meldingen 62 45 00 54 75 00 3503 RA Utrecht, telefoonnum mer 030-2648200. Mensen met schulden wordt ge- onafhankelijk orgaan die de adviseerd geen persoonsgebon den budget aan te vragen maar de zorg via een zorginstelling te laten lopen. Als er schulden zijn, kan het PGB namelijk opgeëist worden door de schuldeisers. Er andere onderwerpen kunt u van maandag tot en met donderdag soort zorg en de prijs worden af- terecht bij het Instituut Sociaal gesproken. Als een PGB wordt toegekend, ontvangt men auto matisch een set modelovereen- GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres per week op hetzelfde adres in de huishouding werkt, worden de inkomsten als neveninkom sten gezien en is er tijdelijk een extra vrijlating van belastingen. De regeling wordt langzaam af- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Kunstkring organi seert dit jaar voor de tweede maal de Open Atelierroute. Eén van de locaties die te bezoeken zijn, is De Steenbok (Bredero- laan 8), waar twee heel verschil lende stijlen naast elkaar te be zichtigen zijn. De vrolijke, kleurrijke kunst van de Roem eense Constantin Doca steekt af tegen de maatschappijkritische werken van William Erath. „Ik wind me vaak op over wat er in onze samenleving gebeurd”, ver telt Erath. „Vandaar dat mijn kunstwerken altijd middenin het sociale leven staan.” Of het nu over stierenvechten gaat, of over de ik-maatschappij,de kunstwer ken hebben een duidelijke bood schap. „Ik ben ertegen en dat wil ik uitdragen.” William Erath is lid van de Kunstkring en maakt alle lange tijd kunst. „Toen ik in 1983 in Nederland terugkwam, was ik nog een amateurskunstenaar. In middels doe ik dit al zeven jaar als beroep.” Met zijn kunst pro beert hij mensen te beïnvloeden, zodat ze gaan nadenken over de wereld. Het meeste werk dat Erath maakt is driedimensionaal: ’een schilderij met iets erop’, zo als hij het zelf uitlegt. „Ik wilde vroeger altijd naar de kunstaca demie en economie studeren. Mijn vader zei: doe nu maar eerst economie en daar had hij gelijk in. Een bestaan opbouwen van kunst alleen is heel moeilijk.” De kunstacademie is er nooit BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Noordeinde 134, 1 kastanjeboom langs de weg - Poolster, 1 iep vanwege aantasting door iepziekte - Sparrengaarde 20, 1 blauwspar in de voortuin van het gemeentehuis is en vrijdag tussen 09.00 en VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - leplaan t.h.v. huisnr. 115, 1 sierpeer in de verharding - Schaepmanhoeve 25, 2 jeneverbessen in de voortuin - Woubrechterf 21 a, 1 es kappen en 1 es terugsnoeien vanwege realiseren garage - Woubrechterf 57, 8 coniferen De besluiten liggen vanaf donderdag 25 september t/m woensdag 5 november 2003 ter inzage bij de Gemeentebalie, op werkdagen van 08.30 tot 12.3Ó uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren. Bel hiervoor naar de heer W. van Valen, tel. 624838. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landscnaps-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informa tie kunt u terecht bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Om meer service te bieden aan onze klanten - aan u dus - is de Gemeentebalie van start gegaan. De gemeente wil u daarmee op één plek in het gemeentehuis een groot aantal (het streven is bijna alle) gemeentelijke producten aanbieden. Nu moet u nog voor veel producten bij andere afdelingen zijn. NIEUWS De tekst van deze gemeenterubriek kunt u ook lezen op onze website. Maar dat is niet het enige nieuws dat u daar aan treft. Op onze homepage leest u de belangrijkste nieuwsfei ten van het moment. Bij 'nieuw op de website' ziet u een overzicht van onderdelen of publicaties die recent zijn toe gevoegd aan onze website. Onder de menuknop 'Nieuws' vindt u naast de gemeenterubriek een overzicht met 'persbe richten', die de gemeente heeft verspreid, een 'activiteiten kalender', waarin u kunt vinden wat er gebeurt in Waddinx veen en het onderdeel 'wérk in uitvoering'. Hier houden we u op de hoogte waar (weg)werkzaamheden plaatsvinden. Harmonie Concordia is al eens verrast met een gift voor hun oefenruimte. Ook de bewoners van het gezinsvervangend tehuis De Bruggen kunnen ieder jaar rekenen op een gezellig uitje. Dit jaar tijdens het Lustrum jaar (vijf jaar LCWT) heeft de Lions club besloten, naast de reguliere projecten, het verder weg te zoeken. Vijf collega’s van de Ronde Tafel hebben zich opgegeven voor de Round Table Tour 2004. Zij ver trekken in het voorjaar van 2004 naar China om vanaf Peking via Zorgvrager India en het Midden-Oosten weer naar Nederland te reizen en halen daarmee sponsorgeld op. Hun avontuur is te volgen op www.roundtabletour.nl. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Brederolaan 8.J.W. Frisoweg 60, Kromme Esse 2, Mozartlaan 85, Heuvelhof 34, Vijverlaan 23, Zuidplaslaan 455, Anna deWaal- hoeve 12 en Kerkewater 4. Bij jectief en integraal vaststelt, elk van deze adressen is een Als mw. J. geïndiceerd wordt routebeschrijving verkrijgbaar, voor huishoudelijke verzorging Voor meer informatie, tel. 0182- kan zij kiezen om de Vierstroom in te schakelen of zij kan haar is dan geen geld meer om zorg in buurvrouw vragen haar te hel pen en vraagt dan een persoons- De bouw is niet geheel in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Brugweg '80", doch de afwijking is van beperkte betekenis als bedoeld in arti kel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en nader omschreven in artikel 20 van het Besluit op de ruimtelijke ordening. In dergelijke gevallen zijn B&W bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische maatregelen (zoals het nemen van een voor- bereidingsbesluit of het in procedure brengen van mingsplan of een herziening daarvan). B&W hebben het voornemen voor dit bouwplan de vrij stelling te verlenen. Kunstenaar William Erath voor zijn kunstwerk ‘De ik-maatschappij’. „Het is altijd: ikke, ikke, ikke en de rest van stik ken”, aldus Erath. „Dat komt de samenleving niet ten goede, maar het is zo.” Dit is één van zijn kunstwerken die tij dens de Open Atelierdag te bezichtigen zijn. Het Wvg-loket in de publiekshal alleen op maandag 12.30 uur geopend. U kunt alleen op deze dagen terecht bij de Wvg-consulent voor inhoudelijke vragen over de Wet voorzieningen gehandicapten en lopende aanvragen. Mw. J. herstelt slecht van een knieoperatie. Zij kan haar huis houden niet goed meer doen en heeft hulp nodig. De buurvrouw van mw.J. heeft aangeboden haar huishouden te doen. Aan het Instituut Sociaal Raads lieden wordt gevraagd hoe me vrouw een en ander kan regelen Als iemand zorg nodig heeft door bijvoorbeeld ziekte, handi cap of ouderdom, kan men de i zorg die nodig is, krijgen op I grond van de Algemene Wet Bij- komsten. De uitbetaling van het zondere Ziektekosten (AWBZ). De AWBZ kent zeven soorten zorg: Huishoudelijke verzorging, persoonlijke verzorging, verple ging, ondersteunende begelei- kwartaal, per half jaar of per jaar. ding, activerende begeleiding, be- Achteraf moet aan het zorgkan- handeling en verblijf. In het geval van mw.J. moet eerst worden vastgesteld of zij inder daad hulp nodig heeft en hoe veel. Dat heet indicatiestelling en wordt uitgevoerd door het Re- (Foto: Liesbeth van derVis) gionaal Indicatie Orgaan Midden Verzekeringsbank, Postbus 8064, Holland (RIO), Büchnerweg 7, 2803 GR Gouda, telefoonnum mer 0182-696200. Het RIO is een zorgbehoefte onafhankelijk, ob- In deze rubriek willen we u regelmatig iets ver tellen over onze website. Enkele weken geleden hebben we u gewezen op de ruim 60 formulie ren die u in de 'digitale gemeentebalie' kunt vin den. Ongeveer 20 formulieren kunt invullen en naar ons mailen. Voor veel producten of dien sten is nog altijd een handtekening (wetteliik) vereist. Daarom staan er ca. 40 formulieren die u thuis kunt printen, invullen en opsturen of meenemen als u een bezoek brengt aan ons gemeentehuis. Deze keer willen we iets meer vertellen over 'nieuws' op de website. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. VERLEENDE MILIEUVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergun- ning verleend: - Bredeweg 22, Univeg Group of Companies het verande ren van een inrichting ten behoeve van de op- en overslag i van land- en tuinbouwproducten en aanverwante artikelen. Tegen de beschikking kunt u t/m donderdag 6 novem ber 2003 beroep instellen bij de afdeling bestuursrecht- De aanvraag ligt m.i.v. donderdag 25 september 2003 gedurende vier weken ter inzage bij de Gemeentebalie, op werkdagen van 08.30 uur tot 1 2.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u over de aanvragen schrif telijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. Bij 'Bestuur en Organisatie' kunt u het vergaderschema van de gemeenteraad en de raadscommissies vinden. Bij de agenda van de raad kunt u ook de achterliggende stukken downloaden. De besluitenlijsten van de vergaderingen van college, raad en commissies kunt u na vaststelling ook vin den op onze site. In de loop van 2004 neemt het aanbod van producten ver der toe. We houden u op de hoogte via deze rubriek en via onze website www.waddinxveen.nl. UW MENING Wanneer u een bezoek brengt aan onze website, kunt u via het reactieformulier uw mening over onze website geven. Wij stellen het zeer op prijs wanneer u dat doet. Waar mogelijk gebruiken wij uw mening om de site te ver beteren. U kunt uw opmerkingen of vragen ook mailen naar webredactie@waddinxveen.nl. spraak van de Raad van "State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in tweevoud). Tegelijkertijd kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening doen bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. Beroep kunt u instellen als u eerder bedenkingen hebt ingé bracht tegen een ontwerpbesluit of wanneer u redelijker wijs niet in staat was bedenkingen in te brengen tegen een ontwerpbesluit. Bij De Gemeentebalie kunt u momenteel terecht voor bij voorbeeld een paspoort, identiteitskaart, rijbewijs of een uittreksel en voor de burgerlijke stand. Op 1 oktober 2003 wordt het aanbod bij De Gemeentebalie uitgebreid met de volgende producten waarvoor u voorheen bij andere afde lingen moest zijn: - kapvergunning - snippergroen - vergunning brandveilig gebruik - reclamevergunning - principe verzoek (ingewikkelde en aanvragen) - toekenning huisnummering - opzoeken stukken uit gemeentearchief - milieuklachten - subsidie zonne-energie - winkeltijden - opvang zwervende, gewonde en te kopen, terwijl het PGB wel moet worden terugbetaald aan gebonden budget (PGB) aan bij het zorgkantoor. de Sociale Verzekeringsbank in De buurvrouw van mw. J (zorg- Utrecht. verlener) moet er rekening mee Een persoonsgebonden budget houden dat belasting moet wor- is een bedrag dat men krijgt toe- den betaald over de inkomsten, gekend om zelf de zorg die nodig Als zij op maximaal twee dagen is, in te kopen. Het voordeel van een PGB is, dat men niet afhan kelijk is van de zorginstellingen en de keuzes die zij maken. Men sen die voor een persoonsge bonden budget kiezen, worden werkgever van hulpverleners of gebouwd en komt in 2006 ge- opdrachtgever van een organisa tie. Zij moeten dus veel meer zelf regelen. Daar staat een grotere vrijheid tegenover De hulpver lening kan beter worden aange- vereniging past aan persoonlijke wensen. en samen

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 3