Dijkgraaf Biemond voegt takjes toe aan het nest Veiling Lionsclub ondanks voetbal groot succes Rabobank opent financieel adviescentrum 7 GLOBAL opgepakt F. Verdachte mannen Eerste week 250 stemmen Arbeids- Proef met Rommelmarkt goedkoper busvervoer Marsepein bij Vrouwen van Nu Tentoon stellingen bij Historisch Centrum in De Boog Taizéviering in Zevenhuizen inspectie na bedrijfsongeval voor jeugdraad in Gouda Politie neemt illegaal vuurwerk in beslag w*»! rw-. KW Consumentendagen: do. en vr. 10.00 - 21.00 uur ia. 10.00 - 17.00 uur 140,- 375,- FABRIKANT VAN BEDDEN MATRASSEN €69,- 375,- €89,- Specialist in het ontwerpen van matrassen voor mensen met rugklachten PAGINA 11 WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dijkgraaf Biemond (E. Muit, hoogheemraadschap van Schieland) veild. Minder dan vorig jaar, maar met 1400 I tot waarnemend dijkgraaf van Schieland. De heer Biemond (60) is se dert 1978 lid van het dagelijks bestuur van Schieland. Hij heeft een akkerbouwbedrijf en bekleedt diverse bestuurs functies in zijn woonplaats. ZEVENHUIZEN - De jaarlijk se boelhuisveiling van de Lionsclub Zevenhuizen-Moer- kapelle afgelopen zaterdag was weer een groot succes. „We hebben minder kavels verkocht dan vorig jaar, maar evenveel geld opgehaald”, vertelt de heer Spelt van de Lionsclub. De netto op brengst van de veiling was ruim 1400,- euro. Dit geld gaat naar de herinrichting van noodlijdende poliklinieken in Suriname. Omdat die middag het Ne derlands elftal speelde, be- Eetcafé La Baraque werd het een gezellige middag. „Voor gaande jaren was het toch een beetje donker, nu stond iedereen er omheen, heel leuk.” De opbrengst wordt door de organisatie Corn Air verdub beld. zodat Suriname kan uit kijken naar een bedrag van ruim 2800,- euro. De honderd kavels die teveel aan de Lionsc.lub werden aangeboden, kunnen wachten tot volgend jaar, als er weer een nieuwe veiling gepland staat. BEDDEN VOOR STARTERS SENIORBEDDEN EXCLUSIEVE BEDDEN BEDDEN EN SCHUIFWANDKASTEN OP MAAT Zuidplaspolderweg 11 Moordrecht tel.: (0182) 375022 route: afslag Gouda/Moordrecht - industrieterrein werk in België halen omdat daar een ruimer aanbod is. Echter niet alle soorten vuur werk worden in Nederland toegestaan omdat vervoeren, opslaan en afsteken vaak grote risico’s met zich meebrengt. Een delegatie van de Rabobank Gouwezoom overhandigt symbolisch een cheque van 5.000,- euro aan Concordia. (Foto: Liesbeth van derVis) MOERKAPELLE - Marse pein is het thema van de volgende bijeenkomst voor Vrouwen van Nu. Op dins dag 25 november komt de heer Speelman een lezing geven over dit onderwerp. Eerst vertelt hij alle wetens waardigheden over deze lekkernij vertellen en daar na mogen de dames aan de slag om van marsepein al lerlei figuren te maken. Ui teraard mogen zij hun pro ducten mee naar huis nemen. De avond vindt plaats in dorpshuis Op Moer en be gint om 20.00 uur. Ook in troducés zijn van harte wel kom. BOXSPRING OP WIELEN WADDINXVEEN - De jaarlijk se rommelmarkt van buurtcen trum De Boog (C. Huygenslaan 2) vindt plaats op zaterdag 22 november, van 10.00 tot 15.00 uur. De toegang voor deze acti viteit is gratis.Voor meer infor matie, C. Verbeij, tel. 0182- 610469, b.g.g. 06-22681097. ZEVENHUIZEN - Er wordt in Zevenhuizen weer een oecumenisch avondgebed gehouden in de traditie van Taizé op zondagavond 23 november. In deze vieringen staan stilte, inkeer en medi tatie centraal. Er wordt ge beden, gelezen uit het Evangelie en er worden ’Taizéliederen’ gezongen, begeleid door fluitspel. De viering vindt plaats in het gebouw van de Gere formeerde kerk (Dorps straat 106) en duurt van 19.00 tot 19.30 uur.Vanaf 18.30 uur wordt er inge zonden. De Taizé werkgroep bestaat uit leden van de RK Ge meenschap, Hervormde Gemeente en de en de Gereformeerde Kerk te Zevenhuizen- Moerkapelle. Iedereen is welkom. POWER MATRAS VOOR MENSEN MET OVERGEWICHT ZEVENHUIZEN - Het His torisch Centrum Ons (Tweemanspolder 15) is op zaterdag 29 november weer geopend voor het publiek. Er zijn twee tentoonstellin gen te zien: een thematen toonstelling over boerderij en in de regio en een tentoonstelling over de droogmaking van de Scher mer. In het Historisch Centrum is ondermeer de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerka- pelle ondergebracht, met een expositieruimte en ge nealogische werkgroep. Daarnaast vindt men op de bovenverdieping ’t Molen verleden. Hier kunt u alles vinden op molengebied met ondermeer de droogmaking van de polders rond de Rotte en directe omgeving. Verder is te vinden de Stichting Jan C. Lunenburg die molens verzameld en van documentatie voorziet en de vereniging Molen vrienden in het Rotteme- rengebied, die zich bezig houdt met het behoud van onder andere de Molenvier gang. Het centrum is van 13.30 tot 16.00 uur geopend. De toegang is gratis, maar een bijdrage is altijd welkom. sloot de Lionsclub dit jaar maar tweehonderd kavels te veilen. „Dat hadden we goed ingeschat”, aldus Spelt. „Om half vier, kwart voor vier ver trokken de meeste mensen. Dan hou je nog wel een paar kopers over, maar niet ge noeg voor een leuke veiling.” Er werden ongeveer veertig kavels minder geveild, maar dat stond de opbrengst niet in de weg. „Het topstuk was een likeurkabinetje, die lever de 470 euro op, dat is toch een behoorlijk bedrag." Door de verbouwingen in Disco- In verband met de fusie tus sen het Hoogheemraadschap Van Schieland en dat van de Krimpenerwaard per I januari 2005 hebben Gedeputeerde Staten van Zuid Holland de heer A.Biemond (Zevenhui zen) per I oktober benoemd mijn voorganger: Ik probeer een paar takjes aan het nestje toe te voegen.” MOERKAPELLE - Een 43- jarige jarige man uit Moer kapelle is op vrijdag 14 no- vember omstreeks 06.25 uur gewond geraakt bij een ongeval op zijn werk nadat een lepel van een heftruck plotseling naar beneden was gevallen. Op dat moment stond de man onder de heftruck waardoor hij de lepel op zijn hoofd kreeg. De man is hierna op de grond geval len. De Moerkapellenaar werd met een hoofdwond en een pijnlijke kaak over gebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Ook liep de man enkele gebroken kie zen op. De arbeidsinspectie is in kennisgesteld. nog onderzoek plaats naar de manier waarop verschuivingen van kadegedeelten in de toe komst kunnen worden uitge- WADDINXVEEN - De verkie zingen voor de jeugdadviesraad zijn op 10 november van start gegaan. In de eerste week van de verkiezingen hebben bijna 250 jongeren van Waddinxveen tussen de 12-23 jaar een stem biljet ingevuld op de website www.waddinxveen.nl. Het is nog mogelijk om tot I decem ber om te stemmen op de kan didaat van keuze. Degenen die niet digitaal kun nen stemmen, kunnen een stembiljet afhalen bij de Ge- meentebalie in het gemeente huis. De kandidatenlijst ligt te vens ter inzage bij de Gemeentebalie. Alle jongeren in Waddinxveen van 12-23 jaar kunnen stemmen op de kandi daat naar keuze voor de jeugd adviesraad. In verband met de fusie wordt nu een afwijkende procedure gevolgd bij het aanstellen van de nieuwe dijkgraaf. Normaal wordt de nieuwe dijkgraaf voorgedragen uit en door het Algemeen Bestuur. Nu is er een open sollicitatieprocedure en solliciteren er mensen met de meest uiteenlopende achter gronden. Tot de aanstelling van de nieuwe dijkgraaf neemt de heer Biemond de functie waar. Maar wat doet nu een dijkgraaf precies? Biemond: „De dijk graaf is voorzitter van het col lege van Dijkgraaf en Hoog heemraden en ook van de Verenigde Vergadering. Het is een bestuurlijke functie en de dijkgraaf heeft de taak om de bestuurlijke processen goed te laten verlopen. Hij moet affini teit met de materie hebben. Eén van mijn belangrijkste ta ken is om stukken met een soms nogal technisch karakter hier enkele medewerkers aan wezig om klanten te helpen bij het gebruik van de apparaten en hen te assisteren bij hun keuze voor een bepaald pro duct. Op termijn wordt voor de ves tiging in Waddinxveen een klei ner kantoorpand gezocht. „Waar dat in Waddinxveen zal zijn, is nog niet bekend”, licht Mulder toe. „We willen graag een plekje in het nieuwe cen trum.” Overigens is een finan cieel advies niet uitsluitend te verkrijgen in de nieuwe vesti ging in Gouda. „De klant kan ook een afspraak maken voor op het kantoor in Waddinx veen, of bij de mensen thuis.” met het gemeentebestuur van Moordrecht en woonde ik ’s middags een vergadering van de Slib N.V. bij. Dat is een slib- verwerkingsbedrijf Waarin de waterschappen ge zamenlijk deelnemen.” Het hoogheemraadschap ope reert in toenemende mate in een politiek krachtveld. Op dit moment is bijvoorbeeld de in richting van de Zuidplas een ac tueel onderwerp. De verstede lijking die dit met zich mee zal brengen stelt belangrijke eisen aan de waterhuishouding. Een voorbeeld van een intern poli tiek gekleurd onderwerp is kwijtschelding. Inwoners waar van het inkomen beneden een bepaalde grens ligt kunnen kwijtschelding van de heffing aanvragen. Deze aanvraag kun nen zij bij de gemeente indie nen. Onderwerpen die op dit moment bij het hoogheem raadschap in het brandpunt van de aandacht staan zijn de kli maatverandering en de kade- stabiliteit. De klimaatverande ring leidt zowel tot meer extreem natte als tot meer ex treem droge perioden. De ex treme droogte van dit jaar leid de er toe dat er een tekort aan water voor de landbouw dreig de te ontstaan. Dit gevaar kon worden afgewend door Lekwa- ter via het Amsterdam Rijnka naal naar Schieland te leiden. Schieland heeft een investe ringsprogramma ’Peil 2010’ waarbij er meer ruimte voor waterberging zal worden ge maakt. Door de dijkdoorbraak van de Bergse Rottekade heeft de kadestabiliteit veel aandacht gekregen. Er vindt momenteel ZEVENHUIZEN - De politie hield op maandag 17 november rond 01.55 uur op de twee mannen aan van 25 en 27 jaar uit Rotterdam. De agenten gin gen tot aanhouding over nadat zij zagen dat de mannen met een auto met gedoofde lichten wegreden bij een wegrestau rant aan de Middelweg in Moordrecht. De kentekenpla ten waren afgeplakt. Bij het wegrestaurant bleek te zijn in gebroken. Beide verdachten zijn ingesloten. De politie stelt een onderzoek in. BEDBODEMS VANAF NASA MATRAS VOOR MENSEN MET GEWRICHTSKJLACHTEN MATRASSEN VANAF sloten. Gaat de heer Biemond denkt hij zich ook te kunnen als waarnemend dijkgraaf alleen gaan profileren? Biemond: „Ik maar op de winkel passen of sluit mij aan bij de woorden van advies over onze producten en diensten”, vertelt Joop Mulder, algemeen directeur van de Ra bobank. Op afspraak kan de klant terecht bij een financieel adviseur. De huidige kantoren in de centra van Gouda en Waddinxveen worden omge vormd tot bankwinkels. „In de ze bankwinkels regelen klanten de meeste alledaagse bankza ken”, aldus Mulder. Daaronder vallen geldopname, stortingen of wisselen, het aanvragen van cards en bankpassen, het door geven van spoed- en periodieke betalingen, het openen van een rekening, rabofoon- en inter- netbankieren, reis- en annule ringsverzekeringen. Ook zijn GOUDA - Wie met de bus naar de Goudse binnenstad wil, hoeft daar vanaf december maar één euro voor neer te tel len. Bovendien kan met dat kaartje de terugreis gemaakt worden. Dat hebben Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland (GS) besloten. Daarnaast ne men GS vanaf januari een proef met gratis openbaar vervoer op het traject Leiden-Den Haag. De proef zat er al langer aan te komen. Bij de collegeonderhan delingen in Gouda, begin dit jaar, hebben de coalitiepartijen afgesproken een proef met gra tis o.v. te starten en een proef met gereduceerd tarief. Doel van het Goudse onderdeel is om te kijken of de verkeers druk richting binnenstad is te verminderen. Daarnaast moet de parkeerdruk afnemen. Hoofddoelstelling isuiteraard mensen uit de auto te krijgen. Met vervoersmaatschappij Connexxion zijn afspraken ge maakt over de wijze van bet aling en het tarief. In Gouda is bewust gekozen om het open baar vervoer niet gratis te ma ken. Gedeputeerde Marnix Norder denkt dat men hiermee het doel voorbij zou schieten. De drempel voor fietsers en voetgangers wordt daardoor te laag. Bovendien is de verwach ting dat de sociale veiligheid af neemt bij gratis o.v., omdat dat groepen ongewenste reizigers aantrekt die uit verveling de bus pakken. De proef duurt een jaar en in die tijd worden de effec ten onderzocht. In feite is het een uitbreiding van het zater- dagtarief. Nu al kan men op za terdag voor één euro een re tourtje binnenstad kopen.Vanaf december geldt dat dus voor de hele week. Door Walther Micke REGIO - „Als het daar spookt, moet het niet hiér ko men!” Met deze worden duidt waarnemend dijkgraaf Biemond de belangrijkste missie van het hoogheemraad schap aan. ’Daar’ is de Nieuwe Maas. ’Hiér’ is de werkka mer van de heer Biemond en ’het’ is het water.Vanuit zijn werkkamer op de tweede verdieping van het pand aan de Maasboulevard heeft de Zevenhuizenaar een prachtig uitzicht op de Nieuwe Maas, het Noordereiland en de Erasmusbrug. WADDINXVEEN - Het was een mooie dag voor Concor dia, afgelopen zaterdag. De Waddinxveense muziekvereni ging ontving toen een gift van 5.000,- euro van de Rabobank Gouwezoom. Het geld is be doeld voor geluidsapparatuur voor de inmiddels afgeronde nieuwbouw van de vereniging. De symbolische overhandiging vond plaats aan de Tielweg in Gouda (Goudse Poort), waar het Financieel Adviescentrum van de Rabobank sinds I no vember gevestigd is. „Hier kun nen Rabobank-klanten uit Wad dinxveen en Gouda terecht voor maatwerk en complexe fi nanciële vraagstukken, voor Chinese rollen, een raketten as sortiment, grote vuurpijlen, een mortier, knalvuurwerk en een aantal strijkers aangetroffen. Het bovenregionale vuurwerk- team bestaat uit een samen werkingsverband van zeven po litiekorpsen. Sinds 8 september dit jaar is het team actief op zoek naar illegaal consumentenvuurwerk. Veel inkopers willen hun vuur- zodanig aan het Algemeen Be stuur aan te bieden dat ze een zo helder mogelijk beeld van het betreffende onderwerp ge ven. Uiteindelijk leg ik verant woording af aan het Algemeen Bestuur.” Het salaris van een dijkgraaf is afhankelijk van het totale be drag aan heffingen dat er bin nenkomt bij een hoogheem raadschap. Voor Schieland komt het ongeveer overeen met dat van een burgemeester van een middelgrote stad. Een dijkgraaf krijgt geen prestatiebeloning. Hoe ziet een werkdag er uit voor de heer Biemond? Bie mond: „Dat is zeer verschil lend. Vandaag moet ik de stuk ken voor de Algemene Vergadering doornemen. Het gaat om voorstellen voor de begroting, de meerjarenraming, de kadeversterking en het bag gerplan. Gisteren nam ik ’s morgens deel aan een overleg ZEVENHUIZEN - De politie heeft op dinsdag I I november ongeveer twintig kilo illegaal vuurwerk in een woning aan de Bredeweg aangetroffen en in beslaggenomen. De politie had informatie ver kregen van het bovenregionale vuurwerkteam dat de bewoner uit Zevenhuizen illegaal vuur werk in België had ingekocht. In de woning werden vijf grote Bij de veiling van de Lionsclub afgelopen zaterdag, werden tweehonderd kavels ge- euro was de opbrengst gelijk. (Foto: Liesbeth van der Vis) I L J

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 11