Huisvesting Historisch Genootschap dichterbij dan ooit COLPA lp Diep in het Dick Brunabos Roodkapje en K3 op Keijzerschool r r Waddinxveense kunst in c Colofon commandant De maandelijkse rubriek van de Agnietenkapel MEDISCHE DIENSTEN y KERKDIENSTEN y Brilmodeü Gewoon bij Oefeningen: S Acties (uitrukken): 36 Natuurlijk Licht Onzichtbaar Modem Kleur details Innovatief Zichtbaar Klassiek Frans Italiaans Scandinavisch Japans Nederlands Burg. Colijnstraat 21 2711 GE Boskoop (0172) 21 46 37 Brillen, Contactlenzen, Optometrie, Ooglaserchirurgie Tip van de maand: OPTIEK Wp V PAGINA 9 WOENSDAG 15 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN MID- (Foto: Liesbeth van der Vis) Groens- Augustus 2003 'De Rank’, herv. Conf., Coene- Groens- Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan Zondag I0.00 uur ds. C. de Jong, Heilig Avondmaal I8.30 uur ds. C. de Jong, Heilig Avondmaal Souburgh Bethelkerk, Bilderdijklaan zondag 9.30 uur ds. H. Schi- paanboord 17.00 uur ds. J.P.J. Voets, Stol wijk De Hoeksteen, Esdoornlaan zondag 9.30 uur ds. T. van’t Veld, Ede 18.30 uur ds. H. Schipaanboord De Morgenster, Sterrenlaan zondag 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. J. de Jong Weekblad voor Waddinxveen is een onafhankelijk weekblad, dat in een oplage van 15.300 exemplaren wordt uitgegeven en verspreid in Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen. Weekblad voor Waddinxveen verschijnt op woensdag. Uitgever Dagblad van Rijn en Gouwe B.V. Alphen aan den Rijn Foto’s van Liesbeth van der Vis vindt u op www.liesbethvandervis.nl coopcollege zondag I0.00 uur ds. H.W. vd Brink, Den Haag, Avondmaal I8.30 uur ds. H.van Oostende, Kapelle I8.30 uur Avondmaal Souburgh dit jaar weer een moeilijke op gave, maar na lang beraadslagen kwam Romy Geitenbeek uit groep vier als winnaar naar vo ren. lingen. „Een expositie moet wel drie, vier weken staan. Het is moeilijk en duur om daar een ruimte voor te hu ren. Nu hadden we geluk, omdat we bij het Waterschap Wilck en Wiericke terecht konden, maar zoiets gebeurt niet vaak.” Hoe het er pre cies uit gaat zien als de loca tie erdoor is, weet Van Ringe- lenstein niet. „Ik kan me voorstellen dat we één vaste avond in de week open zijn en als er bijzondere dingen zijn, misschien wel vaker.” Het pand heeft naast een vaste expositieruimte ook een vergaderlokaliteit, die misschien verhuurd kan wor den aan andere organisaties. Daarnaast biedt het gebouw ook veel bergruimte. „Als historische vereniging heb je dat wel nodig. Soms komen er mensen met iets echt moois aanzetten, maar dat heeft dan nog geen histori- Internet adres: www.brand- weerwaddinxveen.nl Email adres: info@brand- weerwaddinxveen.nl Commandant Brandweer G.J. Huizer. De oefeningen stonden ge heel in het teken van blussen met water. Dit was met de hitte een heerlijke afkoeling. één was er niets aan de hand maar bij de andere was het vlees verbrand wat op het fornuis stond. Nadat wij ge ventileerd hadden en de mel der schoon gemaakt konden wij weer inrukken. 30 augustus drie meldingen op deze dag. Aan de Kanaal dijk stond de berm in de brand. Daarna een automa tisch brandalarm en weer wat later een keuken in de brand. 31 augustus brandlucht. Aan de Linzenakker rook een bewoner een rare lucht. De KC ging ter plaatse en voerde een meting uit. Nadat hij alles had gecontroleerd, rukte hij weer in. Dit was het weer voor de maand augustus; een drukke maand. Bezorging Telefoon: 0900-708 09 00 (I0 eurocent per minuut) I augustus hulpverlening. In één van de flats aan de Pas sage zat een persoon vast met de lift. Onze KC (korps coördinator) heeft deze per soon bevrijdt. Sen 6 augustus 4 maal een automatisch brandalarm. Bij al deze alarmen was gelukkig niets ernstigs aan de hand en konden wij na het resetten van de installatie weer inruk ken. 7 augustus hulpverlening met spoed. Het betrof hier een assistentie van de ambu lance samen met de ladder wagen voor het takelen van een patiënt. Ook hadden wij deze dag nog een automa tisch brandalarm. 8 augustus kleine brand. Op de Al 2 stond de berm in de brand en aangezien de rook een behoorlijke over last voor het verkeer bete kende, werden wij gealar meerd om de brand te 'blussen. 9 augustus kleine brand. Dit was weer een berm brand op de Al 2 maar nu aan de andere kant Ook dit brandje hebben wij geblust voordat er ongelukken ge beurden. I I augustus Op deze dag hebben wij drie meldingen gehad. Twee maal een auto matisch brandalarm (dit be trof een storing in beide in- sche waarde. Je weet dat het over twintig, dertig jaar die waarde wel heeft, dus we zijn blij dat we dat soort dingen dan op kunnen slaan.” De scheiding tussen de Stich ting Huisvesting en het Ge nootschap blijft, ook als het pand er staat. „De bouw grond blijft van de gemeente, wij krijgen het pand en stel len dat ter beschikking van het genootschap. Wij houden ons bezig met het gebouw, het genootschap met wat er in het gebouw gebeurd.” De gemeente beslist over zes tot acht weken over de sub- sidie-aanvraag. Pas dan laat de stichting een architectenteke ning maken en wordt er een definitieve begroting op het plan gezet. „Pas als de ge meente in principe ja zegt, dienen we een definitieve bouwaanvraag in. In 2004 ho pen we dan een start te ma ken met de bouw.” NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost zondag 9.30 uur ds. J. de Jong 17.00 uur ds. A.W. van der Plas Kantoor Zijde 30 2771 EN Boskoop Fax: 0172-212168 Redactie Sanne van der Kolk en Rachel Jobels 0172-420512 E-mail: weekbladvoorwaddinxveen@ rijnengouwe.nl Kopij dient uiterlijk op maandag 16.00 uur in het bezit van de redactie te zijn om in aanmerking te komen voor plaatsing. Bijdragen per e-mail of op floppy verdienen de voorkeur. Advertenties Telefoon 0I72-2I I73I E-mail: verkoopboskoop@rijnengouwe.nl Advertenties kunnen tot dinsdag I 1.00 uur worden opgegeven, IM’ers (ingezonden mededelingen) tot maandag 16.00 uur. GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde zondag 9.30 uur ds.A.C. Brons wijk, Zwolle, Heilig Avondmaal, zittend REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade zondag 26 oktober I0.00 uur mw. R.Thieme-Tiesing, Gouda GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage zondag 9.30 uur leesdienst 16.30 uur ds. G. Zomer,Amers foort Ontmoetingskerk, voorde zaterdag 19.00 uur Woord Communieviering, werkgroep CD zondag 11.15 uur Eucharistie viering, pastor A. vd Helm Controleer de gas aansluiting op lekkage(met een sopje) Controleer de gasslang op scheurtjes (buigen en kijken) Voorkomen is beter dan ge nezen. bouwd.” Er werd een schets gemaakt om tot een prijsbe paling te komen en daaruit bleek dat er ruim 300.000 euro nodig zou zijn voor de nieuwbouw. „Wij moesten dus proberen dat geld bij el kaar te krijgen. Dat is gelukt.” Met toezeggingen uit het be drijfsleven, het opzetten van een verenging van vrienden en natuurlijk een deel subsi die vanuit de gemeenten moet de nieuwbouw tot stand komen. „Vorige week hebben we ons verzoek op subsidie bij de gemeente neergelegd. Nu is het afwach ten tot het college groen licht geeft, dan kunnen we verder.” De stichting heeft ook een exploitatie-opzet achter het plan gezet. „We zijn toch af hankelijk van de gemeente en het bedrijfsleven. We snappen dat de verantwoording daar groot voor is, maar we den ken dat we daar in principe een goed plan voor hebben ontwikkeld.” Om het financiële plaatje rond te kunnen krijgen, heeft de stichting ook gerekend op een stijging van het ledenaan tal met ongeveer hónderd le den.Volgens van Ringelen- stein gebeurt dat automatisch als het Genootschap gaat werken met een vaste expo sitieruimte. „Je hebt de men sen gewoon veel meer te bie den als je eenmaal een eigen locatie hebt.” Op dit moment krijgen leden per jaar vier keer het blad ’Het dorp Waddinxveen’, worden er vier lezingen gehouden en organiseert het genootschap ongeveer twee tentoonstel- weer zover: de lift stopte, maar niemand kon eruit. De brandweer heeft de persoon uit de lift bevrijd. 21 augustus hulpverlening. Voor assistentie van de am bulance moesten wij naar de Justus van Effenlenlaan voor het takelen van een patiënt. 22 augustus hulpverlening. Aan het Reijerskoop te Bo skoop moeten wij een zoek actie doen naar een vermiste persoon in verband met een waterongeval. 22 en 23 augustus Op de ze twee dagen hadden wij drie automatische brandalar men. Bij alle drie betrof het een storing in de installatie. 24 augustus hulpverlening. Aan de Bloemendaalseweg was een koe gaan zwemmen. Bij het verlaten van de sloot kwam zij tot de conclusie dat dit niet ging zonder hulp. Een voorbijganger zag haar worstelen en belde de brandweer. Met vereende krachten hebben wij me vrouw koe weer op het gras geholpen. Zij heeft geen nadelige gevolgen overgehou den aan deze zwempartij. 25 augustus hulpverlening Olie op het wegdek bij de Dreef, dit hebben wij weer schoon gemaakt. 26 augustus hulpverlening. Aan de stoofkade was weer een koe gaan zwemmen, ook deze koe hebben wij weer op het droge geholpen. 28 augustus twee maal een automatisch brandalarm. Bij WADDINXVEEN - Het His torisch Genootschap Wad dinxveen is dichtbij het krij gen van een eigen locatie. De Stichting Huisvesting heeft haar oog laten vallen op het enige oude pandje aan de Zuidkade, op de hoek met de Jan-Dorrekeskade-Oost, en het ziet er perspectiefvol uit, aldus de voorzitter van de stichting G. van Ringelenstein. „We hebben nu een afgerond plan, nog wel in concept vorm, maar we zijn nog nooit zo ver gekomen als nu.” De Stichting Huisvesting, werd in juni 2001 opgericht. Er werd bewust gekozen voor een scheiding tussen het Historisch Genootschap en de huisvestingskwestie. „We zijn een eigen stichting, met een eigen beheer.” Een zestal mensen trekt die kar. Naast Van Ringelenstein zijn ook de heren T.Verweij, P. van der Meulen.T. Bostelaar, G. den Dekker en oudburge- meester C. van der Linden actief in de stichting. In 2001 keek de stichting vooral naar het oude gemeentehuis. „Dat is toen van de baan gegaan”, vertelt Van Ringelenstein. „Toen liet de gemeente we ten dit pand graag in de oude staat te willen houden. Dat was dus perfect voor ons. We zijn een goed jaar bezig ge weest met een plan en toen bleek dat restaureren van dit pand niet mogelijk is.” Bij het restaureren van panden wor den pulspalen gebruikt tegen het scheefzakken en daar kon bij dit pand maar twaalf tot vijftien jaar garantie op wor den gegeven. „Dat kan je na tuurlijk niet doen, daar kost zo’n restauratie veel te veel geld voor.” De stichting kwam dus met een plan voor nieuwbouw, maar dan volledig in de oude stijl. „Het pand blijft identiek hetzelfde, maar het wordt wel allemaal nieuw ge- stallaties) en éénmaal een buitenbrand aan de Sniep- weg. 12 augustus Dit was ook weer een drukke dag met drie meldingen.Twee maal een automatisch brandalarm (de warmte was hiervan de oorzaak) en een koe in de sloot. De automaten hebben wij gereset en de koe heb ben wij weer op het droge geholpen. 13 augustus hulpverlening. Aan de Peter Zuidlaan was de lift gestopt op een plaats waar de mensen er niet uit kunnen. Met een aparte sleu tel hebben wij de deur open gedaan en de persoon uit de lift geholpen. 15 augustus hulpverlening. De Zuidelijke Rondweg was door het lekken van een olietank glad geworden. Met milieu vriendelijke ontvetter hebben wij het wegdek ge reinigd. 16 augustus hulpverlening Aan deVondellaan moesten wij met de ladderwagen as sistentie verlenen aan de am bulance voor het takelen van een patiënt. 18 augustus automatisch brandalarm.Voordat wij uit rukt, was er een melding ge komen van het bedrijf dat de brandweer niet nodig was. 19 augustus kleine brand. Het betrof een bermbrand aan het Noordeinde. Deze was snel geblust. 20 augustus hulpverlening. Aan de Peppélhorst was het Huisarts en apotheek voor alle inwoners van de regio Midden- Holland Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantoortijden: van 17.00 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP) Jan v Beaumontstraat 4 (bij de Jozef-locatie van het GHZ) 2805 RR Gouda tel. (0182) 322 488 (alleen na te lefonische afspraak) Voor spoedmedicatie buiten kantoortijden: van 17.30 uur ’s middags tot 08.00 uur ’s ochtends, tijdens het weekeinde en feest dagen: Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM) Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het GHZ) 2803 ZR Gouda tel. (0182) 69 88 20 www.dam-mh.nl Weekeinddienst dierenarts: A.H.M. Hermans en J.C.H. van Dorst, Kattensingel 17, Gouda, tel. 0182-510958; Woubrechterf 42, Waddinxveen, tel. 0182- 6131 12. Kleine huisdieren spreekuur voor spoedgevallen ieder weekeinde volgens af spraak. J.C. Baas, Jan Dorrekenskade- Oost 36, Waddinxveen, tel. 0182-632051. Dierenkliniek ’Pieter Bas’, me vrouw WWM. Smits en J.B. Cra mer, Prins Bernhardlaan 79, Waddinxveen en Hoge Gouwe 21, Gouda. Voor spoedgevallen ieder weekeinde spreekuur vol gens afspraak, tel. 0182-610462 of 0182-516876. Dierenkliniek Zevenhuizen, drs. WADDINXVEEN/ GOUDA - Verschillende Waddinxveense kunstenaars zijn donderdag 16, vrijdag 17 en zaterdag 18 okto ber in de Agnietenkapel in Gouda te bewonderen. Schilde res Liz Venema organiseerde deze groepstentoonstelling. Naast het werk van deze Wad dinxveense zijn er ook realisti sche stillevens van Jan Neven te bezichtigen. Op de expositie is slechts een klein deel van zijn werk te zien, waaronder een aantal van zijn nieuwste schil derijen. In de schilderijen van Jan Neven gaat het vooral om de compositie en het licht. Licht associeert hij bovendien met het Licht van God. De ruimte wordt gedeeld mèt de uit Waddinxveen afkomstige Jeffrey Sip met grafiek en Arina Weissenbach van Dam met wandkleden en banieren. Daar naast is er werk van verschil lende kunstenaars uit Gouda en omstreken op de expositie aanwezig. De Agnietenkapel is gevestigd aan de Nieuwe Markt 100 in Gouda. De toegang is gratis. Openingstijden van de exposi tie zijn: donderdag van 12.00 tot 17.00 uur en vrijdag en za terdag van 10.00 tot 17.00 uur. MOERKAPELLE - In het kader van de Kinderboekenweek met het thema ’Diep in het bos’ werden er de afgelopen week verschillende activiteiten geor ganiseerd op de Burgemeester Keijzerschool. De Kinderboe kenweek startte met een op voering van het sprookje Roodkapje. De leerkrachten van de school speelden dit sprookje met veel succes voor alle leerlingen. Ook werd er een voorleeswedstrijd georga niseerd voor de groepen vier tot en met acht. Door middel van voorrondes in de klassen konden de kinderen zich plaat sen voor de grote finale. Deze finale vond plaats vlak voor de herfstvakantie in de aula van de school. De leerlingen die in de finale zaten lazen een stukje voor uit een door hen zelf uit gekozen boek.Ze deden dit vol overgave. Het publiek bestond uit alle overige leerlingen en leerkrachten en er was natuur lijk een echte jury aanwezig.Tij- dens het juryberaad was er een spetterend optreden van groep één en twee. Zij voerden een dansje op, op het nummer ’De drie biggetjes’ van K3, geheel in het teken van de kinderboe kenweek. Het was voor de jury CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat woensdag 15 oktober 19.45 uur ds. M. van Kooten zondag 9.30 en 17.00 uur ds. J.G. van Tilburg woensdag 22 oktober 19.45 uur ds. J.G. van Tilburg OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst WADDINXVEEN - Wanneer je afgelopen week de Dick Brunaschool inliep, waande je je bijna diep in een bos. Op de locatie Zuidplashof was in het kader van de Kinderboeken week voor de onderbouw een spannend donker bos ge maakt door ouders van de bi bliotheekcommissie. De leer lingen hadden het bos verder aangekleed met paddestoelen, uilen, spinnen, egels, kabou ters en nog veel meer bosbe woners. De leerlingen ver keerden de hele week menigmaal in het bos. Ze kre gen er onder andere mooie verhalen voorgelezen. Als af sluiting legden alle leerlingen op woensdagmorgen, ver kleed als heks, kabouter, elfje of een andere bosbezoeker, een kabouterspelparcours af, onder leiding van diverse vol- GEVONDEN: Waddinxveen: Poes, cypers, licht van kleur (Nic. Beetslaan). Reu, kooiker, bruin-wit, spaniel, halsband rood (Zuidplaslaan). Poes, pers, schildpad, iets langharig, platte snuit, jong (Schuberthof). Ze venhuizen: Kat, schildpad, rood bruin, beige voeten en streep op neus (De Bonk). Voor gratis registratie en informatie over vermiste en gevonden dieren kunt u bellen 0186-601199. Binnen 24 uur uw melding op internet. Kijk voor recente ge gevens op www.dierencentra- le.nl. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St.Victorkerk, Zuidkade zondag 9.30 uur Eucharistievie ring, pastor A. vd Helm dinsdag 21 oktober 19.00 uur Eucharistieviering, pastor A. vd Helm A//e auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehou den. Deze rechten berusten bij Rijn en Gouwe B.V. c.q. de betreffende auteur. wassen heksen en een grote boze tovenaar. Ook op de bo venbouwlocatie Sperwerhoek was een Dick Brunabos te vinden. De ’bomen’ voor beide bos sen werden aangeleverd door de plantsoenendienst van de gemeente Waddinxveen. De Kinderboekenweek werd op de locatie Sperwerhoek geo pend met het ten gehore brengen van enkele bostunes, woudliedjes en wildgezang. Als afsluiting hadden de leer lingen op suggestie van de na tionale Kinderboekenweekor- ganisatie schitterende boomhutten ontworpen en gemaakt. De boomhutten staan nog enige tijd in de Dick Brunaschool tentoongesteld en er zijn er ook enkele te zien op www.dickbruna- school.nl. JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Troostraat 10.00 uur Openbare toespraak I 1.00 uur Wachttorenbespre king RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Samenkomsten worden ge combineerd gehouden met de M.C. Pilgram, Zuidplasweg la, Zevenhuizen, leder weekeinde spreekuur volgens afspraak, voor spoedgevallen tel. 0180- 631451 of 06-11163246, voor minder dringende vragen: vra- gen@dierenkliniekzevenhui- zen.nl. ALGEMEEN MAATSCHAPPE LIJK WERK VIERSTROOM Bezoek en postadres: Station straat 12, 2741 HS Waddinx veen. Spreekuur: maandag t/m donderdag van 09.00 tot 10.00 uur. Telefoonnummer: (0182) 623 040. Na 10.00 uur wordt u automatisch doorverbonden metVierstroom Zorglijn centra list die uw boodschap aanneemt. JEUGDGEZONDHEIDSZORG 0-4 Inloopspreekuur Consultatiebu reau, maandag 11.00 tot 12.30, Stationstraat 12,Waddinxveen. Avondspreekuur Consultatiebu reau, 2e en 4e maandag vanaf 17.00 uur www.vierstroom.nl voor meer informatie. VERSLAVINGSZORG DEN-HOLLAND Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda. Tel.nr. 0182-563500, fax.nr. 0182-563521. Bereikbaar maandag t/m vrijdag 09.00-17.00 uur. AI-anon/Alateen is een zelfhulp groep voor kinderen, vrienden en familie van alcoholisten. Voor meer informatie: Joke 0182- 612765 of Marieke 0182- 503773. Voor problemen met alcoholge bruik: Anonieme Alcoholisten Werkgroep Gouda, Peperstraat 56, Postbus 30,2800 AA Gouda. Tel.nr. 0182-519712 of 0653875058 (dag en nacht). Het pand waar de Stichting Huisvesting van het Historisch Genootschap Waddinxveen haar oog op heeft laten val len. „We zijn dichterbij dan ooit”, aldus de voorzitter. I! Z’ i

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 9