Toch nog jeugddisco in Het Zuidhonk OFFICIËLE BEKEN EN MEDEDELING Peters laatste ronde Jeugddisco in De Boog WADDINXVEEN - Buurtcen trum De Boog geeft zaterdag 22 november weer de maande lijkse jeugddisco. Deze disco is speciaal voor de jeugd in de leeftijd van twaalf tot en met zestien jaar. Kaartjes zijn in de voorverkoop verkrijgbaar (Pru nusstraat 34, of bij De Boog, C. Vrouwenbeweging Passage met lezing over goed en kwaad Kaarten bij de Paddestoel Jubileumconcert Martin Mans Concordia krijgt donatie Kinderen verkopen zelfgemaakte kerstkaarten T E M E E N G E BEZWAAR RUIMTELIJKE ORDENING MILIEUZAKEN GROEN OVERIGE VERGUNNINGEN WERKZAAMHEDEN AAN ESDOORN- LAAN RENOVATIE PARKEERTERREIN PETER ZUIDLAAN Jan Dorrekenskade weer open voor doorgaand verkeer WADDINXVEEN - De Jan Dorrekenskade wordt vrijdag 14 november in de loop van de dag weer opengesteld voor doorgaand verkeer. Sinds juni vonden wegwerkzaamheden plaats in deze straat. Onder an dere de eigenaren van restau rant de Gouwe Dis en doe-het- zelf winkel Fixet de Bas zijn heel blij met de openstelling van de straat. Zij waren bijna vier maanden lang slecht be reikbaar. „Maar nu kan men weer parkeren voor de deur”, aldus de twee ondernemers. LEZERS SCHRIJVEN VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN X CHEMOKAR x BOUWZAKEN K WOENSDAG 12 NOVEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 2 WAD Dl NX VE bij de U kunt ook uw KCA naar het Afvalbrengstation brengen. WELSTANDS- VERGADERING COLOFON Eindredactie Gemeenterubriek: BDS/Communicatie 08.30 - 14.00 uur 08.30 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Het organisatieteam van jeugddisco Het Zuidhonk 62 47 67 63 04 44 SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen de secretaresses. hande onderwerpen aan de or de komen. Verder loopt het project Voedsel Wereldwijd nog .We hebben met elkaar geld in- De Wvg is wel iedere ochtend telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer 624 715. GEMEENTEHUIS postadres telefax website e-mailadres Telefonische informatie kunt u krijgen op (0182) 624 624 Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voorWaddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Na een teleurstellende avond op vrijdag 17 oktober hebben wij als organisatieteam besloten om alsnog een discoavond voor de jeugd te organiseren op vrijdag 14 november. De leeftijdsgrens is verlegd van zestien naar ze ventien jaar. De toegang is gratis. Wij als organisatieteam willen graag in de wintermaanden acht jeugddisco’s organiseren, de keus is geheel aan jullie. Door activiteiten op andere vrijdag avonden, kunnen wij alleen ge bruik maken van Het Zuidhonk handdrukken. En niet te vergeten de kinderen met hun mooie teke ningen en kleurplaten.de Ebenha- ezerschool en de Theo Thijssen- school waar ik een bijzondere aubade kreeg. Ook de Gouwe Dis en Hotel de Unie waar we erg verwend werden (Peters laat ste bakkie!). En ook tijdens mijn receptie, iedereen bedankt, het was hartverwarmend, ik geniet er nog steeds van. Postbode Peter Vink Huygenslaan 2), maar kunner ook aan de deur gekocht wor den. De disco is van 19.30 to 23.00 uur. De entree is 2,- eu ro, ook aan de deur. Alcohol i: op de disco niet toegestaan er legitimatie moet verplicht ge toond worden als daarom ge vraagd wordt. WADDINXVEEN - Er is weer kaartavond bij De Paddestoel (Lijsterbesstraat 18) op vrijdagavond 14 no vember van 20.00 tot 23.00 uur. Er kan geklaverjast worden, of gejokerd en aan het eind van de avond wordt een loting gehouden. De entree bedraagt voor leden 1,25 euro en voor niet leden 1,75 euro. Sociaal raadsvrouw - uitsluitend op afspraak - maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.30 uur. op de aangegeven datum.Als or ganisatieteam willen wij er aan bijdragen ook voor jullie doel groep een bepaald aantal avon den te organiseren, zodat jullie niet altijd Waddinxveen uit hoe ven vluchten om vertier ergens anders te zoeken. Wij staan open voor kritiek of nieuwe ideeën van jullie. Hope lijk zien we elkaar vrijdagavond vanaf 20.00 uur. WADDINXVEEN - Basisschool De Kameleon en peuterspeel zaal Pino beginne met de ver koop van hun zelfgemaakte kerstkaarten. Ruim een maand geleden begonnen zij met het schoolkaartenproject. Iedere groep deed mee en tekende, schilderde, plakte en kleurde met veel enthousiasme. WADDINXVEEN - Organis, Martin Mans geeft zaterdag I f november een jubileumconcert op het imposante orgel in de grote zaal in De Doelen in Rot terdam. De Waddinxvener is di jaar 25 jaar kerkorganist. Sind: 1978 heeft hij een vaste aan stelling als kerkorganist. De laatste acht jaar is hij verbon den aan de Breepleinkerk ir Rotterdam waar een prachtig orgel staat. Het programma da hij zaterdag ten gehore brengt bestaat uit virtuoze toccata’s bekende orgelwerken, improvi saties van eigen hand en eer speciale jubileumimprovisatie Aanvang van het concert is orr 14.30 uur. De toegang bedraag 12,50 euro voor volwassener en 7,50 euro voor kinderen on der de twaalf jaar. Kaarten zijr te bestellen bij de Doelen: 010 2171717. Het Wvg-loket in de publiekshal alleen op maandag en vrij»' 12.30 uur geopend. U kunt all< bij de Wvg-consulent voor voorzieningen gehandicapten WADDINXVEEN - Muziek Vereniging Concordia ont vangt een bijdrage van de Rabobank Gouwezoom voor de inmiddels afgeron de nieuwbouwplannen. De Klankbordgroep van de bank overhandigt deze gift ter waarde van 5.000,- euro aanstaande zaterdag symbo lisch om 15.30 uur aan de Tielweg in Gouda. Het geld is bedoeld voor geluidsap paratuur. De blaaskapel van Concordia geeft daarbij een optreden van 14.30 tot 16.00 uur. het ver- WADDINXVEEN - De christe- lijk-maatschappelijke vrouwen beweging Passage afdeling Wad dinxveen heeft op woensdag 19 november haar maandelijkse bijeenkomst. Deze avond zal ds. TH. van der Hoeven uit Voor burg een lezing houden met het onderwerp ’Spanningsveld tus sen goed en kwaad’. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in De Hoeksteen (Es- doornlaan 2). Belangstellenden en introducés betalen 2,30 eu ro. Passage is een landelijke or ganisatie van vrouwen die van uit het christelijk geloof een actieve rol willen vervullen in de samenleving. Per plaatselijke afdeling kunnen de accenten verschillen. Gemeenschappelijk zijn in ieder geval de landelijk het aan de na afspraak via Meer dan honderd tekeningen rond het thema Kerst was het resultaat.Van de acht winnende kunstwerken zijn kerstkaarten gemaakt, die bij elkaar in een setje komen. De verkoop van de setjes begint op 17 novem ber. De kaarten kosten 3,- euro per setje. De opbrengst hiervan is bedoeld voor een nieuw Cyclus: afvalinzameling, ophalen grofvuil e.d. Instituut Sociaal Raadslieden Gouwebad "De Sniep" Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Raadhuisplein 1 (0182) 62 46 24 Postbus 400, 2740 AK 62 46 80 www.waddinxveen.nl gemeente@waddinxveen.nl Centraal meldpunt: voor al uw meldingen 62 45 00 -54 75 00 Bij deze wil ik iedereen bedanken voor mijn onvergetelijke laatste werkdag. Op de eerste plaats mijn groep, de 24 oktober groep, die dit evenement op poten heeft gezet en natuurlijk alle mensen uit mijn wijk, die mij op deze dag enorm in het zonnetje hebben gezet Alleen al tot mijn grote verbazing hingen overal alle vlag gen uit en dan die bergen post die ik heb ontvangen, de bloe men, de cadeaus en de stevige ter Wereldwijd. De eindop- brengst is 116.863,81 euro. Voor dit geld zijn waterleidin gen aangelegd, watermeters en watertanks in Porto Rico en de heeft dit seizoen lezingen Filipijnen. In Sierra Leone is ge start met sanitaire voorzienin gen. Het nieuwe project Geld zorgen Wereldwijd is 18 september van start gegaan. De vereniging viert op 21 januari 2004 haar 55 jarig jubileum, het gilde Delft Hierbij zijn oud-(bestuurs)leden van harte uitgenodigd. Als u be langstelling heeft graag een be richtje naar A. Benders-de van het gemeentehuis is vrijdag tussen 09.00 en „.leen op deze dagen terecht inhoudelijke vragen over de Wet en lopende aanvragen. OPENINGSTIJDEN ANDERE AFDELINGEN Aiie afdelingen eike werkdag van 08.30 tor 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en KCA elke werkdag van 13.30 tot 16.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Voor vragen over de agenda kunt u contact opnemen met de cluster Bouwtoezicht telefoon 624832 of 624835. VERZOEKEN OM VRIJSTELLING De volgende aanvragen zijn ontvangen: 20030236 Essengaarde 18, het gedeeltelijk veranderen van een woning 20030288 Staringlaan 19-21, het vestigen van een Mensendieck- praktijk VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN De volgende bouwvergunningen zijn verzonden op de tus sen haakjes vermelde datum: 20010028 Dorpstraat (Aad Verhoefflocatie), het oprichten van zes woningen (6-11-2003) 20020186 Sniepweg 13 H, het gedeeltelijk veranderen en groten van een sportschool (6-11-2003) 20030245 Broekhuizen/Wilheminakade, het vervangen van een brug (6-1 1-2003) 20030248 Burgemeester Trooststraat 79, het oprichten van een garage/berging (6-11-2003) BEZOEK CLUSTER BOUWTOEZICHT ALLEEN OP AFSPRAAK U kunt alleen bij de cluster Bouwtoezicht van de afde ling VROM terecht wanneer u daarvoor telefonisch een afspraak heeft gemaakt. Telefoon 624832 of 624835. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. De gemeente Waddinxveen wil op korte termijn het par keerterrein Peter Zuidlaan, gelegen tussen de flats Peter Zuidlaan 7 t/m 87 en 88 t/m 168 renoveren. Het gaat daarbij vooral om de verharding en het groen. Omwonenden zijn inmiddels geïnformeerd en hebben een brief, tekening en voorkeurformulier ontvangen. Hetvoorkeur- formulier heeft betrekking op de vervanging van het groen. venhage. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden begonnen. Aan het indienen van zo'n ver zoek zijn kosten verbonden. OPENINGSTIJDEN DE GEMEENTEBALIE maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehou den. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek indienen bij de Rechtbank 's-Gravenhage, Sector bestuursrecht, t.a.v. de voorzieningenrechter, Postbus 20302, 2500 EH 's-Gra- De aanvraag ligt m.i.v. donderdag 13 november 2003 gedurende vier weken ter inzage bij de Gemeen- tebalie, op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kunt u over de aanvragen schrif telijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. speeltoestel op de kleuter- speelplaats en het aantrekkelij ker maken van het andere plein. De kinderen gaan zelf op pad om de kaarten te verko pen. Wie er absoluut zeker van wil zijn één of meerdere setjes te bemachtigen, kan contact opnemen met mevrouw Van Loo, tel. 0182-613706. voorbereide projecten, die in elke afdeling aan de orde ko men. Alle vrouwen zijn welkom als lid van Passage, ongeacht leeftijd of geloofsovertuiging. Al- gezameld voor het project Wa le leden ontvangen zes keer per jaar het ledenblad Motief met veel informatie over cultuur, cursussen, projecten en boe ken. Passage afdeling Waddinx veen over verschillende onderwer pen. Er worden naast de avon den ook creatieve dagen en ex cursies georganiseerd. Zo zijn we begin november naar Delft geweest, waar we onder leiding van een gids van het historisch centrum en de oude en nieuwe kerk bezoch ten. Voor oudere leden zijn er richtje naar de koffieochtenden waar aller- Joode, tel. 0182-613465. Informatie over de vergunningen kunt u krijgen cluster Bouwtoezicht, tel. 624832 of 624835. In de nacht van donderdag 13 op vrijdag 14 november tussen 20.00 en 06.00 uur wordt op de Esdoornlaan, ter hoogte van de Kerkweg-West, de bult in het wegdek verwijderd en opnieuw bestraat. Het werk wordt in twee fasen uitgevoerd. Met behulp van verkeerslichten wordt het doorgaande verkeer langs de werkzaamheden geleid. mdag 17 november a.s. en staat dan ook op onze Wilt u meer informatie en/of uw voorkeur uitspreken dan kunt u de informatie opvragen bij de afdeling Openbare Werken via telefoonnummer 624824. Ook kunt u deze informatie en het voorkeurformulier vin den op onze website www.waddinxveen.nl onder 'plan nen en projecten'. BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN De volgende kapaanvragen zijn ontvangen: - Kerkstraat, 4 elzen en 1 iep op terrein achter Kreater - Winterdijk, afzetten van de elzen en 1 wilg langs de dijk zodat ze vervolgens weer kunnen uitlopen en 1 wilg ver wijderen. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in over de definitieve besluitvorming. In dit stadium kunt u geen bezwaarschrift indienen tegen een voorgeno men veiling. Wel kunt u uw bedenkingen kenbaar maken bij de afdeling Openbare Werken. - Jan Dorrekenskade-West, 3 populieren en 5 wilgen op het braakliggende terrein naast huisnr. 14. De bomen verkeren in zeer slechte staat en vormen een gevaar voor omwaaien. De beschikkingen liggen vanaf donderdag 13 novem ber tot en met dinsdag 30 december 2003 (wet telijke termijn voor de terinzagelegging is verlengd i.v.m. feestdagen) voor een ieder ter inzage: a. bij de Gemeentebalie in het gemeentehuis, elke werkdag van 08.30.uur tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maan dagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (telefoon 01 82-624838, de heer W. van Valen). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden ver kregen. b. in het kantoor van het Hoogheemraadschap van Rijnland bij de afdeling Vergunningen en Emissies, Archimedesweg 1 te Leiden, op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; buiten deze uren is inzage mogelijk na telefonische afspraak met de afdeling Vergunningen en Emis sies (telefoon 071-5168268). De beschikking wordt de dag na afloop van de beroep stermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is inge steld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. De volgende vergunningen o.g.v. A.P.V. of andere wettelijke regelgeving zijn verleend: - De heer DJ. Roos: ontheffing van het sluitingsuur i.v.m. Baila Music Night II in Sporthal De Dreef in de nacht van 14 op 15 november 2003. Uiterlijk om 04.00 uur moet het feest beëindigd zijn; - De heer DJ. Roos: ontheffing voor het verstrekken van zwakalcoholhoudende dranken (art. 35 van de Drank- en Horecawet) voor de Baila Music Night II in Sporthal De Dreef in de nacht van 14 op 15 november 2003; - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk: organiseren bingo- middagen voor senioren in het Anne Frank activiteitencen trum te Waddinxveen. Data: 30 maart, 25 mei, 22 juni, 20 juli en 17 augustus 2004. Aanvang 14.45. Einde 16.45 uur. - ontheffing is verleend voor het mogen afwijken van de vast gestelde route gevaarlijke stoffen: voor de periode van 12 november 2003 tot 15 januari 2004 voor het met gevaar lijke stoffen (consumentenvuurwerk, UN-nummer: 0336/ 0337, klasse: 1.4 s/g) mogen berijden van de Kerkweg- Oost, tussen de N207 (Henegouwerweg) en de Oranjelaan; de Oranjelaan, tussen de Kerkweg-Oost en de Nesse; de Nesse, tussen de Oranjelaan en het Nessepad, en het Nes- sepad, tot aan het perceel Nesse 40, met inachtneming van eventuele tijdeiijke verkeersomleidingen. - ontheffing is veneend voor het mogen afwijken van de vastge stelde route gevaarlijke stoffen: voor de periode van 1 decem ber 2003 tot 15 januari 2004 voor het met gevaarlijke stoffen (consumentenvuurwerk, UN-nummer: 0336/0337, klasse: 1.4 s/g) mogen berijden van de: N453 (Beijerincklaan) tus sen de Zuidelijke Rondweg en de Dreef; de Dreef tussen de Beijerincklaan en de Esdoornlaan/Sniepweg; de Esdoorn laan, tussen de Dreef/Sniepweg en de Chopinlaan/Kerkweg- West; de Kerkweg-West, tussen de Chopinlaan/Esdoornlaan en het Stationsplein; het Stationsplein en de Stationsstraat, tus sen het Stationsplein en de zijstraat tussen Stationsstraat 18 en 20, die toegang geeft tot Passage 39, met inachtneming van eventuele tijdelijke verkeersomleidingen. Tot en met woensdag 31 december 2003 (wettelijke beroepstermijn is verlengd i.v.m. feestdagen) kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend. Tegelij kertijd kan een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden gedaan. Dit verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER EN WET VERONTREINIGING OPPERVLAKTE WATEREN Mede namens dijkgraaf en hoogheemraden van het hoog heemraadschap van Rijnland delen burgemeester en wet houders mede dat zij besloten hebben positief te beschik ken op de aanvragen ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) en de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) van: - HJ. Rijkenhuizen B.V., inzake het oprichten en in wer king hebben van een 5000 m2 verhard opslagterrein op het perceel Noordeinde 80, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie A, nummer 1342 (ged.). Lozing van (licht) verontreinigd hemelwater, in een hoe veelheid van circa 3800 m3 per jaar, afkomstig van voor- noemd bedrijf vindt direct plaats in het oppervlaktewater, te weten de direct aan het perceel grenzende polderwa- tergang. Deze watergang maakt deel uit van de Rijnsater- woudschepolder, welke behoort tot het Waterschap Wilck en Wiericke. Ka Op vrijdag 14 november 2003 kunt u weer bewaarde klein chemisch afval (KCA) persoonlijk chemokar afgeven. De chemokar stopt op de volgende tijden en plaatsen: - 08.00 - 08.20 uur Kromme Esse - 08.30 - 09.15 uur wijk Zuidplas, kringloophalte Zuidplashof - 09.20 - 09.50 uur wijk Zuiaplas, cirkelflat - 09.55 - 10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan - 10.45 - 11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid 11.20 - 12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom - 12.50- 13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde - 13.35 - 14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan - 14.25 - 15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groens- voorde - 15.15 - 16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. F OPENBARE COMMISSIE Op dinsdag 1 8 november a.s. om 11.00 uur vergadert de welstandscommissie. In deze vergadering worden diverse bouw- en reclameaanvragen beoordeeld op redelijke eisen van welstand. De agenda kunt u vanaf maai inzien bij de Gemeentebalie i website www.waddinxveen.nl. Bij de eerst vermelde aanvraag geldt dat de bouw is niet geheel in overeenstemming met net ter plaatse geldende bestemmingsplan "Groenswaard I en II '94". Voor de als tweede vermelde aanvraag geldt dat het gebruik niet past binnen de voorschriften van het bestemmingsplan "Noord- kade '96". De afwijkingen zijn van beperkte betekenis als bedoeld in artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en nader omschreven in artikel 20 van het Besluit op de ruimtelijke ordening. In dergelijke gevallen zijn B&W bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische maatregelen (zoals het nemen van een voorbereidingsbesluit of het in procedure brengen van bestemmingsplan of een herziening daarvan). Burgemeester en wethouders hebben het voornemen voor deze initiatieven de vrijstelling te verlenen. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Informatie over de beschikkingen kunt u krijgen bij de genoemde afdelingen. Beroep kan worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die gebruikt hebben gemaakt van de gele genheid advies uit te brengen over de ontwerpbeschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ont werp zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN - Korenakker 13, 1 apeboom Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschaps- of dorpscnoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de APV. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Openbare Werken. De voorschriften, die deel uitmaken van de beschikking inzake de Wet milieubeheer zijn gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbeschikking. De voorschriften, die deel uit maken van de beschikking inzake de Wet verontreiniging oppervlaktewateren zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbeschikking.

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 3