Goed begin Groeneweg breekt Bergambacht op Be Fair rukt op naar vierde plaats Korbis komt te kort tegen Odo Be Fair volleybal verliest nipt Nederlaag voor Flyers Dames I Druk weekend dames Van Uden-De Gouwe Stand Schaatsers Einde in zicht Pupillen Rolling’90 danst Waddinxveense schakers gelijk tegen Dordrecht Klaverjassen in selectie in Europa Cor Buitendijk biljartkampioen MOERKAPELLE - Afgelopen weekend is de districtsfinale hoofdklasse Driebanden voor BV Moerkapelle op een succes uitgedraaid. Zoetermeerder Cor Buitendijk werd ongesla gen kampioen en bleef derhal ve zijn clubgenoot Niels van der Vlist (Moerkapelle) ruim- atletiekvereniging S.C. Antilope schoots voor. Niels remiseerde in de laatste partij tegen Twigt, nadat hij in de eerste ronde al van de kersverse kampioen had verloren. Buitendijk mag over enkele weken zijn succes een vervolg geven in de regio- finale van Zuid-Holland. Maar eerst zal komend weekend Nieuwe trainer bij Antilope sjoelers promoveren tijdens eerste schaatswedstrijd kampioenschappen vijfde klasse. „Door de neder- jeu de boules PAGINA 27 WOENSDAG 29 OKTOBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Groeneweg had weinig problemen met Bergambacht. De Zevenhuizenaren wonnen met 5-0. der Vis) over Zwarte Pijl. Over twee weken is NOC de tegenstander van Groeneweg dat komende zon dag naar Schiebroek gaat. Trainer Cor Hazebroek was zeer tevreden met de ontwik keling van de competitie in de ming en van daaruit in aanraking met de atletiek gekomen. In die atletiekwereld begonnen in de voorsprong, maar Korbis wist deze kleine achterstand te consolideren en kort voor de rust zelfs nog iets dichterbij te komen: 7-8. Korbis deed qua veldspel niet veel onder voor de Maaslan- ders, mSar ODO was zuiver der in de afronding. Na de her- Koudekerk. Moerkapelle behaalde een moeizame 0-1 overwinning op Linschoten. Op het gladde veld werd het een rommelig duel waarin in 22ste minuut van de eerste helft het beslis sende doelpunt viel. Na een schitterende aanval van Moer kapelle werd de bal terug ge legd naar Menno Verschoor die scoorde. Later scoorde Verschoor opnieuw, maar het doelpunt werd door scheids rechter Nic van Bemmel uit Boskoop afgekeurd omdat Lennaert Visser een tegen stander aan zijn broekje vast hield. Een kwartier voor tijd kwam Moerkapelle goed weg nodig om de winnaar te bepa len. Met een 4-8 voorsprong begonnen het eerste dames team van Be Fair aan de tweede helft van de set. Wat er toen precies fout ging voor de gasten is een raadsel. De ruime voor sprong werd uit handen gege ven en Netwerk maakte netjes met 15-12 korte metten met Be Fair. De drie punten gingen naar de gastvrouwen en Be Fair moest genoegen nemen met de troostprijs van twee punten. tie: het secretariaat van S.C. An tilope (0182-616813) of met Ger Gijzen (030-6666882). WADDINXVEEN - Vrijdag 31 oktober organiseert de Gou- wePlus weer een gezellige kla- verjasavond in de bar van de tennishal van De Sniep. Er zijn leuke prijzen te winnen en er is tevens een verloting. Inschrij ven vanaf 19.45 uur, het kaarten begint om 20.00 uur. WADDINXVEEN - Twee le den van de schaatsvereni ging De Gouwe Streek zijn dit seizoen opgenomen in de junioren C selectie van het gewest Zuid-Holland. Het zijn Jetske Wiersma en Jeroen van der Helm. Bei den maken deel uit van een ploeg bestaande uit dertien jongens en meisjes, die worden getraind doorWim Borst uit Voorhout. Zij pro beren zich te kwalificeren voor de NK voor junioren die op 30 en 31 januari en I februari in Alkmaar wor den gehouden. MOERKAPELLE - Lizzy Quick en Iris Dijkema van rolschaatsvereniging Rolling '90 gingen samen met enke le geselecteerde solospor- ters naar het Duitse Frei burg, om de Europacup te rijden. Deze wedstrijd on der begeleiding van bonds coach Gerry Obbens en onze eigen clubtrainster Rona Dijkema betekende de eerste stappen op het solodans terrein. De meisjes waren een beet je gespannen, maar kregen veel complimenten. On danks dat ze hun best de den, moesten ze helaas ach teraan het deelnemersveld aansluiten. Ze streden tegen internationale kanjers uit onder andere Duitsland, Ita lië, Portugal en Frankrijk. Het Franse Hettange was de volgende uitdaging voor Rolling’90. In de junioren klasse starte Emily van 't Wout en Claudia Jonker bij het solodansen en Iris Dij kema en Mark Bakker bij het paardansen. Natuurlijk konden ook deze sporters (nog) niet aan de bovenkant van het deelnemersveld staan, maar er kwamen po sitieve reacties uit alle an dere deelnemende landen. Het afsluitende gala waar zij mee dansten met alle kam pioenen gaf een extra glan zend tintje aan deze mooie wedstrijd. vatting leek ODO het defini tieve gaatje te hebben geslagen (7-10), maar de Waddinxveners kwamen knap terug tot 10-1 I Het missen van een strafworp en veelvuldig balverlies stelden ODO in staat om meer afstand te nemen: I 1-15. De doelpun ten werden gescoord door Ja- met een spetter op de lat. Doelman Mark Huisman (re- serve-doelman Matthew Dub- bis heeft opnieuw zijn been gebroken) hield de nul verder vast. In het zondagvoetbal kwam speelde WSE in Hoogmade met l-l gelijk tegen MMO. Beide doelpunten ontstonden uit strafschoppen. Voor WSE scoorde Hishe Berhane.WSE beëindigde de wedstrijd met negen spelers doordat Frans Schwiebbe, die het opnam voor zijn jongere broer Luuk en Hafid Assoulymani (twee maal geel) uit het veld wer den gestuurd. De voetbalvereniging Wad- heeft sinds kort een nieuwe trainer. Deze trainer, Ger Gij zen, is afkomstig uit Utrecht waar hij al jaren trainingen ver zorgt bij atletiekvereniging Hel las. Ger Gijzen is een enthou siaste trainer met vele jaren ervaring. Ooit begonnen in de gymnastiekwereld met speciali- dinxveen kende in de thuis wedstrijd tegen het zwakke Kralingen een schotvaardige tweede helft. Na een 2-1 ruststand eindigde de wed strijd in een 9-3 overwinning voor Waddinxveen. De doel punten aan Waddinxveense kant werden gescoord door Richard van der Ark, Rene van der Sluis (3), Bjorn Tolle naar^) en Piet van Offeren. Het programma voor volgend weekeinde: zaterdag I novem ber: Koudekerk-Be Fair (wed strijd van de week), Moerka- pelle-TAW, zondag 2 november: Meerburg-WSE, Schiebroek-Groeneweg, Ber gambacht-Waddinxveen. WADDINXVEEN - De dames van Be Fair zijn er afgelopen vrijdag in Pijnacker niet in ge slaagd om debutant Netwerk van zich af te slaan. In de eerste set speelde Be Fair prima vol leybal. Spelverdeelster Astrid de Jong kon alle speelsters goed bedienen en er werd goed ge serveerd. Aan het einde van de eerste set begon de concentra tie een beetje af te nemen, maar de setwinst kwam niet in gevaar en werd binnengehaald met 23- WADDINXVEEN - Op het sportcomplex aan de Dreef heeft Korbis in de laatste veld- wedstrijd voor het zaalseizoen met 11-15 de winst moeten la ten aan het hoger geklasseerde ODO uit Maasland. Nadat Korbis vorige week in Maas land met 21-9 ruim klop kreeg van ODO, was het team van trainer-coach Ronald Pieck er nu op gebrand om beter voor de dag te komen. In de Ie helft leek dat aardig te lukken. De gasten kwamen op een 0-2 zesde minuut redde doelman Gert Haan op een inzet van Pascal Verburg ten kostte van een hoekschop waaruit Gijs- bert van Driel naast kopte.Ver- burg knalde na een hoekschop van aanvoerder Roland van Herk hoog over en ook een kopbal van Van Driel bracht de Zevenhuizense doelman niet in de problemen. In de 35ste minuut liet Groe neweg zien hoe het wel moet. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelde dames I van Van Uden-De Gouwe haar thuiswedstrijd in het KNVB- zwembad te Zeist tegen Bran denburg. In een boeiende wed strijd speelden de ploegen met 8-8 gelijk. Zondag werd de uit wedstrijd tegen Lumio het Ra vijn in hetzelfde bad gespeeld. Nu verloren de dames in een vrij tamme wedstrijd met 9-6. Heren I en dames 2 speelden zondag in Gouwebad De Sniep om de ManMeer!-cup. Heren I kon het tegen Grando GZC 25. Wellicht was het concentra tieverlies een voorbode van slecht nieuws, want de tweede set was een schim van de eer ste set. Netwerk zag haar kan sen groeien en pakte gedeci deerd de tweede set met 25-16. In de derde set speelde (Foto: Liesbeth van co Wineke (4x), Marco van Leeuwen (2x), Stefanie Visser, Gerben Wijnstra, Renate Lank- horst, Mels Graveland en An- nemarie Graveland. Korbis I gaat nu de zaalperiode tege moet wetend dat bij de hervat ting van de veldcompetitie in het voorjaar veel punten ge pakt moeten om van de voor laatste plaats af te komen in de 2e klasse. Naast Korbis I kwam alleen Korbis 3 in actie: tegen Vriendenschaar 4 werd met 9-14 gewonnen. WADDINXVEEN - De zater dagmorgen trainingsgroep van Kees de Knegt acte de présen- teit de Deense gymnastiek stro- ce geven in zijn regiofinale Driebanden tweede klasse te Stolwijk. recreatiesport geeft Ger Gijzen nu al jarenlang training aan we- gatleten. Deze ervaring zal goed van pas komen bij de zaterdag morgen trainingsgroep van Anti lope. Deze trainingsgroep is speciaal gericht op mensen die niet zozeer direct aan presta- tielopen of wedstrijden denken maar gewoon met lichaam en geest bezig willen zijn. Daarom ideaal voor beginnende spor ters, sporters die het wat rusti ger aan willen doen, sporters Na een voorzet van de door gebroken Jarno van Dorp vond Maurice Eckhardt eerst doel man Oskam op zijn weg, maar in een halve draai slaagde Ze venhuizense spitsspeler er toch in de bal in het Bergam- bachtse doel te werken: 4-0. Twee minuten later stuurde middenvelder Ed Boudewijn Eckhardt de vrije ruimte in. Ook nu werkte hij de aanval naar behoren af: 5-0. Invaller-scheidsrechter R. van Os uit Schoonhoven had de wedstrijd prima in handen en behoefde geen kaarten uit te delen. Een dag eerder had hij het een stuk moeilijker in de wedstrijd Texas/DZB-SC Bos zoom. Daarin gaf hij vier rode en zes gele kaarten. Opstellingen: Groeneweg: Haan, R. van Leeuwen, Terps- die de trainingen weer willen oppakken nu blessures of lang durige afwezigheid, De trainin gen zullen daar dan ook op ge richt zijn. Veel algemene, conditionele, oefeningen met daaraan gekoppeld looptrainin gen zullen deel van de trainin gen, gegeven aan de atletiekbaan aan de AlberdingkThijmlaam en op en rondom het Gouwebos, gaan uitmaken. In deze trainings groep is plaats voor nieuwe deelnemers.Voor meer informa- Donk niet bolwerken en verl oor royaal met 5-12. Dames 2, met een aantal meisjes A-speel- sters, wisten hun bekerwed strijd wel in winst om te zetten; zij versloegen LZ 1886 2 met 8- 3. Aanstaande zaterdag spelen he ren I en dames 2 van Van Uden- De Gouwe uitwedstrijden. He ren I speelt om 20.45 uur tegen Het IJ in het Sportfond- senbad te Amsterdam. Dames 2 speelt reeds om 18.30 uur te gen TriVia I in het Helperbad te Groningen. Dames I is vrij. WADDINXVEEN - Het tweede team van WSV speelde afgelopen donder dag in hun tweede compe- tiewedstrijd.Tegenstander in eigen huis was het derde team van Dordrecht. Beide teams behoren tot de sterkste in hun groep en een spannende wedstrijd was gegarandeerd. Het be gon allemaal goed met een snelle overwinning van Nico Dannis en een remise van Arie Kardol. Bart van Put ten verloor vervolgens en Bert van de Knaap over speelde zijn tegenstander in tijdnood. Hennie de Roodt en Eduard Philipse speelden gelijk. De overwinning werd verwacht vanwege de gun stige posities die Barthold Jansen en Leo Willemen op het bord hadden. Barthold zag zijn stelling na een serie onnauwkeurige zetten in rook opgaan en verloor, terwijl Leon niet door de stugge verdediging kon bre ken met remise als gevolg. Dit alles resulteerde in het tweede gelijkspel. In de onderlinge competitie stonden de nummers één en twee,Theo van Herk en Mark van Putten tegenover elkaar, waarbij Theo won. Peter de Louw en Jeroen Eijgelaar speelden gelijk. Wim van Os verloor van Erik Hennink.Wim van Vuuren speelde tegen Leo van de Haven en won. De ervaren Jan Muit versloeg het nieuwe lid Adriaan Lan- gerveld.Theo Goor speelde sinds drie jaar weer een partij voor Waddinxveen en hij versloeg na een lange partij Jaap Smit. Laurens El lers verloor van Herman van Offeren. Stand aan kop: I T. van Herk, 2 M. van Put ten, 3. E. Philipse. WADDINXVEEN - De stand van de Waddinxveense sjoelers ziet er als volgt uit: Klasse A, I Kees Kuipers met 137.367 pun ten, 2. Dick Dros met 135.467 punten, 3. Jan Kersbergen met 132.100 punten. Klasse B, I. Frans Bouwmeester met 129.000 punten, klasse C, I. Arie Roos met I 18.250 punten, klasse D, I. Gert Kersbergen NOC zegevierde met 0-3 met 108.900 punten en klasse E, I. Peter Botger met 98.633 punten. WADDINXVEEN - Dames I verloor de uitwedstrijd in Kat wijk van Grasshoppers. Jongens Junioren I en Dames 3 kwamen ook niet tot winst. Wel was er winst voor Heren 4. Dames I moest aantreden in Katwijk tegen het nog ongesla gen Grasshoppers. In de eerste periode ging de wedstrijd gelijk op totdat Anita van Unen met een blessure moest afhaken. Fly ers was even de draad kwijt en de gastvrouwen maakten hier van gebruik en liepen uit tot 21 - 14. In de tweede periode was er qua veldspel weinig verschil, wel qua scoren, dat deed de thuis ploeg beter (I 1-6). Na de pauze kwamen de Waddinxveense da mes moeilijk in het spel en hier in legde Grasshoppers de basis voor de ruime overwinning (24- 10). De vierde periode was toen nog een formaliteit. Wel probeerde Flyers de marge nog te verkleinen, maar dat kostte zoveel kracht en ging ook ge paard met het maken van fou ten, die door Grasshoppers be kwaam werden afgestraft. Einduitslag 74-38. Topscoorder: Jolanda Geurts met 12 punten, jongens Junioren I kwam goed uit de startblokken tegen Goba uit Gorinchem. Beide teams speelden een hoog tempo en Flyers was degene die het mees te scoorde (23-18. In de tweede periode waren de rollen omge draaid. Het tempo van Goba werd opgeschroefd en Flyers maakte de fout om hierin mee te gaan. Goba scoorde in deze run en shoot periode wel de nodige punten, Flyers verloor vaak de bal en scoorde dus niet. tra, Bevaart, Van Erk (Klein), Van Dam, Boudewijn, Arnoud van Leeuwen, Buitenhuis (De Boer), Eckhardt,Van Dorp, Ber gambacht: Oskam, Sebastiaan van Herk, Ten Kate, Teeuwen, Robert Ouwerkerk, Broekhui zen, Joost Ouwerkerk, Roland van Herk, Abchrim (Bert van Driel), Verburg, Gijsbert van Driel. Be Fair weer zoals het hoorde. Met rake klappen en gerichte ballen werd deze set gepakt met 18-25. Toch herhaalde het ritueel zich helaas in de vierde set. Concentratieverlies en slordig spel resulteerde in een 25-18 verlies. Een vijfde set was WADDINXVEEN - Evenals Jo- chem de Boer, Reinout Oudijk en Stefan Rozema reed ook Je roen Enthoven van schaatsver eniging De Gouwe Streek zon dag zijn eerste KNSB wedstrijd. Deze pupillen van de beginners klasse schaatsten vanmorgen op de Uithof in Den Haag twee keer driehon derd meter. Als eerste aan de start ver scheen Stefan, hij reed zijn eer ste driehonderd meter in een tijd van 39.91 seconden. Hier na kwam Jeroen Enthoven, tij dens dit debuut zette hij maar liefst een tijd van 36.34 secon den neer, hiermee promoveer de hij direct twee klassen naar de derde klasse. Als derde startte Jochem de Boer, hij zet te de klok stil op een tijd van 39.42 seconden en promo veerde net als Stefan naar de vierde klasse. Als laatste van de vier nieuwkomers reed Rei nout Oudijk, ook hij promo veerde naar de derde klasse met een tijd van 36.82 secon den Minder gelukkig was de tweede rit van Reinout, hij kwam hard ten val en kon de rit niet uitrijden. Jochem reed zijn tweede rit keurig in een tijd van 39.90 seconden, de an dere twee lukte het hun eerste tijd te verbeteren in 36.29 se conden voor Jeroen en 37.22 seconden voor Stefan. Met de ze laatste tijd promoveerde Stefan ook naar de derde klas se. Door Bert Hertog ZEVENHUIZEN - Een goed begin van de voetbalclub Groeneweg in de wedstrijd tegen Bergambacht brak de gasten op. Na twintig leidde de club uit Zevenhuizen al met 3-0. Door twee doelpunten inde laatste tien minuten werd het 5-0. Vier doelpunten werden gescoord door Maurice Eckhardt. Doordat het schotvaardige Stolwijk zeer verrassend met 3-2 verloor van het bescheiden Gou- derak is de strijd bovenaan weer open. man Marcel Oskam. Een mi nuut later werd Oskam toch gepasseerd door Jarno van Dorp, die vrij doorging en de bal langs de doelman intikte. Vier minuten later scoorde Maurice Eckhardt 2-0 na een voorzet van Jarno van Dorp. In de dertiende minuut leek het 3-0 te worden toen Maurice Eckhardt werd aangespeeld door Menno van Dam. Het slappe schot van Eckhardt -richtte geen onheil aan. In de twintigste minuut *L deed Eckhardt j het be- ter. Na een uit stekende Groene- weg-aanval tussen Menno van Dam en Jarno van Dorp scoor de Maurice Eckhardt 3-0. De verdediging van Bergam bacht bleef kwetsbaar. In de volgende minuut redde doel man Marcel Oskam eerst kop pend waarna Eckhardt rake lings naast schoot. Onophoudelijk viel Groene weg aan, maar de score werd niet meer verhoogd. De hoge ballen werden zonder meer een prooi van de degelijk spe lende centrale verdediger Jaap Bevaart, die als enige de mou wen had opgestroopt, met naast hem aanvoerder Marco Terpstra. Bergambacht had de wedstrijd weer een stuk spanning kun nen terug geven als het vlak na de pauze had gescoord. In de WADDINXVEEN - In de za- terdagcompetitie is de voet balclub Be Fair opgerukt naar de vierde plaats achter koplo per Koudekerk, dat door een 5-2 overwinning op TAW de eerste periodetitel binnen haalde, BSC’68 en Moerkapel le. Be Fair versloeg in het Warnaarsportpark het naar de vierde klasse gepromo veerde Zwammerdam met 5- IKoen Meijer gaf de Wad dinxveners de leiding. Door Benjamin Gibbon en Meijer (strafschop) werd de rust stand 3-1. Na de hervatting scoorden Gibbon enTouafik Saouny voor Be Fair, dat za terdag op bezoek gaat bij WADDINXVEEN - Voor het doublettenkampioenschap van de Jeu de Boules vereniging werden dinsdag, 21 oktober twee inhaalpartijen gespeeld. Dinsdag 28 oktober worden de twee De stand voor die laatste wed strijden is: I.Norbert Schiffer- ling/Toos Wubben 13-12; 2.Hans Cammeraat/Roy Huls kamp 13-1 I3.Leen en Andries Roos 13-10; 4.Ron en Fred van Dijken 13-10; 5.Arnold Jans- sen/Peter Rubeling 13-8; 6.Wout Versluis/Elly Nieuwland 13-7; 7.Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas 13-7; 8.Bert en Anneke Grootjen 13-6; 9.Mar co Janssen/Hans van Wouden- geteld tot berg 13-6; 10.Herman Ver- waal/Rob van Dijken 13-6; II.Willem Hendriks/Toon v.d. Velden 13-5; 12.Piet Fianen/Wim Raterman 13-5; l3.Alex van Ofwegen/Gerben Nieuwland 13-5; I4.jan Lapa- er/Cees Voskuilen 13-3; 15.Hanna de Wilde/Babs Allaart 13-3 en ló.Barend en Corrie Monster 13-0. (13-27). In de derde en vierde periode waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Wel waren de gasten ook nu weer iets beter in de afwerking en via 14-16 en 20-24 kwam de einduitslag 70- 85 tot stand.Topscoorder: Niels Scheps met 17 punten. De spannendste wedstrijd van het weekend was die tussen He ren 4 en DAS. De eerste perio de ging gelijk op (11-10) De tweede was duidelijk voor DAS en zij namen via 10-17 een 21- 27 voorsprong. In de derde pe riode probeerde Flyers met man en macht deze achterstand in te lopen, maar Das gaf geen krimp (12-12 In de vierde periode kwamen de Waddinxveense he ren langzaam dichterbij. Het luk te pas in de laatste minuut om tot 48-48 te komen. Met nog twee seconden op het bord kreeg de thuisploeg twee vrije worpen te nemen. Gert Jan Os kam hield de zenuwen in be dwang en zorgde voor een 50- 48 overwinning. Topscoorder: Jaap de Lange en Gert Jan Os kam, alle twee met 12 punten. Dames 3 liep tegen DAS tegen de eerste nederlaag aan. Het was geen goede wedstrijd van de Waddinxveense dames. Na drie periodes was de stand nog 30-31maar in de vierde perio de ging het helemaal mis en drukte de tegenstander door en liep via 3-22 uit naar een 33-53 overwinning.Topscoorder: Inger Huls en Jesca Oskam-Van Loo, alle twee met 9 punten. Dames I speelt vrijdagavond 31 oktober in de Duikelaar om 21.00 uur tegen LUSV. laag van Stolwijk zijn wij dich terbij gekomen. Dat opent voor ons perspectieven. Wij hadden een sterk half uur waarin alles lukte. Daarna zakten we terug, maar laatste partijen gespeeld. Bergam- I bacht l profi- teerde niet. Het speelde met lange ballen snel thuis. Ik vind het een zwak voetballende ploeg.” De ploeg van trainer Rob van Wilgen maakte in Zevenhuizen een zwakke indruk. De Ber gambachtenaren kwamen wel- een doelrijpe actie. Halverwege de tweede helft brak Pascal Verburg door. Groeneweg-doelman Gert Haan verliet eerst zijn doel, keerde daarna weer snel terug om een schot van Gijsbert van Driel tot hoekschop om te buigen. Een doelpunt had de spanning enigszins kunnen te rug brengen. Nu dat uitbleef kon Groeneweg uitlopen naar 5-0. Na drie minuten leek het al I- 0 te worden door Maurice Eckhardt. Hij stuitte echter op de lange Bergambacht-doel-

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 27