Gemeente Waterschap legt steunberm aan Waddinxveen om scheur in Ringvaart te dichten denkt niet aan herindeling ’Ik wil verzorgen en vertroetelen BI s Gemeente start met nota gezondheidsbeleid Schades bij gemeente 4» Naturistisch Meldactie familiezwemuur Groene- Lunchconcert EHBO cursus Mishandelaars Voorverkoop disco De Klaverjasmiddag druk bezocht HartHopper Rode Kruis ft Paddestoel Boskoop ’lonkt’ naar Rijnwoude en Waddinxveen aangehouden Naj aars ver koop Oproep reunie Verpleeghuis Catharina 1979/1982 op termijn geen reële optie is. Rode Kruis 3® z^ PAGINA 21 WOENSDAG 12 NOVEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN De Ringvaart is afgelopen week van een steunberm voorzien, om de scheur te dichten. (Foto: Liesbethvan der Vis.) van CAMMERAAT T (0182) 619 051/610 997 Een aantal gemeenten in Zuid Holland is op basis van het on derzoeken van de eigen be stuurskracht tot de conclusie gekomen dat zelfstandigheid vernield. Kosten: 298,25 euro per boom. Bushok beschadigd. Kosten 500,00 euro. De ge meente brengt de veroorzaak te schades in rekening bij de daders. Het waterschap start in de komende weken een onderzoek naar de situatie. Mogelijk dat de droge zomer een rol speelt, maar ook zal naar de naastgele gen bouwwerkzaamheden worden geke ken. „Het zou kunnen dat die een rol spelen, dat moet onderzoek uitwijzen.” De bewoners van de Onderweg hebben een brief in de bus gekregen van het Waterschap, waarin wordt uitgelegd wat de situatie is. „Mensen kunnen ons altijd bellen, dan kunnen we een stukje onrust wegnemen. Want de situatie is zeker niet alarmerend, misschien zou er wel helemaal niets zijn gebeurd als we de steunberm niet hadden aangelegd. Maar zoals gezegd: het is een preventieve maatregel.” Ook de komende maanden wordt langs de wateren extra geïnspec teerd. Topkwaliteit in maatwerk Onze dakkapellen zijn: - van duurzaam hardhout - voorzien van volkern-beplating - onderhoudsarm - prefab-gefabriceerd - in 1 dag geplaatst - inclusief 10 jaar garantie Uw specialist in dakkapellen REGIO - Er zijn nog steeds veel vragen over de GroenHartHopper. Ook hoort het patiënten platform Midden-Holand steeds vaker klachten over het vervoersysteem. Daarom is er een meldac tie GroeneHartHopper van 10 tot en met 21 no vember. Van maandag tot en met donderdag, 10.00 tot 16.00 uur en op vrij dag van 10.00 tot 13.00 uur kunnen mensen hun verhaal over de Hopper kwijt op telefoonnummer 0182-512777 of via of via www.klachtenopvang- zorg.nl of e-mail: ikg@rpcp-mh.nl of pa- nel@rpcp-mh.nl. De GroeneHartHopper rijdt al sinds I juli. Het vervoersysteem is be doeld om ouderen en mensen met een handicap van deur tot deur te ver voeren. De meldactie is er voor negatieve en po sitieve verhalen. Het uit eindelijke doel van de meldactie is om de kwali teit van het GroeneHart- Hoppersysteem te onder zoeken en zo nodig verbeteringen aan te brengen. Meldingen wor den anoniem geregis treerd en gebundeld in een signaleringsrapport. In december worden de re sultaten bekend gemaakt. dijken en kades langs. Zo ook de kade van de Ringvaart. „Een aantal weken ge leden ontdekten we de scheur aan de Ringvaart, maar dat was niet zo bijzon der. Door de droge zomer ontstaan al tijd wel scheuren, ook in deze dijk.Ver gelijk het maar met je eigen achtertuin, daar komen ook scheuren in als het een tijdje droog is. Normaal gesproken ver dwijnen ze weer als het regent en dat is hier dus niet gebeurd. De scheur was begin deze week tien centimeter breed en dat gaat voor ons wel een beetje snel.” Een dijkdoorbraak is zeker geen gevolg, volgens de woordvoerster. „De dijk ligt acht meter van het water van daan, bovendien ligt de scheur over de lengte en hij bevindt zich in de onderste zone, dat sluit een doorbraak uit. Er is absoluut geen gevaar.” MOERKAPELLE - De Ro de Kruis afdeling Zeven- huizen-Moerkapelle wil in januari 2004 een begin nerscursus EHBO star ten. Bij voldoende aan meldingen begint de cursus op dinsdag 13 ja nuari. Alle levensredden de handelingen komen tij- desn de cursus aan bod en ook hoe je het best iemand op straat of huis kan helpen die onwel is geworden of een ongeluk heeft gehad. Ook brand wonden, koude- en warmte letsels worden behandeld. Het zijn veer tien avonden plus een examenavond.Voor meer informatie en aanmelding, M. Holstege, tel. 079- 5932161. ZEVENHUIZEN - Medewerkers van het waterschap Schieland hebben tijdens ex tra inspecties een scheur ontdekt in de kade van de Ringvaart. Deze scheur is afgelopen week met het aanleggen van een steunberm preventief gedicht. De bewoners van de aan de kade grenzende Onderweg hoeven zich geen zorgen te maken, zo benadrukt een woordvoer ster van het waterschap. „De dijken zul len zeker niet breken. Een scheur in de dijk is heel normaal, alleen is deze scheur wat breder geworden, vandaar dat we preventief maatregelen nemen”, aldus de woordvoerster. De droge zomer dit jaar was aanleiding voor het waterschap Schieland om alle dijken in het gebied intensief te contro leren. Een paar keer per week lopen medewerkers van het Waterschap alle beauty aanbieden. „Maar ik bied het pas aan als ik mijn diploma’s heb, dan pas kan ik het volgens mijn gevoel verkopen, ik ga voor kwaliteit.” Sinds kort heeft Myranda ook de Su-Do Tropical Airbrush tan, een apparaat waar je bruin mee kan worden zonder schadelijke UV- straling en huidveroudering. Het apparaat werkt door het opspui ten van een bepaalde lotion. „Het is echt een hot item. Je huid doet het werk namelijk zelf. In de lotion zit een bestanddeel dat gebruikt wordt in de cosme tica en dat laat de bovenste huidlaag verkleuren, net zoals de zon dat doet” De kuur met de airbrush tan duurt in totaal ruim een week. „Bij een normale huid blijft de kleur dan wel drie tot vier weken zitten.” De airbrush heeft voor Myranda nog meer voordelen. „Ik kan nu ook dingen als body-art hair-art WADDINXVEEN - De voorverkoop voor de jeugddisco in De Padde stoel (Lijsterbeststraat 18) van vrijdag 21 novem ber vindt plaats op maan dag 17 november, van 19.303 tot en met 20.00 uur. Kaartjes kosten 1,50 euro en alleen voor kin deren van negen tot en met veertien jaar die in het bezit zijn van een Paddiepas. Een Paddiepas kan deze avond ook aangevraagd worden, neem een foto en een geldig legitimatie bewijs mee. Voor meer informatie, www.paddie.nu.nl. leefwijze (roken, alcoholge bruik, beweging etc), eenzaam heid en de woonomgeving. De eerste resultaten van de ge zondheidsenquête zijn in okto ber verschenen en worden be trokken bij de gemeentelijke nota. Resultaten laten onder andere zien dat in Waddinx veen tachtig procent van de volwassen inwoners de ge zondheid als goed ervaart. Van de volwassen inwoners voelde 81 procent zich het afgelopen jaar (redelijk) gelukkig. In de ge zondheidsenquête is gevraagd hoe mensen hun woning en de buurt waarin ze leven waarde ren. Bijna driekwart van de in woners beoordeelt de woning als goed tot zeer goed. De woonbuurt wordt door 62 procent positief gewaardeerd. ZEVENHUIZEN - NPN houdt op zaterdag 22 november een open naturistisch familie zwe- muur. Iedereen is welkom vanaf 16.30 uur. De toegang tot zwembad de Koornmolen is gratis. Meer informatie op www.nfn/npn. bouwtechniekII Uit de gezondheidsenquête blijkt dat het aantal volwasse nen dat rookt overeenkomt met het landelijk gemiddelde (29 procent), het gebruik van softdrugs onder volwassenen gemiddeld laag is (vijf procent heeft het afgelopen jaar iets ge bruikt) en het alcoholgebruik onder volwassen inwoners niet noemenswaardig afwijkt van dat in andere regio’s. Tenslotte is vanuit de eerste resultaten nog vermeldenswaard dat 46 procent van de volwassenen voldoet aan de Nederlandse Norm Gezond Bewegen: op tenminste vijf dagen in de week gedurende een half uur matig intensief bewegen (zoals fietsen of stevig wandelen). Dit is ver gelijkbaar met percentages in andere gebieden van Neder- REGIO - Wie kan zich herinne ren; het rapport lezen met z’n allen om 7.30 uur in de keuken voorgelezen door de hoofdzus ter. De blauwe uniformen op zondag en het zingen eveneens op zondag en met verjaardagen voor de patiënten. De gebro ken diensten en de gezelligheid in de nachtdienst en ga zo maar door. Lotti Bauman en Corrie Oosterom zijn op zoek naar mensen die in Verpleeghuis Catharina aan de Bleulandweg te Gouda gewerkt hebben tus-, sen 1979 tot aan de verhuizing naar Verpleeghuis de Riethoek. Zij willen een reunie organise ren in het voorjaar van 2004. Heb je er zelf gewerkt of ken je mensen die er rond die tijd ge werkt hebben in welke functie dan ook, bel dan zo snel moge lijk naar Lotti Baumann 0182- 525772 of Corrie Oosterom 0182-619725. WADDINXVEEN - Waddinx veen is gestart met het schrij ven van een gemeentelijke nota gezondheidsbeleid. De GGD Midden-Holland heeft het afge lopen jaar een gezondheidspro- fiel geschreven dat als bouw steen gebruikt wordt voor de gemeentelijke nota. Hieruit blijkt dat vier factoren van invloed zijn op de gezond heid van mensen: biologische factoren, fysieke en sociale om geving, leefstijl en gedrag en ge zondheidszorg. De biologische factoren zijn niet beïnvloed baar. De gemeente kan wel door het beïnvloeden van leef stijl, sociale en fysieke omgeving en de gezondheidszorg probe ren de gezondheid van burgers te bevorderen. Uitgangspunten zijn daarbij: optimale kansen op gezondheid voor iedereen en het verkleinen van gezond- heidsverschillen. Naast de op stelling van het Gezondheids- profiel heeft in het najaar van 2002 een uitgebreide gezond heidsenquête plaatsgevonden. Er zijn vragen gesteld over de lichamelijke en geestelijke ge zondheid, chronische ziekten, WADDINXVEEN - De politie stelt een onderzoek in naar een mishandeling op zaterdag 8 no- een 17-jarige man uit Moerkapelle en twee mannen van negentien en 23 jaar uit Zoetermeer aan gehouden naar aanleiding van een opgegeven kentekennum- mer. Omstreeks 22.45 uur vond op de Doprstraat een vechtpar tij plaats waarbij drie personen door meerdere personen gesla gen en geschopt zouden zijn. Een zestienjarige Gouwenaar, een zestien- en zeventienjarige Waddinxvener hebben inmid dels aangifte gedaan. De Gou wenaar liep een bloedneus, een pijnlijke heup en blauwe plek ken op. De zeventienjarige Waddinxvener liep een dikke lip op. De zestienjarige Wad dinxvener liep letsel in het ge zicht op. Aanleiding van de vechtpartij is vermoedelijk het leggen van contact met een vriendin uit de groep van de verdachten door een van de aangevers. REGIO/WADDINXVEEN - De provincie Zuid Holland wil op zeer korte termijn van alle gemeenten horen wat hun standpunt is over hun bestuurlijke toekomst. Samenwer king of samenvoeging is daarbij aan de orde, schaalver groting het doel. Daarover werd onlangs gediscussieerd in het provinciehuis. Waddinxveen wil graag samenwerken met de gemeenten in de Zuidplaspolder, maar wil geen discussie starten over herindeling. „Dat is voor ons niet aan de orde. Waar hebben we het over als we gaan dis cussiëren wie met wie gaat. We moeten het hebben over de inhoud”, is de reactie van burgemeester Jonkman over de plaats van Waddinxveen in deze discussie. land. Meer uitgebreide analyses worden de komende maanden door de GGD gedaan. Een vol ledige rapportage over de ge zondheidsenquête zal medio 2004 verschijnen. De gemeen telijke nota lokaal gezondheids- vember. De politie heeft beleid verschijnt nog dit jaar in conceptvorm. ten Nieuwkoop, Liemeer en Ter Aar. Het college van Gede puteerde Staten heeft samen met de gemeenten van de Rijn streek en een aantal andere ge meenten een traject gepland Zoals de gemeente Nieuw koop, die de provincie heeft verzocht om te komen tot schaalvergroting. Deze zou ge vonden kunnen worden door samenvoeging van de gemeen- verkoop. De verkoop vindt plaats in de Kleine zaal van het Anne Frankactiviteitencen- trum.van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Er zijn onder andere veel borduur en andere handwerken te koop. ZEVENHUIZEN/ MOERKA PELLE - Bij de gemeente zijn de volgende schades binnengeko men: een vuilniscontainer in de brand gestoken. Kosten: 506,50 euro. Bomen terwoude voor meer samen werking met gemeenten met een vergelijkbaar karakter, waarbij zeker ook aan Rijn woude kan worden gedacht. Burgemeester Schoof van Al- aan den Rijn is sterk voorstander van een aantal krachtige Groene Hart ge meenten, waarbij het aantal wordt beperkt om als Groene Hart zoveel mogelijk met één bestuurlijke mond te kunnen spreken. Hij ziet dan ook veel in een grote groene gemeente, waarin een flink aantal platte landsgemeenten de handen in een slaan. Een aantal kleinere gemeenten twijfelt over nut en noodzaak van de fusie van twee kleinere gemeenten. In de komende periode zullen de gemeentebesturen deze vraag moeten beantwoorden, zodat de opvattingen helder op tafel liggen. De provincie Zuid-Holland, die vooral bewa ker is van proces en tijdpad, zal deze resultaten bundelen en samen met gemeenten zoeken naar oplossingen die ingaan op de vraagstukken in dit deel van het Groene Hart. De provincie heeft onlangs de vraag aan gemeentes voorge legd, om te onderzoeken of de eigen bestuurskracht voldoen de is. „Over de invulling van de Zuidplaspolder denk ik dat alle vijf gemeentes (Waddinxveen, Zevenhuizen/Moerkapelle, Gouda, Moordrecht en Nieu- werkerk a/d Ijssel) versterking kunnen gebruiken. Daarom moet je samen werken, maar dat hoeft toch niet te leiden tot herinde ling?”, licht bur gemeester Jonkman toe. „Wellicht kan daar uiteinde lijk wel een discussie over sa menvoegen uit ontstaan, maar laten we ons nu eerst richten op de samenwerking.” en nail-art aanbieden, dat is heel leuk. Pas kwam er iemand, die wilde er op een feest bijzonder uitzien.Toen hebben we haar na gels en haar haar met hetzelfde motief bewerkt, dat was heel apart.” Myranda heeft altijd al een eigen bedrijf gewild. „Ik heb een tijdje een importeurschap voor mo- torcrosskleding gehad, dat was echt heel leuk. Ik mis dat nog wel, maar het was echt te druk. Ik was altijd ’s nachts bezig met de bedrijfsvoering, op een gege ven moment breekt dat je op. Uiteindelijk heb ik daar een punt achter gezet.” Toen heeft ze nog gedacht aan een eigen zaak in het buitenland, maar dat is er nooit van gekomen. „Maar ik geef die droom naar het buiten land te vertrekken niet op, mis schien komt het in de toekomst een keer beter uit.” Voor nu heeft ze een droom die wat WADDINXVEEN - De vierde koppelklaverjasmiddag van de Waddinxveense koppelklaver- jasclub WADDinxvEEN KAART vond afgelopen zaterdag plaats in buurtcentrum de Boog. Maar liefst 84 deelnemers waren op deze middag afgekomen. De uit slag van deze middag was als volgt: I .T. Haak en T. Kippersluis met 9714 punten, 2.W. Hoek en F.Steenland met 9112 punten en goede derde waren P. Koster en S. Verdegaal met 9103 punten. Als laatste eindigde P.van der Haak en L. Koster met 5480 punten. De volgende koppelkla verjasmiddag is op 29 novem ber, van 12.00 uur tot 17.00 uur. Opgeven bij Leen Hogerbrugge, tel. 06-13626885, Marinka Kos ter tel. 06-51863495 of Herman van Niekerk, tel. 0182-617891. Voor overige informatie, www.waddeenkaart.nl. ZEVENHUIZEN - De Zeven Muzen organiseert op zondag 16 november een lunchconcert. Twee docenten van De Zeven Muzen treden daarbij op, Barba ra Kramer-Kurmann op viool en Nelly Pavlova op piano. Samen spelen zij een sonate van Lud wig van Beethoven en een werk van Maurice Ravel.Verder speelt Nelly een fantasie van Frederic Chopin en een prelude van Claude Debussy en Barbara een sonate van Eugène Ysae. Het concert duurt ongeveer een uur. Het vindt plaats in de Vrij zinnig Hervormde kerk (Dorps straat 139), vanaf 13.00 uur. De toegang kost drie euro, inclusief een kopje koffie of thee, kinde ren tot achttien jaar en vrienden van De Zeven Muzen gratis. om zich te beraden over de bestuurlijke toekomst van het gebied. Hierbij zijn naast de ge meenten,van de Rijnstreek ook de gemeenten Bodegraven, Reeuwijk, Zoeterwoude en Boskoop betrokken. Rijnwoude kiest voor zelfstan digheid. De gemeente heeft nu twaalf jaar geleden een proces van fusie achter de rug en meent dat de huidige schaal met intensieve samenwerking met andere ge meenten toe reikend is, want de gemeente heeft ook een kleine 20.000 inwoners. Uiteraard is voor de gemeente wel bepalend wat er verder om Rijnwoude heen ge beurt. Ook Zoeterwoude, met ruim 8000 inwoners kiest voor De gemeenteraad van Bo- zelfstandigheid. Wel kiest Zoe- skoop discussieerde vorige week wel over samenvoegen. Boskoop ziet wel iets in het sa menvoegen van Boskoop met Hazerswoude-dorp, Hazers- woude-Rijndijk en Reeuwijk- dorp. Ook Waddinxveen wordt phen als mogelijke partner gezien voor de fusie. En mocht dit al lemaal niet te verwezenlijken zijn, dan is Alphen aan den Rijn een ’terugvaloptie’ voor Bo skoop. Samengaan met Hazers- woude en Reeuwijk leidt tot een grote sierteeltgemeente, maar samen met Waddinxveen ontstaat er economisch een bredere basis. „Boskoop heeft een bruidegom nodig met bre de schouders”, zo klonk het vorige week. Maar de praktijk is dat Boskoop een uiterst ma gere bruidsschat (artikel 12) meebrengt en daarom lange tijd werd beschouwd als het muurbloempje van Midden Holland. Van Rijnwoude is be kend dat het ook liever geen deling van het sierteeltgebied wil, maar Rijnwoude is evenmin dol op een fusie met Boksoop. WADDINXVEEN - Welfare van het Rode Kruis Waddinx veen houdt woensdag 26 no vember haar jaarlijkse najaars- dichterbij ligt. „Ik wil uiteindelijk een totaalplaatje aanbieden, ont spanning beauty voor zowel mannen als vrouwen. Ik vind dat iedereen er mooi en ontspan nen uit moet kunnen zien, en als ik degene kan zijn die dat be werkstelligt, ben ik daar heel blij om.” Myranda biedt voor de feestda gen een workshop voor feest make-up aan op zaterdag 22 no vember, 14.00 tot 16.30 uur, dinsdag 25 november, 19.30 tot 22.00 uur en 8 december, 19.30 tot 22.00 uur. „Het gaat dan om de extra dingen: glitters, nagels versieren. Het is gewoon een ge zellige avond.” Per avond kunnen er vier vrouwen terecht Voor haar opleidingen nagelstyliste en schoonheidsspecialiste zoekt Myranda nog modellen. Voor meer informatie hierover, tel. 0182-630730 of kijk op www.ml-care.nl. WADDINXVEEN - Van een veertigurige werkweek, naar ’s nachts de motocross regelen naar een eigen bedrijf, Myranda Boots-Lustig heeft het allemaal meegemaakt. Haar huis is sinds kort omgeturnd in een salon, waar zij op zit moment massa ges, tanning, wimper extentions en nail-art aanbiedt Veder is ze op dit moment bezig aan een opleiding voor schoonheidsspe cialiste en voor allround nagel styliste. Een bezig bijtje dus. De Waddinxveense begon een jaar geleden met het geven van massages. „Ik had toen last van mijn rug, dus kreeg zelf massages en toen bleek dat massage geven voor mij ook heel ontspannend werkte”, vertelt Myranda. „Ik heb een aantal cursussen gedaan en certificaten gehaald, maar het zit in je vingers, zegt men.” Als ze klaar is met haar opleidingen wil ze ook andere takken voor de De Waddinxveense Myranda Boots-Lustig is een bezig bijtje. Op dit moment zet ze haar beautysalon op in haar huis. „Ik vind dat iedereen verwend moet worden.” (Foto: Liesbeth van der Vis) ^’77 V* - w'V~—

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 21