Stolwijk ook tegen Waddinxveen schotvaardig D LANGS SPORT MARKT 'ALLES OP DE KRAAM TEGEN KOM SNEL met hockey. r SPORT Meisjes-C Rowah periodekampioen Be Fair behaalt de eerste overwinning Veel remises Samenwerking De Brugge en Scouting succesvol Van Uden-De Gouwe verliest Jeu de Boules tussenstand Jenner wint herfstdag HSW WADDINXVEEN - De jaarlijk se herfstdagwédstrijd bij de Hengelsportyereniging Wad dinxveen (HSW) werd gewon nen door Jenner. De vele jaren oude Van der Stelt-cup, beker voor de grootste vis (dit A A bij WSV RABOBANK GOUWEZOOM HOCKEYCLINIC 2003 Korbis knokt WK weer van start «■i Rabobank Schaatsvereniging De Gouwe Streek Rabobank Gouwezoom deklas ZATERDAG 11 OKTOBER Zaterdag 11 oktober van 11.00 tot 13.00 uur. Toegang gratis! ülifralll .jllf I o w '•v'; SF pumn PAGINA 13 WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN o Lizina. Rucancx>0< moupiti 1 NIEUWE GOUWE O.Z. 13b (NAAST MtDONALDS EN tWt WASSTRAAT) - GOUDA - TELEFOON (0182) 53 06 95 M Maak kennis met hockey. Kom gerust eens kijken bij Hockey Club Waddinxveen, Sniepweg in Waddinxveen (aan het evenemententerrein, achter de Texaco) Het dames-2 team speelde ook tegen Snelwiek, en won van 6- 0. Het jongste team, de D-jeugd speelden tegen Oliveo uit Pij- nacker, eindstand 3-1. Als laat ste moest het dames-1 team van Rowah aantreden tegen Sa- turnus-2 uit Ridderkerk.Vooraf een geduchte tegenstander, want Saturnus was samen met Venttlra uit Schiedam de num mer I van de poule, maar Ro wah wist toch met 7-4 te win nen, waardoor de Waddinxveensen dames naar een tweede plaats in de poule stijgen. WADDINXVEEN - De eerste samenwerking tussen De Brugge en Scouting Sint-Vic- tor, een spelletjesdag zaterdag 27 september, was een groot succes. „Voor allebei de groe pen was het een geslaagde dag”, vertelt Mette Schouten, secretaris van de bestuurs- groep van de scouting. „We moeten de dag nog evalueren, maar de algemene mening is dat het zeker voor herhaling vatbaar is.” Hoe dat precies gaat worden ingevuld is even afwachten. „Misschien wel met meer bewoners uit Wad dinxveen erbij.” Het idee van samenwerking tussen De Brugge en de Scouting is ontstaan naar aan leiding van het Jaar van de mensen met een handicap. Mette: „Toen de brandweer 75 jaar bestond zijn we bena derd door de Brugge of een paar van onze mensen wilden helpen met bewoners de brandweerwagen in rijden. Dat hebben we toen gedaan en dat was heel leuk.” Omdat het voornamelijk mensen van de leiding waren die toen hielpen, ontstond het plan om meer te doen. Uiteindelijk was deze spelle tjesdag eruit gerold. „Het werd uiteindelijk een dag van ons voor de bewoners, omdat dat het makkelijkste was. Het was wel een uitdaging, we zijn gewend om dingen te organi seren voor kinderen, niet voor mensen met soms een dubbele handicap. Maar het ging heel goed, iedereen vond het leuk.” Vooral het broodjes bakken uit IJsselstein. De Waddinxve- ners, die in de eerste vier wed strijden één overwinning ge boekt hadden, kwamen in de viel bij de bewoners erg in de smaak. De hindernisbaan was wat lastiger. „Maar er waren zelfs bewoners die daaraan meededen.” Daarnaast was er blikgooien, knutselen, schminken, een groot bellenblaas en het springkussen van De Bruggen zelf. De jongste kinderen van de scouting hoefden niet te helpen opbouwen. Met een stempelkaart renden zij tus sen de spelletjes rond. Als die vol was, kregen ze een trakta tie. „De bewoners hoefden natuurlijk niet de hele kaart vol te hebben: sommige spel letjes konden zij gewoon niet doen.” De hele middag was iedereen druk bezig. Een geslaagde ac tiviteit dus. „De integratie is begonnen.” WADDINXVEEN - Met de warme zomer nog maar net achter de rug, hebben de le den van de Gouwe Streek hun eerste passen alweer ge zet op het ijs. De jeugdleden tot en met twaalf jaar schaatsen onder leiding van gediplomeerde trainers, sinds een jaar op het nieuw ge bouwde complex Silverdome in Zoetermeer. Door middel van oefeningen die in spel vorm worden gegeven leren ze het schaatsen aan. De ju nioren en senioren rijden in Den Haag op de Uithof. De voorbereidingen voor het Jeugdschaatskamp in de herfstvakantie zijn in volle gang en er zijn nog enkele plaatsen. Schaatsvereninging De Gouwe Streek bestaat al sinds 1986, het is een kleine en gezellige vereniging. De droogtrainingen vinden in voor- en najaar plaats op de atletiekbaan nabij het Gou we Bos en in de winter op de velden van Korbis naast het Zwembad de Sniep. Het seizoen wordt afgesloten met diplomaschaatsen en een Jeugd elfstedentocht. Voor informatie, Caroline Wiersma, tel. 0182-610853 of mail cenc.wiersma@ I2move.nl. Gouda: Kleiweg 90 en Ruigenburg 14- Waddinxveen: Kerkweg Oost 159-161 Telefoon (0182) 64 33 33 - Fax (0182) 64 33 00 - www.gouwezoom.rabobank.nl - E-mail: info@gouwezoom.rabobank.nl Het vertrek is om 07.00 uur vanaf station NS. Meer infor matie, A. van Leeuwen, tel. 615225. PER LAGE PRIJZEN!! Elswijk. Op zaterdag I8 oktober gaat de wintercompetitie van start. Deze bestaat uit veertien wed strijden (er zijn drie afvallers), die allen op nummer worden gevist. Het inschrijfgeld be- euro. De eerste wedstrijd wordt traditiege- Door het ontbreken van enige vorm van accommodatie was het feestje na afloop jammer genoeg van korte duur. In de stromende regen kregen de meiden uit handen van voorzit ter Goedhart een leuke atten tie uitgereikt. De heren-B speelde een hecti sche wedstrijd tegen Snelwiek uit Rotterdam. De scheidsrech ter moest herhaaldelijk naar de gele kaart grijpen en deelde en kele tijdstraffen uit. Na afloop moesten de heren de punten delen. Eindstand I l-l I. H. Scheepmaker (Leiden) had den Gerard Both op aangeven van Zijderlaan en Teeuwen via de vuisten van doelman Fries- ser de stand op I -4 gebracht. Bij Waddinxveen kwamen na de pauze Alphons Scheurwater en Richard van de Ark binnen de lijnen voor Jim de Lange en Gert-Jan Olofsen. Bij Stolwijk nam Edo Burger de plaats over van Mark Rietveld. Stolwijk was opnieuw sterker, maar minder scherp omdat er meer plicht matig werd gevoetbald. Het duurde geruime tijd voordat de Stolwijkers de score verhoog den. In die tijd liepen twee spe lers van Waddinxveen tegen een gele kaart aan.Tom Plantfe- ber kreeg die wegens praten, Bjorn Tollenaar wegens ge- vaarlijk spel. Berry Teeu- wen had na een half uur pech dat de bal na een K pass van Ernst Verdoold A op de paal belandde. Het duurde nu tot de 36ste mi nuut voordatTeeuwen op aan geven van Edo Burger de stand op I -5 bracht. Daarna werd het nog 1-6 door Both na voorbe reidend werk van Teeuwen. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelde heren I van Van Uden-De Gouwe in Alk maar tegen DAW Finenzo I en verloor met I I -6. Ook dames 2 kon verloor van De Zijl- LGB/Vivax I, de potentiële kampioen uit de Ie klasse, met 10-4. Aanstaande weekend spelen de teams thuiswedstrijden in Gou- webad De Sniep. Dames I opent de sessie om 18.40 uur met de eerste wedstrijd in het kader van de strijd om de KNZB Trophy tegen LZ 1886 I uit Leiden. Vervolgens speelt heren I om 19.40 uur tegen De Dolfijn SPAX I uit Amsterdam en tenslotte speelt dames 2 om 20.30 uur tegen UZSC I uit Utrecht. Fortissimo deed dat wel en kwam met 0-2 voor. Korbis liet zich hierdoor niet uit het veld slaan en bleef geconcentreerd spelen. De eerste helft was dan ook een gelijkopgaande strijd. Rust stand 8-8. Na de hervatting wist Fortissimo wel enigszins afstand te nemen (I 1-13), maar hetWaddinxveense achttal wist met hard werken terug te ko men: 13-13. In de slotfase scoorde Fortissimo 13-14 en had het er alle schijn van dat Korbis weer met lege handen zou komen te staan. Onder aanvuring van het enthousiaste publiek bracht Jaco Wineke Korbis in de allerlaatste secon den toch nog langszij: 14-14. De overige doelpunten werden gescoord door Marco van Leeuwen (5x), Stefanie Visser (2x), Gerben Wijnstra (2x), Mels Graveland (2x), Jaco Wi neke en Annemarie Graveland. WADDINXVEEN - Het meis- verzekerd van de periodetitel. jes-C team van handbalvereni ging Rowah/SPACE heeft afge lopen zaterdag ongeslagen de eerste periode van het buiten seizoen 2003/2004 afgesloten. De wedstrijd tegen TOG uit Berkel en Rodenrijs kende lan ge tijd een 0-0 stand. Pas na 12 minuten kwam Rowah als eer ste tot scoren. Het baltempo lag laag en TOG had een prima keepster op doel. Russtand 2-1 Na rust kon Rowah haar aan vallen beter afronden wat re sulteerde in een 7-1 eindstand. Met deze eindstand was Rowah vorst, Van der Sluis, Tollenaar, Stolwijk: Rik Burger, Schellevis, beginfase moeilijk tot scoren. Van der Stad, Bijkerk,Van Such- telen, Oudshoorn, Rietveld, Teeuwen, Both, Ernst Verdoold, Zijderlaan. voorsprong tegen Zwarte Pijl: 3-3. Jarno van Dorp gaf de Ze venhuizenaren de leiding. Twee minuten later werd het l-l. Vervolgen werd het 1-3 door jaar 44 cm), ging naar John van Maurice Eckhardt, die daarna evenals Marco Terpstra zou uit vallen. In het eerste kwartier na rust kreeg Groeneweg kansen om verder uit te lopen. In de 2oste minuut werd het 2-3 en een kwartier voor tijd 3-3. Het programma voor zaterdag draagt 10,- 11 oktober: Sportief-Be Fair, Moerkapelle-Floreant (wed- trouw in de Oude Rijn gevist, strijd van de week), zondag 12 oktober: SJZ-WSE, Groene- weg-Garuda, PKC-Waddinx- veen. positie tweemaal naast het doel van Stolwijk. Eerst was Hoogervorst de aangever, daar na aanvoerder Stephan Kan tens. Een tweede doelpunt vlak na de pauze, dat Waddinxveen se voor opruiming zorgde. Ver rassenderwijs nam de thuisclub twee minuten later de leiding door Bjorn Tollenaar, die de Stolwijkse verdediger Melvin Bijkerk passeerde en vervol gens de bal in de verste hoek schoot: I -0. Lang genoot Wad dinxveen niet van deze voor sprong. Vier minuten later maakte het gretige Stolwijk ge lijk door Gerard Both die de bal na een voorzet van Mark Rietveld achter de kleine keep er Gerolf Friesser kopte: l-l. Stolwijk bleef de betere ploeg, maar de jeugdige Tim Zijder laan, die tegen Kralingen vijf maal Ie kansen, maar liet het afweten de afwerking. Patrick Hoogervorst werd gestuit door doelman Rik Burger en Rene van der Sluis werd de voet dwars gezet door Melvin Bijkerk. Van der Sluis, die tegen Groeneweg nog driemaal scoorde, had het vizier dit keer niet goed gesteld want in de slotfase richtte hij uit gunstige had gescoord, kopte uit een voorzet van Ver doold net over. In de 25ste mi nuut schoot Rietveld op aange- Ook Waddinxveen kreeg enke- ven van Berry Teeuwen, de enige speler bij Stolwijk die bij destijds de opgang naar de tweede klasse meemaakte, naast. Teeuwen deed het twee minuten later beter. Hij om speelde verdediger Gert-Jan Olofsen en scoorde 1-2. Waddinxveen stelde daar wei nig tegenover. Nog voor het rustsignaal van scheidsrechter R den die voor de competitie werden gespeeld. In de eerste helft werd de ploeg uit Berken- woude weinig kans gegeven. Er werd echter te weinig ges coord. Met name Rob van Leeuwen en Lennaert Visser lieten kansen liggen. De 0-1 ontstond na een hoekschop van Alex Hertog. De bal werd weggewerkt en daarna door Danny Pols opnieuw ingé bracht. Lennaert Visser scoor de met een schot in de hoek. Bij Moerkapelle speelde Pieter Lips een goede partij. Hij speel de Butter van Perkouw uit de wedstrijd. Direct na de rust slaagde de thuisclub er in om op l-l te komen, maar daarna nam Moerkapelle het heft in handen. Een slechte uittrap van doelman Duran werd afgestraft door Rob van Leeuwen: 1-2. WSE mocht niet mopperen over het 2-2 gelijkspel op eigen veld tegen NSV’46. De Wad- dinxveners namen wel de lei ding door een doelpunt van Hafid Assoulymani, maar daarna scoorde Jelle de Jong tweemaal. Dezelfde speler schoot in bles suretijd in eigen doel: 2-2. Groéneweg verspeelde een I -3 WADDINXVEEN - In de vijfde ronde van de huishou delijke competitie werden veel interessante partijen ge speeld. Om te beginnen de partij tussen de nummer één Mark van Putten en de num mer twee Wim van Os. Twee sterke spelers en de partij eindigde dan ook in een re mise. Dit was ook de uitslag tussen de twee nieuwe leden Theo van Herk en Jeroen Eijgelaar, tussen Erik Hennink en Ton van Nieukerke en tussen Peter de Louw en Hennie de Roodt. Eduard -f- Philipse won als enige in de top tien van Leo van de Ha ven. Ook Wim van Vuuren en Ronald Dannis maakten re mise. Arie Kardol verloor van Willem Mulder. Barthold Jansen won van Dirk van Of feren. De leukste partij van de avond was die tussen het oudste lid Arie Versluis en oud-kampioen Hans van Woudenberg, die gewonnen werd door Hans. Henk van Erk verloor van Nico Dan nis. Marco de Bruijn versloeg Randy Girdhari.Jan Kraijes- teijn verloor van Arjan Hen nink. Wim van der Hoek won van Herman van Offe ren. Laurens Ellers verloor van Jaap van der Heiden. De partij die het snelst klaar was, was 'die tussen Jaap Smit en Jeroen van der Veen, waarbij Jeroen vrij snel mat ging. De partij tussen Adri- aan van der Starre en Henk Stam eindigde in remise. Het derde team speelde zijn eer ste wedstrijd in klasse 2B te gen het vorig jaar gedegra deerde tweede team van Hillegersberg. De gasten ble ken een maatje te groot en wonnen met 5-3.Volgende week speelt het vlaggenschip van WSV de eerste wedstrijd in klasse IB tegen het derde van RSR Ivoren Toren. Na deze avond wordt de koppositie ingenomen door Mark van Putten, op de voet gevolgd door Wim van Os en Ton van Nieukerke. Door Bert Hertog WADDINXVEEN - Stolwijk heeft met het scoren van doel punten weinig moeite. Na de 15-0 overwinning op het zwak ke Kralingen stonden de Stol wijkers al op dertig doelpunten en daar kwamen na de vijfde competitiewedstrijd tegen Waddinxveen nog eens zes doelpunten bij. Hoewel de geel zwarten door een treffer van Bjorn Tollenaar, de winnaar van de zilveren schoen van vorig seizoen, de leiding nam won Stolwijk met 1-6. „We hebben er geen echte- wedstrijd van kunnen maken. De eerste vier doelpunten hebben we gewoon weggegeven", vond Waddinx- veens trainer Ad Hoogerbrug. Komende zondag tegen het puntloze PKC hoopt Wad- dinxveen het vertrouwen I weer terug te winnen. I Stolwijk nam na de zege op Waddinxveen meteen de koppositie van NOC en Zwar te Pijl, die beide gelijk speelden, op doelsaldo over. De ploeg lijkt rijp voor een heroptreden in de vierde klasse al moeten er nog 21 wedstrijden worden ge speeld. Stolwijk hoopt dat zwakke Rotterdamse ploegen als PKC en Kralingen de com petitie uit zullen voetballen en niet zoals in het verleden wor den terug getrokken. In dat ge val vervallen de behaalde pun ten. Na negen minuten spelen kwam de thuisclub goed weg toen Gerard Both tegen de lat kopte waarna de Waddinxveen- Een hockeymiddag voor leden én belangstellenden van Hockey Club Waddinxveen. Met om 11.00 uur een clinic-voor HCW-jeugd (C-categorie) door hockey-international Rob Derikx. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag heeft Korbis zich dankzij veel inzet naar een 14-j I4 gelijkspel geknokt tegen het Bjorn Tollenaar, hier in actie tegen Stolwijk, kreeg bij Waddinxveen de zilveren schoen, hoger geklasseerde Fortissimo Eerder viel deze prijs voor de beste speler van het seizoen ten deel aan Mark van Vliet en Raymond Beij. (Foto: Liesbeth van der Vis). WADDINXVEEN - De voet balclub Be Fair behaalde in de thuiswedstrijd tegen SDV de eerste overwinning: 4-0. Een zege, die in hetWaddinxveense kamp voor opluchting zorgde. Na twee minuten nam Be Fair al de leiding. Na voorbereidend werk van Winand van der Wees en Henk-JanVerzijl scoorde Jes se Kok l-O. Na een half werd het 2-0 door Jaouad Assouly mani uit een voorzet van Mar co Verzijl. De oude ploeg van SDV had weinig in te brengen. De Rotterdammers kwamen slechts nu en dan over de mid denlijn. Nog voor de rust werd de zieke doelman Jan-Willem van Schoneveld vervangen door Richard Bitter. Een kwar tier tijd kwam de van Leonidas teruggekeerde Koen Meijer in de plaats van Henk-Jan Verzijl. Na een combinatie met Meijer scoorde Van der Wees in de korte hoek 3-0 waarna invaller Mark de Jong de stand op 4-0 bracht nadat Assoulymani te gen de doelman had opgescho ten. Moerkapelle benaderde in de uitwedstrijd tegen FC Perkouw de vorm van de bekerwedstrij- WADDINXVEEN - Het club- kampioenschap doubelette van de Jeu de Boules Vereniging Waddinxveen is in volle gang. Tot nu toe moesten twee avon den worden onderbroken door de slechte weersomstandighe den. Er zijn nu acht partijen ge speeld en die geven de volgen de stand te zien. I.Hans Cammeraat/Roy Hulskamp 8-7; 2. Leên en Andries Roos 8-7; 3. Norbert Schifferling/Toos Wubben 8-7; 4.Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas 8-6; 5.Wout Versluis/Elly Nieuwland 8-5; 6.Ron en Fred van Dijken 8-5; 7.Peter Rube- ling/Arnold Janssen 8-4; 8.Her- man Verwaal/Rob van Dijken 8- 4; 9.Willem Hendrik/Toon v.d. Velden 8-4; lO.Bert en Anneke Grootjen 8-4. Ook niet-leden krijgen vanaf 11.00' uur via een spellenparcours de kans om, onder begeleiding van enthousiaste HCW- trainers en spelers kennis te maken met hockey. Bovendien krijgt iedereen die op 11 oktober lid wordt van Hockey Club Waddinxveen 50% korting op hun inschrijfgeld. tegen Groeneweg vleugels gaf, bleef nu uit. Opstellingen: Waddinxveen: Friesser, Waltman, Plantfeber, Van Vliet, Olofsen,Van de Hoek, Kanters, De Lange, Hooger- t W,. s« SNAUWAERT.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13