€25O.- LITIE Wie A zegt, moet ook B zeggen J I s Kentekenbewijzen voor aanhangers levert Waddinxveense politie grote drukte op leuws uit e regio Elke ochtend... Twaalf en een half jaar Greenfield ‘Genieten’ van het circus RUIM 1OOO KOSTUUMS OP VOORRAAD ^Poanakker KOSTUUM Jaarlijkse tentoonstelling Vogelvrienden met gehuldigden Films in Waddinxveense Onderzoek Klaverjassen met STROPDAS Rijn en Gouwe Sportvrienden Verhoor band in Tsjechië Bingo in De Boog naar woning inbraken Kreater Werkdruk OVERHEMD LEZERS SCHRIJVEN Adviezen - PAGINA 21 WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Op het Waddinxveense keuringsstation komen de originele nummers weer boven water. daar Greenfield bestaat 12,5 jaar. (Foto: Liesbeth van der Vis) Naam: Adres: Postcode: Plaats: KW5HH Wie nu kiest voor een kennismakingsabonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vijf weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 12,95. originele nummer dat eronder zit, zichtbaar worden”, licht één van hen toe. En inder daad. Na verloop van tijd wordt langzaam zichtbaar dat de aanhanger een heel ander nummer verborgen houdt. Gestolen dus. Wijkagent J. Ku- kler is ook aanwezig, voor hem de taak de diefstal te on derzoeken. Kukler: „Vaak we ten de eigenaren helemaal niets af van de diefstal en zijn koper te goeder trouw. Heb ben ze de caravan of aanhan ger tweedehands gekocht met het idee dat het goed zat. Hier komen we regelmatig te gen dat dat niet zo is.” in Waddinxveen dan ook niet gehaald. Er zijn nog veel tech nische onderzoeken te doen naar verdachte voertuigen. Brigadier Kukler: „Nog steeds ben ik er een dag, soms wel twee dagen, in de week mee bezig, terwijl we nu al in no vember zitten. Straks haal ik ook weer een gestolen aan hanger op. Ik denk dat we er zeker tot eind dit jaar mee bezig zijn. We hopen dat de RDW binnenkort nog meer dere keuringsstations in Ne derland openstelt voor dit soort technische onderzoeken in samenwerking met hun po litiekorpsen, zodat het onder zoekswerk gespreid kan wor den en de werkdruk voor ons verminderd.Wij hebben veel gestolen voertuigen, waarvan aangifte is gedaan in Noord- Holland". In samenwerking met dieren- beschermingsorganisaties staan bekende Nederlanders voor de klas, om aandacht te vragen voor dieren, en dan doet onze gemeente zoiets! Nou ja! Frida Winklaar Domacassé litie, ga niet in op vage adver tenties, is het advies van Ku kler. „Doe je dat wel, spreek dan af bij mensen thuis en niet op een parkeerplaats of een algemene ruimte. Zorg dat je weet van wie je de aanhanger koopt. Als een verkoop eerlijk is, dan hoeft dat niet op een carpoolplaats afgehandeld te worden, zoals nog vaak ge beurd.” Gouda en in Zoetermeer, en behoren ook La Her en Daba- sto tot hun zaken. Nicole Jan sen is al 12,5 jaar de rechter hand van de twee. „Jacco zag 12,5 jaar geleden een gat in de markt met kleding in Waddinx veen. We vinden het nog steeds Indien daartoe aanleiding bestaat kan het proefabonnement geweigerd worden. hartstikke leuk”, aldus Marieke. Om hun jubileum te vieren wordt op de gehele collectie bij Greenfield co Waddinxveen 12,5 procent korting gegeven. De andere filialen, inclusief La Mer en Dabasto geven een kor ting van tien procent. WADDINXVEEN - Biljart vereniging Sportvrienden organiseert op 24 novem ber de derde in de reeks van acht klaverjasavonden van het seizoen 2003/2004. De avond begint om 20.00 uur in het clubhuis van de vereniging (Kerkstraat 11). Na afloop van de avond vindt er een verloting plaats. Toch valt de hardste klap niet bij de dief, maar bij de huidige eigenaar die vaak van niets weet. „We moeten ze verho ren, we nemen het voertuig in beslag. De mensen zijn echt WADDINXVEEN - De band Death by Nature speelde zaterdag I novem ber op het Rock Sessions festival in Pelhrimov (Tsje chië) gespeeld. De band was gevraagd om op het festival te spelen vanwege de culturele uitwisseling tussen Waddinxveen en Pelhrimov. leder jaar gaat er een band vanuit Stichting Muzikanten CollectiefWad dinxveen naar het festival. WADDINXVEEN - Er is weer een bingoavond in De Boog (C. Huijgenslaan 2) op vrijdag 21 november. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. ZEVENHUIZEN - In de nacht van dinsdag 11 op woensdag 12 november werd ingebroken in drie woningen aan de Starings- traat. Er werd onder meer geld, een fototoestel, een videocamera en een porte monnee gestolen. De poli tie is met een onderzoek begonnen. WADDINXVEEN - Vrijdag 21 november aanvang 20.00 uur draait de film ’Bowling for Columbine’. Schokken de beelden over een slacht partij, uitgevoerd door twee scholieren van de Co lumbine Highschool vor men de aanleiding voor de ze film, die over de mediagekte om deze schietpartij gaat. Deze do cumentaire is onlangs be kroond met een Oscar. Toe gangsprijs is 5,00 euro, inclusief koffie of thee. Pas 65+ en CJP 4,00 euro. Woensdag 26 november aanvang 13.30 uur draait de kinderfilm 'Stuart Little II’. Deze film gaat over onze kleine maar kranige muis Stuart Little, die terug is met nog meer avontuur en actie.Toegangsprijs 2,50 eu ro. Reserveringen bij Kre ater (Kerkstraat 13), tel. 0182-614422. Uw kopij en/of advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen kunt u inleveren in de daarvoor bestemde bus in de winkel van Cl 000 Passage 208, Waddinxveen. Sinds I september moeten al le aanhangers, caravans en op leggers die beladen meer mo gen wegen dan 750 kg een eigen kenteken hebben. In to taal gaat het in Nederland om 740.000 kentekenbewijzen voor dit soort aanhangers. Ei genaren konden bij het post kantoor op vertoon van een registratiebewijs van aanhan ger of oplegger en rijbewijs een aanvraag indienen voor dit kentekenbewijs. „Vermoedt de RDW dat er iets mis mee is, dan wordt een keuring aan gevraagd. En dat kan maar op drie plekken in Nederland, waarvan Waddinxveen er een tje van is. Een groot deel van de randstad valt daar onder”, aldus de RDW. De streefdatum van I septem ber is op het keuringsstation Tel.: (voor controle op de bezorging) MARKT 32 GOUDA 0182-512509 (NAAST DE ZALM) OXFORD STRIJKVRIJ Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven dié de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. voor een aanhangwagen een registratiebewijs te krijgen. Je ging gewoon naar postkantoor en vroeg een registratiebewijs aan, waarbij je een chassis nummer of kenteken opgaf. Er was geen enkele controle ver der op de gegevens". Koop nooit een caravan of aanhanger via een advertentie waar alleen een mobiel num mer bij staat, controleer de nummers/merk/type met het kentekenbewijs en koop niet bij twijfel of ga langs bij de po- verdrietig omdat ze denken dat ze op een nette manier een caravan hebben gekocht. Ze hebben meestal helemaal niets met de diefstal te ma ken. Maar voor ons is in eer ste instantie iedere eigenaar van een gestolen voertuig ver dacht”, aldus Kukler. „Er wordt bekeken of er sprake is van een koper te goeder trouw of van een zogenaamde consumentenkoop. Dat houdt in dat men enige bescherming geniet als men een koop doet bij een winkel of dealer of au tobedrijf. In die gevallen wordt de betreffende persoon aange steld als ’bewaarder’ en kan het voertuig weer mee. Moge- verenigingsklassement. Naast inlichtingen over vogels kunt u op de tentoonstelling ook terecht voor inlichtingen over onze vereniging. Op vrij dag is de tentoonstelling te be zichtigen van 14.00 tot 22.00 Het was tot voor kort voor de dieven makkelijk om een nummer van een aanhanger of caravan te vervalsen. Kwestie van het originele nummer weg slijpen en een vals nummer erop zetten. Met het blote oog nauwelijks te zien. Maar met de chemicaliën op het keuringsstation valt elke dief stal door de mand. Criminelen hebben jaren in luilekkerland kunnen leven, zo meent de wijkagent. „We wisten het al lang, maar nu komt het pas boven water. Nee, verrast ben ik niet.Tot september 2002 was het ook mogelijk om lijk dat later een oude eige naar of verzekeringsmaat schappij zich bij de huidige ei genaar meldt, bijvoorbeeld om een rechtszaak te starten of een vordering op het voertuig te doen. Als alle controles via het keu ringsstation zijn uitgevoerd, wacht een nieuwe taak op de politie: het op straat controle ren van de voertuigen. „Het is nog onduidelijk wat dat voor extra werk zal opleveren. Er zullen zeker controles worden gepland op de snelwegen en rond de vakantieperiodes. Bin nen Boskoop worden jaarlijk se controles aanhangers en landbouwvoertuigen gepland.” WADDINXVEEN - De Wad dinxveense politie heeft het er maar druk mee: de gestolen aanhangwagens die naar voren komen sinds elke aanhangwa gen, caravan en oplegger per I september een eigen kenteken nodig heeft. De uitvoerende instantie voor deze keuringen, de RDW (Rijksdienst voor Wegverkeer), heeft namelijk één van haar drie keuringssta tions in Waddinxveen staan. Al maanden is dit keuringsstation elke donderdag bezig met het achterhalen van originele nummers. „Een gemiddelde donderdag leverde voor de zomervakantie 8 tot 12 aan hangers op. Daarvan klopte bij zeker zeventig procent iets niet. Of de aanhanger was ge stolen, of deze was in het bui tenland gekocht en nooit inge voerd”, ligt één van de RDW-medewerkers toe.Voor de politie een behoorlijke klus extra, zij neemt het onder zoek naar de ’verdachte’ aan hangers van de RDW over. In de grote loods van RDW staat een aanhanger, twee he ren hebben zojuist chemica liën op het gevonden voer- tuignummer gewreven. „Nu is het afwachten”, licht één van hen toe. Hij wil niet met zijn naam in de krant. Beide heren werken als technisch recher cheur bij het PAT, het Perma nent Auto Team van de Politie Hollands-Midden, specialisten op het gebied van omgekatte voertuigen. „Binnen vier uur moet het Fantastisch dat jonge kinderen kunnen genieten van een cir cus, een kermis enzovoorts. Maar dat ’mijn gemeente’ een circus subsidieert waarin zee leeuwen kunsten moeten ver tonen, verbaast mij. In deze tijd! avonds tussen 16.30 en 18.00 uur. Ik weet dat scheepvaart verkeer voorrang heeft boven wegverkeer, maar weegt het belang van die enkele boten op tegen de honderden auto’s die op alle wegen naar het kruis punt dagelijks eindeloos wach ten? En, belangrijken nog, moet dat altijd zo blijven? Bovendien, wanneer schippers weten dat een brug bepaalde uren niet ge opend wordt, houden zij daar rekening mee. Zie de spoor bruggen in Alphen aan den Rijn en Gouda. Hier ligt nog een schone taak voor gemeente en provincie om voor dit punt een oplossing te vinden. Het zou in Waddinx veen de dagelijkse rijen auto’s op de Kerkweg, Oranjelaan, Ka naalstraat en Juliana van Stol- berglaan aanzienlijk verminde ren. Heeft u enig idee hoeveel uitlaatgas er dagelijks door ons uur met om 21.00 uur de trek king van de grote verloting. Za terdag is men van 10.00 tot 16.30 uur welkom, om 16.00 uur is de prijsuitreiking. De toegang tot de tentoonstelling is gratis. dorp waait? Daar is Schiphol een kleintje bij. En nu maar hopen dat ik binnen twee weken merk dat de brug tijdens de spitsuren niet meer open gaat:jottum! Nee, zo sim pel zal het allemaal niet gaan, daar ben ik mij wel van bewust. Het zou echter wel goed zijn als de discussie in deze weer eens prioriteit krijgt en dat het niet alleen bij een discussie blijft. Al heel lang bestaat er, naar ik weet, een verkeerscir culatieplan. Hebben we iets aan, aan een plan? In elk geval ben ik wel al heel tevreden met de aanpassing tot nu toe. Het is mij gebleken dat er op het gemeentehuis wel degelijk naar je wordt geluis terd en dat goede suggesties ook worden overgenomen.Vol gende keer dus maar een arti keltje over de O.Z.B. J.AIblas rugzakken richting school be geven. Maar in mijn vorige artikeltje heb ik het opgenomen voor deze scholieren door te stellen dat zij in de situatie, zoals die was, geen kant uit konden en regelmatig wel door rood licht moesten rijden. Nu echter de stoplichtenvolgorde is aange past, behoren zij zich weer net jes te houden aan de regels. Degene die nu nog door rood rijdt verdient een fikse bon. En dat zouden er maandagmorgen 10 november heel wat geweest zijn. Naar schatting een 150 fietsers (ook volwassenen) reden, na het openen van de hefbomen, pardoes door rood licht de Brugweg op. En dat terwijl nu enkele seconden daarna het fietserlicht op groen gaat. En dan zeg ik: dames en heren van de politie: hier ligt een schone taak voor u. en dan niet één keer in het schooljaar, maar met regelmaat, want hier is een fikse boete op zijn plaats. In mijn ogen is de gedane aan passing al een stap in de goede richting maar ik had meer sug gesties gedaan, zoals bijvoor beeld brug gesloten houden tij dens de spitsuren, 's Morgens tussen 7.00 en 9.00 uur en 's foon uit haar hand en rende naar buiten, waar hij achterop een gereed staande scooter sprong. Het tweetal reed ver volgens weg in de richting van de Luifelbaan. Op dinsdag 11 november werd ingebroken in de bibliotheek aan de van Mecklenburg Sch- werinlaan Men was binnen ge komen door van een ruit de glaslatten te verwijderen en de ruit uit de sponning weg te ne men. In het pand werden diver se bureaus doorzocht, maar er wordt niets vermist. Op de kruising Zuidelijke Rondweg met de Tweede Bloksweg waren twee perso nenauto’s bij een aanrijding be trokken. De bestuurder op die op de Zuidelijke Rondweg reed wilde linksaf de Tweede Bloks weg oprijden, maar verleende daarbij niet de vrije doorgang aan de tegemoetkomende en rechtdoorgaande andere be stuurder. In het zalencentrum aan de Sta tionsstraat werden enige men sen het slachtoffer van een in- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense kledingzaak Green field co bestaat 12,5 jaar. Jac co en Marieke Groeneveld begonnen met een klein win keltje aan de Kerkweg-Oost. In middels hebben zij nog twee vestigingen van Greenfield, in de aanleiding voor de vernieling van een ruit van een bus. De bestuurder van een lijnbus en die van een personenauto kwa men elkaar tegen bij een weg versmalling. De bus reed al door de versmalling, maar de bestuurder van de personen auto was de mening toegedaan, dat hij eerder mocht passeren omdat hij al een auto voor had laten gaan. Toen dat niet gebeurde zette hij de bus klem om vervolgens de chauffeur van de bus de huid vol te schelden. Om zijn woor den kracht bij te zetten, sloeg hij op een ruit die daarop brak. De dader, een 36 jarige Wad- dinxvener, heeft zich vrijwillig aan het bureau gemeld. Tegen hem wordt procesverbaal op gemaakt. Op de Henegouwerweg bleken donderdag 13 november 784 van de ruim 56.000 gecontro leerde bestuurders de maxi mumsnelheid van 50 km/u aan hun laars te lappen. Zij kunnen dus binnenkort een acceptgiro verwachten. De hoogst geme ten snelheid was 109 km/u. Vrijdag is er ingebroken in een bedrijf op Coenecoop. Men had een deur opengebroken en het pand doorzocht. Er werd een geldbedrag ontvreemd en van twee auto’s werd ook nog een ruit ingeslagen. sluiper. Uit enige jassen en tas sen, die even onbeheerd waren achtergelaten, werden porte monnees en gsm’s weggeno men. Op de Alberdinck Thijmlaan werd ingebroken in het ge bouw van een sportvereniging. Men had eerst het toegangshek van het terrein opengebroken en vervolgens met grof geweld een raam opengebroken. Het hele gebouw werd doorzocht en er werd een klein bedrag aan wisselgeld weggenomen. Op het Noordeinde waren een personenauto en een winkel wagen bij een aanrijding be trokken. De bestuurder van de winkelwagen wilde een erf op rijden en had daartoe tijdig richting aangegeven. Op het moment dat hij de bocht had ingezet werd hij aan de voorzij de aangereden door de achter opkomende personenauto. Bei de voertuigen liepen materiële schade op. Woensdag werd er ingebroken in het Anne Frank Centrum aan het Jan van Bijnenpad. Men was binnen gekomen door een ruit te vernielen en door het gaat naar binnen te kruipen. Ont vreemd werd een kluis, die men met grof geweld van een muur had gewrikt. Geschil om een verkeerssitu atie was op de Groensvoorde WADDINXVEEN - Op de Kouwe Hoek werd maandag 10 november ingebroken in een personenauto. Men had een portierruit ingeslagen en van de passagiersstoel een schou dertas weggenomen. Een ge deelte van de inhoud van de tas werd teruggevonden in Gouda. Op het bedrijventerrein Doel- wijk aan de Bredeweg kwamen een bestelbusje en een perso nenauto frontaal met elkaar in botsing. De bestuurders reden elkaar tegemoet, maar door twee geparkeerde auto’s kon den ze elkaar niet zien. Op het moment dat zij elkaar zagen, stuurden beide dezelfde kant om elkaar te ontwijken. De be stuurder van de bestelauto is met onbekende verwondingen overgebracht naar het zieken huis. In de Nicolaas Beetslaan werd een vrouw van haar gsm be roofd. De vrouw stond in de hal van een flat te bellen, toen er een jongen naast haar kwam staan. Plotseling gaf de jongen haar een duw, griste de tele- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden organiseert ook dit jaar weer haar jaarlijkse ten toonstelling. Deze vindt plaats in het lokaal van de postduiven vereniging De Sperwer (Sta tionsplein). Donderdag 20 no vember is de officiële opening om 20.00 uur. Op vrijdagavond worden er acht leden gehuldigd door de voorzitter van het Dis- trikt Zuid-Holland van de NBvV, drie vanwege hun veerig jarig lidmaatschap en vijf van wege hun 25 jarig lidmaatschap. De Vogelvrienden is een afde ling van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers, en met 75 leden een van de grotere afde lingen in het district Zuid-Hol- land. Ook de tentoonstelling is een van de grotere onderlinge tentoonstellingen in de wijde omgeving, met dit jaar 255 in zendingen. Voor de leden van onze vereniging is de tentoon stelling het hoogtepunt van het jaar. Alle vogels worden door vijf bondskeurmeesters beoor deeld en met punten gewaar deerd. Op de laatst gehouden Rayon tentoonstelling, waaraan acht tien verenigingen van het rayon 3 van Zuid-Holland meededen heeft De Vogelvrienden de eerste prijs behaald in het Enkele weken geleden schreef ik een brief naar B&W van de gemeente Waddinxveen be treffende de verkeerschaos die regelmatig door velen wordt ervaren rondom de hefbrug. Ik had in de bedoelde brief ook enkele suggesties gedaan voor een aantal aanpassingen van de stoplichten, die mijn inziens minder irritatie en een betere doorstroming zouden bevorde ren. Ik weet niet of de gemeen te Waddinxveen naar aanleiding van mijn schrijven direct con tact heeft opgenomen met de Provincie Zuid-Holland, maar feit is wel dat binnen twee we ken de stoplichten, conform mijn voorstel waren aangepast. Een duidelijke verbetering. Na dat de brug is open geweest rij den nu eerst de auto’s vanaf de Brugweg (want ja, je zult daar maar een kwartier in je auto op de oprit in de rij hebben ge staan terwijl je helemaal niet over die brug moet), daarna gaat het licht voor fietsers die vanaf de Kerkweg oversteken richting Brugweg op groen en vervolgens de auto’s vanaf de Kerkweg. En zie de rijbaan is voor deze laatste groep nu vrij en niet meer geblokkeerd door de vele scholieren die zich, vooral ’s morgens, met zware Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. “Rijn en Gouwe gaat zorgvuldig om met uw gegevens. Zie voor nadere informatie het colofon van Rijn en Gouwe".

Weekblad voor Waddinxveen | 2003 | | pagina 21