Stoeltjes en Molens schitteren in avondrood Aktieplan Handhaving in Midden-Holland succesvol Steunbetuiging tegen basketbalveld Groene Hart Ziekenhuis rookvrij Souvenirs in Anne Frank r Centrum Kleding- inzameling Wachtlijst Urologie korter Kledingbeurs Jeugd Hobbybeurs Anne Frank Centrum Luisterrijk concert ‘De Gouwestem’ WEEKBLAD- CARTOON VAN ELIAS Blip* |!lh' HF** F*>< i WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 aan 2ooq.... WADDINXVEEN Inmiddels liet mevrouw Koren weten dat wijk- en buurtbeheer contact heeft ge zocht met de bewonersvereniging. Bin nenkort zullen partijen weer rond de ta fel plaatsnemen om tot een ieders bevredigende oplossing te komen. Molenviergang gekomen om het fraaie beeld te zien. „Mijn schoon zus had het altijd over dit schouw spel. Het was lekker weer, dus nu wilden mijn man en ik het wel eens met eigen ogen zien. En ik moet zeggen, als ik dit romantische beeld zie, ben ik trots om een Hollander te zijn, want eerlijk is eerlijk, de molens horen in Nederland.”Ook het echtpaar van Deurzen uit Utrecht stond met open mond naar het fraaie schouwspel te kijken. „Ik had verwacht dat hier duizenden mensen zouden zijn, maar dat valt erg mee. Beter ook, want nu kun nen we het heel goed zien en kan mijn man mooie foto’s maken. Mis schien wel voor een kerstkaart.” Foto; Liesbeth van der Vis REGIO - De verlichte molens aan de Molenviergang waren weer een lust voor het oog. De molens, die evenals voorgaande jaren vanaf donderdag tot en met zaterdag met honderden lampjes werden verlicht, trok mede door het zachte weer nog meer belangstelling dan voorgaande jaren. Mevrouw Dekker uit Dordrecht was speciaal naar de WADDINXVEEN - Aan staande zaterdag is het Anne Frank Centrum weer de plaats voor de Hobbybeurs. De organisatoren, Adrie en Lia van Hoven, hebben de beurs, die dit jaar voor de achtste keer wordt gehou den, weer groter opgezet. In zo’n 25 stands laten deelne mers, elk met hun eigen spe cialiteit, het resultaat zien van allerlei hobby’s. Op eer dere beurzen werd al volop aandacht besteed aan zelf gemaakte beren, borduur werk, poppenhuisspullen, brooddeegcreaties, wens kaarten met droogbloem- motieven en 3-D schilderij tjes. Dit jaar is er ook ruimte in gericht voor figuurzaag- en fimo-objecten, sieraden, et sen, monoprints, baby-born kleding en passe-partout lijstjes. Behalve het bewon deren van al die verschillen de technieken, is er de mo gelijkheid om favoriete creaties aan te schaffen.Voor bezoekers die zelf een hob by beoefenen of op de beurs enthousiast raken voor een bepaalde hobby- techniek, is er in de stands van Hea Crea en Annema- rie’s Hobbyshop allerlei ma teriaal aan te schaffen: pa pier, kralen, droogbloemen, fimo, paverpol en nog veel meer. Naast het kennismaken met het werk van anderen, kun nen bezoekers ook zelf cre atief aan de slag! Er zijn di verse workshops, waarin de bezoeker kan oefenen op een aantal technieken: het werken met textielverharder (paverpol), decoreren met kalebassen en bloemen en het maken van een wand versiering met gaas en groen. Aan kinderen is ook gedacht: zij kunnen (gratis) een raam mobiel maken om in hun eigen kamer op te hangen. Het Anne Frank Centrum, Jan van Bijnenpad I in Wad dinxveen, is op 5 minuten loopafstand van het N.S. sta tion. De beurs is geopend van 10.00 - 16.00 uur. De entree bedraagt I euro (kinderen tot 6 jaar gratis). Nadere info: Adrie en Lia zijn te bereiken op 0182- 618488 en 0182-614302. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense mannen koor "De Gouwestem" or ganiseert op vrijdagavond I0 oktober a.s. haar jaarlijkse "Mannenkoorconcert" in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinx- veen. Ook dit jaar zijn er weer bijzondere solisten aangetrokken om het con cert tot een muzikaal hoog tepunt te maken. Zo zal de instrumentale omlijsting ver zorgd worden door de har piste Anke Anderson en de panfluitiste Liselotte Rokyta- Fennema. De bekende musi cus Martin Zonnenberg zal het mannenkoor begeleiden op de vleugel en de samen zang op het orgel en zal bo vendien met Martin Mans als Martin Martin quatre- mains te horen zijn. Het ruim I40 man tellende man nenkoor zal geestelijke lie deren, klassieke muziek, neg ro spirituals en volksmuziek ten gehore brengen. De massale koorzang zal wor den afgewisseld door de verfijnde zang van het Man nenensemble van "De Gou westem". Het wordt dan ook een prachtig, luisterrijk en afwisselende concert van sonore mannenstemmen en schitterende klanken van harp en panfluit. De aanvang van het concert is om 20.00 uur, de entreeprijs is 7,50 per persoon en voor kinde ren jonger dan 12 jaar euro 4,00. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop te verkrij gen bij de koorleden, bij Kantoorboekhandel Sonne- veld, Kon.Wilhelminaplein 6 in Waddinxveen, bij de heer A. de Rooij.Akkerwinde 43, Waddinxveen, telefoon (0182) 612100 of *s avonds aan de kerk. ALS dit ZO -pOOR^AAT. vingsteams. Er zijn in totaal I 15 controles verricht waarbij 58 overtredingen zijn geconsta teerd. Dit had met name be trekking op onvoldoende af scherming van verlichting van kassen, het te vroeg in werking zijn van (transport)bedrijven en losliggend (puin)afval bij eni ge bedrijven. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Gebruikte kleding, gor dijnen, beddengoed, schoeise en ander textiel kunt u in de bi u bezorgde plastic zak of meer dere zakken op dinsdag 7 okto ber 2003 uiterlijk om 9.00 uur aan de stoeprand klaarzetten De vrachtauto van de stichting Bij de bewustwoording van toe gankelijkheid voor onze mede mens, is het belangrijk hierbij ook de jeugd te betrekken, vindt het Comité. In het licht van deze bewustwoording, zullen leerlin gen van een aantal scholen bin nenkort gewapend met fotoca mera op pad gaan om locaties vast te leggen die voor verbete ring vatbaar zijn. Het gaat dus specifiek om die plekken die niet of nauwelijks toegankelijk zijn voor mensen met een handicap. „Het is goed om bij een dergelij ke aktie ook de jeugd te betrek ken. Dan worden zij zich ook meer bewust van het feit dat al les niet vanzelfsprekend is.” Nadat de foto’s zijn geselecteerd zullen deze in een reizende ten toonstelling te zien zijn bij onder anderen het Coenecoop Colle ge, Kreater, de Bibliotheek, het Anne Frankcentrum en het ge meentehuis. Naast alle ‘zichtbare’ verbeterin gen zal ook het Platform Gehan dicapten Waddinxveen een finan ciële impuls krijgen. Het Platform bestaat nu uit slechts vier men sen, die veel werk verrichten. De achterban is zeer groot. Om het Platform te verbreden is scholing nodig, waarvoor nu geld beschik baar wordt gesteld. In navolging op de Mobiliteitsdag die onlangs in Gouda werd ge houden, is voor de gemeente Waddinxveen een Mobiliteitsdag in het voorjaar 2004 gepland. Door Marianka Peters WADDINXVEEN - Bewoners van de Molenring en Overtoom zijn hevig ver bolgen over de houding van de gemeen te.Volgens hen luistert de gemeente on voldoende naar de wensen van de buurt. Ondanks alle brieven en reacties tijdens inspraakavonden, zijn de bewoners, die zich hebben verenigd in een bewoners vereniging, ten einde raad een handteke- ningactie gestart, welke afgelopen week aan burgemeester Jonkman werden overhandigd. De hele commotie draait allemaal om het grasveldje dat midden in de wijk is gelegen. Kinderen tussen de 4 en 10 jaar vertoeven hier dagelijks en her en der wordt een partijtje gevoet bald. Op zich een vreedzame plek, totdat wijk- en buurtbeheer, met name de werkgroep voor 12-18 jarigen een plan indienden om het grasveldje een andere bestemming te geven. De opgeschoten jeugd moest immers ook een plek heb ben om zich te vermaken. Er werd een enquete onder de buurtbewoners ge- REGIO - Vanaf I oktober a.s zal de maatschap Urologie var het Groene Hart Ziekenhuis worden versterkt door eer derde uroloog: dhr. D.G.F. var der Drift. De verwachting is dat door de komst van deze derde uroloog de wachtlijsten voor zowel de polikliniek als voor de kliniek Urologie worden teruggedron gen. Op dit moment duurt het vijf weken voordat patiënter terechtkunnen op de polikli niek en negen weken voordai zij opgenomen kunnen worden De verwachting is dat de wachttijd met een aantal weker zal afnemen. al zijn hier, afgezien van een aan tal beugels, minder aanpassingen noodzakelijk. WADDINXVEEN - Dins dagavond, 7 oktober start de culturele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk met het win- terprogramma. In het Anne Frank Centrum is om 20.00 uur een gezellige ontspanningsavond georga niseerd voor de Waddinx veense senioren. Die avond treedt op de bekende en tertainer Harald Veenstra met het programma Sou venirs" Hij zal de aanwezigen ver wennen met liedjes en acts uit onze rijke cabaretge- schiedenis. Harald Veenstra is een entertainer met veelzijdige talenten. Zijn opleiding heeft hij genoten bij o.a.Jos Brink, Frank San ders enWim Hogenkamp. Hij trad in 1998 en 1999 ook in Waddinxveen op voor de culturele commis sie en met een enorm suc ces. Op veler verzoek komt hij nu weer naar Waddinx veen. De entree bedraagt €3,10 per persoon, inclu sief een kop koffie of thee. De zaal gaat open om 19,30 uur. van apparatuur, medicamenten patiëntenvervoer en inrich- ten/renoveren van ziekenhui zen en sociale instellingen, als mede het financieren var drinkwaterprojecten onder an dere in Roemenië en Polen. Voor het door het Comité opge stelde aktieplan heeft de ge meenteraad een budget van vijf tigduizend euro beschikbaar gesteld. Hiervan wordt onder meer de toegankelijkheid van CKV Kreater verbeterd. Kreater is een openbare kunstzinnige en culturele voorziening voor de Waddinxveense samenleving. Door velen wordt gebruik ge maakt van de aangeboden activi teiten. Om het gebouw ook toe gankelijk te maken voor mensen met een handicap, dient de en tree te worden aangepast. De trappetjes worden verwijderd en in plaats hiervan komt een rol- baan voor rolstoelers. Ook het hek dat nu in de weg staat moet worden verwijderd. Zwembad de Sniep beschikt over een zogenaamde tillift, maar deze voldoet niet meer aan de hedendaagse eisen. De groep mensen met een handicap kun nen nu niet van het zwembad ge bruik maken, omdat er geen be trouwbare tillift aanwezig is. De nieuwe tillift, waarvan de kosten worden begroot op negendui zend euro zal binnenkort wor den geplaatst. Ook heeft het Co mité een advies uitgebracht aan het zwembad om meerdere kleedhokjes te vergroten voor mensen in een rolstoel. In het buurtcentrum Zonnig Zuid worden tal van activiteiten georganiseerd. Om ook mensen met een handicap in de gelegen heid te stellen om aan de activi teiten deel te nemen dient de bestaande toiletgroep te worden aangepast voor rolstoelgebrui kers. Ditzelfde geldt voor de Gouwebloem aan de Tollenslaan, aan milieuvoorschriften. De handhavingsestafette is in sa menwerking met de provincie Zuid-Holland, de waterschap pen en de politie uitgevoerd. Enige wethouders hebben ook in persoon deelgenomen aan deze actie. De controles zijn uitgevoerd door 15 handha- de buurtbewoners. Met de handtekenin genactie ‘Overtoom, betonplein, echt niet’ gingen zij langs alle woningen in de wijk, hetgeen resulteerde in ruim drie honderd handtekeningen tegen het veld je. „Er wordt nu al veel gevoetbald en dat kan natuurlijk blijven. Er is dan nog ruimte genoeg voor de kleintjes.” In een reactie op de handtekeningenactie stelde de gemeente „Het is moeilijk om alle omwonenden tevreden te stellen als er tussen hen verschil van mening bestaat. Het wijk- en buurtbeheer van de Oost- polderwijk zal een gesprek aangaan met een aantal bewoners om te kijken of zij tot een oplossing kunnen komen.Tot die tijd zal de gemeente geen concrete be slissingen nemen.” aan Oost-Europa (Stichting S.M.H.O) haalt de zakken de zelfde dag nog op. Bewoners van een woonerf kunnen de zakken op de algemene huis- vuilverzamelpunten deponeren Weer of geen weer stichting S.M.H.O. haalt de kleding op. De Stichting S.M.H.O. onder steunt materieel en financiee kleinschalige projecten in medi sche en sociale instellingen ir Oost-Europa. Stichting S.M.H.O. is aangesloten bij het Samenwerkingsverband Kle ding inzamelende Instellinger (S.V.K.I.). voor het inzameler van de kleding verleende de ge meente vergunning. De Stichting S.M.H.O. is afhan kelijk van de giften van de Ne- GOUDA - Vanaf vandaag is het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) een rookvrij ziekenhuis. Roken binnen de gebouwen van het ziekenhuis is vanaf nu verboden, ook op individuele werkplekken. Om rokende me dewerkers en opgenomen pa tiënten enigszins tegemoet te komen, is zowel op de Bleu- land- als op de Jozeflocatie één rookruimte voor medewerkers en één rookruimte voor klini sche patiënten die niet bedle gerig zijn. Patiënten die aan bed gebonden zijn, poliklinische pa tiënten en bezoekers kunnen niet gebruikmaken van de rookruimten. GOUDA - De Milieudienst Midden-Holland heeft op 24 september 10.00 uur tot 25 september 10.00 uur een handhavingsestafette in de re gio uitgevoerd. Het doel was inzicht te krijgen of bedrijven zich ook buiten de normale kantooruren houden Het GHZ voert het rookbeleid in naar aanleiding van de aange scherpte Tabakswet. De Tabaks wet schrijft een rookverbod voor in openbare en gemeen schappelijk gebruikte ruimten in alle openbare gebouwen die door het rijk, de provincies of derlandse bevolking. Met deze de gemeenten worden be- hulp realiseren wij de navolgen- heerd. Op I januari 2004 de projecten zoals: het leverer treedt het deel van de gewijzig de Tabakswet in werking dat het roken op de werkplek re gelt. De instellingen zijn zelf verantwoordelijk voor de nale ving van het verbod. Het GHZ moet dus een eigen rookbeleid instellen en handhaven, op basis van de Tabakswet. houden, waarbij wijkbeheer te kennen had gegeven dat de wens uitging naar een basketbalveld voor de tieners. „Het is het enige grasveldje in de wijk.Tijdens de inspraakavond hebben de bewoners dan ook te kennen gegeven dat het geen goed idee was, want waar moeten onze kleintjes naar toe?”vraagt Connie Koren zich af. Op het enquêteformulier werd ook ruimte geboden voor suggesties, waaraan veel gehoor werd gegeven. Met name de bestemming voetbalveld scoor de hoog. Maar ook het idee om een paar tafeltennistafels te plaatsen viel goed in de smaak. „Dan kunnen de kleintjes toch nog op het veldje spelen,’’aldus Koren. „We mochten onze mening geven, maar buurtbeheer heeft zich hiervan niets aangetrokken. In maart hebben we offi cieel bezwaar gemaakt, maar ook dat zorgde niet voor een herziening van de plannen.” Toen er namens de gemeente op 15 sep tember een brief bij de buurtbewoners op de mat viel, was dit de druppel voor vervolg van voorpagina Tijdens het bezoek aan de Passage zullen een viertal stoeltjes worden uitgereikt, afkomstig uit het Stedelijk Museum in Groningen. Mensen die moeilijk ter been zijn, kunnen in de betreffende winkels even uitrusten. De groentenwinkel Jongenden in de Kanaalstraat, de Kaas- hakker in de Passage, Bakkerij de Vlaam aan de Groens- voorde en Boekhandel Burger in de Dorpsstraat krijgen een stoeltje aangeboden. „Wij hopen dat deze actie na volging krijgt bij andere winkeliers om een stoeltje in hun winkel te plaatsen. Het is een klein gebaar maar zo be langrijk.” Kinderen uit de Oostpolderwijk overhandigen 300 handtekeningen de basketbalveldje in hun wijk. In veel gevallen bleken de be drijven zich goed aan de mi lieuregels te houden. Het aantal overtredingen is Sociaal Medische Hulpverlening echter dusdanig dat de actie succesvol kan worden ge noemd. In de toekomst zullen vaker handhavingsestafettes in de regio onverwachts worden uitgevoerd. burgemeester Jonkman tegen het geplan- Foto: Liesbeth van der Vis WADDINXVEEN - Op alle za terdagen van Oktober houdt "Willy" weer haar jaarlijkse winterkledingbeurs. Hiervoor is reeds zeer veel modieuze, ei gentijdse merkkleding ingé bracht. Tevens is er weer gelegenheic kleding in te leveren voor goe de doelen. Deze gaat o.a. naar kindertehuizen in Roemenie Suriname en Bolivia. De openingstijden op zaterda gen in oktober zijn var lO.OOuur tot l2.00uur. Het adres: Nicolaaserf 15,Wijk Zuidplas, te Waddinxveen. Tel 0182-617764 dO£ /r tl

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 15