Senioren weer veilig op de weg door Broemtest Wandelen langs het dorp nog zichtbaar is’ ©^0@®@Os [n)®F(o]gO®© Gemeente vraagt inwoners naar woonsituatie 4F- OZB veel minder omhoog! ’waar Ka Oudercursus Extra Gestoord VOORBROOD 0172 21 37 15 info@loo.nl LEZERS SCHRIJVEN Rectificatie HYPOTHEKEN gedrag Rijvaardigheidstest voor 55-plussers groot succes U koopt toch ook niet het eerste het beste huis? ‘Een puber in huis’ jeugddisco in De Paddestoel 1 o O) o Bel voor meer info: 0182 51 33 23 of mail naar: aertsglas@planet.nl 27 40 ‘Hypotheekrente 5 jaar vast, effectieve rente 4,15%. Vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. DOORLOPENDE MEUBELSHOW klassiek koloniaal modern design romantisch VAN DER LOO HYPOTHEKEN C VERZEKERIN G EN 5 jaar: va. 3Z8%* o a--', ■«■WW WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 17 (Liesbeth van der Vis.) John Verbeek PENSIOENEN Altai 0 MM ADVIES b BEMIDDELING 1 o 3 O I SWW is blij dit jaar weer een BROEM-test te mogen geven. De vorige keer was in 1997. „We zijn afhankelijk van subsi dies van de provincie en de ge meente, die bepalen waar de BROEM-test wordt gehouden”, vertelt Hes. 33 Voor wat betreft de afvalstoffenheffing is er ongeveer vijf euro verschil tussen één- en meerpersoons huishoudens. Het zijn nog altijd forse verhogingen voor al voor mensen met een kleine beurs, die ook nog andere regeringsmaatregelen voor hun kiezen krijgen. Het college betreurt deze verhogingen, maar ze zijn echt noodzakelijk voor onze gemeente om niet in de rode cijfers te be landen. Dat veel andere gemeenten soms nog for sere stijgingen doorvoeren en dat Wad- dinxveen jarenlang de OZB met niet meer dan de inflatie heeft verhoogd is wel een realiteit, maar geen troost. Voor Waddinxveners met een zeer laag in komen (bijstandsuitkering of net iets meer) is er overigens de mogelijkheid van kwijt schelding (aan te vragen op het moment dat u de aanslagen krijgt). De Raad doet op 29 en 30 oktober een uitspraak over de voorgestelde lastenver zwaring. Dirk Lont, wethouder Financiën Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van C1000 Passage 208, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Wandelen vanaf de hefbrug langs oude gebouwen in Waddinxveen, was één van de activiteiten tij dens het bezoek afgelopen week van woningbouwvereni ging Stavebni Bytove Druzstvo Pelhrimov aan Waddinxveen. Tijdens die wandeling werd een bezoek gebracht aan de Dorpsstraat 119 Zevenhuizen ZH Telefoon 0180 - 63 11 11 Fax 0180 - 63 30 24 www.voorbrood.nl Openingstijden: op werkdagen tot 18.00 uur; vrijdag koopavond tot 21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur; zondag gesloten. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Per abuis hebben wij vorige week vermeld dat de Stimu- leringsgroep Vrijwilligers werk 5 jaar de tijd heeft om alles af te ronden en dat zij eind volgend jaar moeten rapporteren bij het rijk, omdat zij een deel van het geld betalen. Dit is ech ter niet juist. De Stimule- ringsgroep Vrijwilligerswerk heeft bij de gemeente een budget voor 3 jaar. Eind vol gend jaar dient er echter al verantwoording te worden afgelegd bij het rijk. Dit laat ste is omdat zij van het rijk een subsidie hebben gekre gen. Die verantwoording gebeurt echter door het college en de Stimulerings- groep Vrijwilligerswerk rap porteert op regelmatige ba sis aan het college. behoefte van de Waddinxve ners in te kunnen vullen voor een aantal nieuwe bouwprojec ten. In de visie komt te staan welke nieuwbouw op Triangel en op andere plekken komt, de manier waarop vergrijzing het hoofd kan worden geboden, hoe starters op de woning markt beter aan de bak kunnen komen en hoe bestaande buur ten prettig leefbaar kunnen blij ven. Vragen in de enquête gaan over de huidige woning, de buurt, mogelijkheden ter verbetering en mogelijke verhuiswensen. De vragenlijst gaat naar men sen die nu al een woning heb ben. Starters op de woningmarkt, meestal mensen die nu nog thuis wonen, krijgen binnen kort een andere mogelijkheid om hun woonwensen naar vo ren te brengen.Voor het maken van de enquête is het Onder zoeksbureau OTB van de Uni- versiteit Delft ingeschakeld. De vragenlijst is besproken met al lerlei maatschappelijke organi saties. De uitkomsten van het onderzoek zijn vóór de kerst beschikbaar, zodat de gehele Woonvisie begin 2004 ter be spreking gereed is. WADDINXVEEN - Volgende week krijgen tweeduizend in woners van Waddinxveen een enquête in de bus over hun woonsituatie. De uitkomsten van deze enquête worden ge bruikt om inzicht te krijgen in de gemeentelijke woningbe hoefte in de komende jaren. Daarom vindt de gemeente het belangrijk dat iedereen zijn of haar mening nu laat horen. Dit inzicht in de wensen van de be woners wordt gebruikt voor het opstellen van een gemeen telijke Woonvisie. De gemeente laat deze Woon visie opstellen om de woning- GLASZETTEN Zaterdagmiddag half drie. Plot seling komt er een zwart au tootje het doodlopende stukje van het Papaverveld inge scheurd. De (jonge) bestuurder van de auto geeft nog meer gas en draait drie kleine rondjes op het grasveld. De kluiten sprin gen in het rond, de banden la ten diepe sporen na. En floep, weg waren de knapen, de be woners in verbijstering achter latend. Kunnen die gekken met hun gestoord gedrag voortaan gaan fietsen? Frans Bos Medewerkers van een woningbouwvereniging in Pelhrimov bezoeken tijdens deling de Remonstrantse kerk. voor een dag als deze, dus we zou den hem graag met regelmaat willen geven.” Omdat er maar tien ritinstructuers beschikbaar waren, die lek zes ritten kun nen rijden op één dag, was er maar plaats voor zestig deelne mers. „We hebben zelfs men sen moeten weigeren.” Daarom geeft de stichting aan staande vrijdag een extra theo- rieochtend, voor alle BROEM- deelnemers die nog vragen hebben, maar ook voor alle an dere senioren die aan het ver keer deelnemen. „Ook voetgangers en bijvoor beeld scootmobiels zijn ver keersdeelnemers en ook voor hen zijn er regels veran derd.” Voor de extra theorieles hoe ven mensen zich niet in te schrijven; iedereen die intersse hefet kan Vrijdag vanaf half tien binnenlopen I het Anne Frank Centrum (Jan van Bijnenpad). meet zowel de reactietijd, de tijd die je nodig hebt om het gaspedaal los te laten en de rem aan te raken, als de rem- tijd, de tijd die nodig is om de auto tot stilstand te brengen. Bij elkaar mogen die twee niet langer zijn dan 1,5 seconde. Budding: „Dit heeft natuurlijk „Er is veel belangstelling te maken met de slogan: houd twee seconden afstand.” De uitslagen werden onder vier ogen met de betreffende deelnemer besproken. „Als ie mand boven de 1,5 seconden komt, vergelijken we dat met de uitslag van de ritinstruc- teur”, aldus Budding. „Heeft de persoon dat ook slecht gedaan, dan gaan we een gesprek aan: is het nog wel verantwoord als u op de weg zit? Meestal doen we dit in combinatie met de plaatselijke politie en familiele den.” Niemand werd dus aan zijn lot over gelaten. Van elke test kre gen de deelnemers een formu- ineens stopbalken op de .lier mee naar huis. Ook ontvin gen zij naslagmateriaal van SWW: een boekwerk met daarin alle verkeersregels, di rect gelinkt aan hun formulie ren. Hes: „Dan kunnen ze thuis alles nog even op hun gemak nakijken.” andere groep kreeg theorieles en de derde groep onderging de testen. De theorielessen le ken het belangrijkste. „Mensen hebben duidelijk veel te vra gen”, vertelt Pauline Hes van de Stichting Waddinx- veens Wel zijnswerk (SWW), die de or ganisatie van deze dag op zich nam. „Er is ook zo veel veranderd in het verkeer. Sommige mensen hebben al vijftig jaar hun rijbewijs.” De reactietest trok ook veel aandacht van de deelnemers. „Het is heel moeilijk om in een simulator te zitten”, zegt een deelneemster. „Daarbij is het ook nog een automaat, dat ben je helemaal niet gewend.” In de simulator legden de deelne mers een afstand van 2,8 kilo meter af. Onderweg kwamen er weg, waarop de deelnemers moesten remmen. „Natuurlijk gebeurt dat in het echte leven nooit”, legt Jan Budding, vrijwil liger bij 3VO uit. „Maar een kind dat zomaar de weg op springt, gebeurt wel.” De test WADDINXVEEN - In het ka der van de beleidsnota ’Jeugd beleid in de groei’ organiseert het Opvoedbureau in Waddinx veen in samenwerking met het Coenecoop College een cursus voor ouders van pubers. De cursus bestaat uit vijf bijeen komsten van twee uur. Hierin wordt aandacht gegeven aan de ontwikkeling die de puber doormaakt, maar u kunt ook nieuwe ideeën opdoen over de aanpak in deze fase: hoe onder handel je, hoe help je hen zelf standig te worden. Verder is er gelegenheid voor vragen uit de eigen situatie en voor het uit wisselen van ervaringen. De cursus staat open voor alle ouders van leerlingen uit het voortgezet onderwijs uit de ge- meente Waddinxveen, óók ou- ders die geen leerling op het Coenecoop College hebben. De cursus wordt gegeven door Francies Ochtman en Piéta Ja cobs van het Opvoedbureau Midden-Holland. De cursusdata zijn: 3, 10, 17 en 24 november en I december. Opgeven voor 28 oktober. De kosten bedra gen 15,- euro per persoon. Voor meer informatie of het opvragen van een folder, Fran cies Ochtman, tel. 0182- 573933. WADDINXVEEN - De Padde stoel (Lijsterbesstraat 18) houdt vrijdag 31 oktober een extra jeugddisco. De voorver koop voor deze extra disco is op maandag 27 oktober in het gebouw van De Paddestoel van 19.30 uur t/m 20.00 uur. Kaart jes, alleen verkrijgbaar op ver toon van PaddiePas, kosten 1,50. Ook deze PaddiePas kan op deze voorverkoopavond worden aangevraagd, neem daarvoor een pasfoto en een geldig legitimatiebewijs mee zo dat je leeftijd gecontroleerd kan worden. De disco is toe gankelijk voor kinderen van .9 t/m 14 jaar.Voor meer informa tie: WWW.PADDIE.NL.NU bezoek in Waddinxveen. Naast de wandeling werd ook een bezoek gebracht aan de woonzorg appartementenflat voor ouderen ’Gerard Goos- sen’ in Rotterdam, aan een wooncentrum in Gouda voor mensen met een verstandelijke handicap en aan een kaasma kerij in Reeuwijk. WADDINXVEEN - Veel 55- plussers kunnen weer opge lucht ademhalen - ze weten nu zeker dat ze zonder gevaar op de weg zitten. De tweede Wad- dinxveense BROEM-test, een rijvaardig heidstest voor senio ren, vond af gelopen vrij dag plaats in en rond het Anne Frank- centrum. Naast een theorieles en een gehoor-, ogen- en reac tietest, mochten de senioren ook in hun eigen auto een ritje maken met een ritinstructeur. „Ik heb veel geleerd”, vertel één van de deelneemsters (71 jaar). „Ik heb gemerkt dat ik veel te snel rij, dat is er in de loop der jaren ingeslopen. Ook wist ik bijvoorbeeld niet dat je verplicht bent de hele invoeg- strook te gebruiken.” De BROEM-test werd in twee dagdelen gegeven. Per dagdeel werd de groep in drieën ge deeld: één groep ging met de ritinstructeurs aan de slag, een Remonstrantse kerk aan de Zuidkade. Motto van de wandeling was: ’Waar het oude dorp nog zichtbaar is’. Zeven medewer kers van deze woningbouw vereniging waren op uitnodi ging van de Stichting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov drie dagen op een wan- (Foto: Liesbeth van der Vis.) In het Weekblad van vorige week (15 ok tober) stond op de voorpagina het bericht "OZB-verhoging blijft onder de honderd euro". Het bericht is helaas onvolledig en de kop suggereert een veel te hoge stijging van de OZB. De voorgestelde verhogingen van de be langrijkste lokale heffingen, uitgaande van de waarde van een gemiddelde woning in Waddinxveen 133.186,00),zijn als volgt: huurder eigenaar OZB 12 Afvalstoffenheffing 40 Rioolrecht - z’ C e. i i J M|

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 17