Trainer Kerkhof wil met Moerkapelle meedoen om prijzen vanbunningen nu 14.650,- FordFocus Cool Edition Maartje ten Barge verpulvert persoonlijk record na succesvolle schaatskamp Korbis viert kampioenschappen normaal v.a. 17.150,- Dubbel verlies voor Flyers Heren I Ofc' Voetbal komend Verlies voor Waddinxveen Winst Dames Van Uden- met de inruilpremie van maar liefst 2.500,- De Gouwe weekeinde A PAGINA 39 WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN www.ford.nl De Focus Cool Edition is uitgerust met o.a.: airco abs elektrische ramen c.v. a.b. boardcomputer radio/cassettespeler 2x airbags Veel strijd bij Schaakvereniging Moerkapelle •wF focus A ui,, 1 inruilpremie per auto. Inruilauto moet minimaal 3 mnd. op uw naam staan. Geldig voor particuliere aankopen v.a. 01-09-03. Uiterlijke registratiedatum is 30-11-03. Premies incl. BTW, catalogusprijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verw.bijdrage. Afgebeelde auto’s kunnen afwijken van standaardspecificaties. alphen bodegraven gouda uithoorn waddinxveen woerden sportlaan 17 noordkade 16 wagenmakersweg 1 met maar liefst 3 seconden naar 52,60. Ook Maaike Hoek stra steekt in een goede vorm. 5 in de laatste competitieron- de. Ook de jeugd leverde eën aantal kampioenen af: bij de De Alphenaar Peter Kerkhof (44) volgde afgelopen zomer Andre Ramsteijn als trainer van de selectie van de voet balvereniging Moerkapelle op. In het afgelopen seizoen was Kerkhof trainer van de B-juni- oren van Alphense Boys nadat hij eerder in het seizoen als trainer was opgestapt bij Roh- da’76 in Bodegraven. Zijn pe riode bij Rohda’76 is voor Pe ter Kerkhof een gesloten boek, over zijn periode bij de B-junioren van AB zegt hij: „Het liep niet zo lekker toen ik het overnam.Voor mezelf heb iKde zaken eerst op een rijtje gezet waarna ik toch een leuke periode met die gasten heb gehad. We zijn op de vijf de plaats geëindigd. Het trai nen van senioren vind ik ech ter leuker dan het werken met jeugd.Vandaar dat ik toch weer naar een functie als seni orentrainer omkeek. Met de voetbalvereniging Moerkapelle kwam ik in contact doordat RienTamerus (oud-speler van Moerkapelle en oud-trainer van Alphense Boys) bij Paul Bahlmann, die tien succesvolle jaren als trainer bij Alphense Boys heeft gehad, informeerde of ik zin had om trainer van Moerkapelle te worden. Er was op dat moment nog geen concrete belangstelling van andere clubs. Die kwam wel nadat ik rond was met Moer kapelle. Ik had Moerkapelle niet zien spelen, maar ik ben puur op mijn gevoel afgegaan. Nadat ik met het bestuur een onderhoud had gehad heb ik ook nog met enkele spelers gesproken. Ook zij wilden wel iets bereiken met de club.Tot op heden ben ik daar niet in teleurgesteld". De in Den Haag geboren Pe ter Kerkhof was als doelman actief bij Flamingo’s, een club die niet meer bestaat maar wel voortleeft in de fusieclub RFC’95. De naam Flamingo’s komt Moerkapelle niet onbe kend voor. Flamingo’s werd destijds getraind door Jaap Kouwen, een trainer die daar voor in de jaren zeventig ac tief was in Moerkapelle. Kerk hof vertelt dat hij bij Flamingo’s nog een jaar onder leiding van Kouwen heeft ge traind. „Dat was in de periode dat ik als jeugdspeler regelma tig bij het eerste elftal werd betrokken. In 1984 ben ik ver huisd naar Alphen aan den Rijn en gaan voetballen bij Al phense Boys”. Als doelman kwam hij drie jaar voor het eerste team van de ambitieuze Alphense club uit. Nadat Kerkhof met bles sures te kampen kreeg be hoefde hij niet lang na te den ken om als trainer verder gaan Hij trainde de jeugd van Rohda’76, later de senioren van de Bodegraafse vereniging. h.k. onnesweg 26 europaweg 1c edisonstraat 2 t (0172) 47 56 41 t (0172) 63 17 17 t (0182) 51 29 77 t (0297) 56 69 77 t (0182) 61 01 70 t (0348) 49 60 60 Bij Alphense Boys werd hij door toenmalig hoofdtrainer Paul Bahlmann gevraagd om het tweede team te trainen. Van 1996 tot 1999 was Kerk hof trainer van Nieuwkoop, dat na de degradatie naar de vierde klasse terugkeerde in de derde klasse. Met de voet balclub Alphen miste hij in de nacompetitie de promotie naar de vierde klasse.Vervol gens vertrok de Alphenaar weer naar Rohda”76 waar hij in zijn derde jaar opstapte na een conflict met het bestuur. De doelstelling op termijn bij Albert Einsteinweg 25B (0172)42 48 4I Nieuw in Alphen a/d Rijn GRATIS BEZORGING in de regio de voetbalvereniging Moerka pelle is een plaats in de derde klasse.Twee jaar geleden was de blauwwitte club daar dicht bij. In de nacompetitie voor promotie naar de derde klas se strandde Moerkapelle op FCVIotburg uit Hellevoetsluis. FC Vlotburg promoveerde, maar is inmiddels weer terug in de vierde klasse. Vorig sei zoen zat er geen periodetitel in voor Moerkapelle, dat aan het einde van de competitie Dennis Jager (gestopt) en Lennard Tepper (verhuizing) kwijt raakte. Daarentegen jeugd werd eerst de A2 kam pioen, terwijl de Dl en de wel pen (Wl) volgden. Op de laatste speeldag werden bij de jeugd slechts zes wed strijden gespeeld. Dit leverde twee overwinningen en een ge lijkspel op. De Al speelde een overtuigende partij tegen Kin derdijk Al (6-I6) en maakte daarmee het verlies van vorige week goed. De BI bleef tegen Ten Donck BI steken op 6-6 en tot slot gaf de El DVS El een forse afstraffing door met 0-8 te winnen. Van de senioren teams komt alleen Korbis I voor de zaalperiode nog een- keerde Peter Zijderhand van Groeneweg terug en vanuit Zevenhuizen meldde zich ook aanvaller Gido Stuurman als lid aan. De selectiegroep werd breder door de overgang van vier A-junioren.Van hen vero verden Menno Verschoor, Jurn Hoogma en Stefan vanVuuren een basisplaats, terwijl Johan Klomp er volgens de trainer dicht tegenaan zit. Kerkhof: „De jeugd doet het prima. Ook met de mentaliteit in de groep zit het goed. We zijn het seizoen begonnen met drie spitsen. In de bekerwed strijd tegen Gouda hebben we met twee spitsen gespeeld. Dat ging goed, maar 4-4-2.is wel moeilijker. De laatste wedstrijden spelen we weer met drie spitsen. De laatste twee wedstrijden leverden zes punten op. Koudekerk steekt er als ploeg bovenuit. Die club heeft er spelers uit het twee de elftal van ARC en Alphense Boys bij gekregen en wil graag kampioen worden. De uitsla gen van Koudekerk geven geen aanleiding tot misver stand. Wij hebben terecht van deze club verloren, maar de twee gelijke spelen die hebben behaald waren niet nodig". Ook het tweede elftal, dat wordt getraind door Rene Stormbroek, heeft de aan dacht. Kerkhof: „Het tweede elftal, dat vorige competitie degradeerde, proberen we weer in oude klasse te krij gen. De mentaliteit van de spelers van het tweede elftal zou beter kunnen. Er wordt te gemakkelijk afge schreven. Het corrigerend vermogen in het eerste elftal is groter dan in het tweede. Na enkele maanden heb ik het bij Moerkapelle goed naar mijn zin. Er zijn een hoop mensen die veel voor de ver eniging doen. De club beschikt over een mooie accommoda tie, maar wat mij het meest opvalt is de open sfeer die in deze club heerst". WADDINXVEEN - Afgelopen week heeft Schaatsvereniging De Gouwe Streek weer haar André. Boudewijn wist dit jaarlijkse schaatskamp gehou den. De schaatsbanen van Bre da en Einhoven werden hierbij voor het eerst aangedaan. Tij dens het gezellige vierdaagse Henk Doornhein tegen kamp is er veel schaatsconditie opgedaan en is er verder aan de techniek geschaafd. Dit Door Bert Hertog MOERKAPELLE - In Peter Kerkhof heeft de voetbal vereniging Moerkapelle dit seizoen een oefenmeester aangesteld die zijn werk niet ziet als wekelijkse bezig heidstherapie. Dan had de dub beter een ander kun nen nemen. „Ik wil met deze groep wel iets bereiken. Ik wil meedoen in de strijd om een periodetitel. Die in tentie blijft het hoogst haalbare. Van belang is dat we blessure- en schorsingsvrij blijven", zegt Kerkhof, die in bezit is van de diploma’s Oefenmeester 3 en 2. Trainer Peter Kerkhof heeft het goed naar de zin bij de voetbalvereniging Moerka pelle. „Wat mij opvalt is de open sfeer die bij de dub heerst. Er zijn een hoop men sen die veel voor de vereniging doen". Foto Liesbeth van der Vis maal in actie, nadat afgelopen zaterdag met 2I-9 dik werd verloren van ODO I (uit Maas land). Aanstaande zaterdag kan Korbis I zich in de laatste veld- wedstrijd thuis tegen ODO revancheren voor deze neder laag. De overige seniorenteams bleven verder allen wel aan de goede kant van de score. Kor bis 2 blijft bovenin meedraaien door een I0-I4 zege bij KOAG 3. Korbis 3 en Korbis 5 kwa men beiden uit tegen teams van Vriendenschaar uit Hardinx- veld. Korbis 3 won thuis met I5-I I en Korbis 5 won uit in Hardinxveld met I I -12. WADDINXVEEN - Flyers Heren I speelde niet onverdienstelijk, maar verloor ruim het bekerduel tegen Demon Astronauts 2. Ook de competitiewedstrijd uit tegen Rotterdam Zuid werd verloren. Winst was er wel voor Meisjes Kadetten I en Jongens Junioren 3. Jongens Ju nioren I verloor van Zoebas. Heren I begon redelijk goed tegen het in de promotiedivisie uitkomende Astronauts. De gasten namen via twee driepunters een 0-6 voorsprong, maar hierna konden de Waddinx- veners goed partij geven.Vooral in de laatste twee minuten deed Flyers goede zaken en de periode werd afgesloten met I4-23. In de tweede periode deed Astronauts er nog een schepje boven op en toen kwam het klassen verschil duidelijk tot uitdrukking. Flyers speel de niet als team en dat gaf veel balverlies, waardoor de gasten via 7-25 een aardige voorsprong konden opbouwen. De derde pe riode kon Flyers alleen nog proberen de ach terstand niet dramatisch te laten worden en dat lukte via 10-22 aardig. In de vierde perio de nam Astronauts gas terug en toen konden de heren van Flyers laten zien, dat zij ook best een behoorlijke partij basketball kunnen spelen en zij smaakten het genoegen om deze periode via I7-I4 winnend af te sluiten. Dit was vooral leuk voor het talrijke publiek. Uit slag 48-84. Topscoorders: Fred van Noort en Walter Padding, beide met 9 punten. Zaterdag moesten de Heren wederom aantre den. Nu in Rotterdam tegen Rotterdam Zuid. De eerste twee periodes ging de strijd gelijk op. De Waddinxveense heren konden het snelle spel van de gastheren goed pareren met een sterke verdediging. Ruststand 31-3I. Flyers kon niet in de sterkste formatie aantre den, omdat enkele spelers lichte blessures hadden overgehouden van de bekerwedstrijd. avond werd er door Jimmy de Lange het uit I992 stammende Algemeen clubrecord op de 3000 m met maar liefst I I se conden verbeterd tot 4.48,26. Bas de Boer reed zijn oude pr op de 1500 m met een tijd van 2.22,87aan flarden door er 9 sec. onder te duiken. Wout Matze reed op de 1500 m een pr van 2.15,90. Deze tijd was voldoende om te promo veren naar de snelste categorie bij de junioren B. Jetske Wiersma die dit seizoen als junior C is toegetreden tot de gewestelijke selectie van Zuid-Holland reed met een 500 m tijd van 44,87 en een I000 m tijd van i .32,34 gelijk twee Algemene clubrecords. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden dames I en 2 van Van Uden-De Gouwe uit wedstrijden. Dames I behaalde in het Twentebad te Hengelo (O) een I-I9 winst tegen de Startgemeenschap Twente, een combinatie van het eerste team van Heidelberg en HZCWeust- hag. Dames 2 was in het zwem bad De Watering te Wormer- veer niet opgewassen tegen het ontketende De Ham 2. Zij ver loren met I I -6. Heren l won afgelopen zondag in De Meer kamp te Amstelveen met 8-12 van De Futen. De dames van Van Uden-De Gouwe hadden het niet moei lijk in Hengelo (O). In een re gelmatig tempo werden de speelsters van de SG Twente met I-I9 opgerold. De eerste periode werd met 0-4 afgeslo ten en halverwege stond het al 0-9. Pas vlak na het begin van de derde periode werd de ver dediging van De Gouwe verrast door een afstandsschot en werd het I-9, doch eind derde periode was het al I -14. Begin vierde periode stopte Francine Lankhuijzen een viermeter, waarna De Gouwe verder uit liep naar de I-I9 eindstand. Met name Sandra Berckenkamp was een plaag voor de Twentse ploeg; zij scoorde 8x. In de derde periode bleek dit doorslaggevend, ook verdedigend werd het minder en Rotter dam Zuid nam langzaam het initiatief over en begon het tempo nog verder op te voeren en dit werd Flyers te machtig. De achterstand liep punt voor punt op en bedroeg bij het eindsignaal I9 punten. Uitslag 72-53. Jongens Junioren I maakte het de ongeslagen koploper Zoebas behoorlijk lastig. In de eer ste periode nam Flyers het heft in handen en dicteerde de strijd, hetgeen resulteerde in een 22-18 voorsprong. De tweede periode was voor Zoebas. Flyers kwam, mede door het ge mis van twee basisspelers, in de problemen en zag de gasten steeds verder weglopen. Via 11- 32 kwam men I7 punten achter. In de tweede helft knokte de thuisploeg zich terug in de wedstrijd, maar kon het gat niet meer dichten. Uitslag 80-92.Topscoorder: Niels Scheps met 29 punten. Meisjes Kadetten I blijft verbazen. Ook in de vierde wedstrijd bleven zij ongeslagen. Nu was het de beurt aan Leiden. De eerste drie pe riodes waren duidelijk voor de thuisploeg en via 16-10, 17-12 en 23-9 kwam er een gerust stellende 56-31 op het scorebord. In de vierde periode dreigde het toch nog fout te gaan. Slordigheden brachten Leiden terug in de wedstrijd en via I I -20 ging er een groot deel van de voorsprong verloren. Uitslag 67-51 Topscoorder: Sedira de Jong met 13 punten. Jongens Junioren 3 verraste met de eerste winst. Zoebas bleek niet opgewassen tegen het enthousiaste spel van de thuisploeg.Via I I -8, 22-10, 14-19 en 20-18 kwam de einduit slag 67-55 op het bord.Topscoorder: Steven Besuyen met 27 punten. Op vrijdag 24 oktober spelen Jongens Junio ren I om 21.00 uur in de Duikelaar tegen Go- ba. WADDINXVEEN - De voet balvereniging Waddinxveen verloor de uitwedstrijd tegen Gouderak met 2-I na l-O rust stand. Voor de Gouderakkers scoorde Johan Steenbergen twee keer in de rebound. Na 2- 0 vlak voor tijd scoorde Bjorn Tollenaar tegen. In de vijfde klasse bleef Stolwijk boven na een 6-1 zege op Garuda. Het programma voor zaterdag 25 oktober is: Be Fair-Zwammer- dam, Linschoten-Moerkapelle, zondag 26 oktober: WSE- MMO, Groeneweg-Bergam- bacht (wedstrijd van de week), Waddjnxveen-Kralingen. na 2 seconden sneller dan vorig seizoen en staat op het punt de grens van de I minuut te pas seren met een tijd van 1.00,71. De I I jarige Bauke Wiersma doorbrak voor het eerst de 50 seconden barrière op de 500 m met een tijd van 49,59. De overige pr’s werden verre den door Koen Hoondert (51,98) en Lisanne Rozema (58,09). Rik Wisgerhof verbe terde afgelopen zaterdagavond zelfs 2 (nog uit de vorige eeuw stammende) clubrecords bij de oudste juniorencategorie. Op de 500 m gleed hij over de fi nish na 43,85 seconden. De ki lometer volbracht hij in 1.28,27. Tijdens wedstrijden op zondag- WADDINXVEEN - Het voet- balprogramma voor zaterdag 25 oktober is: KRV-Jodan Boys, Schoonhoven-Berkel, Bergam- bacht-Zestienhoven, Leonidas- Spirit, SSS-Rohda’76, Be Fair- Zwammerdam, Linschoten- Moerkapelle, Floreant-Per- kouw, Gouda-Reeuwijk, zondag 26 oktober: Olympia-Helle- voetsluis, Puttershoek-UNIO, Neptunus-ONA, ESTO-Ca- bauw, WSE-MMO, Floreant- Alkmania, Gouda-Dilettant, Ammerstol-Bodegraven, CKC- DONK, Moordrecht-Soccer Boys, Haastrecht-Duivesteyn, GSV-Lekkerkerk, Groeneweg- Bergambacht, RVC’33-Aeolus, Gouderak-Stolwijk, Oudewa- ter-PKC, Waddinxveen-Kralin- gen. MOERKAPELLE - Afgelopen vrijdag viel er een record te no teren bij Schaakvereniging Moerkapelle: zowel bij de seni oren als bij de junioren viel er niet één remise te noteren. De week begon met twee partijen van het tweede team. Het tweede team moet deze week de uitwedstrijd spelen tegen Papendrecht/Alblasserdam I.Er werden twee partijen vooruit gespeeld: de partijen van André Nieuwlaat en Kees van Vuuren. Helaas verloor Kees vanVuuren zijn partij. André Nieuwlaat kon zijn partij nog net remise hou den zodat de tussenstand I- is in het nadeel van Moerkapelle 2. Bij de senioren was er in de zevende ronde van de Onder linge competitie een opmerke lijk iets waar te nemen: er kwa men geen remises voor, en de partijen waren of vrij vroeg af gelopen of juist heel laat. Een partij die heel vroeg was afgelo pen was die van Maarten Vroe- gindeweij. Hij speelde met wit vol op de aanval tegen Jacques de Lange die tegen zijn ge woonte in passief speelde. De koningstelling van Jacques werd onder de voet gelopen: Maar ten kwam met aardig wat mate riele voorsprong uit de opening en wist dit in het vervolg van de partij uit te bouwen tot een overwinning. Een ander voor beeld van een snelle partij was die tussen Gerard van Omme ren (met wit) en Arie Hoog- duijn. Arie gaf al snel een stuk weg waarna Gerard de partij vlot won. De partij werd na af loop nog door beide spelers verder geanalyseerd. Dit lever de nog een overwinning op voor Arie. Ook de twee partij en erna werden door Arie ge wonnen die dus een 3-1 over winning behaalde. Helaas voor Arie telt alleen de eerste uitslag zodat hij na afloop toch met le ge handen stond. Een partij die laat was afgelopen was die tus sen Boudewijn Weijermars (met wit) tegen André Nieuw laat. In het eindspel ontstond er een stelling waarin Boudewijn het met een toren en twee pionnen moest opnemen tegen j de loper en twee pionnen van voordeel na lange tijd toch uit te bouwen tot een overwin ning. Nog een voorbeeld van een lange partij was de partij van Maarten Pilgram. Henk behaal de een voordeel wat steeds verder werd uitgebouwd. Er heeft gelijk geresulteerd in per- resteerde aan het eind van de soonlijke records (pr’s) tijdens avond een stelling waarin Henk de wedstrijden van het afgelo- zo’n grote materiële voor- pen weekend. sprong had, dat hij alleen maar Zo verbeterde Maartje ten hoefde op te passen dat hij zijn Barge haar pr op de 500 meter tegenstander niet zou pat zet ten. Dat werd inderdaad niet gedaan zodat Henk een mooie overwinning behaalde. Dirk-Jan Zij schaatste over de 500 m bij- van den Berg behaalde zijn eer ste overwinning bij de senioren door van Wim Westerman te winnen. Bij de jeugd was er on danks de vakantie toch een goede opkomst. Dirk-Jan van WADDINXVEEN - Korbis den Bérg bracht de spanning te- heeft de eerste helft van de rug door van koploper Daniël veldcompetitie afgesloten met Noorland te winnen. Jojanneke een aantal kampioenschappen. Weijermars profiteerde van dit Korbis 4 speelde op de laatste verlies door een overwinning speeldag met 8-8 gelijk tegen op Wietse van Leeuwen en Nikantes 3, maar dat was vol staat nu op zeer kleine achters- doende om als eerste te eindi- tand achter Daniël. Aanstaande gen in de poule. Ook Korbis 6 vrijdag begint weer het jaarlijk- heeft de competitie als lijstaan- se rapid-toernooi van Schaak- voerder afgesloten; na een vereniging Moerkapelle. Ook overwinning in de voorlaatste schakers die geen lid zijn van competitieronde kon het zesde Schaakvereniging Moerkapelle team zich zelf een 7-8 neder- kunnen hieraan meedoen. De laag permitteren tegen Sagitta deelname is gratis. Locatie: Dorpshuis "Op Moer" te Moer kapelle, aanvang om 20:15 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 39