Klachtenlijn Kleurwedstrijd in de bibliotheek Hopper te levert twee prijswinnaars op weinig gebruikt ^11 igj LITI E Rowah familiedag, hoe lang nog 11 IV Provincie bepleit uitbouw proef met lightrail van de Toegankelijkheid Lokaal comité gaat winkels af in de Week Bingo bij De Paddestoel I I I ïf BB® Discussieavond Bezuinigingen gemeente op RTW FM D66 wil geen OZB verhoging WADDINXVEEN - De fractie voorzitter van D66 in de ge meenteraad, Bauke Zoodsma, vindt een drastische OZB ver hoging voor D66 onaccepta bel. Dit zegt hij naar aanleiding van het persbericht dat ge meente onlangs heeft uitge bracht, met als kop ’Nieuwe fi nanciële tegenslagen voor gemeente’, waarin het college aangeeft dat een tariefsverho ging de enige oplossing is te gen het nieuwe ’Haagse on heil’. Waddinxveen ontvangt 1,1 miljoen euro minder aan gemeentefond. S 141 over huiselijk geweld y V PAGINA 9 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 7 r, LEZERS SCHRIJVEN WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS PR< 8q :rüd V JRj. Ml. i...... NO<x NEEP. 'DESKUNDIGEN.... Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Ruim vijftig kleurpla ten leverde de wedstrijd op die de bibli otheek in Waddinxveen uitschreef voor de twee jongste lezersgroepen. De prijs in de jongste categorie ging naar de vierjarige Ilse Gareman, leerlinge van de Eben Haëzerschool. Bij de ouderen kwam Enya Stam, leerlinge van de Ko ningin Beatrixschool, elf jaar, als beste uit de bus. Beide meisjes kregen vorige week woensdagmiddag hun prijsjes uit handen van bibliotheek medewerksters Ria Kroondijk en Inge Stuifzand. „Het was een hele klus de mooiste te keningen uit te zoeken”, zegt Ria Kroon dijk. „De meeste kinderen hadden echt geweldig hun best gedaan. Ilse Gareman keurig in. Zoals eerder gemeld begint op woensdag I oktober de Kinderboeken week, die geopend wordt door wethou der Dorenda Gerts en wordt gevolgd door een speurtocht dwars door de bieb heen. Dat spel heet ’Dwalen door het wilde woeste woud’. Het haakt in op het thema van de Boekenweek: Diep in het bos. Woensdag 8 oktober is er een workshop tekenen. Beide evenementen zijn geschikt voor kinderen negen tot en met twaalf jaar. Het spelprogramma is gratis; voor de workshop wordt een bij drage van vijftig eurocent gevraagd. Kaartjes zijn af te halen aan de informa tie balie van de bibliotheek in de Van Mecklenburg Schwerinlaan. voor het open houden van de groene gebieden ertussen. PRC - BOUW- centrui- eed schillende winkels zullen wor den bezocht. Waar duidelijk iets aan de toegankelijkheid, binnen en/ of buiten is gedaan, wordt een echte pluim uitgedeeld. Ge durende de wandeling zullen ballonnen en informatie folders worden uitgedeeld. Rond half vijf eindigt de tocht bij Albert Heijn, waar een kruis zal wor den geschilderd achter de par keerplaatsen voor gehandicap ten, waar veel te vaak gewone auto’s, dus zonder vergunning, staan geparkeerd. Het comité heeft inmiddels ook stoeltjes aangeschaft, waarop mensen die moeilijk kunnen staan plaats kunnen nemen als ze lang in een winkel moeten wachten. Boekhandel Burger in de Dorpstraat, Banketbakkerij De Vlaam in het winkelcentrum Groensvoorde, de Kaashakker in de Passage en Groente- en Fruithandel Jongenelen in de Kerweg-Oost hebben inmiddels aangegeven, dat zij graag zo’n stoel willen plaatsen. Ook die stoeltjes zullen op 2 oktober of ficieel worden overhandigd. WADDINXVEEN - Don derdag 18 september werd ingebroken in een tuinderij aan de Zesde Tochtweg. Men was in het bedrijf ge komen door aan de achter zijde een deur open te bre ken. Uit de kantoorruimte werden twee computers en een paar acculaders meege nomen. Op dezelfde dag werd vanaf de Oranjelaan een brom fiets ontvreemd. De eige naar had de brommer daar wegens een defect achter gelaten. Toen hij de andere dag terug kwam, was de brommer weg. In de vroege avond werd er ingebroken in een woning aan de Tarweakker. Men was in de woning gekomen door het slot van de ach terdeur te verbreken. Ont vreemd werden onder an dere geld en een computer. Op de Visserhoeve werd dezelfde donderdag inge broken in een bestelbus. Men had de sloten van de achterdeuren vernield. Uit de auto werd een grote hoeveelheid elektrisch ge reedschap weggenomen. Er werd vrijdag 19 septem ber ingebroken in een be drijfspand aan het Noor- deinde. Door het verbreken van een raampje bij het toi let was ben binnen geko men. Het gehele pand werd doorzocht, maar er werd niets ontvreemd. Ook een geparkeerde auto werd doorzocht, maar ook daar uit is niet weggenomen. Er werd deze vrijdag ook ingebroken in het zaken centrum aan de Staringlaan. Men had de deur van de hoofdingang opengebroken, waarna men heeft getracht de deuren van diverse kan toren open te breken. Er wordt niets vermist. In de Anna Paulownastraat werd ingebroken in een personenauto. Hoe men in de auto is gekomen is niet duidelijk. Ontvreemd werd de radio-cdspeler. Zaterdag 20 september is door een 19 jarige Wad- dinxvener aangifte van mis handeling gedaan. Een vriendin van de man werd door een jongen met onze delijke voorstellen bena derd. Ondanks haar duide lijke afwijzing, bleef deze knul aandringen, waarna een en ander escaleerde en er een handgemeen ont stond, waarbij de provoca teur de hulp van vijf ande ren kreeg. Het slachtoffer kreeg de nodige trappen en klappen en hield daaraan de nodige blauwe plekken over. In een winkel in de Passage werd zaterdag een vrouw het slachtoffer van tassen- rollerij.Tijdens het winkelen had de vrouw haar tas met portemonnee in het winkel wagentje gezet en bij de kassa ontdekte zij dat ie mand in een onbewaakt ogenblik haar portemonnee uit haar tas had gehaald. vele prijzen te winnen, met als klapper de superronde. De en tree is gratis. De bingo begint om 20.00 uur en is alleen toe gankelijk vanaf twaalf jaar. ren toegezegd dat het riool zou worden aangelegd voor een be drag van 2000,- euro. Eind mei is de bouw- en subsi die aanvraag bij de gemeente ingediend. Sindsdien zijn er al leen maar nieuwe vragen onze kant opgekomen en is de aan leg van het riool met 2000,- eu ro voor Rowah opnieuw ter discussie gesteld. Nu worden er weer vragen gesteld over het feit of het zou gaan om tij delijke bouw terwijl dit op ad vies van de wethouder Van der Torren is gedaan. Dit samen hangend met de discussie die er toen liep over een centrale sportaccommodatie in Wad dinxveen. Wat Rowah vraagt is het nako men van eerdere afspraken en het niet langer ophouden van de procedure. Eerder was al aangegeven dat de aanvraag van een bouwvergunning voor tij delijke bouw binnen drie tot vier weken mogelijk was. Nu zijn wij inmiddels dik drie maanden verder en is de pro cedure nog niet afgerond. De mogelijk is om in korte tijd ma terieel te kopen, perrons om te bouwen en nieuwe beveiligings systemen aan te leggen. In de proef worden vernieuwende systemen getest om op innova tieve wijze te komen tot een be tere en efficiëntere wijze van be nutting van het spoor. De proef kan een doorbraak zijn voor lightrail in Nederland. De proef is daarnaast bedoeld als opmaat voor de totstandkoming van het project RijnGouweLijn. De Rijn- GouweLijn is van groot belang voor de oplossing van de ver- keers- en fileproblematiek in de regio en is een belangrijke dra ger voor de ontwikkeling van de stedelijke knooppunten langs de A4 en A44. Het project Rijn GouweLijn werkt ook structu rerend bij de ruimtelijke ontwik kelingen in het Groene Hart. Hiermee worden kansen gebo den voor zowel de leefbaarheid en economische ontwikkeling van de kernen langs de lijn als plaatsje gevonden. Leden van het lokaal comité gaan zelf op donderdag 2 okto ber de straat op, om aandacht voor betere toegankelijk te vra gen. Zij trekken, al dan niet met scootmobiel of rolstoel, via de Kerkweg Oost naar de Kanaal straat en de Passage, waar ver is waar het ons om gaat”, ver telt Van Went-Rietveld. „Om samen te komen tot een beter vervoer, voor de mensen die er van afhankelijk zijn.” Hier voor gaat zij zelf contact opne men met verschillende instan ties die te maken hebben met het Collectief Vraagafhankelijk Vervoer (GW), zoals zorglo- caties, bejaardenwoningen en ziekenhuizen. Door uit te zoe ken waar het misgaat hoopt D’66 tot verbetering van het vervoer te komen. „Ik heb hierover afspraken gemaakt met de heer Meijer, ik be spreek de resultaten van mijn enquête met hem en dan gaan we samen werken aan en op lossing.” Mensen moeten niet bang zijn om de klachtenlijn (0900 600 8008) te bellen. Ook Stichting Waddinxveens Welzijnwerk (SWW) is nog steeds be nieuwd naar de verhalen over de Hopper. Op het nummer 0182-631931 (Sonja, Marjan of Paulien) kunnen mensen hun negatieve, maar ook positieve ervaringen met het CVV kwijt. „Ook als een chauffeur is ex tra aardig is, of omrijdt, is dat belangrijk”, vertelt Jan Kor- ving, directeur van SWW. In december gaat de stichting met de resultaten naar de ge meente. DEN HAAG/REGIO - Het pro vinciebestuur dringt aan op uit bouw van de huidige proef met lightrail tot de beoogde RijnGou weLijn tot aan de kust. Een plan- studie hiertoe wordt onder steund door een brief aan minister Peijs. Daarin wordt zij verzocht om het project te steu nen. Gewezen wordt op de inte gratie van beleidsdoelen die met dit project zal worden gediend. In het schrijven aan de minister wijst het provinciaal bestuur op de regionale belangen en de ge biedsgerichte aanpak om de ver keersproblemen terug te drin gen. De RijnGouweLijn is niet alleen een project van de provin cie maar van de hele regio. De regionale betrokkenheid blijkt uit de intentieverklaring over de fi nanciële bijdragen van de ge meenten en uit de bijdragen van de maatschappe-lijke organisa ties aan de Planstudie, variërend van Rover, Zuid-Hollandse Mi lieufederatie, Kamer van Koop handel enVNO-NCW. De pro vincie verzoekt mevrouw Peijs, als eerstverantwoordelijke mi nister, het project RijnGouweLijn daarom te beoordelen op de bij drage die het project levert aan de gehele ontwik-ke-ling van de regio van Gouda, Alphen aan den Rijn, Leiden tot aan de kust en deze gebiedsgerichte aanpak te honoreren. Aangeboden wordt een persoonlijke toelichting op het project te geven. Ambtelijke contacten hierover zijn reeds ge legd met het ministerie. Sinds maart 2003 rijden bij wijze van proef lightrailvoertuigen tussen Gouda en Alphen aan den Rijn. Dit is slechts anderhalf jaar nadat de eerste plannen werden ge maakt De provincie Zuid-Hol- land meent dat deze snelle aan pak de enige manier is om lightrail in Nederland van de grond te krijgen. De provincie heeft in samenwerking met NS, HTM en ProRail deze proef op gezet. Aangetoond is dat het send binnen de wettelijke criteria waaraan de gemeente nu een maal gebonden is. Naast bouw kundige vereisten is er ook nog een planologische vrijstellingspro- cedure nodig. Rowah is ervan op de hoogte dat hierover nog een besluit genomen moet worden door het college van burgemees ter en wethouders. Nieuwe subsi dieregels houden in dat een ver eniging bij nieuwbouw eenderde subsidie van de bouwkosten ont vangt. De gemeente staat bij een lening garant voor nog eens een derde van de bouwkosten en ver der verwachten we een eigen in breng van verenigingen van eenderde van de bouwkosten. Ro wah is dan ook beter af dan an dere verenigingen: de vereniging ontvangt 42.000,- euro (voor ge- 'hebben al op vele plekken bouw en riolering). Voor het reste rende deel van de bouwkosten geldt de genoemde regeling. De opmerking dat de gemeente wel geld over heeft voor andere dure accommodaties is onjuist deze accommodaties zijn van de ge meente en de gebruikers betalen hiervoor een hogere huur. Reactie gemeente: Begin juni heeft Rowah een bouwplan inge diend bij de gemeente; dit is ver volgens bouwkundig beoordeeld. Er rezen echter vragen over de constructieve veiligheid, voldoende ventilatie en vluchtwegen bij het ingediende plan. Er is dan ook ge vraagd om aanvullende gegevens; deze zijn eind augustus ontvan gen door de gemeente en inmid dels in behandeling genomen. In tussen denken wij positief mee over oplossingen, rekening hou dend met het beperkte budget van de handbalvereniging en pas- WADDINXVEEN - Er is weer een bingo avond bij Wijk en Speeltuinvereniging De Padde stoel op vrijdag 26 september. Tijdens deze avond zijn er weer WADDINXVEEN - Tijdens het Politiek café van donderdag 25 september wordt teruggeke ken naar de belangrijkste pun ten van de gemeenteraadsver gadering van de avond ervoor. Daarnaast maakt het college donderdag bekend wat het be tekent dat de gemeente Wad dinxveen extra moet bezuini gen. Door diverse regelingen vanuit de rijksoverheid is op de begroting een gat ontstaan van ongeveer 2 miljoen Euro. Onze verslaggever Hans Schippers zal proberen op de voorstellen van B W een reactie te krijgen van de diverse partijen. Het Po litiek Café is te beluisteren op donderdag 25 September tus sen 21.00 en 22.00 uur bij RTW-FM in de ether op 105.8 en op de kabel op 103.4. Kijk ook voor meer informatie op www.rtw.nl. Op 7 september had Rowah weer zijn traditionele familie dag. De dag begon met rustig droog weer met wat zon. Om 13.00 uur begon het echter te regenen wat zo door ging tot 19.15 toen het opruimen be gon. De regen die we hadden bleef ook niet beperkt tot wat motregen maar er vielen enke le langdurige harde buien waar bij het veld blank kwam te staan. Naar later bleek was dit de enige bui in Nederland. Ge lukkig is Rowah door de jaren heen wel wat gewend geraakt zodat de wedstrijden werden uitgespeeld en de barbecue in de stromende regen werd doorgezet. Als voorzitter van handbalver eniging Rowah ben ik van me ning dat dit nu echt afgelopen moet zijn. Rowah wacht al jaren op een eigen accommodatie. In december 2002 is er door de gemeenteraad een motie aan genomen waarin de subsidie voor Rowah werd vastgelegd. Daarnaast was door de toen- malige wethouder Van derTor- Daarbij komt een tegenvaller van bijna I miljoen euro om dat de afschrijvingsvoorschrif- ten veranderd worden. Hier door ontstaat er een tekort van bijna twee miljoen euro. Het college houdt vast aan re cente besluiten over subsidies en investeringen in het be leidsplan 2004 - 2007. De te korten worden gedekt uit de reserves en tariefsverhogin gen. Volgens D66 kan dit anders. Zoodsma: „Voor het jaar 2004 moet de gemeente kiezen voor de incidentele oplossing door de tekorten eenmalig te dekken uit de reserves. Aange zien op dit moment de tijd te kort is voor grootschalig on derzoek. Echter in 2004 moet uitgebreid onderzoek plaats vinden naar alle mogelijke be zuinigingen. Hierbij moeten het verminderen van de for matie, een vacaturestop en een uitgebreide takendiscussie niet worden uitgesloten. Om nu al OZB verhogingen aan te kondigen van percentages van rond de tien procent is absurd. Daarnaast blijkt uit de zoge naamde preambule van het nieuwe collegeprogramma dat de gemeentelijke organisatie wordt gereorganiseerd en dat er formatieplaatsen bijkomen. Dit heeft echter ook als con sequentie dat productieverlies onvermijdelijk is, zo wordt ge schreven. In deze situatie past geen OZB verhoging." D66 vindt dat alleen van een OZB verhogingen sprake kan zijn wanneer de dienstverlening aan de burgers wordt verbe terd en daarbij het niveau van dienstverlening wordt ver hoogd. WADDINXVEEN - Het jaar 2003 is uitgeroepen tot Jaar van Mensen met een Handicap. Waddinxveen heeft op dit lan delijke initiatief ingehaakt met het beschikbaar stellen van geld en het oprichten van een lokaal comité. Een onderdeel is de Week van de Toegankelijkheid, die in de week van 29 septem ber tot en met 3 oktober wordt gehouden. Toegankelijkheid in winkels en winkelcentra is na melijk nog lang niet vanzelfspre kend voor mensen met een rol- lator, rolstoel of scootmobiel, of met een andersoortige handi cap. In samenwerking met onder meer de Ondernemersvereni ging Waddinxveen zijn brieven en posters verstuurd. De laatste een had hele leuke kleuren gebruikt en bleef, zeker voor een vierjarige, keurig binnen de lijnen. Enya had prachtig gekleurd en zelf leuke accenten toegevoegd. Mijn collega Inge en ik waren het helemaal eens, dat deze twee meisjes een prijs verdienden.” „Een bieb is geen bieb als de prijs geen boek is”, zei Ria voordat ze Ilse het boekje ’Poeh en de bijen’ van A.A. Milne en ’Enya Majesteit, Uw Ont bijt’ van Sjoerd Kuyper overhandigde. Dat de vierjarige Ilse niet alleen in het kleuren heel precies is bleek even later. Toen ze haar boek had uitgepakt, keek ze rond, het papier in haar handje. „Ik heb hier net ergens een prullenbak ge zien", zei ze. En daar ging het pakpapier De heer Meijer, coördinator van de GroeneHartHopper, beschikt volgens eigen zeggen over andere informatie dan de Waddinxveense D’66-fractie. „Natuurlijk krijgen we hier ook wel klachten binnen, maar dat zijn er hooguit vier per dag”, vertelt hij. „En we rijden zevenhonderd ritten op een dag.” Als er een klacht binnenkomt, wordt de ze doorgestuurd naar de ver antwoordelijke instantie. Meestal is dat Connexxion, omdat de meeste klachten gaan over het te laat komen van de chauffeur of het te lang in de Hopper moeten zitten. „Ik hoor verhalen van mensen die drie kwartier moeten wachten, of over het ritje Waddinxveen-Gouda ander half uur doen. Als mensen drie minuten te laat zijn, is de bus al weg.” aldus Van Went-Rietveld. Een klacht heeft altijd een an dere kant, vindt Meijer. „Soms misdragen reizigers zich ook, of weten ze niet goed hoe het systeem werkt.” Ook zit de fout wel eens in het systeem. „Dat wordt alle maal uitgezocht zodra de klacht binnenkomt en dan op gelost.” Zolang er echter geen klach ten binnenkomen, kan er ook niets worden verbeterd. „Dat ..•’W'J v/ACHFEN': vVEL i WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen organiseert op 29 september om 20.00 uur in het gemeentehuis van Waddinx veen een discussieavond over ’Geweld binnen Relaties’. Het landelijke motto waarmee het geweld binnen relaties maat schappelijk bespreekbaar wordt gemaakt is ’Privé geweld - pu blieke zaak'. Ook in Waddinx veen is geweld binnen relaties een van de thema’s die extra aandacht krijgen van de politie. Dit onderwerp zal tevens on derdeel uitmaken van het nieuw vast te stellen Integraal Veilig heidsbeleid. Te vaak komt ge weld voor binnen relaties. Slachtoffers, vooral vrouwen en kinderen, blijven veelal anoniem. Hierdoor is het onmogelijk om goede hulp te bieden. Het is daarom van belang deze slacht offers uit de anonimiteit te ha len. Enerzijds om adequate hulp te bieden en anderzijds om te voorkomen dat de dader onge straft blijft rondlopen. Al met al een onderwerp dat niet onderbelicht mag blijven. Om deze reden heeft burge meester Jonkman in overleg met de teamchef van het politieteam Waddinxveen/Boskoop, de heer F.J. Penders, besloten een discus sieavond te organiseren. Het doel van deze discussieavond is om te kijken wat instanties in sa menwerking met elkaar kunnen doen om huiselijk geweld te voorkomen dan wel adequate hulp te bieden aan slachtoffers en mogelijk ook daders.Voor de ze discussieavond zijn alle huis artsen, schooldirecteuren en kerkbesturen in Waddinxveen uitgenodigd. Daarnaast zijn art sen van hulpinstanties in deze regio en nog een aantal overige functionarissen uitgenodigd. Het eerste deel van de avond zal be staan uit een drietal presentaties van vertegenwoordigers van de politie Hollands Midden, De Vierstroom en De Waag. Na een korte pauze zal een paneldiscus sie plaatsvinden. .- g De vierjarige Ilse Gareman en de elfjarige Enya waren de prijswinnaressen van de kleurwedstrijd van de biblio theek in Waddinxveen. Beiden kregen een boek. (Foto: Liesbeth van der Vis) discussie over het riool is des te wranger als er wordt stil ge staan bij het feit hoe gemakke lijk de gemeente grote bedra gen uitgeeft aan het oplossen van hun eigen interne proble men of het aanleggen van vel den voor andere verenigingen. Het antwoord is ons bekend want dit komt uit een ander potje maar volgens mij blijft het gemeenschapsgeld. Jaco Goedhart Voorzitter Rowah WADDINXVEEN - Er wordt te weinig gebruik gemaakt van de klachten en informatielijn van de GroeneHart Hopper. Dit stelt de fractie van D66 „Wij krijgen hier veel verontrustende berichten binnen”, aldus mevrouw van Went-Rietveld van de fractie. „Maar toen ik bij de klach tenlijn aankwam, wisten ze daar niet waar ik het over had.” K

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9