Jubileum Kameleon bol van activiteiten Ethiopisch bezoek voor Open dag Uitvaartcentrum kerngroep Waddinxveen ‘Gouwehof te Waddinxveen WADDINXVEEN - De nieuwe leden van de kerngroep ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen waren nauwelijks in gewerkt tijdens een studiedag, of zij kregen bezoek van vier medewerkers van de Ethiopi sche organisatie IHA-UDP. De ze medewerkers waren in Ne derland op uitnodiging van de Novib en zijn een avond te gast geweest bij de Kerngroep ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen. Twee opmerkelijke portretten I d r Colofon Uitzending voor de kerken via de lokale omroep RTW Bingo in de Boog Bijbelstudie- Inloopochtend stomapatiënten Cursus vrijuit spreken Publieksdag geestelijke gezondheidszorg 'X f MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN De schilderijen De dominees vrouw ■M «'■j L'.S B'.fS Et EE PAGINA 9 WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN dichteres Het feestjaar voor de jubilerende Kameleon werd afgelopen week feestelijk ingeluid. Foto: Liesbeth van der Vis. Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan Zondag I0.00 uur ds. C. de Jong, Israelzondag Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur 17.00 uur ’De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag I0.00 uur ds. R. de Reuver, Boskoop, ZWO-dienst I8.30 uur ds. M.A. Bos De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur 17.00 uur Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur 's middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur I8.30 uur Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (I0 eurocent per minuut) Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Maria de Vos werd geboren te Streefkerk op 9 januari 1869 als dochter van een voorna me, liberale boer. De Vos was pen eerst, eventueel met ou ders, daarna de groten.” Karin Nap is leidster van peuter speelzaal Pino. „We doen erg veel samen met de basis-- school. Binnenkort verhuizen we naar de andere kant van het gebouw.Veel samen doen, met de Brede School dus, werkt erg goed.” De groepen 7 en 8 liepen de sponsorloop apart, met grotere rondes en een kwartier per groep. Een kameleon leeft in een wa terrijk gebied en past zich aan aan de omgeving, maar doet dit zonder zijn eigen karakter te verliezen. Dit is ook het streven van de school. De omgeving verandert, de school verandert, maar blijft de school waarin respect voor anderen de basis is van waaruit gewerkt wordt. Om die reden kreeg de school, vroeger de St. Jozefschool, in I998 de naam de Kameleon. De duidelijke omschrijving uit de schoolgids geeft precies aan waar de naam vandaan komt. De leerlingen zullen in het komende schooljaar iede re maand getrakteerd worden op iets feestelijks, zoals het maken van een eigen website, kerstkaarten maken en verko pen, de schrijver van De Ka meleon komt op bezoek en er volgen nog meer verrassin gen.Voor de ouders zal er een feestavond georganiseerd worden. Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Beide portretten zijn vervaar digd in opdracht van de oud ste zoon, Jan Hendrik van der Wal, destijds predikant te Pa- pendrecht. Het schilderij, voorstellend ds. B. van der Wal, is gesigneerd ’Jonas I925’. Dat van zijn echtgeno te heeft als signering ’Jonas I926’. Hieruit zou geconclu deerd kunnen worden dat de portretten postuum geschil derd zijn. Dit is zeker voor zover het Maria de Vos be treft. Het mansportret even wel geeft sterk de indruk, dat hier nog voor geposeerd is. De afmetingen van de twee schilderijen zijn gelijk: zonder lijst 55 cm. breed en 70 cm. hoog. Met lijst 82 x 95 cm. De doeken bevinden zich in de originele lijsten. Gedurende de oorlogsjaren hingen de schilderijen in de pastorie te Wageningen. Bij de evacuatie in 1944, werden de portretten beschadigd, met name het mansportret. In I993 werden zij deskundig gerestaureerd door Jan H. Anker, restaurator voor het Arnhems Gemeentemuseum. HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0I82) 69 88 20 www.dam-mh.nl Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Redactie Rachel Jobels (a.i.) 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0172-21 I73I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12,2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur.Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden metVierstroom Zorglijn centra list die uw boodschap aanneemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag I 1.00 tot 12.30, Stationstraat 12,Waddinxveen. Avondspreekuur Consultatiebu reau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten.Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182- 503773. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30,2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. K. de Vries, Al phen ad Rijn WADDINXVEEN - Basis school de Kameleon bestaat dit jaar 75 jaar en dat bete kent groot feest. Afgelopen woensdag werd het jubileum jaar ingeluid met een sport en spelochtend en aansluitend werd een sponsorloop gehou- den.Van het geld dat door de sponsorloop bijeen wordt ge bracht gaan de leerlingen deze maand naar de bioscoop. „De ochtend begon met een warming up van 20 minuten, waarbij de kinderen mooie bollen in hun handen kregen", vertelde Caroline Heuvelman, hulpouder tijdens deze feest dag. „Als de toeter gaat, komt er een optreden.” Intussen waren de leerlingen fanatiek bezig met hockeyslalom, ver- kleedrace, emmer brengen, te- gelrace, pindatennis voor de bovenbouw en grote laarzen loop, evenwichtsbalk, ballon nenrace, skippyloop en visjes- spel voor de onderbouw. In totaal hielpen zo’n 16 ouders mee. „De kinderen zijn ont zettend enthousiast,” aldus Saskia Ponsioen, ouder van leerlingen in groep 14 en 7. „Vooral de verkleedrace was een groot succes, het waren allemaal zwervers.” Betty, moeder van Arnie uit groep 8, haakte erop in. „Bij het pinda tennis zaten ze alle pinda’s op te eten. Erin slaan met een vliegenmepper was ook wel erg moeilijk, de meeste pinda’s werden kapot getrapt.” leder groepje had een begelei dende ouder, die ze meenam van spel naar spel. „Hoe ou der ze zijn, hoe sneller ze het zat zijn,” constateerde Saskia. „Maar de enige die echt ver velend is, is mijn eigen zoon,” Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingei 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36,Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21Gouda.Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 12 oktober 10.00 uur dr. J.Tromp, Leider GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde zondag 9.30 uur ds.J.P. Koning, Reeuwijk, Israelzondag RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden ge combineerd gehouden met de Rafaelgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram,Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180-631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vragen@die- renkliniekzevenhuizen.nl. laatste woorden. Vier dagen later werd zij op het oude kerkhof in Waddinxveen be graven. Wanneer haar zoon tachtig jaar later haar ziekte en heengaan beschrijft, doet hij dat onder het opschrift: Het grote verlies Jdistoriscfi TVaddinxveen president-kerkvoogd te Groot-Ammers en het huwe lijk van zijn dochter met de gewone dorpsonderwijzer, dat in 1887 gesloten werd, vond hij eigenlijk beneden de stand. Vader De Vos was dan aan vankelijk ook niet de man, die achter de studie van zijn schoonzoon stond. Toen haar man in Gouda ging studeren, en daar van maan dag tot zaterdag op kamers was, bleef Maria met de kin deren in Streefkerk. Later, tij dens de studie in Utrecht, be trok het echtpaar een woning aan de Kapelstraat aldaar. Eén van de zoons, die een levens beschrijving van zijn vader verzorgde, spreekt van een zeer gelukkig huwelijk dat evenwel veel beproeving en kruis gekend heeft.Te Streef kerk verloor Maria twee kin deren: in 1890 een zoontje, dat slechts drie weken oud werd en in 1894 overleed een dochtertje, nog geen twee jaar geworden. In Utrecht overleed op 17 fe- Door C. Neven WADDINXVEEN - De Hervormde Gemeente van Waddinxveen ver kreeg dit jaar door schen king een tweetal geschil derde portretten. Zij werden beiden vervaar digd door de kunstenaar Henri Charles Jonas (1878 - 1944). De afgebeelde personen zijn ds. Bastiaan van der Wal (1864 - 1924) en zijn echtgenote Maria de Vos (1869 - 1901). In dit artikel willen wij wat nader op bovengenoemde personen en hun relatie tot Waddinxveen ingaan. deze dienst is ds. A.W van der Plas. Om tien voor elf kunt u luisteren liederen met het the ma "Dieren uit de bijbel". Daar na om ongeveer tien voor half twaalf volgt een interview met Andrea de Waal, lerares in een tehuis voor gehandicapte jon gens in Orhei, Moldavië. De zendtijd voor de kerken eindigt om twaalf uur. De RTW radio is te vinden op: Kabel FM 103.4 voegt ze er lachend aan toe. Tijdens de pauze werd in groep 2 en 3 door juf Berna Schouten uitgelegd dat de spelletjes zijn i.v.m. het 75-ja- rig bestaan van de school. Tus sendoor werden nieuwe let ters nog even geoefend, want het lesprogramma loopt dit jaar wel gewoon door. De peuters deden ook mee met de sponsorloop, om een nieuw huisje op het speelplein te verdienen. „De kleintjes lo- ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade vrijdag Huize Souburgh 10.00 uur Ouderenviering, pastor A. vd Helm zondag 9.30 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm dinsdag 7 oktober 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm Ontmoetingskerk, Groens- voorde zaterdag 19.00 uur Commu nieviering, pastor M. Ameling zondag 11.15 uur Gezinsvie ring, pastor A. vd Helm VERSLAVINGSZORG MID DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nc 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. bruari 1897 opnieuw een dochtertje. Maria vertrouwde haar verdriet aan het papier toe, zij schreef een herinne ring aan haar kind in een ’In Memoriam’. Opmerkelijk is het hierin voorkomende be sef ’ik zal wel tot haar gaan, maar zij zal tot mij niet we derkomen’ naar Davids be kende woord in 2 Samuel 12:23. Dat haar man na de zware studiejaren niet toegelaten werd betekende ook voor Maria een grote teleurstelling. Ze kon dat eigenlijk niet ver werken. Zo dicht bij het gro te doel, en dan teruggewezen. Voor haar zwakke gezondheid was het te veel. In de zomer van 1900 betrok het gezin de pastorie in Wad dinxveen. Het huis aan de Nesse bestaat nog altijd (thans: grillroom Sphinx). Weinig gezonde dagen heeft ze hier gekend. Bij mooi weer wandelde ze wat langs de Gouweoever. Maar veel vaker verbleef ze in de serre aan de achterzijde van de woning. De arts constateerde de toen zo veel voorkomende t.b.c. Haar kinderen waren 13, I I en 2 jaar toen zij ze moest achter laten. In de zekerheid, dat God voor de kinderen zou zorgen, ging zij heen op de 24e maart 1901.'Vrede! Eeu wige sabbath!’ waren haar Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: open dag is ook de uitvaartbus van CVU Uitvaartzorg te be zichtigen. Algemeen directeur CVU Uit vaartzorg Aloys Meij: „Belang stellenden zijn van harte wel kom op 11 oktober. Tijdens de open dag kunnen zij het uit vaartcentrum, dat in de eerste helft van 2003 een grondige facelift onderging, bezichtigen WADDINXVEEN - Er is weer een Bijbelstudieochtend voor vrouwen, door vrouwen op woensdag 8 oktober. De och tend wordt gehouden in de Morgenster (Sterrenlaan I). De studie begint om 9.30 uur en is om ongeveer 11.15 uur afgelo pen. Er is een crèche aanwezig.Voor de onkosten van de ochtend wordt een collecte gehouden. Spreekster is Rina Koops met het thema: Lea, bedrogen door haar vader, geminacht door haar man. Voor meer informa tie, tel. 0182-619020 of 0182- 618686. de 5000 en 10.000 meter, opende deze loop en trad zelf op als hoofdsponsor. Met de vier medewerkers die Wad dinxveen bezochten werd er gesproken over de aanpak en de verschillende onderdelen van de projecten. WADDINXVEEN - Op 5 okto ber zal de Centraal Hervormde Gemeente de uitzending voor WADDINXVEEN - Op zater dag 11 oktober 2003 houdt CVU Uitvaartzorg van 13.00 tot 16.00 uur open dag in haar Uitvaartcentrum ‘Gouwehof ■aan Alberdingk Thijmlaan I in Waddinxveen. Het pand, gele gen tegenover de Algemene Begraafplaats Waddinxveen, heeft dit jaar een grondige ver bouwing ondergaan. Tijdens de WADDINXVEEN - Aanstaande vrijdag is er weer een bingo- avond in ’De Boog’.Geïnteres seerden die van een spelletje op www.vrijuitspreken.nl. houden zijn vanaf 19.00 uur van harte welkom in het buurtcen trum aan de C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. Er zijn mooie prijzen te win- ochtend nen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur 17.00 uur Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. en terecht met vragen omtrent uitvaart.” kunnen ook een kijkje nemen in de uitvaartbus van CVU Uit vaartzorg. De uitvaartbus brengt nabestaanden en overle dene gezamenlijk van plaats van opbaren naar de begraafplaats of het crematorium. Geduren de de open dag wordt koffie en thee geserveerd. GOUDA - Op de eerste don derdag van de maand is er een Inloopochtend voor stomapa tiënten (en eventueel andere betrokkenen) in het Groene Hart Ziekenhuis. Namens de Nederlandse Stomavereniging ’Harry Bacon’ wil onder andere Marja Woutersen (ervarings deskundige) graag met patiën ten praten. De eerstvolgende inloopochtend is op donderdag 2 oktober, tussen 10.00 en 12.00 uur, op de polikliniek van de Bleulandlocatie, balie I, Bleulandweg 10, van het Groe ne Hart Ziekenhuis te Gouda. Folders met documentatie over stoma’s en het leven met een stoma zijn daar ook be schikbaar. Voor meer informa tie: Marja Woutersen, 0180- 318580, 's avonds tussen 19.00 en 20.00 uur of Heiko Lester- huis, 06-46071288. componenten: gemeenschaps ontwikkeling, fysieke verbete ring van de leefomgeving en ba sis gezondheidszorg. De kerngroep organiseert al een aantal jaar een sponsorloop. Dit jaar deden kinderen van een drietal basisscholen mee. De opbrengst van deze spon sorloop komt ten goede aan de verschillende projecten van IHA-UDP. Met de opbrengst van voor gaande jaren werden huizen, gemeenschappelijke keukens en latrines gebouwd. Dit jaar werd er voor het eerst ook een sponsorloop in Addis Abeba ge houden. De nationale held Haile Ge- breselassie, meervoudig olym pisch en wereldkampioen op de kerken verzorgen. De uitzending begint om negen uur met het kinderprogramma. Het kinderprogramma duurt tot ongeveer half tien. Om half tien zal worden over geschakeld naar de Brugkerk voor de directe uitzending van de kerkdienst. Voorganger in Ds. Bastiaan van der Wal had voor de rijken ook aandacht. Niets was hem liever, dan héél de gemeente te dienen vanuit het Woord. Na het overlijden van zijn echtgenote huwde hij te Waddinxveen met Geertruida Herfst, telg uit een vooraanstaande fami lie van moleneigenaars. Eén van haar broers was Jo hannes G. Herfst, een halve eeuw lang een bekende per soonlijkheid in ons dorp: als ouderling, gemeenteraadslid, ambtenaar van de Burgerlijke Stand, polderbestuurder en locoburgemeester. Vele uren per week besteed de ds.Van der Wal aan de jeugd van de gemeente. Zijn vertelkunst op catechisatie was vermaard, en de jongere kinderen ’hingen in trossen WADDINXVEEN - Moderne Praktijkopleidingen Communi catie (MPC) start met een cur sus vrijuit spreken in Waddinx veen en Boskoop. Deze cursus is bedoeld om de mondelinge Belangstellenden uitdrukkingsvaardigheden en de persoonlijke presentatie te verbeteren. Tijdens de vijf bijeenkomsten wordt aandacht besteed aan het versterken van het zelfver trouwen, helder formuleren, kritiek geven zonder anderen te kwetsen en actief aan ge sprekken deelnemen. Aan het einde van de cursus zijn de deelnemers in staat om ge dachten vrij en onbevangen te verwoorden. De cursus wordt op dinsdag avond gegeven, van 19.30 tot 22.00 uur en begint op I I no vember. Voor een brochure, MPC, tel. 078-61271 19 of kijk IHA-UDP staat voor Integrated Holistic Approach Urban Deve lopment Project. Integration en holistic verwijzen naar het feit dat armoede niet uit één enke le factor bestaat, maar uit een geheel van complex verweven factoren. Om armoede aan te pakken dienen alle factoren geïntegreerd te worden aange pakt. IHA-UDP is actief in de armste sloppenwijken van Ad dis Abeba, de zes miljoen inwo ners tellende hoofdstad van Et hiopië. De aanpak van organisatie bestaat uit drie aan zijn armen’. In het voor jaar van 1905 kwam een be roep uit Hasselt, dat hij meende te moeten aanne men. De overweldigend vele reacties vanuit de gemeente, de kerkeraad en familie kon den hem niet weerhouden te gaan. Het afscheid kwam op zondag 25 juni 1905. Na de gemeente van Hasselt diende hij nog de gemeenten van Hoevelaken, Delft en Barne veld. Op zestigjarige leeftijd over leed hij te Barneveld, de 13e december 1924. Aan het le ven van een gedreven predi ker was een einde gekomen. Gedreven door de bood schap: ’Want alzo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn eniggeboren Zoon gege ven heeft, opdat een iegelijk, die in Hem gelooft, niet ver- derve, maar het eeuwige le ven hebbe’. Waar hij ook maar in het land kwam om te spreken -al tijd voor stampvolle kerken was dit, wanneer hij er voor het eerst kwam, zijn tekst. GOUDA - Zaterdag I I okto ber organiseren de instellingen voor geestelijke gezondheids zorg uit de regio Midden-Hol land een publieksdag. Op twee locaties in het centrum van Gouda zijn er verschillende ac tiviteiten om mensen te infor meren over geestelijke gezond heidszorg (GGZ). In de Agnietenkapel (Nieuw- markt 100) is een fototentoon stelling te bezichtigen over de GGZ. De foto’s zijn gemaakt door fotograaf Lou Wolfs en geven een beeld achter de schermen van onder andere een psychiatrisch ziekenhuis,, RIAGG en dagbesteding voor psychiatrische patiënten. De Goudse wethouder Van der Sluis opent de tentoonstelling om 10.00 uur. Daarna zijn er optredens van cabaretgroep Gemeentereiniging, het Gouds Jeugdkoor K.K. Fonie, zangeres Eefje de Visser en Thea Wamelink. In ’t Brandpunt (Turfmarkt 58) is een informatiemarkt en zijn er verschillende workshops over onder andere stress, hasj wiet en schizofrenie. De workshops duren een half uur en zijn vrij toegankelijk. Bezoe kers kunnen een stress-test doen en kijken en luisteren naar cabaretgroep ’Gemeente reiniging’. Ook is er een film te zien over een man met schizo frenie. Voor kinderen is er een ballonnenclown en een opvang- hoekje met begeleiding. Meer informatie is te vinden op www. I I oktober.nl. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag I oktober 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 8 oktober 19.45 uur ds.J.G. van Tilburg 1L M WO

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9