Bloembollenactie fleurt wijk Zuid p Senioren hoeven niet achter de geraniums constateert dalende belangstelling openbare scholen Gemeente 1 Nie Si w College verleent medewerking vestiging Muzikanten Collectief F 1 Thema-avond WD Opsporings ambtenaar start mogelijk eind dit jaar WADDINXVEEN - Kleine er gernissen als parkeerproblemen, landje pik, zwerfvuil en honden poep moeten vanaf volgend jaar worden aangepakt door een op sporingsambtenaar. Deze man of vrouw in uniform zal vooral veel op straat te vinden zijn en mag zowel waarschuwen als verbali seren als het aan de gemeente ligt Deze bijzondere opsporings- dag. Afdeling seniorenwerk ambtenaar zal eind dit jaar, of F hooguit begin volgend jaar, star- zijnswerk organiseert al gerui- ten. „De opsporingsambtenaar zal beginnen met het controle ren van vervolgens zal langzamerhand het takenpakket van de ambte naar worden uitgebreid”, laat wethouder Dijksterhuis weten. Wat de gemeente betreft, krijgt deze ambtenaar zoveel mogelijk bevoegdheden. Daarover praat de wethouder momenteel met justitie. De kosten voor deze op sporingsambtenaar moet wor den opgebracht uit de uitge schreven bonnen. Dijksterhuis: „In eerste instantie heeft de op sporingsambtenaar een rende functie, maar zal steeds harder optreden.” over mobiliteit Politiek debat over be stuurlijke vernieuwing WADDINXVEEN - De Waddinxveense PvdA orga niseert op 17 november om 20.00 uur in Het Trefpunt (Stationsstraat) een discus siebijeenkomst over het lo kaal bestuur. In het eerste gedeelte van de avond staat het zogenaamde dualisme centraal, daarna gaan voor- en tegenstanders van de ge kozen burgemeester met el kaar in debat. Ondanks dat de geschiedenis van het du ale stelsel nog maar recent is begonnen en daardoor de opgedane ervaring beperkt, is het wel een systeem dat het gemeentebestuur nu re geert. Vanaf maart 2002 wor den gemeenten niet meer bestuurd door Gemeente raad en B&W samen, maar B&W zijn nu de baas en de Raad controleert Een ingrij pende verandering die de burger meer invloed zou moeten geven.Wat is daar in Waddinxveen van terechtge komen? Hoe ervaren raads leden en wethouders hun nieuwe positie? Klaas de Vries, oud-minister van Bin nenlandse Zaken en oud- voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, houdt een inleiding over het duale stelsel en leidt het debat tussen wethouders en raadsleden, waarbij ook het publiek wordt betrokken. Het tweede deel van de avond is gewijd aan de geko zen burgemeester. In de plannen van minister Thom de Graaf van het huidige ka binet worden vanaf 2006 de burgemeesters gekozen door de burgers. Twee bur gemeesters, een huidige, Ries Jansen van Krimpen aan de Ijssel (oud-voorzitter van D66) en een voormalige. Leen Vleggeert van onder andere Vlaardingen discussië ren over pro en contra on der leiding van Martin Kraaijestein, voorzitter van ne komt aan bod. De avond is voor iedereen vrij toegan kelijk. Multiculturele samenleving: droom of drama? r «s» - Seniorenmode in het Anne Frankcentrum I x J t 'G - Ir’ f ft Z’terda? “rgemeen“ het planten ho„e„, een Initiatie, Richtlijnen WOENSDAG 12 NOVEi PAGINA 23 Van de twee openbare basis één van wijk- en buurtbeheer. mee school geplant. de modeDreSPnrarJ« Voor iedereen die naast alle R 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN oordelen r'- moeilijk weg te aju^»*Lo Een groot deel van de g- --■> terugloop is volgens de had in een winkel boodschappen gedaan afgerekend en haar por temonnee weer in haar tas ge daan.Toen zij in een andere win kel wilde betalen, bleek haar portemonnee uit haar tas te zijn gehaald. Door Naomi Vuik WADDINXVEEN - Bedrijven met producten en diensten ge richt op senioren, ouderenor ganisaties zoals de volksdans- club, ’bewegen voor senioren’ en knutselvereniging ’Gouwe Handen’, ze waren allemaal aanwezig tijdens de open dag van het Anne Frank activitei tencentrum afgelopen zater- van Stichting Waddinxveens Wel- tot de mogelijkheden. Mocht u niet meer weten wat u uit dit brede aanbod van activiteiten zou moeten kiezen omdat u even makkelijk om op eigen houtje een museum of concert te bezoeken, dus zorgt SWW ervoor dat er af en toe voor een bepaalde richting van wa ren twee personenauto’s bij een aanrijding betrokken. Een van de bestuurders wilde linksaf het be drijventerrein Coenecoop oprij den en verleende daarbij geen voorrang aan de tegemoetko mende bestuurder. Op het Koningin Wilhelmina- plein werd een vrouw het WADDINXVEEN - Op de krui sing Dreef - Kanaalstraat was maandag 3 november een per sonenauto bij een eenzijdig on geval betrokken. De bestuurder kwam vanaf de Dreef en ging linksaf de Kanaalstraat op. Hier bij raakte de auto in een slip en maakte een draai om zijn as en kwam via het fietspad net voor de ringvaart tot stilstand. De oorzaak van het ongeval is ver moedelijk een combinatie van snelheid en het natte wegdek. Op de Henegouwerweg vond een aanrijding plaats met een vrachtauto en twee bestelbusjes. Een van de busjes stond stil voor Op 7 november werd op het verkeerslicht, de bestuurder van het tweede busje remde ook op tijd, maar de vrachtwa genchauffeur reageerde te laat. Hij reed tegen het achterste Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. to lagen allerlei goederen die vermoedelijk van diefstal afkom stig zijn. Snelheidscontrole op de Hene gouwerweg leverde 791 over tredingen op. De hoogste snel heid die werd vastgesteld was af en toe 103 km/u. groepsuitjes worden georgani- Op de Zuidelijke Rondweg seerd. Op de open dag was er ook plaats voor serieuze za ken; de politie was aanwezig om voorlichting te geven over senioren en veiligheid, men kon terecht bij een audicien en een opticien en er kon een kijkje genomen worden in de bibliotheek. Een zeer informa tieve dag die een goede kijk gaf slachtoffer van tassenrollerij. Zij op alle mogelijkheden voor se nioren in Waddinxveen. Het spreekwoordelijk achter de geraniums gaan zitten zal men zo’n groot aanbod aan activi teiten ongetwijfeld niet meer vaak voorkomen. WADDINXVEEN - Het be stuur van de WD afdeling Waddinxveen organiseert don derdag 27 november een the ma-avond met als sprekers de heer Pieter Hofstra, tweede ka merlid voor de WD en de heer Koos Burgman, directeur BO- VAG. De avond begint om 20.30 uur en wordt gehouden in res taurant de Bibelot (Limaweg 54). Het thema is ’mobiliteit in de Randstad’. Dineren vooraf is ook megleijk. Kosten daarvoor de Kouwe Hoek ingebroken in een personenauto. Men had een ruit ingeslagen en vervolgens een schoudertas ontvreemd. Een ge deelte van de inhoud van de tas busje.dat vervolgens weer tegen werd in Gouda teruggevonden, het voorste werd gedrukt. Niet goed werkende verlichting van een personenauto trok op dinsdag 4 november de Sniep- weg de aandacht van de beman ning van een surveillanceauto. Toen deze de bestuurder een stopteken gaf, vlogen van de au to beide portieren open en twee mannen maakten zich in de duisternis uit de voeten. Bleek singel 78 dat de auto kort te voren in Bo- Woensdag raakte bij een eenzij dig ongeval op de Kanaaldijk de bestuurder van een personen auto licht gewond. De man was een moment in slaap gevallen en kwam daardoor in de berm te recht, waar hij tegen een licht mast tot stilstand kwam. De be stuurder is voor behandeling overgebracht naar het zieken huis. In de Stationsstraat werd inge broken in een personenauto. Men had met twee stenen een ruit ingegooid en vervolgens werd uit de auto een tas met een calculator ontvreemd.. WADDINXVEEN - Het Muzi kanten Collectief heeft een nieuwe vestiging. Nadat het pand dat zij gebruikten aan de Tweede Bloksweg midden juli door de brandweer onveilig was verklaard, zat het Collec tief een tijdje zonder oefen ruimte. Nu kunnen ze weer aan de slag in de ruimte onder de Reconemyshop aan de Noord- kade 68. Het college aan de vestiging voor een pe riode van drie jaar. De grond aan de Noordkade heeft de bestemming ’Bedrijfs doeleinden’. De grond mag ei genlijk niet voor andere doel einden gebruikt worden, maar voor het Muzikanten Collectief WADDINXVEEN - Het belangstellingspercentage voor openbare scholen is dalende. Dit blijkt uit een analyse die e gemeente op heeft laten stellen. De terugloop komt onder meer door vergrijzing en een negatief imago van het openbaar onderwijs in het algemeen, staat in de ana lyse. Ook kiezen ouders liever voor een school dichtbij huis, dan voor een bepaalde richting van een school. De e analyse eens. - ff is er één, de Theo Thijssen- school, al dertien jaar groeien de. Op de andere school, de Dick Brunaschool, is wel een leerlingendaling geconstateerd. „We hebben problemen gehad rond de fusie van drie scholen, waaruit uiteindelijk de Dick Brunaschool is directeur Kuiper uit. kostte veel tijd kan een uitzondering worden gemaakt, vindt het college. Ten eerste wordt nietj/erwipl^^r wegens prioriteitsstelling van de gemeente. Tevens staat in het collegeprogramma dat de gemeente een ondersteunende rol hoort te bieden bij de huis vesting van het verenigingsle ven. Met deze twee punten op het oog ziet het college de mo- cursus de kennis toepassen, fitte conditie zijn Voor wie liever geen tekstver werker gebruikt, maar zelf een mooi en sierlijk handschrift willen ontwikkelen, is er altijd tijd tekort komt of heeft u vra- nog de cursus 'creatief met letters’. Hier kan men leren kalligraferen, of je nu talent hebt of niet, man bent of vrouw, iedereen is van harte welkom en het is voor nie mand onmogelijk sierlijk te le ren schrijven. Mocht je als senior in Wad dinxveen je sociale leven een extra impuls willen geven, zijn er tal van uiteenlopende activi- WADDINXVEEN - Bewoners van wijk Zuid zijn afgelopen zaterdag enthousiast geweest met het planten van bloembollen in de wijk. Deze actie, ge organiseerd door Wijk- en Buurtbeheer Wijk Zuid, werd niet alleen bijgewoond door buurtbewoners, ook wethouder Lont en het wijkteam van de gemeente hielpen een handje mee. „Het initiatief kwam van ons, de gemeente honoreer de het met materiaal en mankracht. Dat is samenwerking”, aldus Hugo Slootjes voorzitter van Wijk- en Buurtbeheer. Om 9.30 uur gaf wethouder Dirk Lont de aftrap door een bol te planten. In to taal werden er duizenden narcisbollen door de hele wijk geplant. „Alle geïnteresseerden mochten mee helpen en we waren uiteindelijk met vijftien man, dus het was hartstikke leuk”, vertelt Slootjes. De Ringvaartsin- gel, de Apollolaan, de Kanaalweg en de WADDINXVEEN - Is de inte gratie van immigranten uit an dere culturen een drama ge worden, waarbij hoge werkloosheid, vroegtijdig schoolverlaten en criminaliteit de kernwoorden zijn? Of is het een mooi toekomstperspec tief, een droom dus, waarbij we juist verrijkt worden door die andere culturen? Over dit onderwerp spreekt Professor Wibren van der Burg op dinsdag 18 november in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade). In de ontwikkeling van een vi tale multiculturele samenle ving, met soms heel praktische problemen, hebben ook de kerken een taak. Daarnaast kan zo ook een bijdrage wor den geleverd aan een open dialoog rond thema’s als de plaats van de levensbeschou wingen in de moderne samen leving. Deze bijeenkomst is voor iedereen gratis toeganke lijk, hoewel een vrijwillige bij drage in de kosten altijd wel kom is. De lezing begint om 20.00 uur en duurt tot 22.30 uur- (A B.) werd dat pand met onmiddellij ke ingang gesloten. De brand weer sprak van acuut brandge vaar en een I situatie. Het Muzikanten" Col lectief bestaat uit ongeveer vijf tien bands, die met enige regel maat repeteren. Na de eerste drie jaar is een verlenging met twee ia ren De vele activiteiten die in Waddinxveen voor senioren worden georganiseerd kwamen afgelopen zaterdag bij de Open Dag van het Anne Frankactiviteitencentrum goed naar voren. (Foto: üesbeth van derVis) WADDINXVEEN - Er wordt een modepresentatie georga niseerd in het Anne Frank Centrum door Doorduyn Se niorenmode op vrijdag 21 no vember, om 10.00 uur. In deze modepresentatie laat de firma „uit Bodegraven zowel dames- Me.?S,bedreigeJ?d.e als herenkleding zien. Daar naast toen zij speciale aange paste artikelen, zoals de Rol- stoelcape. De verkoop van de geshowde kleding vindt plaats na de modeDresentati*» me tijd activiteiten voor senio ren die wonen in en om parkeerovertredingen, Waddinxveen. Het gaat hier om de meest uiteenlopende activiteiten, van knutselclubs tot het zangkoor Anne Frank en van culturele avonden tot een cursus Engels voor begin ners. Alle clubs en organisaties had den deze dag de gelegenheid om te laten zien wat er bij hen allemaal te doen is door mid del van het verstrekken van folders en het antwoord geven op de door bezoekers gestel- signale- de vragen. Hiernaast waren er demonstraties van onder an dere het volksdansen en van de sportieve deelnemers van de ouderengymnastiek. Niet alleen een gezellig sociaal le ven en een dingen die door de activiteiten in stand worden gehouden, ook zijn er cursussen waarbij veel geleerd kan worden. Verschillende cursussen zor gen ervoor dat de ouderen van nu zeker niet ouderwets hoeven te zijn.Tijdens de com putercursus leert iedereen de basisbeginselen van het wer ken met een computer en dit kan uitgebreid worden door het volgen van een cursus ken nismaken met internet. Voor mensen die (nog) niet in het bezit zijn van een computer, is teiten; bingo, bridgen, biljarten, er zelfs een computer uitleen darten, klaverjassen, samen opgezet. Zo kan men voor een zijn 15,-euro per persoon. Re- kleine vergoeding thuis oefe- serveren kan op 0182-616695. nen en na het afronden van de (Foto: Liesbeth van dor Vis) Jupiterlaan zullen ieder voorjaar opge- vrolijkt worden met bloeiende narcis sen. De klus werd vandaag om half twaalf af gemaakt door de leerlingen van de ba sisschool De Kameleon. „Door de jeugd er zo bij te betrekken, hopen we dat ze ook beter voor de bollen zullen zor gen”, legt Slootjes uit. Om half twaalf werden de laatste narcissen rond de De Dick Brunaschool werkt hard aan de toekomst. „We moesten eerst zorgen dat de lesmethoden gelijk werden ge trokken en dat het Dick Bruna- gevoel op gang kwam. Nu die zaken zijn opgelost moeten we duidelijk maken wat de school wil.” De school gaat richtlijnen op papier zetten voor ouders en de gemeente. „Maar natuur lijk is de praktijk het belang rijkste.” Het rapport spreekt ook over problemen binnen het team op de Dick Brunaschool. Die zijn volgens de directeur zo goed als voorbij. „Toen we net gefu seerd waren, hadden we drie kleine scholen onder één noe mer; elke locatie had groep één tot en met groep acht. Dat is nu anders.” De locatie aan de Essegaarde werd p—— 2002 opgeheven en de an- -- egen een gen over zaken die de ouderen van vandaag bezighouden, kunt u altijd terecht bij de ouderen voorlichting. Mevrouw A. van Geerenstein gaf tijdens de open dag informatie over deze opzet. „Als men zeventig jaar wordt, krijgt men een lier van SWW voor ouderen voorlichting. Als men het for mulier invult komt er iemand van ouderenvoorlichting langs om antwoord te geven op al darten, klaverjassen, samen uw vragen.” Een goed initiatief een warme maaltijd nuttigen waardoor er weinig dingen on- of gezellig met z’n allen koffie- duidelijk hoeven te blijven, drinken, ze behoren allemaal Voor iedereen die naast alle Zaterdag werd op diverse plaat se een snelheidscontrole gehou den en die leverde 1027 over tredingen op. Beijerincklaan 51 met een hoogste snelheid van 113 km/u, Zuidelijke Rondweg 9 en een top van 111 km/u, Cho- pinlaan 88 hoogste I 10 km/u. Noordeinde 13 met 78 km/u als hoogste, Koningin Wilhelmina- en 80 km/u als hoogst genoteerde en tot slot de Hene- skoop was ontvreemd. In de au- gouwerweg met 788 overtredin gen en de hoogste was hier 133 km/u i.p.v. de toegestane 50 km/u. In een woning aan de Lede brak een schoorsteenbrand uit. De brandweer had het vuur snel ondercontrole, zodat de schade beperkt bleef. In de Kanaalstraat bleek zondag de bestuurder van een perso nenauto iets te veel alcohol te hebben gedronken. Hij had een ademalcoholgehalte van 290 en dat kwam hem op een bekeuring van 190 euro te staan. Op de Kanaaldijk raakte de be stuurder van een personenauto door een lekke band de macht over het stuur kwijt, waardoor hij in de berm terechtkwam en vervolgens tegen een lichtmast tot stilstand kwam. De bestuur der raakte licht gewond en moest voor onderzoek naar het ziekenhuis. Zijn auto is total loss. op de basisscholen als je het van de de mografische ontwikkelingen in Waddinxveen”, aldus een woordvoerster van de ge meente. „Er is praktisch geen nieuwbouw op het moment, dus dan volgt vergrijzing. Pas als Triangel er komt, verandert dat.” Uit de analyse bleek verder dat ouders voornamelijk de af stand tot de school en de sfeer van de school belangrijk vin den. Goede berichten over een bepaalde school van andere ouders speelt hierbij een grote rol. Om tevreden ouders te hebben is volgens de analyse openheid, duidelijkheid en hel derheid in communicatie van groot belang. Het belang van openheid komt ook weer naar voren in het tweede punt dat de analyse naar voren brengt, namelijk het negatieve imago waar veel openbare scholen mee kampen. De media stelt vaak vragen bij normen en waarden in het openbaar onderwijs en open- bare scholen moeten dus ook De locatie aan harder vechten voor erken- tus 200? J Per ^UgUS' ning’ lncidenten die deze voor- tus 2002 opgeheven en de an- oordelen staven zijn vaak Sl^ee!O?ties kre?en een moeilijk JLT-- IX XtfiffpTéiTröf* fc tegenwoordig een onderbouw locatie, de bo venbouw is gevestigd aan de Sperwerhoek. Dat heeft na tuurlijk heel wat wijzigingen met zich meegebracht, maar op dit moment loopt het alle maal goed.” gelijkheid om de Stichting ter wille te zijn als zij een bouw- v'êstrgrrrg fndet voiaoen aan de brandpreventieve eisen. Daar heeft het Muzikanten Collectief inmiddels contact over opge nomen met de brandweer. Het vorige pand waar het Collectief in gehuisvest was, was ook van de gemeente. Na een inspectie van de brandweer midden juli activiteiten eens een lekker ontspannen middagje vrij wil zijn, is er ’Radioplus’, het woensdagmiddagmagazine voor senioren op RTW-radio. Gedurende dit programma kan men luisteren naar informatie uit de gemeente, boekbespre kingen, interessante gasten en natuurlijk niet op de laatste plaats muziek. Op de open dag was er gele- formu- genheid om te kijken bij alle kunstwerken die voortkomen uit de verschillende cursussen, zoals aquarellen en olieverf schilderijen en zelfgemaakte wenskaarten. Via het ’Kunst en concertbezoek’ krijgen ou deren de kans om wat verder weg van huis kunst en cultuur op te snuiven. Het is niet altijd scholen die Wad_dinxveen heeft den terugloop is“'^1^7^' scholen te wijden aan de slui ting van de Papagaai op het asielzoekerscentrum. Ook de vergrijzing speelt een grote rol, zo vindt ook de ge meente. „Het is niet gek dat het aantal leerlingen terugloop ontstaan legt bekijkt in het licht „Het om ervoor te zorgen dat deze drie scholen werden gesmeed tot school.” x

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 23