Werkgroep boekt resultaten Black White disco in de Paddestoel p veiligheid Seniorenraad Kinderen op de bres voor verkeersveiligheid Geslaagd afscheid voor vrijwilligers AZC IfLITI E Niöu Speciale dag voor mantelzorgers Vice- voorzitter ANBO overleden Rommelmarkt van De Gouwe- bloem Feiten niet compleet bij verhaal basketbalveld Oostpolderwijk 'S Ui De Bruggen viert Dierendag WADDINXVEEN - Elf bewo ners van De Bruggen zijn zater dag 4 oktober naar Diergaarde Blijdorp in Rotterdam geweest. Drie vaste begeleiders en der tien leden van de Lionsclub Waddinxveen Tsuytende ver trokken al om 10.00 uur rich ting de echte leeuwen om eens gezamenlijk dierendag te vie ren. Met rolstoelen en gewa pend tegen het voorspelde slechte weer, ging de route langs okapi's, penseelzwijnen en olifanten en natuurlijk de leeuwen. De voor een groot deel dubbel gehandicapte be woners lieten duidelijk merken zeer veel plezier aan dit uitje te beleven. Ook tijdens de lunch (lekkere patat met kroketten) is er flink genoten. F 'IkW r y LEZERS SCHRIJVEN II ik* PAGINA 9 WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (Foto: Liesbeth van der Vis) (A.Both) bouwtechniek II (Foto: Liesbeth van der Vis) 1 CAMMERAATjj T (0182) 619 051/610 997 lemeyer, bekend van het boek ’Het zwijgen van Maria Zachea’ haar ervaringen over de zorg voor haar moeder. Het middag programma bestaat uit een cul tureel bezoek aan het centrum van Gouda. Wie belangstelling heeft voor het ochtend en/ of middagprogramma kan zich aanmelden, Marion Dubois, 0182-547920 (op werkdagen, ’s morgens). moeder was vermoord. Mijn hart brak gelijk.” In het begin deed Jeannette van alles op het centrum: mensen helpen met dagelijkse dingen, ze op zondag naar de kerk rijden, een middag met de kinderen doorbrengen, maar ook echt leuke din gen: naar het strand, of een kerstmarkt. „We probeerden ze gewoon even uit de narigheid te halen.” Later ging ze werken in het winkeltje. „Zo rol je er een beetje in, van het één komt het ander.” Afstand bewaren is belangrijk, maar ook heel moeilijk. „Er wordt altijd gezegd: neem ze niet mee naar je huis. Dat heb ik wel ge daan. Ik ging bijvoorbeeld met die kinde ren schaatsen, dat vonden ze geweldig. En dan thuis warme punch en iets lek kers.” Met de vrijwilligers onderling was het Op maandag 13 oktober is de voorverkoop voor deze disco in De Paddestoel (Lijsterbes straat 18), van 19.30 tot 20.00 uur. Aan de deur worden geen kaartjes verkocht. Je kan alleen een kaartje kopen als je in het bezit ben van een disco-pasje, de PaddiePas. beheer en de bewoners, zoals die hen planologisch zijn toege- ook altijd leuk. „Het is natuurlijk vrijwilli gerswerk, dus het moet wel leuk zijn. An ders was ik het nooit blijven doen.” Meestal waren er vaste groepjes waar je mee te maken had. „Wij hadden altijd ontzettend veel lol.” Met sommige van de bewoners van het AZC heeft Jeannet te nog contact. „We hebben er een paar helpen verhuizen. Soms hoor je dan niets meer van ze, maar dat maakt niet uit, je doet het voor hen, niet voor het bedank je.” Als vrijwilliger maak je veel mee, maar je moet het ook weer los kunnen laten. „Ik heb het achter me neergelegd, nu doe ik weer andere dingen. Je kan niet achter die mensen aan blijven lopen. Nu wonen ze weer in een andere stad en zijn er weer andere mensen die hen kunnen helpen.” Topkwaliteit in maatwerk Onze dakkapellen zijn: - van duurzaam hardhout - voorzien van volkern-beplating - onderhoudsarm - prefab-gefabriceerd - in 1 dag geplaatst - inclusief 10 jaar garantie Uw specialist in dakkapellen WADDINXVEEN/ BOS KOOP - Zaterdagavond overleed op 75-jarige leef tijd de heer H.Bosman, vi- ce-voorzitter van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), af deling Waddinxveen-Bo- skoop. Ongeveer vier maanden geleden werd hij getroffen door een ernstig herseninfarct. Wijlen de heer Bosman was woonachtig in Bo skoop en behartigde zowel de belangen van deWad- dinxveense als van de Bo- skoopse ouderen.Hij heeft deze functie meer dan zes jaar vervuld Het was een man met een groot sociaal hart .Bovendien had hij een luisterend oor om de pro blemen van anderen aan te horen en zonodig de hel pende hand te bieden. Ook nam hij actief deel aan de organisatie van bepaalde activiteiten van de afdeling. De afdeling Waddinxveen- Boskoop verliest aan hem een fijne medewerker met een groot hart en een goed bestuurder. Onder grote belangstelling heeft de cre matie inmiddels plaatsge vonden. De ANBO telt 320 leden. WADDINXVEEN - Als een soort af scheid organiseerde de gemeente afgelo pen donderdag een bijeenkomst voor de vrijwilligers die actief zijn geweest in het asielzoekerscentrum (AZC). De vrijwilli gers werden bezig gehouden door twee dames van een castingbureau. Er was kof fie en thee en voor iedereen een liedje. Later volgden een borreltje met een hap je en een cadeautje voor alle vrijwilligers. „Ze hebben er echt veel werk van ge maakt”, zegt Jeannette Hoogendoorn en thousiast. „Ik ben echt onder de indruk.” Jeannette is bij het AZC binnengekomen via een vriendin. „Ik dacht eerst: wat moet ik daar nou, maar die vriendin zei: ga gewoon een keertje mee, dan kan je altijd nog zien. Ik werd toegewezen aan een gezin, een man met drie kinderen, de dat hier bedoeld wordt de buurtvereniging rond Over toom Molenring. Dat is voor ons heel wat anders. Dat ge sprek is inmiddels geweest en is door de afvaardiging van het bestuur van St.WbO als con structief en plezierig ervaren. om plannen gedragen te weten door de buurt en haar bewo ners. Iedereen die nog geen PaddieP as heeft, kan op deze voorver- koopavond alsnog de pas aan vragen, met een pasfoto en een geldig legitimatiebewijs, alleen voor kinderen van negen tot en met veertien jaar. Voor meer informatie kijk op www.paddie.nl.nu. WADDINXVEEN - Stichting De Gouwebloem organiseert op zaterdag 18 oktober een rommelmarkt. Deze wordt ge houden van 09.30 tot 14.30 uur (Tollenslaan 161). Tevens is er verkoop van eigen handwer ken, zoals sokken en poppen- kleertjes. Ook worden er de heerlijkste oliebollen gebakken. De opbrengst hiervan komt ten goede van de chronisch zieken -j- en gehandicapten van Waddinx- veen. Eventuele bruikbare spul len kunt u brengen op zaterdag I I oktober van 09.00 tot 12.00 uur ook aan de Tollenslaan 161. Voor inlichtingen, tel. 0182- 616203. doende feitenkennis stukjes worden geschreven die door onvolledigheid of niet geheel juist zijn, anderen (te denken aan jeugd in het algemeen, wel willende vrijwilligers etc) kun nen schaden. Daarom ook dat in het gesprek tussen bestuurs leden van de stichting en de buurtvereniging is afgesproken elkaar op de hoogte te houden. Er is altijd, zolang mensen (on geacht wie) met wijk- en buurt beheer Oostpolderwijk bezig waren, de bedoeling geweest om planmatige projecten die binnen de organisatie werden opgetuigd, te spiegelen aan de bewoners. Om verschillende redenen, waaronder bij de gemeente de personele wisselingen, zijn plannen vele malen gewijzigd, opnieuw gemaakt of vertraagd, waardoor het niet zinvol of mogelijk was voor het bestuur van St.WbO, deze voor te leg gen en nader af te stemmen met de buurt. Nog steeds is de spiegeling van plannen, met hoor en weder- De afscheidsborrel die de gemeente afgelopen donderdag voor de vrijwilligers van het AZC organiseerde, was een groot succes. „Ik ben onder de indruk”, aldus één van de vrijwilligers. drukkingsvaardigheid. Iets wat menig volwassenen zal herken nen bij zichzelf uit zijn/ haar jonge jaren. Vanuit direct con tact met hen mag je stellen, dat bij velen het hart op de goede plaats zit. Ten derde: De mening die om wonenden mochten geven zijn zo die op welke wijze dan ook kenbaar zijn gemaakt aan St.WbO, allemaal doorgespeeld naar de gemeentelijke werk groep. Het was niet buurtbe heer die daar iets mee moest doen. De gemeentelijke werk groep was de aangewezen in stelling en zij zijn nog steeds bezig met alle voors en tegens naast elkaar te zetten. St.WbO had er ook best een mening over en heeft die diverse keren ter bestemder plekke kenbaar mogen maken en ook kenbaar gemaakt. Ten vierde: Het bestuur van Stichting wijk- en buurtbeheer hoor tussen het wijk-en buurt- Oostpolderwijk heeft geen contact gezocht met de bewo- nersvereniging. Vermoedelijk dacht door de gemeente om te vertegenwoordigen, de basis tot het krijgen van evenwichti ger plannen die voldoende draagvlak mogen hebben van de buurt. Het zal nooit zo wor den, dat een ieder zich kan vin den in bepaalde plannen. Als we maar denken aan het democra- Gemeend wordt en wederzijds tisch gehalte dat noodzakelijk is uitgesproken is naar elkaar, dat partijen elkaar best in de ko mende tijd zouden kunnen ver sterken in plaats van bekam pen. Het zou zinvol kunnen zijn, te voorkomen dat zonder vol- REGIO - Het Steunpunt Man telzorg organiseert op 23 ok tober voor de vijfde keer de Dag van de Mantelzorg in Gouda. Tijdens deze dag wor den mantelzorgers uit de hele regio Midden-Holland in het zonnetje gezet. Dit jaar begint de dag om 10.00 uur in de Goudse Schouwburg. Na een optreden van het Shantykoor in de kleine zaal vertelt T. Koe- kleding draagt opvalt. De witte kleding gaat dan oplichten door de speciale lampen. Ook deze keer wordt de muziek gedraaid door DJ Ed van de Waddinx- veense drive-in-show The Flying Dutchman. De deuren gaan om 19.30 uur open. De disco duurt tot 22.00 uur. ouders een brief naar de poli tie, waarin zij de onveiligheid op het kruispunt duidelijk maakte. Ook riep zij door mid del van een ingezonden brief in de krant Waddinxveners op niet door rood te rijden. „Bij de verkeerslichten op de Dreef voor het spoorviaduct is het nog veel erger”, vertelt zij. „Daar mogen onze kinderen al niet eens meer oversteken.” Het probleem is dat veel kinde ren denken: groen is veilig en dan oversteken. „Kinderen ver trouwen op stoplichten. Wij weten niet meer op welke leef tijd we onze kinderen alleen naar school kunnen laten gaan.” De enige oplossing is volgens de buurtbewoners flitspalen te plaatsen. „Misschien dat een bekeuring de mensen tegen houdt.” Op de brief naar de politie hoorden de bewoners van de Ruud de Vos, interim voorzitter van Wijk- en Buurtbeheer Oostpolderwijk. Drie kinderen van de Boezemweg overhandigden afgelopen donderdag situatieschet sen aan de politie. Omdat er bij de stoplichten bij de kruising Kanaaldijk-Dreef veel au to’s door rood rijden, is de situatie gevaarlijk voor fietsers. Er moeten flitspalen komen, vinden de kinderen. Boezemweg niets en nu vonden de kinderen het tijd om actie te ondernemen. „Het was echt hun eigen initiatief”, vertelt Re becca. „Ze hebben alledrie een situatieschets gemaakt en die aan de politie overhandigd.” Op het politiebureau worden de tekeningen door alle agenten bekeken. Toevalligerwijs is het motto van de politie deze maand rood- lichtcontrole. „Dienstdoende agenten controleren deze maand dus meer dan gemiddeld op rood licht situaties”, vertelt een woordvoerder van de poli tie. „Ook dit kruispunt krijgt meer aandacht.” Flitspalen zijn niet de verant woordelijkheid van de politie, maar van de gemeente. Daar zijn de tekeningen inmiddels ook binnengekomen. De klacht wordt in behandeling ge nomen. WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel organiseert vrijdag 17 ok tober De Paddie Black White disco. Het thema van deze dis co is zwart en wit. In De Pad destoel worden extra lichtef fecten opgehangen zodat iedereen die zwart met witte Met enige verbazing en teleur stelling heb ik vorige week het stukje gelezen in het Weekblad, ’Steunbetuiging tegen basket balveld’. Voor alle duidelijkheid, ik kan mij er zonder meer in vinden.dat mensen en kinderen opkomen voor datgene wat zij om wat voor reden dan ook willen behouden. Daar gaat het niet om, maar in het stuk wor den zaken niet juist neergezet. Ten eerste: Stichting wijk- en buurtbeheer Oostpolderwijk heeft geen werkgroep voor 12- 18 jarigen. Ook heeft zij geen plan ingediend om het gras veldje een andere bestemming te geven. Bij de gemeente is een werkgroep ’Recreatieve Voor zieningen Buiten’ die jaarlijks een bedrag beschikbaar heeft had om een voorziening te re aliseren voor een bepaalde doelgroep. Zij hebben gekozen voor mogelijk zo’n voorziening in de Oostpolderwijk voor de leeftijdscategorie van 12-18 ja rigen, waarbij St.WbO heeft ge zegd doe dat eerder voor de leeftijdscategorie vanaf 10 jari gen. Ten tweede: Wij betreuren het dat alle jongeren over één kam worden geschoren als zijn zij zonder meer maar ‘opgescho ten jeugd’. Dit lijkt aan te geven hoe negatief de schrijver of be richtgever van geplaatst stuk denkt over de jeugd in die leef tijd. Stichting Wijk- en buurtbe heer Oostpolderwijk heeft in de afgelopen tijd met meerdere jongeren van die leeftijd con tact gehad en zij verschillen on derling wat in opvatting en uit- De werkgroep heeft na contact met de afdeling verkeer van de gemeente bereikt dat voor dit pleintje een parkeerverbod is ingesteld, alsmede voor het naastgelegen gebied Johannes Postlaan, Mevrouw Kuipers Rietbergplantsoen en Péter Zuidlaan Ook is een einde ge maakt aan het deponeren van wrakken, aanhangers en cara vans op het parkeerterrein achter het flatgebouw aan de Peter Zuidlaan. Al jaren is deze situatie de omwonenden een doorn in het oog, ondanks het feit dat al de gemeente al ver schillende jaren op deze on houdbare situatie is geatten deerd. Op advies van de werkgroep en de voorzitter van de bewonerscommissie de heer Jan van Gelderen, zijn door de gemeente door middel van bestuursdwang deze obsta kels opgeruimd, waardoor on geveer twintig parkeerplaatsen zijn vrijgekomen Om deze re geling te kunnen handhaven is het volgens de werkgroep no- WADDINXVEEN - „Lieve poli tie, ik vind het raar dat de men sen gewoon door rood rijden? Wil je dan een flitsbak daar neerzetten? Ik hoop het wel. Anders kunnen de ouders te gen de fietsers aanrijden.” Dit zijn de woorden die de teke ning sierden die Roos van Beek (5 jaar) afgelopen donderdag aan de politie overhandigden. Het gaat haar, haar broer Daan (9 jaar) en buurmeisje Jorinde van Gent (8 jaar) om deT-split- sing bij de Kanaaldijk en de Dreef, bovenaan het Coene- coopcollege. „Toen ik gisteren naar huis fietste, moest ik in eens weer heel hard remmen”, vertelt Jorinde. „Mijn licht was gewoon groen, maar er kwam toch nog een auto, die door rood was gereden.” De moeder ven Jorinde, Rebec ca de Rijke, stuurde al begin maart met een aantal andere WADDINXVEEN - De werkgroep veiligheid, verkeer en vervoer van de onlangs ingestelde seniorenraad onder leiding van de heer H. Sirre heeft in vrij korte tijd al ver schillende zaken aan de orde gesteld en ook resultaten bereikt. Na herindeling van het entreepleintje voor het Anne Frank Centrum ontstond een onduidelijke een ge vaarlijke parkeersituatie en wel zodanig dat politie, brandweer, ambulances, taxi’s en toeleveringsbedrijven hiervan veel hinder ondervonden. Ondanks de heftige regenbuien heeft iedereen het gelukkig droog weten te houden. Dit dankzij de vele binnenactivitei- ten in Diergaarde Blijdorp. Na een bezoek aan het schitteren de Oceanium, trad de ver moeidheid bij de bewoners langzaam op. Een rustige terug reis rond 15.00 uur was daar van het gevolg. Het speciale vervoer was mo gelijk gemaakt door de Stich ting Service Clubs. Zowel De Bruggen als de Lionsclub Wad dinxveen Tsuytende waren daar zeer dankbaar voor. Eenmaal thuisgekomen trak teerden de bewoners en de be geleiders de Lionsclub Wad dinxveen Tsuytende nog op een rondleiding binnen De Bruggen. Duidelijk werd met hoeveel zorg en passie de begeleiders hier te werk gaan samen met de bewoners. Uiteindelijk is de dag afgesloten met een lekker kopje koffie, ge schonken door de vrijwilligers van De Bruggen. dig dat een toezichthouder wordt aangesteld. Momenteel is de. werkgroep bezig oplossingen te krijgen voor de gevaarlijke kruising Chopinlaan - Mozartlaan - Jo- hannnes Postlaan nabij het An ne Frank Centrum en voor de kruising Juliana van Stolberg- laan- Prins Bernardlaan nabij het zorgcentrum Souburgh. De BROEMtest, een rijvaardig- heidstest voor 55-plussers, wordt gehouden op 17 okto ber. De werkgroep heeft ook ge participeerd in de start van de GroeneHartHopper op I juli 2003. Er is veel overleg geweest met de gemeente om tot een goedkoper OV-tarief voor ou deren in Waddinxveen te ko men, echter tot heden zonder resultaat. Het is van het groot ste belang dat klachten en op merkingen voor het verdere verloop van dit vervoer wor den gemeld bij de gemeente. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - Op de Dorpsstraat, Roosje Voshoeve, Eikenlaan en Kleikade werd maandag 29 september inge broken in een personenauto. Men had de sloten van de por tieren geforceerd en weggeno men werden kleding, statiegeld- flessen en autoradio-cdspelers. Dinsdag 30 september waren op de Henegouwerweg twee personenauto’s bij een kop/staart aanrijding betrok ken. Een van de bestuurders stond stil voor het rode ver keerslicht. De ander lette even niet op en toen hij voor zich keek was het te laat om te remmen. Plaat en lakschade was het gevolg. Op de Prins Bernardlaan werd diezelfde dag een 21 -jarige man aangehouden voor belediging van twee politiemensen. De man had een meningsverschil met zijn vader, dat zo hoog op liep dat deze de hulp van de politie inriep. Het daarop vol gende gesprek verliep blijkbaar niet naar wens van de jonge man, waarna hij de politieamb tenaren voor rotte vis begon uit te maken. Tegen de man is procesverbaal opgemaakt. Op de Pater Jornaweg is een 39-jarige man gewond geraakt bij werkzaamheden aan zijn schuur. De man was op het dak aan het werk, toen dit plotse ling instortte. Het dak viel gedeeltelijk op hem en hij kon worden bevrijd door de buren. De man hield aan de val een gecompliceerde beenbreuk over en is voor be handeling naar het ziekenhuis overgebracht. Woensdag I oktober vond op de Kanaaldijk een verkeerson geval plaats waarbij een scoot er en twee fietsers betrokken waren. Eén van de fietsers moest remmen en de scooter- bestuurder merkte dit te laat op. Hij reed tegen de achterzij de van de fiets aan. De bestuur der daarvan verloor het even wicht en kwam daarbij tegen een naast hem rijdende fietser aan. Beide kwamen ten val, maar liepen geen verwondin gen op. Op de van Dort Kroonwerk raakte een 18-jarige inwoner van Nootdorp bij zijn werk ge wond. De man was in een kas op vier meter hoogte een lamp aan het ophangen, toen hij door onbekende oorzaak van zijn ladder viel. Hij is met ver moedelijk gebroken ribben en een gebroken pols overge bracht naar het ziekenhuis. Door het Regionaal Verkeers- handhavingsteam is op het Noordeinde in Waddinxveen en Boskoop en op de Beetho venlaan in Waddinxveen een controle gehouden op de draagplicht van de autogordel. In totaal werden 64 bekeurin gen van 40,- euro uitgeschre ven voor het niet gebruiken van de gordel Op de Kanaaldijk werd zondag 5 oktober een 36 jarige man aangehouden die er van wordt verdacht zijn ex-vrouw ver schillende malen met de dood te hebben bedreigd en haar ook gedurende ruim een jaar heeft lastig gevallen door mid del van stalking. De man is in verzekering gesteld. 3 -^,<7 •- 5 Tk k '5 4^ X -M

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9