Opkomst digitale fotografie nekt fotolaboratorium in Coenecoop Finan Rabobank Gouwezoom breidt uit met Enquête moet gemeente beeld geven van woonsituatie Waddinxveners Met een bakfiets vol wc papier langs de deur Dance Classics in De Paddestoel bedrijfsinbraken nil I I Burgemeester bezorgd over stijgend aantal Bewoners Mina Druckerhoeve willen Politie Tafels te huur op rommelmarkt achtervolgt gestolen fiets Bereikbaarheid tijdens het verhuisweekend maatregelen Opbrengst rommelmarkt De Gouwebloem Waar moet je bij Rabobank Gouwezoom zijn voor... Rabobank Bezoek de Open Dag van het Rabobank Financieel Adviescentrum. Zaterdag 15 november 2003 van 10.00 uur tot 16.00 uur. I Gouda WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Ite- lts WOENSDAG 29 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 24 Wc papier, dat verkoopt beter dan speculaas. (Foto: Liesbeth van der Vis.) WOONENQUETE. WADDINXVEEN - De rom melmarkt die De Gouweb loem hield op zaterdag 18 ok tober heeft 3500 euro opge bracht. De Gouwebloem zet zich in voor chronische zieken en gehandicapten in Waddinx- veen en werkt zonder subsi die. De Gouwebloem bestaat al meer dan 25 jaar en de or ganisatie daarvan is geheel in handen van een aantal enthou siaste vrijwilligers.Van de op brengst wordt een Kerstmid- dag georganiseerd voor de deelnemers medewerkers en er zijn weer plannen voor de jaarlijks terugkerende reis. Voor meer informatie over stichting De Gouwebloem: kom langs op dinsdagmiddag tussen 13.00 en 16.00 uur aan de Tollenslaan 161. ligheid is toegenomen. Daar naast heeft de brandweer een taak in de nieuw te bou wen wijk Triangel, om te kij ken naar de bouwwijze bij voorbeeld.” Ook burgemeester Jonkman zal moeten kijken naar bezui nigingen. „Nee, ombuigin gen”, verbetert Jonkman. „We willen meer aan de sa menleving overlaten. Zoals bij de kinderboerderij”, aldus Jonkman. B W willen het beheer van Dierendal uit handen geven zodat de ge meente handen vrij heeft voor andere taken. Ook voor andere verenigingen en in stellingen zou dat een optie kunnen zijn. „Ik kan me voorstellen dat een sportver eniging een bedrag mee krijgt waarmee ze vervolgens zelf het terrein moet opknap pen”, is een ander voorbeeld van de burgemeester. Jonkman praat vol lof over Waddinxveen. „Een fantasti sche gemeente vol dynamiek, met een prachtige ligging, waar de economische groei hoger ligt dan gemiddeld.” van het besluit. In de ochtend werd de OR ingelicht, vervol gens de vakbonden en daarna het personeel. Zieke personeelsleden ontvin gen, maar dat zal niet heel veel schelen”, aldus De Kerpel. gen het bericht per koerier. „We hebben nu, na enkele da gen, de indruk dat personeel niet verbaasd is, maar wel ge schokt. Het is voor velen toch WAT ZULLEN WE ER M££ DOEN... ningen. „We verwachten dat er onder die groep een grote vraag naar woningen is.” Toch gaat de enquête in eerste in stantie niet naar starters, maar naar woningbezitters. „De star- tersgroep willen we op een an dere manier benaderen, want hun mening is van groot be lang.” Ook verwacht de wet houder dat er grote vraag naar woningen is vanuit het bedrijfs leven. Hij hoort wel signalen van mensen die in Waddinx veen komen werken, maar nog geen huis hebben. „Het bedrijf moet de medewerkers nog te vaak teleurstellen”, aldus Dijk- sterhuis. tingclub de Klimop toen ze de jaarlijkse huis-aan-huis verkoop gingen uitzetten. En dus gingen zo’n vijftig kabou- Op 3 november aanstaande opent Rabo bank Gouwezoom een nieuw Financieel Adviescentrum aan de Tielweg 26 in Gouda. Hier bent u voor maatwerkadvies en met uw complexe financiële vraag stukken aan het juiste adres. Dit nieuwe kantoor is centraal gelegen en goed bereikbaar voor klanten uit Gouda en Waddinxveen. Het beschikt bovendien over voldoende parkeergelegenheid, een roistoelingang en een lift. ters, welpen, zeeverkenners en de wilde vaart afgelopen zaterdag met bakfietsen en bolderkarren langs huizen om wc papier te verkopen. „Tja, dat gebruikt iedereen dagelijks. We zijn ook wel eens met speculaas langs de deuren gegaan, maar dat verkoopt toch minder goed”, vertelt secretaris De Keijzer-Roubos. „Nu verko pen we voor de tweede keer wc-papier.Wel van een goede kwaliteit hoor.” Van de opbrengst worden weer activiteiten georgani seerd voor de leden van de Klimopgroepen. Ook gaat er jaarlijks een bedrag op aan ongewenste reparaties. „We hebben veel te kam- In verband met de verplaatsing van de tele fooncentrale is de bank op vrijdagmiddag tussen 12.00 uur en 13.00 uur voor dringen de zaken alleen telefonisch bereikbaar via het noodnummer (0182) 64 35 55. Na 13.00 uur bereikt u ons weer via (0182) 64 33 33. Dagelijkse bankzaken via de lokale kantoren en internet Voor de dagelijkse bankzaken, zoals geld kels omgevormde kantoren, zoals de geld automaat, de binnensealbagautomaat, de dag- en nachtkluis en de muntrollenauto- maat blijven gewoon in gebruik. De aanwe zige medewerkers helpen klanten daar graag bij. Alle adviseurs van het adviescentrum zijn bij voorkeur op afspraak voor klanten beschik baar. Wanneer een bezoek aan het Rabo bank Financieel Adviescentrum niet moge lijk is, dan bezoekt de adviseur de klant thuis, op het bedrijf of ontmoet men elkaar in een van de bankwinkels. Uiteraard is de adviseur ook telefonisch, per fax en per e- mail bereikbaar. Financieel Adviescentrum ook het juiste adres voor bedrijfsadvies Financiële vraagstukken van bedrijven zijn zelden eenvoudig. Om hier de juiste tijd en aandacht aan te kunnen schenken, werkt de bank vanaf 3 november bij voorkeur op afspraak. Daarom verdwijnt de bedrijvenba- lie die in de hal van de bankvestigingen staan. Alle apparaten in deze tot bankwin ning, voor een bedrijfsfinanciering tot bedrijfsoverdracht; klanten, maar ook niet- klanten zijn welkom in het Rabobank Financieel Adviescentrum. opnemen, storten, wisselen of een rekening openen, kunt u gewoon in een van onze bankwinkels aan de Kleiweg of Ruigenburg in Gouda of Kerkweg Oost in Waddinxveen terecht. Veel andere bankzaken zijn natuurlijk ook via www.rabobank.nl op internet te rege len. Op elk gewenst moment en waar men maar wil. De adviseurs van het Rabobank Financieel Adviescentrum zijn op de volgende dagen op afspraak beschikbaar: Op maandag en donderdag van 10.00 tot 20.00 uur. Op dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Bezoektijden safeloketten: zonder afspraak van maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. - het antwoord op eenvoudige vragen: in een van onze bankwinkels aan de Kleiweg en Ruigenburg in Gouda of Kerkweg Oost in Waddinxveen; - de 'dagelijkse' financiële boodschappen: gewoon in een van onze bankwinkels; - een persoonlijk adviesgesprek: het Financieel Adviescentrum aan de Tielweg 26 in Gouda. WADDINXVEEN - Wat koopt iedereen met enige re gelmaat? Wc papier! Dat dachten de mensen van scou- pen met vernielingen. Onze boten liggen in Reeuwijk en daar wordt veel gesloopt. Masten die worden afgebro ken of dan drijft er weer eens een boot midden op de plas. Ook onze container wordt wel eens opengebro ken en nemen ze al onze zwemvesten mee”, vertelt De Keijzer. Over ruim een week worden de boten uit het water ge haald en gaan ze de winters talling in. „In de zomer varen we veel, de winterweekenden vullen we met het opknappen van de boten”, vervolgt De Keijzer. „Schuren, lakken, zei len repareren en natuurlijk hebben we ook spelactivitei ten.” Rabobank Gouwezoom, altijd dichtbij. Rabobank Gouwezoom WADDINXVEEN - Het aan tal bedrijfsinbraken stijgt, en dat verontrust burgemeester Jonkman. „Elke week lees ik de mutaties van de politie en daarin zie ik het aantal be drijfsinbraken explosief stij gen”, zo concludeert Jonk man. De burgemeester zegt dit in een toelichting op het beleidsplan en de bezuinigin gen. „We gaan daar goed naar kijken, samen met het Industrieel Contact Waddinx veen (ICW), de politie en Stichting Coenraad. „Open bare orde en veiligheid is een post waar je niet op kunt be zuinigen”, deelt Jonkman mee. Momenteel ligt het in tegraal veiligheidsplan klaar, dat ook regelmatig geactuali seerd moet worden. De brandweer krijgt er een ex tra kracht bij om de ge bruiksvergunningen verder te kunnen uitvoeren. „De taak van de brandweer is toege nomen na Enschede en Vo lendam. Het controleren van de gebruiksvergunningen kost meer tijd en ook de vraag van de burger om vei- WADDINXVEEN - Buurtcen trum De Boog houdt zaterdag 22 november van 10.00 - 16.00 uur een rommelmarkt. Tafels zijn te huur, reserveren kan bij mevrouw C.Verbeij, tel. 0182- 610469, bij geen gehoor 06- 22681097. Waddinxveen de Waddinxveense drive-in-dis- cotheek The Flying Dutchman. Het is geen speciale avond voor vrijgezellen, zoals veel mensen van de vorige avonden dachten. De avond begint om 20.30 uur. Kaartjes kosten twee euro, aan de deur verkrijgbaar. Leden en donateurs hoeven geen entree te betalen. Voor meer informa tie, www.goudvanoud.tk. vragen die tweeduizend Wad- dinxvener vorige week in de bus hebben gekregen. „We wil len de wensen van de Waddinx- veners over wonen goed in kaart brengen, vooral met het oog op de nieuwe wijk Trian gel”, licht wethouder Dijkster- huis toe. „We willen graag we ten welke huizen daar moeten WADDINXVEEN - De politie hield op vrijdagavond 24 oktober in een uitgaansgelegenheid in Ze venhuizen een vijftienjarige jon gen uit Gouda aan. De jongen werd er van verdacht rond 20.05 uur op de Sterrenlaan in Wad dinxveen een fiets van een der tienjarige jongen uit Waddinx veen te hebben gestolen. De jongen uit Waddinxveen werd door de Gouwenaar aangespro ken. Hij vroeg of hij een lift kon krijgen naar het Stationsplein. De jongen uit Waddinxveen stemde toe. Aangekomen bij het Sta tionsplein wilde de Gouwenaar verder naar de uitgaansgelegen heid. Toen de Waddinxvener dit weigerde, bedreigde de Gouwe naar hem met een zakmes en pakte de fiets af en reed weg. De fiets werd aangetroffen bij de uit gaansgelegenheid aan, zodat de Gouwenaar binnen kon worden opgepakt. Na verhoor en het op maken van een proces-verbaal werd de Gouwenaar in de mid dag van zaterdag 25 oktober op vrije voeten gesteld. woning hebben weinig keuze en daardoor komen ook de star ters moeilijk op de markt.” Met de bouw van de nieuwe woonwijk Triangel krijgt Wad dinxveen er drieduizend wo ningen bij. „Daarvan wordt der tig procent sociale woningbouw, dertig procent middeldure woningen en veer tig procent duurdere huizen. Maar we willen zeker weten of we daarmee goed zitten. Van daar de enquête”, vervolgt de wethouder. „We willen er meer zicht in krijgen.” Vooruitlopend op de uitslag, verwacht de wethouder een grote vraag naar starterswo- waren al jaren in dienst”, aldus De Kerpel. Twee dagen later bracht hij opnieuw een bezoek aan de vestiging. „We merken dat er heel weinig ziekmeldin gen waren, er wordt normaal doorgewerkt. Dat zegt iets over de professionaliteit van de medewerkers. We krijgen reacties als ’ja, het is moeilijk, het is keihard, maar waarom zouden we de klant in de steek laten?’. Het streven van Kodak is om nog tot en met decem ber door te gaan. „Onderhan- Kodak heeft het hoofdkantoor in Vianen en nog een klein ver koopkantoor in Amsterdam. Het personeel is vorige week Voor de laatstgenoemde dreigt dinsdag op de hoogte gebracht geen sluiting. Het fotolaborato rium in Waddinxveen is in 1982 overgenomen door Kodak, daarvoor bestond het fotola boratorium ook al. Kodak zal zowel haar traditionele fotoac- tiviteiten voortzetten, alsmede de activiteiten op het gebied van digitale fotografie verder uitbouwen. WADDINXVEEN - De deuren van het fotolaboratorium Hoogwerff Eikelenboom B.V. in het Waddinxveense Coe necoop gaan dicht. Kodak Nederland heeft daarvoor een adviesaanvraag ingediend bij de Ondernemingsraad van het bedrijf. Oorzaak is de digitale revolutie. „Daardoor zien we sinds het begin dit jaar het aantal te ontwikkelen filmrolletjes naar beneden tuimelen”, aldus de heer De Kerpel, algemeen directeur van Kodak Nederland. Door de sluiting komen alle I 16 banen te vervallen. Voor deze medewerkers zal Kokak een financiële regeling treffen en proberen om deze mensen elders aan een baan te hel pen. In verband met de verhuizing sluiten alle kantoren van Rabo bank Gouwezoom hun deuren van vrijdag 31 oktober aan staande om 12.00 uur tot maandag 3 november 12.00 uur. Tijdens de verhuizing kunt u onze geldautomaten, chipknip- oplaadpunten en geldstortautomaten die van buitenaf bereikbaar zijn, gewoon gebruiken. Rabobank Financieel Adviescentrum Tielweg 26, Postbus 333, 2800 AH Gouda T (0182) 64 33 33 voor particulieren en (0182) 64 34 44 voor bedrijven F (0182) 64 33 00 voor particulieren en (0182) 64 34 00 voor bedrijven E info@gouwezoom.rabobank.nl I www.gouwezoom.rabobank.nl komen.” De laatste jaren is er veel ver anderd in de woonsituatie van de gemiddelde Nederlander, dus ook bij de gemiddelde Waddinxvener. „En ook de ko mende jaren gaat er nog veel veranderen. De toenemende kleine greep uit de bijna veertig vergrijzing zorgt voor kleinere huishoudens, en het aantal huishoudens zal groeien”, ver wacht Dijksterhuis. Aan de an dere kant telt Waddinxveen vrij veel dezelfde soort eensgezins- en galerijwoningen. „Maar (halfjvrijstaande woningen in de duurdere klasse hebben we niet zo veel. Mensen die willen doorstromen naar een andere WADDINXVEEN - Wijk- en speeltuinvereniging De Padde stoel (Lijsterbesstraat 18) houdt zaterdag I november een Goud van Oud avond voor vol wassenen, met als thema ’Dan ce Classics Party’. Er wordt op deze avond voornamelijk dan- ce-classics uit de jaren ’70, ’80 en ’90 gedraaid zoals Meatlove, Greace en Saturday Night Fever. Maar ook als het publiek een nummertje van bijvoor beeld André Hazes wil horen, dan wordt dat ook gedraaid. De muziek op deze avond wordt verzorgd door de beken- WADDINXVEEN - Overlast op en rond de Mina Drucker hoeve heeft ervoor gezorgd dat bewoners van De Hoeve Torens in actie zijn gekomen. Afgelopen donderdag vond op het stadhuis een overleg plaats tussen een ambtenaar van de afdeling Openbare Werken en leden van het bestuur van de huurdersvereniging De Hoeve- Torens. De bewoners van De Hoeve Torens willen maatregelen voorstellen ter verhoging van de veiligheid van de weggebrui kers en verkeersoverlast op de Mina Druckerhoeve verminde ren. Zij denken daarbij aan een parkeerverbod op de Mina Druckerhoeve, een deelstreep op het wegdek, snelheidsbe- perkende maatregelen, een wijkagent- of politiesurveillan- ce tijdens en ochtend- en mid- dagspits of het instellen van een dertig-kilometer-zone. Zij vinden dat de overlast in de buurt voornamelijk wordt ver oorzaakt door woon-werkver- keer uit de wijk, snelbrommers met onverantwoorde kruis- puntpassages en teveel lawaai en automobilisten die in ’vlie gende start’ hun vertrek bege leiden. De betrokken ambtenaar kon geen toezegging doen, maar zal de problematiek nader bestu deren. W'J*6 De afgelopen jaren is gepro beerd het Waddinxveense be drijf winstgevender te maken, onder meer door zich te rich ten op het verwerven van nieuwe, grote klanten. Maar de een persoonlijk drama, velen resultaten bleken onvoldoende om het bedrijf te redden. „Door de uitzonderlijk snelle groei van digitale fotografie is de traditionele markt voor het ontwikkelen en afdrukken van foto’s sterk veranderd; consu menten hebben veel meer mo gelijkheden tot hun beschik king gekregen dan alleen via het traditionele fotolaboratori um. Bijvoorbeeld thuis printen of via de detailhandel”, aldus De Kerpel. Mede door deze ontwikkeling is de internatio nale strategie van Kodak erop delingen met de vakbond zou- gericht om photofinishing acti- den daar nog wat viteiten in een beperkt aantal veranderingen in kunnen bren- labs te concentreren. „Als ge volg hiervan zien wij geen toe komstperspectief meer voor haar laboratorium in Neder land”, vervolgt De Kerpel. WADDINXVEEN - Wat vindt de Waddinxvener van zijn of haar eigen woonsituatie? Is de Waddinxvener tevreden over de woonomgeving, over het ty pe huis, over de voorzieningen en is men van plan binnen twee jaar te verhuizen? Het is een Voor maatwerkadvies naar het Rabobank Financieel Adviescentrum Vanuit het Financieel Adviescentrum laat Rabobank Gouwezoom haar klanten nog meer profiteren van het complete diensten pakket. Alle adviseurs en specialisten die u van maatwerkadvies kunnen voorzien, bevinden zich hier onder één dak. Daardoor is de bank in staat om de kwaliteit van het financieel advies ver der te verbeteren. En dat komt de klanten van de bank alleen maar ten goede. Voor een hypotheekadvies tot vermogensplan- -

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 24