Wethouder ’Veilig op weg’-vrachtwagen Zijderhand op de Bethelschool een rots in de branding word glaszetter bij ons! Eerste bijeenkomst burgerpanel centrum Geld voor Kerk en anders Werk Bijeenkomst Brandweer over Zevenhuizen eerste van Koffieochtend Honderd Politiebikers Van de Auto met drie wielen achtergelaten Thema-avond Mannen Rommelmarkt Diabetescollecte in Zuidhonk vrachtwagen gevallen Jubileum muziekavond Feestelijk Occasion- de regio auto vergeten borstvoeding met clown Max in de regio amateurmusici in Beweging g ■F Minima ZIJN JE EIGEN GLAZEN INGEGOOID? Feestelijke Occasionweekend. Verdv/eneD Tijdens dit weekend wordt de hoogste inruilprijs gegaran deerd, 1500 euro voor uw hui dige auto of I500 euro boven op de ANWB/BOVAG inruilwaarde, ongeacht de staat en het bouwjaar van uw huidi ge auto. Ook zijn er verzeke- rings- en financieringsspecialis- ten aanwezig die de goedkoopste manier van auto rijden bieden.Voor de kinderen komt op zaterdag en zondag PAGINA 19 WOENSDAG 29 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN korps ervaren als een succes. Zij komen op plaatsen die voor an der vervoer onbereikbaar zijn en verrichtten aanhoudingen die an ders niet gelukt zouden zijn. Ook contact met mensen wordt mak kelijker gemaakt. WADDINXVEEN - De leerlingen van de Bethelschool kregen afgelopen maan dag wel een heel leuke les. Een team lesgevers van Transport en Logistiek Nederland kwam die dag naar de school om les te geven over vrachtauto’s in het verkeer. Daarvoor kwam de 'Veilig op Weg’-demonstratievrachtauto naar Waddinxveen. De groepen zes, zeven en acht kregen omstebeurt eerst een theorieles van een half uur, waarna ze naar de vracht wagen mochten. „Het is voor de kinderen heel leer zaam”, vertelt Willemieke de Bas, lerares „Wij hadden eigenlijk geluk”, vertelt Willemieke. „De Reoboth had eigenlijk gewonnen, maar daar was de vrachtwa gen vorig jaar al geweest. Omdat wij tot hetzelfde bestuur horen, mochten wij dit jaar.” ’Veilig op Weg. Zorg dat je gezien wordt’ is een initiatief van de Kring van Jonge Ondernemers. Later is er met de Ver enigde Verkeers Veiligheids Organisatie 3VO een samenwerking aangegaan. De Kring van Jonge Ondernemers telt ruim zeshonderd leden van Transport en Lo gistiek Nederland. naar hun reactie antwoordde een lid dat zij het een slim idee vond om bewoners er zo dicht bij te betrekken, vanaf het begin aan het begin van een project behaald.” ZEVENHUIZEN - Op initiatief van vrouwen uit verschillende kerken wordt een koffieoch tend in de Hervormde Kerk (Dorpstraat I56) georgani seerd op donderdag 6 novem ber. Ds. RL. de Jong spreekt over het thema ’Vrede met je zelf’. De ochtend wordt gehou den van 9.30 tot 1115 uur. Kin deroppas is aanwezig. ZEVENHUIZEN - Het brandweerkorps van Zeven huizen won afgelopen zater dag de regiofinale wedstrijd. In totaal speelden zes brandweerkorpsen de wed strijd in de gemeente Roe- lofarendsveen. Na de winst in de kringwedstrijden speelden deze ploegen om de eer van beste korps van de regio Hollands-Midden. Tijdens deze wedstrijd wer den de brandweermensen beoordeeld door een vakju ry. Hierbij werd onder ande re gekeken naar het juiste gebruik van gereedschappen, de manier waarop personen werden gered en de brand geblust en ook de snelheid. De brandweer van Roelofa- rendsveen had een brand in scène gezet in een leeg staand bedrijfsgebouw. Bij aankomst van de brandweer werden zij geconfronteerd met twee vechtende men sen. Eén bleek de dader van de brandstichting en de an der was de eigenaar van het gebouw.Tevens bleek de toegang van het pand ge blokkeerd door een in het pand staande vrachtauto. Door met een motorket- tingzaag een gat in een hou ten schot te zagen konden de brandweermensen toch naar binnen om de ingeslo ten mensen in het gebouw te redden en de brand te blussen. Brandweer Zeven huizen kregen voor hun op treden I278 punten.Tweede werd het korps van Krim pen aan den IJssel met I I86 punten. De ploegen van Woubrugge, Haastrecht, Lie- meer en Niewerkerk aan den IJssel werden respectie velijk derde tot en met zes de. Onder het genot van een drankje werd afgelopen vrijdag het geld dat de Immanuelkerk ophaalde met hun bazaar onder de goede doelen verdeeld. (Foto: Liesbeth van derVis) draagvlak van dit project onder de inwoners van de gemeente. „In een volwassen democratie is het meedenken van volwas sen inwoners noodzakelijk om invulling te geven aan dit klop pende hart.” Ook wethouder Barth is blij met de interesse van de bur- gerpanelleden. Hij schetste kort wat in de nieuwe college periode al heeft plaatsgevon den: „de juridische problemen zijn gladgestreken, er is een sa menwerkingsovereenkomst ge tekend tussen de Onderne- mingsvereniging Waddinxveen (OVW), de projectontwikke laar en de gemeente en er vin den talloze gesprekken plaats met vele organisaties om gelijk tijdig een aantal facetten van van groep zeven. „Omdat ze zelf kunnen zien hoe alles werkt, wordt het voor hen veel duidelijker.” De kinderen mochten in de vrachtwagen, om bijvoor beeld te zien dat kinderen die vlak voor de vrachtwagen staan voor de chauffeur niet zichtbaar zijn. „Zo kunnen ze echt ervaren dat het gevaarlijk is als ze vlak voor een vrachtwagen schieten”, aldus Willemieke. Elk jaar krijgen ongeveer vierduizend ba sisscholen informatie van ’Veilig op Weg’ toegestuurd. Leerlingen van groep zeven kunnen de voorlichtingsdag winnen door een wedstrijdvel goed in te vullen. GLASSERVICE VLASVELD ZEVENHUIZEN - Bij een wo ninginbraak aan de Rottekade in de nacht van donderdag 23 op vrijdag 24 oktober is een autosleutelbos meegenomen. De bewoners werden rond 14.00 uur wakker van lawaai en zagen dat een ruit kapot was en dat er een autosleutelbos weg was. De beide auto’s die bij het wa ren echter niet weggenomen. De politie onderzoekt de zaak. Otto de Bruijne over ’Wie hei lig is’. Otto de Bruijne is pre sentator van de E.O. en spreker op conferenties. De avond wordt gehouden in de Gere formeerde Kerk (Dorpsstraat 106), aanvang 20.00 uur.Ter be strijding van de onkosten wordt een collecte gehouden. Voor infor-ma-tie, tel. 079- 5931520 of mib@solcon.nl. Bij het vaststellen van de tweede bestuursrapportage diende de PvdA fractie een amendement in om van het voordelig saldo dat in de betreffende periode is ont staan 186.500 euro) 42.000 eu ro ten gunste te brengen van ex tra steun voor langdurige minima. Nadat het amendement was ontraden door de wethou ders Zijderhand en de Jong werd het in stemming gebracht waar bij alleen de PvdA fractie vóór stemde. Al bij het vragenuurtje was er vorige week dinsdag bij de raads vergadering sprake van woelig water. Spekman zei verontrust te zijn door het uitbrengen van de Ontwerp Woonvisie door de ge meente Gouda. Het plan bevat slechts tien procent huurwonin gen en inwoners van Gouda mo gen in de toekomst misschien in schrijven op woningen in de omliggende gemeenten. De PvdA fractie is bang dat daardoor in woners van Zevenhuizen-Moer- kapelle moeilijken aan een huur woning zullen kunnen komen en vroeg het College om bezwaar te maken bij de gemeente Gouda. Zijderhand zei de Woon visie ter kennisneming te hebben aangenomen en in eerste instan tie geen aanleiding te zien om te reageren. Wanneer de huurwo ningmarkt ernstig onder druk komt te staan wil hij de situatie nader in ogenschouw nemen. De discussie moet in Gouda ook nog gevoerd worden en boven dien moet de Huisvestingwet nog aangepast worden. Die ligt nu bij de Eerste Kamer. Mevrouw Spekman zei daarop te vinden dat Gouda zich er vanaf maakt door maar zes huurwoningen neer te zetten en drong er bij de wethouder nogmaals op aan om bezwaar te maken. Zij kreeg bij val van Chiel van der Kooy (CDA). Ook hij zag graag dat het gemeentebestuur een signaal in de richting van Gouda zou afge ven. De wethouder sloot de dis cussie met er op te wijzen dat het op dit moment voor Gouda niet mogelijk is om huurders door te sturen naar andere ge meenten. Spekman had nog meer op haar lever. Zij bracht een interview met burgemeester staat onder andere uit volkslied jes uit de Nederlandse cultuur en liedjes uit de Nederlandse kunstmuziek uit de periode tus sen 1500 en 1600 en tussen 1800 en 1900. Hierbij dragen de leden ook de kleding uit die tij den.Verder staat er op het pro gramma pianomuziek, solo en quatre-main, gitaarmuziek, zang met piano, een kwartet van blokfluit met viola da gamba en basso continuo en een fluitquin- tet. De muziek die gespeeld wordt varieert van liederen van Robert Schumann en Johannes Brahms en muziek van Johann Christian Schickhardt en Anto nin Reicha tot eigen werk van de gitarist Gijs Possel. gen symbolisch aan de afge vaardigden van de organisaties overhandigd. „We konden zo gelijk ook de medewerkers van de bazaar een gezellige avond geven om hen te bedanken” al dus de heer Haverkamp, één van de organisatoren. „Ze staan daar toch een hele dag.” Haver kamp is blij met de opbrengst. ZEVENHUIZEN - Borstvoeding- organisatie LLL organiseert dins dag 4 november haar regionale bijeenkomst. De informatiebij eenkomst is bedoeld voor ieder een die betrokken is bij het ge ven van borstvoeding en wordt gehouden bij Sandra Bos (Sta- ringstraat 29), aanvang 20.00 uur. De kosten bedragen 2,50 euro en ook baby’s zijn welkom. De meeste moeders die borst voeding geven, doen dit gelukkig zonder problemen. Toch komt het wel eens voor, dat er iets mis gaat. Dat varieert van tepelklo- ven tot baby’s die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen komen dinsdag aan bod. Telefonische hulp bij en in formatie over borstvoeding is te vens te verkrijgen bij Ria Kaas hoek, tel.: 079-5932689, ook voor het huren of kopen van een kolfapparaat. meente aan een stedenbouw kundig plan en het bestem- tweekoppige mingsplan. Tijdens het laatste deel van de bijeenkomst kwamen de bur- jaar bezig is. Hun programma be- het gerpanelleden aan het woord, onder voorzitterschap WADDINXVEEN - De verde- bedrij- ling van het geld dat de Imma nuelkerk tijdens hun bazaar op haalde vond afgelopen vrijdag plaats. De kerk haalde zaterdag 4 november een bedrag van 14.500 euro op. De bazaar werd georganiseerd ’Voor kerk en ander werk’. Dit betekent dat de helft van het bedrag voor de kerk bedoeld is, terwijl de andere helft verdeeld kan worden over andere goede doelen. Onder het genot van een drankje werden de bedra- WADDINXVEEN - De Nationa le Diabetescollecte wordt ge houden van 26 oktober tot en met I november. Het Thema is ‘Lang zal je leven!?’ Door een vraagteken toe te voegen wil men mensen prikkelen om ook stil te staan bij hun eigen ge zondheid en het feit dat iedereen diabetes kan krijgen. Op dit mo ment hebben ruim 800.000 ne- derlanders diabetes. En dat aan tal neemt snel toe. In Waddinxveen gaan zo’n 160 col lectanten op pad. WADDINXVEEN - De drie vestigingen van de Van der Lin- REGIO - Politie Hollands Midden certificeert op vrijdag 24 okto ber de honderdste Politiebiker. In mei 2000 introduceerde het korps de eerste Politiebikers, naar voorbeeld van het politie korps in Philadelphia (USA). In middels hebben zestien politiere gio’s het voorbeeld van Hollands Midden overgenomen. Politiebikers worden door het Jonkman van Waddinxveen ter sprake waarin hij zich uitlaat over de inrichting van de Zuid- plas en vroeg of het college niet van mening was dat ook de visie van Zevenhuizen-Moerkapelle naar voren moet worden ge bracht Ditmaal nam de burge meester de handschoen op. Hij wees er op dat het college al contact heeft opgenomen met de collega’s van Waddinxveen en Nieuwerkerk en er ook nog ge sprekken met de overige betrok ken gemeenten zouden volgen. Het college streeft daarbij na- ZEVENHUIZEN - De politie drukkelijk naar een gezamenlijk optreden. Mevrouw Spekman wees er vervolgens op dat Jonk man einde dit jaar zijn visie op de ZEVENHUIZEN/ MOERKA- PELLE - De politie hield op za terdag 25 oktober rond 02.55 uur op de Leeuwerik in Zeven huizen een twintigjarige man uit Zevenhuizen aan. Het ver moeden bestaat dat de man in Moordrecht tegen twee aan de Wethouder Kreftlaan gepar keerde auto’s was gereden, vervolgens tegen een boom aan de Dorpsstraat in Zeven huizen om vervolgens zijn auto met inmiddels nog slechts drie wielen, achter te laten op de Leeuwerik. Toen de politie na het volgen van een spoor bij de auto aan kwam, kwam de automobilist aanlopen. Hij verkeerde onder invloed van alcohol en werd aangehouden. Aan het bureau werd een ademanalyse gehou den. De uitslag daarvan was 560 ug/l. (limiet 220 ug/l.) De politie maakt proces-verbaal tot grootmoeders waar. De bar is open, dus u kunt er ook te recht voor een lekkere kop koffie of een belegd broodje. ZEVENHUIZEN - Er vindt weer een amateur-muziekavond plaats op zaterdag I november in de Gereformeerde Kerk (Dorp straat 106). Peter Lelieveld orga niseert namens De Zeven Mu zen de avond nu voor de vijfentwintigste keer.Als muziek liefhebber en pianist brengt hij steeds met veel enthousiasme voor deze avonden een geva rieerd gezelschap van musici en zangers bijeen. De toegang is gratis, de avond begint om 20.00 uur. De avond begint met het nieuwe theaterkoor van Margré van Gestel, dat nu precies een Door Walther Micke ZEVENHUIZEN/ MOERKAPELLE - Die branding is in de gemeenteraad vrijwel onophoudelijk aanwezig in de hoe danigheid van het optreden van Baradina Spekman (Pv dA). Vaak hebben haar vragen betrekking op het beleid sterrein van Martin Zijderhand (Gemeentebelangen). Vrijwel altijd komt zij goed beslagen ten ijs. Meestal legt de wethouder geduldig uit hoe een en ander in elkaar zit. Een enkele keer wordt het hem te dol en wil hij wel eens geprikkeld reageren. Afgelopen dinsdag had hij weinig moeite om rustig uiteen te zetten dat het nu nog wat te vroeg is, maar dat hij alles goed in de gaten houdt en zod ra dit wenselijk is onmiddellijk in actie zal komen. maakt proces verbaal op tegen een 29-jarige man uit Zevenhui zen. De man wordt ervan ver dacht op dinsdag 2I oktober omstreeks 09.45 uur een doos te hebben meegenomen die uit een vrachtwagen op een venterrein in Zevenhuizen was gevallen. De vrachtwagen chauffeur was met open deuren aan het inparkeren toen de doos uit de wagen viel. Een getuige zag dat de verdachte de doos met een tafelvoetbalspel wegnam en wegreed. De politie wist de ver dachte te achterhalen aan de hand van het door de getuige opgegeven kentekennummer. De verdachte heeft zich met het voetbalspel gemeld op het bu reau en heeft een dagvaarding meegekregen. inrichting van de Zuidplas op het Provinciehuis wil presenteren. De heer Westendorp wilde niet ingaan op dat wat de heer Jonk man zegt maar overleg te willen voeren met de overige gemeen ten. Niet alleen in de omliggende ge meenten gebeuren dingen waar over inwoners van onze ge meente zich zorgen maken. Veel burgers hebben klachten over de overlast die zij ondervinden door het optreden van bezoe kers van La Baraque. Aanleiding is dit keer de vergunning die de ei genaar van La Baraque heeft aan gevraagd om te mogen uitbrei den. De heer van der Kooy sprak er zijn bezorgdheid over uit dat het verstrekken van de vergun ning wellicht een aanzuigende werking zou kunnen hebben op lieden die zich bezighouden met activiteiten die het daglicht niet kunnen velen. Hij vreest voor de toename van gedrag dat niet door de beugel kan. Burgemees ter Westendorp: „De gang van zaken bij La Baraque is een zorg voor velen in de gemeente en ook voor het gemeente bestuur en de politie.Voor de politie vor men de handhaving van de open bare orde en de overlast priori teit nummer één. Er zijn bij het verlenen van de bouwvergunning aanvullende eisen gesteld wat betreft veiligheid.” Verder gaf hij aan dat het college op 11 no vember met de raad van gedach ten wil wisselen over de situatie. Van der Kooy reageerde hier op. „Onze fractie krijgt signalen dat het de verkeerde kant op gaat Wij maken ons daarom grote zorgen over wat er gebeuren gaat na de uitbreiding.” De heer Bac (SGP) drong er ten slotte bij het burgemeester en wethou ders op aan om nauw contact met de politie te houden. tegen de verdachte op voor het rijden onder invloed en het doorrijden na aanrijding. WADDINXVEEN - Het bur gerpanel voor het centrum kwam afgelopen woensdag voor het eerst bijelkaar. Dit pa nel, bestaande uit geïnteres seerde inwoners, geeft zijn me ning over de ontwikkelingen rond het nieuwe centrum. Ook alfe collegeleden waren aanwe zig bij de aftrap van de werk zaamheden van het panel. Burgemeester Jonkman zei tij dens de bijeenkomst dat het dorp een warm kloppend hart nodig heeft. „We hebben al ve le jaren gepoogd dit te realise ren, maar tot op heden is dit, tot verdriet van ons allen, niet gelukt.” Hij is ervan overtuigd dat we nu op de goede weg zit ten, want het is een toppriori teit van het college en hij ziet hebben, in noodgevallen vijf. In december beginnen ze aan een nieuwbouw, daar is het geld voor bestemd.” Als tweede goede doel was de Stichting Are Bee, een stichting die kinderen in nood over de hele wereld helpt. „Op dit moment steunen zij een kindertehuis in Sri Lanka, een soort home of hope voor oorlogskinderen. Hiervoor krijgen zij van ons I 100 euro.” Voor de jaarlijkse Ziekendag in Waddinxveen trok de kerk zeshonderd euro uit. „Dat is vast een begin voor deze dag, die in juni gegeven wordt.” De zieken van de geza menlijke kerken worden op de ze dag verwend met koffie, thee en een warme maaltijd. Vier honderd euro ging naar de Stichting Gered Gereedschap, een organisatie die gereed schap inzamelt voor en ver stuurt naar de Derde Wereld. De Stcihting Kinderhulp Roe menië uit Moerkalle kreeg van de kerk 250 euro om een deel van de transportkosten van een trailer daarheen te bekosti gen. De leden konden de doe len zelf aandragen, waarna de organisatie een keuze maakte. De kerk wil van het geld een nieuwe piano kopen. den groep organiseren van 3 I Sleutelbos oktober tot 2 november het Clown Max op bezoek. Vrijdag huis geparkeerd stonden, is het Occasion Center aan de Coenecoop I40 geopend van 10.00 tot 21.00 uur, zaterdag en een extra koopzondag van I0.00 tot 17.00 uur. het centrum voor te bereiden.” Er is een projectbureau opge start met een projectleiding, de heren ir. L. van der Kemp en drs. R.J. van den Broek, afkomstig van bureau PRC Bouwcentrum uit onder voorzitterschap van Bodegraven; de projectleiding wethouder Barth. Gevraagd kan zich een aantal dagen in de week volledig concentreren op het centrumproject. Interim secretaris J. Schrik be nadrukt dat de hele ambtelijke van het proces. „Succes wordt organisatie zich ervan bewust is dat het centrumproject prio riteit I heeft. Ir. Van der Kemp vertelde ver volgens dat nu wordt onder zocht wat de gewenste invulling is van het centrum. Daarna zal de locatie onder de loep wor den genomen, en werkt de ge- Verruim je blik en bel 0182-513782, vraag naar Jeroen den Hollander. „Je moet bedenken dat bedrag bij elkaar is gesprokkeld met kwartjes en eurootjes, dat is niet niks.” De Immanuelkerk doneerde 3500 euro aan het Hospice in Gouda, een tehuis waar termi nale patiënten hun laatste da gen of weken door kunne bren gen. „Ze kunnen nu vier gasten De leerlingen van de Bethelschool kregen maandag praktijkles omtrent het thema vrachtwagens en veiligheid. (Foto: Liesbeth van der Vis) ZEVENHUIZEN - De werk- WADDINXVEEN - Stichting groep Mannen in Beweging or- Wijkwerk de Zuidplas organi- ganiseert een thema-avond seert zaterdag I november een voor mannen en vrouwen. Op rommelmarkt in wijkgebouw vrijdag I4 november spreekt Het Zuidhonk (Zuidplaslaan, naast sporthal De Duikelaar). De rommelmarkt begint om I0.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Particulieren verkopen op deze markt hun tweedehands spullen, van kinderspeelgoed - I

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 19