Wethouder in een rolstoel; pastor op een scootmobiel Kunstroute goed bezocht door nieuwsgierige Waddinxveners ÈgJI Workshop genealogie in de bibliotheek r r Waddinxveen in de r x. Rectificatie Goud van Oud disco Acht jeugd- disco’s in het Expositie Duurzaam bibliotheek Zuidhonk MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN y Beelden en vormen Colofon T. PAGINA 7 WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Groens- ge- REMONSTRANTSE GEMEEN TE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 10.00 uur dr.J. Tromp, Leiden stoeltje officieel overhandigd. Betty Jonkman bezocht met Jan Korving, directeur SWW, het winkelcentrum Groens- voorde. Hier ging een pluim naar de Keurslager en werd eveneens een stoeltje uitge reikt. De rondgang eindigde op de parkeerplaats voor Albert He- ijn, waar, met gemeentelijke toestemming, een groot wit kruis voor de invaliden par keerplaatsen werd geschil derd. Het is namelijk heel ge bruikelijk dat mensen hun auto’s zo plaatsen, dat de inva lide parkeerplaatsen niet of nauwelijks te gebruiken zijn. „Nu ging het om een ludieke actie, maar wij hopen van har te dat de gemeente hier een definitief parkeerverbod wil instellen”, aldus Diana Voogd. De algemene bevinding, die in een verslag worden vastge legd, is dat de meeste winke lier weten hoe belangrijk het is hun zaken goed toegankelijk te maken voor mensen met een lichamelijke handicap. Kle dingzaken met niet op rol stoelgebruikers aangepaste paskamers geven kleding mee naar huis om te passen. Daar naast werd opnieuw pijnlijk duidelijk hoe slecht her en der de bestrating erbij ligt. In een rolstoel of scootmobiel zit je herhaaldelijk in de pro blemen, beland je bijna in de sloot of slib je weg naar de rijweg. „En dan heb ik nog twee sterke handen om me- Passage”, gaf een bewoonster met een rollator van het Sou- burgh-complex aan. „Ze zullen er wel blijven rijden, maar dan kun je ze tenminste aanspre ken.” Eén ding staat als een paal boven water: na dit jaar met aandacht voor de gehan dicapten moeten er wegen worden gevonden om lokaal en wellicht regionaal de inte gratie door te zetten.Volgen de maand presenteert de bi bliotheek, dankzij een extra gemeentelijke bijdrage, nieuw materiaal dat kan worden ge kocht voor kinderen met een handicap. Daarnaast komen al le andere mogelijkheden die de bieb zelf heeft of binnen kan halen voor alle leeftijden in het zoeklicht te staan. De parkeerplaatsen voor rolstoelgebruikers aan de voorkant van Albert Heijn aan het K.W.-plein worden vaak ge blokkeerd door andere auto’s. In het kader van de Week van de Toegankelijkheid schilderden leden van het plaat selijk comité een groot wit kruis achter die plekken. En nu maar hopen dat de gemeente deze suggestie overneemt. (Foto: Liesbeth van der Vis) chieven en de mogelijkheden via internet. Manneke geeft eveneens uitleg over ’stam- boomterminologie’. Kaartjes zijn de koop aan de informatie balie in de bieb. Zij kosten vijf euro en de koffie is hierbij inbegrepen. Het is, gezien met een maximaal aantal deelnemers, verstandig tevoren een kaartje te kopen. De komende maanden zullen meer lezingen worden gehou den. Woensdag 19 november is het onderwerp Digitale re- GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoorde zondag 9.30 uur ds. B. Koek koek, Dedemsvaart OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur ds. E. Brink 16.30 uur ds. O.W. Bouwsma, Gouda WADDINXVEEN - Plat form Duurzaam Waddinx veen presenteert een ex positie met zeven voorbeelden van duurzame ontwikkeling in de provin cie Zuid Holland. Deze ten toonstelling, onder de naam ’Levenslange garantie hier, nu, later en ver weg’ is te zien vanaf 7 november tot I december in deWad- dinxveense Bibliotheek. De zeven voorbeelden die dan worden getoond zijn gaan over Duurzaam Bouwen, Inrichting van openbaar groen, Energie, Eerlijke han del,Verkeer en vervoer, In ternationale uitwisseling voor kinderen en jongeren. Met deze expositie wil het platform de mensen be wust maken van de invloed die een persoon of groep op zijn omgeving heeft en de kracht om veranderin gen in de wereld te be werkstelligen. Op vele manieren kan ie dereen hierin bijdragen, bij voorbeeld door verlaging van energie en waterge bruik en het gebruik van mens-, dier- en milieuvrien delijke producten. Door de aankoop van eerlijke pro ducten van hoge kwaliteit draagt u bij aan de verbe terde arbeidsomstandighe den en een beter milieu voor mensen in ontwikke lingslanden. Wilt u meer weten over deze expositie surf naar www.duurzaamwaddinx- veen.nl. ROOMS-KATHOLIEKE KERK StVictorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Woord Communieviering, werkgroep CD dinsdag 14 oktober 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm Ontmoetingskerk, voorde vrijdag 10.00 uur Ouderenvie ring, pastor A. vd Helm zaterdag 19.00 uur Woord Communieviering, werkgroep CD zondag 11.15 uur Communie viering, pastor M. Ameling BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerkstraat zondag 10.00 uur spreker: de heer M. Storm DE BRUGGEN RESTAURANT DE BRUGGEN Sterrenlaan 2 zondag 26 oktober I 1.00 uur, dr.Ad van der Helm, pastor van St. Victorpariochie, 6e zondag vd herfst, 20e zondag na Pink- steren laan te bekijken. „Ik probeer vaak verschillende stijlen te be kijken”, legt Kemkes uit. Hij schildert veel van afbeeldingen. „Ik probeer dan de stemmin gen te pakken die de beelden bij me oproepen. Soms veran der ik die stem juist in iets heel anders.” Vooral het schilderij van zijn kleinzoon springt eruit. „Ik had eerst een grotere ge maakt, maar die wilden zijn ou ders zelf hebben.” Van Stralen werkt vooral met aquareltechniek. Ook zijn laat ste serie, de Bloemenserie die eerder in de bibliotheek te zien WADDINXVEEN - Een door Betty Jonkman, vrouw van de burgemeester, geduwde rol stoel met daarin de zeer vast op haar benen staande wet houder Dorenda Gerts en de eveneens zeer voetvaste pas tor Ad van der Helm, winkel na winkel soepel binnenrij dend op een scootmobiel; voorwaar geen dagelijks beeld in de Passage. Er viel dan ook veel uit te leggen, toen leden van het lokaal comité Euro pees Jaar van mensen met een handicap en twee medewerk sters van de gemeentelijke af deling WVG afgelopen woens dag in het kader van de Week van de Toegankelijkheid her en der in Waddinxveen hebben gekeken hoe het er bij de plaatselijke winkelhouders uit ziet. Vanaf het gemeentehuis ging het via een stukje Zuidkade en de Kerkweg-Oost richting Passage. In de Passage werden tal van winkels bezocht. Het was voor sommige passanten even schrikken om wethouder Dorenda Gerts in een rol stoel te zien zitten en pastor Ad van der Helm op een scootmobiel te zien rondrij den. Diverse winkeliers heb ben zich bereid verklaard een stoel te plaatsen voor mensen die door hun handicap niet lang kunnen staan. Die stoel tjes werden deze middag offi cieel overhandigd, onder meer bij de groenten- en fruitzaal van de familie Jongenelen te genover de Passage en bij de Kaashakker op.het winkelcen trum. Pluimen voor een goede toegankelijkheid werden afge geven bij Mulder herenmode, Monique damesmode en Cl 000. De comitéleden Aad Kore- mans, directeur van Kreater, Ad van der Helm en Diana Voogd, bestuurslid van het Platform Gehandicapten Wad- dinveen, gingen daarna een kijkje nemen in de Dorp straat. De kortelings nieuw geopende kapsalon Marna kreeg een pluim voor de per fecte toegankelijkheid en bij boekhandel Burger werd een zelf tegen te houden en een hele sterke duwer die me net voor een auto terug haalt”, zegt Aad Koremans. De leden van het comité zijn van me ning dat hun rondgang een vervolg moet krijgen. In hoe verre zijn de praktijkruimten van huisartsen en fysiothera peuten goed toegankelijk voor mensen met een rolstoel of een andere handicap? Ook dat zouden zij nog graag een keer willen onderzoeken. In het algemeen werd de rondgang van vorige week als zeer positief ervaren. Veel mensen stelden vragen, namen informatie materiaal in ont vangst en uitten hun wensen. „Een fietsverbod bij het weg getje van Souburgh naar de was, hing in het huis.Verder wa ren er veel aquarellen te zien van uitzichten. „Deze heb ik bij 't Weegje gemaakt”, vertelt de Waddinxvener. „Ik heb daar eerst gewoon een hele tijd zit ten kijken.Toen ik ging schilde ren heb ik bijna niet meer op gekeken, het zit dan al in je hoofd. Toen ik weer opkeek, kwam er net een mooie wolk langs.. Ik heb wat verf op mijn blad gegooid en het blad een aantal keer heen en weer ge haald. Het plaatje was helemaal af.” Risico nemen hoort bij het vak, aldus Van Stralen. „Aquarel leren is spelen met verf." Beelden ontbraken niet op de kunstdag. Theo van Eldik liet aan de Heuvelhof zijn bronzen beelden zien en gaf uitleg over de werkwijze. „Ik maak de beelden eerst van was. Je bent gewoon aan de gang totdat je denkt: nu is het af. Dan gaat het naar de gieterij, in het gips. Dat wordt dan vervolgens ge stoomd in een oven, de was gaat eruit en er wordt brons in gegoten. Dan begint het afwer ken: het polijsten, de kleur, de details.” Henk Bloks liet één verdieping hoger zijn keramiekwerken zien. „Ik reis veel. Soms pak ik ineens de foto’s erbij en ga daarmee aan de slag. Zo was ik een keer in Mali. Jongens die daar besneden worden, moeten eerst een paar dagen allemaal rituelen uitvoeren. Zo moeten WADDINXVEEN - De volgen de Goud van Oud disco wordt zaterdag I november gehouden in De Paddestoel (Lijsterbes straat 18). Op deze disco voor volwassenen worden door Dj Ed van de bekende Drive-ln- Discotheek The Flying Dutch man de beste hits uit het verle den gedraaid. Dance Classics zoals van Meatlove, Grease en nog veel meer lekkere danspla- ten uit vervlogen tijden worden weer uit de kast gehaald. De entree is voor leden en dona teurs gratis, niet leden betalen 2,00 euro. spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. *0180- 631451 of 06-1 1163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur 's middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestdagen: Dienst Apotheek Midden-Hol- land (DAM),Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ),2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20,www.dam- mh.nl In de tekst ’Tegels tegen zin loos geweld op schoolpleinen van het Weekblad voor Wad dinxveen van 24 september is een fout gemaakt. Jordy van Dodenwaard, initiatiefnemer van de hele actie, zit in groep zeven van de Kardinaal Alfrink- school en niet op de Koningin Beatrixschool, zoals in de krant vermeld staat. Onze excuses hiervoor, De redactie. ze bijvoorbeeld ook dingen knutselen, met natuurproduc ten, zoals kalebassen. Ik ben eens in zo” grot gaan kijken en vond daar mooie dingen.” Toch hebben de meeste van zijn beelden niet zo’n mooi verhaal achter zich. „Ik werk met vor men. Dat begint als ik ergens iets heb gezien, dat blijft dan hangen en daar ga ik mee aan de slag.” Ook in de andere open huizen in Waddinxveen en Moerkapel- le was het druk. Niet alle leden van de Waddinxveense Kunst kring openden hun deuren. Co Gerts koos ervoor dit jaar eens op bezoek te gaan bij de kunstenaars in plaats van zelf zijn werken te laten zien. „Mijn mooiste werken heb ik op het moment niet thuis, vandaar.” Open Atelierroutes vindt hij geweldig. „Ik ga wel vaker, ook in de rest van Nederland. Soms kom je echt bekende kunste naars tegen en je doet er nog ideeën op.” Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur 's ochtends, tijdens het weekeinde en feestdagen: HuisArtsenPost Midden-Hol- land (HAP),Jan v Beaumont- straat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ),2805 RR Gouda,tel. (0182) 322 488 (alleen na tele fonische afspraak). Redactie Rachel Jobels (a.i.) 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag I 6.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 01 72-21 I 73 I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM'ers (ingezonden mededelingen) tot maandag I 6.00 uur. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (10 eurocent per minuut) Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. WADDINXVEEN - Het Zuid honk gaat vrijdag 10 oktober van start met een serie var acht jeugddisco’s, in principe el ke tweede vrijdag van de maand. Dit seizoen wordt ook begonnen met het uitgeven var toegangspasjes, dus voortaan alleen toegang met een geldig toegangsbewijs. Degene die zich hebben ingeschreven, heb ben thuis bericht gehad. Je kunt je inschrijven als je tussen de elf en zestien jaar bent en als je in bezit bent van een legitima tiebewijs en pasfoto. Wethouder Dorenda Gerts opende afgelopen zaterdag de tweede Open Atelierroute. (Foto: Liesbeth van der Vis) WADDINXVEEN - De tweede Open Atelierroute die afgelo pen zaterdag werd gehouden, was een groot succes. De huis kamers en ateliers van de ze ventien deelnemende Waddinx veense kunstenaars van de Waddinxveense Kunstkring waren goed gevuld. De huizen waren te herkennen aan de ge- meentevlag. Binnen was er kof fie, thee en ook de koekjes ont braken niet, maar dat was niet waar de mensen voor kwamen. Schilderijen, aquarellen, kera miek, alles was te bekijken. En dat niet alleen: de beeldende kunstenaars konden zelf wor den aangesproken om hun werk uit te leggen of hun ver haal te vertellen. Wethouder Dorenda Gerts opende om negen uur de route officieel voor het gemeente huis. „Ik vind het ontzettend leuk dat ik dit mag doen”, ver telt zij. „Kunst en cultuur zijn belangrijk. We willen daar als gemeente ook zeker meer aan dacht aan besteden.” De ge meente mist volgens de wet houder alleen het geld en de uren. „Maar een eerste bijeen komst voor een kunstplatform voor de beeldende kunst wordt door ons in oktober ge organiseerd. Van daaruit moe- VERMIST: Zevenhuizen: Poes zwart, witte sokken, snuit en wit rond ogen (Bilderdijk- straat). GEVONDEN: Waddinxveen: Reu, kooiker spaniel, bruinwit. halsband rood (Zuidplaslaan) Poes, cypers, licht van kleur (Nic. Beetslaan). Poes, pers schildpad, iets langharig, platte snuit, jong (Schuberthof). Ze venhuizen: Kat, zwart, zonder wit, jong (De Bonk). Kat, cy pers, witte borst, sokken en klein wit staartpuntje, jong (Wollefoppenweg). Kat, schild pad, roodbruin, beige voeten en streep op neus (De Bonk).Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden die ren kunt u bellen 0186-601 199 Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencentra- le.nl. L RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden combineerd gehouden met de Rafaelgemeenschap Gouda, in het schoolgebouw de Goudse Waarden aan de Catslaan 100 te Gouda. volutie; in januari komt Poë zie van toen aan bod, in fe bruari gevolgd door het ver slag van een fietstocht van Sevilla naar Santiago de Com- postella. In maart komen Sartre, Simone de Beauvoir en andere Franse schrijvers aan bod en de serie eindigt in april met Relaxie, dat is het voorkomen en aanpakken van stress. Het totale aanbod wordt samengevat in een fol der, die binnenkort in de bi bliotheek te krijgen is. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12,2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden met Vierstroom Zorglijn cen tralist die uw boodschap aan neemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatie bureau, maandag I 1.00 tot 12.30, Stationstraat 12, Wad dinxveen. Avondspreekuur Consultatiebureau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrech- terf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cramer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur volgens afspraak, tel. 0182- 610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde VERSLAVINGSZORG MIDDEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00- 17.00 uur. AI-anon/Alateen is een zelf hulpgroep voor kinderen, vrienden en familie van alcoho listen. Voor meer informatie: Jo ke 0182-612765 of Marieke 0182-503773. Voor problemen met alcohol gebruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30, 2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur Cand.W.Wes- terink, Oldebroek 17.00 uur Ds.A.W. van der Plas 4- De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur Dr. M.J. Paul, Ede 18.30 uur Ds. L.D. Burger,Wad dinxveen Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur Cand. H. Ja cobs, Delfgauw 17.00 uur Ds. P.Vermaat, Sche- veningen De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur Ds. J. West land, Bergambacht 17.00 uur Cand. A. de Kwaad ste niet Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan zondag 10.00 uur ds. A.R v.d. Broek, Amstelveen, najaarszon dag werelddiaconaat 'De Rank’, herv. Conf., Coene- coopcollege zondag 10.00 uur ds. C. vd Berg, Nieuw Vennep 18.30 uur ds. J. van Walsum, Zoetermeer, jeugddienst ten particulieren het initiatief verder dragen.” De leden van de Kunstkring toonden in ieder geval genoeg initiatief. In de Steenbok aan de Brederolaan lieten Wiliam Erath en Constantin Doca hun werken zien. Twee verschillen de stijlen, van twee verschillen de kunstenaars. Erath heeft al een leven achter zich liggen, wat zijn maatschappijkritische kunst duidelijk laat zien, terwijl Doca nog op de kunstacademie zit. „Ik moet nog tweeëneenhalf jaar, dus ik kom pas net kijken”, vertelt hij. Zijn zelfportretten laten wel talent zien. „In drie portretten heb ik geprobeerd de overgang van realisme naar moderne kunst te maken, met in het midden een soort com- binatieportret, die eigenlijk heel tegenstrijdig is.” Trix Brouwer toonde een paar straten verder haar aquarellen. „Ik heb toevallig vanmorgen een werk verkocht”, vertelt ze. „Maar het gaat er voornamelijk om de mensen te laten weten wat ik doe.” De hele zaterdag gaf zij uitleg bij haar werk- en zienswijze. De kunstwerken van Lies van Stralen en Rob Kemkes waren zaterdag in het huis van de laatstgenoemde aan de Mozart- JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van I 5.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 WADDINXVEEN - Wie wat meer te weten zou willen ko men van zijn of haar voorva deren kan woensdag 22 okto ber van tien tot twaalf uur meedoen aan een informatie ve workshop genealogie in de bibliotheek in de Van Meck lenburg Schwerinlaan. Deze bijeenkomst staat onder lei ding van de heer Manneke. Hij is zelf een enthousiast stamboom onderzoeker en kan alles vertellen over een goed startpunt, bruikbare ar- CHRISTELIJK AFGESCHEI DEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 8 oktober 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 15 oktober 19.45 uur ds. M. van Kooten f J 'i s - FW W ETT .a

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 7