•hl il hl Lokale kantoren Rabobank Gouwezoom worde ‘De man met de ketting’ gaf les over burgemeesterschap ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Zou de burgemeester in een villa wonen? Zou hij de koningin kennen? En zou hij koning willen worden? Wat voor hobby’s heeft een burge meester en welke voetbalclub vindt hij goed? Ruim hon derd kinderen uit de groepen zeven en acht van basisschool ‘t Reigersbos konden hun vragen aan de burgemeester af gelopen week persoonlijk stellen.Want Burgemeester Wes tendorp kwam langs om zelf een les te geven. Daarin ver telde hij wat een burgemeester allemaal doet. Verkeerschaos bij de hefbrug Computercursussen voor senioren Jaarvergadering ChristenUnie Rabobank Toekomst jeugddisco het Zuidhonk onzeker w Easy Dinner Apo:‘Gasten moeten zich door mij laten verwennen’ Victor kerk r Bezoek uit Klaverjassen voor de Sint Ledenverga dering over Maarten Luther Pelhrimov Schrijfster Marjan van den Berg bij Vrouwen van Nu Gouwezoom Spel aan Huis op zoek naar vrijwilligers Bereikbaarheid tij'dens het verhuisweekend Alledaagse financiële boodschappen bij de bankwinkel ■x Gouda Gouda 26 I I Waar vindt u de bankwinkeis? Donderdag 10.00 - 17.00 10.00 - 17.00 10.00 - 14.00 LEZERS SCHRIJVEN - Rabofoon- en internetbankieren, I PAGINA 13 WOENSDAG 15 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 4- Vrijdag klanten daarbij te helpen. a Kleiweg 90 Ruiger burg 14 Kerkweg Oost 159 - 161 Maandag Dinsdag Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag Maandag Dinsdag Het organisatieteam van jeugd- disco het Zuidhonk is afgelo pen vrijdag 10 oktober in verle genheid gebracht door een totale opkomst van slechts ze ven personen. De avond werd om 21.00 uur afgeblazen. Re den van de slechte opkomst is dat de Waddinxveense jeugd kiest voor een discotheek bui ten onze woonplaats, die elke tweede en vierde vrijdag van de maand gehouden wordt. Wij hebben geprobeerd dit winterseizoen acht avonden te organiseren, maar als organisa tieteam denken wij dat het over is. Extra zuur voor het or ganisatieteam is dat zijn met ongeveer 140 toegangspasjes in de maag zit. Ook hebben de le- RPF-kiesvereniging en de fusie van de RPF en GPV aan de orde komen, komt er een spreker. De spreker is Mr. j. Woltering, notaris te Alphen aan den Rijn met als onderwerp ’Het nieuwe Veel andere bankzaken zijn natuurlijk ook via www.rabobank.nl op inter net te regelen. Op elk gewenst moment en waar men maar wil. In verband met de verplaatsing var de telefooncentrale is de bank op vrijdagmiddag tus sen 12.00 uur en 13.00 uur voor dringende zaken alleen telefonisch bereikbaar via het nood nummer 0182. 64 35 55. Na 13.00 uur bereikt u ons weer via (0182'64 33 33. de talloze hulpfuncties van Word. Kosten voor beide cursussen zijn afhan kelijk van het aantal deelnemers (90 tot 100 euro per persoon.), de handleiding kost 12,- euro en is niet verplicht. Beide cursussen zijn gebaseerd op Win dows 98. Voor Windows XP is wel een aanvullende handleiding beschikbaar. Er zijn ook verschillende versies van Word, in deze cursus staat Word 2000 cen traal, maar de cursus is zodanig opgezet dat met elke versie rekening wordt ge houden. Informatie kunt u ophalen in de bibliotheek tijdens openingsuren of bel Gillian de Koning, 0180-638388 of me vrouw J. Groenveld, 0180-637709. Easy Dinner is het nieuwe restaurant van Apo Yilmaz. „Ko ken is mijn hobby. Ik wil de mensen verwennen.” (Foto: bësbeth van der Vis) WADDINXVEEN - Op uit nodiging van de Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov brengt een delegatie van zeven personen van de woningbouwvereni ging Stavebni Bytove Druzst- vo Pelhrimov een bezoek aan Waddinxveen. Het bezoek duurt van 16 tot 19 oktober. De delegatie brengt een be zoek aan de woonzorg ap partementenflat voor oude ren ’Gerard Goossen’ in Rotterdam en aan een wooncentrum in Gouda voor mensen met een ver standelijke handicap. Ook een bezoek aan de Remonst rantse Kerk aan de Zuidkade en aan een kaasmakerij staan op het programma. MOERKAPELLE - Aanvanke lijk zou schrijfster Marjan van den Berg de slotavond in april verzorgen, maar door omstandigheden kon dat niet doorgaan. Op de afdelings- avond van woensdag 22 ok tober komt zij alsnog naar Moerkapelle om een lezing te geven over haar werk. In haar boek 'Zij is de vioolmu ziek vergeten’ neemt zij af scheid van haar moeder, die leed aan de ziekte van Alzhei mer. Ook schrijft zij wekelijks de column ’Sanne’ in het weekblad Margriet. Zij zal stukken voorlezen uit haar werk, zoals columns over verslaving aan bonbons en over het wel en wee van pu- berdochters. Een avond met een lach en een traan, maar zo zit het leven in elkaar. De avond wordt gehouden in dorpshuis Op Moer, aanvang 20.00 uur. Ook introducés zijn welkom. Rabobank Gouwezoom, altijd dichtbij. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Op vrij dag 17 oktober wordt er voor de tweede keer dit sei zoen geklaverjast voor de SintVictorkerk. Op de pasto rie (Zuidkade 176) is ruimte voor zo’n tachtig kaarters, die daarmee bijdragen aan het restauratiefonds van de SintVictorkerk. De organisa tie is in handen van de Victor Activiteiten Commissie (VAC), de vrijwilligersgroep van de Stichting tot behoud van de SintVictorkerk. Deel name kost 4,50 euro per persoon. De avond begint om 20.00 uur. Zoals gebrui kelijk zijn er ook nu ervaren kaarters om minder ervaren spelers bij te staan.Aan het eind van de serie van negen avonden worden de punten geteld, maar kaarters die af en toe willen meedoen zijn even welkom. Er wordt ver der nog gekaart op 21 no vember, 19 december en in 2004,16 januari, 20 februari, 16 april, 21 mei, 18 juni.Voor informatie,Joop Brosens, tel. 0182-615719. WADDINXVEEN - De Christelijke Maatschappelijke Vrouwenbeweging Passage (CMVP) afdeling Waddinx veen houdt haar ledenverga dering op woensdag 22 ok tober in De Hoeksteen (Esdoornlaan 2). Deze avond vertelt mevrouw Clemens uit Gouda aan de hand van een diapresentatie over het leven van Maarten Luther. Maarten Luther werd op 10-11 -1483 geboren in Eisleben als mijn- werkerszoon In 1503 kwam hij in het klooster te Erfurt. Later werd hij docent filoso fie en theologie aan de uni- versiteit van Wittenberg. Maarten Luther is een van de grondleggers van het prote stantisme. De avond begint om 19.45 uur, belangstellen den betalen 2.30 euro. erfrecht’. Natuurlijk is er ook ruimte voor vragen en discussie. De avond wordt gehouden in De Rank, naast de Hervormde Kerk (Dorpstraat, Moerkapelle) en be gint om 19.45 uur. „De kinderen hebben veertig minuten lang geboeid naar de burgemeester geluisterd”, ver telt directrice Elma Jensen. „Ze wilden van alles weten, de ene vraag na de andere werd gesteld.” Westendorp vertelde de kinderen onder meer hoe je burgemeester kunt worden, wat zijn rol is in het college en dat de raad de beslissingen neemt, waarom hij politiek leuk vindt en wat zijn rol is als er wat in het dorp gebeurt. „Hij kan leuk vertellen hoor!”, vindt Jensen. „Hij begon mis schien wat met teveel moeilij- Brugweg kan de hefbrug niet op en het verkeer vanaf de Kerk weg kan niet weg. Beiden omdat de brug volledig is geblokkeerd door fietsers. Die hebben daar overigens totaal geen schuld aan, want waar moeten ze zich anders opstellen? Het resultaat is dat negentig procent van de fietsers gewoon door rood licht gaat rijden rich ting Brugweg. Dat heeft weer tot gevolg dat de auto’s vanaf de Brugweg, luid protesterend, midden op het kruispunt vast komen te staan. Pas nadat alle fietsers door ’verboden^ rood licht zijn gereden, kunnen auto mobilisten van Brugweg en Kerkweg de brug over. Wan neer de lichten op de Brugweg en Kerkweg dan op rood sprin gen, dan pas gaat het fietsers- licht voor de oversteek Kerk- weg-Brugweg op groen. En ik vraag nogmaals: welke theoreti cus heeft hier maanden op ge studeerd? Mag ik daar eens mee en een lekker muziekje.” Apo is blij om weer te mogen koken. „Koken is mijn hobby, dat was het al vanaf mijn twaalfde. Mijn vader is ook kok. Ik heb het niet van een vreemde.” De opening is zaterdag van 15.00 tot 17.00 uur. Er wordt een re ceptie gehouden met een hapje en een drankje. „Iedereen is wel kom om dit met mij te vieren”, aldus Apo. „Graag wel even doorbellen, dan kan ik daar reke ning mee houden.” Easy Dinner is iedere avond, behalve maan dag, geopend. De keuken is open van 16.00 tot 23.00 uur.Voor re- serveringen (ook voor de ope ning), tel. 0182-649840. REGIO - S&O stichting voor op voedingsondersteuning is voor het programma Spel aan Huis op zoek naar vrijwilligers. Spel aan Huis heeft als doel de spelont- wikkeling van kinderen in voor namelijk migranten- en vluchte lingengezinnen maar ook in Nederlandse gezinnen te stimu leren door spel in huis te bren gen of op de bestaande speler- varing voort te bouwen. Het preventieprogramma is bedoeld voor gezinnen bij wie een com binatie van risicofactoren wordt verwacht die de opvoedihg of de schoolloopbaan van een kind kunnen bemoeilijken. De organi satie zoekt vrouwelijke vrijwilli gers die zelfstandig ervaring wil len opdoen in het werken met gezinnen uit andere culturen. De vrijwilligers gaan een jaar een keer per week bij de kinderen thuis spelen.Voor aanmelding of meer informatie: Annemarie van Kooij, tel. 0182-547888. Vrijwilli gers kunnen aan de slag in Boskoop, Gouda en Nieuwer- kerk aan den IJssel. den er veel aan gedaan om de veiligheid voor de jeugd in de doelgroep elf tot en met zeven tien jaar te garanderen - alle maal voor niets. Seizoenen lang konden wij re kenen op meer dan tweehon derd bezoekers per avond. Het afgelopen seizoen hadden wij al te maken met een teruggang, vanwege het organiseren van een jeugddisco elders in de ge meente op dezelfde avond. Het organisatieteam is nu in beraad met het bestuur van het Zuidhonk over wat de moge lijkheden verder zijn. Over de ze ontwikkelingen leest u nog wel in de krant. Het organisatieteam van jeugddisco het Zuidhonk. in discussie? Een heel grote ver betering zou al zijn de ver keerslichten zo in te stellen dat na het openen van de afsluitbo men eerst het fietserslicht op groen gaat, zodat het kruispunt wordt vrijgemaakt voor het overige verkeer. De politie en kele keren per jaar laten con troleren en bekeuren van scho lieren voor door rood rijden is geen oplossing. De scholieren kunnen geen kant uit wanneer de, vaak begrijpelijk geïrriteerde automobilisten achter hen be ginnen de claxonneren, dus moeten wel gaan rijden. Ik weet dat de dagelijkse gang van zaken rond de hefbrug een bron van ergernis is voor vele weggebruikers. Ik begrijp ook dat de brug er nu eenmaal is en wel nooit zal verdwijnen. Maar er zijn situaties die anno 2003 absoluut niet meer kunnen.Tip: geen brug open tijdens spits uren, eigenlijk wel zo simpel. J.AIblas Vanaf 3 november doen de bestaande kantoren aan de Kleiweg en Ruigen- burg in Gouda en de Kerkweg Oost in Waddinxveen dienst als bankwinkeis. Klanten van de bank kunnen hier terecht met eenvoudige vragen en voor de meest voorkomende geld handelingen. Zonder afspraak regelen zij daar hun alledaagse financiële boodschappen gemakkelijk zelf. Er zijn medewerkers aanwezig om de ke woorden, maar na tien mi nuten had hij de slag te pak ken. Hij gaf kinderen de ruimte om vragen te stellen.” Het les geven zit Westendorp wel in zijn bloed. Als leraar Frans stond hij vroeger voor de klas. „Ik vind het heel leuk om de jeugd te vertellen over mijn beroep.” Jensen kwam op het idee om de burgemeester uit te nodigen toen ze iemand zocht om les te komen geven in het kader van de Nationale Onderwijsweek. „De kwestie van het gekozen burgemees terschap speelde, zo kwam ik op het idee onze burgemees ter te vragen. Bovendien is de burgemeester voor de kinde ren een bekend persoon én het leek ons een goed idee om leerlingen bekend te maken met het bestuur van een ge meente. Dat je daar altijd te recht kunt met vragen.” Wes tendorp vindt het zelf ook belangrijk om open te zijn. Dat doel is zeker geslaagd. Na af loop vroegen alle kinderen pen handtekening en als hij in het dorp loopt, hoort hij nu regel matig: „hoi burgemeester.” Het is niet de laatste keer dat Westendorp op de school te vinden is, hij zegde gelijk toe te komen jureren tijdens de voorleeswedstrijden die elk jaar worden gehouden. Jensen: „En ook de wethouders zullen we nog eens vragen langs te komen op de school om te vertellen over hun vak. Het is ons goed bevallen.” Alle adviseurs van het Rabobank Financieel Ad viescentrum zijn bij voorkeur op af spraak voor klanten beschikbaar. Wanneer een bezoek aan het Finan cieel Adviescentrum niet mogelijk is, dan bezoekt de adviseur de klant thuis, op het bedrijf of ontmoet men elkaar in een van de bankwinkeis. Uiteraard is de adviseur ook telefo nisch, per fax en per e-mail bereikbaar. ir< verband met de verhuizing sluiten alle kantoren van Rabobank Gouwezoom hun deuren van vrijdag 31 oktober aanstaande om 12.00 uur tot maandag 3 november 12.00 uur. Tijdens de verhuizing kunt u onze geldautomaten, chipknipoplaadpunten en geldstort- automaten die van buitenaf bereikbaar zijn, gewoon gebruiken. Openingstijden: 12.00 - 17.00 10.00 - 17.00 Woensdag 10.00-17.00 Donderdag 10.00 - 17.00 10.00 - 17.00 Openingstijden: 12.00 - 17.00 10.00 - 17.00 Woensdag 10.00- 17.00 WADDINXVEEN - Apo Yilmaz is blij met zijn nieuwe bezit: het nieuwe restaurant Easy Dinner. Le Mirage is vanaf nu verleden tijd, Easy Dinner is de toekomst. „Ik ben trots op wat ik tot nu toe bereikt hebt”, zegt de onder nemer. „Ik kijk nu alleen nog maar vooruit.” Aanstaande zater dag is de officiële opening van de gelegenheid aan de Kerkweg- Oost. „Dat wordt in ieder geval een groot feest.” Apo is een aantal weken hard be zig geweest met de verbouwing en dat is duidelijk te zien. Een houten vloer, warme kleuren en kaarsen maken het restaurant tot een luxe aangelegenheid. Dat de prijzen van de gerechten toch zo laag kunnen blijven, komt om dat Apo zelf kookt. „Ik ben kok en heb altijd al mijn eigen restau rant gewild”, vertelt hij. „Vanaf het begin is dit mijn uiteindelijke doel geweest." Apo wil het res taurant graag klein houden, zodat hij ook zelf kan blijven koken. Op dit moment is er in het restau rant plaats voor tachtig man. Eén van de specialiteiten van Easy Dinner is dat mensen ook buiten de kaart kunnen bestel len. ,,Als je mij een paar dagen van te voren zegt wat je wil eten, haal ik dat vers in huis en maak ik er wat lekkers van.” Verder hoef je bij Easy Dinner niet alleen bin nen te lopen als je uitgebreid wil ZEVENHUIZEN/ MOERKAPEL LE - De lokale Unie houdt woensdag 22 oktober weer haar najaarsvergadering. Naast een huishoudelijk gedeelte waarin ondermeer de opheffing van de Voor maatwerkadvies naar het Rabobank Financieel Adviescentrum Voor maatwerkadvies en complexe financiële vraagstukken is het nieuwe Financieel Ad viescentrum aan de Tiel- weg 26 in Gouda het juiste adres. Hier bevin den zich alle adviseurs en specialisten die u van maatwerkadvies kun nen voorzien, onder één dak Het nieuwe kantoor is centraal gelegen en goed bereikbaar voor klanten uit Gouda en Waddinxveen. Het be schikt bovendien over voldoende parkeergele genheid. Deze rubriek slaat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. dineren. „Als mensen alleen een voorgerechtje willen, of bijvoor beeld een salade, dan kan dat ook.” Later wil Apo misschien ook lunches gaan verzorgen. „Maar dat ligt een beetje aan wat de markt doet.” De bar die in het restaurant staat, is bedoeld voor mensen die gezellig iets willen drinken. Apo: „Dertigplussers die even willen ontspannen na een dag hard werken, maar geen zin heb ben om thuis te zitten.” Over een maand gaat ook de boven verdieping open, waar zich een loungeruimte bevindt. „Dat is weer net anders: een grote ruim te met veel licht, relaxte banken krijgt u een goed 'beeld van wat er alle maal met een computer mogelijk is. Het goed kunnen gebruiken van Windows staat centraal: Ook léert u de beginselen van een brief typen met Word en zal uitgelegd worden wat Internet nu eigen lijk is. Op vrijdag 31 oktober start ook de cursus ’Word en Windows’, van 9.00 tot 10.30 uur. Deze Word en Windows cursus is voor de meer gevorderde cur sist. Voor deze cursus is enige ervaring met computers noodzakelijk.Ter inlei ding zullen een aantal relevante onder werpen van Windows worden herhaald. Vervolgens leert u een brief corrigeren en mooi op te maken met behulp van Burgemeester Westendorp vertelt leerlingen van ‘t Reigersbos over alles wat bij het burgemeesterschap komt kijken. (Foto: Liesbeth van der Vis.) Het was weer eens zover, een grote chaos met levensgevaarlij ke situaties bij de hefbrug. Don derdagochtend 9 oktober stond ik, zoals elke morgen, voor de slagbomen van onze hefbrug te wachten op drie schepen die passeerden. Dit nam veertien minuten in beslag. En dat voor een tijdstip (07.40 uur) dat vele honderden, ja, u leest het goed, vele honderden scholieren de brug over moe ten richting hun school in Gouda. De extreem gevaarlijke situatie die na het openen van de slagbomen ontstaat, kan niet anders dan vroeg of laat leiden tot één of meer ernstige onge vallen, waarbij een ongeval met dodelijke afloop zeker niet uit gesloten mag worden. Ik weet niet in hoeverre de si tuatie van de verkeersroulatie in combinatie met stoplichten bij de lezers bekend is, vandaar dat ik het maar even weergeef. Ik heb het dan over de situatie die elke dag door velen wordt ervaren. Als de hefbrug open gaat, ontstaat er in een mum van tijd een enorm aanbod aan fietsers, voor het overgrote deel bestaande uit scholieren. De scholieren blokkeren ook de autorijbaan, eenvoudig om dat de fietsstrook totaal niet toereikend is voor het aanbod. Ook de rij automobilisten groeit gestaag, zodat binnen en kele minuten alle kruipunten in relatie tot de hefbrug geblok keerd zijn. Als de brugwachter de brug laat zakken, ontstaat er in mijn ogen een volkomen on verantwoorde situatie. Na het openen van de afsluitbo men gaan als eerste de stoplich ten van de brugweg en de Kerk weg op groen, terwijl het fietserslicht voor de oversteëk Kerkweg-Brugweg rood blijft. Daar zit al een heel groot pro bleem. Welke theoreticus heeft dit uitgedacht? Want wat is de praktijk: het verkeer vanaf de ZEVENHUIZEN - Bij voldoende belang stelling start met ingang van vrijdag 31 oktober nog een nieuwe ronde compu tercursussen voor ouderen (vanaf 55 jaar). De cursussen worden in samen werking met de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle al enige jaren georgani seerd voor de inwoners van de gemeente en worden geheel verzorgd door docenten van de Computeroplei dingen firma Centa. Op vrijdag 31 oktober start de begin nerscursus ’Kennismaken met de com puter, van 10.45 tot I2.15 uur. In acht lessen leert u de computer bedienen met de muis en het toetsenbord en Op 3 november a.s. opent Rabo bank Gouwezoom een nieuw Finan cieel Adviescentrum aan de Tielweg 26 in Gouda. De bestaande kanto ren in het centrum van Gouda en van Waddinxveen worden omge vormd tot bankwinkeis. Zo blijft Rabobank Gouwezoom voor alle bankrelaties, altijd dichtbij. Openingstijden: 12.00 - 17.00 10.00 - 17.00 Woensdag 10.00-17.00 Donderdag 10.00 - 20.00 Vrijdag 10.00-17.00 Waddinxveen GeldkioskZuidplas Geldop name en chipknip opladen: 24 uur per dag. Bij de bankwinkel moet u zijn voor: - antwoorden op uw vragen. - geldopname, stortingen of wisselen, - het aanvragen van cards en bankpassen, - het doorgeven van adreswijzigingen, - het doorgeven van spoed- en periodieke betalingen. - het openen van een rekening, - reis-en annulerings verzekeringen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 13