Wijn proeven bij Johan Schalk Rabobank Gouwezoom breidt uit met F 2 Mïi W 4 u Aantal geweidszaken deze zomer niet afgenomen Financi JMI SMOKING I Commissie keurt Speelgoed bij Cl000 Voetballen en kegelen in de herfstvakantie €199.- i s langdurigheidstoeslag goed 11 Paanakker Af Onder Kindervoor- 1 4» tt 111 11 stelling in theater RUIM1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD H invloed rijden Bereikbaarheid tijdens het verhuisweekend JS WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 22 PARTYOVERHEMD VLINDERSTRIKJE Woninginbraken 8 CAMMERAAT 4H ast Auto-inbrekers aangehouden Veel snelheids overtredingen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN UITSLUITEND VOOR BEZORGKLACHTEN Waar moetje bij Rabobank Gouwezoom zijn voor... Rabobank Uw specialist in dakkapellen G .-ff ha De Koornmolen bij RTL4 Bezoek de Open Dag van het Rabobank Financieel Adviescentrum. Zaterdag 15 november 2003 van 10.00 uur tot 16.00 uur. 1 w I Gouda i ■F 1 T 6 Foto: Liesbeth van der Vis T (0182) 619 051/610 997 Groenhovenpark „Er wordt dan een groot aantal wijnen ter keuring aan geboden”, vertelt Schalk. „Ter plekke kan de gewenste wijn dan besteld worden.We hebben dit jaar veel wijnen uit Californië, Frankrijk en een paar primeurs uit Italië op de proeftafels.” In verband met de verplaatsing van de tele fooncentrale is de bank op vrijdagmiddag tussen 12.00 uur en 13.00 uur voor dringen de zaken alleen telefonisch bereikbaar via het noodnummer (0182) 64 35 55. Na 13.00 uur bereikt u ons weer via (0182) 64 33 33. kels omgevormde kantoren, zoals de geld automaat, de binnensealbagautomaat, de dag- en nachtkluis en de muntrollenauto- maat blijven gewoon in gebruik. De aanwe zige medewerkers helpen klanten daar graag bij. Dagelijkse bankzaken via de lokale kantoren en internet Voor de dagelijkse bankzaken, zoals geld Alle adviseurs van het adviescentrum zijn bij voorkeur op afspraak voor klanten beschik baar. Wanneer een bezoek aan het Rabo bank Financieel Adviescentrum niet moge lijk is, dan bezoekt de adviseur de klant thuis, op het bedrijf of ontmoet men elkaar in een van de bankwinkels. Uiteraard is de adviseur ook telefonisch, per fax en per e- mail bereikbaar. ning, voor een bedrijfsfinanciering tot bedrijfsoverdracht; klanten, maar ook niet- klanten zijn welkom in het Rabobank Financieel Adviescentrum. opnemen, storten, wisselen of een rekening openen, kunt u gewoon in een van onze bankwinkels aan de Kleiweg of Ruigenburg in Gouda of Kerkweg Oost in Waddinxveen terecht. Veel andere bankzaken zijn natuurlijk ook via www.rabobank.nl op internet te rege len. Op elk gewenst moment en waar men maar wil. Topkwaliteit in maatwerk Onze dakkapellen zijn: - van duurzaam hardhout - voorzien van volkern-beplating - onderhoudsarm - prefab-gefabriceerd - in 1 dag geplaatst - inclusief 10 jaar garantie Rabobank r Gouwezoom - het antwoord op eenvoudige vragen: in een van onze bankwinkels aan de Kleiweg en Ruigenburg in Gouda of Kerkweg Oost in Waddinxveen; - de 'dagelijkse' financiële boodschappen: gewoon in een van onze bankwinkels; - een persoonlijk adviesgesprek: het Financieel Adviescentrum aan de Tielweg 26 in Gouda. De adviseurs van het Rabobank Financieel Adviescentrum zijn op de volgende dagen op afspraak beschikbaar: Op maandag en donderdag van 10.00 tot 20.00 uur. Op dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Bezoektijden safeloketten: zonder afspraak van maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. ZEVENHUIZEN - De Ze ven Muzen organiseert za terdag 25 oktober dekin- de rth eate r voo rs te 11 i ng ’Pierewaaien’, gespeeld door Theater Snater. De voorstelling gaat over Emil die een buitenbeentje is.Tenminste dat vinden zijn drie giechelzusjes en de knorrige buurman Bullebak. Veel vrienden heeft hij niet, maar wel heel bijzondere; Zsa Zsa, zijn beste vriendin, pierewaait van de pimpel paarse poolster naar Jubeljana. Emil zou dolgraag meewillen maar hij is te zwaar. Daarop weet kleine Rik, de dakwouter, wel raad. Aanvang voorstelling: 14.00 uur. Plaats: Dorpshuis Swan- la. Entreeprijs: 3,50 euro. Voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 9 jaar. Kaartverkoop bij reisbureau De Zwaluw of voor aan vang bij de zaal (maar vol is vol). Voor meer informatie: Conny Smal: 0180-633863. Bij theaterbezoek als kin derfeest is er de mogelijk heid van een arrangement, op te geven bij Dorpshuis Swanla. gen wat activiteiten opzetten, maar he laas zit ik gebonden aan mijn aantal uren en moet ik alles op dezelfde dag aanbie den.” Afgelopen maandag startte Roland een cursus striptekenen voor de jeugd, in de bibliotheek van Zevenhuizen. In vier les sen, elke maandag van 16.00 tot 17.00 uur, wil hij de jeugd inzicht geven in het tekenen van strips. Komende vrijdag kan de jeugd van 10 tot en met vijftien jaar weer naar de kidsdisco. Die wordt gehou den van 19.00 tot 23.30 uur in La Bara- q U eFoto: Liesbeth van der Vis. Bel (0900) 708 09 00 (10 eurocent per minuut) o 4Mt Rabobank Gouwezoom, altijd dichtbij. 46. MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) WADDINXVEEN - De Waddinxveense slijterij Bottelier Johan Schalk bestaat vijf jaar. En ook dit jaar organiseert Schalk, net als de vier voorgaande jaren, een herfstwijn- proeverij. Op maandag 27 oktober zijn alle Waddinxve- ners vanaf 20.00 uur welkom in Hotel-café Restaurant De Unie (Kerkweg Oost). een Anw-uitkering. De toeslag is een bedrag per huishoudty- pe, dat bedoeld is als aanvulling op het sociaal minimum Voorgesteld wordt aan gezin nen 450,- euro te verlenen, aan alleenstaande ouders 400,- eu ro en aan alleenstaanden 300,- euro. Deze regeling geldt voor dit jaar nog en wordt in één keer uitbetaald. Er is vanaf 2004 geen afwijking mogelijk van de voorgestelde bedragen. Wel kan in 2003 nog gebruik wor den gemaakt van de Regeling bijdragen maatschappelijke ac tiviteiten, met verstrekkingen aan huishoudens met school- In de afgelopen vier maanden zijn controles gehouden op het gebied van de draagplicht auto gordel en bromfietshelm, de ge sloten verklaringen in Boskoop en Waddinxveen. Bij verkeers controles in het gebied zijn de afgelopen vier maanden vanwe ge het rijden onder invloed in totaal 23 bestuurders geverba liseerd. In Waddinxveen zijn bij zes controles 240 overtredin gen geconstateerd voor te hard rijden, in Boskoop zijn bij vijf controles 224 overtreders be keurd. De Zijde in Boskoop zal dit jaar met een zekere regel maat op snelheid gecontro leerd worden. Op die manier wordt na de aanpassingen van deze weg inzicht gekregen in het verkeersgedrag. WADDINXVEEN - De politie hield op zaterdag 18 oktober rond 01.45 uur op de Koningin Wilhelminaplein een 28-jarige automobilist uit Waddinxveen aan. De man verkeerde ver moedelijk onder invloed van al cohol. De aan het bureau ge houden ademanalyse gaf als uitslag 340 ug/l. (limiet 220 ug/l.) ZEVENHUIZEN - Zaterdag 25 oktober zullen de opnames bij Landal De Koornmolen voor de 13-delige televisieserie ’Be stemming Nederland’ worden uitgezonden door RTL4. ’Be stemming Nederland’ speelt zich af op 13 locaties, verspreid over Nederland, waarbij in ie dere uitzending de onbekende en bijzondere plekken in een bepaalde regio in Nederland worden belicht. Eén van deze locaties is dus het nieuwe park aan de Tweemanspolder. In de uitzending beleven presentato ren Mariska van Kolck, Joris Lutz en Stella Gommans samen met twee families de mooiste plekjes in onze omgeving. ’Be stemming Nederland’ is nog tot half november te zien op za terdagavond 18.55 uur bij RTL 4. Het programma wordt her haald op zondagochtend 09.40 uur. Aan het programma is ook een internetsite www.bestem- mingnederland.nl gekoppeld. WADDINXVEEN - Dit najaar komen zelfs de allerkleinste kunstenaars aan hun trekken bij Cl000. In deze supermarkt kunt u van 27 oktober tot en met 6 december sparen voor creatief speelgoed van Young Artist. Er zijn vijftien verschil lende koffertjes met diverse thema’s als wenskaarten ont werpen, stempelen of kliederen met klei. Spelenderwijs ontdek ken uw kinderen wat ze het leukste vinden en waar ze goed in zijn. Men kan sparen voor de volgende koffertjes: haarfrut- sels, waskrijtjes, mozaiekkoffer, knutseldoos, mode ontwerper, WADDINXVEEN/MOERKAPELLE - Jon geren in Zevenhuizen en Moerkapelle hoefden zich niet te vervelen in de herfstvakantie. Zij konden deelnemen aan een voetbaltoernooi, playstationmid- dag en een kege(wedstrijd. „Alle activi teiten werden druk bezocht, met het voetballen hadden we zes teams, bij de kegelwedstrijd en playstationmiddag wa ren zeker veertig jongeren aanwezig” vertelt jongerenwerker Roland Meivogel. Roland organiseert in de meeste school vakanties jeugddagen als deze. „Het lief ste zou ik in elke vakantie op diverse da- Financieel Adviescentrum ook het juiste adres voor bedrijfsadvies Financiële vraagstukken van bedrijven zijn zelden eenvoudig. Om hier de juiste tijd en aandacht aan te kunnen schenken, werkt de bank vanaf 3 november bij voorkeur op afspraak. Daarom verdwijnt de bedrijvenba- lie die in de hal van de bankvestigingen staan. Alle apparaten in deze tot bankwin- In verband met de verhuizing sluiten alle kantoren van Rabo bank Gouwezoom hun deuren van vrijdag 31 oktober aan staande om 12.00 uur tot maandag 3 november 12.00 uur. Tijdens de verhuizing kunt u onze geldautomaten, chipknip- oplaadpunten en geldstortautomaten die van buitenaf bereikbaar zijn, gewoon gebruiken. In de afgelopen periode vonden diefstallen uit auto’s plaats op Op 3 november aanstaande opent Rabo bank Gouwezoom een nieuw Financieel Adviescentrum aan de Tielweg 26 in Gouda. Hier bent u voor maatwerkadvies en met uw complexe financiële vraag stukken aan het juiste adres. Dit nieuwe kantoor is centraal gelegen en goed bereikbaar voor klanten uit Gouda en Waddinxveen. Het beschikt bovendien over voldoende parkeergelegenheid, een rolstoelingang en een lift. T (0182) 64 33 33 voor particulieren en (0182) 64 34 44 voor bedrijven F (0182) 64 33 00 voor particulieren en (0182) 64 34 00 voor bedrijven E info@gouwezoom.rabobank.nl I www.gouwezoom.rabobank.nl Rabobank Financieel Adviescentrum Tielweg 26, Postbus 333, 2800 AH Gouda Voor maatwerkadvies naar het Rabobank Financieel Adviescentrum Vanuit het Financieel Adviescentrum laat Rabobank Gouwezoom haar klanten nog meer profiteren van het complete diensten pakket. Alle adviseurs en specialisten die u van maatwerkadvies kunnen voorzien, bevinden zich hier onder één dak. Daardoor is de bank in staat om de kwaliteit van het financieel advies ver der te verbeteren. En dat komt de klanten van de bank alleen maar ten goede. Voor een hypotheekadvies tot vermogensplan- kleikoffer, stempel kleur, kleurmat, wenskaarten ont- werpset, design stempelple- zier, gipsvormen koffer, plak kleurkunst, ballonnen decora ties, spons verfkoffer en schil deren op nummer. Sparen voor deze actie van C1000 gaat vanzelf.Voor iedere 10 euro die u bij Cl000 be steedt, ontvangt u een waarde- cheque. Tegen inlevering van 5 waarde- cheques betaalt u voor een koffertje 2,99 euro. Wilt u de koffertjes zonder waardeche- ques aanschaffen, dan betaalt u 5,99 euro per koffer. Vergeleken met de afgelopen vier maanden is het aantal wo ninginbraken gedaald maar ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar gestegen. Opvallend is wel een relatief hoog aantal van 20 in juni 2003. In de zo merperiode is extra gecontro leerd bij woningen waarvan de bewoners vakantiekaarten naar de politie hebben gestuurd. Een heler van een woninginbraak, waarbij een kluis werd ont vreemd, is aangehouden. Na zorg slachtoffer na enkele we ken werd vanuit het team vormgegeven (naast bureau Slachtofferhulp) en een enquê te over de behandeling bij aan gifte doen werd gehouden. Vervolg van pagina I De laatste vier maanden is het aantal geweldzaken gelijk geble ven ten opzichte van de eerste vier maanden van dit jaar. Toch tellen de acht maanden van 2003 al meer incidenten dan in dezelfde maanden van 2002. Kwamen vorig jaar tot en met augustus 123 meldingen bin nen, dit jaar ligt dat aantal op 150. Veel daaronder valt onder eenvoudige mishandelingen. Zwaar lichamelijk letsel werd toegebracht in een horecazaak, daarbij werd een verdachte aangehouden. Van de vijf straat roven in dit gebied, zijn er twee opgelost. In die gevallen wer den respectievelijk drie en één verdachten aangehouden. Bij de aanhouding van één van hen, werd geweld tegen politie ge bruikt. Bij het NS-station Wad dinxveen werd een persoon bij een schermutseling gestoken, de verdachte is voorgeleid en in bewaring gesteld. Een inwo ner van Boskoop is ter zake straatroof aangehouden. de meest uiteenlopende plek ken in Waddinxveen en Bo skoop. Tot nu toe in 2003 zijn er dertien verdachten aange houden. Auto-inbrekers lijken niet bewust en frequent op be paalde plekken hun slag te slaan, maar het gaat om ’gele genheid maakt de dief’. Medio oktober 2003 houdt het poli tieteam daarom een tweede preventieactie. Doel is om be stuurders meer bewust te ma ken dat kostbare voorwerpen niet of niet zichtbaar in hun voertuig achter te laten. Wat opviel bij de inbraken in de af gelopen periode is dat er rela tief veel computers uit auto’s werden ontvreemd. De ge meente Waddinxveen heeft op enkele plaatsen de bekende bordjes ’Op slot - Buit eruit’ geplaatst. Hu MfTM <fe prqsvafl- E®r. vat zX' *A<**<' Waddinxveen TT Ik BOUWTECHNIEK II WADDINXVEEN - De com missie Welzijn, Educatie en Zorg bracht 9 oktober een gunstig advies uit voor de ge plande langdurigheidstoeslag. Op I januari 2004 treedt de Wet Werk en Bijstand in wer king. Hierbij moet rekening worden gehouden met een be perking van de mogelijkheden ten aanzien van het gemeente lijk minimabeleid en bezuinigin gen op de bijzondere Bijstand. In ruil hiervoor komt een lang durigheidstoeslag voor diege nen die geen kans op werk hebben. Degenen die voor de langdurig heidstoeslag in aanmerking ko men moeten 23 jaar of ouder en niet ouder dan 65 zijn. Men moet ononderbroken vijf jaar of langer een inkomen hebben op of onder het bedrag van de van toepassing zijnde bijstand snorm. Gedeeltelijke vrijlatin gen van inkomen uit arbeid worden buiten beschouwing gelaten. Bovendien mag het vermogen voor een alleen staande niet meer bedragen dan 4975,- euro en voor een al leenstaande ouder en voor ge huwden tezamen niet meer dan 9950,- euro. Er wordt geen ver strekking gedaan aan personen met een uitkering, die is gerela teerd aan werk zoals WW of WAO, tenzij men tachtig tot honderd procent arbeidsonge schikt is. Wel wordt de toeslag uitgekeerd aan personen met gaande kinderen en aan 55- plussers en van de bruin-wit- goedregeling, bestemd voor personen met een inkomen la ger dan honderdtien procent van het minimumloon, die een nieuwe ijskast, wasmachine, stofzuiger en dergelijke nodig hebben. Verstrekking van de langdurigheidstoeslag nog in dit jaar heeft als voordeel dat het kan worden gebruikt voor de dure decembermaand. Gerekend naar de peildatum van 31 augustus 2003 komen voor de langdurigheidstoeslag 127 personen in aanmerking, waarmee dan een bedrag is ge moeid van 45930,- euro. (A.B.) AmwscMeweg Burgemeester temetstogtf z

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 22