’Paula bedankt, Paula bedankt J h»»® ik I w Rectificatie Drie maanden Gastouders in het Colofon te lang voor Le Mirage zonnetje gezet Herfstwan deling Weekendje gehandicapte kinderen en familie kon niet beter Nieuwe muzikale activiteiten bij Concordia -fik - J w '«eg o r E* MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN Juli 2003 Oefeningen: Tip van de maand: De maandelijkse rubriek van de commandant k PAGINA 7 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MID- F Acties (uitrukken): 22 ’De Rank’, herv. Conf., Coene- Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur cand. RC. Zor ge, ouderkerk ad IJssel 17.00 uur ds. J.H. Gijsbertsen, Gorinchem Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds.J. de Jong 17.00 uur ds.J.J.Verhaar, Houten Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan Zondag 10.00 uur ds. C. de Jong 18.30 uur ds. C. de Jong, vesper Weekblad voorWaddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voorWaddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl coopcollege zondag 10.00 uur ds. M.A. Bos 18.30 uur Vesper in Immanuel- kerk Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zaterdag 19.00 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm zondag 11.15 uur Eucharistievie ring, pastor A. vd Helm Commandant Brandweer G.J. Huizer. Internet adres: www.brandweerwaddinxveen.nl Email adres: info@brandweerwaddinxveen.nl Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax:0172-212168 Advertenties Telefoon 0172-211731 E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor- de zondag 9.30 uur drs. T.H. Prins, Nieuwkoop 18.30 uur Vesper in Immanuel- kerk OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 24 september 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur kand. H. Juffer woensdag I oktober 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg ROOMS-KATHOLIEKE KERK St-Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pastor W. vd Meer dinsdag 30 september 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king. WADDINXVEEN - Er moet opnieuw gekeken worden naar de termijn van de maatregel die Le Mirage kreeg opgelegd. Dit besliste een rechter afgelopen don derdag. Tot die tijd moet de horecagelegenheid wel om 01.00 uur sluiten. De advies en bezwarencommissie wordt zo snel mogelijk bij elkaar geroepen om de maatregel te bepreken. „Of ficieel staat de eerste verga dering gepland op 28 okto ber, maar ik ga ervan uit dat er eerder een bijeenkomst plaats vindt om dit te be spreken”, aldus een woord voerster van de gemeente. De rechter heeft haar vraagtekens bij het feit dat Le Mirage voor drie maan den eerder moet sluiten. „Ze vindt het te lang”, aldus eigenaar Apo van Le Mirage. De rechter besliste echter niet dat de tijd verkort moest worden, alleen dat er opnieuw naar gekeken moet worden. Op 8 augustus kreeg Le Mi rage een proefperiode van twee weken opgelegd, om dat het café zich niet aan de sluitingstijden van 03.00 uur zou houden. In de nacht van 8 op 9 augustus werd door de politie een overtreding geconstateerd. Apo maakte hier bezwaar tegen. „Ik was aan het opruimen met een collega”, zegt Apo./Js de politie was binnengekomen hadden ze dat kunnen zien. Ze kunnen niet zomaar voorbij rijden en zeggen: hij begaat een overtreding.” Hu is Artsen Post Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzin nige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur geen dienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. H. ten Brin- ke, Bodegraven 16.30 uur ds. E. Brink E)3<sc?®gd petitieruimte van het nieuwe clubgebouw kan ook gehuurd worden door geïnteresseerden voor sociaal- culturele doelein den. De totale oppervlakte is 170 m2, ook is er veel berg ruimte beschikbaar. De zaal is per dagdeel te huren. Tevens is het gebouw goed bereikbaar en bruikbaar voor minder valide personen. Meer informatie, L. Verweij, tel. 612623. Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: De kille jaartijden komen er weer aan. De open haard gaat weer aan. Laat de schoorsteen vegen zodat u niet opeens ons op bezoek krijgt. Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: gevolgd door het discozwem- men in het zwembad van het park, ’s Avonds had Paula een barbecue georganiseerd, met een optreden van Kaatje, ook een vriendin van Paula. „Ze liep rond met een grote kwast; iedereen werd geschminkt, zelfs de mannen moesten er aan geloven.” Dankzij het mooie weer, konden ze tot een uur of één blijven nagenie ten. „En maandagochtend hielp iedereen mee met opruimen.” Zonder hulp van haar vrien den op de camping had Paula nooit zoveel leuke dingen kun nen doen. „Ze waren er het hele weekend bij en hielpen met alles mee. Alles was ver sierd toen we aankwamen, dat kan ook niet overal. Ook de stoelen en tafels voor de bar becue kwamen van vrienden af, en zoiets als de oldtimer- tocht was anders ook niet doorgegaan.” Paula is overweldigd door de reacties van de aanwezigen. „Op de laatste avond werd ik op een gegeven moment afge voerd. Toen ik terugkwam, be gonnen alle kinderen te zin gen: ’Paula bedankt, Paula bedankt’. Ook kreeg ik ballon nen van ze. De tranen schoten me echt in de ogen.” Volgens Paula hadden de meeste ou ders dit niet verwacht. „We kenden elkaar allemaal niet toen we op weg gingen, maar we zijn nu echt een hechte groep geworden.” Paula laat het bij dit weekend ook niet zitten: ze gaat door meet tweewekelijkse ontmoetings- avonden. „Dat was ook een eis van de Stichting Service Clubs, ik moest minimaal twaalf kin deren hebben en het moest een vervolg krijgen. Het geld wat ik over heb aan dit week end mag ik ook meenemen naar die avonden.” De ont moetingen gaan plaatsvinden in de gymzaal van de Theo Thijssenschool en Paula heeft al 28 aanmeldingen binnen. „Music Store heeft al toege zegd dat als ik muziek wil draaien ik altijd cd’s kan ko men lenen en zelfs als ik een filmavond wil houden, mag ik die bij hen ophalen.” De eerste bijeenkomst is gepland over vier weken. Dan wordt de ge maakte video bekeken en ver kocht en krijgen alle families een cd-rom met alle foto’s. WADDINXVEEN - Stichting Gastouderbureau Waddinx veen organiseerde op 17 sep tember, de landelijke ’Dag van de gastouder’ een feestavond voor alle gastouders. Hoewel deze mensen betaald krijgen voor hun werk, wilde de stich ting ze toch in het zonnetje zetten. De heer Ritsema, voor zitter van Gastouderbureau, sprak de aanwezige gastouders kort toe en gaf daarmee het startsein voor een gezellige avond. Behalve een hapje en een drankje konden de gastou ders ook genieten van een de monstratie country-line dans waaraan bijna iedereen meed eed. Gastouderopvang is mis schien wel de minst bekende vorm van kinderopvang in Ne derland. Toch is het voor veel ouders een uitkomst. Deze vorm van kinderopvang is heel flexibel en heel persoonlijk. Het kind wordt niet in een kinder dagverblijf of peuterspeelzaal opgevangen maar bij mensen thuis, de gastouders. De men sen die opvang voor hun kind zoeken, de vraagouders, kun nen geheel op basis van hun ei gen situatie en wensen afspra ken maken over de opvang. Dat kan dus op hele afwijkende tij den en dagen zijn. Daarnaast kunnen persoonlijke wensen betreffende de opvoeding van het kind worden meegenomen bij het zoeken naar een ge schikte gastouder. Voor meer informatie, kijk op www.gast- ouderbureau-waddinxveen.nl of bel, tel. 0182-619591. De oefeningen stonden deze maand geheel in het teken van de warmte. Wij hebben op al lerlei manieren de water voe renden armaturen uitgepro beerd. Dat wij daarbij zelf door water nat werden was geen bezwaar. Spuitbal en andere spellen vormden een leuke afwisseling in deze zeer warme tijd van het jaar. Noordringdijk was een paard in de sloot geraakt. Na heel lang zoeken hebben wij het paard gevonden. Het dier had al een hele tijd in het water gelegen en volkomen uitgeput. Het viel niet mee om het paard weer op de kant te krijgen maar na dat de collega’s van Moord recht erbij kwamen en wij daardoor wat extra krachten hadden was het snel gepiept. Het paard heeft aan de hele operatie niets over gehouden en loopt weer vrolijk rond in de wei. 25 juli Middelbrand. Aan de Tweedebloksweg stond een leeg staand houten huis in de brand. Direct zijn wij met drie wagens uitgerukt, maar het eni ge wat wij konden doen was de resten blussen en opletten dat er niet meer afbranden. Het hele huisje is tot de grond toe afgebrand. 27 juli Dieren te water. Aan de Henegouwerweg was een koe in de sloot geraakt. Wij krijgen al enige ervaring in dit soort uitrukken krijgen. Wij hadden de koe dan ook weer snel op het droge. 28 juli Kleine brand. De mel ding was dat er aan de Zuidelij- Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182- 632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79,Wad dinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens af spraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. naweer in begr„, ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur.Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u au tomatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn centralist die uw boodschap aanneemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30, Stationstraat 12,Waddinxveen. Avondspreekuur Consultatiebu reau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. stelde de gemeente officieel de andere helft van het beno digde bedrag beschikbaar uit het potje burgerinitiatieven en Paula kon op weg. Het weekend in Bospark ’t Wolfsven, waar Paula en haar gezin een jaarplaats hebben, zal boordevol leuke dingen voor alle aanwezigen. In de bus was het gelijk al een feest met kleurplaten en stiften, afkom stig van Intertoys. Verder kwam er zaterdag een clown, die jong en oud aan het lachen maakte, en was er die hele middag een springkussen. Die avond was ook de dansavond, een complete disco met twee dj’s. „Ik had voor di avond ook twee verpleegkundigen gere geld, die op de kinderen wil den passen die al naar bed moesten. Zo konden alle ou ders gewoon tot het einde toe blijven.” Zondag hadden vrien den van Paula een oldtimer- tocht geregeld voor de gehan dicapte kinderen. „Ze zijn echt twee uur weggeweest, natuur lijk flink toeterend allemaal plaatsen afgereden. De kinde ren vonden het geweldig.” Toen ze terugkwamen stond er een suikerspinnenautomaat, gezegd voor een bedrag van 7.500,- euro ten behoeve van de inrichting van de nieuwe vereni- gingsaccommodatie. De bouw van de nieuwe accommodatie voor club- en repetitie doelein den van Concordia is reeds in een ver stadium gevorderd. De financiële steun van het VSB fonds wordt door Concordia gebruikt voor het aanbrengen van een Epomix epoxy gietvloer en voor de aanschaf van nieuwe tafels en stoelen, daar de oude zeker aan vervanging toe zijn. De bedoeling is dat het nieuwe gebouw rond 3 oktober opgele verd wordt. De officiële opening van de nieuwbouw vindt plaats op zaterdag I november. De re- A//e auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. Redactie Rachel Jobels (a.i.) 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. I juli Automatisch brandalarm. Twee maal zijn wij uitgerukt naar de Bredeweg, bij Intertoys en bij Mooij, in beide gevallen was er sprake van een storing in de installatie. 6 juli Hulpverlening dieren te water. Aan de Zuidelijke Rond weg was een koe in de sloot geraakt en kon er op eigen kracht niet meer uit komen. Met vereende krachten (de boer en de brandweer) hebben wij de koe weer in de wei ge kregen. 7 juli Autobrand. Aan de IJser- manweg ter hoogte van de car- poolplaats staat een auto in de brand. Halverwege de uitruk naar deze calamiteit zien wij al grote rookwolken. De auto is dan ook geheel uitgebrand wij konden alleen nog na blussen. 10 juli Automatisch branda larm. Deze melding was in Bo skoop bij het zorgcentrum aan de Boezemlaan. Dat wij deze melding kregen komt door het feit dat wij op die dag voor de brandweer van Boskoop waar namen. Ter plaatse aangekomen bleek het te gaan om een pan netje met wat vlees dat een beetje had staan roken. Nadat wij de melder gereset hadden keerden wij weer terug naar de kazerne in Waddinxveen. 12 juli Buitenbrand. Aan de AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182- 503773. WADDINXVEEN - „Het was een geweldig weekend.” Paula Raymakers kan er niet over uit het weekend voor gehandicapte kinderen en hun familie, waar ze al zolang mee bezig is, voorbij is. „Er is echt niets waarvan ik kan zeggen: dat had anders gemoeten.” Afgelopen vrijdag ve trok zij met elf gezinnen naar het Brabantse Mierlo, waar de kinderen, maar ook nu familie een heerlijk weekend hebben gehad. „De gelukkige gezichten van die kinderen en de reacties van hun ouders, dat is waar ik het voor ge daan heb.” WADDINXVEEN - De voor malige stichting drumband Cor- mula’s Waddinxveen, die in fe bruari van dit jaar hun activiteiten heeft stilgelegd, heeft aan Concordia een be drag van 500,- euro geschon ken. De vereniging wil hiermee de verdere muzikale ontwikke ling van de vereniging bekosti gen. Zo heeft de vereniging plannen om hun muzikale activi- VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense werkgroep Natuur- en Milieu Educatie houdt zater dag 4 oktober een herfstwan- deling. De wandeling begint om 14.00 uur en duurt twee uur. De wandeling gaat eerst rond de Petteplas. Na 1840 is deze plas ontstaan door vervening. Dit gebied heeft zijn eigen flora en fauna, vele moeras planten en watervogels. Af en toe wordt er de ijsvogel gezien. Daarna wordt er nog gewan deld in de heemtuin in het Warnaarplantsoen. Bomen en struiken hangen vol zaden en bessen en tonen hun mooie herfstkleuren. Wie mee wil wandelen wordt om 14.00 uur verwacht bij Kinderboerderij Dierendal. Het is aan te raden een verrekijker mee te nemen. Tevens is in de kinderboerderij tot en met 8 december een kleine herfstexpositie te zien. De kinderboerderij is geopend van maandag tot en met vrijdag van 7.30 uur tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 uur tot 16.00 uur. VERMIST: Waddinxveen: Kater, cypers, witte sok ken, rode gloed over vacht, dikke kop (Zuidka de). GEVONDEN:Waddinx- veen: Reu, kruising, wit, krulhaar (Kerkweg-Oost). Kater, cypers, donker van kleur, geen of weinig wit, jong (Juliana van Stolberg- laan). Kat, cypers, volwas sen (Juliana van Stolberg- laan). Zevenhuizen: Poes, rood, zonder wit, mager (Wollefoppenweg). Kat, zwart, zonder wit, jong (De Bonk).Voor gratis re gistratie en informatie over vermiste en gevon den dieren kunt u bellen 0186-601 199. Binnen 24 uur uw melding op inter net. Kijk voor recente ge gevens op www.dieren- centrale.nl. gelukt. Ik dacht: dit moet ik aanpakken en ben gelijk aan de slag gegaan.” De Waddinxveen- se ging alle dokters, fysiothera peuten en onderwijsinstellin gen af, om in contact te komen ke Dwarsweg rook uit een schuur kwam. Wij zijn de hele Zuidelijke Dwarsweg afgereden maar hebben geen rook gezien. Dus konden wij onverrichte za ken weer terug keren. 30 juli Hulpverlening zonder haast. Op de Zuidplaslaan lag een behoorlijk oliespoor. Met onze biologische ontvetter hebben wij de weg weer schoon gemaakt, zodat het ver keer er geen hinder meer van onder vond. met gezinnen met thuiswonen de gehandicapte kinderen. Mini maal twaalf kin deren had de Stichting gezegd en dat lukte Pau la. „Ik had eerst dertien aanmel dingen, maar twee hebben uiteindelijk afge zet. Eén van de gezinnen had twee gehandicapte kinderen, dus had ik er uiteindelijk wel twaalf.” Dinsdag 9 september In de kop van het vorige week geplaatste artikel over Sou- burgh staat een fout. De op- brengts van de Westerndag gaat niet naar nieuwe kleding voor medewerkers, maar naar de nieuwe aankleding van de di verse ruimten van de dagver- zorging, de verpleegafdeling en de zorgafdeling. Medewerkers dragen over het algemeen ei gen kleding en anders gaat dat uit het normale budget. Onze excuses, de redactie. Paula was ruim een jaar bezig met het organiseren van het weekendje. „Na het Wadd’- Lekker festival heb ik me bij de Stichting Service Clubs inge schreven als goede doel.” Dat kon eigenlijk al leen als vereni ging of stichting, maar proberen kan altijd, dacht Paula. „Ik wilde een weekendje Euro Disney, maar ik kreeg te horen dat dat te hoog gegrepen was.” De Service Clubs zagen wel wat in het idee, dus Paula mocht iets anders proberen. „Zonder de sponsoring van die Stichting was dit me nooit Na een heerlijk weekend komen Paula en de twaalf gehandicapte kinderen en hun fa milies tevreden terug. „Brr, wat is het hier koud, in Brabant was het veel warmer.” (Foto: Liesbeth van der Vis) Vrijdagochtend kwam Paula Raymakers als eekhoorn Ha zel, een kenmerk van het bospark waar de kinderen heengaan, bij de bus aan. „De kinderen vonden het ge weldig.” teiten uit te breiden met een twirl- en/ of slagwerk-pijper- groep. Dit alles onder de vlag van Concordia, om op deze ma nier de optredens naar buiten toe breder te maken. Er wordt gezocht naar nieuwe leden die dit willen opzetten. Het VSB fonds heeft onlangs aan Con cordia een financiële steun toe- RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden gecom bineerd gehouden met de Rafa- elgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waar den aan de Catslaan 100 te Gouda. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30,2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). Otweg staan diversen hooiba len in de brand. Deze hadden wij snel weer geblust. 15 juli Hulpverlening met spoed. Op de Al2 Noordbaan zijn drie auto’s met elkaar in botsing gekomen en in brand geraakt. Ter plaatse gekomen hadden wij snel de brand onder controle helaas kwam voor één persoon de hulp te laat. 15 tot 21 juli Vijf automati sche alarmen. In alle gevallen was er niets aan de hand, de melders waren waarschijnlijk afgegaan door de warmte. 21 juli Duikalarm. In de ge meente Boskoop was een per soon te water geraakt. Wan neer wij ter plaatse kwamen, was de persoon helaas al over leden en konden wij het slacht offer alleen nog op het droge brengen. 22 juli Hulpverlening met spoed. Op de Al2 ter hoogte van kilometerpaal 29.8 is een auto van de weg geraakt. De collega’s van Reeuwijk waren eerder ter plaatse en hebben dit afgehandeld. 22 en 23 juli Twee automati sche meldingen. Bij alle twee de meldingen niets aan de hand. 24 juli Dieren te water. Aan de NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur dr. B.J.Wiege- raad, Reeuwijk 17.00 uur ds.J. Langerak, Eemnes De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord 15.00 uur prof. Dr.W.Verboom 18.30 uur ds. H. Verheul, Amers foort >11 i i M - A r |t 1

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 7